کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کارکار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ راههای مهاجرت به سوییس ۲۰۱۸ و همچنین راههای اخذ اقامت سوییس کدام است ؟ قوانین کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار و همینطور تحصیل در سوییس به چه صورت است ؟ شرایط کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار به چه صورت می باشد ؟ در ارتباط با شرایط اخذ ویزای کار سوییس و قوانین تحصیل در سوییس می توانید موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریشکه بدون شک یکی از بهترین موسسات حقوقی ایران و حتی خاورمیانه میباشد تماس بگیرید و در خصوص مهاجرت به سوییس از جمله مهاجرت کاری به سوییس از مشاوره وکلا و مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب کار و تحصیل در سوئیس

بی تردید کشور سوئس مقصد و آرزوی خیلی از اشخاص در سراسر دنیا میباشد و متقاضیان مهاجرت به سوییس از طرق مختلف به دنبال اخذ اقامت در این کشور میباشند. شاید بیشتر افراد به این فکر باشند که اخذ اقامت از طریق تحصیل در سوییس خیلی پر طرفدار میباشد اما نکته قابل توجه٬ کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار میباشد و هر ساله تعداد بسیار زیادی از متقاضیان از طریق کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار  موفق به ادامه حضور در این کشور می شوند. سوئیس عضو اتحادیه اروپا و عضو شینگن میباشد و با توجه به حضور در اروپای غربی و همسایگی با کشور هایی از جمله آلمان٬ اتریش٬ ایتالیا و لیختنشتاین٬ موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. از نکات قابل توجه سرمایه گزاری هایی میباشد که به دلیل امنیت و آرامش بالا در این کشور صورت می گیرد و نشانه آن حضور بهترین بانک های دنیا در این کشور کوچک میباشد. از نکات قابل توجه دیگر٬ چند زبانه بودن این کشور میباشد. در این کشور زبان های فرانسوی٬ آلمانی و انگلیسی مرسوم میباشد و همانطور که مستحضر هستید این ۳ زبان از پرطرفدار تیرن و رایج ترین زبان ها میباشند.

در باب کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار نکات پر اهمیتی وجود دارد که در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور  سعی در آشنا نمودن شما عزیزان با این نکات میباشد. کشور سوئیس محدودیت هایی برای کارگران خارجی در نظر گرفته است اما این به معنی بیکاری نمی باشد و این کشور نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. شرایط کار در سوئیس برای افرادی با تابعیت اروپا و عضو شینگن با افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند متفاوت میباشد. در این راستا و با توجه به اینکه هدف خیلی از افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند جهت حضور در سوئیس تنها اخذ اقامت سوییس میباشد و خیلی مفید واقع نمی شدند٬ از سال ۲۰۱۵ این کشور شرایط سخت تری را برای افرادی با تابعیتی به غیر از اتحادیه اروپا در نظر گرفت.

کار در سوئیس به دو نوع تعریف می شود. کار کوتاه مدت یا به اصطلاح (L Permits) یا کار دراز مدت (B Permits) میباشد که هر یک از این نوع کارها شرایط خاص خود را دارند. شرایط اخذ نیروی کار در سوئیس پس از بررسی اپلیکیشن هر فرد با توجه به توانایی ها و مهارت ها و دستمزد درخواستی و دیگر شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. این شرایط شاید کمی شانس برخی افراد را کاهش دهد اما از طرفی دیگر همیشه شرایط کار برای افراد واجد شرایط فراهم خواهد بود.

بدون شک کشور سوئیس یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت به اروپا پس از آلمان میباشد و از این روی اعمال شرایط سخت بسیار منطقی میباشد.

 

چه اشخاصی اجازه کار در سوئیس را دارند؟

بطور معمول افرادی که تابعیت کشور های عضو اتحادیه شینگن و اروپا را دارند٬ اجازه ورود به کشور سوئیس را دارند اما این به معنی داشتن اجازه کار نیست و میبایست نسبت به اخذ اجازه کار با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند. افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند میبایست نسبت به اخذ اقامت از طریق کار در سوییس اقدام نمایند و به مراتب پروسه پیچیده تری نسبت به افرادی دارند که عضو اتحادیه اروپا میباشند. اجازه کار به افرادی که عضو اتحادیه اروپا نمیباشند تنها از طریقی صورت می پذیرد که قرارداد کاری فیمابین شخص و شرکت سوئیسی و یا شرکت بین المللی در سوئیس موجود باشد. بدون شک در این پروسه٬ سوابق کاری٬ وضعیت تحصیلی و نوع تابعیت شما در کشور عضور اتحادیه اروپا یا کشوری غیر از اتحادیه اروپا بسیار موثر میباشد. پس از موفقیت در عقد قرارداد کاری میبایست نسبت به اخذ ویزای کار جهت حضور در کشور سوئیس اقدام شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت سوییس از طریق کار

بدون شک مدارک مورد نیاز برای هر متقاضی مهاجرت به سوییس با توجه به شرایط آن متفاوت میباشد اما بطور کلی مدارک مورد نیاز جهت کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار  به شرح ذیل میباشند:

 

 • کپی پاسپورت دارای اعتبار و صفحات خالی
 • قرارداد کاری منعقد شده با شرکت سوئیسی و یا کمپانی بین المللی در سوئیس
 • ارائه مکاتبات صورت گرفته با شرکت های مختلف جهت جستجوی کار
 • فرم CV کامل و حرفه ای
 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی٬ ایتالیایی٬ فرانسوی یا انگلیسی

 

جهت اخذ اطلاعات بیشتر و سایر مدارک مورد نیاز می توانید با دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور  تماس بگیرید.

 

انواع اقامت هایی که از طریق کار در سوئیس امکان پذیر میباشند:

انواع مختلفی از نوع کار و نحوه اقامت کاری در سوئیس موجود میباشد که به اختصار نمونه هایی از آنها به شرح ذیل به استحضار می رسد.

 

اجازه کار نوع L (L Permits): این نوع اجازه کار٬‌اجازه کار موقت یا کوتاه مدت میباشد و نهایت ۱ سال اجازه اقامت در این کشور فراهم میباشد و در صورتی که کار فرما تغییر نکند اجازه تمدید آن یک سال دیگر ممکن میباشد.

 

اجازه کار نوع B (B Permits): این نوع از اجازه کار مانند L permits میباشد با این تفاوت که امکان تمدید آن پس از ارائه مدارک مورد نیاز در هر سال برای یک سال آینده مقدور میباشد.

 

اجازه کار نوع C (C Permits):  این نوع از اقامت برای اشخاصی صادر خواهد شد که بطور مستمر برای ۱۰ سال در سوئیس در حال کار باشند که البته برای افرادی که تابعیت آمریکایی و کانادایی دارند این عدد به ۵ سال کاهش می یابد.

 

در این مقاله سعی بر این بود تا شرایط مهاجرت به سوییس و کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار و قوانین اخذ ویزای کار سوییس برای شما عزیزان شرح داده شود. در همین راستا انواع اجازه کار و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به سوییس و کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار توضیح داده شد. شما متثاضیان مهاجرت کاری به سوییس می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی در باب کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق کار با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در سراسر ایران و یا شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس بگیرید و یا جهت مشاوره حضوری با تعیین وقت قبلی در دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور حاضر شوید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫43 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 پاسخ
 1. حسین گفته:

  با سلام و احترام در مورد روستای البینن سوئیس اطلاعات کامل رو میخواستم امکان داره صحت موضوع رو برام بفرمائید./

  پاسخ
 2. MR.S گفته:

  با سلام
  بنده ۲۹ ساله کارشناس فناوری اطلاعات دارای ۹ سال سابقه کار در شرکت های از قبیل پژوهشکاه صنعت نفت تهران و .. را دارم و متاهل هستم . شرایطی برای مهاجرت اینجانب به سوئیس یا کشورهای دیگر وجود دارد یا خیر ؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، مهاجرت به سوئیس از چه طریقی مدنظر شماست، برای کار باید پیشنهاد شغلی داشته باشید که با مطالعه مقالات کار در سوئیس به اطلاعات مناسبی دست پیدا می کنید.

   پاسخ
 3. MR گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  آیا دانشگاه های سوئیس هیات علمی جذب میکنن؟بنده مدرک دکتری تخصصی دارم و مدرک b1 آلمانی و دوازده عدد مقال داخلی و خارجی و ۶ سال مدرس دانشگاه هستم ممنون میشم بفرمایید

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام
   جذب هیئت علمی شرایط خاص خود را داراست.
   پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. علی اصغر گفته:

  با سلام
  نجار حرفه ایی هستم ولی مدرک تحصیلی لیسانسم ارتباطی با شغلم نداره
  توی کدوم کشور میتونم مشغول کار بشم
  Cv رو برای شما بفرستم؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری تا حد بسیار زیادی مدرک لیسانس(حداقل)موثر است.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بفرمایید.

   پاسخ
 5. ایمان گفته:

  با سلام
  من یک برنامه نویس با ۷ سال سابقه رسمی و مدرک لیسانس نرم افزار از دانشگاه غیر انتفاعی هستم.
  زن و یک فرزند ۴ ساله دارم.
  لطفا بفرمائید امکان مهاجرت کاری به سوئیس برای بنده تا چه حد فراهم هست.
  با تشکر

  پاسخ
 6. علیرضا گفته:

  سلام من ۴۲ ساله ام یک پسره ۱۷ ساله و یک دختره ۴ ساله دارم چقدر سرمایه برایه اقامت دائم در سوئیس باید داشته باشم با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. Hadi گفته:

  با سلام
  بنده ۲۱ سالمه ودر حال حاضر دیپلم دارم این امکان وجود داره واسه کار در سوئیس اقدام کنم یا اینکه بستگی به تحصیلم داره؟ و اگه امکانش هست هزینه مهاجرت به سوئیس در حال حاضر چقدره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. النا گفته:

  سلام کارشناس ارشدریاضی محض دارم
  کدوم کشور اروپایی امکان داره ک بتونم درخواست کار بدم و چجوری میتونم درخواست بدم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. اکبر گفته:

  سلام احتراما خواستم آیا برای شما امکان فراهم آوردن اقامت کاری در سوییس وجود دارد یا خیر بنده شرکت مهندسی دارم و به مدت ۱۷ سال سابقه کار مهندسی به خصوص ایمنی را دارم

  پاسخ
 10. Masome گفته:

  سلام من مدرک کارشناسی بانکداری دارم .ولی سابقه کار ندارم .۳۰ سالمه و در حال یادگیری کامل زبان انگلیسی هستم آیا میتوانم برای مهاجرت اقدام کنم؟

  پاسخ
 11. عباس ناصر گفته:

  سلام.بنده ۳۱ ساله.لیسانس مکانیک و ۹ سال سابقه کاری مرتبط دارم.مشغول یاد گیری انگلیسی هستم .جهت مهاجرت کار و یا تحصیل وکار به آلمان یاسوئد کدام رو پیشنهاد میکنید.آیا شانسی دارم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید و وارد بازار کار شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. ایرج صالحی گفته:

  با سلام .قصد اقامت ودرصورت امکان کار در کشور سویس رادارم که بتوانم ۲فرزندم را هم به دانشگاه بفرستم فعلا کارمند ۲۵ سال سابقه دولت هستم خواهشمندم به بنده ایمیل بزنید ومشاوره ووکالتم را به عهده بگیرید .سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید اما برای اخذ ویزای کار سوئیس باید کارفرما داشته باشید که کار مورد نظر باید به مدت ۶ ماه آگهی شود برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. Mono گفته:

  سلام
  برای پسرم که مهندس مکانیک میباشدهمچنین دخترم که فوق لیسانس گرافیک میباشد شرایط کاری وجودداره واینکه اگه بخواهیم مهاجرت کنیم چه شرایطی داره.ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام فرزندتان که مهندسی مکانیک هستند می توانند برای ویزای کار آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند اقدام نمایند اما دختر خانم شما باید بتوانند نمونه کار ارائه دهند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ