پناهندگی فنلاند و بررسی آن

پناهندگی فنلاند
 • پناهندگی فنلاند و شرایط عمومی
 • پناهندگی فنلاند و کنوانسیون ژنو
 • پناهندگی فنلاند و قانون دابلین
 • پناهندگی فنلاند و خطرات آن
 • پناهندگی فنلاند و مراحل آن
 • پناهندگی فنلاند و کیس های پناهندگی در فنلاند
 • پناهندگی فنلاند و روش های جایگزین

پناهندگی فنلاند و مقدمه ای بر آن

پناهندگی  فنلاند ، خطرات پناهندگی در فنلاند ، مراحل پناهندگی در فنلاند و نکات مربوط به آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. راه های اخذ پناهندگی فنلاند چیست؟ آیا پناهندگی فنلاند امکان پذیر است؟ آیا می توان اقامت فنلاند را از طریق پناهندگی به دست آورد؟ این روزها پناهندگی یکی از مواردی است که کمتر افرادی به دنبال آن هستند چرا که بسیاری از افراد برای مهاجرت خود روش های قانونی را جایگزین پناهندگی کرده اند، اما همچنان هستند اشخاصی که پناهندگی  فنلاند را به جای روش های قانونی انتخاب می نمایند که باید گفت در صورتی که پناهندگی را روشی به عنوان مهاجرت خود در نظر می گیرید باید خطراتی که در این راه وجود دارد را نیز بپذیرید هرچند که این خطرات گاها برای شخص متقاضی جبران ناپذیر خواهد بود . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله به پناهندگی  فنلاند می پردازد. لطفا با ما همراه باشید.

پناهندگی در فنلاند در هنگام مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ برای اخذ اقامت فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت اینگونه است که میبایست تمامی جوانب را در نظر گرفت. آیا از شرایط پناهندگی در فنلاند و مهاجرت به فنلاند مطلع هستید؟  آیا از خطرات پناهندگی در فنلاند اطلاع دارید؟ آیا با اخذ ویزای توریستی فنلاند می توان درخواست پناهندگی در فنلاند داد ؟ یکی از پر خطر ترین راه های مهاجرت به فنلاند بدون شک پناهندگی در فنلاندمیباشد .

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی در فنلاند را پیشنهاد نمی نماید بلکه راههای قانونی مهاجرت را توصیه می نماید از جمله تحصیل در فنلاند و یا کار در فنلاند و یا سرمایه گذاری در فنلاند و یا ثبت شرکت در فنلاند و یا ازدواج در فنلاند و یا تولد فرزند در فنلاند . همانگونه که مستحضر هستید بهترین موسسه حقوقی در ایران و یکی از بهترین ها در خاورمیانه میباشد و در همین راستا متقاضیان بسیار زیادی به این مجموعه اعتماد کرده اند .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

مهاجرت به فنلاند و شرایط زندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی فنلاند و شرایط عمومی آن

پناهندگی  فنلاند دارای شرایطی می باشد که متقاضی مربوطه برای درخواست پناهندگی، می بایست این شرایط راداشته باشد تا بتواند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید . معمولا افرادی می توانند درخواست پناهندگی نمایند که در کشور خود دچار مشکلاتی مانند جنگ و یا اتفاقاتی مانند ناامنی جان ، مال و . . . را داشته باشند که در این صورت باید بتوانند اثبات نمایند که اگر به کشور خود باز گردند مورد آزار و اذیت روحی ، جسمی ، روانی قرار می گیرند و به همین دلیل درخواست پناهندگی خود را در کشور دیگری مطرح کرده اند . برای اطلاعات بیشتر در مورد پناهندگی در فنلاند می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید .

این روز ها کشور فنلاند یکی از پر طرفدارترین مقاصد مهاجرین از طرق مختلف میباشد. فنلاند یک کشور اروپایی و عضو شینگن و اتحادیه اروپا میباشد و از این رو می تواند شرایط زندگی ایده آلی را در اختیار مهاجرین به این کشور قرار دهد. این کشور از غرب با نروژ و سوئد و از شرق با روسیه هم مرز میباشد و از این رو علاوه بر شرایط کاری موجود در این کشور، امکان حضور در کشور های همسایه با وضعیت کاری مناسب را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

در باب پناهندگی در فنلاند ؛ بدون شک خطرناکترین و غیر معقول ترین روش، پناهندگی میباشد و موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش از مهاجرت را پیشنهاد نمی کند و در همین راستا و جهت آشنایی متقاضیان گرامی، در این مقاله سعی می شود تا مراحل و خطرات این روش به اطلاع شما عزیزان رسیده شود. پناهندگی به نوعی حمایت از پناهجو توسط دولتی به غیر از کشوری می باشد که فرد پناهنده در آن تابعیت دارد. از این رو، کشور هایی که دارای امکانات خاصی میباشند ، می توانند شرایطی نه چندان مناسب را در اختیار پناهندگان قرار دهند.

کشوز فنلاند نیز مانند سایر کشور ها دارای محدودیت هایی در جذب پناهنده میباشد و فرد پناهنده در صورت داشتن شرایط پناهندگی و با توجه به در نظر گرفتن ظرفیت، توسط دولت کشور فنلاند به عنوان پناهنده قبول خواهد شد. حتی در مواردی، فرد پناهنده می تواند تحت حمایت دولت فنلاند، اقامت دائم فنلاند را نیز اخذ نماید.

پناهندگی در فنلاند و کنوانسیون ژنو

پناهندگی  فنلاند یکی از مواردی است که این روزها سوالات بسیاری در باب آن پرسیده می شود اما اگر بخواهیم در مورد پناهندگی صحبت نماییم باید اطلاعاتی در مورد کنوانسیون ژنو را بیان نماییم تا بیشتر با پناهندگی و مباحث مربوط به آن آشنا شوید .

کشور فنلاند به کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو ملحق شده است مطابق با اصلاحات کنوانسیون سال ۱۹۵۱ ژنو، پناهنده به شخصی گفته خواهد شد که در کشور خود و به صورت های متفاوتی مانند نژاد ، عضویت در یک گروه خاص ، عقاید سیاسی ، مذهب و . . .  مورد اذیت و آزار قرار می گیرند که به دلیل ترس امکان ماندن در کشور خود را ندارند چنین اشخاصی می توانند در کشورهای دیگری درخواست پناهندگی نمایند و در صورتی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت شود می توانند درخواست اقامت و سپس تابعیت را نمایند. بهتر است بدانید که کشور فنلاند در سال ۲۰۱۴ در حدود ۳٫۶۵۱ درصد از پناهنچویان را پذیرفته است همچنین در سال ۲۰۱۵ تعداد پناهجویان به ۳۲٫۴۷۶ درصد افزایش داشته است .

کنواسیون ژنو و پروتکل های آن شامل معاهدات بین المللی بشر دوستانه می باشند که  مهمترین مقررات را نیز شامل خواهد شد. این مقررات افراد خاصی را که درگیر جنگ می باشند مانند غیر نظامیان ، کارگران ، و . . . و اشخاصی که در معرض جنگ نیستند مانند سربازان زخمی ، بیماران ، زندانیان و . . . را مورد حمایت قرار می دهد . کنوانسیون ژنو و پروتکل های آن به دنبال اقدامات لازم برای پایان دادن به نقض قوانین ضد بشر دوستانه می باشند.  کنواسیون ژنو شامل بندهای متفاوتی است که این بندها از قرار زیر است :

 • اولین بند از کنوانسیون ژنو مربوط به محافظت از سربازان زخمی و مریضان می باشد:

  این بند از کنوانسیون درباره بیماران و زخمی ها در دوران جنگ می باشد که در طی سالهای ۱۸۶۴، ۱۹۰۶، ۱۹۲۹ به تصویب رسیده است . بند اول از کنوانسیون ژنو شامل ۲ ضمیمه می باشد که پیش نویس توافقنامه های مربوط به مناطق بیمارستانی و یک کارت شناسایی برای پرسنل پزشکی می باشد .

 • دومین بند از کنواسیون ژنو مربوط به پرسنل نظامی ، بیماران در طول جنگ در دریای خزر می باشد

  این بند از کنوانسیون ، کنوانسیون لاهه ۱۹۰۷ را برای انطباق با اصول جنگ دریایی بیان می کند این بند از کنوانسیون از مقررات بند اول در ساختار و محتوا پیروی می کند . برای مثال در این بند از کشتی های بیمارستانی که درگیر جنگ هستند محافظت می نماید.

 • بند سوم از کنوانسیون ژنو مربوط به زندانیان جنگی می باشد

  در این بند از کنوانسیون می توان زندانهای جنگی ۱۹۲۹ را عنوان کرد در حال حاضر این بند از کنوانسیون شامل ۱۴۳ ماده می باشد در حالی که کنوانسیون سال ۱۹۲۹ تنها ۹۷ ماده داشت. در بند جدید از کنوانسیون وضعیت زندان ها و همچنین شرایط و مکان های زندانیان و اسیران دقیق تر مورد بررسی قرار گرفته است. از مواردی که در این بند بیشتر به آن پرداخته شده است ؛ کار زندانیان و همچنین منابع مالی زندانیان ، امداد رسانی به زندانیان . . . . می باشد . این بند از کنوانسیون شامل ۵ ضمیمه می باشد که در مورد مقررات و هویت زندانیان و همچنین کارت های شناسایی مخصوص زندانیان در این ضمیمه ها سخن به میان آمده است.

 • بند چهارم کنوانسیون در مورد افراد غیر نظامی و اشخاصی که در کشور اشغالی حضور دارند می باشد

  کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو تنها به مبارزان پرداخته بوده است در حالی که وقایع فاجعه آمیز جنگ جهانی دوم باعث شد تا کنوانسیونی در رابطه با افراد غیر نظامی و برای محافظت از آنها به تصویب برسد. کنوانسیون هایی که بعدها در مورد محافظت عموم و اشخاص غیر نظامی تصویب گردید در پروتکل های اضافی ۱۹۷۷ بیشتر مورد بررسی قرار گرفت. در این بند از کنوانسیون بیشتر به شرایط افراد در خاک یکی از طرفین و همچنین درگیری اشخاص غیر نظامی در کشور اشغالی پرداخته است. همچنین به کمک های بشر دوستانه در قلمرو کشور اشغالی نیز پرداخته شده است .

 • اسامی کشورهای عضو کنوانسیون ژنو در سال ۱۸۶۴

  در سال ۱۸۶۴ برخی از کشورها عضو کنوانسیون ژنو بوده اند هرچند که برخی از اسامی کشورهای زیر همچنان عضو کنوانسیون می باشند و برخی دیگر با توجه به تغییرات ایجاد شده در قوانین از این کنوانسیون خارج شده اند که اسامی برخی از این کشورها عبارتند از :

  اتریش  ، آرژانتین ، بلژیک ، بولیوی ، برزیل ، بلغارستان ، شیلی ، کلمبیا ، چین ، کوبا ، دانمارک ، دومینیکن ، اکوادور ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، گواتمالا ، هائیتی ، ایران ، ایتالیا ، ژاپن ، کره ، لوکزامبورگ ، مکزیک ، مونته نگرو ، هلند ، نیکاراگوئه ، پاناما ، پرو ، پرتغال ، رومانی ، روسیه ، صربستان ، اسپانیا ، سوئیس ، تایلند ، انگلستان ، سوئد ، نروژ ، ایالت متحده آمریکا ، اروگوئه ، ونزوئلا .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

ویزای توریستی فنلاند

پناهندگی فنلاند و قانون دابلین

پناهندگی  فنلاند را باید مطابق با قانون دابلین بیان کرد چرا که اگر بخواهیم قانون دابلین را بررسی نماییم باید بگوییم که مطابق با قانون دابلین اگر شخصی که قصد پناهندگی دارد در ابتدا وارد کشور دیگری شود و درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید و سپس وارد کشور دیگری شود مطابق با قانون دابلین به کشور اولیه برگشت داده خواهد شد تا درخواست پناهندگی شخص در همان کشور اولیه مورد بررسی قرار گیرد.

پناهندگی فنلاند و قانون دابلین

پناهندگی فنلاند و خطرات آن

پناهندگی  فنلاند با توجه به شرایط متفاوتی که افراد ممکن است داشته باشند اتفاق می افتد اما بهتر است بدانید که پناهندگی همراه با خطراتی می باشد که گاها این خطرات برای شخص متقاضی جبران ناپذیر خواهد بود که در اینجا به برخی از خطرات پناهندگی که اشخاص ممکن است به آن دچار شوند اشاره خواهیم کرد .

پناهندگانی که از طریق مرزهای آبی و با قاچاقچیان انسان اقدام به مهاجرت به کشورهای دیگر می نمایند ممکن است با غرق شدن کشتی در دریا رو به رو شوند که گاها بسیاری از افرادی که به این روش اقدام به مهاجرت می نمایند دچار مشکلاتی خواهند شد مانند اینکه جان خود را در این راه از دست خواهند داد .

از خطراتی که اشخاص پناهنده را تهدید می نماید این است که در زمانی که درخواست پناهندگی خود را در فنلاند اعلام کرده اند در این کشور مرتکب جرم شوند در این صورت ممکن است با درخواست پناهندگی افراد موافقت نشود و یا در این کشور به حبس های طولانی مدت گرفتار شوند همچنین در صورت بروز چنین مشکلاتی در فنلاند اعضا خانواده شخص پناهنده امکان درخواست پناهندگی را نخواهند داشت. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام بوده و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

از خطرات دیگری که باید به آن اشاره کرد این است بسیاری از اشخاصی که به قصد پناهندگی اقدام به مهاجرت می نمایند ممکن است در مرزهای زمینی با پلیس امنیت درگیر شوند که گاها منجر به مرگ این افراد خواهد شد. همچنین پناهندگانی که با قاچاقچیان انسان اقدام به مهاجرت می نمایند ممکن است با عبور از مسیرهای صعب العبور مانند کوه ، جنگل و . . . جان خود را از دست بدهند که اشخاصی که قصد پناهندگی دارند باید از تمامی این خطرات آگاهی یابند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

مقاله مرتبط

اخذ اقامت فنلاند

پناهندگی فنلاند و مراحل آن

پناهندگی  فنلاند مراحل متعددی دارد که افراد باید با توجه به مراحلی که برای درخواست پناهندگی تعریف شده است بتوانند درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند. افرادی که قصد پناهندگی در فنلاند را دارند برای درخواست پناهندگی خود در این کشور باید در خاک فنلاند حضور داشته باشند همچنین هیچ فرم خاصی در رابطه با درخواست پناهندگی وجود ندارد و تنها راه درخواست پناهندگی این است که با پلیس فنلاند و یا یک مقام کنترل مرزی در این کشور صحبت نمایید .

نکته بسیار مهمی که در مورد درخواست پناهندگی در فنلاند وجود دارد این است که شخص متقاضی باید در خاک فنلاند درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید و در صورتی که خارج از خاک فنلاند حضور دارید امکان درخواست پناهندگی از طریق سفارت و یا کنسولگری در خارج از فنلاند برای شخص متقاضی وجود ندارد .

مراحل درخواست پناهندگی در کشور فنلاند از قرار زیر است :

۱: درخواست شخص متقاضی برای پناهندگی

۲: شخص متقاضی باید از طریق  پلیس ، مقامات مرزی و یا مقامات گمرکی درخواست پناهندگی خود را مطرح نماید.

۳: به محض ورود به خاک فنلاند درخواست پناهندگی مطرح شود تا مورد  بررسی قرار گیرد .

۴: شخص متقاضی باید در مورد درخواست پناهندگی خود دلایلی را بیان نماید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره شود طول مدت بررسی مراحل پناهندگی می باشد که باید گفت که زمانی که شخصی در فنلاند درخواست پناهندگی خود را مطرح می نماید بررسی مراحل پناهندگی در این کشور ۶ ماه به طول می انجامد تا با درخواست پناهندگی شخص متقاضی موافقت شود یا درخواست وی رد گردد.

نکته حائز اهمیتی که در مورد پناهجویان در فنلاند وجود دارد این است که اگر مشکلی در تعیین هویت شخص پناهجو وجود نداشته باشد می تواند ۳ ماه پس از مطرح کردن درخواست پناهندگی خود شروع به کار نماید.

پناهندگی فنلاند و مراحل آن

اما چگونه می تواند جهت پناهندگی در فنلاند اقدام کرد؟

فرد پناهجو در صورتی می تواند اقدام به پناهندگی نماید که اقامت کشوری به جز فنلاند را داشته باشد و بنا به دلایلی همچون؛ شرایط کشور محل تابعیت، شرایط مذهبی، عضویت در گروه یا احزاب خاص و یا شرایط خاص سیاسی امکان ادامه زندگی در کشور محل تابعیت خود را نداشته باشد و به دلیل ترس موجود و عدم فراهم بودن شرایط زندگی قصد پناهندگی در کشور دیگری را داشته باشد. اما نکته قابل توجه در ارتباط با پناهندگی در فنلاند این میباشد که حتما میبایست در خاک این کشور اقدام به پناهندگی در فنلاند کرد و از خارج از این کشور نمی شود اقدام به پناهندگی در فنلاند نمود.

در ابتدا جهت پناهندگی در فنلاند ، فرد متقاضی میبایست شرایطی که پیش تر اعلام شد را داشته باشد. در مرحله دوم میبایست اقدام به حضور در فنلاند نماید زیرا از خارج از این کشور امکان اقدام جهت اخذ پناهندگی نمی باشد. در هنگام ورود به خاک فنلاند ، فرد متقاضی مهاجرت به فنلاند و پناهندگی در فنلاند میبایست به مقامات مرزی کنترل هدف خود را اعلام نماید. پس از این مرحله، میبایست فرم مخصوص به پناهندگی تکمیل گردد و انگشت نگاری صورت پذیرد و شرایط ابتدایی جهت پناهندگی در فنلاند مورد بررسی قرار گرفته شود.

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط پناهندگی در فنلاند هستید و اگر می خواهید با قوانین و راه های مهاجرت به فنلاند  وشرایط اخذ اقامت کشور فنلاند و پناهندگی در فنلاند را داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص پناهندگی در فنلاند و راه ها و قوانین پناهندگی در فنلاند و خطرات پناهندگی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

در مرحله بعد، پروفایل فرد متقاضی در صف بررسی جهت اداره مهاجرت کشور فنلاند قرار می گیرد و در این مدت فرد متقاضی میبایست تا زمان مشخص شدن نتیجه بررسی ها در کمپ های در نظر گرفته شده برای پناهندگان زندگی کند.

کمپ های در نظر گرفته شده جهت اقامت پناهجویان اغلب در اطراف این کشور قرار دارد. نکته قابل توجه در نظر گرفتن اماکن خاص برای کودکانی میباشد که بدون سرپرست وارد خاک این کشور شده اند. اغلب این کمپ ها در Metsälä و Helsinki واقع شده اند. خدماتی که این کمپ ها در اختیار پناهجویان قرار می دهند عبارتند از؛ مسکن، هزینه های اندک جهت سپری کردن مدت حضور در کمپ، مراقبت های پزشکی فوری، خدمات مترجمی و کمک در انجام پروسه پناهندگی در فنلاند .

پناهندگی فنلاند و کیس های پناهندگی فنلاند

پناهندگی  فنلاند نیازمند ارائه کیس پناهندگی در این کشور می باشد شخصی که قصد پناهندگی در این کشور را دارد باید کیس پناهندگی خود را در مسائل متفاوتی مطرح نماید تا بتواند درخواست پناهندگی خود را ارائه نماید که کیس های پناهندگی از قرار زیر است :

 • پناهندگی مذهبی

  یکی از کیس های پناهندگی که این روزها مورد توجه افراد می باشد درخواست کیس پناهندگی مذهبی است  که در این مورد باید گفت تعداد افرادی که در فنلاند و در دیگر کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی می نمایند از طریق کیس مذهبی می باشد در مورد پناهندگی مذهبی باید بدانید که اشخاص با اعلام اینکه مذهب و دین خود را تغییر داده اند و اگر به کشور خود بازگردند مورد اذیت و آزار قرار می گیرند و گاها ممکن است جان خود را از دست دهند اعلام پناهندگی می نمایند  هرچند اشخاصی که درخواست پناهندگی مذهبی می نمایند باید بتوانند اثبات نمایند که دین و مذهب خود را تغییر داده اند تا درخواست پناهندگی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

 • پناهندگی سیاسی

  پناهندگی سیاسی یکی دیگر از انواع کیس های پناهندگی می باشد که اشخاص متقاضی پناهندگی می توانند درخواست نمایند. در مورد پناهندگی سیاسی شخص متقاضی باید بتواند اثبات نماید که با قوانین حال حاضر کشور خود سازگاری ندارد و به دلیل عقاید سیاسی و فعالیت های ضد حکومتی مورد آزار و اذیت شدید قرار گفته است به همین دلیل درخواست پناهندگی خود را مطرح کرده است که در این صورت اگر به کشور خود باز گردد با خطرات جانی و مالی مواجه خواهد شد .

 • پناهندگی اجتماعی

  از دیگر موارد کیس های پناهندگی می باشد که افراد می توانند درخواست دهند اما باید گفت که هرچند که این مورد به نسبت دیگر کیس های پناهندگی از طرفداران بسیاری در بین مردم برخوردار است اما باید بدانید که در حال حاضر مورد قبول دولت فنلاند نمی باشد و کمتر افرادی از این طریق می توانند درخواست پناهندگی نمایند. پناهندگی اجتماعی به اشخاصی تعلق می گیرد که در کشور فعلی خود دچار جنگ ، قحطی و . . . شده باشند در این صورت می توانند درخواست پناهندگی نمایند که برای بررسی کیس پناهندگی باید موارد ذکر شده را اثبات نمایند تا درخواست پناهندگی آنها مورد بررسی قرار گیرد .

پناهندگی فنلاند و دلایل رد درخواست

یکی از نکات مهم در پناهندگی در فنلاند که اغلب باعث رد درخواست پناهندگی میشود، داشتن تابعیت فرد متقاضی در یک کشور امن از نظر اداره مهاجرت فنلاند و یا اقامت در کشور عضو معاهده Dublin می باشد. در صورتی که شرایط فراهم باشد، برای فرد متقاضی مهاجرت از طریق پناهندگی در فنلاند به نوعی تاریخ مصاحبه در نظر گرفته خواهد شد و این زمان توسط اداره مهاجرت فنلاند به متقاضی اعلام خواهد شد. در مرحله اول اداره مهاجرت شرایط متقاضی مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی از جمله هویت و مسیری که جهت حضور در فنلاند پیموده است و دلیل درخواست پناهندگی را مورد بررسی قرار میدهد در در صورت داشتن شرایط مورد نظر اداره مهاجرت فنلاند ، فرد متقاضی وارد مرحله بعد خواهد شد.

در این مرحله موعد تاریخ مصاحبه فرا میرسد و فرد متقاضی پناهندگی در فنلاند می بایست جهت ارائه دلایل خود جهت اخذ پناهندگی در جلسه حاضر شود و می بایست به این نکته حتما توجه داشته باشید که دلایل ارائه شده در عین صداقت اعلام شوند. در صورت قبولی در این مصاحبه، فرمت متقاضی موفق به اخذ کارت اقامت موقت خواهد شد و در این مرحله میتواند جهت اجازه خروج از کشور و پاسپورت موقت اقدام نماید. اما در صورتی که فرد متقاضی اخذ ویزای مهاجرت به فنلاند و  پناهندگی در فنلاند در مصاحبه قبول نشود، امکان اعتراض و درخواست بررسی مجدد مدارک موجود می باشد.

پس از اخذ کارت اقامت موقت فنلاند ، فرد پناهجو می تواند از کمپ خارج شود و جهت اخذ مسکن و امکانات افراد عادی در شهرداری حضور پیدا کند و پس از اخذ اجازه مانند یک فرد اصلی تا زمان اخذ اقامت دائم زندگی نماید. اما در صورتی که فرد متقاضی پس از اعتراض و بررسی مجدد مدارک دوباره ریجکت شود، میبایست از کشور فنلاند خارج شود و برای بازگشت داوطلبانه از دولت این کشور درخواست کمک نماید.

پناهندگی فنلاند و روش های جایگزین

پناهندگی فنلاند یکی از پرخطرترین روش های مهاجرت می باشد که برای اشخاصی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند توصیه نمی گردد چرا که برای مهاجرت روش های جایگزین و مطمئن تری وجود دارد که افراد می توانند انتخاب نمایند.

اشخاصی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند می توانند از روش هایی مانند تحصیل در فنلاند، کار در فنلاند و یا حتی سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند تا بتوانند با خیالی آسوده و مطمئن قدم در راه مهاجرت بگذارند. موسسه حقوقی ملک پور شما را در امر مهاجرت قانونی راهنمایی می نماید.

 • تحصیل در فنلاند

  تحصیل در فنلاند یکی از بهترین روش های جایگزین برای پناهندگی در این کشور می باشد چرا که افرادی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت می نمایند این امکان را دارند که بتوانند به صورت پارت تایم به کار بپردازند تا بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز تامین نمایند. تحصیل در فنلاند در بسیاری از رشته ها امکان پذیر است همچنین دانشجویان این امکان را دارند با ارائه مدرک IELTS به تحصیل در این کشور بپردازند.

  اگر قصد تحصیل در فنلاند را دارید می توانید در اوایل سپتامبر و ژانویه ترم تحصیلی خود را آغاز نمایند .

  برای تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند فرد دانشجو باید بتواند حداقل IELTS 6 را ارائه نماید . همچنین طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند در حدود ۳ تا ۴ سال خواهد بود.

  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس فرد دانشجو باید بتواند حداقل  IELTS 6.5 را ارائه نماید طول دوره تحصیل در این مقطع ۲ سال می باشد و اشخاص با ارائه مدرک لیسانس خود می توانند وارد مقطع فوق لیسانس شوند .

  همچنین برای تحصیل در مقطع دکترا اگر متقاضی تحصیل در این دوره هستید باید بتوانید در ابتدا یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) داشته باشید تا امکان اقدام جهت تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا برای شما فراهم گردد. همچنین فرد دانشجو باید بتواند IELTS 7 را نیز ارائه نمایید. علاوه بر موارد گفته شده باید بتوانید مقالات بین المللی نیز ارائه نمایید تا امکان ورود به مقطع دکترا فراهم گردد.

 • کار در فنلاند

  یکی دیگر از روش های مهاجرت که می تواند جایگزین خوبی برای پناهندگی باشد کار در فنلاند و اخذ ویزای کار است که فرد متقاضی با یافتن کارفرما در این کشور می تواند درخواست کار در فنلاند را نماید در صورتی که موفق به یافتن کارفرما در فنلاند شوید باید بدانید که شخص کارفرما باید در ابتدا یک آگهی به مدت ۳ ماه در در فنلاند دهد و در صورتی که نیروی کار مناسب در فنلاند یافت نشود باید به مدت ۳ ماه دیگر آگهی خود را در اتحادیه اروپا تکرار نماید و چنانچه نیروی کار مورد نظر یافت نشود می تواند برای نیروی کار ماهر خارجی خود، دعوت نامه کاری ارسال نماید که در این صورت می توان با اخذ ویزای کار به کار در فنلاند مشغول شد .

 • سرمایه گذاری در فنلاند

  از روش های جایگزین دیگری که بجای پناهندگی وجود دارد و می توان به آن پرداخت سرمایه گذاری در این کشور می باشد هرچند که روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری وجود دارد مانند خرید ملک ، خرید اوراق قرضه ، ثبت شرکت و . . . اما برای سرمایه گذاری در این کشور بهتر است روشی را انتخاب نمایید که در نهایت برای شما منجر به اخذ اقامت گردد.

  شاید بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در فنلاند روش ثبت شرکت باشد تا شخص بتواند از این طریق به اقامت و تابعیت دست یابد هرچند در صورتی که بخواهید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید باید در ابتدا بیزینس پلن خود را ارائه نمایید و در صورتی که بیزینس پلن ( طرح اقتصادی ) مورد تایید قرار گرفت می توانید اقدام به ثبت شرکت نمایید که در این مورد باید بدانید که ثبت شرکت انواع متفاوتی دارد به همین دلیل هزینه های ثبت شرکت از هر نوعی که قصد اقدام آن را داشته باشید متفاوت است به همین دلیل پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند با مشاوران ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در این زمینه برخوردار شوید.

 • ازدواج در فنلاند

  روش دیگری که می توان از آن به عنوان روش جایگزین پناهندگی نام برد ازدواج در فنلاند می باشد که برای ازدواج در این کشور شخص متقاضی باید با فردی ازدواج نماید که تبعه کشور فنلاند باشد تا در این صورت بتواند درخواست اقامت و تابعیت خود را مطرح نماید اگر قصد اقدام از این روش را دارید باید بتوانید اثبات نمایید که ازدواج شما با فرد فنلاندی صوری نبوده است به همین دلیل نیازمند ارائه مدارکی می باشد تا رسمی و حقیقی بودن ازدواج اثبات گردد .

 • تولد در فنلاند

  شاید جالب باشد بدانید که تولد در فنلاند منجر اخذ اقامت و تابعیت نخواهد شد و در صورتی که فرزندی در فنلاند متولد شود مطابق با قوانینی که در فنلاند وجود دارد اقامت و تابعیت وی بر اساس اقامت و تابعیت والدین خود می باشد چرا که فنلاند کشوری است که از سیستم خون پیروی می کند و در صورتی که فرزندی در خاک این کشور متولد شود مطابق با اقامت و تابعیت والدین وی برخورد خواهد شد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت فنلاند می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور آلمان را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص راه های اخذ اقامت فنلاند به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

انواع ویزاهای فنلاند

در این مقاله سعی بر این شد تا تمامی مراحل پناهندگی در فنلاند و شرایط مهاجرت به فنلاند از بدو ورود به این کشور، چه در صورت موفقیت به اخذ پناهندگی در فنلاند و چه در صورت عدم اخذ پناهندگی در فنلاند بطور کامل توضیح داده شود. در باب پناهندگی در فنلاند مجدد اعلام می شود،موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره جهت شرایط اخذ اقامت فنلاند از سایر طرق مهاجرت به فنلاند مانند مهاجرت توریستی به فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند و همچنینمهاجرت کاری به فنلاند اعلام میکند.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی فنلاند و سخن پایانی

پناهندگی فنلاند هرچند یکی از روش های مهاجرت محسوب خواهد شد اما باید گفت که این روش یکی از پر خطرتربن روش های مهاجرت خواهد بود و اشخاصی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند می توانند از روش های جایگزین و قانونی مهاجرت به فنلاند بهره مند گردند . پناهندگی فنلاند دارای خطرات بسیاری برای افرادی است که روش غیر قانونی را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند چرا که با قدم در این راه گاها ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای شخص ایجاد نماید همچنین در صورتی که اقدام به پناهندگی فنلاند می نمایید باید بتوانید کیس پناهندگی را مطرح نمایید و در صورتی که کیس پناهندگی شخص متقاضی رد شود مطابق قوانین باید خاک کشور فنلاند را ترک نماید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله سعی داشته تا در مورد پناهندگی فنلاند و خطراتی که در این راه وجود دارد صحبت نماید تا با اطلاعات کامل بتوانید یکی از بهترین روش های مهاجرت را انتخاب نمایید اما باید گفت که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات در خصوص راههای قانونی مهاجرت به فنلاند و شرایط اخذ اقامت فنلاند با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاره تلفنی رایگان مشاوران و وکلای این موسسه برخوردار شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. Jalal saei گفته:

  سلام و خسته نباشید من جلال ساعی متولد دی ماه سال ۱۳۵۰ و داری دو فرزند پسر به سن های ۱۸ و ۱۶ و یک دختر به سن ۱۴ سال میباشم من از دو پا معلول میباشم ولی این معلولیت نتوانسته مانع کار کردنم شود و حدود ۲۰ سال سابقه کار به سمت های تکنیسین دفتر فنی و هچنین نقشه کشی صنعتی در شرکتهای پیمانکاری در نقاقطی که آدم سالم کم میاورد مشعول بوده ام منتها به دلیل مسائل نژادی و قومیتی مورد آزار روحی و کاری قرار گرفته و حمایت نشده ام با این حال بخاطر زن و بچه هام مقاوت کردم از انجایی که زن و بچه هام از هوش خوبی برخوردار هستند نمیخواهم اینده ی آنها در اینجا تباه شود همسر بتده با وجود کار در خانه و مسئولیت بچه ها در دانشگاه معدل بالای ۱۷ در رشته روانشناسی اخذ نموده است یکی از پسرام در زمینه برنامه نویسی هوش و علاقه خاصی دارد ایشان نفر اول مدرسه در دوره دبیرستان میباشد حتی دختر و آن یکی پسرم به این همین صورت میباشد لذا میخواهم به یکی از کشورهای فنلاند و یا سوئد پناهنده شوم اما راه و روش ان را نمیدانم باید چه کارهایی انجام بدهم خواهش میکنم راهنمایی کنید من حتی حاضر شده ام خانه خود که با زحمت زیاد بسازم برای بگذارم ممنون میشم بهم کمک کنید واقعا زندگی در اینجا به عنوان معلول خیلی سخت و طاقت فرسا شده است ممنونم به حرفایم گوش کردید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی خیلی ممنون از توضیحات کاملتون ، دقت بفرمایید که راه پناهندگی راه بسیار پرخطری هست ، شما باید چند سال از عمر خودتون رو فرزندان عزیز رو که می فرمایید از هوش بالایی برخوردار هستند تلف کنید که در نهایت شاید بهتون اقدام بدن و شاید هم ندن. موسسه حقوقی ملک پور هیچ مشاوره ای در امر پناهندگی ندارد و بهتر است سایر طرق رو بررسی بفرمایید.

   پاسخ
 2. حمیدرضا صارنی گفته:

  با سلام من حمید هستم ودرحال اقدام برای ویزای توریستی فنلاند هستم وبه امید خدا ویزام اوکی بشه مبخام به محض اینکه وارد فنلاند شدن درخواست پناهندگی بدم،به نظرتون اگه توی مصاحبه منو ریجکت کنن ولی بازم بدونن با برگشت من به ایران دچار مشکل میشم بازم منو دیپورت میکنن؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی موسسه حقوقی ملک پور هیچ مشاوره ای در امر پناهندگی ندارد. لطفا سایر طرق مهاجرت به فنلاند را بررسی بفرمایید.

   پاسخ
 3. Mehrdad گفته:

  سلام مهرداد هستم میخواستم ببینم اگر با یه پاسپورت قانونی ازطریق روسیه وارد خاک فنلاند بشم میتونم اقامت بگیرم،لطفا برام توضیح بدین برام خیلی مهمه.ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اقامت از چه طریقی دوست گرامی ؟ پناهندگی در شان یک ایرانی نمی باشد پیشنهاد می شود که شرایط خود را برای دیگر طرق بررسی کنید.

   پاسخ
 4. علی گفته:

  سلام من میتونم ازطریق ویزایی شنگن فرانسه وارد فنلاند بشم بعد از موعد تموم شدن ویزام درخواست پناهندگی بدم چون میگن اگر از این طریق وارد بشی باید چند ماه بگذره چون تو سعد این قانون هست میخواستم ببینم تو فنلاند هم ای قانون هست

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، موسسه ملک پور هیچ گونه مشاوره ای در امر پناهندگی ارائه نمی دهد ، لطفا طرف جایگزین که در شان ایرانی است را انتخاب بفرمایید.

   پاسخ
 5. رضا عبدالله زاده دریایی گفته:

  سلام
  من دارای کارشناسی معماری و همسرم لیسانس ادبیات زبان انگلیسی دارد و سنم ۴۱ سال است میخواستم ببینم امکان مهاجرت از طریق کار به یکی از کشورهای فنلاند یا سوئد را دارم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

  پاسخ
 6. زویا گفته:

  سلام
  من ویزای توریستی فنلاند رو دارم و می خوام قانونی وارد فنلاند بشم ، اما کیس من سیاسی هست
  فکر می کنید بتونم در گرفتن جواب مثبت موفق بشم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره ای در باب پناهندگی ارائه نمی نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. سروش گفته:

  سلام من سنم ۲۸ ساله ایرانی هستم راننده کامیون هستم و مدرک پایه یک برای رانندگی کامیون ها رو دارم آیا میتونم از طریق اقامت کار وارد خاک فلاند بشوم و از طریق کار رانندگی درخواست اقامت دهم منظورم پناهندگی نیست منظورم از طریق کار مرتبط با شغلمه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. بهروز گفته:

  سلام من افغان هستم ساکن ایران،۱۸سال دارم و رزمی کار هستم ولی متاسفانه هیچ حمایتی از من نمیشه برای مثال نمیتونم درس بخوانم و شغلی داشته باشم حتی تو مسابقات هم نمیتونم شرکت کنم به این دلیل که افغانی هستم میخواستم بدونم آیا کشور فنلاند درخواست پناهندگی من رو میپزیرد?

  پاسخ