کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان چگونه است ؟ قوانین کار در آلمان برای ایرانیان و شرایط مهاجرت به آلمان و قوانین اخذ ویزای کاری آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان به چه صورت است ؟ کار در آلمان برای ایرانیان به چه صورت خواهد بود ؟ کار در آلمان برای ایرانیان شامل چه شغل ها و مواردی می شود ؟ آیا کار در آلمان برای ایرانیان ممکن و میسر خواهد بود ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان در سال ۲۰۱۷ مقاله ای را به نگارش درآورده است ، اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین کار در آلمان برای ایرانیان می باشید همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار در آلمان برای ایرانیان با این موسسه مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید .

کشورآلمان نه تنها دارای چشم­اندازهای زیبا است، یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا نیز بشمار می­رود. با وجود رشد سریع اقتصادی و نرخ پایین بیکاری در آلمان، این کشور بهترین مقصد برای افرادی است که در جستجوی کار هستند.

 

کار در آلمان برای ایرانیان : مشاغل مورد نیاز آلمان

در بحث کار در آلمان برای ایرانیان به این صوت است که به دلیل شرایط کاری مناسب در آلمان و رشد مستمر اقتصادی، بازار کار آلمان مهاجران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می­کند. اخیراً کمبود نیروی کار در برخی حرفه­ها و رشته­های بخصوص به تسهیل ورود خارجی­ها از طریق مراحل اداری ساده و سکونت یافتن آن­ها در شهرهای آلمان منجر شده است. در مقاله­ی حاضر اطلاعات دقیقی در باب مشاغل مورد نیاز در آلمان برای ایرانیان، ویزای جستجوی کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تخصص شرح داده می­شود.

در ابتدای بحث شرایط کار در آلمان برای ایرانیان به شرح مختصری از وضعیت اقتصادی آلمان  می پردازیم

کار و زندگی در آلمان دارای مزایای بسیاری است. ابتدا لازم به ذکر است که اقتصاد آلمان یکی از سه قدرت جهان محسوب می­شود، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین (۷%) و همچنان رو به نزول است. به علاوه وجود سیستم امنیت اجتماعی قوی برای محافظت از بیماران، بازنشستگان، معلولین و بیکاران مزیت بزرگی برای جذب مهاجران از سراسر جهان محسوب می­شود. از این گذشته به دلیل افزایش تعداد مهاجران و در نتیجه ویژگی­های چندفرهنگی برجسته، فرآیند اتحاد و یکپارچگی در جامعه­ی آلمان تسریع یافت.

با این حال مزایای اقتصاد قوی، حقوق خوب، کیفیت عالی زندگی و مزایای اجتماعی، زیرساخت­های مدرن و مسکن خوب و قیمت مناسب با چالش­هایی همراه است: یادگیری زبان و انس گرفتن با خانه­ی جدید.

در باب شرایط کار در آلمان برای ایرانیان می توان بیان نمود که خوشبختانه اخیراً قوانین مهاجرت به آلمان به ویژه برای برخی گروه­های بخصوصی از کارگران سهل­تر شده است. این تغییر سیاست ممکن است به دلیل افزایش قابل توجه جمعیت کهنسال که منجر به کمبود سالانه ۲۵۰۰۰۰ نیروی کار می­شود و نیز کمبود فارغ­التحصیلان و متخصصین در رشته­های بخصوصی باشد.

ولی بهتر است نگاه دقیق­تری به این بخش­ها و حرفه­ها داشته باشید، چراکه دسترسی مهاجران به بازار کار آلمان را ممکن می­سازند. افرادی که دارای مدارک تحصیلی فنی هستند، پزشکان، مهندسین خلاق و کارشناسان فناوری، فناوری اطلاعات و علوم دارای فرصت­های  اشتغال در آلمان می باشند و اخذ مجوز کار و ویزای کاری برای آن­ها راحت­تر است.

همچنین در کنار بحث شرایط کار در آلمان برای ایرانیان لازم به ذکر است که نظام بهداشت و درمان آلمان به شبکه­ی متراکم بیمارستان­ها، درمان­های پزشکی حرفه­ای و به طور کلی سطح عالی بهداشت و درمان مشهور است. به عنوان یک پزشک در آلمان از جنبه­های مختلفی می­توانید از سیستم بهداشت و درمان این کشور بهره ببرید. جامعه نه تنها قدردان پزشکان است و آن­ها محترم می­شمارد، بلکه پزشکان دستمزد قابل توجهی نیز دریافت می­کنند و میانگین درآمد سالانه حدود ۴۹۰۰۰ یورو است.

نیروی پزشک مورد نیاز در آلمان حدود ۵۰۰۰ تن است، ولی انتظار می­رود که در سال­های آینده نیاز به پزشکان در آلمان فقط در بخش عمومی افزایش یابد. بخش خصوصی نیز به پزشکان عمومی نیاز دارد. طبق قوانین مهاجرت لازم به ذکر است که خواه از کشورهای اتحادیه اروپا یا غیراتحادیه اروپا باشید واجد شرایط اخذ مجوز پزشکی و کار در آلمان برای ایرانیان هستید.

در خصوص کار در آلمان برای ایرانیان به دلایل زیر به جرأت می­توان آلمان را مرکز نوآوری نامید:

یه دلیل فرصت های شغلی مناسب در آلمان همکاری­های تکنولوژیکی پیشرفته در زمینه­های مختلفی نظیر خودروسازی، اشعه­ی ایکس، فناوری اطلاعات، صنایع شیمی و داروسازی و همچنین بخش­های بیوتکنولوژی و فناوری نانو.

کمبود نیروی کار متخصص در آلمان در زمینه­های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است. در نتیجه متخصصین این رشته­ها آینده­ی شغلی بسیار خوبی دارند و حقوق آن­ها از ۳۵۰۰۰ یورو تا ۴۰۰۰۰ یورو است و گاهی براساس تعداد سال­های سوابق حرفه­ای به ۷۰۰۰۰ یورو نیز می­رسد. مراحل اخذ مجوز کار برای متخصصین این رشته­ها باید بدون هیچ مشکلی باشد.

علاوه بر این تقاضا در رشته­های پرستاری و آموزش فنی با افزایش پیداری مواجه بوده است و دسترسی به بازار کار آلمان برای این رشته­ها نیز سهل­تر است و کار در آلمان برای ایرانیان ممکن خواهد بود .

در نتیجه در خصوص کار در آلمان برای ایرانیان به این صورت است که اگر قصد دارید در آلمان اشتغال یابید و در یکی از رشته­های مذکور در مقاله­ی حاضر تحصیل کرده­اید، آگاه باشید که نه تنها فرصت­های شغلی بسیاری در آلمان در انتظار شما است بلکه امور اداری این رشته­ها جهت اخذ مجوز کار و ویزای کاری برای ورود به بازار کار آلمان چندان مشکل نیست.

شرکت­ها نگران هستند، کارمندان لبخند می­زنند: کمبود نیروی کار در آلمان رو به افزایش است و کار در آلمان برای ایرانیان فراهم می باشد . . در ادامه ۱۰ حرفه­ی مهمی را که در با کمبود نیروی کار در آلمان مواجه هستند ذکر می­کنیم:

 1. کارگران ساده ی فنی (قفل و کلیدساز، لوله­کش، نجار و غیره)
 2. مهندسین
 3. متصدیان
 4. متخصصین فناوری اطلاعات
 5. مهمانداران
 6. مدیران اجرایی
 7. متخصصین فروش
 8. حرفه­های پزشکی (بخصوص پرستاری)
 9. تکنسین­ها
 10. کارشناسان حسابداری و امور مالی

تسلط به زبان آلمانی یکی از شروط الزامی بیشتر این مشاغل برای ویزای کار در کشور آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان است. برای متخصصین بین­المللی مسلط به زبان انگلیسی نیز فرصت­هایی اغلب در زمینه­های مهندسی، مدیریت و فناوری اطلاعات یافت می­شود.

شرایط لازم اولیه جهت اخذ مجوز کار آلمان برای کارمندان و کارفرمایان و کار در آلمان برای ایرانیان به شرح زیر است:

 • شرایط استخدام کارمند احتمالی خارجی باید برابر با یک کارمند آلمانی باشد.
 • هیچ تبعه­ی آلمانی یا اروپایی برای اشتغال در آن سمت وجود نداشته باشد.
 • معمولاً کارمند باید دارای مدرک دانشگاهی یا مدرکی معادل باشد. برخی مشاغل دارای شرایط ویژه­ای هستند.
 • کارفرما (شرکت آلمانی) باید در مراجع قانونی اداره کار آلمان ثبتنام کند و برای اخذ شماره ثبت شرکت درخواست بدهد.

ویزای جستجوی کار آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان

ویزای جستجوی کار آلمان یک مجوز اقامت طولانی مدت است که امکان اقامت شش ماهه در کشور را به منظور جستجوی کار و کار در آلمان برای ایرانیان فراهم می­کند. اگر در پایان ۶ ماه شغلی یافته باشید، ویزای کار آلمان یا مجوز کار آلمان را دریافت خواهید کرد و اجازه خواهید داشت اقامت کاری کشور آلمان را داشته باشید و در آلمان کار و زندگی کنید. لطفاً توجه داشته باشید که ویزای جستجوی کار آلمان فوراً اجازه­ی شروع کار در آلمان برای شما ممکن نمی­سازد. با دارا بودن ویزای جستجوی کار فقط می­توانید وارد خاک آلمان شده و در طول اقامت خود به دنبال کار باشید.

شما متقاضیان عزیز ویزای کاری آلمان و متقاضیان شرایط کار در آلمان برای ایرانیان همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش بصورت مستقیم با شعبه وین تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین کار در آلمان برای ایرانیان و اخذ ویزای جستجوی کار شش ماهه آلمان مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

جهت اخذ ویزا جستجوی شش ماهه آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان لازم است که:

 1. واجد شرایط درخواست اخذ ویزا باشید
 2. تمام مدارک لازم را گردآوری کنید
 3. فرم درخواست را پر کرده و جهت درخواست اخذ ویزا وقت قبلی بگیرید

متقاضیان واجد شرایط اخذ ویزا جستجوی شش ماهه آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان

جهت درخواست اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان باید دارای معیارهای بسیاری باشید:

 • باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از یک دانشگاه آلمانی یا مدرک خارجی معادل آن باشید
 • دارای حداقل ۵ سال تجربه در رشته­ی تحصیلی خود باشید
 • گواهی ضمانت مالی خود را برای تأمین هزینه­های دوران اقامت خود در آلمان ارائه دهید
 • برای طول مدت اقامت خود تا زمان اخذ مجوز کار، بیمه­ی سلامت یا سفر داشته باشید

اگر از تمام شرایط مذکور برخوردار باشید یک قدم به اخذ ویزا نزدیک­تر هستید.

مدارک لازم جهت درخواست اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و کار در آلمان برای ایرانیان

مرحله­ی بعدی آماده نمودن مدارک لازم جهت درخواست ویزای جستجوی کار آلمان است. حتماً تمام مدارک را بدون هیچ کم و کاستی جمع­آوری کنید. مدارک لازم عبارتند از:

 • گذرنامه­ی معتبر (صادر شده در ده سال اخیر و دارای اعتبار حداقل ۱۲ ماه پس از تاریخ تعیین شده­ی بازگشت متقاضی)
 • یک کپی از برگه­ی اطلاعات گذرنامه­ی متقاضی
 • ۳ عکس گذرنامه­ای براساس مشخصات بیومتریک
 • یک نامه­ی توضیحی که در آن هدف سفر، برنامه­ریزی متقاضی جهت یافتن کار و شغل جایگزین در صورت پیدا نکردن کار ذکر شده باشد
 • مدرک تحصیلی (هر مدرک تحصیلی از یک دانشگاه آلمانی یا غیرآلمانی) و نیز هرگونه مدرکی از تجارب کاری قبلی
 • رزومه­ی کامل
 • گواهی مسکن در آلمان (محل اقامت متقاضی در آلمان)
 • مدارک وضعیت مالی نظیر پرینت حساب بانکی که ثابت می­کند متقاضی می­توانید اقامت خود را در آلمان تأمین کند
 • مدرک وضعیت شخصی فرد در کشور مبدأ نظیر شناسنامه، گواهی ازدواج و سایر مدارک (ترجمه­ی رسمی این مدارک به زبان انگلیسی)
 • گواهی بیمه­ی سلامت فرد متقاضی

در خصوص اخذ ویزا جستجوی شش ماهه آلمان و همچنین کار در آلمان برای ایرانیان لازم به ذکر است که متقاضی باید دو سری از تمام این مدارک را آماده کرده و همراه خود به مرکز درخواست اخذ ویزای جستجوی کار آلمان ببرد.

پس از گردآوری تمام مدارک لازم متقاضی موظف است که فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را در سفارت آلمان تکمیل نموده و درخواست دهد. پس از درخواست اخذ ویزا یک وقت مصاحبه برای فرد تعیین می­شود. سوابق متقاضی، مدارک، فرم درخواست و مصاحبه تعیین خواهد کرد که آیا ویزای جستجوی کار در آلمان برای فرد صادر می­شود.

در پایان بحث  شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و قوانین مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان می توان به صراحت بیان نمود که فرصت های شغلی آلمان برای ایرانیان هموار و میسر خواهد بود و کسانی که خواهان کار در کشور آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان می باشند همواره می توانند با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های مهاجرت به آلمان از طریق تخصص، کاریابی در آلمان، شرایط اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان، اخذ ویزای کاری مشاغل مختلف در آلمان برای ایرانیان و لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در سال ۲۰۱۷ و کار در آلمان برای ایرانیان به صورت رایگان و تلفنی از موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش مشاوره تخصصی دریافت نمایند .

شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات به لینک وبسایت های موسسه ی حقوقی ملکپور به آدرسwww.malekpour.ir    و یا وبسایت سفارت آلمان مراجعه فرمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 4٫43 از طریق 5)
Loading...
26 پاسخ
 1. mie editor3 گفته:

  باسلام خدمت آقای دکتر:بنده لیسانس برق -قدرت دارم و حدود ۱۷ سال سابقه کار بیشتر در ارتباط با ابزاردقیق دارم ۴۲ سال دارم و متاهل و دوتا بچه دارم خواهان مهجرت کاری به اتریش یا آلمان هستم میخوام ببینم شانس موفقیت دارم یا خیر؟مدرک زبان ندارم ولی روان صحبت می کنم و سرمایه ای در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون میتوانم فراهم کنم.ممنون از لطف و مرحمت شما

  پاسخ
 2. arezoo.ph گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من و همسر قصد مهاجرت به آلمان یا اتریش داریم ولی چندین سوال باعث میشه تردید کنیم کدام کشور
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری و همسرم لیسانس عمران هست
  میخواستم ببینم بهترین راه برای مهاجرت از کاری ، سرمایه گذاری و تحصیلی چطور هست
  و یه چیزی که برام خیلی مهم هست اینه که همسرم ام اس داره ایا تو مهاجرت به مشکل بر نمیخوریم و بعد از مهاجرت ایا میتونیم از خدمات درمان او کشوراستفاده کنیم.
  ممنون میشم پاسخگو باشید
  مرسی از وقت که برای ما قرار می دهید
  سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   به طور عادی بیماری مانع از مهاجرت نمیگردد ولی باید دید که شخص خودش آمادگی مهاجرت را دارد یا خیر ! البته بهتر است برای استفاده از خدمات درمانی در ابتدا با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم . ضمنا شرایط خود را نیز به صورت کامل اعلام نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم. با تشکر

   پاسخ
 3. shokooh sheykhipoor گفته:

  ضمن عرض تسلیت و تعزیت بمناسبت ایام ماه محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین خدمت عموم شیعیان ، دلسوختگان و عاشقان آن حضرت.

  بنا به فرموده پیامبر(ص) : هر چیزی که باعث محترم شدن شخصیت انسان در نظر خودش و دیگران باشد، شایسته تکریم و تعظیم است و به همین دلیل است که در اسلام کار مورد احترام و شایسته تکریم است.

  براستی دلیل کار کردن ، انجام هر گونه فعالیت در راستای کسب درآمد و گذران زندگی و رفع نیازهای زندگی چیست؟! تابحال شده است از خودتان این سوال را بپرسید؟! آیا افرادی که از رفاه کامل برخوردارند ، دیگر نیازی به فعالیت و کارکردن ندارند؟!

  پاسخ ساده و واضح است ، چرخ جهان بر پایه کار می‌چرخد و بس! در این چرخه مشاغل مختلف زیادی نقش دارند که نبود هر یک مسلماً به این چرخه شکافی بس عمیق وارد می نماید .

  عرض سلام ، ادب و احترام ویژه دارم خدمت جناب آقای دکتر امیرمحمد ملک پور عزیز و گرامی و تیم محترم همراه

  من شکوه شیخی پور ( کمک جراح چشم پزشکی ) علاقمند و مصر به مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار به همراه همسر و فرزندم هستم و در حال حاضر نیز پیگیر اُمور مهاجرتی خود هستم. شایان ذکر است همسرم در کامپیوتر ( گرایش نرم افزار ) تحصیل کرده است و درزمینه های عکاسی – فیلمبرداری – تدوین فیلم – مونتاژ – طراحی و… سابقه کاری درخشان دارد .
  علی ایحال با عنایت به مراتب فوق، از محضر جناب آقای دکتر امیر محمد ملک پور عزیز و گرامی در خصوص سوابق کاری همسرم در کشور آلمان سوالی داشتم . چنانچه همسرم در خصوص حرفه های فوق به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مراجعه نماید و از آن سازمان گواهی نامه بین المللی دریافت کند ، آیا گواهی نامه های مذکور در آلمان قابل بهره برداری و ارائه می باشد؟
  به هرحال اخذ این گواهی نامه ها در ایران مستلزم گذران چند ماه وقت و هزینه می باشد . علاقمندم اطلاع کسب نمایم که گواهینامه ها در آلمان چه وضعیتی دارد؟! که در صورت مفید بودن همسرم در این زمینه اقدام نماید.

  در پایان ضمن آرزوی اوقاتی خوش ، مجدداً از زحمات و خدمات شایسته و درخشان جنابعالی و تیم همراهتان کمال تشکر و قدرانی را دارم و از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت روزافزون برایتان مسئلت دارم.

  بی صبرانه مشتاق جواب جنابعالی هستم. ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ
 4. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب ملک پور.کمال تشکر را دارم که اینقدر صبورانه به افرادی چون من جواب میدهید بدون چشم داشتی.بنده در طلاسازی کار میکنم دیپلم الکتروتکنیک دارم.ایادر المان کاری برای دو تخصص بنده وجود داره.ممنون بابک

  پاسخ
 5. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام ضمن تشکر از توجه شما، بنده ۲۹ سال سن دارم و تا سال آینده دکتری تخصصی خود را در رشته معماری اخذ می‌کنم، همچنین دارای ۳ سال سابقه کاری در این رشته می‌باشم. خواستم بپرسم که جهت اخذ اقامت کاری با توجه به شرایط بنده بین کشورهای سوئیس و آلمان و استرالیا کدام احتمال موفقیت بیشتری وجود دارد؟(لازم به ذکر است که دایی بنده دارای اقامت سوئیس بوده و ۱۷ سال است که در این کشور شاغل است البته نه به‌صورت کارفرما). با تشکر

  پاسخ
 6. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدانم شرایط کارهایی مانند خیاطی و دوزندگی در آلمان برای پیدا کردن کار چگونه است؟ شوهرم ۳۰ ساله هست و در ایران پرده سرا دارد. من ۲۶ساله هستم و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم.آیا اقدام برای ویزا ازطریق کار برای ما مناسب است؟

  پاسخ
 7. مشاور حقوقی گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور عزیزو همکاران.من دختری ۲۵ساله دارای مدرک کارشناسی اتاق عمل و در حال یادگیری زبان آلمانی میباشم.میخواستم برای ویزای کاری آلمان در مورد رشته های پیراپزشکی توضیحی ارایه بدین و اینکه الان وضعیت پیدا کردن کار در آلمان برای من با این رشته چگونه است.من سه سال سابقه ی کار در بیمارستان قلب به عنوان کمک جراح دارم و در دانشگاه علوم پزشکی سراسری درس خوندم.ممنون میشم اگه توضیحی در مورد پیراپزشکی در آلمان توضیحی بدین.

  پاسخ
 8. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد بنده مهندس فناوري اطلاعات هستم و در زمينه شبكه هاي كامپيوتري فعاليت ميكنم و قصد گرفتن ويزاي كار دارم زبان انگليسي هم بد نيست اما عالي هم نيست و مدرك ايلتس هم ندارم با اين شرايط جايي ميشه ويزاي كار بگيرم؟اگر آره كجا رو پيشنهاد ميكنيد كه هم موقعيت و مزاياي شهروندي و شغلي بهتري داشته باشه و هم باعث پيشرفت باشه؟و اينكه شما ميتونيد اتصال بنده با اون شركت مورد نظر باشين؟ممنون ميشم اگه راهنمايي كاملي كنيد چون بنده چيز زيادي از اين موارد نميدونم

  پاسخ
 9. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام.من دختری ۲۵ساله با مدرک کارشناسی اتاق عمل هستم.و سه سال سابقه ی کار .میخواستم بدونم با وجود اینکه رشته ی من در آلمان وجود ندارد من میتوانم با این عنوان در آلمان شغل پیدا کنم.چون که موسسه های شما در میرداماد که حضوری رفتم گفتن که میشه و پیرا پزشکی رو کلا قبول میکنن ولی میترسم بعد رفتنم مدرکمو قبول نکنن.میشع راهنمایی کنید

  پاسخ
 10. مشاور حقوقی گفته:

  سلام جناب دکتر ملکپور عزیز بنده مرتضی ۳۶ساله با مدرک دیپلم کارودانش شاخه تعمیرات لوازم خانگی .ودارای ۴گواهینامه فنی وحرفه ای در رشته های سرد کننده .گاز سوز. گردنده و تعمیرات پکیج هستم واولین گواهینامه سرد کننده رو سال ۷۵ گرفتم یعنی ۲۱سال پیش وتا به امروز در بازار مشغول به کار بودم میخواستم راهنمایی بفرمایید آیا بنده میتوانم در آلمان ویا هر جایی که با این شرایط بنده رو قبول کنند مشغول به کار شوم خیلی ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 11. سعید صفرزادگان گفته:

  با سلام و عرض ادب من بارها این سوال راپرسیدم که ایا کسی که مدرک کشاورزی داره و ۵ سال سابقه کار و مدرک زبان شانسی برای گرفتن ویزای کاری و پیدا کردن کار داره یا فقط رشته های فنی و مهندسی بهتر کار پیدا میکنند اگر میتونه کدام کشور.تشکر فراوان از زحمات شما و جناب دکتر ملک پور

  پاسخ
 12. Sara گفته:

  سلام
  لطفا لیستی تهیه کنید از مراکز کاریابی واقعی در آلمان بخصوص برای رشته های علوم پایه ، مثل فیزیک ، زیست شناسی ، بیوتکنولوژی، چون اینجور رشته کار پیداکردن خیلی سخت هست. از آنجایی که دفتر شما برای همه رشته ها خدمات نمیدهد و از طرفی شما گفتین یک سری شرکتها کاریابی هستن که اول خودشون شما رو استخدام میکنن بعد بهتون کار پیشنهاد میدن، لطفا یک معرفی و توضیح بدهید ، اینکه جاب رکویتر های مشهور عملا کجا هستن در آلمان. من قبلا هم پرسیده بودم . چون شما برا رشته های مهندسی فقط کار میکنین. به داد بقیه رشته ها هم برسین.
  ممنون از زحمات شما
  لطفا خود آقای ملک پور مشاهده کنن.

  پاسخ
 13. کارن گفته:

  سلام عرض ادب و احترام خدمت استاد محترم دکتر ملک پور دوست داشتنی .لیسانس مهندسی شیمی هستم ۳۰ ساله با هفت سال سابقه کار در نفت و گاز. شانس یافتن کار برای من در آلمان چقدر هست و در قیاس با بقیه کشورها مثله اتریش به چه شکلی هست. تشکر فراوان

  پاسخ
 14. پوریا افسر گفته:

  سلام خدمت شما بزرگواران که دل ب هم وطن داده و خدمت رسانی میکنید. آقای ملک پور این سومین بار هست این سوال کامنت میکنم و جوابی دریافت نمیشه. امیدوارم این بار پاسخ داده بشود.بنده ورزشکار هستم در چند رشته مدال آور هستم . کشتی، دوومیدانی،و فوتبال.حدودا ۲۱ساله هستم .
  علاوه بر ورزش بنده تاتو کار هستم و مدرک بین المللی هم اخذ کرده ام.
  همونطور که میدونید هنر تاتو در ایران غیر مجاز است و نمیتونم چندان فعالیت درست و حرفه ای خودم رو انجام بدم.
  خواستم بدونم کدام کشور از طریق ورزش قهرمانی یا هنر میشود کار کرد یا اقامت گرفت.
  سپاس فراوان

  پاسخ
  • پوریا افسر گفته:

   ممنون.متوجه نشدم پاسخ داده بودید.امروز گشتم فایل ها و پیدا کردم پاسخ بسیار زیبا شما بزرگوار…سپاسگزارم

   پاسخ
 15. پریسا گفته:

  سلام وقت بخیر
  برای کسی که لیسانس در رشته های علوم پایه داره و هیچ سابقه کاری نداره , چه راهی پیشنهاد می کنیدجهت مهاجرت به آلمان؟
  سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *