پاسپورت برزیل و بررسی آن

پاسپورت برزیل ، شرایط اخذ پاسپورت کشور برزیل ، تابعیت و شهروندی برزیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه روشهایی می توان پاسپورت برزیل را بدست آورد؟ اعتبار پاسپورت برزیل در بین سایر کشور های جهان چقدر است؟ با داشتن پاسپورت برزیل می توان به چند کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد؟ در این مقاله سعی بر آن است که به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ پاسپورت کشور برزیل، تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده شود. اخذ پاسپورت و تابعیت کشور برزیل از زوایای مختلفی قابل بحث و بررسی می باشد که ما مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را با شما عزیزان در میان می گذاریم. همانطور که می دانید داشتن پاسپورت یک کشور به معنای تابعیت و شهروندی آن کشور می باشد؛ توضیح بهتر آنکه اگر شما با یکی از روشهای مهاجرت به کشور برزیل توانسته باشید که اقامت دائم این کشور را بدست بیاورید، پس از گذشت چند سال ضمن داشتن شرایطی مانند آشنایی با فرهنگ مردم بومی این کشور و تسلط به زبان پرتغالی، که زبان رسمی کشور برزیل است، می توانید درخواست شهروندی و تابعیت برزیل و به عبارت بهتر درخواست پاسپورت برزیل را به مبادی ذیربط در این کشور ارائه نمایید. امید است این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، سوالات و ابهامات شما را در باب مهاجرت به برزیل و طرق اخذ پاسپورت این کشور را پاسخ داده باشد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی به ذهنتان متبادر شد،‌ همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

عناوین زیر در ادامه این مقاله مورد بررسی و ارائه قرار می گیرند :

پاسپورت برزیل
 • پاسپورت برزیل و شرایط عمومی
 • پاسپورت برزیل و اعتبار آن
 • پاسپورت برزیل و روش های اخذ پاسپورت برزیل
 • پاسپورت برزیل از طریق کار
 • پاسپورت برزیل از طریق تحصیل
 • پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت برزیل از طریق تولد
 • پاسپورت برزیل از طریق ازدواج
 • پاسپورت برزیل و پناهندگی
 • پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب شهروندی و تابعیت برزیل
 • پاسپورت برزیل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی برزیل
 • پاسپورت برزیل و وضعیت تابعیت مضاعف
 • پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت برزیل و شرایط عمومی

کشور برزیل که نام رسمی آن جمهوری فدراتیو برزیل می باشد، پهناورترین و پرجمعیت ترین کشور در قاره آمریکای جنوبی است.پایتخت این کشور برزیلیا و همانطور که در بالا به آن اشاره شد، زبان رسمی آن پرتغالی است.  این کشور شرقی ترین کشور قاره آمریکا به شمار رفته و جنگل های آمازون با آن طبیعت وحشی استوایی را در خود جای داده است. نکته جالب در باب پهناور بودن کشور برزیل این است که این کشور، بغیر از اکوادور و شیلی با تمامی کشور های واقع در آمریکای جنوبی دارای مرز مشترک می باشد. جالب تر آنکه تنها کشوری است که در آمریکای جنوبی مردم آن به زبان پرتغالی سخن می گویند، حال آنکه زبان رسمی سایر کشور های آمریکای جنوبی اسپانیایی می باشد. شاید بیشتر افراد، برزیل را بیشتر با فوتبال و قهوه بشناسند، اما این کشور با برخوردار بودن از زمین های کشاورزی وسیع ، جنگلهای مولد در صنایع چوب و غذا ، منابع طبیعی و خدادادی گسترده و نیروی انسانی غنی، به قدرتمند ترین اقتصاد قاره آمریکای جنوبی مبدل شده است.

برزیل کشوری چند ملیتی و چند فرهنگی است و جمعیت آن متشکل از نژاد های سرخپوستان آمریکا، آفریقائیان، اروپاییان و نیز آسیاییان می باشد. مذهب اصلی کشور برزیل مسیحت کاتولیک است و بیش از ۷۰ درصد جمعیت این کشور را افرادی با مذهب کاتولیک تشکیل می دهند. گفتنی است که این کشور دارای بیشترین شمار کاتولیک ها در بین سایر کشور های جهان می باشد.

برزیل بر روی نقشه

به گزارش صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، کشور برزیل نهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر برابری قدرت خرید داشته و رتبه ۱۱ را در اقتصاد جهانی از لحاظ نرخ داد و ستد بازار به دست آورده است. شعار این کشور که بر روی پرچم آن وجود دارد () به معنای نظم و پیشرفت بوده و عمل به همین شعار باعث شده تا برزیل از جنبه های گوناگون توسعه پیدا کند. بخش صنعتی این کشور در جنوب و جنوب غربی آن واقع شده است و شمال این کشور فقیر ترین منطقه برزیل می باشد، با این حال این منطقه در حال جذب سرمایه گذاری های جدید است.

پرچم برزیل ـ مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت برزیل

صنایع برزیل یک سوم تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است. صنعت فناوری اطلاعات در این کشور یکی از پیشرفته ترین انواع خود در جهان می باشد. فناوری اطلاعات در کشور برزیل یکی از پیشرانه های خدمات مالی، دولت الکترونی، صنایع دفاعی، مدیریت روابط مشتری و مراقبت های پزشکی و بهداشتی به شمار می آید. دولت این کشور کوشش دارد به گذاری از نرم افزارهای انحصاری به نرم افزارها و سیستم های عامل رایگان دست یاید، اما تا کنون به موفقیت شایان ذکری در این زمینه دست نیافته است.

حال اگر با این مقدمه از معرفی کشور برزیل به سراغ بحث اصلی خود یعنی روشهای اخذ پاسپورت برزیل و تابعیت و شهروندی این کشور برگردیم، ابتدا به مبحث اعطای تابعیت از طریق تولد در برزیل اشاره کوتاهی خواهیم کرد. به طور کلی اعطای تابعیت و پاسپورت در کشور ها از طریق تولد، به دو روش خاک و خون صورت می پذیرد.

کشور هایی که در اعطای تابعیت و شهروندی از قاعده خون پیروی می نمایند، به صرف تولد یک کودک در خاک آن کشورها، به او تابعیت اعطا نمی کنند و شرط اعطای تابعیت این است که حداقل پدر یا مادر آن کودک، تبعه ی آن کشور باشد و کودک می بایست به اصطلاح از خون و نژاد آن کشور باشد تا او را بعنوان تبعه یا شهروند بپذیرند. بعنوان مثال کشور های اروپایی نظیر آلمان، اتریش، سوئیس، فرانسه و … از قاعده خون در اعطای تابعیت پیروی می کنند.

اعطای تابعیت و شهروندی در روش خاک، نیز به این صورت است که اگر کودکی در خاک یک کشور به متولد شود، صرف نظر از تابعیت والدین، به کودک تابعیت آن کشور تعلق خواهد گرفت. گفتنی است که اعطای تابعیت و پاسپورت از طریق تولد در کشور برزیل از قاعده خاک پیروی می کند. در ادامه مقاله در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

پاسپورت برزیل و اعتبار آن

به گزارش مرجع passport index پاسپورت برزیل در کنار پاسپورت کشورهای شیلی و آرژانتین در رتبه ۱۲ در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشور های جهان قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت برزیل می توانید به ۱۵۷ کشور از کشور های جهان بدون ویزا سفر کنید که البته برای سفر به ۴۷ کشور از این ۱۵۷ کشور، نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی ( Visa On Arrival ) در کشور مقصد دارید و نیازی نیست در کشور مبدا ویزا بگیرید. از جمله کشور هایی که با داشتن پاسپورت برزیل ، بدون اخذ ویزا می توانید به آن ها آزادانه سفر کنید؛ می توان به کشور های اورپایی نظیر سوئد، انگلستان، آلمان، اتریش، اسپانیا و … اشاره کرد. نکته حائز اهمیت در باب پاسپورت برزیل این است که با دارندگان این پاسپورت می توانند به اکثر کشور های آمریکای جنوبی بدون نیاز به ویزا و تنها با یک کارت شناسایی ( Identity Card ) آزادانه سفر کنند.

اعتبار پاسپورت برزیل

در نقشه زیر نیز می توانید نحوه آزادی سفر به تمامی کشور های جهان بوسیله داشتن پاسپورت برزیل را ملاحظه نمایید :

آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و روش های اخذ پاسپورت برزیل

تا کنون در مورد اعتبار پاسپورت برزیل و میزان آزادی سفر آن مطالبی را ارائه دادیم و شما نیز به اطلاعات جامعی از آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت برزیل دست یافتید. حال سوال این است که چگونه و از چه راههای می توان پاسپورت برزیل را اخذ نمود؟ در جواب باید گفت که برای اخذ پاسپورت برزیل ۶ روش وجود دارد که عبارتند از:

 • مهاجرت کاری به برزیل
 • مهاجرت تحصیلی به برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به برزیل از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج با یک شخص برزیلی تبار
 • پناهندگی به برزیل

در ادامه به صورت جداگانه هر کدام از این روشها را بررسی می نماییم.

پاسپورت برزیل از طریق کار

قبل از هر گونه اقدام جهت مهاجرت کاری به کشور مورد نظر تان باید برخی شاخصه ها را مورد بررسی قرار دهید. یکی از این مهم ترین و اساسی ترین شاخصه ها نرخ بیکاری کشور مورد نظر شماست. همانطور که در نمودار زیر که مربوط به نرخ بیکاری در کشور برزیل در ۵ سال گذشته است، ملاحظه می کنید نرخ بیکاری در برزیل به طور چشمگیری رو به افزایش است. نرخ بیکاری در برزیل از آخرین ماههای سال ۲۰۱۸ که ۱۱٫۶ درصد بود، به ۱۲٫۷ درصد در ماه مارس ۲۰۱۹ رسیده است. میانگین نرخ بیکاری در بازه زمانی مذکور در یک سال پیش ۱۳٫۱ درصد بوده است. نرخ بیکاری در کشور برزیل در بازه زمانی سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ به طور میانگین ۹٫۵۷ درصد بوده است. از آنجا که نرخ بیکاری در برزیل بالاست و تعداد افراد بومی برزیل زیاد است، لذا اولویت کارفرمایان و وزارت کار برزیل، استخدام نیروی کار داخلی این کشور است و نیروی کار خارجی در صورتی می تواند در برزیل کار پیدا کند که هیچ نیروی کار داخلی نتواند آن شغل را انجام دهد.

نمودار نرخ بیکاری کشور برزیل

برای اخذ پاسپورت برزیل از طریق کار، شما می بایست ابتدا از یک کارفرمای معتبر برزیلی پیشنهاد کاری ( Job Offer ) داشته باشید. در واقع متقاضیان کار در برزیل می بایست توسط یک کارفرمای برزیلی حمایت شوند. مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری برزیل هم باید توسط شخص متقاضی و هم کارفرمای برزیلی پیگیری شود. به منظور کار در برزیل شما باید رزومه، مجوزهای کاری، مستندات تحصیلی و سابقه کاری خود را به همراه یک کپی از پاسپورت تان را برای کارفرمای برزیلی بفرستید و برای اخذ مجوز کار در برزیل ، کارفرما باید درخواست استخدام نیروی کار خارجی به همراه مدارک مذکور را به وزارت کار برزیل ارسال کند. به طور معمول، اگر درخواست کارفرما مورد قبول واقع شود، ۳۰ تا ۹۰ روز کاری طول خواهد کشید تا تاییدیه مجوز کار را بدست آورید.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک قبل از ارسال درخواست، باید به زبان پرتغالی ترجمه شوند. سپس تاییدیه مجوز کار توسط وزارت کار برزیل به وزارت امور خارجه این کشور فرستاده می شود تا سفارت برزیل در کشور متقاضی اوامر مربوط به صدور مجوز کار یا work permit را انجام دهد.

کار در خارج از کشور ـ مهاجرت کاری به خارج از کشور ـ کارفرمای خارجی

با توجه به نرخ بالای بیکاری در برزیل پیدا کردن کار و کارفرما امری مشکل خواهد بود، اگر قصد مهاجرت کاری به خارج از کشور را دارید، پیشنهاد می کنیم که به گزینه های دیگری مانند آلمان، اتریش و هلند نیز فکر کنید. زیرا این کشور ها نه تنها نرخ بیکاری بسیار پائینی دارند و پیدا کردن کار در آنها به نسبت راحت تر است، بلکه به متقاضیان کار خود ویزای جستجوی کار ارائه می دهند تا به خاک کشور شان رفته، در محیط به جستجوی کار پرداخته و کارفرمای خود پیدا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایده آل ترین کشورهای خارجی برای مهاجرت کاری، می توانید به مقالاتی با عنوان کار در آلمان یا اتریش و کار در هلند از همین وبسایت مراجعه نمایید.

کار در برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تحصیل

به طور کلی تحصیل در کشور های خارجی تبعات اقامتی نداشته و دانشجو باید بصورت پیشفرض پس از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردد. تحصیل در برزیل  نیز به خودی خود منجر به اقامت دائم یا پاسپورت برزیل نخواهد شد، اما از آن می توان به عنوان سکوی پرتابی برای اخذ اقامت دائم این کشور و سپس تابعیت و شهروندی استفاده کرد. توضیح آنکه با تحصیل در برزیل می توان در سطوح عالی دانشگاهی این کشور به کسب علم و مهارت پرداخته و در نهایت آماده ورود به بازار کار برزیل شوید. کارفرمایان برزیلی نظر مثبت تری نسبت نیروی کار خارجی دارند که در دانشگاههای این کشور تحصیلات خود را به پایان رسانده است. برخی دانشگاههای برزیل معتبر بوده و از رنک جهانی بالایی برخودار هستند. این دانشگاهها صدها برنامه مختلف تحصیلی از جمله علوم اجتماعیِ علوم فنی و مهندسی، کشاورزی، فناوری های جدید و … را به دانشجویان ارائه می دهند. دانشگاههای این کشور همچنین پیشرفته ترین برنامه های فضایی و نجوم را برگزار می نمایند.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

سه برنامه مختلف برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاههای برزیل وجود دارد:

Bacharelado : در این برنامه دانشجویان برای فعالیت در زمینه خاص آماده می شوند و گذراندن آن ۳ تا ۶ سال بطول می انجامد.

Licenciatura : این برنامه تحصیل در یک موضوع خاص را پوشش می دهد و طول آن ۳ تا ۴ است.

Technologia : این برنامه برای تحصیل در زمینه تکنولوژی و نوآوری است و در طی آن بیشتر به آموختن حرفه و مهارت پرداخته می شود و گذراندن آن ۲ الی ۳ سال طول می کشد.

دوره های مقطع کارشناسی در برزیل به زبان پرتغالی برگزار می گردد؛ لذا تحصیل در این مقطع نیازمند داشتن دانش کافی در زبان پرتغالی است و سطح زبان پرتغالی دانشجو باید توسط آزمون زبان ارزیابی گردد. جهت ورود به دانشگاههای برزیل در مقطع کارشناسی معمولا آزمونی موسوم به Vestibular در ماههای دسامبر یا ژانویه برگزار می گردد که متقاضیان باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارند. شایان ذکر است که دانشجویان در مقطع کارشناسی در برزیل اجازه دارند ۱۰ ساعت در طول هفته کار کنند و از این راه بتوانند برخی از هزینه های زندگی و تحصیلی خود را پوشش دهند.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع تکمیلی کارشناسی ارشد در برزیل به طور معمول ۱ الی ۲ سال طول می کشد و دانشجویان در طی این دوره در زمینه تحصیلی خود به تخصص و آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دست می یابند. برنامه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد در برزیل ارائه می گردند بیشتر در زمینه حقوق، علوم انسانی، هنر، مهندسی و فناوری، عاوم اجتماعی و تجارت می باشند. دانشجویان در حین تحصیل در این مقطع اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.

تحصیل در برزیل در مقطع دکتری

تحصیل در این مقطع ۲ الی ۴ سال به طول می انجام و واحد های درسی آن بیشتر حول تحقیق و پژوهش می چرخد تا مباحث تئوری و آموزشی. جهت تحصیل در مقطع دکتری به یک استاد راهنما یا سوپر وایزر نیاز است تا با تایید رزومه دانشجو پذیرش تحصیلی او را از دانشگاه بدست آورد و در صورت عالی بودن سوابق تحصیلی و تحقیقاتی دانشجو به او در دریافت بورسیه کمک کند. دانشجوی بین المللی دکتری در برزیل مجاز است تا ۴۰ ساعت در هفته به کار ضمن تحصیل پرداخته و از این طریق بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهد.

دانشگاه های خارج از کشور ـ تحصیل در خارج از کشور ـ دانشگاههای خارجی

در جدول زیر نام ۱۰ دانشگاه مشهور کشور برزیل و شهری که هر دانشگاه در آن واقع شده است را مشاهده می کنید:

لیستی از ده دانشگاه مشهور برزیل

تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل
تحصیل در کشور برزیل

پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری، ابتدا باید از روشهای اخذ مجوز اقامت دائم مربوط به سرمایه گذاری در این کشور مطلع شد، زیرا تا اقامت دائم کشور برزیل را بدست نیاورده باشید،‌ قادر نخواهید بود برای تابعیت یا پاسپورت برزیل درخواست دهید. افراد با شرایط خاص در دسته بندیهای زیر می توانند به اقامت دائم برزیل دست یابند :

 • رئیس، مباشر یا مدیر اجرایی یک بنگاه اختصاصی یا شرکت تجاری در برزیل

این دسته بندی برای پوشش دادن انتقال کارمندان اجرائی بین شرکتی و بین بنگاهی یا استخدام مدیران واجد الشرایط به منظور مدیریت و هدایت کردن کمپانی های برزیلی، طراحی شده است.

مدارک مورد نیاز برای صدور این نوع ویزا در گام اول شامل موارد زیر می باشد:

ارائه مدارک و مستنداتی مبنی بر اینکه شرکتی که خارج از خاک برزیل است ( شرکت مادر) در هر بار درخواست برای این صدور ویزا مجموعا ۶۰۰٫۰۰۰ رئال برزیل سرمایه گذاری موثر داشته است.  اثبات چنین سرمایه گذاری باید با اظهارات و ادعاهایی نشان داده شود که سرمایه گذاری در بانک مرکزی برزیل از طریق ثبت نام اعلامیه الکترونیکی ثبت شده است.

در صورتیکه کمپانی استخدام کننده نتواند این مقدار سرمایه گذاری را نشان دهد، بعنوان راه جایگزین باید علاوه بر اینکه سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰ هزار رئال برزیل را نشان دهد، باید سوگند دادگاهی یاد کند که در طول مدت ۲ سال حداقل ۱۰ کارمند جدید برزیلی را استخدام نماید.

 • شخص خارجی که قصد دارد، به صورت مادام العمر در کشور برزیل بماند و  سرمایه خود را در صنایع تولید این کشور تزریق نماید.

این دسته بندی برای آن دسته از افراد خارجی برنامه ریزی شده است که تمایل دارند، مبلغ ( حداقل ۱۵۰٫۰۰۰ رئال برزیل ) را در هر کدام از صنایع تولیدی این کشور سرمایه گذاری نمایند. این نوع از ویزای اقامت دائم تحت شرایطی برای ۳ سال صادر می گردد.

 • شخصی خارجی که به صورت رسمی بازنشسته شده است و حداقل مقدار ۶٫۰۰۰ رئال برزیل به صورت ماهانه به این کشور منتقل نماید.

متقاضی اخذ این نوع از اقامت دائم برزیل می بایست به صورت رسمی بازنشسته شده باشد و درخواست خود را به نزدیک ترین کنسول گری در محل اقامت کشور خود ارائه نماید. هیچ محدودیتی برای تعداد افراد همراهی که از این روش بخواهند به اقامت دائم برزیل برسند،‌ وجود ندارد؛ اما متقاضی اصلی باید اثبات کند که آنها بستگان واقعی او ( همانگونه که در قانون برزیل تعریف شده است ) هستند.

متقاضی اصلی باید ثابت کند که حداقل ۲۰۰۰ هزار دلار آمریکا در ماه درآمد دارد. این تمکن مالی او را واجد الشرایط می سازد تا برای خود و دو نفر همراه اقامت دائم برزیل را اخذ نماید. متقاضی باید به ازای آوردن هر همراه اضافی، ۱۰۰۰ دلار بیشتر در ماه را بعنوان درآمد خود نشان دهد و از جمله موارد دیگر که باید ارائه گردد:

 • بیانیه ای از آژانس خارجی مسئول پرداخت حقوق بازنشستگی ، با اطلاع از مجموع مبلغ سود ماهانه
 • یک تعهد بانکی مبنی بر اجازه انتقال ماهانه حداقل ۲۰۰۰ دلار آمریکا به حساب بانکی متقاضی در برزیل

اخذ اقامت دائم کشور برزیل، نیازمند ارائه یک لیست بسیار بلند از اسناد و مدارک برای هر کدام از موقعیت های فوق است؛ به علاوه اسناد و مدارک پایه نیز ارائه گردد. پروسه اعطای اقامت دائم برزیل به اشخاص خارجی توسط پلیس فدرال ، وزارت دادگستری و در برخی موارد نیز وزارت کار این کشور مدیریت و بررسی می شود. متقاضیان اخذ اقامت دائم برزیل باید به این نکته توجه داشته باشند که این پروسه دارای بروکراسی های پیچیده و طولانی است و بسیاری از درخواست ها و اسناد می بایست به صورت ویژه، قانونی و تایید شده به آژانسها و دپارتمان های مختلف دولتی ارائه گردد.

سرمایه گذاری در برزیل ـ اخذ پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری

از این گذشته بنابر گزارش بانک جهانی نرخ مصادره اموال در کشور برزیل ۳ می باشد و این آمار نشان از امنیت نه چندان مناسب سرمایه گذاری در برزیل است. شایان ذکر است که شاخص مصادره اموال عددی بین ۱ تا ۷ را در بر می گیرد که کشور هایکه دارای کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری هستند، شاخص مصادره اموال آنها عدد ۱ و کشور هایی که بیشترین ریسک سرمایه گذاری را دارند، شاخص مصادره اموال آنها عدد ۷ می باشد. همانطور که در نمودار زیر ملاحظه می کنید، نرخ مصادره اموال برزیل برای ۵ سال گذشته بر روی عدد ۳ قرار داشته و این حاکی از ریسک قابل توجه سرمایه گذاری در این کشور است :

نمودار نرخ مصادره اموال در برزیل

اگر قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور و اخذ پاسپورت بهترین کشور های دنیا از طریق سرمایه گذاری را دارید، پیشنهاد می شود که به لینکهای سرمایه گذاری در اروپا ، شرایط اقامت خودحمایتی اتریش و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در برزیل

پاسپورت برزیل از طریق تولد

گفته شده که کشور برزیل در اعطای تابعتی از طریق تولد از قاعده خاک پیروی می کند. بعبارت بهتر کودکی که در خاک کشور برزیل متولد شده باشد، چه والدین او شهروند برزیل باشند و چه نباشند، واجد الشرایط جهت درخواست برای اخذ تابعیت و پاسپورت برزیل خواهد بود. تنها استثنائی که در این زمینه وجود دارد، تولد فرزندان اشخاصی است که در خدمت دولت های بیگانه در کشور برزیل باشند ( نظیر دیپلمات های خارجی ). این بدان معنی است که والدین و خواهران و برادران یک کودک برزیلی صرف نظر از محل تولد والدین و خواهران یا برادران و ملیت شان، واجد الشرایط برای دریافت اقامت دائم کشور برزیل می باشند.

قانون مدنی برزیل، در قبال اشخاصی که دارای والدینی برزیلی هستند و در خارج از خاک این کشور به دنیا آمده اند، در دو صورت که در زیر آمده است، تابعیت برزیل را اعطا می کند:

 • شخصی که از والدینی برزیلی در خارج از خاک برزیل به دنیا آمده است و در خدمت دولت برزیل می باشد
 • شخصی که از والدینی برزیلی در خارج از خاک برزیل به دنیا آمده است و چه تولد او توسط اداره کنسولگری برزیل در آن کشور ثبت شده باشد یا بعدا به برزیل مهاجرت کرده و اثبات ملیت برزیلی خود را به دادگاه فدرال در برزیل تسلیم کرده باشد.

تابعیت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اخذ پاسپورت از طریق تولد

بین سالهای ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۷ رایزنی کردن در مورد ثبت تولد و اعطای ملیت برزیل توسط افسر کنسولگری برزیل در کشورهای خارجی امکان پذیر نبود، اما در سپتامبر ۲۰۰۷ یک اصلاحیه قانونی تصویب شد تا اعطای ملیت و شهروندی برزیل توسط کنسولگری های این کشور در سایر کشور ها تا برزیلی تبار هایی که در خارج از خاک برزیل به دنیا آمده اند، نیز بتوانند از این طریق تابعیت و پاسپورت برزیل را اخذ نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت برزیل از طریق ازدواج

اعطای تابعیت و پاسپورت برزیل از طریق ازدواج بوسیله قطعنامه ۳۶ شورای ملی مهاجرت برزیل پوشش داده شده است. در ابتدا یک ویزای اقامت دائم برای خارجیانی که با شهروندی برزیلی ازدواج کرده اند، صادر می شود. درخواست ازدواج به وزارت دادگستری (معمولا از طریق دفاتر پلیس فدرال منطقه ای که نماینده وزارت در سطح ایالتی هستند) و یا به یک کنسولگری برزیل در خارج از کشور ارائه می شود. برای این منظور شواهدی از اتحاد زناشویی (مثلا گواهی ازدوا یا بیانیه شاهدان) باید ارائه گردد. مأمورین مهاجرت یک دیدار غافلگیرانه از خانه زن و شوهر انجام می دهند تا اطمینان حاصل شود که این ازدواج یک ازدواج صوری نیست، هدف اصلی از این کار، جلوگیزی از تقلب در صدور ویزای اقامت است.

شما در صورت ازدواج با یک شهروند برزیلی می توانید به اقامت و سپس تابعیت و پاسپورت برزیل دست یابید. در صورت ازدواج با یک شهروند برزیلی اگر به مدت یک سال با وی در خاک برزیل زندگی کرده باشید،‌ واجد الشرایط درخواست برای اخذ شهروندی و پاسپورت برزیل خواهید بود. حداقل سن ازدواج در کشور برزیل ۱۸ سال است و هم مرد و هم زن باید برای ثبت ازدواج بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند.

برای ثبت ازدواج در برزیل باید به یک اداره ثبت (Cartório do Registro Civil ) یا یک کلیسا در برزیل که در آن شما قصد ازدواج دارید، مراجعه کنید. الزامات ازدواج و مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج ممکن است از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد.

مدارک اصلی مورد نیاز برای ازدواج با شهروند برزیلی :

 • گواهی تولد
 • گواهی عدم منع ازدواج
 • اثبات محل سکونت / آدرس پس از ازدواج
 • گذرنامه یا کارت شناسایی (فتوکپی اصلی و تایید شده)
 • گواهی طلاق ( در صورت ازدواج قبلی و طلاق )
 • گواهی مرگ همسر و گواهینامه اصلی ازدواج ( در صورت ازدواج قبلی )
 • گواهی اقامت (گواهی اقامت)
 • وکالتنامه ازدواج

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در برزیل

پاسپورت برزیل و پناهندگی

پر واضح است که مهاجرت به کشور های خارجی از طریق پناهندگی یکی از روشهای غیر قانونی مهاجرت است و موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE‌ اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از نوشتار پیش رو صرفا جهت اطلاع از خطرات پناهندگی نگارش شده است. کشور برزیل یکی از کشور های عضو کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی می باشد. از نظر کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی اطلاق می شود که در کشور خود به یکی از دلایلی همچون نژادی، مذهبی، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و همچنین عقاید سیاسی، مورد تهدید و آزار و اذیت جدی باشد و اگر در کشور خود بماند خطرات روحی و جانی او را تهدید می کند. اگر چه مهاجرت از طریق پناهندگی به ظاهر هزینه کمتری نسبت به سایر روشهای مهاجرتی دارد، اما با توجه به خطرات جانی و مالی غیر قابل برگشتی که ممکن است در این مسیر برای شما پیش بیاید، هم هزینه های مادی و هم هزینه های معنوی در این روش بسیار بیشتر از سایر روشهاست. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید در صورت پناهنده شدن به برزیل یا هر کشور دیگری قادر نخواهید بود که به کشور خود بازگردید. حتی پس از پناهنده شدن نیز امکان پیدا کردن کار و استفاده از امکانات تحصیلی بعنوان یک شهروند عادی را نخواهید داشت. جدای از مسئله بعد مسافت کشور برزیل، تعامل با افراد قاچاقچی، خطرناک و سودجو و گذار از اقیانوس اطلس بصورت مخفیانه و با این افراد خطرناک امری عاقلانه نیست. اگر خطر غرق شدن را در نظر نگیریم، امکان رد شدن درخواست پناهندگی در برزیل نیز وجود دارد. مخاطرات و سختیهای زندگی در کمپ را نیز می توانید حین پردازش درخواستتان به معایب این روش بیفزایید. برای مهاجرت به برزیل یا هر کشور خارجی دیگری ۵ روش دیگر موجود است که با مشاورت با افراد و موسسات کاردان و مجرب در امر مهاجرت می توانید بهترین روش را با توجه به شرایط شخصی تان انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید محصول ویدئوی موسسه حقوقی ملک پور با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت را تهیه نمایید و خود مانند یک وکیل مهاجرتی برای امر مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت برزیل و نکات مهم در باب شهروندی و تابعیت برزیل

پس از اقامت داشتن در خاک کشور برزیل به صورت پیوسته و به مدت ۱۵ سال، در صورتی که هیچ سوء پیشینه یا عمل خلاف قانون مرتکب نشوید، می توانید برای تابعیت و شهروندی برزیل درخواست دهید. با این حال، این دوره ۱۵ ساله می تواند به بازه زمانی کوتاه تری تقلیل یابد. درصورتیکه یک شخص خارجی، اقامت دائم ( Permanent Residence ) کشور برزیل را بدست آورده باشد و از یک شغل با درآمد مکفی برای حمایت اقتصادی خود یا خانواده خود برخوردار باشد و همچنین دانش کافی از زبان پرتغالی ( در Speaking‌، Reading و Writing ) داشته باشد، طول پروسه اخذ شهروندی و پاسپورت برزیل از این طریق، می تواند تا ۴ سال کاهش یابد.

حتی این ۴ سال نیز می تواند کمتر شود؛ به این صورت که شخص مقیم دائم، دارای یک همسر یا فرزند برزیلی باشد، می تواند پس از ۱ سال برای شهروندی، تابعیت و پاسپورت برزیل درخواست دهد. همچنین اگر شخص خارجی مقیم برزیل، از یک مهارت ویژه، یا توانایی علمی و قابلیت های هنری برخوردار باشد، می تواند پس از ۲ سال درخواست خود را برای اخذ پاسپورت برزیل به اداره مهاجرت این کشور ارائه نماید. گفتنی است که اشخاص خارجی که در کشور برزیل صاحب اموال و تجارتی با مبلغ مشخص باشند، پس از اخذ مجوز اقامت دائم به مدت سه سال در برزیل، واجد الشرایط درخواست برای شهروندی و پاسپورت برزیل خواهند بود.

مجسمه عیسی مسیح در ریودوژنیرو برزیل ـ پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی برزیل

وزارت دادگستری برزیل، مسئول بررسی و پردازش درخواست های شهروندی، تابعیت و پاسپورت برزیل می باشد. پیش از تایید درخواست شهروندی، وزارت دادگستری این کشور در ابتدا یک سری از اسنادی که شما ضمیمه درخواست خود می کنید را بررسی می نماید، که این اسناد بیشتر مربوط به عدم سوء پیشینه شما، موقعیت استخدام و وضعیت شغلی و همچینین وضعیت بیمه و پرداخت های مالیاتی شما می باشد. نکته حائز اهمیت این است که متقاضی نباید هیچ گونه بدهی مالیاتی به دولت برزیل داشته باشد و همچنین باید اثبات نماید که از سلامت روحی و جسمی برخوردار است ( این مورد به آن دسته از متقاضیان شهروندی برزیل مربوط است که کمتر از دو سال توانسته اند اقامت دائم برزیل را بدست آورند ).

پاسپورت برزیل و وضعیت تابعیت مضاعف

قانون مدنی کشور برزیل به اتباع خارجی که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت برزیل دارند، این اجازه را می دهد که با حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت کشور برزیل را نیز داشته باشند، به اصطلاح بهتر قانون مدنی کشور برزیل تابعیت مضاعف را می پذیرد. اما در بحث داشتن تابعیت و ملیت دو کشور، باید به قانون مدنی هر دو کشور توجه داشت. لذا متقاضی پاسپورت برزیل باید به این نکته توجه داشته باشد که قانون مدنی کشور خودش نیز تابعیت مضاعف را می پذیرد یا خیر؟ این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

پاسپورت برزیل ـ اخذ پاسپورت برزیل

پاسپورت برزیل و وکیل معتبر برای امور مهم

برای دریافت پاسپورت برزیل ابتدا باید مجوز اقامت دائم ( Permanent Residency ) این کشور را از طریق یکی از روشهای ذکر شده در فوق اخذ نمایید. همانطور که گفته شد، اخذ اقامت دائم برزیل دارای پروسه ای طولانی با بروکراسی های پیچیده است که هر شخصی به تنهایی و بدون دانش کافی قادر به پیگیری امور مربوط به اخذ اقامت دائم این کشور نمی باشد. به این منظور متقاضیان اخذ پاسپورت برزیل باید برای مهاجرت به این کشور و انجام امور اخذ ویزا و مجوزات اقامت دائم برزیل از راهنمایی ها و مشورت یک وکیل معتبر، کاردان و مجرب بهرمند گردد. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که با برخورداری از بهترین مشاوران و وکلای مجرب در داخل و خارج از کشور، شما را در امر اخذ اقامت دائم و دستیابی به پاسپورت برزیل یاری نماید. برای این منظور می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

اقامت برزیل
پاسپورت برزیل و سخن پایانی

پاسپورت برزیل از ۶ طریق قابل دستیابی است که در این مقاله هر کدام از این ۶ روش را معرفی و بررسی نمودیم. به طور کلی مهاجرت به برزیل و اخذ پاسپورت این کشور جدای از بحث بعد فاصله آن با کشور عزیزمان، بهترین گزینه به شمار نمی رود. زیرا همانطور که گفته شد مهاجرت کاری به برزیل و پیدا کردن کار در این کشور بعلت بالا بودن نرخ بیکاری بسیار مشکل است. در بحث اخذ پاسپورت برزیل از طریق سرمایه گذاری نیز گفته شد که علاوه بر بروکراسی های پیچیده در طی پروسه اخذ اقامت دائم، نرخ مصادره اموال در برزیل بالاست و همین امر ریسک سرمایه گذاری در برزیل را بالا برده و امنیت سرمایه گذاری را پائین می آورد. گزینه های بهتری برای مهاجرت تحصیلی نسبت به برزیل وجود دارد. نتیجه آنکه مهاجرت به اروپا از طرق کار، تحصیل و سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت اروپا نسب به اخذ پاسپورت برزیل اولویت دارد، زیرا شما با داشتن پاسپورت اروپایی می توانید در سرتاسر کشور های حوزه شنگن به صورت آزادانه مسافرت کنید. لازم به ذکر است که اعتبار پاسپورت کشور های اروپایی نسبت به پاسپورت برزیل و سایر کشور های آمریکای جنوبی بالاتر و آزادی سفر برای دارندگان آنها بیشتر است. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم که سوالات شما در باب پاسپورت برزیل و تابعیت و شهروندی این کشور را پاسخ داده باشیم. با این حال شما همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید. همچنین در صورت هر گونه سوال می توانید آنرا در بخش پایانی همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ