پاسپورت پرتغال و بررسی آن

پاسپورت پرتغال ، شرایط و راههای اخذ تابعیت پرتغال و شهروندی این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه روشهایی می توان پاسپورت پرتغال را بدست آورد؟ بهترین روش اخذ پاسپورت و تابعیت پرتغال چیست؟ میزان اعتبار پاسپورت پرتغال در بین سایر کشورهای جهان چقدر است؟ با داشتن پاسپورت پرتغال می توان به چند کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد؟ در این مقاله تلاش شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ پاسپورت و تابعیت پرتغال و شهروندی کشور پرتغال پاسخ داده شود و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن خدمت شما عزیزان ارائه گردد. امید است این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، بتواند ابهامات شما در زمینه اخذ پاسپورت پرتغال و تابعیت این کشور رفع نموده و اطلاعات جامعی در این زمینه خدمتتان ارائه نماید، با این حال شما همواره می توانید در صورت هر گونه سوال یا ابهام با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید :

در ادامه مقاله سر فصلهای زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال و شرایط عمومی
 • پاسپورت پرتغال و اعتبار آن
 • پاسپورت پرتغال و روش های اخذ پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال از طریق کار
 • پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل
 • پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت پرتغال از طریق تولد
 • پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج
 • پاسپورت پرتغال و پناهندگی
 • پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت پرتغال و شرایط عمومی

کشور پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال در جنوب غربی قاره سبز، قاره اروپا اروپا واقع شده است. زبان رسمی این کشور پرتغالی و پایتخت آن لیسبون می باشد. جمعیت پرتغال بیش از ۱۰ میلیون نفر است و واحد پول این کشور یورو می باشد. این کشور دارای دو کلان شهر در شمال و جنوب جغرافیای خود است. در جنوب پرتغال، شهر پورتو که در گذشته به «پورتو کاله» مشهور بوده است، کلان شهر این کشور به شمار می آید. پورتو در زبان پرتغالی به معنای «بندر» و کاله نام قومی است که در گذشته در این منطقه زندگی می کرده اند. نام کشور پرتغال نیز از همین «پورتو کاله» اقتباس شده است. کلان شهر دیگر این کشور که در شمال آن واقع شده است، شهر لیسبون می باشد. پرتغال از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حوزه شنگن و همچنین ناتو محسوب می گردد.

این کشور در روزگار نه چندان دور یک کشور استعمارگر بود که برخی از کشورها را در قاره آفریقا، آمریکای جنوبی و حتی آسیا مستعمره پرتغال به شمار می رفتند. کشور برزیل نیز زمانی مستعمره پرتغال بود. ماهیگیری، مصنوعات چوب پنبه ای و شراب سازی صنایع عمده پرتغال را تشکیل می دهند.

پرتغال بر روی نقشه کره زمین

در باب اعطای پاسپورت و تابعیت کشور ها از طریق تولد باید گفت که کشور ها به طور کلی در اعطای تابعیت و نشان شهروندی از طریق تولد به دو روش و قاعده عمل  می نمایند.

روش اول : قاعده خاک

در این روش کشور هایی که از قاعده خاک پیروی می نمایند، اگر کودکی در خاک این کشور ها به دنیا بیاید، صرف نظر از تابعیت و ملیت والدین، به آن کودک تابعیت و پاسپورت اعطاء می نمایند. کشور های مانند آمریکا، کانادا و برزیل از کشورهایی به شمار می آیند که در اعطای تابعیت از قاعده خاک پیروی می کنند

روش دوم : قاعده خون

کشور هایی که در اعطای تابعیت از قاعده خون عمل می نمایند، در واقع ملاک اعطای تابعیت را خون، نژاد و تبار والدین می دانند نه خاک کشوری که کودک در آن متولد شده است.  در واقع صرف نظر از اینکه کودک در خارج یا داخل خاک این کشور ها به دنیا  آمده باشد، اگر پدر یا مادر وی تبعه یا مقیم دائم این کشور ها باشد، به کودک تابعیت تعلق می گیرد. کشور های اروپایی از جمله پرتغال عمدتا از قاعده خون در اعطای تابعیت و حق شهروندی از طریق تولد پیروی می نمایند.

پرچم پرتغال

توضیحات بیشتر و جزئی ار در باره اخذ پاسپورت پرتغال از طریق تولد در ادامه مقاله ارائه می گردد.

پاسپورت پرتغال و اعتبار آن

پاسپورت پرتغال با قرار داشتن در رتبه سوم در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها از جمله پاسپورت های دارای اعتبار بالا بشمار می آید. بنا بر گزارش passport index ، پاسپورت پرتغال همطراز با پاسپورت کشور های دانمارک، سوئد، ایتالیا، سنگاپور، هلند، اتریش، سوئیس و کره جنوبی در رتبه سوم معتبر ترین پاسپورت های جهان قرار دارد. نکته شایان توجه در این باره می تواند این باشد که پاسپورت ایالات متحده آمریکا در رده ۴ این رنکینگ قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت پرتغال می توانید به ۱۶۶ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. البته خاطر نشان می کنیم که برای سفر به ۴۲ کشور از این ۱۶۶ کشور نیازی به اخذ ویزا از خود پرتغال نیست اما نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی ( Visa on Arrival ) در کشور مقصد دارید.

اعتبار پاسپورت پرتغال ـ مهاجرت به پرتغال و اخذ پاسپورت پرتغال

در نقشه زیر می توانید میزان آزادی سفر به تک تک کشور های جهان برای دارندگان پاسپورت پرتغال به تفکیک هر کشور، ملاحظه نمایید :

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت پرتغال

پاسپورت پرتغال و روش های اخذ پاسپورت پرتغال

به طور کلی برای مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ اقامت و تابعیت یا پاسپورت پرتغال می توان از  ۶ طریق چه بصورت مستقیم و چه غیر مستقیم اقدام کرد که این ۶  روش عبارتند از:

 • مهاجرت کاری به پرتغال و اخذ پاسپورت پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت تحصیلی به پرتغال و اخذ پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال و اخذ پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال از طریق تولد
 • اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج با یک پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی

در بین این روشها، روش پناهندگی غیر قانونی بوده و به هیچ وجه توصیه نمی گردد. در ادامه مقاله هر یک از روشهای فوق را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

پاسپورت پرتغال از طریق کار

برای مهاجرت کاری به پرتغال و اخذ پاسپورت پرتغال از طریق کار در این کشور، در ابتدا شما باید یک پیشنهاد کاری ( Job Offer ) از یک کارفرمای معتبر پرتغال داشته باشید. اما پیش از هر اقدامی برای مهاجرت کاری به کشور مورد نظر می بایست شاخصه هایی نظیر نرخ بیکاری ، میزان حقوق نیروی کار و … را در کشور مقصد مورد بررسی قرار داد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید نرخ بیکاری در پرتغال در فوریه ۲۰۱۹ به صورت نزولی به ۶٫۳ درصد رسیده است. با وجود نرخ نزولی بیکاری در پرتغال اما این نرخ کماکان بالاست و تعداد بیکاران جامعه در حال حاضر هنوز زیاد است.

نمودار نرخ بیکاری پرتغال در مقایسه با یونان و اسپانیا

در شکل زیر نمودار میله ای نرخ بیکاری در کشور پرتغال را بصورت هر شش ماه یک بار مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ بیکاری میله ای پرتغال در دو سال اخیر

بعنوان یک متقاضی خارج از اتحادیه اروپا، برای مهاجرت کاری به پرتغال بطور معمول باید یک ویزا یا مجوز اقامت برای کار در پرتغال را اخذ نمایید. از آنجایی که نرخ بیکاری در پرتغال بالاست، لذا شانس پیدا کردن کار در این کشور بعنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا پائین است. شانس یافتن شغل در مشاغل مورد نیاز هر ساله کشور پرتغال بسیار بیشتر است؛ لذا اگر مدرک دانشگاهی و مهارت و تخصص کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز کشور پرتغال باشد، شانس کاریابی در این پرتغال برای شما بیشتر خواهد بود. در سال ۲۰۱۹ کشور پرتغال در زمینه های فناوری اطلاعات، مراقبتهای بهداشتی و پزشکی، مهمانوازی و توریسم و هتلداری به نیروی کار ماهر و با سابقه نیاز دارد. فارغ التحصیلان دانشگاههای پرتغال در رشته های داروسازی، فناوری اطلاعات، پزشکی و پرستاری، شیمی و بیوتکنولوژی می توانند با احتمال بیشتری در بازار کار این کشور موفق به پیدا کردن شغل و کسب در آمد گردند.

برای کسب اطلاعات جزئی تر در مورد اخذ پاسپورت پرتغال از طریق کار می توانید به مقالاتی با عنوان کار در پرتغال و ویزای کار پرتغال از همین وبسایت مراجعه نمایید.

پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل

صرف تحصیل در دانشگاههای پرتغال به تنهایی موجب اخذ پاسپورت پرتغال ، تابعیت و شهروندی این کشور نمی شود. بعبارت بهتر مهاجرت تحصیلی به پرتغال و تحصیل در دانشگاههای این کشور سکوی پرتاب مناسبی جهت ورود به بازار کار و کاریابی در این کشور می باشد. در واقع کارفرمایان پرتغالی تمایل بیشتری به جذب نیروی کار ماهر خارجی دارند که از دانشگاههای این کشور فارغ التحصیل شده باشد، زیرا نظام آموزشی این کشور دانشجویان و فارغ التحصیلان هر رشته و فیلد تحصیلی را ضمن آشنا کردن با زبان پرتغالی، آماده ورود به بازار کار این کشور می کند. دولت این کشور به دانشجویان بین المللی خود این اجازه را می دهد که پس از پایان تحصیل به مدت ۶ ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشند و  در محیط به دنبال کار بگردند و در صورت موفق شدن در پیدا کردن کار، اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. لذا تحصیل در پرتغال به طور غیر مستقیم به شما کمک می کند که به اقامت کاری پرتغال دست یابید و پس از ۵ سال اقامت کاری در این کشور، چنانچه هیچ بدهی مالیاتی و سوء پیشینه ای نداشته باشید، می توان جهت اخذ اقامت دائم پرتغال درخواست دهید. نیروی کار خارجی می تواند تحت شرایطی، پس از ۱ الی ۲ سال از گرفتن مجوز اقامت دائم این کشور یعنی پس از ۶ الی ۷ سال به پاسپورت پرتغال ، تابعیت و شهروندی این کشور دست یابد.

تحصیل در مقطع لیسانس در پرتغال

برای پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس از دانشگاههای پرتغال ابتدا باید دیپلم ۱۲ ساله خود را اخذ و آن را با ریز نمرات ترجمه رسمی کرده باشید. بعضی از دانشگاههای پرتغال برای صدور پذیرش، بجز دریافت مدرک رسمی مقطع دیپلم ۱۲ ساله از دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا آزمون ورودی می گیرند. دانشجویان متقاضی مقطع کارشناسی در پرتغال می توانند این آزمون ورودی را در سفارت کشور پرتغال در کشور مورد نظرشان بدهند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای پرتغال، اغلب نیاز به ارائه مدرک زبان B1 یا B2 پرتغالی می باشد. البته در برخی رشته ها و  برخی دانشگاهها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد، اما در آن صورت باید آیلتس حداقل ۶ را ارائه نموده و شهریه تحصیل به زبان انگلیسی در پرتغال بیشتر از تحصیل به زبان پرتغالی است. ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در این مقطع عموما بین ۳ تا ۴ ساله صادر می گردد. در زیر برخی از رشته های مناسب و دانشگاههای مطلوب برای تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال را به همراه شهریه سالانه شان را ملاحظه می فرمایید :

دانشگاههای خوب ارائه دهنده دوره لیسانس در پرتغال و شهریه آنها

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در پرتغال

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای پرتغال به هر دو زبان پرتغالی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. برای شرکت در کورس ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه می گردند، نیاز به ارائه مدرک آیلتس ۶٫۵ به بالاست. ویزای تحصیلی پرتغال برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس با اعتبار ۲ ساله صادر می گردد. دانشجویان در حین تحصیل در این مقطع مجازند که بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته به کار ضمن تحصیل و کسب درآمد بپردازند تا بتوانند برخی از هزینه های زندگی شخصی و زندگی دانشجویی خود را پوشش دهند. علاوه بر ارائه مدرک زبان، برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع نیاز به ارائه مدرک رسمی و ترجمه شده لیسانس به همراه ریز نمرات می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای پرتغال بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد که در اوایل این دوره، بیشتر به گذاراندن کلاسهای آموزشی می پردازید و در ترم های بعدی بیشتر زمان تان را روی تحقیقات صرف می کنید. متقاضیان برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکترا نیازمند یک استاد راهنما یا سوپر وایزر می باشند تا او پس از مصاحبه و بررسی شرایط و رزومه متقاضی پذیرش او را تایید نماید. استاد راهنما همچنین اگر شما را دانشجویی فعال با رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی ببیند، می تواند شما را در اخذ بورسیه تحصیلی کمک نماید. برای اخذ بورس تحصیلی از دانشگاههای پرتغال در مقطع دکترا باید حداقل آیلتس ۷ به بالا، سابقه کاری درخشان مرتبط با رشته تحصیلی و مقالات معتبر علمی نظیر ISI ، داشتن یک انگیزه نامه و توصیه نامه بسیار قوی و … در رزومه شما باشد. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال ۶ تا ۱۵ هزار یورو بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است. در زیر لیست برخی از دانشگاههای معتبر کشور پرتغال را به همراه رنکینگ داخلی و جهانی آنها ملاحظه می نمایید :

رنک بهترین دانشگاههای پرتغال

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی، هزینه های زندگی دانشجویی و … در پرتغال می توانید به مقالاتی با عنوان تحصیل در پرتغال و ویزای تحصیلی پرتغال از همین وبسایت مراجعه نمایید.

مقاله مرتبط

بورسیه تحصیلی پرتغال

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ادامه تحصیل در پرتغال

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین راههای اخذ پاسپورت پرتغال برای افرادی که از سطح تمول مالی بالایی برخودارند، سرمایه گذاری در پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی یا Golden Visa‌ می باشد. سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال از ریسک پائینی برخوردار بوده و سرمایه گذار جدای از بدست آوردن سود حاصل از سرمایه گذاری، موفق به اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت پرتغال و تابعیت و شهروندی این کشور می گردد. روال اخذ اقامت پرتغال در ویزای طلایی به این صورت است که متقاضی پس از سرمایه گذاری، ابتدا یک کارت اقامت موقت یک ساله را دریافت می نماید پس از اتمام مجوز اقامتی در سال اول، اقامت وی تمدید شده و پس از آن دو کارت موقت دوساله را دریافت می نماید که شرط اصلی برای تمدید این سه مرحله اقامتی حضور تنها و تنها ۷ روز در سال در خاک کشور پرتغال می باشد. متقاضی پس از ۵ سال می تواند درخواست اخذ مجوز اقامت دائم کشور پرتغال را بدهد و یک سال بعد، یعنی پس از ۶ سال تحت شرایط خاص واجد الشرایط اخذ پاسپورت پرتغال و تابعیت این کشور می گردد و می تواند درخواست پاسپورت دهد. نکته شایان توجه در برنامه ویزای طلایی پرتغال این است که علاوه بر خود متقاضی،  به همراهان وی ( همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان بالای ۱۸ سال در صورت اثبات وابستگی و حتی پدر و مادر متقاضی ) اقامت دائم و پاسپورت پرتغال تعلق خواهد گرفت.

 • خرید سهام قرضه دولتی پرتغال به ارزش یک میلیون یورو
 • خرید املاک و مستغلات به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو
 • مشارکت در مرمت ابنیه قدیمی ( با قدمت بالای ۳۰ سال ) به مبلغ ۳۵۰ هزار یورو
 • ثبت یا راه اندازی شرکت یا سرمایه گذاری در کمپانی های نوپا و متوسط پرتغالی به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو
 • استخدام ۱۰ کارمند پرتغالی به صورت Full-time
 • سرمایه گذاری به مبلغ ۲۵۰ هزار یورو در فعالیتهای فرهنگی هنری
 • سرمایه گذاری به مبلغ ۳۵۰ هزار یورو در امور پژوهشی و تحقیقاتی

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ اخذ اقامت کشور های خارجی از طریق سرمایه گذاری

از مزایای سرمایه گذاری در کشور پرتغال از طریق ویزای طلایی می توان به  موارد زیر اشاره داشت :

 • شما پس از اخذ اقامت دائم پرتغال یعنی با گذشت ۵ سال از خرید ملک، می توانید ملک تان را بفروش برسانید
 • رشد ارزش ملک از ۵ تا ۱۰ درصد
 • امکان اجاره دادن ملک و کسب سود حاصل از اجاره آن
 • بدون نیاز به اقامت طولانی مدت برای تمدید مجوز اقامت موقت
 • فراهم بودن تحصیل رایگان در مدارس، کالج و دانشگاههای کشور پرتغال برای فرزندان
 • تردد به کشور های حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا و روادید
 • سرمایه گذاری در یک منطقه کلیدی اقتصادی بدون نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و نمره زبان
 • امکان اخذ مجوز اقامت برای پدر و مادر با سن بیش از ۶۶ سال، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ( فرزندان بالای ۱۸ سال به شرط اثبات وابستگی به شما )

نکات مثبت و مزایا

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های سرمایه گذاری در کشور پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری کلیک کنید.

مقاله مرتبط

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای طلایی پرتغال و خرید ملک در پرتغال

مقاله مرتبط

مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای طلایی

پاسپورت پرتغال از طریق تولد

در ابتدای مقاله گفته شد که اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال از طریق تولد از قاعده خون پیروی می کند. البته اعطای تابعیت از طریق قاعده خون در کشور پرتغال بصورت نسبی است و در مواردی خاص، این کشور تابعیت را بر اساس قاعده خاک صادر می کند.

در شرایط ذیل افراد واجد الشرایط شهروندی پرتغال از طریق تولد می باشند :

 • کودکی که از مادر یا پدری پرتغالی در قلمرو کشور پرتغال متولد شده باشد
 • کودکی که از مادر یا پدری پرتغالی در خارج از خاک پرتغال به دنیا آمده باشد، اگر والدین در حال انجام خدمت به دولت پرتغال در منطقه باشند.
 • کودکی که از مادر یا پدری پرتغالی در خارج از خاک پرتغال به دنیا آمده باشد، اگر والدین تولد خود را در اداره ثبت مدنی پرتغالی به ثبت رسانده یا اعلام کنند که می خواهند تبعه پرتغال شوند.
 • کودکی که از والدین بیگانه در خاک کشور پرتغال به دنیا آمده باشد، اگر حداقل یکی از والدین در خاک پرتغال متولد شده باشد و در زمان تولد فرزندنش مقیم پرتغال باشد.
 • کودکی که از والدین بیگانه در خاک کشور پرتغال به دنیا آمده باشد، اگر والدین اعلام کنند که می خواهند تبعه پرتغال باشند و مدارکی تهیه کنند که حداقل یکی از آنها در زمان تولد آن کودک، حداقل به مدت ۵ سال مقیم پرتغال بوده است.
 • کودکی که در خاک کشور پرتغال به دنیا آمده باشد، اگر والدینش معلوم الحال نباشند یا به هیچ ملیت دیگری تعلق نداشته باشد ( اصل خاک نسبی )

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت کشور های خارجی از طریق تولد

بر اساس اصلاحاتی که در قانون ملی کشور پرتغال صورت گرفته است، افراد زیر نیز واجد الشرایط اخذ پاسپورت پرتغال و شهروندی این کشور می باشند :

 • کودکی که چه در داخل و چه در خارج قلمرو پرتغال از والدینی به دنیا آمده باشد که حداقل یکی از آنها تابعیت پرتغالی را پس از تولد آن کودک اخذ نموده باشند.
 • کودکی با حداقل یک پدر بزرگ یا مادر بزرگ پرتغالی که به اندازه کافی با زبان پرتغالی آشنا باشد
 • کودکی که از والدین بیگانه در قلمرو پرتغال به دنیا آمده باشد اگر آن کودک ۱۰ سال در پرتغال زندگی کرده باشد.

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه پرتغالی یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت پرتغال می باشد. شرایط اخذ پاسپورت پرتغال و شهروندی این کشور از طریق ازدواج بسته به اینکه آیا شما تبعه یکی از کشور های اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت آزاد یا تبعه ای از دیگر کشور ها هستید، متفاوت است. شرایط اخذ پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج برای یک شهروندی اروپایی به نسبت ساده تر از یک شهروند غیر اروپایی می باشد. با توجه به اصلاحاتی که در قانون ملی کشور پرتغال که در سال ۲۰۰۶ صورت گرفته است، اتباع غیر اروپایی پس از اینکه با یک تبعه پرتغالی ( چه مرد و چه زن ) ازدواج کردند، تحت شرایطی پس از گذشت ۳ سال واجد الشرایط ارائه درخواست جهت اخذ تابعیت و شهروندی پرتغال و بالطبع آن پاسپورت کشور پرتغال می باشند، این در حالیست که مهاجران غیر اروپایی در سایر روشهای مهاجرتی باید ۶ سال مقیم این کشور باشند تا بتوانند درخواست شهروندی و پاسپورت پرتغال بدهند. البته عده ای خاص از مهاجران که تابعیت کشور هایی را دارند که در گذشته یکی از مستعمرات و کلنی های پرتغال بوده اند، نیز می توانند کمتر از ۶ سال به این مهم دست یابند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج

  • گذرنامه (پاسپورت)
  • شناسنامه
  • مدارک لازم جهت اثبات ازدواج (ثابت نمایید که ازدواجتان واقعی بوده است)
  • گواهی طلاق ( در صورت وجود)
  • گواهی فوت همسر (در صورت وجود)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج

پاسپورت پرتغال و پناهندگی

پیش ارائه هر گونه نکته ای در باب اخذ پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و به شما همراه گرامی به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کند و در این بخش از مقاله صرفا جهت بالا بردن اطلاعات شما عزیزان از مراحل دریافت پناهندگی و آگاهی از خطرات آن تهیه و تدوین گردیده است. مطابق کنوانسیون ژنو، کنوانسیون پناهندگی پناهنده به یک فرد خارجی اطلاق می شود که به علت نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته یا تحت تعقیب باشد، خارج از کشور متبوع خود بوده و به دلیل ترس از جان و شکنجه، قادر به بازگشت به کشور خود نیست. کشور پرتغال یکی از اعضای کنوانسیون ژنو می باشد، لذا مطابق تعریف کنوانسیون این کشور به افرادی که دارای شرایط پناهندگی هستند، پناه می دهد. برای پناهندگی به پرتغال ابتدا باید از طریق مرزها به طور قاچاقی به این کشور ورود کرد و به سازمان پناهندگی پرتغال ( SEF ) درخواست پناهندگی داد. این سازمان مدت زمان ۲۰ روز را جهت پذیرش یا رد درخواست پناهندگان به بررسی اجمالی پرونده های آنها می پردازد. پس از آن بررسی دقیق تری بر روی هر درخواست صورت می گیرد. اگر جواب اولیه سازمان SEF رد درخواست پناهندگی بود، پرونده درخواست شما می بایست به کمیساریای ملی پناهندگان ارسال شود که رأی کمیساریا ظرف ۲ روز کاری یعنی ۴۸ ساعت صادر می گردد. اگر رأی کمیساریا نیز منفی بود، میتوان ظرف ۸ روز قبل از تشکیل دادگاه اداری بر روی پرونده اعتراض زد. حال در این صورت اگر با پاسخ مثبت برای پذیرش درخواستتان مواجه شدید، برای شما اجازه اقامت ۲ ماهه که به مدت ۳۰ روز نیز قابل تمدید است، صادر می شود. البته مطابق قانون دوبلین همه این ها به شرطی است که در حین درخواست پناهندگی که از شما اثر انگشت و سایر مشخصات بیومتریک شما گرفته می شود، معلوم نگردد که قبل از ارائه درخواست پناهندگی به دولت پرتغال، به دولت کشور دیگر اروپایی درخواست پناهندگی نداده باشید، که در این صورت به همان کشور بازگردانده می شوید.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت به کشور های خارجی از طریق پناهندگی

 از همه اینها گذشته خطراتی که در مسیر پناهندگی متوجه جان، مال و خانواده و عزیزان شماست به همراه آینده تیره و نامعلومی که در صورت رد یا پذیرش درخواست تان پیش رو دارید، را مد نظر قرار دهید. تعامل با قاچاقچیان انسان و افراد خطرناک و گذار از مناطق صعب العبور و خطرناک که ممکن است طی آن جان تان را از دست دهید، ارزش این را ندارد که از این روش غیر قانونی به اخذ پاسپورت پرتغال دست یابید. پیشنهاد اکید موسسه حقوقی ملک پور این است که به سایر روشهای قانونی مهاجرتی که در بالا به آنها اشاره شده است، بیندیشید و از آن روشها اقدام به مهاجرت به پرتغال و اخذ پاسپورت این کشور نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پناهندگی پرتغال

پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت پرتغال در هر یک از طرق قانونی مهاجرت به این کشور دارای پیچیدگی هایی است که هر کس به تنهایی از پس آن بر نمی آید و طی این مسیر از انتخاب بهترین مسیر مهاجرت و اخذ ویزای مناسب آن مسیر گرفته تا آخرین گام های اقامت و اخذ پاسپورت پرتغال و تابعیت این کشور مستلزم مشورت با مشاورین کاردان و وکیل مجرب مهاجرت است تا شما را در این مسیر یاری نماید. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE‌ اتریش مفتخر است که شما عزیزان را در تمام طول مسیر اخذ پاسپورت پرتغال یاری نموده و به سر منزل مقصود برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اقامت پرتغال از همین وبسایت مراجعه کنید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت و تابعیت پرتغال

ویزای توریستی پرتغال
مقایسه خرید ملک در اتریش و خرید ملک در پرتغال
هزینه زندگی در پرتغال
پاسپورت پرتغال و سخن پایانی

پاسپورت پرتغال از ۵ روش قانونی که در طول مقاله پیش رو به آنها اشاره شد، قابل دست یابی است. اما باید به این نکته توجه کرد در روشهایی مانند مهاجرت کاری، کشور های اروپایی با نرخ بیکاری کمتر و شرایط کاریابی به نسبت ساده تر، نظیر آلمان و اتریش وجود دارند که شما می توانید از طریق کار به پاسپورت آن کشور ها و تابعیت اروپایی دست یابید. شرایط تحصیل در کشور هایی مانند هلند و دانمارک نیز به نسبت بهتر از پرتغال می باشد. در بحث سرمایه گذاری نیز باید خدمتتان عرض کرد که اخذ پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و برنامه ویزای طلایی این کشور گزینه ای مناسب برای افراد با پشتوانه مالی مناسب جهت مهاجرت به اروپا و اخذ پاسپورت اروپایی است. گفتنی است که چه با اخذ اقامت و پاسپورت پرتغال و چه با اخذ اقامت و پاسپورت دیگر کشور های اروپایی آزادی سفر قابل ملاحظه ای را بدست خواهید آورد، زیرا پاسپورت اکثر کشور هایی اروپایی از اعتبار بالا و آزادی سفر قابل ملاحظه ای هم در سطح قاره اروپا و هم در سطح جهان برخودار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه سوال یا ابهام در زمینه اخذ پاسپورت پرتغال می توانید آن را در بخش پایانی همین مقاله در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید، تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ