ویزای کار آفریقای جنوبی

 ویزای کار آفریقای جنوبی

چنانچه در امر مهاجرت به دنبال کسب در امد و اخذ ویزای کار در مدت زمان کوتاه ورسیدن به اقامت در کشورهایی با رفاه اجتماعی بالا هستید کشور آفریقای جنوبی پدیده ای نو ظهور در امر ویزای کار و رسیدن به این مطلوب است، که در این خصوص سوال هایی از این جهت که بهترین نوع ویزای آفریقای جنوبی, سریعترین زمان برای مهاجرت به کشوری معتبر  چون آفریقای جنوبی که در چند سال گذشته جز کشور برتر دنیا محاسبه شده  بوجود اید. شاید این کشور از لحاظ اسمی شرایط مهیایی ندارد و شاید اینگونه به ذهن متبادر شود که در زمره کشورهای آفریقایی به شمار می اید.اما این کشور از لحاظ امکانات هم سطح کشورهای درجه یک اروپا و با رفاه اجتماعی بالا مخصوصا در شهرهای کیپ تاون, ژوهانسبورگ, پرتوریا ودور بان می باشد و برای مثال شهر کیپ تاون در سال ۲۰۱۵ بعد از ونکوور کانادا پاک ترین شهر دنیا شناخته شده است.

با توجه به اینکه کشور آفریقای جنوبی از استوا دور می باشد و بخش عظیمی از مرزهای این کشور را مرزهای ابی تشکیل میدهد که این مرزها با اقیانوس هند و اطلس برخورد می کنند مورد توجه اشخاص جهت اقامت توریستی و گردشگری قرار گرفته است.کشور آفریقای جنوبی همانگونه که از نامش پیداست جنوبی ترین کشور قاره آفریقا است واز ثروتمندترین کشورهای آفریقایی به شمار می رود. همچنین کشوری که توانسته است استانداردهای لازم برای برگزاری واقعه بزرگی به نام جام جهانی در سال۲۰۱۰ را داشته و تاییدیه لازم از سازمانی عظیم چون فیفا FIFAرا اخذ کند حقیقتا نشان از امکانات بالای این کشور می باشد.

از انجایی که در کشور آفریقای جنوبی درامد فوق العاده ای حاکم است لذا افراد معمولا در ماههای اول مهاجرت می توانند حدود یک سوم و یا نصف از درامد خود را ذخیره کنند.

کشور افریقای جنوبی بزرگترین اقتصاد قاره آفریقاست. یکی از راه های ورود به کشور آفریقای جنوبی از طریق اخذ ویزای کار می باشد. مهاجرت اروپایی‌ها به کشور آفریقای جنوبی و موقعیت استراتژیک دریایی آن شرایط پرفراز و نشیبی را برای این کشور رقم رده است. برای کسب اطلاع از قوانین مهاجرت به آفریقای جنوبی ،اقامت آفریقای جنوبی ، ویزای آفریقای جنوبی ، تحصیل در آفریقای جنوبی ، مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی و آشنایی با کشور آفریقای جنوبی میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید.

آفریقای جنوبی ملقب به «کشور رنگین کمان» شده است. به راستی این کشور در بسیاری از جنبه ها به خاطر داشتن مجموعه ای از رنگ ها کشور مطلوبی است. آفریقای جنوبی بسیاری از فرهنگ ها، زبان ها و افرادی از نژادهای مختلف را داراست که در کنار هم زندگی می کنند، این کشور با انواع جاذبه های طبیعی توصیف می شود، این کشور هر تفریحی که می توان تصور کرد را داراست و آمیختگی جالبی از سبک زندگی اروپایی و آفریقایی دارد.

اگرچه درشهرهای شمالی کشورآفریقای جنوبی مردم همچنان به زبان بومی افریکانس صحبت می کنند.اما زبان انگلیسی در سرتا سر افریقای جنوبی محاوره می شود و در تجارت و عرصه عمومی  استفاده زیادی دارد.که این خود نقش به سزایی در یادگیری سریع زبان در بین مهاجران دارد . و نکته قابل توجه این است که برای ورود و اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی نیازی به مدرک زبان IELTS نمی باشد و این امتیاز بزرگی محسوب می شود که روند پروسه کاری آفریقا را آسان تر می کند. اگر مایلید اطلاعات بیشتری در خصوص ویزای کار آفریقای جنوبی کسب کنید میتوانید همین الان با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید وعلاوه بر مشاوره کاملا رایگان از اطلاعات جامع بهره مند شوید.

کشور آفریقای جنوبی سه پایتخت متفاوت دارد. قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است. یکی‌ از دلیل عمده ی مهاجرت به آفریقای جنوبی بالا بودن قدرت خرید مردم است.

از جمله نکاتی که در ویزای کاری افریقای جنوبی بایستی مورد توجه قرار گیرد.  داشتن مدرک لیسانس برای شروع کار است.همچنین ویزای کار افریقای جنوبی مدت زمان محدودی ندارد و تا زمانیکه مشغول به کار باشید ویزا به صورت خودکار تمدید می گردد. ولازم به ذکر است که این کشور تنها کشوری است که در نوع ویزای کار امکان بردن همراه همزمان با فرد اصلی را دارا می باشد. از این ویزا می توان به عنوان یکی از کوتاهترین ویزاها در بازه زمانی اخذ ویزا نام برد زیرا معمولا طی ۲ تا ۳ ماه قابل انجام است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب ویزای کار آفریقای جنوبی

از مزایای مهم ویزای کاری آفریقای جنوبی و تجارت در آفریقای جنوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دروازه ورود به آفریقا

از آن جایی که آفریقا آخرین بازار بهره برداری نشده در دنیاست، تجارت خارجی با آفریقای جنوبی به عنوان نقطه آغاز قادر به یافتن سود بیشتری در اینجاست. آفریقا برای تجارت، آزاد بوده و آفریقای جنوبی در این راه پیش قدم است.

زیر بنای عالی

به عنوان یکی از سریع ترین مقاصد سفرهای تجاری، کیفیت بالای هتل ها، امکانات تجاری، مخابرات و سطح حرفه ای گرایی به شدت آنرا به انتخاب رایجی تبدیل کرده است. اما آنچه کمتر شناخته شده جذابیت و شخصیت افراد و مکان پر جنب و جوشی است که به باعث الهام بخشیدن به بازدید کنندگان شده برای که دوباره به آفریقای جنوبی باز گردند.

برپایی کنفرانس در آفریقای جنوبی

شهرهای اصلی آفریقای جنوبی محل تشکیل کنفرانس های جهانی هستند. این گستره از مرکز گردهمایی های بین المللی در دوربان تا مرکز سندتون در ژوهانسبورگ، تا مرکز تازه تکمیل شده در کیپ تاون است. اما مراکز بسیار دیگری به صورت کوچک و بزرگ (در کل ۱۷۰۰ مرکز) در اختیار شما قرار دارند. برخی از آنها اطراف کازینوها و تفریحگاه های معروف و بقیه اطراف زمین های درجه یک گلف قرار دارند، با این حال ما بقی اطراف بوشولد آفریقا یا پاتوق های تماشایی کنار دریای قرار گرفته اند. تعدادی انجمن حرفه ای وجود دارد که زمانی که در آفریقای جنوبی هستید در برپایی کنفرانس ها یا نشست ها به شما کمک خواهند کرد.

انجمن گردهمایی های آفریقای جنوبی (SACA)، فدراسیون مجمع صنعت آفریقای جنوبی (SAAMIF) و آرایش وسیعی از سازمان سفرهای تجاری در سطوح منطقه ای و ملی راه حلی برای موفقیت برنامه کنفرانس شما ارائه می کنند. اینها شامل سفرهای آشنا سازی و سرکشی محلی و اطلاعات دقیق از محل تشکیل، امکانات و خدمات در دسترس هستند.

یکی دیگر از راه های ورود به کشور آفریقای جنوبی اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی از طریق کارفرما می باشد. مانند دیگر کشورها اگر شخصی در کشور آفریقای جنوبی به عنوان کارفرما از شما دعوت به کار کند, می توانید با نشان دادن حساب بانکی خود واینکه موجودی کافی در حساب خود دارید جهت اخذ این ویزا اقدام کنید.

یکی دیگر از طرق اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی، ویزای سهمیه ای فرصت شغلی می باشد.در این نوع ویزا رشد اقتصادی کشور تعیین کننده نیاز های شغلی جامعه  می باشد. که معمولا در زمینه مهندسی فنی و هنری نیروی تخصص می پذیرد. افرادی که موفق به اخذ این دسته از ویزای کار در آفریقای جنوبی می باشند می توانند تا حداکثر ۳ماه جهت پیدا کردن فرصت شغلی در این کشور اقدام نمایند و در صورت پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی جهت تمدید ویزای کار خود اقدام نمایند. پس رشته هایی که به سمت فنی و مهندسی پیش می روند از شانس بالاتری و رشته های علوم پایه طبیعتا از شانس کمتری جهت اخذ ویزا برخوردار هستند.

با توجه به اینکه این نوع ویزا تایپ ویزای جدید است پیش بینی می شود همانند کشورهای مهاجر پذیر دیگر به مرور زمان شرایط سختی را نظیر داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی بالا, محدودیت سنی, سابقه کار و..را از سال ۲۰۱۵ به بعد برای مهاجران در نظر گیرد. لذا توصیه می شود متقاضیان هرچه سریعتر جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کنند.

در اینجا به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی اشاره می کنیم:

 1. شناسنامه ی متقاضی
 2.   پاسپورت متقاضی
 3. رزومه معتبر
 4. مدرک عدم سو پیشینه متقاضی
 5. نامه اشتغال به کار (لازم به ذکر است برای ترجمه اشتغال به کار در بسیاری از مواقع احتیاج به اساسنامه شرکت ،دفترچه بیمه، سابقه ی بیمه و …. می باشد )
 6.   سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)
 7. مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه همراهان.
 8. پرینت موجودی حساب ۱ ماهه.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 3٫33 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 پاسخ
 1. Shakiba گفته:

  درود
  من خانمی ۴۲ساله با ۲۱ سال سابقه تدریس در اموزش و پرورش ( و یه دختر ۱۵ ساله و همسرم).
  میتونم درخواست ویزای کار برای افریقای جنوبی بدم؟

  پاسخ
 2. Parvaneh گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۷ساله و مجرد هستم و لیسانس مدیریت هتلداری و سابقه بیمه ۲ساله در هتل ولی بعدش بازم کار کردم تو جای دیگه و بیمه دارم آیا موقعیت کاری میتونم تو هتل پیدا کنم یا نه ؟
  ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید از طریق ویزای کار اقدام نمایید تا بتوانید کار مورد نظر خود را بدست آورید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. Raha گفته:

  سلام . من هم مدرک کارشناسی ادبیات و هم کارشناسی حقوق دارم . متقاضی کار و ویزای کار هستم . لطفا منو راهنمایی کنید .

  پاسخ
 4. رحیم گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  من مهندس مکانیک هستم با ۱۱ سال سابقه کار. سطح زبان انگلیسی پایینی دارم.آیا میتونم برای آفریقای جنوبی اقدام کنم؟ و آیا امکان کار پیدا کردن توی اون کشور برام فراهم هست یا نه؟؟؟

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   باتوجه به سابقه کار و مدرک تحصیلی شما امکان پیدا نمودن کار در افریقای جنوبی فراهم است. شما می توانید برای اخذ ویزای کاری افریقای جنوبی اقدام نمایید و پس از پیدا نمودن کار ویزای خود را تمدید نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس حاصل نمایید
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱-۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
   • Navid گفته:

    سلام..
    من ۳۹سالمه.مهندس معمارهستم.متاهلم.یک پسردارم.چقدرپول حدودا لازم دارم که بتونم افریقابرم وکارپیداکنم؟به احتساب اینکه درسه ماه اول کارپیداکنم.

    پاسخ
 5. kamran گفته:

  با سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید درصد پیدا کردن یک کار برای یک ایرانی چقدر است و لطفا پراکندگی کار درافریقای جنوبی در صنف صنعتی و صنایع ماشین الات چگونه می باشد .
  با احترام

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   چنانچه دارای شرایط اخذ ویزای کار باشید یعنی داشتن مدرک لیسانس و سابقه کاری مرتبط و همچنین دانستنزبان به قدر کفایت برای ارایه رزومه کای خود می توان برای ویزای کار افریقای جنوبی اقدام نمود . کشور افریقای جنوبی به دلیل تفاوت شرایط کاری و پیشرفته بودن نسبت به سایر کشورهای افریقا در شرایط بسیار مطلوبی از این حیث به سر برده و شانس بالایی برای کار در این کشور وجود دارد. برای کسب اطلاعات کامل با ما تماس بگیرید.
   شماره تماس :

   ۸۸۵۶۷۳۴۰ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۷۳۲۶ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۶۱۴ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۷۷۲۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۸۹۶۸ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۰۸۹۰۶۳ ۲۱ (۹۸+)

   ۸۸۵۶۹۱۲۲ ۲۱ (۹۸+)

   پاسخ
 6. آزاده هدایتی گفته:

  درود و سپاس فراوان از سایت شما. متاسفانه با خوندن مطالب اطلاعات زیادی دریافت نکردم. من برای خروج از ایران حقیقتش نمیدونم کدومکشور برام مناسب تره. ولی برحسب علاقه اروپا رو ترجیح میدادم چون دوستان زیاذی اونجا دارم. ولی با شرایط جدید فکر میکنم ورود به اروپا در حال حاضر سخت تر و شاید نامناسب باشه. با مطالعه مطالب شما آفریقای جنوبی رو جذاب دیدم. اطلاعاتم رو میدم و ازتون درخواست راهنمایی دارم. و اگر اطلاعاتم کافی یا مورد قبول نبود چطور میتونم شرایط مناسب برای ویزای کار آفریقای جنوبی داشته باشم. همچنین کدوم شهر مناسب تره.
  من ۳۷ ساله. دارای لیسانس ریاضی. دبیر ریاضی و معاون دبیرستان. متاهل. دارای دیپلم آرایشگری. علاقمند و تا حدی متبحر در آشپزی. علاقمند به تجارت. دارای آیلتس جنرال ۵٫۵ (برای اینکه بدونین اطلاعات زبان انگلیسیم در چه حد هست) . لطفا من رو راهنمایی بفرمایید. پیشاپیش از طولانی بودن مطالبم پوزش می طلبم.
  با سپاس فراوان از محبت شما.

  پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   خدمت شما عرض شود که جهت اخذ اقامت کاری داشتن مدرک دانشگاهی حداقل لیسانس و سابقه کاری حداقل سه سال و مرتبط با مدرک تحصیلی که دارای بیمه باشد را باید دارا باشید.
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   بنده متوجه فرمایش شما نشدم
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 7. رضا گفته:

  سلام
  من در صنعت حفاری در دریا مشغول به کار هستم.میخواستم بدونم میتونم برای اقامت در افریقای جنوبی اقدام کنم.
  مدرک دانشگاهی فوق دیپلم دارم و لیسانس معادل شرکت نفت

  پاسخ
  • admin گفته:

   باسلام دوست عزیز شما می توانید برای ویزای کاری کشور افریقای جنوبی اقدام فرمایید و ابتدا ۳ ماه در این کشور فرصت یافتن شغل دارید و پس از اتمام مجددا هم می توانید ان را تمدید نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 8. soheila گفته:

  با سلام،من مدرک پزشکی عمومی از کشور آذربایجان-باکو دارم.لطفا در مورد ویزای کار آفریقای جنوبی اطلاعاتی بدین.ممنون.

  پاسخ
  • admin گفته:

   با سلام دوست عزیز میتونین برای ویزای کاری افریقای جنوبی اقدام کنین و به مدت ۶ ماه در این کشور به دنبال شغل بگردین و مجددا هم می تونین این ویزا را تمدید نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید

   پاسخ