راه های مهاجرت به قبرس

آیا مایل به مهاجرت به قبرس هستید ؟ آیا کشور قبرس  را برای اخذ اقامت و اخذ تابعیت خود انتخاب کرده اید ؟ آیا راه های مهاجرت و اخذ تابعیت به قبرس را نمی دانید ؟ آیا مایل به دانستن شرایط و راه های مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت قبرس هستید ؟ آیا مهاجرت به قبرس می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد ؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. در این مقاله سعی بر آن است که راه های مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت قبرس را به صورت جامع توضیح دهیم تا در نهایت شما عزیزان با توجه به میزان تمکن مالی تان و سنجش شرایط مختلف بتوانید بهترین روش را برگزینید و بهترین روش را انتخاب بفرمایید. همچنین شخصی که می خواهد مهاجرت کند باید در این راستا به وکیل مهاجرت که مجوز این امر را دارد و در این راستا فعالیت دارد مراجعه کنید. چنانچه پس از مطالعه ی این مقاله با ابهامی مواجه شدید ، مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان هستند.اقامت در قبرس از طریق تولد فرزند:

به طور کلی سیستم اعطای تابعیت در کشورها بر اساس خاک و خون می باشد. سیستم خاک به این معنا است که اگر شخصی در خاک کشوری مثل کانادا یا امریکا متولد به دنیا آید بر اساس خاک به آن ها اعطای تابعیت می گردد. فارق از اینکه پدر و مادر شخص متولد شده دارای تابعیت آن کشور باشند یا خیر. اما سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون شخصی که متولد می شود بر اساس تابعیت پدر فرزند تابعیت را اخذ می کند. در این میان کشور قبرس سیستم تابعیت بر اساس خون را انتخاب کرده است. به این معنا که شخصی که تازه در ایرلند متولد می شود بر اساس این امر که پدرش تابعیت چه کشوری را داشته باشد ، تابعیت را کسب می کند.

اقامت قبرس از طریق ازدواج:

ازدواج یکی از طرق قانونی مهاجرت است که شخص متقاضی  را می تواند به اقامت کشور قبرس برساند. به این صورت که شخص متقاضی با کسی که تابعیت قبرس را داشته باشد هنگامی که ازدواج کند از زمانی که ازدواج به ثبت می رسد شخص متقاضی می تواند تابعیت را اخذ کند. موضوع حائز اهمیت این است که ازدواج باید به طور رسمی صورت بگیرد و به هیچ عنوان صوری نباشد و زوج و زوجه در جوارهمدیگر زندگی کنند. همچنین از مدارک لازم برای ازدواج با شخصی که تابعیت قبرس را دارد حکم طلاق یا فوت از همسر قبلی و گواهی دال بر عدم منع ازدواج مجدد شخص است.  شخص در مدتی که در قبرس زندگی می کند باید شخص مفیدی بوده باشد و انطباق پذیری بالایی با جامعه داشته باشد.

اقامت در قبرس از طریق پناهندگی :

یکی از طرق مهاجرت ، اقدام از طریق پناهندگی می باشد. پناهندگی در قبرس همانند سایر کشورها  دارای روندی پیچیده و طولانی مدت است. به طور کلی افراد هنگامی که در کشور متبوع خود مورد تهدید قرار می گیرند و دولت متبوعشان نمی تواند از آن ها در برابر تهدیدات محافظت کند این افراد  می توانند از کشور دیگری درخواست پناهندگی کنند. پناهندگی انواع مختلفی دارد که  پناهندگی سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و نظامی از انواع آن می باشد. فردی که به دولت قبرس درخواست پناهندگی می دهد دولت قبرس باید درخواست فرد را با قوانین کنوانسیون بین المللی تطبیق دهد. اگر با درخواست شخص متقاضی مبنی بر پناهندگی اش موافقت شد ، شخص می تواند از تحصیل رایگان و خدمات درمانی رایگان  در کشور قبرس استفاده کند اما شرایط بسیار و راه های ورود به کشور مقصد از طریق پناهندگی بسیار سخت و نا امن است و توصیه نمی شود.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) شما عزیزان را با طرق قانونی مهاجرت آشنا می کند و هیچگونه خدماتی از بابت مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری:

یکی از روش های سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک می باشد که این خرید را می توان به دو روش انجام داد، راه اول خرید ملکی به قیمت ده هزار یورو  است که باید به مدت سه سال مداوم این ملک  در دست خریدار یعنی شخص متقاضی سرمایه گذاری باشد و آن را نفروشد و فرد متقاضی مالک آن ملک باشد و راه دوم خرید یک ملک به ارزش سیصد هزار یورو  و باز کردن یک حساب بلند مدت به مبلغ سی هزار یورو در بانک قبرس است. همچنین شخص متقاضی می تواند شرکتی  را به صورت سهامی عام ، شرکت سهامی مختلط و شرکت با مسوولیت محدود در قبرس ثبت کند. برای انجام این امر ، ابتدا شخص متقاضی به سیستم ثبت شرکت ها در قبرس  مراجعه می کند و فرم های موجود را براساس شرایط خواسته شده تکمیل می کند. سپس دولت قبرس درخواست وی را مطابق قوانین مطروحه مورد بررسی قرار می دهد و تصمیم نهایی را پس از طی مراحل اعلام می دارد.

اقامت قبرس از طریق کار:

کشور قبرس با دارا بودن سالیانه شش ملیون مسافر و توریست می تواند مکانی مناسب برای افراد شاغل در مسائل توریستی باشد ،شغل هایی نظیر تور لیدر،مترجم،رزرواسیون و سایر شغل های مرتبط با هتل داری مانند آشپزی از این دسته مشاغل هستند. همچنین کشور قبرس  ممکن است یکی از مقاصد مهاجرینی که علاقه مند به جست و جوی کار در کشور دیگری هستند ، باشد. به این شکل که افراد با پیدا کردن شخصی به عنوان کارفرما می توانند درهمان شرکت و در نزد همان کارفرما بمانند و کار کنند و از این طریق به اقامت برسند.

اقامت در قبرس از طریق تحصیل :

کشور قبرس یکی از کشورهای پیشرفته است که مدارک تحصیلی آن در سطح بین الملل معتبر است و در سال افراد زیادی را برای ادامه ی تحصیل به سمت خود جذب می کند. نظام آموزشی در کشور قبرس  بر دو اساس دولتی و خصوصی استوار  می باشد که در رشته ها ی مهندسی ، پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی بسیار مطرح می باشد. برای ورود به دانشگاه های قبرس  داشتن مدرک زبان برای شخص متقاضی الزامی است .هزینه های تحصیل به طور میانگین پنج تا شش هزار دلار و هزینه ی زندگی در کشور آذربایجان ماهانه یه صورت میانگین هزار دلار است.

امیدواریم توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . لازم به ذکر است که نرخ حق الوکاله های وکیل مهاجرت با توجه به هر موضوعی متغیر است و با انتخاب وکیل مهاجرت که تجربه ی کافی در این موضوع را داشته باشد و بتوانید راه مطمئنی را در این راستا برای رسیدن به هدف خود با علم به قوانین انتخاب کنید.  همچنین در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات جامع در این خصوص می توانید همه روزه با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *