en_GBfa_IR

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دندانپزشکی یکی از مهمترین شاخه های علم پزشکی محسوب میگردد. قطعا تحصیل دندانپزشکی در کشورهای مطرح دنیا و دانشگاههای با رتبه های ممتاز از جمله ارزوی هر فرد علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی میباشد.

چنانچه مایل به تحصیل دندانپزشکی در اروپا هستید کشور اسپانیا میتواند مقصدی مناسب برایتان محسوب گردد چرا که تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا علاوه بر اینکه میتواند شما را از نظام اموزشی دانشگاهها و مراکز علمی ممتاز بهره مند کند میتواند از لحاظ هزینه تحصیل نیز برای شما مقرون به صرفه باشد.

شایان ذکر است که شما میتوانید تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی دنبال کنید. دوستان عزیز خاطر نشان میسازیم در صورتی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان اسپانیایی هستید بایستی مدارک لازم دال بر دانش زبان اسپانیایی به صورت تخصصی را ارائه دهید.

اگر سوالاتی از قبیل تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ,تحصیل پزشکی در اسپانیا ,مهاجرت به اسپانیا, مدارک لازم جهت اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در اسپانیا و… در ذهن شما ایجاد شده است میتوانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی ما بهره مند گردید.

1

اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که در غرب اروپا قرار دارد و از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ جهان محسوب میشود.پایتخت اسپانیا شهر مادرید است و زبان رسمی مردم اسپانیایی میباشد.اسپانیا کشوری کوهستانی با اب و هوای مدیترانه ای است.

بهره مندی از انواع آب و هوا از آب و هوای ساحلی و گرم گرفته تا کوههای پوشیده از برف ,توصیف اسپانیا کمی سخت و در عین حال آسان است. این کشور نه چندان پهناور ولی زیبا ، شهرتش را مرهون مردم، فرهنگ، هنر و غذا ها و آداب و رسوم خاصش است.

در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند پایتخت مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری با رنکینگهای جهانی زیر 550 وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجویان را به سمت خود جذب میکنند. تحصیل در اسپانیا با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاههای اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیلات (در صورت بورس شدن) در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد.

شاید یک مقایسه ساده هزینه های تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این مهم برساند که عملاً تحصیل بدون داشتن بورس تحصیلی در این کشورها غیر ممکن می‌باشد . در برخی رشته‌ها، دانشجو قادر خواهد بود از یک دورۀ کوتاه مدت، پس از گذراندن یک دورۀ انتقالی به یک دورۀ لیسانس با رشته‌ای جدید برود.

علاوه بر دکتری در بسیاری از دانشکده‌ها همانند پزشکی رشته‌های تخصصی هم وجود دارد و در حال حاضر، رشته‌های ارشد بسیاری برای فارغ‌التحصیلان حقوق و اقتصاد وجود دارد.

اصلاحات دانشگاهی سبب افزایش برنامه‌های تحصیلی موجود در اسپانیا شده است، در حال حاضر، مدرک‌های سطح متوسطه (3 سال) و مدارک عالی (5 تا 6 سال برای پزشکی و دندانپزشکی) با دو نوع تحصیل متفاوت جایگزین شده‌اند: این دسته‌ از مدارکِ دوره‌ای، برای 3 سال اجرا می‌شوند و مستقیماً حرفه‌ای هستند و دستۀ دیگر مدرک‌های سه دوره‌ای هستند که در برخی موارد به دریافت دیپلم منتهی می‌شوند و به لحاظ حرفه‌ای معتبرند. مدت زمان عادی برای دوره‌های دانشگاهی، 4 سال است به استثنای پزشکی و دندانپزشکی برخی دیگر از رشته‌ها که در مجموع شش سال است.

تحصیلات دانشگاهی دارای واحدهای درسی با نام ECTS است که معیاری برای درسهاست و معمولاً 60 ESTC هر سال گرفته می‌شود، بنابراین هر دوره متشکل از 240 واحد ECTS است. گذراندن هر درس و کسب 240 واحد ECTS حق دریافت یک مدرک دانشگاهی مدرک معماری یا مهندسی را به شما می‌دهد.

بیش از 70 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد، که اکثر آنها توسط بودجه دولت پشتیبانی می شوند .اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین دانشگاه های اسپانیا بیندازیم:

دانشگاه آلفونسو

دانشگاه کامیلو خوزه سلا

دانشگاه کارلوس III مادرید

دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو

دانشگاه Cardenal

دانشگاه CEU سن پابلو

National University of Medical Sciences دانشگاه ملی علوم پزشکی اسپانیا

هزینه های تحصیلی در اسپانیا

هزینه ی تحصیل در اسپانیا شهریه دوره های ارشد در اسپانیا بین ۲تا ۴هزار یورو در سال میباشد و زبان تدریس در این مقطع ، انگلیسی یا اسپانیائی یا دوگانه ( انگلیسی – اسپانیائی ) میباشد .

شهریه دوره دکترا در اسپانیا تقریبا رایگان میباشد ( حداکثر سالیانه حدود ۷۰۰یورو!) و زبان تدریس در اغلب دانشگاه های این کشور در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد.

متقاضیانی که نمره زبان اسپانیائی یا انگلیسی را نتوانند ارائه دهند معمولا یک ترم  به عنوان پیش نیاز باید زبان اسپانیائی را در دانشگاه با شهریه حدود ۲۰۰۰یورو بگذرانند.

هزینه یک سال زندگی دانشجوئی  در شهرهای اسپانیا حدودا بین ۶۵۰۰تا ۸۵۰۰یورو میباشد که این هزینه از دیگر کشورهای اروپای  غربی کمتر میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا:     ترجمه مدارک تحصیلی    _   گواهی سلامت پزشکی _       گواهی عدم سو پیشینه  _کپی اجاره منزل در کشور اسپانیا_  تمکن مالی از بانک _ فیش حقوقی

چنانچه مایل به کسب اطلاع از مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا هستید با مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)تماس حاصل نمایید.