کار ضمن تحصيل در اسپانيا

کار ضمن تحصيل در اسپانيا

کار ضمن تحصيل در اسپانيا در هنگام مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در اسپانیا ۲۰۱۸ در مقطع لیسانس و شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چگونه است؟ قوانین کار ضمن تحصیل در اسپانیا در مقطع فوق لیسانس و راههای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا چگونه است ؟

راههای پیدا کردن کار ضمن تحصيل در اسپانيا در مقطع دکترا و شرایط کار دانشجویی در اسپانیا در هنگام تحصیل در دانشگاههای اسپانیا چگونه است و چگونه می توان در اخذ اقامت اسپانیا و پیدا کردن کار ضمن تحصيل در اسپانيا موفق عمل کرد ؟

مشاورین و کارشناسان مسلط به امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر ایران آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان در خصوص کار ضمن تحصيل در اسپانيا به شما عزیزان می باشد .

کار ضمن تحصيل در اسپانيا

به غیر از دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه آزاد اقتصادی اروپا یا سوئیس، سایر دانشجویان بین المللی باید برای مهاجرت به اسپانیا به قصد تحصیل در اسپانیا ، شرکت در دوره های تبادل دانشجویان، انجام تحقیقات یا آموزش، یا شرکت در دوره های کارآموزی یا داوطلبانه برای مدت بیش از سه ماه، ویزای دانشجویی اسپانیا را بگیرند و به دنبال کار ضمن تحصيل در اسپانيا باشند .

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه آزاد اقتصادی اروپا و سوئیس نیازی به ویزا برای زندگی در اسپانیا ندارند، اما باید در ادارت محلی مربوطه ثبت نام کنند و گواهی اقامت داشته باشند.

در خصوص بحث کار ضمن تحصيل در اسپانيا می توان بیان نمود که قبل از درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا باید رشته تحصیلی مورد نظر خود را برای تحصیل در اسپانیا و موسسه آموزشی رسمی یا دانشگاه مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنید. پس از آن باید تأییدیه رسمی از طرف محل تحصیل خود مبنی بر اینکه شما در آن دوره یا رشته پذیرفته شده اید، را به صورت یک گواهی یا نامه پذیرش از دانشگاههای اسپانیا ارائه کنید. سپس می توانید با سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود تماس گرفته و برای ویزای دانشجویی اسپانیا درخواست دهید و پس از آن به دنبال کار ضمن تحصيل در اسپانيا باشند .

ویزا و مجوز دانشجویی اسپانیا

قوانین مختلفی بسته به طول مدت تحصیل در اسپانیا در خصوص کار ضمن تحصيل در اسپانيا وجود دارد ، تحقیقات یا فعالیت های مربوطه در اسپانیا اعمال می شود. در مورد شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، منطقه آزاد اقتصادی اروپا و سوئیس که کمتر از سه ماه (۹۰ روز) در اسپانیا تحصیل می کنند ، یا به قصد انجام تحقیقات علمی مهاجرت به اسپانیا دارند ، به ویزا نیاز ندارند ، مگر اینکه از کشوری آمده باشند که شهروندان آن برای ورود به اسپانیا به طور معمول به ویزای مهاجرتی اسپانیا نیاز دارند.

در کار ضمن تحصيل در اسپانيا توجه داشته باشید که : شما نمی توانید با استفاده از ویزای توریستی کوتاه مدت مهاجرت تحصیلی به اسپانیا داشته باشید و سپس برای ویزای دانشجویی اسپانیا درخواست کنید. در واقع باید به کشور خود بازگردید و از آنجا برای ویزا درخواست دهید .

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، منطقه آزاد اقتصادی اروپا و سوئیس که برای سه تا شش ماه تحصیل وارد اسپانیا می شوند، ممکن است نیاز به ویزای دانشجویی اسپانیا داشته باشند، اما اگر مدت کل دوره تحصیل آنها «۱۸۰ روز» باشد، نمی توانند کارت اقامت بگیرند ((TIE (کارت شناسایی خارجی[۱]) که به آنها اجازه کار در اسپانیا را می دهد و آنها می توانند کار ضمن تحصيل در اسپانيا داشته باشند .

در مورد شهروندان غیر اتحادیه اروپا، منطقه آزاد اقتصادی اروپا و سوئیس که بیش از شش ماه تحصیل در اسپانیا دارند ، باید ظرف ۳۰ روز از زمان ورود خود به اسپانیا، ویزای دانشجویی (نوع D) و اجازه اقامت دانشجویی یا کارت شناسایی خارجی (TIE) خود را از اداره امور خارجیان یا اداره پلیس دریافت کنند.

درخواست ویزای دانشجویی اسپانیا

پس از تعیین محل تحصیل و رشته تحصیلی خود، می توانید برای ویزای تحصیلی در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود درخواست دهید. باید دو تا سه ماه قبل از سفر به اسپانیا برای ویزای دانشجویی اسپانیا و  کار ضمن تحصيل در اسپانيا درخواست کنید.

شرایط لامز برای این کار ممکن است در هر کنسولگری متفاوت باشد، اما به طور کلی باید گذرنامه خود را به همراه موارد زیر ارائه دهید:

 • جزئیات تحصیل، آموزش یا تحقیقاتی که در اسپانیا انجام می دهید، با ذکر تعداد ساعت تحصیلی در هفته (حداقل ۲۰)؛
 • اثبات اینکه شما متقاضی کار ضمن تحصيل در اسپانيا هستید و بیمه درمانی دارید ؛
 • اارئه یک گواهی پزشکی مبنی بر این که شما مبتلا به بیمارهایی نیستید که به قرنطینه نیاز داشته باشد؛
 • اثبات اینکه شما منابع مالی کافی برای تامین مخارج خود در مدت اقامت دانشجویی در اسپانیا در اختیار دارید (به عنوان مثال. جزئیات تحصیلی، گواهی یک بانک اسپانیایی و یا نامه رسمی از طرف پدر و مادر یا سرپرست خود مبنی بر قبول مسئولیت حمایت مالی کامل از شما)؛
 • اطلاعات لازم در مورد محل زندگی خود در اسپانیا ؛
 • گواهی عدم سوء سابقه مربوط به پنج سال گذشته توسط مقامات مربوطه در کشور شما متقاضی کار ضمن تحصيل در اسپانيا صادر شده باشد.

اگر می خواهید در خصوص شرایط کار ضمن تحصيل در اسپانيا و راه های مهاجرت تحصیلی به اسپانیا همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور بصورت مستقیم با شعبه وین در اتریش تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  در خصوص شرایط و قوانین کار ضمن تحصيل در اسپانيا و کار دانشجویی در اسپانیا مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

درخواست برای مجوز یا کارت اقامت دانشجویی اسپانیا

در راستای بحث کار ضمن تحصيل در اسپانيا لازم به ذکر است که اگر به مدت بیش از شش ماه در اسپانیا اقامت تحصیلی اسپانیا دارید، باید طی ۳۰ روز پس از ورود و مهاجرت به اسپانیا برای اجازه اقامت دانشجویی درخواست دهید. به این منظور باید در دفتر امور خارجیان در محل اقامت خودیا اداره پلیس درخواست دهید.

به این منظور باید مدارک زیر را ارائه دهید :

 • گذرنامه یا کارت شناسایی ملی معتبر برای حداقل شش ماه و ارائه نامه ی کاری در صورت داشتن کار ضمن تحصيل در اسپانيا
 • فرم درخواست تکمیل شده کار ضمن تحصيل در اسپانيا
 • فتوکپی از مهر موجود در پاسپورت مبنی بر ورود شما به اسپانیا
 • مدارک پذیرش از طرف موسسه آموزشی محل تحصیل شما با تایید رشته و دوره تحصیلی
 • سه عکس جدید در اندازه عکس گذرنامه
 • نامه اقامت یا ثبت نام سرشماری و یا کار ضمن تحصيل در اسپانيا که صرفاً تاییدیه ای است مبنی بر این که شما از ساکنان یک محله خاص در اسپانیا هستید. شما می توانید این نامه را از اداره پلیس و با ارائه گذرنامه، اجاره نامه یا قبوض آب و برق خود دریافت کنید.

این کارت برای یک سال معتبر است و شما می توانید آن را هر سال به مدت پنج سال تا زمانی که تحصیلات شما ادامه داشته باشد، تجدید کنید.

کار ضمن تحصیل در اسپانیا

مجوز اقامت اسپانیا به شما امکان می دهد که به صورت نیمه وقت و یا موقتی در این کشور کار کنید، تا بتوانید بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کنید. شما تا ۲۰ ساعت در هفته مجاز به کار ضمن تحصيل در اسپانيا می باشید، به شرطی که این کار با برنامه تحصیلی شما تداخل نداشته باشید و در روند تحصیلات شما وقفه ایجاد نکند. شرکتی که شما را استخدام می کند، باید از اداره امور خارجیان برای شما مجوز کار بگیرد. قرارداد استخدامی شما نباید بیش از مدت اعتبار ویزای تحصیلی باشد. اگر بخشی از رشته تحصیل شما شامل شرکت در دوره های کارآموزی می شود ، شما برای کار ضمن تحصيل در اسپانيا نیاز به اجازه کار ندارید .

موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست دانشگاه و اهداف تحصیلی شما متقاضی گرامی کار ضمن تحصيل در اسپانيا و در صورت کلی مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اماده و  مشاوره تخصصی می دهند . ما همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه ها و چگونگی اقدام برای یافتن کار ضمن تحصيل در اسپانيا مشاوره و  حمایت می کنیم. سابقه درخشان  ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل و راهنمایی در یافتن کار ثابت شده است .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به اسپانیا از جمله مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و یا شرایط تحصیل در اسپانیا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و در شرایط کار دانشجویی در اسپانیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسپانیا به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

این موسسه به شما کمک میکند برای زندگی و تحصیل در اسپانیا آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *