پناهندگی در فنلاند

پناهندگی در فنلاند

پناهندگی در فنلاند در هنگام مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ برای اخذ اقامت فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت اینگونه است که میبایست تمامی جوانب را در نظر گرفت. آیا از شرایط پناهندگی در فنلاند و مهاجرت به فنلاند مطلع هستید؟  آیا از خطرات پناهندگی در فنلاند اطلاع دارید؟ آیا با اخذ ویزای توریستی فنلاند می توان درخواست پناهندگی در فنلاند داد ؟ یکی از پر خطر ترین راه های مهاجرت به فنلاند بدون شک پناهندگی در فنلاند میباشد .

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی در فنلاند را پیشنهاد نمی نماید بلکه راههای قانونی مهاجرت را توصیه می نماید از جمله تحصیل در فنلاند و یا کار در فنلاند و یا سرمایه گذاری در فنلاند و یا ثبت شرکت در فنلاند و یا ازدواج در فنلاند و یا تولد فرزند در فنلاند . همانگونه که مستحضر هستید بهترین موسسه حقوقی در ایران و یکی از بهترین ها در خاورمیانه میباشد و در همین راستا متقاضیان بسیار زیادی به این مجموعه اعتماد کرده اند .

این روز ها کشور فنلاند یکی از پر طرفدارترین مقاصد مهاجرین از طرق مختلف میباشد. فنلاند یک کشور اروپایی و عضو شینگن و اتحادیه اروپا میباشد و از این رو می تواند شرایط زندگی ایده آلی را در اختیار مهاجرین به این کشور قرار دهد. این کشور از غرب با نروژ و سوئد و از شرق با روسیه هم مرز میباشد و از این رو علاوه بر شرایط کاری موجود در این کشور، امکان حضور در کشور های همسایه با وضعیت کاری مناسب را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

در باب پناهندگی در فنلاند ؛ بدون شک خطرناکترین و غیر معقول ترین روش، پناهندگی میباشد و موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش از مهاجرت را پیشنهاد نمی کند و در همین راستا و جهت آشنایی متقاضیان گرامی، در این مقاله سعی می شود تا مراحل و خطرات این روش به اطلاع شما عزیزان رسیده شود. پناهندگی به نوعی حمایت از پناهجو توسط دولتی به غیر از کشوری می باشد که فرد پناهنده در آن تابعیت دارد. از این رو، کشور هایی که دارای امکانات خاصی میباشند ، می توانند شرایطی نه چندان مناسب را در اختیار پناهندگان قرار دهند.

کشوز فنلاند نیز مانند سایر کشور ها دارای محدودیت هایی در جذب پناهنده میباشد و فرد پناهنده در صورت داشتن شرایط پناهندگی و با توجه به در نظر گرفتن ظرفیت، توسط دولت کشور فنلاند به عنوان پناهنده قبول خواهد شد. حتی در مواردی، فرد پناهنده می تواند تحت حمایت دولت فنلاند ، اقامت دائم فنلاند را نیز اخذ نماید.

اما چگونه می تواند جهت پناهندگی در فنلاند اقدام کرد؟

فرد پناهجو در صورتی می تواند اقدام به پناهندگی نماید که اقامت کشوری به جز فنلاند را داشته باشد و بنا به دلایلی همچون؛ شرایط کشور محل تابعیت، شرایط مذهبی، عضویت در گروه یا احذاب خاص و یا شرایط خاص سیاسی امکان ادامه زندگی در کشور محل تابعیت خود را نداشته باشد و به دلیل ترس موجود و عدم فراهم بودن شرایط زندگی قصد پناهندگی در کشور دیگری را داشته باشد. اما نکته قابل توجه در ارتباط با پناهندگی در فنلاند این میباشد که حتما میبایست در خاک این کشور اقدام به پناهندگی در فنلاند کرد و از خارج از این کشور نمی شود اقدام به پناهندگی در فنلاند نمود.

در ابتدا جهت پناهندگی در فنلاند ، فرد متقاضی میبایست شرایطی که پیش تر اعلام شد را داشته باشد. در مرحله دوم میبایست اقدام به حضور در فنلاند نماید زیرا از خارج از این کشور امکان اقدام جهت اخذ پناهندگی نمی باشد. در هنگام ورود به خاک فنلاند ، فرد متقاضی مهاجرت به فنلاند و پناهندگی در فنلاند میبایست به مقامات مرزی کنترل هدف خود را اعلام نماید. پس از این مرحله، میبایست فرم مخصوص به پناهندگی تکمیل گردد و انگشت نگاری صورت پذیرد و شرایط ابتدایی جهت پناهندگی در فنلاند مورد بررسی قرار گرفته شود.

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط پناهندگی در فنلاند هستید و اگر می خواهید با قوانین و راه های مهاجرت به فنلاند  و شرایط اخذ اقامت کشور فنلاند و پناهندگی در فنلاند را داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص پناهندگی در فنلاند و راه ها وقوانین پناهندگی در فنلاند و خطرات پناهندگی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

در مرحله بعد، پروفایل فرد متقاضی در صف بررسی جهت اداره مهاجرت کشور فنلاند قرار می گیرد و در این مدت فرد متقاضی میبایست تا زمان مشخص شدن نتیجه بررسی ها در کمپ های در نظر گرفته شده برای پناهندگان زندگی کند.

کمپ های در نظر گرفته شده جهت اقامت پناهجویان اغلب در اطراف این کشور قرار دارد. نکته قابل توجه در نظر گرفتن اماکن خاص برای کودکانی میباشد که بدون سرپرست وارد خاک این کشور شده اند. اغلب این کمپ ها در Metsälä و Helsinki واقع شده اند. خدماتی که این کمپ ها در اختیار پناهجویان قرار می دهند عبارتند از؛ مسکن، هزینه های اندک جهت سپری کردن مدت حضور در کمپ، مراقبت های پزشکی فوری، خدمات مترجمی و کمک در انجام پروسه پناهندگی در فنلاند .

یکی از نکات مهم در پناهندگی در فنلاند که اغلب باعث رد درخواست پناهندگی میشود، داشتن تابعیت فرد متقاضی در یک کشور امن از نظر اداره مهاجرت فنلاند و یا اقامت در کشور عضو معاهده Dublin میباشد. در صورتی که شرایط فراهم باشد، برای فرد متقاضی مهاجرت از طریق پناهندگی در فنلاند به نوعی تاریخ مصاحبه در نظر گرفته خواهد شد و این زمان توسط اداره مهاجرت فنلاند به متقاضی اعلام خواهد شد. در مرحله اول اداره مهاجرت شرایط متقاضی مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی از جمله هویت و مسیری که جهت حضور در فنلاند پیموده است و دلیل درخواست پناهندگی را مورد بررسی قرار میدهد در در صورت داشتن شرایط مورد نظر اداره مهاجرت فنلاند ، فرد متقاضی وارد مرحله بعد خواهد شد.

در این مرحله موعد تاریخ مصاحبه فرا میرسد و فرد متقاضی پناهندگی در فنلاند  میبایست جهت ارائه دلایل خود جهت اخذ پناهندگی در جلسه حاضر شود و میبایست به این نکته حتما توجه داشته باشید که دلایل ارائه شده در عین صداقت اعلام شوند. در صورت قبولی در این مصاحبه، فرمت متقاضی موفق به اخذ کارت اقامت موقت خواهد شد و در این مرحله میتواند جهت اجازه خروج از کشور و پاسپورت موقت اقدام نماید. اما در صورتی که فرد متقاضی اخذ ویزای مهاجرت به فنلاند و  پناهندگی در فنلاند در مصاحبه قبول نشود، امکان اعتراض و درخواست بررسی مجدد مدارک موجود میباشد.

پس از اخذ کارت اقامت موقت فنلاند ، فرد پناهجو می تواند از کمپ خارج شود و جهت اخذ مسکن و امکانات افراد عادی در شهرداری حضور پیدا کند و پس از اخذ اجازه مانند یک فرد اصلی تا زمان اخذ اقامت دائم زندگی نماید. اما در صورتی که فرد متقاضی پس از اعتراض و بررسی مجدد مدارک دوباره ریجکت شود، میبایست از کشور فنلاند خارج شود و برای بازگشت داوطلبانه از دولت این کشور درخواست کمک نماید.

در این مقاله سعی بر این شد تا تمامی مراحل پناهندگی در فنلاند و شرایط مهاجرت به فنلاند از بدو ورود به این کشور، چه در صورت موفقیت به اخذ پناهندگی در فنلاند و چه در صورت عدم اخذ پناهندگی در فنلاند بطور کامل توضیح داده شود. در باب پناهندگی در فنلاند مجدد اعلام می شود، موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره جهت شرایط اخذ اقامت فنلاند از سایر طرق مهاجرت به فنلاند مانند مهاجرت توریستی به فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند و همچنین مهاجرت کاری به فنلاند اعلام میکند.

شما متقاضیان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات در خصوص راههای قانونی مهاجرت به فنلاند و شرایط اخذ اقامت فنلاند با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاره تلفنی رایگان مشاوران و وکلای این موسسه برخوردار شوید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (11 نظرات, میانگین: 4٫64 از طریق 5)
Loading...
6 پاسخ
 1. زویا گفته:

  سلام
  من ویزای توریستی فنلاند رو دارم و می خوام قانونی وارد فنلاند بشم ، اما کیس من سیاسی هست
  فکر می کنید بتونم در گرفتن جواب مثبت موفق بشم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره ای در باب پناهندگی ارائه نمی نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. سروش گفته:

  سلام من سنم ۲۸ ساله ایرانی هستم راننده کامیون هستم و مدرک پایه یک برای رانندگی کامیون ها رو دارم آیا میتونم از طریق اقامت کار وارد خاک فلاند بشوم و از طریق کار رانندگی درخواست اقامت دهم منظورم پناهندگی نیست منظورم از طریق کار مرتبط با شغلمه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. بهروز گفته:

  سلام من افغان هستم ساکن ایران،۱۸سال دارم و رزمی کار هستم ولی متاسفانه هیچ حمایتی از من نمیشه برای مثال نمیتونم درس بخوانم و شغلی داشته باشم حتی تو مسابقات هم نمیتونم شرکت کنم به این دلیل که افغانی هستم میخواستم بدونم آیا کشور فنلاند درخواست پناهندگی من رو میپزیرد?

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *