کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا

کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا

کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا

کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا اسپانیا ۲۰۱۸ در هنگام مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط اخذ اقامت اسپانیا چگونه است ؟ آیا در مورد اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و همچنین  کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا و یا تمکن مالی در اسپانیا اطلاعات دارید؟ آیا فرد برای کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا ملزم به طی کردن مراحل خاصی می باشد؟ شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری و همچنین کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا چیست؟

در این مقاله تلاش شده است در ارتباط با کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد، امید است مفید واقع گردد.

کشور اسپانیا با شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب و مردمی خون گرم و صمیمی در جنوب غربی اروپا قرار دارد. در گذشته اقتصاد این کشور بسیار ضعیف و بحرانی بود اما از سال ۲۰۰۸ به بعد اقتصاد این کشور رشد نمود و رتبه دهم اقتصاد جهانی را به دست آورد، امروزه این کشور به یکی از قطب های سرمایه گذاری جهانی تبدیل شده است. با توجه به شرایط و موقعیت این کشور و کم بودن هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیاری از افراد این کشور را مد نظر خود قرار داده اند. به طور کلی کشور اسپانیا از کشورهایی می باشد که هر ساله نظر علاقه مندان بسیاری را برای سکونت و اقامت در اسپانیا جلب نموده است. به طور معمول سالیانه متقاضیان بسیاری تمایل دارند از راه های گوناگون به کشور اسپانیا وارد شوند. یکی از این روش ها کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا می باشد. با توجه به اینکه این روش نسبت به سایر راه های مهاجرت به کشور اسپانیا هزینه بالاتری دارد و ریسک موجود در آن بیشتر است در نتیجه کسب اطلاعات به صورت جزئی و کامل در این زمینه لازم و ضروری است و بهتر است افرادی که تمایل دارند از این روش برای اخذ اقامت استفاده کنند پیش از هر تصمیم یا اقدامی با یک ویزای توریستی وارد کشور اسپانیا شده و از انواع کسب و کار و ثبت شرکت، کارآفرینی در این کشور، سود و مالیات، بیمه و بسیاری از نکات دیگر از نزدیک آشنا شوند، با اطلاع کامل برای این هدف برنامه ریزی نمایند و ریسک ها و تریدهای موجود در این مسیر را به حداقل برسانند.

 

ثبت شرکت در کشور اسپانیا

کسب و کار در کشور اسپانیا می تواند تحت عناوین تاسیس یک شرکت جدید، ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تاسیس شرکت سهامی خاص و شرکت های تضامنی، سرمایه گذاری به صورت مشارکتی، راه اندازی دفاتر نمایندگی یا ثبت شرکت به عنوان نماینده، خوداشتغالی و … آغاز گردد. افرادی که تمایل دارند برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا اقدام نمایند بهتر است یک سفر توریستی به این کشور داشته باشند تا اطلاعات کافی در ارتباط با ثبت شرکت در اسپانیا را دریافت نمایند و پس از آن اقدامات را اجرایی کنند. پس از آن تصمیم گیری قطعی، فرد می تواند به صورت حضوری یا غیر حضوری برای ثبت شرکت در این کشور اقدام نماید.

برای راه اندازی یک کسب و کار در کشور اسپانیا الزاماتی وجود دارد، در ابتدا اطلاع از این مورد ضرورت دارد که همه افراد اعم از خارجی های مقیم یا غیر مقیم باید شماره ای تحت عنوان شماره شناسایی مالیات یا NIE داشته باشند زیرا برای انجام معاملات مالی در این کشور داشتن شماره شناسایی مالیات الزامی است.

برای دریافت شماره شناسایی مالیات یا NIE مدارک زیر مورد نیاز است:

 • فرم درخواست the Solicitud de Numero de Identidad de Extranjero (NIE) yCertificados (form EX-15)
 • رسید مهر شده بانکی مبنی بر پرداخت عوارض صدور شماره شناسایی مالیاتی
 • اصل شناسنامه یا کارت ملی یا پاسپورت به همراه کپی آن
 • ۲ عدد عکس پاسپورت
 • مدارک و اسناد حقیقی برای بیان علت تقاضای NIE

پس از دریافت NIE باید برای اخذ گواهی از the Mercantile Registry اقدام نمود. این گواهی برای اثبات عدم استفاده نام شرکت در گذشته صادر می شود که در این مرحله نام شرکت در سامانه مخصوص تعیین نام شرکت در این کشور ثبت شده و مشخص می گردد. پس از آن فرد باید با به همراه داشتن اصل و کپی NIE به اداره مالیات مراجعه نموده و برای اخذ کد شناسایی مالیات (C.I.F) اقدام نماید. در این مرحله فرد باید طرح تجاری خود را همراه با توجیه اقتصادی آن به تایید دایره اقتصادی اروپا رسانده و ارائه نماید. پس از دریافت کد مالیاتی و گواهی نام، فرد باید مبلغ ۳ هزار یورو به عنوان حداقل سرمایه مجاز به یک حساب بانکی اسپانیایی پرداخت نماید و مدارک و اسناد پرداخت را به صورت گواهی بانکی به اطلاع دفاتر اسناد رسمی و وکلای فعال در این زمینه برساند. یک تا سه روز زمان می برد تا دفتر اسناد رسمی با توجه به اسنادی که فرد تحت عنوان مدیر و موسس شرکت یا وکیل مهاجرتی ارائه نموده همچون فرم مالیات AEAT ، گواهینامه فرد از RMC ، NIE، پرداختی بانکی و …، شرکت را تایید نماید. پس از طی مراحل مذکور، دفتر اسناد رسمی سندی برای ثبت شرکت متقاضی ارائه می نماید که فرد می تواند با به همراه داشتن آن به اداره مالیات دولتی مراجعه نموده و سند را به ثبت برساند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا عبارت است از:

 • گواهی اشتغال به کار شامل مسئولیت کاری، میزان حقوق کارمندان، تاریخ شروع به کار و …
 • اصل سند مالکیت
 • پرینت بانکی ۳ ماهه
 • نامه ای مبنی بر قصد، نیت، هدف و برنامه سفر متقاضی
 • مدارک رسمی شرکت یا روزنامه رسمی در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد
 • اسکن پاسپورت افراد تحت تکفل متقاضی و کپی آن
 • ۲ عدد عکس رنگی از هر یک از همراهان متقاضی
 • ترجمه نامه عدم سوء پیشینه متقاضی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • بیمه نامه مسافرتی

در سفارت انگشت نگاری و مصاحبه نیز انجام می گیرد.

توجه به این نکته اهمیت فراوان دارد که بدون راه اندازی شرکت و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا، اخذ اقامت دائم این کشور امکان پذیر نخواهد بود و تنها با ثبت شرکت در این کشور و اجرای مراحل بیرینس پلان، با شرایطی که قانون این کشور تعیین نموده است امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد. فرد پس از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ویزای یکساله اقامتی دریافت می کند و در صورت حفظ سرمایه گذاری و حضور در کشور اسپانیا این اقامت به طور مجدد تمدید خواهد شد. به طور کلی سرمایه گذاری در بخش های گوناگون همچون املاک و مستغلات، سپرده های بانکی، پروژه های تجاری و …. در کشور اسپانیا امکان پذیر است.

به طور کلی قانون برای ثبت شرکت در کشورهای اتحادیه اروپا یکسان می باشد و حداقل مبلغ برای شروع کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا ۲۵ هزار یورو برآورد شده است. در صورت صوری بودن ثبت شرکت در کشور اسپانیا، اقامت دائم برای فرد صادر نشده و افراد برای اخذ اقامت دائم اسپانیا حتما باید شرکت حقیقی ثبت کرده، کارآمد استخدام نمایند و درآمدزایی داشته باشند.

 

کارآفرینی در کشور اسپانیا

موقعیت خاص کشور اسپانیا، سیستم مالیاتی مناسب و به صرفه، خطر و ریسک پایین و شرایط مطلوب دیگر سبب شده تا متقاضیان خارجی بسیاری برای کارآفرینی در کشور اسپانیا اقدام نمایند که با توجه به اقتصاد رو به رشد کشور اسپانیا و تمایل برای ترمیم اقتصاد این کشور، این گزینه از سوی دولت اسپانیا بسیار مورد حمایت قرار می گیرد. متقاضیان کارآفرینی در کشور اسپانیا می توانند با سرمایه ای به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار یورو برای راه اندازی تجارت در این کشور اقدام نمایند و مالیات کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی پرداخت می کنند هم چنین برای استخدام کارمندان بومی اسپانیا یا کارمندان حوزه اتحادیه اروپا هیچگونه تعهدی نخواهند داشت.

از مزایایی که این افراد پس از ثبت شرکت در کشور اسپانیا دریافت می کنند این است که می توانند راحت به کشورهای عضو پیمان شنگن سفر نموده و رفت و آمد داشته باشند، می توانند بدون احتیاج به شریک محلی مالکیت صد در صد داشته باشند، به بازار اروپا دسترسی می یابند، امکان خرید ملک همراه با وام بانکی برای آنها میسر می شود، می توانند خانواده خود از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از طریق ثبت شرکت در این کشور همراه ببرند و پس از مدت ۳ سال برای اقامت دائم و پس از مدت ۵ سال برای اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور درخواست نمایند.

به طور کلی با توجه به شرایط و ویژگی های این ویزا برای افراد و همراهان وی و همین طور مزایایی که به متقاضیان این ویزا تعلق می گیرد بسیاری از افراد برای کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا مشتاق می شوند و حاضر به کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا می باشند اما برای این امر طی کردن مراحل و شرایطی الزامی است که در متن عنوان شد و به طور اجمالی به این امر پرداخته شد. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا و نکات و شرایط آن اطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با کشور اسپانیا و شرایط مهاجرت به اسپانیا و شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا و شرایط خرید ملک در اسپانیا و شرایط تمکن مالی در اسپانیا و شرایط ثبت شرکت در اسپانیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسپانیا با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. سیدحسین مصطفوی گفته:

  باسلام لطفا ارزانترین وسریعترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا را بفرمایید.
  شرایط مدارک وهزینه ها

  پاسخ