پاسپورت مالزی و بررسی آن

پاسپورت مالزی ، راههای و شرایط اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت مالزی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه راههایی می توان به پاسپورت مالزی دست یافت؟ میزان اعتبار پاسپورت مالزی در بین سایر کشور های جهان چقدر است؟ با داشتن پاسپورت کشور مالزی می توان به بدون ویزا به چند کشور سفر کرد؟ آیا با تحصیل در دانشگاههای مالزی می توان به پاسپورت و تابعیت مالزی دست یافت؟ در این مقاله کوشیده ایم که به این سوالات و سوالات دیگر در باب تابعیت و شهروندی مالزی و طرق اخذ پاسپورت این کشور پاسخ دهیم. پاسپورت کشور مالزی از زوایای مختلفی قابل بحث و بررسی است که در طی این مقاله به ارائه مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون آن پرداخته ایم. مالزی به زعم ما ایرانیان یک کشور مناسب برای مهاجرت تحصیلی به شمار می آید و از آنجایی که مردم غالب این کشور مسلمان هستند و دولت مالزی، این کشور را به کشوری پیشرفته در بسیاری از بخش ها مبدل کرده است و شاید به دلایل دیگر، برخی به فکر نحوه و روشهای اخذ تابعیت و پاسپورت مالزی هستند که بدین وسیله به سوالات و ابهامات در این زمینه پاسخ داده خواهد شد. شما همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار MIE‌ اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در باب مهاجرت به مالزی و اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور بهره کافی را ببرید.

در ادامه مقاله موضوعات و سر فصلهای زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

پاسپورت مالزی
 • پاسپورت مالزی و شرایط عمومی
 • پاسپورت مالزی و اعتبار آن
 • پاسپورت مالزی و روش های اخذ پاسپورت مالزی
 • پاسپورت مالزی از طریق کار
 • پاسپورت مالزی از طریق تحصیل
 • پاسپورت مالزی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت مالزی از طریق تولد
 • پاسپورت مالزی از طریق ازدواج
 • پاسپورت مالزی و پناهندگی
 • پاسپورت مالزی و نکات مهم در باب تابعیت مالزی
 • پاسپورت مالزی و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت مالزی و شرایط عمومی

همانطور که می دانید داشتن پاسپورت یک کشور به معنای تبعه بودن و شهروندی آن کشور می باشد. در واقع وقتی پاسپورت یک کشور را بدست می آورید یکی از شهروندان آن کشور شمرده خواهید شد و مانند دیگر اتباع و بومیان آن کشور از حقوق شهروندی نظیر حق رأی و سهیم شدن در سرنوشت کار، بیمه و خدمات رایگان و … برخودار خواهید شد. در اصطلاح حقوق مهاجرت، شهروندی و پاسپورت مالزی به دو روش registration یا ثبت نام و naturalization یا ادغام با جامعه مالزی قابل اکتساب است.

بنا بر اصل naturalization اگر شما فردی با ملیت خارجی هستید که هیچ یک از اجداد شما مالایی تبار نباشند، می توانید شهروندی و تابعیت مالزی را از طریق همسو شدگی و ادغام با زبان، فرهنگ و قوانین داخلی کشور مالزی اخذ نمایید. البته برای اخذ تابعیت و پاسپورت مالزی شما می بایست تابعیت قبلی خود را لغو کنید، زیرا حقوق شهروندی مالزی به شهروندان این کشور حق داشتن تابعیت مضاعف نمی دهد.

شرایطی که می توان از طریق naturalization به تابعیت و شهروندی مالزی دست یافت، به شرح ذیل است :

 • سن بیشتر از ۲۱ سال
 • حضور در خاک مالزی به مدت بیشتر از ۱۰ سال در طول ۱۲ سال اقامت قانونی در این کشور
 • اثبات مدارکی جهت داشتن دانش کافی از زبان مالایی

درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت مالزی را می بایست به اداره ثبت ملی این کشور ارائه داد. مدارک مورد نیاز جهت درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت مالزی عبارتند از :

 • پر کردن فرم درخواست موسوم به فرم C
 • کارت شناسایی
 • گواهی تولد
 • مجوز ورود
 • کارت شناسایی دو شاهد مالایی تبار جهت تصدیق حسن رفتار و سلامت روح شما
 • مدارک دیگر از همسر و فرزندان ( در صورت وجود )

با این وجود اگر درخواست شهروندی خود را به اداره مربوطه ارائه نمودید، انتظار نداشته باشید که بصورت تضمینی مورد قبول واقع شده و پاسپورت مالزی به شما اعطاء خواهد شد. بسیاری از درخواست ها بدون اعلام هیچ نتیجه ای سالها در صف انتظار هستند. همچنین از آنجایی که بسیاری از نیازمندی ها و مدارک درخواست( نظیر سطح دانش شما از زبان مالایی )، گنگ و بسته به نظر شخصی کارشناس هستند، این پروسه ممکن است منتج به رد درخواست شما گردد.

اخذ پاسپورت در مهاجرت به خارج از کشور ـ اخذ ویزا برای مهاجرت به خارج از کشور

کشور های برای اعطای تابعیت از طریق تولد به طور کلی یکی از دو قاعده زیر را سرلوحه اعطای تابعیت و شهروندی در مورد تولد کودکان قرار می دهند :

قاعده خاک :

بنا بر این قاعده ،اگر کودکی در خاک یا قلمرو کشور به دنیا آمده باشد ( صرف نظر از ملیت و تابعیت والدین او ) به آن کودک تابعیت تعلق خواهد گرفت و شهروندی آن کشور شمرده خواهد شد. از جمله کشور هایی که از قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند می توان به کشور های کانادا، برزیل و ایالات متحده آمریکا اشاره نمود.

قاعده خون :

بنا بر این قاعده، ملیت و تابعیت والدین کودک تازه متولد شده ( صرف نظر از خاک یا قلمرو تولد او ) موجب اعطای تابعیت و شهروندی می شود. کشور مالزی از قاعده خون در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نماید.

توضیحات تکمیلی و مبسوط در این باره را در بخش پاسپورت مالزی و نکات مهم در باب تابعیت مالزی خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه کار و تحصیل در مالزی

پاسپورت مالزی و اعتبار آن

به گزارش مرجع passport index پاسپورت مالزی در رنکینگ بین المللی اعتبار پاسپورت ها در کنار پاسپورت کشور رومانی در رده ۹ این رنکینگ قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت مالزی می توانید به ۱۶۰ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا در کشور مبدأ سفر تان، سفر کنید. البته برای مسافرت به ۴۱ کشور از این ۱۶۰ کشور، نیاز به اخذ ویزا فرودگاهی در کشور مقصد ( visa on arrival ) دارید. از جمله کشور هایی که با داشتن پاسپورت مالزی بدون نیاز به اخذ ویزا به آن ها سفر کرد، می توان به …

اعتبار پاسپورت مالزی

در نقشه زیر نیز می توانید میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت مالزی برای سفر به تمامی کشور های جهان را مشاهده نمایید:

نقشه آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت مالزی

پاسپورت مالزی و روش های اخذ پاسپورت مالزی

برای بدست آوردن پاسپورت مالزی می توان به طور کلی به ۵ روش قانونی شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و ۱ روش غیر قانونی پناهندگی به این کشور مهاجرت کرده و با گذشت مدت زمانی طبق شرایطی خاص ابتدا به اقامت دائم و سپس تابعیت و شهروندی مالزی دست یافت. در ادامه به ارائه مطالبی علمی در باب هر یک از این روشها خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

پرچم مالزی ـ اخذ پاسپورت مالزی ـ مهاجرت به مالزی

پاسپورت مالزی از طریق کار

یکی از روش های اخذ پاسپورت مالزی ، مهاجرت کاری و داشتن شغل در این کشور است. برای پیدا کردن کار در این کشور در ابتدای امر می بایست از یک کارفرمای معتبر مالزیایی یک پیشنهاد کاری یا job offer داشته باشید. پروسه کاریابی در مالزی و استخدام به طور معمول بصورت آنلاین و مراجعه به قسمت استخدام وبسایت کمپانی های بزرگ و سایت های کاریابی انجام می شود. البته موسسات کاریابی وجود دارند که بوسیله ارسال روزمه و سوابق کاری و تحصیلی خود می توانید از آنها برای پیدا کردن کار کمک بگیرید. کارفرمایان مالزیایی معمولا با مراجعه به همین وبسایت ها و موسسات کاریابی نیروی کار مورد نظر خود را پیدا می کنند. ذکر این نکته ضروری است که کارفرمایان این کشور ترجیح می دهند به جای استخدام نیروی کار ماهر و متخصص بین المللی از نیروی کار داخلی این کشور برای پیشبرد پروژه ها و کارهایشان استفاده نمایند. یکی از دلایل این امر می تواند این باشد که پرداخت حقوق و مزایای نیروی کار داخلی برای کارفرمایان در مقایسه با پرداخت حقوق و مزایای یک نیروی کار بین المللی به صرفه تر است. گفتنی است که برای پیدا کردن کار در مالزی آشنایی با زبان مالایی یکی از الزامات این مهاجرت کاری می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور مالزی را در ۵ سال گذشته ملاحظه می فرمایید :

نمودار نرخ بیکاری مالزی در 5 سال گذشته

همانطور که در نمودار فوق ملاحظه می کنید، احتمال پیدا کردن کار برای نیروهای کار ماهر بین المللی بویژه اگر تخصص آنان در لیست مشاغل مورد نیاز کشور مالزی باشد، به دلیل پائین بودن نرخ بیکاری در این کشور بالاست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست مشاغل مورد نیاز کشور مالزی و همچنین میزان حقوق و مزایا در مشاغل مختلف این کشور پیشنهاد می کنیم که مقاله ای با عنوان کار در مالزی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای کاری مالزی
کار در آلمان یا اتریش

پاسپورت مالزی از طریق تحصیل

به طور کلی اقامت تحصیلی در کشور های خارجی منجر به اخذ اقامت دائم و نتیجتا پاسپورت و تابعیت نمی گردد. تحصیل در مالزی و اقامت تحصیلی در این کشور نیز به تنهایی منجر به اخذ پاسپورت مالزی نخوهد شد، اما می تواند مانند سکوی پرتابی بمنظور پیدا کردن کار در این کشور به شما کمک کند و از طریق اقامت کاری به پاسپورت مالزی دست یابید. در واقع تحصیل زمینه ساز راحت پیدا کردن کار و اقامت کاری نیز منجر به اخذ اقامت دائم و نهایتا پاسپورت مالزی خواهد شد. زیرا کارفرمایان نیز اگر بخواهند از بین نیروی های کار بین المللی شخصی را استخدام کنند، ترجیح می دهند که آن شخص در دانشگاههای مالزی تحصیل کرده باشد و با بازار کار و زبان این کشور آشنایی اولیه ای داشته باشد.

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس

شرایط اولیه اخذ پذیرش و شرایط ورود به مقطع لیسانس در مالزی از هر دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت از هم است. اما در عموم دانشگاهها ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله بهمراه ریز نمرات از الزامات اخذ پذیرش می باشد. گفتنی است که در مالزی برخی از دانشگاهها برای پذیرش دانشجوی بین المللی در مقطع لیسانس شرایط سنی خاص خود را دارند. از آنجا که ظرفیت دانشگاههای دولتی در مالزی محدود هستند، شرط معدل نیز یکی دیگر از ملاک های پذیرش می باشد. برای تحصیل در دانشگاههای دولتی مالزی در مقطع لیسانس معدل دیپلم شما می بایست بالای ۱۷ می باشد. جهت اخذ پذیرش در دانشگاههای خصوصی نیز معدل دوره دیپلم نباید پائین تر از ۱۲٫۵ باشد. اگر می خواهید در دوره های انگلیسی در مقطع لیسانس شرکت کنید، می بایست حداقل نمره زبان آیلتس ۶ را ارائه کنید. شروع ترم ها در مقطع لیسانی معمولا در سپتامبر و ژانویه بوده و متقاضیان می بایست ۵ ماه پیش از شروع کلاس ها جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مالزی اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های مالزی :

 • ارائه ترجمه رسمی مدرک دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ارائه پرینت حساب بانکی به جهت نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه مربوطه در مالزی به سفارت
 • شش قطعه عکس ۶ در ۴ با پس زمینه سفید

تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس

از الزامات اخذ پذیرش از دانشگاههای مالزی در مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک لیسانس و ریز نمرات آن می باشد. به منظور اخذ پذیرش فوق لیسانس از دانشگاههای مالزی می بایست ۳ الی ۴ ماه پیش از شروع کلاس ها ( معمولا در شهریور و بهمن هر سال ) اقدام کرد. تحصیل در این مقطع یک سال و نیم الی ۲ سال به طول می انجامد. اگر بلافاصله پس از اتمام لیسانس قصد دارید برای ادامه تحصیل به مالزی بیایید باید معدل دوره لیسانس شما ۱۵ به بالا باشد و اگر پس از اخذ لیسانس وارد بازار کار شده اید و سابقه کاری در رابطه با رشته تحصیلی خود دارید، با معدل ۱۴ به بالا نیز می توانید اقدام کنید. نمره زبان مورد نظر برای تحصیل در این مقطع آیلتس ۶٫۵ به  بالاست، اما اگر تا کنون موفق به اخذ این نمره از آیلتس نشده اید، می توانید دوره زبان را در ایران یا در مالزی بگذرانید و دانش زبانی کافی برای ورود به مقطع فوق لیسانس را کسب نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های مالزی :

 • ارائه ترجمه رسمی از مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات
 • کپی از تمامی صفحات گذرنامه
 • ترجمه گواهی سابقه کار و سوابق تحصیل
 • ارائه پرینت حساب بانکی به جهت نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز
 • ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه مربوطه در مالزی به سفارت
 • رزومه و CV
 • شش قطعه عکس ۶ در ۴ با پس زمینه روشن
 • توصیه نامه از اساتید و انگیزه نامه

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

تحصیل در مالزی در مقطع دکتری

از الزامات اخذ پذیرش در مقطع دکتری در مالزی، ارائه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی قبلی ( هم لیسانس و هم فوق لیسانس ) به همراه ریز نمرات می باشد. هزینه تحصیل در دوره دکتری در مالزی در هر ترم بین ۷ تا ۸ هزار رینگت می باشد. شایان ذکر است که هزینه های تحصیلی در این مقطع در دانشگاه های خصوصی به ۱۰ تا ۱۲ هزار رینگت در هر ترم نیز می رسد. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در مالزی معمولا بین ۲٫۵ تا ۳٫۵ سال می باشد. اخذ پذیرش دکتری منوط به داشتن یک استاد راهنما یا سوپر وایزر است که به کمک او بتوانید پذیرش خود را از دانشگاه گرفته و در صورت نیاز برای اخذ بورسیه نیز به سفارش وی اقدام نمایید. داشتن نمره زبان بالای ۷ ، رزومه کاری، تحصیلی و تحقیقاتی درخشان می تواند به شما در اخذ بورسیه بورسیه تحصیل یاری نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مقطع مختلف در مالزی و همچنین بورسیه های تحصیلی و هزینه های زندگی دانشجویی می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در مالزی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

در جداول زیر لیستی از دانشگاههای معتبر در کشور مالزی را مشاهده می نمایید :

لیست برخی از دانشگاههای برتر مالزی

ویزای تحصیلی مالزی
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در مالزی
تحصیل در دوره های زبان مالزی

پاسپورت مالزی از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت مالزی سرمایه گذاری در این کشور می باشد. قبل از اقدام به سرمایه گذاری در هر کشور می بایست برخی از شاخصه های اقتصادی و استاندارهای سرمایه گذاری را در کشور مورد نظر مورد بررسی قرار دهیم تا به این نتیجه برسیم که آیا کشور مورد نظر دارای ریسک قابل ملاحظه ای برای سرمایه گذاری است یا از امنیت بالایی برخودار است؟ این مورد را می توان با توجه به شاخصه ریسک مصادره اموال مورد بررسی قرار داد. ریسک مصادره اموال یا ریسک سلب مالکیت از سرمایه گذاران خارجی نشان دهنده میزان پایبندی دولت آن کشور به رفتار درست با سرمایه گذار خارجی و عدم مصادره اموال او به دلایل غیر منطقی است. شاخص نرخ مصادره اموال بین اعداد ۱ تا ۷ تعریف می شود. هر چه نرخ مصادره اموال یک کشور به ۱ نزدیک تر باشد، نشان از ریسک پایین و امنیت بالای سرمایه گذاری در آن و هرچه به ۷ نزدیک تر باشد به معنای ریسک بالا و امنیت پایین سرمایه گذاری در آن می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشهود است، نرخ مصادره اموال در کشور مالزی در ۵ سال اخیر ۲ بوده است. البته اگر قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که در کشور هایی سرمایه گذاری کنید که نرخ مصادره اموال آنها ۱ باشد، زیرا نرخ مصادره اموال ۱ به معنی کمترین میزان ریسک مصادره اموال و فساد در آن کشور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری یورویی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

نمودار نرخ مصادره اموال در مالزی

به منظور سرمایه گذاری در مالزی و اخذ اقامت و پاسپورت مالزی از طریق سرمایه گذاری دولت این کشور برنامه های مختلفی را برای سرمایه گذاران خارجی تدارک دیده است. البته اخذ اقامت و پاسپورت مالزی از طریق همه این برنامه ها امکان پذیر نبوده و برخی از آنها این امکان را برای سرمایه گذارانی که در این برنامه ها شرکت می نمایند، که به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست یابند. برنامه های سرمایه گذاری مالزی عبارتند از :

 • برنامه ای موسوم به طرح خانه دوم MM2H
 • ثبت، تاسیس و راه اندازی شرکت
 • کارآفرینی و استخدام اتباع مالزی
 • خرید اوراق قرضه دولتی

اخذ پاسپورت مالزی از طریق طرحی موسوم به طرح خانه دوم MM2H

برنامه سرمایه گذاری در مالزی از طریق طرح خانه دوم در سال ۲۰۰۲ توسط دولت مالزی معرفی گردید و به سبب شرکت در این برنامه، این امکان برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شد که به همراه خانواده شان ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ) پس از ۱۰ سال اقامت در این کشور موفق به اخذ پاسپورت مالزی شوند. ویزایی که برای سرمایه گذاران در این برنامه صادر می شود، به ویزای MM2H معروف است.

برنامه سرمایه گذاری موسوم به طرح خانه دوم مالزی بر اساس دو پارامتر سن و سرمایه سرمایه گذار، پیشنهادات متفاوتی ارائه می نماید :

 • طرح خانه دوم مالزی برای افراد زیر ۵۰ سال :

در این طرح سرمایه گذار باید اثبات کند که حداقل سرمایه نقدی ریالی معادل با ۳۰۰ هزار رینگت را در حساب ریالی خود در یکی از بانکهای ایران دارد، علاوه بر آن ارائه گواهی مبنی بر این که حساب بانکی سرمایه گذار از یک منبع مالی شفاف به مبلغ ۳ میلیون تومان به صورت ماهیانه شارژ می شود، الزامی است.

 • طرح خانه دوم مالزی برای افراد بالای ۵۰ سال :

در طرح خانه دوم مالزی برای افراد بالای ۵۰ سال همه موارد و پیشنیاز ها به این طرح برای افراد زیر ۵۰ سال شبیه است، تنها حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ارائه گواهی تمکن مالی به جای ۳۰۰ هزار رینگت، ۱۵۰ هزار رینگت می باشد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم

اخذ پاسپورت مالزی از طریق ثبت،‌ تأسیس و راه اندازی شرکت

برنامه سرمایه گذاری ثبت شرکت در مالزی نیز تحت شرایطی منجر به اقامت و نهایتا پاسپورت مالزی می گردد. هزینه های دولتی جهت ثبت شرکت در این کشور ۳ الی ۵ هزار رینگت می باشد. برای ثبت شرکت در مالزی ارائه یک بیزینس پلن یا طرح کسب و کار قوی که مورد تأیید اداره کار و دولت این کشور قرار گیرد، الزامی است. از دیگر الزامات ثبت شرکت در این کشور می توان به داشتن سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار بر اساس بیزنس پلن ارائه شده به همراه طرح توجیه اقتصادی و برنامه شغلی شرکت اشاره نمود. در برنامه سرمایه گذاری ثبت شرکت در مالزی اقامت سرمایه گذار و خانواده وی یک ساله خواهد بود که در صورت سودده بودن شرکت ثبت شده، هر ساله این اقامت توسط دولت مالزی تمدید می گردد. از جمله مدارک مورد نیاز به منظور ثبت شرکت در مالزی :

 • ترجمه رسمی مدارک شناسایی و هویتی سرمایه گذار و خانواده وی ( گذرنامه و کارت شناسایی سرمایه گذار و همراهان )
 • ترجمه اسناد مالی و بانکی از جمله پرینت گردش حساب و میزان دارایی های نقدی سرمایه گذار در حساب بانکی وی ( در سرمایه گذاری ثبت شرکت هرچه میزان سرمایه نقدی سرمایه گذار بیشتر باشد، شانس وی جهت دریافت اقامت بالاتر خواهد بود )
 • طرح کسب و کار یا بیزنس پلن با توجیه اقتصادی

گفتنی است که از شرایط بیزنس پلن ارائه شده این است که بر روی اقتصاد مالزی تأثیر مثبت و به سزایی باید داشته باشد تا احتمال تأیید آن توسط مراجع ذیربط بالاتر باشد.

پیشنهادی می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر در زمینه اخذ پاسپورت مالزی از طریق سرمایه گذاری و برنامه های مختلف آن به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در مالزی مراجعه نمایید.

ثبت شرکت در خارج از کشور ـ بیزینس پلن و ثبت شرکت

اخذ اقامت کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری
مقایسه خرید ملک در اتریش با خرید ملک در مالزی

پاسپورت مالزی از طریق تولد

همانطور که گفته شد، اعطای تابعیت از طریق تولد در کشور مالزی بر اساس قاعده خون صورت می گیرد. به این معنی که صرف تولد یک کودک در خاک کشور مالزی دلیلی بر اعطای تابعیت و پاسپورت مالزی به آن کودک نبوده و والدین او می بایست تبعه مالزی یا مقیم دائم کشور مالزی باشند، تا به کودک تابعیت و پاسپورت مالزی تعلق گیرد. البته برخی موارد خاص وجود دارند که کشور مالزی در اعطای تابعیت در تولدشان از قانون خاک پیروی می نماید. برای مثال اگر کودکی در خاک مالزی از پدر و مادری مجهول الهویه یا بدون تابعیت بدنیا آمده باشد، به سبب قانون خاک به وی تابعیت و پاسپورت مالزی تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است از آنجا که قانون ملی مالزی اجازه داشتن تابعیت دوگانه به شهروندان خود نمی دهد، اگر کودکی که یکی از والدینش تبعه مالزی باشد و دیگری از اتباع دیگر کشور‌ها، باید تا سن ۱۸ سالگی در خصوص اینکه شهروندی و تابعیت مالزی را اختیار می کند یا خیر، تصمیم گیری و اقدام نماید.

پاسپورت دومنیکا از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت مالزی از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه یا شهروند مالایی یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت مالزی ، شهروندی و تابعیت این کشور می باشد. ازدواج با تبعه مالایی در این کشور از شرایط آسان اما طولانی مدتی برخوردار است و کافی با گذارندن چند مرحله و تمکین به قوانین ازدواج مالزیایی ها، نهایتا تابعیت و پاسپورت مالزی را اخذ نمود. شخص خارجی با ازدواج رسمی با یک شهروند مالایی و ثبت آن، بعد از گذشت ۱۰ سال زندگی در کنار هم در خاک این کشور،  واجد الشرایط ارائه درخواست جهت اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت مالزی خواهد شد، البته برای این امر می بایست از تابعیت قبلی خود کناره گیری نماید.

شروط و مدارک لازم برای دریافت ویزا جهت ازدواج با تبعه مالایی در خاک این کشور عبارتند از :

 • داشتن سن بالای ۲۱ سال
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • انجام آزمایشات پزشکی و گواهی تایید سلامت پزشکی
 • گذرنامه، عکس و مدارک شناسایی
 • تکمیل فرم درخواست برای دریافت ویزا
 • ارائه مستنداتی که اثبات کند برای امرار معاش در کنار همسر مالایی حقوق ماهیانه حداقل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ رینگت در ماه را دارید
 • ارائه شواهدی دال بر واقعی بودن مدارک

پس از ثبت رسمی ازدواج در خاک مالزی، زوجین می توانند با مراجعه به وزارت امور خارجه این کشور واقع در پوتاجایا ضمن ارائه مستندات مورد نیاز، درخواست اقامت نموده و پس از ۱۰ سال زندگی در کنار هم بعنوان یک خانواده جهت اخذ تابعیت و پاسپورت مالزی درخواست نمایند.

ازدواج در مالزی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مقاله مرتبط

ازدواج در مالزی

پاسپورت مالزی و پناهندگی

همانطور که می دانید پناهندگی یک روش غیر قانونی برای مهاجرت است و مهاجرت به مالزی از این روش غیر قانونی بدلایلی که در ادامه عنوان می شود، منجر به اخذ پاسپورت مالزی نخواهد شد. قبل از ذکر هر نکته در باب پناهندگی به مالزی باید اشاره کرد که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات حقوقی و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از نوشتار پیش رو جهت اعلام خطرات و عواقب پناهندگی به مالزی به نگارش درآمده است. بی شک اشتباه ترین روش مهاجرتی به کشور مالزی روش پناهندگی به این کشور است؛ زیرا علی رغم اینکه دولت مالزی کنوانسیون حقوق بشر در سازمان ملل را به امضاء رسانده است اما کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو که کنوانسیونی مربوط به حمایت از پناهندگان است را امضاء نکرده ؛ بر همین اساس در این کشور هیچ قانون مدون و مقررات عملی جهت مدیریت وضعیت پناهجویان و برخورد با آنان وجود ندارد. به همین دلیل مالزی هیچ گونه خدماتی نظیر کمپ های پناهندگی، اسکان پناهندگان و تأمین خوراک و پوشاک آنان و … ندارد و دولت این کشور به طور عمومی با اکثریت پناهندگان و مهاجرین غیر قانونی برخوردی خشونت آمیز داشته و حتی ممکن است آن ها را بازداشت نمایند. لذا توصیه ما این است که بجای روش غیر قانونی پناهندگی که عواقب جبران ناپذیری برای خود و خانواده تان به دنبال خواهد داشت، می توان از دیگر طرق قانونی مهاجرت و اخذ پاسپورت مالزی نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری و… به این مهم دست یابید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است، لازم به ذکر است که کپی برداری و انتشار این مقاله بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام بوده و از نقطه نظر قانونی قابل پیگیری می باشد.

پناهندگی به خارج از کشور ـ مهاجرت به کشور های خارجی از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پاسپورت مالزی و نکات مهم در باب تابعیت مالزی

قانون ملی حقوق شهروندی مالزی که در قانون اساسی این کشور ذکر شده است، قانونی است که به شرح شهروندی و دیگر اشکال ملیت مالزی می پردازد.

معیار های شهروندی مالزی بنا بر انچه که در قانون ملی این کشور آمده است، عبارتند از :

 • هر شخصی که قبل از روز استقلال مالزی ( ۱۶ سپتامبر ۱۹۶۳ ) به دنیا آمده باشد، به موجب مقررات زیر شهروند مالزی است :
 1. هر شخصی که قبل از روز مردکا Merdeka ( 31 آگوست ۱۹۵۷ ) که به موجب مقررات توافقنامه فدراسیون مالایا چه به دستور قانونی و چه به طرق دیگر به یکباره به شهروندی مالزی در آمده باشد.
 2. هر شخصی که پس از روز مردکا ( ۳۱ آگوست ۱۹۵۷ ) و قبل از اکتبر ۱۹۶۲ در خاک کشور مالزی به دنیا آمده باشد
 3. هر شخصی که پس از اکتبر ۱۹۶۲ در خاک مالزی به دنیا آمده باشد و حداقل یکی از والدینش در زمان تولد او تبعه یا مقیم دائم این کشور باشند
 4. هر شخصی که خارج از خاک مالزی پس از روز Merdeka از پدری که تبعه مالزی باشد یا در مالزی به دنیا آمده باشد یا در زمان تولد فرزندش در خدمت دولت مالزی بوده باشد.

 • هر شخصی که در روز استقلال مالزی یا پس از آن به دنیا آمده باشد و شامل یکی از شرایط زیر باشد :
 1. هر شخصی که در مالزی متولد شده است و حداقل یکی از والدینش در زمان تولد، یک شهروند یا مقیم دائم مالزی باشند
 2. هر شخصی که خارج از مالزی متولد شده است، پدرش در زمان تولد یک شهروند مالزی بوده و یا در مالزی متولد شده است یا در زمان تولد در خدمت فدراسیون یا دولت مالزی است.
 3. هر شخصی که در سنگاپور متولد شده است و حداقل یکی از والدینش شهروند مالزی بوده باشند ( حتی اگر در مالزی به دنیا نیامده باشند )
 4. هر شخصی که در خاک مالزی متولده شده است و در زمان تولدش شهروندی هیچ کشوری نبوده باشد.

تصویر جلد پاسپورت مالزی

پاسپورت مالزی و وکیل معتبر برای امور مهم

همانطور که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید، متوجه شدید که روشهای گوناگونی جهت اخذ پاسپورت مالزی ، تابعیت و شهروندی این کشور وجود دارد. اما اینکه کدامیک از این روشها مناسب شرایط شخص شماست، خود سوالی است که برای پاسخ به آن باید به یک مشاور و متخصص در امر مهاجرت مراجعه نمایید. پس از تعیین روش مهاجرتی به منظور اخذ پاسپورت مالزی، تازه نوبت به آن می رسد که اقدامات عملی مهاجرتی و حقوقی را باید انجام دهید. همانطور که متوجه شدید هر یک از روشهای اخذ پاسپورت مالزی و مهاجرت به این کشور دارای الزامات مختص به خود می باشد و پیچیدگی هایی خاص خود را در پروسه اش دارد. طبیعی است که هر شخصی به دلیل عدم آگاهی کافی از این پروسه ها از اخذ ویزا جهت ورود به کشور مالزی گرفته تا سایر مسائل حقوقی و مهاجرتی دیگر می بایست از یک وکیل معتبر و مجرب مهاجرتی راهنمایی های لازم را دریافت کند. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است با برخورداری از بهترین مشاورین مهاجرتی و وکلای متخصص در امر مهاجرت در این زمینه با تمام توان خدمات مورد نیاز تان را به شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در داخل و خارج از ایران تماس برقرار نمایید تا به صورت رایگان از مشاوره تلفنی بهره مند گردید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

هزینه های زندگی در مالزی
اقامت مالزی
پاسپورت مالزی و سخن پایانی

پاسپورت مالزی در رده ۹ رنکینگ بین المللی پاسپورت ها قرار دارد و از اعتبار مناسبی در بین سایر کشور ها برخوردار است؛ اما به جهت اخذ پاسپورت این کشور می بایست در هر یک از روش های ذکر شده، زبان مالایی که یک زبان دشوار برای یادگیری است را بیاموزید یا از آن دانش کافی به دست آورده باشید. از دیگر نکات منفی که در پروسه اخذ پاسپورت مالزی و شهروندی این کشور وجود دارد، طول زیاد این پروسه می باشد که ۱۰ سال است. از آن مهم تر این است که قانون ملی کشور مالزی تابعیت مضاعف را نمی پذیرد و شما برای داشتن پاسپورت مالزی می بایست تابعیت و پاسپورت اولیه خود را لغو کنید. این ها برخی از دلایلی است که می تواند بسیاری از افراد را قانع سازد که اخذ پاسپورت مالزی گزینه مناسبی به جهت اخذ تابعیت مضاعف و داشتن یک موطن جدید نمی باشد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد اخذ تابیعت و پاسپورت دوم را دارید، به مهاجرت به کشور های پیشرفته اروپایی نیز بیندیشید، زیرا هم پاسپورت کشور های اروپایی از اعتبار بالاتری نسبت به پاسپورت مالزی برخوردارند، هم در مدت زمان کمتری می توان به تابعیت اروپا دست یافت و هم مجبور نیستید تابعیت قبلی خود را لغو کنید. امیدواریم توانسته باشم به تمامی سوالات و ابهامات شما در باب اخذ تابعیت و شهروندی مالزی پاسخ داده باشیم. در صورت هر گونه سوال می توانید آنرا در قسمت دیدگاههای همین مقاله مطرح کرده تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ