ویزای توریستی پرتغال و بررسی آن

ویزای توریستی پرتغال
 • ویزای توریستی پرتغال و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی پرتغال و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی پرتغال و مدت درخواست
 • ویزای توریستی پرتغال و تمدید آن
 • ویزای توریستی پرتغال و وقت سفارت پرتغال
 • ویزای توریستی پرتغال و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی پرتغال (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی پرتغال و خدمات مؤسسه Mie
 • ویزای توریستی پرتغال و ریجکتی
 • ویزای توریستی پرتغال تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی پرتغال و نکات مهم

ویزای توریستی پرتغال و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی پرتغال  ، شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال و ویزای تضمینی پرتغال در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد، اخذ ویزای توریستی پرتغال  از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. شمار گردشگران خارجی که با ویزای توریستی پرتغال از پرتغال دیدن می کنند، در سال گذشته نزدیک به ۱۲ درصد افزایش یافتند که به ۱۲٫۷ میلیون نفر رسیده است که از سال ۲۰۰۰ تاکنون رشد اقتصادی قوی تر شده است. گردشگری و تمام درآمدهای مربوط به سفر، حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی پرتغال را تشکیل می دهند که ۲٫۷ درصد در سال گذشته افزایش یافته است. بخش گردشگری نیز منبع اصلی اشتغال و بخش عمده صادرات خدمات است.

امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب ویزای توریستی پرتغال و شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

درباره پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال ، اقامت کوتاه مدت در پرتغال و مهاجرت به پرتغال از طریق ویزاهای کوتاه مدت می تواند یکی از موضوعاتی باشد که نیاز به تحلیل و بررسی کامل دارد. در مورد ویزا توریستی پرتغال سوالات فراوانی می توان مطرح کرد که برخی از آن ها را در ادامه مطرح کرده و پاسخ خواهیم داد. پرتغال با جاذبه های مختلف طبیعی می تواند مقصد مناسبی برای سفر باشد، از این رو اخذ ویزای توریستی پرتغال می تواند دارای اهمیت باشد. ویزای توریستی پرتغال  چه شرایطی دارد؟ برای اخذ ویزای توریستی پرتغال از کجا باید شروع کرد؟ در این مقاله سعی شده است که در مورد راه های ویزای توریستی پرتغال توضیحات کاملی داده شود تا کمکی باشد برای متقاضیان اخذ ویزای توریستی پرتغال. با ما همراه باشید. موسسه ملک پور می تواند شما را در تمام مراحل اخذ ویزای توریستی پرتغال همراهی کند و مشاوران ما در دفاتر MIE در ایران و در خارج از کشور اماده پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند.

در مورد کشور پرتغال:
کشور پرتغال غربی ترین کشور قاره اروپا است که تنها هسایه ی آن کشور اسپانیا است. این کشور جزو اتحادیه اروپا و همین طور پیمان شنگن است . پایتخت این کشور شهر لیسبون است.
این کشور جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر دارد. واجد پول این کشور یورو بوده و زبان رسمی آن پرتغالی است.

مهاجرت به پرتغال

ویزای توریستی پرتقال و شرایط عمومی آن

برای مسافرت به پرتغال شما نیاز به یک ویزای توریستی پرتغال معتبر( ویزای شنگن) دارید، این ویزا یک سند رسمی می باشد که به متقاضی اجازه می دهد به پرتغال سفر

نموده و حتی از سایر کشورهای عضوشنگن نیز بازدید نماید ، برای دریافت ویزای توریستی پرتغال یا هر کشور اروپایی دیگر شما باید مدارک متعددی به سفارت ارائه نمایید، و باید ثابت نمایید که هدف سفر شما بازدید و گردش است  نسبت به بازگشت به وطن خود علقه دارید. اکثر ویزاهای توریستی به این دلیل ریجکت می شوند که هدف سفر مشخص نمی باشد.

در سال ۱۹۹۵، دولت پرتغال قرارداد شنگن را امضا نمود و به منطقه آزاد مرزی اروپا پیوست، امروزه ورود کوتاه مدت به پرتغال امکان سفر به سایر کشورهای عضو شنگن را فراهم می کند که ۲۸ کشور  از اروپا را شامل می شود، در سال ۲۰۱۷ سفارت های پرتغال در سراسر جهان،۲۶۳،۵۰۲ درخواست اخذ اقامت کوتاه مدت برای پرتغال و ویزای توریستی پرتغال دریافت کرده اند که در کل تعداد ۲۲۳،۲۴۳ ویزای شنگن صادر نموده است، نرخ رد شدن ویزا ۱۴٫۹۳٪ بوده است.

صنعت توریست و گردشگری در اتحادیه اروپا یکی از مهمترین روش های کسب درآمد است چراکه با ورود یک توریست موجب رونق  اقتصادی کشو می شود. داده های اولیه از موسسه آمار ملی (INE) نشان می دهد که کل درآمد هتل ها در کشور ساحلی اقیانوس اطلس پرتغال، از جمله گردشگری داخلی، نزدیک به ۱۷ درصد افزایش به ۳٫۴ میلیارد

یورو (۴٫۲۰ میلیارد دلار) افزایش یافته است. گردشگری از سال ۲۰۱۱ به طور پیوسته رشد کرده است و صدها هتل جدید و هزاران آپارتمان مرمت شده برای گردشگران در سراسر پرتغال افتتاح می شود و این کشور در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از ۳ جالب ترین مقصد سفر در سراسر جهان به اعلام شده است. در جدول زیر آمار توریزم کشور پرتغال از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ قابل مشاهده است.

راه های مهاجرت به پرتغال

ویزای توریستی پرتغال و مدارک مورد نیاز

 • فرم ویزای توریستی که از سفارت و یا وب سایت سفارت قابل دریافت است
 • دو قطعه عکس بایومتریک ۳.۵ در ۴.۵ رنگی و پشت زمینه ی روشن
 • اصل و کپی پاسپورت شخص تقاضا دهنده که امضا شده باشد
 • از تمام صفحات پاسپورت می باید کپی تهیه شود
 • اگر ویزا در پاسپورت قدیمی شما وجود دارد از آن نیز کپی تهیه کنید
 • ترجمه شناسنامه به همراه تاییدات دادگستری و وزارت  امور خارجه( تمام صفحات)

مدارک شغلی شامل:

 • نامه ی کاری از شرکت هایی که در آنها مشغول به کار بوده اید و یا در حال حاضر مشغول هستید
 • اگر شما دارای شغل آزاد هستید جواز کسب شما می تواند جایگزین نامه ی کاری شود همچنین برای قوی تر شدن پرونده خود در صورتی که صاحب یک کسب و کار و یا شغل هستید می توانید روزنامه رسمی و همچنین جواز تاسیس شرکت را نیز ترجمه نمایید.
 • اگر شما از طرف یک شرکت برای این ویزای توریستی اقدام می نمایید باید یک نامه از شرکت مورد نظر داشته باشید که نشان دهنده این مساله باشد که هزینه های شما در طول مدت اقامت به عهده شرکت مورد نظر خواهد بود.
 • فیش حقوقی نیز که باید ترجمه رسمی و تایید شود می تواند نشان دهنده مشغول به کار بودن شما باشد.
 • همچنین لیست بیمه نیز نشان دهنده ی شاغل بودن شما خواهد بود و جزو مهمترین مدارک شغلی می باشد.
 • مدارک مالی شامل: پرینت حساب ۳ ماهه از ریز تراکنش های حساب کوتاه مدت شما  به همراه نامه ی تمکن مالی که دو روز مانده به تاریخ مصاحبه از بانکی که در آن حساب دارید دریافت می کنید.
 • هر نوع مدرک مالی که نشان دهنده این موضوع باشد که شما توانایی پرداخت هزینه ها را دارید و در ایران وضعیت مالی مناسبی دارید.

مدارک ارائه شده به سفارت پرتغال جهت صدور ویزای توریستی پرتغال و شنگن اهمیت بالایی دارد. در صورتی که متقاضی مدارک لازم را داشته باشد در صورتی که مدارک را اشتباه یا ناقص ارائه نماید احتمال ریجکتی ویزا وجود دارد و ممکن است در پرونده وی تاثیر منفی بگذارد. در ادامه به مدارک مورد نیاز ویزای توریستی پرتغال می پردازیم.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی پرتغال

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به صورت آنلاین یا دستی
 • ۲ قطعه عکس : با فرمت پاسپورت با پس زمینه روشن مطابق با شرایط اعلام شده در سایت سفارت ( عکس ها نباید برای کمتر از سه ماه گذشته باشد) .
 • پاسپورت معتبر : برای داشتن برچسب ویزای توریستی پرتغال باید حاوی حداقل ۲ صفحه خالی باشد، اعتبار گذرنامه خود را پیش از درخواست خود بررسی کنید، زیرا باید حداقل ۳ ماه پس از تاریخ خروج از پرتغال (سرزمین شنگن) معتبر باشد.
 • ارائه نسخه های ویزای قبلی متقاضی ( در صورت وجود)
 • بیمه مسافرتی شنگن : شما ملزم به ارائه یک سند می باشید که تأیید کند بیمه مسافرت برای پرتغال و کل قلمرو شنگن را با پوشش حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو برای اورژانس های پزشکی و بازپرداخت در صورت مرگ خریداری نموده اید .
 • نامه ی همراه با هدف سفر به پرتغال و برنامه سفر با جزئیات
 • بلیط رفت و برگشت : که شامل تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از پرتغال و منطقه شنگن
 • رزرو هتل: رزرو برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده در پرتغال
 • مدرک قانونی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ از همسر، کارت جیره در صورت لزوم)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در پرتغال

مدارکی که شانس اخذ ویزای توریستی پرتغال را بالا می برد

 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان
 • فیش های حقوقی و قراردادهای کاری
 • سند املاک و دارایی های متقاضی

ویزای توریستی پرتغال و مدت درخواست

ویزای توریستی پرتغال و کلیه ویزاهای توریستی در گروه ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرند. مدت زمان مجاز جهت حضور در کشور مقصد در ویزاهای کوتاه مدت ۳۰ روز و طول این نوع ویزا ۹۰ روز است. بدین معنی که شما ۹۰ روز فرصت دارید از ویزای کوتاه مدت استفاده کنیدو اجازه اقامت کوتاه مدت شما در کشور مقصد تنها ۳۰ روز است.

پروسه صدور ویزاهای توریستی از جمله ویزای توریستی پرتغال از ۱۵ تا ۳۰ روز متغیر است.

ویزای توریستی پرتغال و تمدید آن

ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی پرتغال غالبا قابلیت تمدید و تبدیل به ویزاهای بلند مدت را ندارند. فقط در موارد استثنایی که حقایق جدید و دلایل خاص بعد از ورود به پرتغال بوجود می آیند شما می توانید ویزای شینگن خود را در تمدید کنید.  برای اینکار باید از پرتغال خارج شده و از طریق سفارت پرتغال در کشور خود با مدارک و دلایل جدید ویزای بلند مدت دریافت کرده و دوباره وارد پرتغال شوید

ویزای توریستی پرتغال و وقت سفارت پرتغال

برای اینکه برای ویزای توریستی پرتغال اقدام نمایید باید در ابتدا مدارک خود را تکمیل نمایید و پس از آن در روز مصاحبه در سفارت حاضر شوید. برای حضور در سفارت باید وقت سفارت را از قبل گرفته باشید به منظور دریافت وقت سفارت باید به وب سایت این سفارت که در سطور بالا به آن اشاره شد  مراجعه نموده و فرم آنلاین آن را برای رزرو وقت تکمیل نمایید.

https://prenotaonline.esteri.it/Login.aspx?ReturnUrl=%2fdefault.aspx&cidsede=100073

تحویل گذرنامه : افرادی که از طریق کانال سفارت ایتالیا وقت مصاحبه گرفته و مدارکشان را ارائه داده اند به منظور تحویل گرفتن گذرنامه میتوانند در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به دفتر کنسولگری سفارت مراجعه نمایند

ویزای توریستی پرتغال و پروسه اقدام

پروسه اقدام برای ویزای توریستی پرتغال شامل موارد ذیل می باشد:

تمامی مدارک لازم برای ویزای توریستی را تکمیل کنید. می توانید در این زمینه از وکیل مهاجرت کمک بگیرید.

شخصا درخواست خود را به مرکز ویزا ارائه نمایید، برای افراد زیر ۱۸ سال والدین یا قیم می توانند آنها را همراهی نمایند .

دریافت نمودن وقت سفارت از طریق ایمیل sconsular.teerao@mne.pt  امکان پذیر است

پروسه صدور ویزا از زما اخذ نوبت تقریبا ۳ ماه به طول می انجامد وقت سفارت قابل تغییر و یا لغو نمی باشد. پرینت نامه تاییده وقت سفارت را به مرکز درخواست ویزا ارائه دهید.

به مرکز درخواست ویزا مراجعه کرده و تمامی مدارک را ارائه دهید. دریافت جواب ویزا حدود ۱۵ تا ۳۰ روز زمان خواهد برد.

بررسی دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی پرتغال

یکی از مدارکی است که بودن آن کمک بسیاری به شما خواهد نمود ولی به این صورت نیست که الزامی باشد و صرفا بودن آن منجر به قوی تر شدن پرونده شما خواهد شد.
در صورتی که دعوتنامه ندارید باید یک رزرو هتل به تاریخ منطبق بر ورود و خروج خود به سفارت ارائه دهید.

بیمه:
بیمه نامه مسافرتی یک تا سه ماهه تا سقف ۳۰ هزار یورو نیز برای شما مورد نیاز است که این بیمه نامه را می توانید از کلیه دفاتر بیمه در ایران تهیه نمایید که با توجه به سن و مدت اقامت شما هزینه ای متفاوت دارید ولی معمولا کمتر از ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

رزرو بلیط:
این رزرو را می توانید از دفاتر هواپیمایی تهیه نمایید که نشان دهنده تاریخ درخواست ورود و خروج شما است. دقت نمایید که تاریخی که در فرم درخواست وارد میکنید باید با تاریخ رزرو هتل و بلیط شما منطبق باشد.

ویزای توریستی پرتغال (با وثیقه یا بدون وثیقه)

بدون ارائه وثیقه نیز امکان اخذ ویزای توریستی پرتغال وجود دارد، یک دعوت نامه معتبر برای دریافت ویزای توریستی بسیار حائز اهمیت می باشد. دعوت نامه شما باید از طرف فردی مقیم پرتغال ارسال شود و یا یک دعوتنامه جهت شرکت در سمینار یا نمایشگاه ها. بعضی موسسات در قبال مبلغی برای شما دعوت نامه میگیرند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای توریستی با وثیقه و بدون وثیقه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه ویزای توریستی شنگن با وثیقه به دست آورید .

ویزای توریستی پرتغال و خدمات مؤسسه MIE

ویزای توریستی ایتالیا هر ساله مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرد. اما پیش از هر اقدامی اطمینان از سوابق موسسه ای که پروسه ی شما را انجام می دهد بسیار مهم است. موسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش افتخار دارد که در طی ۱۵ سال متوالی توانسته است خدمات گسترده ای در باب کلیه ی روش های مهاجرتی به موکلین خود ارائه داده که از جمله ی آنها میتوان به انجام بیش از ۴۷ هزار پرونده ی موفق در زمینه ی پروسه های اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ویزا های توریستی اشاره کرد.

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ابتدا شرایط اولیه ی شما توسط مشاورین ارشد موسسه بررسی می شود و در صورت واجدالشرایط بودن پرونده ی شما پذیرفته می شود. مدارک مورد نیاز به شما اعلام گردیده و پس از تحویل مدارک روند پیگیری ویزای شما آغاز شده و کلیه ی پروسه از صفر تا صد توسط وکلای کاردان و مجرب مهاجرت موسسه انجام می گردد. همچنین شرایط و نحوه ی انجام مصاحبه در روز جلسه ی مصاحبه به شما آموزش داده شده تا شانس ویزای شما به حداکثر ممکن برسد.

ویزای توریستی پرتغال و هزینه های آن

هزینه های ویزای توریستی پرتغال بسته به نوع ویزا و سن متقاضی متغیر می باشد، مبالغ دریافت شده برای ویزای توریستی پرتغال توسط سفارت غیر قابل بازگشت می باشد.

هزینه های خدمات دولتی

ویزای توریستی پرتغال تضمینی و با گارانتی

یکی از دلایل ریجکت شدن ویزاهای توریستی اروپا و در اینجا ویزای توریستی پرتغال این است که بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی دارند از طریق همین ویزا اقدام به ورود به کشورهای اروپایی می کنند. تشخیص این موضوع که درصد ریسک ویزای توریستی بالا می باشد یا پایین در تخصص وکیل مهاجرتی می باشد. گرچه نمی توان این پروسه را ۱۰۰ درصد تضمین کرد، موسسه حقوقی ملک پور مدارک ویزای توریستی شما را بررسی کرده و ریسک آن را ارزیابی می کند. درصورتیکه پرونده شما قابلیت ارائه به سفارت را دارا باشد امور ویزای توریستی شما را تضمین می کند و در صورتی که پروسه اخذ ویزای توریستی با موفقیت همراه نباشد، مبلغی را ار موکل دریافت نمی کند.

ویزای توریستی پرتغال و ریجکتی

در صورت عدم آگاهی از مدارک مورد نیاز سفارت و شرایط سفارت احتمال دارد با تقاضا برای ویزای توریستی پرتغال ریجکت یا رد شود، همان طور که در آمار به آن اشاره شد حدود ۱۴٫۹۳٪ درخواست ویزای توریستی پرتغال ریجکت شده اند. در صورتی که آفیسر نسبت به هدف شخص شک داشته باشد و احتمال دهد که متقاضی برای اهداف دیگر مانند ( پیداکردن شغل یا پناهندگی ) قصد ورود دارد از ورود متقاضی جلوگیری می کند، مدارک و مصاحبه باید به گونه ای باشد که هدف شخص فقط گردشگری باشد و در موعد مقرر کشور را ترک می کند. برخی از دلایل ریجکتی ویزا عبارتند از:

شخص سوابق کیفری گذشته یا حال داشته باشد، مدارک غیر حقیقی و تقلبی باشند، هدف و شرایط اقامت در پرتغال توجیه کننده و قابل قبول نباشد، پاسپورت آسید دیده یا نامعتبر باشد، تمکن مالی کافی نباشد.

جهت اخذ ویزای توریستی پرتغال و بالا بردن شانس ویزای خود با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید

ویزای توریستی پرتغال و نکات مهم

برای اخذ ویزای توریستی پرتغال و بطور کلی ویزای توریستی شنگن باید چند نکته مهم را در نظر داشت:

داشتن دعوت نامه از پرتغال، تمکن مالی موردنظر سفارت، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان، فیش های حقوقی و قراردادهای کاری، سند املاک و دارایی های شانس ویزا شدن را بالا می برد.

اقدام کلیه افراد خانواده برای ویزای توریستی پرتغال شانس ویزا شدن را کاهش می دهد.

راه های اخذ اقامت پرتغال

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی پرتغال و سخن پایانی

صنعت گردشگری در پرتغال پذیرای میلیون ها گردشگر بین المللی و داخلی می باشد. گردشگران برای دیدن شهرها، بنا های تاریخی، لذت بردن از سواحل، و یا مکان های مذهبی پرتغال را بازدید می کنند. در سال ۲۰۱۷، پرتغال ۲۳ میلیون بازدید کننده داشته است. در این مقاله به موضوع ویزای توریستی پرتغال پرداختیم .شایان ذکر است قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت حتما با موسسات حقوقی معتبر سراسر کشور و وکلای حقوقی در این موسسات مشورت نموده تا بهترین راه و کشور را با توجه به رزومه شما به شما معرفی نمایند. دقت بفرمایید ویزای توریستی پرتغال پروسه ای حقوقی ست و نیاز به مشاوره و راهنمایی مشاوران و وکلای حقوقی خواهد داشت. شما می توانید تمام تجربیات خود را در مورد ویزای توریستی پرتغال در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. همچنین بخش دیدگاه های همین مقاله در اختیار شماست تا تمام سوالات خود را در مورد اخذ ویزای توریستی پرتغال مطرح کنید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن ها برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ