کارآفرینی در هلند

کارآفرینی در هلند و بررسی شرایط آن

 • کارآفرینی در هلند و مقدمه ای بر آن
 • کارآفرینی در هلند و اجازه اقامت از این طریق
 • تعیین فرم و ساختار کسب و کار برای کارآفرینی در هلند
 • ثبت شرکت در KVK برای کارآفرینی در هلند
 • کارآفرینی در هلند و مالیات اختصاص یافته به آن
 • شرایط لازم کارآفرینی در هلند

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کارآفرینی در هلند و مقدمه ای بر آن

کارآفرینی در هلند ، سرمایه گذاری در هلند و مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی فرایندی بسیار گسترده و جالب است و موضوع قابل توجهی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی است. کارشناسان ما در این مقاله فرایند کارآفرینی در هلند و قوانین اجرای آن را مفصل و مستند توضیح داده اند. همچنین کارآفرینی در هلند یکی از روشهای مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند است و می توانید این روش را برای مهاجرت انتخاب کنید. کارآفرینان غیر اروپایی برای کارآفرینی در هلند ابتدا می بایست ویزا و یا مجوز اقامت هلند را دریافت کنند. اخذ ویزای هلند برای کارآفرینی در این کشور روشهای متعددی من جمله تحصیل درهلند، کار در هلند و یا ویزای توریستی هلند دارد. در رابطه با هر یک از این روشهای مهاجرت به هلند می توانید به بخش مرتبط با موضوع مورد نظر خود در سایت های مختلف ملک پور مراجعه بفرمایید و یا با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید.

 • برای شروع به کسب و کار در هلند و کارآفرینی در هلند باید بدانید که فرایند حقوقی را رعایت کنید؟
 • چگونه شرکت خود را در اتاق بازرگانی هلند ثبت کنید؟
 • چه مقدار مالیات باید پرداخت کنید؟

پاسخ به این سؤالات در ادامه خدمت شما توضیح داده می شود.

کارآفرینی در هلند و اجازه اقامت از این طریق

برای ایجاد کسب و کار در هلند باید از مجوز حضور و اقامت خود در هلند مطمئن باشید. افرادی که در اتحادیه اروپا و کشور سوئیس اقامت دارند می توانند تحت قانون اتحادیه اروپا در کشور هلند اقامت و کار داشته باشند و نیاز به اخذ مجوز اقامت ندارند. اما افرادی که غیر اروپایی هستند باید اقامت موقت (MVV) و یا مجوز کار (TWV) دریافت کنند. البته برای افرادی که تأیید کارفرما در هلند ندارند ویزای کار صادر نمی شود. برای کارآفرینان نیز پس از تأیید کسب و کار مجوز کار در هلند اعطا می شود. افرادی که قصد دارند برای کارآفرینی در هلند اقامت داشته باشند باید اجازه اقامت خوداشتغالی (verblijfsvergunning voor arbeid als zelfstandige) دریافت کنند. برای دریافت این اقامت شما باید تمامی شرایط و مجوزهای لازم را داشته باشید. یکی از مهم ترین شرایط برای اخذ مجوز کارآفرینی در هلند اثبات سودآوری و نوآوری کسب و کار شماست. این مورد توسط وزارت امور اقتصادی هلند IND بررسی می گردد. افرادی قصد ایجاد طرح در بخش مراقبت و بهداشت هستند باید در BIG ثبت نام کنند.

بررسی طرح کسب و کار در سه موضوع مورد بررسی قرار می گیرد:

 • تجربه شخصی (تجربه کاری، سابقه کار در طرح مورد نظر، زمینه آموزش متقاضی)
 • شرایط کسب و کار (تجزیه و تحلیل بازار، تأمین مالی و سرمایه)
 • ارزش کسب و کار برای هلند (نوآوری کسب و کار، کارآفرینی و اشتغال زایی، میزان سرمایه انتقال یافته)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در هلند

مقاله مرتبط

خرید ملک در هلند

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در هلند

تعیین فرم و ساختار کسب و کار برای کارآفرینی در هلند

برای کارآفرینی در هلند باید تصمیم بگیرید که کدام شکل حقوقی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. دو فرم و ساختار کلی برای کسب و کار در هلند وجود دارد:

ساختار غیر حقوقی (Rechtvormen zonder rechtspersoonlijkheid)

 • تجارت شخصی یا فردی Eenmanszaak

این ساختار مناسب اشخاصی است که بدون شریک و به صورت فردی اقدام به راه اندازی کسب و کار می کنند. ثبت این نوع شرکت سریع و آسان است و ۳ تا ۵ سال اول معافیت مالیاتی دارد. صاحب شرکت می تواند از حساب شخصی خود دریافت و پرداخت انجام دهد. این نوع شرکت برای کسب و کارهای کوچک محبوب است. کارآفرینان معمولأ بین Eenmanszaak و BV (شرکت با مسئولیت محدود) یکی را انتخاب می کنند. هر دو ساختار مزایایی دارد به طور مثال نرخ مالیات شرکت با مسئولیت محدود پایین تر است اما مدیریت آن پیچید تر است.

 • مشارکت عمومی VOF

این نوع شرکت توسط دو یا چند شریک تجاری اداره می شود. قرارداد VOF بین شرکای تجاری معمولأ شامل موارد زیر است:

هدف کسب و کار

سهم هر یک از شرکا

میزان اختیار هر شریک

میزان سود و مسئولیت هر شریک

شرایط تعطیلات و مرخصی

 • مشارکت حرفه ای Maatschap

یک مشارکت تجاری است که هر یک از شرکا در آن به صورت مستقل فعالیت دارند. این ساختار مناسب آرایشگران، دندانپزشکان، کشاورزان، وکلا یا معماران است.

 • مشارکت محدود CV

این نوع شرکت مشابه VOF (مشارکت عمومی) است. دو نوع شریک در این ساختار وجود دارد: یک شریک مدیریتی که اقدامات اجرایی انجام می دهد و یک شریک پشتیبان

این ساختار گزینه خوبی برای کارآفرینانی است که سرمایه کمتری دارند و نیاز به یک پشتیبان مالی دارند. در زمان ورشکستگی شریک مدیریتی مستقیمأ مسئول بدهی هاست.

ساختار تجاری قانونی (Rechtvormen met rechtspersoonlijkheid)

 • تعاونی Coöperatie

یک شرکت تعاونی گروهی از اعضا هستند که منابع خود را اعم از منابع مالی، نیروی انسانی و تجهیزات برای سود بیشتر به اشتراک می گذارند. کشاورزان، گروههای آزاد و استودیوها از جمله شرکتهای تعاونی هستند. اعضای تعاونی می توانند به صورت مستقل یا آزاد کار کنند و هزینه ها بین اعضا تقسیم می شود. تعاونی ها باید توسط اسناد رسمی و KVK ثبت شوند.

 • شرکت با مسئولیت محدود BV

این نوع شرکت شایع ترین نوع تجارت در هلند است. شرکت با مسئولیت محدود توسط یک یا چند نفر تأسیس می شود. در گذشته کارآفرینان مجبور بودند حداقل ۱۸۰۰۰ یورو سرمایه برای ثبت شرکت BV داشته باشند اما در سال ۲۰۱۲ دولت هلند قانون شرکتها را اصلاح کرد. از سال ۲۰۱۲ کارآفرینان تنها با سرمایه ۰٫۰۱ یورو می توانند یک شرکت با مسئولیت محدود در هلند ایجاد کنند.

 • تفاوت BV و eenmanszaak

Eenmanszaak ثبت سریع، تخفیف مالیاتی و اداره ساده ای در سالهای اول دارد که فارغ التحصیلان و صاحبان کسب و کارهای کوچک این نوع را مناسب می دانند. از سوی دیگر سرمایه گذاران با گردش مالی بالاتر و ریسک مالی بالاتر BV را انتخاب می کنند. البته می توانید یک تجارت را آغاز کنید و سپس آن را به BV تبدیل کنید.

 • شرکت سهامی عام NV

شرکت NV مشابه شرکت BV است اما یک تفاوت عمده دارد: سرکت سهامی NV می تواند به طور مستقل در بازار سهام معامله کند اما در شرکت BV انتقال سهام تنها از طریق دفتر اسناد رسمی امکانپذیر است. شرکت NV نیاز به سرمایه اولیه ۴۵۰۰۰ یورو دارد.

 • شرکت Stichting

یک فرم تجاری است که اغلب برای سازمانهای اجتماعی، فرهنگی و غیرانتفاعی مورد استفاده است. دلیل ثبت این نوع شرکت برای کارآفرینی در هلند معمولأ کسب و سود مادی نیست.

 • انجمن Vereniging

یک ساختار تجاری است که توسط دو یا چند نفر با هدف مشترک تأسیس می شود. دو نوع انجمن در قانون پیش بینی شده: انجمن با با طرفیت قانونی کامل (اعضا بر تعهدات خود مسئول نیستند)، انجمن با ظرفیت قانونی محدود (اعضا مسئول تعهدات خود هستند)

ثبت شرکت در KVK جهت کارآفرینی در هلند

زمانی که تصمیم به کارآفرینی در هلند می گیرید باید آن را در اتاق بازرگانی هلند KVK ثبت کنید. ثبت نام باید در شهرداری محلی انجام شود در غیر این صورت باید مدارک مثبت محل سکونت خود خارج از هلند را ارائه دهید. برای این کار باید یک نام تجاری انتخاب کنید و همچنین شرح فعالیت تجاری شرکت خود را تهیه کنید. فرم KVK معمولأ توسط دفتر اسناد رسمی ارائه می شود.

فرایند کارآفرینی در هلند (ثبت شرکت در هلند)

 1. ابتدا فرم مربوطه را در KVK تکمیل کنید. فرم ها به زبان انگلیسی و هلندی موجود است. شرح فعالیت تجاری شما باید به زبان هلندی ترجمه شود.
 2. پس از اتمام تکمیل فرم باید یک قرار با شعبه محلی KVK در صفحه قرار ملاقات (afspraak maken) درخواست دهید.
 3. هنگام قرار ملاقات باید فرم تکمیل شده، پرداخت مبلغ ۵۰ یورو، گذرنامه و آدرس محل شرکت را ارائه دهید.

هنگامی که شرکت شما ثبت شد یک شماره ثبت منحصر به شرکت شما صادر می شود که در همه فاکتورهای شرکت شما باید قید شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در هلند

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند

کارآفرینی در هلند و مالیات اختصاص یافته به آن

شرکت شما باید در اداره مالیات هلند (Belastingdienst) ثبت شود. انواع مالیات بر کسب و کار در هلند به شرح زیر است:

 • مالیات بر ارزش افزوده (BTW)
 • مالیات بر درآمد
 • مالیات بر دستمزد
 • مالیات شرکت

شرایط لازم برای کارآفرینی در هلند

برای راه اندازی کسب و کار باید اطمینان داشته باشید مطابق قوانین زیست محیطی است. هر کسب و کار در هلند طبق قوانین زیست محیطی سه نوع تقسیم بندی دارد: A، B، C. اگر کسب و کار شما نوع A باشد جای نگرانی نیست. اگر نوع B یا C باشد باید درخواست مجوز دهید.

مهاجرت به هلند
ویزای توریستی هلند
راه های مهاجرت به هلند
مهاجرت به هلند و شرایط زندگی در هلند
سخن پایانی در مورد کارآفرینی در هلند

با توجه به موقعیت مناسب و اقتصاد قوی هلند، کارآفرینی در هلند طرفداران زیادی دارد. همچنین راه اندازی کسب و کار جدید در هلند شامل معافیت های مالیاتی برای حمایت از کارآفرینان است. با این وجود توصیه ما این است که پیش از کارآفرینی در هلند و تعیین طرح کسب و کار خود بررسی محیطی و قانونی در این کشور داشته باشید. اغلب متقاضیان مهاجرت به هلند و کارآفرینی در هلند از طریق ویزای تحصیلی هلند وارد این کشور می شوند و پس از آن برای کار در هلند و یا کارآفرینی در هلند تصمیم نهایی اخذ می کنند. جهت بررسی دقیق تر شرایط خود و یا پاسخ به سؤالات خود می توانید با مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. مُنا گفته:

  سلام من ۴سال کار کیف دستدوز چرم انجام میدم و مدرک هم دارم اما دوست دارم مهاجرت کنم هلند برای کارآفرینی،و اینکه خواهرمم هلند زندگی میکنن. شما پیشنهادتون چیه برای کارآفرینی ؟

  Rating: ۴
  پاسخ