پاسپورت ترکیه و بررسی آن

پاسپورت ترکیه، طرق اخذ اقامت دائم ترکیه و شرایط اخذ پاسپورت آن در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد.  راه های دریافت پاسپورت و اقامت ترکیه چگونه است؟ اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه به چه صورت است؟ تمامی نکات در بحث پاسپورت ترکیه به صورت ساده و خلاصه شرح داده می شود. احتمالا سولات زیادی در مورد اخذ پاسپورت ترکیه در ذهن شما عزیزان وجود دارد که برای اطلاع از تمامی روش ها می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه اتریش MIE تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. ما در این مقاله علمی به نکات زیر خواهیم پرداخت:

پاسپورت ترکیه
 • پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی
 • پاسپورت ترکیه و اعتبار آن
 • پاسپورت ترکیه و روش های اخذ پاسپورت ترکیه
 • پاسپورت ترکیه از طریق کار
 • پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل
 • پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ترکیه از طریق تولد
 • پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج
 • پاسپورت ترکیه و پناهندگی
 • پاسپورت ترکیه و نکات مهم در باب آن

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه یکی از همسایه های ایران است و به این دلیل از نظر ادیان شبیه به هم هستند، بخشی از کشور ترکیه در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا واقع شده است به همین دلیل به آن اوراسیایی گفته می شود. . برخی از افراد تمایل به اخذ پاسپورت این کشور هستند، که از راه های مختلفی مانند کار،ازدواج، سرمایه گذاری و … می توان پاسپورت ترکیه را بدست آورد که همراهان نیز (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) می توان این پاسپورت را اخذ نمایند. مساحت کشور ترکیه تقریبا ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن ۸۲٫۰۰۳٫۸۸۲ نفر می باشد. تقریبا ۷۵ درصد از جمعیت کشور ترکیه مسلمان هستند. واحد پول ترکیه لیر می باشد.

راه های مهاجرت به ترکیه را می توانید در مقالات مختلف سایت های ملک پور مطالعه بفرمایید.

مقاله مرتبط

راه های اخذ اقامت ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه

مقاله مرتبط

مهاجرت به ترکیه

پاسپورت ترکیه و اعتبار آن

یکی از نکات مهم جهت اخذ پاسپورت هر کشور، اعتبار پاسپورت در سطح جهان می باشد. که بر اساس اعتبار پاسپورت مزیت های آن مشخص خواهد بود. کشور ترکیه در بین پاسپورت های جهانی رتبه ۳۷ را دارد و می توان به ۷۱ کشور بدون ویزا سفر داشته باشند، البته این نکته را در نظر داشته باشید که این امکان را دارند که به ۴۵ کشور بدون ویزا  ورود داشته باشند و در فرودگاه کشور مقصد ویزا را اخذ نمایند. تابعیت دوگانه در کشور ترکیه مورد قبول است، این بدین معنی است که  تابعیت قبلی فرد حفظ می شود و تابعیت مصاعف را اخذ می کنند.

پاسپورت ترکیه و اعتبار آن

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت ترکیه

پاسپورت ترکیه و روش های اخذ پاسپورت ترکیه

راه های اخذ پاسپورت ترکیه از چند طریق می باشد که با توجه به شرایط فردی مشخص می شود که کدام راه مناسب تر می باشد. در ابتدا برای اخذ پاسپورت بایستی اقامت آن را اخذ نموده و سپس اقدام بفرمایید. در متن زیر راه های اخذ اقامت ترکیه و اخذ پاسپورت آن را بررسی می نمایم. این مقاله توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا” و قانونا”، حرام و غیر قانونی می باشد.

پاسپورت ترکیه از طریق کار

یکی از راه های اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه کار می باشد، که به واسطه کار می توان ویزای کاری دریافت نمود . برای اخذ ویزای کار در کشور ترکیه حتما بایستی از یک کارفرما و یا شرکت معتبر در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید، سپس برای دریافت مجوز کار به وزارت کار ترکیه مراجعه نموده و پس بررسی و تایید مجوز کار صادر می شود. در ابتدا این مجوز به مدت یک سال می باشد و قابل تمدید خواهد بود، سپس  هرساله به مدت  ۸ سال  تمدید می شود واقامت کار را در کشور ترکیه می توان بدست آورد. همچنین پس از ۱۰ می توان  پاسپورت ترکیه را اخذ نمود. توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور ترکیه بالا می باشد و در سال ۲۰۱۸ ،۱۱٫۲ درصد بوده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری ترکیه را مشاهده بفرمایید.

نرخ بیکاری در ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در ترکیه

مقاله مرتبط

کار در ترکیه

مقاله مرتبط

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ پاسپورت ترکیه تحصیل می باشد. دانشگاه های این کشور به دو دسته تقسیم می شود خصوصی و دولتی که تفاوت هزینه ایی دارند، دانشگاه های دولتی معمولا به زبان ترکی و از هزینه پایین تری نسبت به دانشگاه های خصوصی برخوردارند. برخی از دانشگاه های ترکیه آزمون ورودی دارند که شامل دروس ریاضی، هندسه و زبان و … می باشد که این آزمون ها SAT ، YOS می باشد و جهت ورود به دانشگاه ها بر گزار می شوند، که به زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برخی از دانشگاه های ترکیه رنکینگ خوبی دارند و یکی از مقصد های تحصیل دانشجویان ایرانی محسوب می شود. به دلیل عدم نیاز به ویزا و نزدیک بودن مورد انتخاب قرار می گیرد. با تحصیل در این کشور به پاسپورت آن نمی توان دست پیدا کرد ولی پس از تحصیل و کار کردن در کشور ترکیه می توان اقامت و در نهایت پاسپورت را بدست آورد.برخی از دانشگاه های ترکیه را در جدول زیر مشاهده بفرمایید.

نام دانشگاه های ترکیه (مورد تایید ایران)
۱ دانشگاه کوچ Koc university
۲ دانشگاه حاجت تپه Hacettepe university
۳ دانشگاه استانبول  Istanbul university
۴ دانشگاه آنکارا  Ankara university
۵ دانشگاه اجه Ege university
۶ دانشگاه آتاتورک Ataturk university
 • تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

  دانشگاه های ترکیه هر ساله ۴۵۰۰ نفر از دانشجویان خارجی جذب می کند که در این خصوص سازمان OSYM  هرساله در ماه های آوریل آزمونی تحت عنوان yos برگزار می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت ۴ سال(۸ترم) است. برخی از رشته های تحصیلی محبوی در ترکیه مدیریت، تجارت بین الملل، گردشگری، فناوری اطلاعات می باشد. مدارم لازم جهت درخواست تحصیل در مقطع کارشناس در ترکیه شامل دیپلم و ریز نمرات، رزومه،پاسپورت و مدارک هویتی( شناسنامه) و نمره زبان می

 • تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه به دو صورت خصوصی و دولتی می باشد، که تحصیل در دانشگاه های خصوصی معمولا بین ۱۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ لیر می باشد. در دانشگاه های دولتی این مبلغ بین ۱۲۵۰ تا ۶۵۰ لیر است. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال می باشد.

 • تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا

  تحصیل در مقطع دکترا در کشور ترکیه به دو نوع می باشد دانشگاه های دولتی و خصوصی، توجه داشته باشید در دانشگاه های دولتی تحصیل به زبان ترکی می باشد. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع با توجه به دانشگاه متفاوت است. مدارک به صورت آنلاین تکمیل شود و حتما انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه بایستی ارائه شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه
تحصیل در ترکیه
بورسیه تحصیلی در ترکیه
تحصیل در دوره های زبان ترکیه

پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ پاسپورت ترکیه سرمایه گذاری در این کشور می باشد که از چند روش امکان پذیر می باشد. هر کدام از این روش ها در نهایت منجر به اقامت و پاسپورت می شود که به آنها می پردازیم:

۱-    سرمایه گذاری در سپرده بانکی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ دلار
۲-    خرید املاک به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ دلار
۳-    از طریق خرید سهام به مبلغ و ارزش ۵۰۰۰۰۰ دلار
۴-    از طریق خریدن اوراق قرضه به ارزش ۵۰۰۰۰۰ دلار
۵-    ثبت شرکت و استخدام کردن ۵۰ نفر که از شهروندان ترکیه باشند.

در اکثر روش های ذکر شده مبالغ بایستی به مدت حداقل سه سال در کشور ترکیه سرمایه گذاری شود تا در نهایت به اقامت و پاسپورت را اخذ نمود، همچنین با سرمایه گذاری در ترکیه می توان اقامت همراه(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) را دریافت نمود. در این روش ابتدا فرد متقاضی اقامت یک ساله ترکیه را دریافت می کند و سپس پس از حفظ سرمایه گذاری به مدت سه سال اقامت آن به مدت ۲سال تمدید می شود و پس ازتمدید اقامت پس از ۱۰ سال می توان پاسپورت ترکیه را دریافت نمود.

یکی از نکات مهم در سرمایه گذاری استاندارد سرمایه گذاری (Expropriation risk) می باشد که نحوه برخورد دولت در خصوص مصادره اموال و حمایت از سرمایه گزاران خارجی نشان می دهد. از عدد یک تا هفت نشان دهنده کمترین (یک) و بیشترین (۷) استاندارد سرمایه گذاری می باشد. این عدد در کشور ترکیه ۵ می باشد که نشان دهنده آن است که شرایط مطلوبی جهت سرمایه گزاران خارجی ندارد.در نمودار زیر استاندارد سرمایه گذاری را در سال های اخیر مشاهده میفرمایید.

نرخ مصادره اموال در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه

پاسپورت ترکیه از طریق تولد

یکی از راه های اخذ پاسپورت ترکیه تولد می باشد که قوانین تولد بر دو اصل می باشد، اصل خون و اصل خاک ، اصل خاک و یا قانون خاک مبنی بر این است که کودک متولد شده در خاک کشوری به دنیا آید صرف نظر از اینکه پدر یا مادر تابعیت آن کشور را ندارند به فرزند متولد شده تابعیت و پاسپورت تعلق می گیرد برخی از کشور هایی که از این قانون پیروی می کنند آمریکا، کانادا و برزیل هستند، در اصل و قانون خون فرزند متولد شده از پدر یا مادر با تابعیت آن کشور متولد شوند تابعیت به کودک تعلق می گیرد . کشور ترکیه از قانون خون پیروی می کند و حتما بایستی پدر یا مادر تابعیت کشور ترکیه را داشته باشند و به واسطه آن به کودک متولد شده منتقل می شود. البته تحت شرایطی مانند اینکه فرزندی در خاک کشور ترکیه متولد شود ولی والدین آن نامعلوم باشد به آن کودک تابعیت و پاسپورت تعلق می گیرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

تابعیت ترکیه از طریق تولد

پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ پاسپورت کشور ترکیه ازدواج می باشد که به واسطه ازدواج با فرد دارای تابعیت ترکی می توان در خواست الحاق همسر را ارائه داد و به اقامت و پاسپورت ترکیه دست پیدا کرد. در صورت ازدواج رسمی و غیر سوری  با تبعه ترکیه می توان جهت زندگی به کشور ترکیه وارد شوید و پس از ورود بایستی به مدت سه سال زندگی در کنار هم داشته باشید و پس از آن برای دریافت اقامت و پاسپورت اقدام نمود. چند شرایط برای ثبت ازدواج وجود دارد که یکی از آنها این است که حداقل سن ازدواج باید ۱۸ سال باشد و گواهی تجرد ارائه شود و همچنین در صحت عقل ازدواج صورت گیرد. با توجه به سخت گیری های اکثر کشور ها در این روش حتما بایستی ازدواج قانونی و غیر سوری باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

ازدواج در ترکیه

پاسپورت ترکیه و پناهندگی

برخی از افراد فکر می کنند یکی از راه های اخذ پاسپورت و اقامت پناهندگی می باشد که این روش صحیح نمی باشد، پناهنده در واقع به شخصی می گویند که به دلیل آزار و اذیت در کشور خود و نداشتن امنیت جانی به کشور دیگری پناه می برد. برای درخواست پناهندگی به کشور بایستی آن کشور عضو کنوانسیون ژنو باشد. کشور ترکیه یک سری تعهدات نسبت به پناهنده دارد که در واقع مسولیت افراد پناهنده را از سوی اروپا به عهده گرفته است و تا زمانی که مهاجرت و درخواست پناهندگی به اروپا ارائه شود در این کشور شرایط و ادعای افراد بررسی می شود و در صورت تایید اقامت به پناهندگان تعلق می گیرد. شرایط ایده آل و مطلوبی از نظر امکانات و بهداشت و … برای پناهندگان وجود ندارد و موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمی کند و اقدامی جهت پناهندگی ندارد. این مطلب صرفا برای آگاهی شما عزیزان می باشد.

برای مطالعه خطرات پناهندگی در ترکیه می توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمایید.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق پناهندگی
پناهندگی ترکیه

پاسپورت ترکیه و نکات مهم در باب اخذ آن

جهت اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه، همانند اکثر کشورهای جهان، باید نکاتی رعایت شود و شرایطی اخذ گردد که در این قسمت موارد مهم آن را بیان می کنیم. یکی از مهم ترین  شرایطی که باید برای دریافت پاسپورت ترکیه مهیا شود، سازگار پذیری با جامعه می باشد. به این منظور از شما آزمونی اخذ می گردد. طی  این آزمون، باید ثابت کنید که  در طول دوران اقامت خود در ترکیه، با فرهنگ و قوانین این کشور تطابق پیدا کرده اید. همچنین باید به زبان ترکی، که زبان رسمی کشور ترکیه است تسلط  کافی داشته باشید. لازم به ذکر است، ارائه گواهی عدم سوپیشینه در مدت اقامت شما در کشور ترکیه می باشد، نقش اساسی در دریافت شهروندی ترکیه دارد. همچنین شما باید ثابت کنید در ترکیه شغل داشته و حقوق دریافت می کنید.

هزینه های تحصیلی پزشکی در ترکیه
هزینه های تحصیل در ترکیه

پاسپورت ترکیه و وکیل معتبر برای امور مهم

برای اخذ پاسپورت ترکیه و کشور های دیگر نیازمند است که از راه های قانونی افراد اقدام کند و اطلاعات کامل در این خصوص داشته باشد. برای پروسه های اخذ اقامت و پاسپورت بهتر است از وکلای مهاجرت در این زمینه کمک بگیرید که در روند اخذ وقت سفارت، نحوه برخورد با سفارت و ارائه مدارک به صورت صحیح  وکلای مجرب شما عزیزان را در این روند یاری کنند.موسسه حقوقی ملک پور با همکار MIE اتریش با داشتن وکلای مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی میفرمایند.

پاسپورت ترکیه و سخن پایانی

پاسپورت ترکیه و شرایط اخذ پاسپورت ترکیه در این مقاله از لحاظ علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه کشور ترکیه عضو اتحادیه اروپا نمی باشد، لذا با کسب تابعیت و پاسپورت ترکیه، نمی توانید در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی و اقامت کنید. بنابراین در صورتی که قصد دارید در یک کشور با اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین کار کرده و تابعیت کسب کنید، کشورهایی مانند اتریش، آلمان و هلند را مد نظر قرار دهید. این کشورها علاوه بر نرخ بیکاری پایین و اقتصاد قدرتمند، دارای استاندارهای بالای رفاهی و اجتماعی هستند. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته تا شما را در این زمینه، به صورت رایگان راهنمایی کنید. همچنین می توانید در قسمت پایانی مقاله، در بخش ارسال دیدگاه، نظرات و سوالات خود را بیان کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ