پاسپورت بلاروس و بررسی آن

پاسپورت بلاروس و شرایط اخذ پاسپورت، تابعیت و شهروندی بلاروس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط اخذ پاسپورت بلاروس چیست؟ از چه روش هایی میتوان تابعیت و پاسپورت بلاروس را دریافت کرد؟ اعتبار پاسپورت کشور بلاروس به چه صورت است ؟ آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت بلاروس چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ پاسپورت و تابعیت کشور بلاروس پاسخ می دهیم. مهاجرت به بلاروس و اخذ پاسپورت این کشور از جهات متعددی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان ارائه می گردد. کشور بلاروس با پایتخت مینسک کشوری هم مرز با روسیه، اوکراین، لتونی، لیتوانی و لهستان می باشد. زبان رسمی این کشور روسی می باشد و این کشور در چند سال اخیر به علت هزینه های پایین یکی از مقصد ها و انتخاب های مهاجرین می باشد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب راه های اخذ پاسپورت کشور بلاروس خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

پاسپورت بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی
 • پاسپورت بلاروس و اعتبار آن
 • پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب بلاروس
 • پاسپورت بلاروس و نحوه اخذ آن
 • پاسپورت بلاروس از طریق کار
 • پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل
 • پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت بلاروس از طریق تولد
 • پاسپورت بلاروس از طرق ازدواج
 • پاسپورت بلاروس و پناهندگی
 • پاسپورت بلاروس و نکات مهم و شرایط مورد نیاز
 • پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت بلاروس و شرایط عمومی

پاسپورت بلاروس و تابعیت از روش های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی قابل بررسی می باشد. در حقوق بین الملل دریافت پاسپورت به معنای دریافت تابعیت آن کشور است و بالاترین سطح شهروندی می باشد. شخصی که پاسپورت یک کشور را اخذ کرده است تبعه آن کشور شناخته می شود، تحت حمایت دولت و حاکمیت آن کشور در سطح بین المللی قرار می گیرد. در حقوق بین الملل باید بین اقامت و تابعیت تفاوت قائل شد. شخص با دریافت مجوز اقامت یک کشور، به اتباع آن کشور تبدیل نمی شود ولی می توان تقریبا از تمامی خدمات شهروندی استفاده کند اما به هر روی نمی تواند در امور سیاسی کشور دخالت کند و یا پست های مهم دولتی و سیاسی را اخذ کند ولی با دریافت تابعیت شخص می تواند رأی بدهد و در سرنوشت کشور دخالت کند. همینطور برای دریافت اقامت دائم، عموماً شخص نیاز به اثبات آشنایی با فرهنگ و زبان آن کشور ندارد ولی برای دریافت پاسپورت یک کشور شخص باید اثبات کند که با فرهنگ و رسوم آن کشور ادغام و یکی شده است و زبان رسمی کشور را نیز فراگرفته است.

بلاروس بر روی نقشه

پاسپورت بلاروس و اعتبار آن

پاسپورت بلاروس به شهروندان بلاروسی اعطاء می شود تا برای رفت و آمد به کشورهای مختلف از آن استفاده کنند.بر خلاف روسیه (و تا سال ۲۰۱۶ اوکراین) کشور بلاروس پاسپورت داخلی ندارد و تنها برای سفرهای خارجی صادر می شود. پاسپورت بلاروس در هر سنی به افراد بلاروسی اعطا می شود ولی بهتر است شخص تا سن ۱۴ سالگی پاسپورت خود را اخذ کند. اعتبار پاسپورت به تعداد کشورهایی که شخص میتواند بدون نیاز به ویزا سفر کند سنجیده می شود. بنا بر گزارش passport index در حال حاضر قوی ترین پاسپورت متعلق به کشور امارات می باشد که یک شخص اماراتی می تواند به ۱۶۷ کشور بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کند. کشور بلاروس از این نظر آمار جالبی ندارد و در کنار کشور های عربستان صعودی،‌ بولیوی، قزاقستان در جایگاه ۵۴ قرار دارد. با پاسپورت کشور بلاروس به ۴۳ کشور بدون نیاز به ویزا می توان سفر کرد و ۳۷ کشور نیز ویزا هنگام ورود صادر می کنند ولی برای ۱۱۸ کشور یک فرد بلاروسی نیاز به دریافت ویزا دارد که این نشان دهنده اعتبار نه چندان جالب پاسپورت بلاروس می باشد.

رنکینگ پاسپورت بلاروس
آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و نکات مهم در باب بلاروس

اخذ پاسپورت بلاروس و تابعیت این کشور با توجه به شرایط اقتصادی رو به افت، اعتبار نه چندان جالب این پاسپورت و شرایط و رتبه های نه چندان جالب این کشور در بخش فساد اداری و برابری حقوق مردم و سطح کیفیت زندگی شاید به عنوان گزینه اول مهاجرت هیچ گاه پیشنهاد نشود. بلاروس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شاید هزینه های پایین تری داشته باشد ولی هیچگاه به عنوان یک کشور شماره یک جهت مهاجرت قابل مقایسه با کشورهای برتر دنیا نیست. البته بازهم کشور بلاروس در مقایسه با روسیه شاید مزیت های بیشتری داشته باشد و برای اشخاصی که علاقه به زبان روسی دارند، شاید نسبت به اوکراین و روسیه بتواند گزینه بهتری جهت مهاجرت باشد.

تصویری از طبیعت بلاروس

پاسپورت بلاروس و نحوه اخذ آن

پاسپورت بلاروس و اقامت دائم یا موقت کشور بلاروس را مثل سایر کشورها می توان از شش روش اخذ کرد. تولد ، ازدواج ، پناهندگی ، کار ، تحصیل و سرمایه گذاری شش روش جهت دریافت اقامت و تابعیت کشورهای مختلف می باشند. برای هر فردی که قصد مهاجرت دارد باید از یکی از این روش ها جهت دریافت اقامت کشور بلاروس اقدام کند و بهتر است شخص از شرایط و روش های ممکن اطلاعات کافی را داشته باشد. در این بخش طریقه اخذ پاسپورت بلاروس از هر ۶ روش بررسی شده و شرایط آن به صورت کامل کامل تشریح شده است. جهت دریافت اطلاعات جامع و کامل در خصوص تمامی مسیر های مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف می توانید با مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به صورت کامل و دقیق اطلاعات کامل حقوقی را کسب کرده و بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمائید.

راهنمای گام به گام بهترین مسیر مهاجرت

پاسپورت بلاروس از طریق کار

مهاجرت از طریق کار همیشه یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت بوده است. نرخ بیکاری در کشور بلاروس کمتر از ۱ درصد می باشد که این نشان دهنده شرایط مناسب کاریابی و کار در این کشور است. البته برای دریافت اقامت کاری و کار در کشور بلاروس شخص نیاز به مجوز کار دارد. مجوز کار که در کشور بلاروس به Special permission  یا مجوز مخصوص عنوان می شود توسط اداره کار به شخصی که خواهان کار در کشور بلاروس است، اعطا می شود. البته شهروندان برخی کشورها نظیر اوکراین و روسیه از دریافت این مجوز معاف هستند ولی عموماً اشخاص نیاز به دریافت این مجوز دارند که برای دریافت این مجوز ابتدا باید کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنند و سپس کارفرما برای نیرویی که مایل به استخدام او می باشد،‌دعوت نامه شغلی فرستاده و این درخواست را به اداره کار بلاروس بدهد. برای اشخاصی که دارای تخصص و تحصیلات خاصی باشند، این مجوز کار ۲ ساله صادر می شود و برای اشخاصی که تحصیلات و تخصص خاصی ندارند ۱ ساله صادر می گردد.

کار و مهاجرت کاری به کشور های خارجی
 • مشاغل مورد نیاز در کشور بلاروس به ترتیب نیاز بازار کار
  • پرستار
  • مهندس در امور مختلف
  • دکتر – متخصص
  • فروشنده و متخصص فروش
  • خشت مال
  • نقاش
  • آشپز
  • نجار بتنی
  • راننده

در نمودار زیر نرخ بیکاری در بلاروس را در ۵ سال گذشته مشاهده می کنید که روند تقریبا نزولی داشته و در اولین ماه سال ۲۰۱۹ به ۰٫۳ درصد رسیده است :

نمودار نرخ بیکاری در کشور بلارورس در 5 سال گذشته

در جدول زیر نیز می توانید برخی شاخص های زندگی و کار در کشور بلاروس را مشاهده کنید:

برخی شاخص های زندگی و کار در کشور بلاروس

کار در بلاروس
کار در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق تحصیل

تحصیل در بلاروس، به علت هزینه های پایین تحصیل و دشواری نه چندان زیاد در اخذ پذیرش، یکی از روش های مورد علاقه اشخاص برای اخذ اقامت می باشد. بلاروس ۴۸ دانشگاه دارد که اکثر این دانشگاه ها در شهر مینسک پایتخت بلاروس قرار دارند. به غیر از این دانشگاه ها، دانشگاه های پزشکی و فنی مهندسی دیگری نیز وجود دارد. بین دانشگاه های بلاروس ۴ دانشگاه رنک بالاتری دارند و در رنکینگ های جهانی جزو دانشگاه های برتر بلاروس محسوب میشوند.

 • دانشگاه های بلاروس با رنک جهانی

  • دانشگاه دولتی بلاروس
  • دانشگاه فنی ملی بلاروس
  • دانشگاه دولتی اطلاعات و رادیوالکترونیک بلاروس
  • دانشگاه یانکا کوپالا گروندو بلاروس

اکثر دوره های تحصیلی در کشور بلاروس به زبان روسی می باشد و شخص برای اینکه بتواند وارد دوره تحصیلی بشود حداقل باید ۸ ماه دوره زبان روسی را بگذراند که این دوره ها حدود ۱۸۰۰ دلار هزینه دارد. البته برخی دانشگاه ها دوره هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند و حتی دوره پزشکی به زبان انگلیسی نیز در بلاروس با هزینه مناسب وجود دارد ولی به علت اینکه مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست، معمولاً انتخاب اول متقاضیان تحصیل پزشکی نمی باشد. تحصیل به صورت عادی در بلاروس ۲۰۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار در سال هزینه دارد و دوره های پزشکی که پر هزینه تر هستند، سالیانه ۴۵۰۰ دلار هزینه دارند.

با تحصیل در کشور بلاروس شخص نمی تواند به اقامت دائم یا اخذ پاسپورت برسد و تا زمانی که در این کشور کار پیدا نکند، مجوز اقامت تحصیل که یک اقامت موقت است، تبدیل به اقامت دائم و تابعیت نمی شود. لذا در کشور بلاروس بعد از تحصیل شخص دانشجو باید با پیدا کردن کار و یافتن کارفرما اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری بکند و بعد از ۷ سال اقامت دائم در کشور بلاروس می تواند درخواست پاسپورت بدهد. باید توجه شود شخص پس از ۷ سال کار یا تحصیل و اقامت موقت در کشور بلاروس تازه می تواند درخواست اقامت دائم بدهد و پس از گذشت چند سال دیگر، مصاف بر این ۷ سال اقامت دائم در کشور بلاروس، درخواست پاسپورت بدهد.

تحصیل در بلاروس
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در بلاروس

پاسپورت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بلاروس یکی از روش های اخذ اقامت و پاسپورت این کشور می باشد.یکی از مهمترین نکات مثبت سرمایه گذاری در بلاروس آزادی فعالیت تجاری در کشورهای عضو EEU  (روسیه-بلاروس- ارمنستان-قزاقستان- قرقیزستان) می باشد. در کشور بلاروس مستقیما از طریق سرمایه گذاری تابعیت اعطا نمی شود و شخص ابتدا باید با دریافت اقامت موقت چند سال در بلاروس زندگی کند و بعد، درخواست پاسپورت بلاروس را بدهد. شاید سریع ترین راه و منطقی ترین راه برای دریافت اقامت موقت بلاروس خرید آپارتمان یا خرید یک کسب و کار در این کشور باشد که از این طریق اقامت موقت یک ساله به شخص اعطا میشود و پس از ۷ سال اقامت در این کشور می تواند شخص درخواست اقامت دائم بدهد. سخت گیری های زیاد در اعطای اقامت دائم و تابعیت در کشور بلاروس موجب شده است این کشور جزو کشورهای ایده آل جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت نباشد؛ زیرا مدت زمانی که طول میکشد شخص بتواند در این کشور به اقامت دائم و پاسپورت برسد بسیار بلند مدت می باشد و یادگیری زبان روسی نیز جزو شروط اخذ تابعیت می باشد.

گفتنی است که نرخ مصادر اموال برای سرمایه گذاران خارجی در کشور بلاروس در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار بیشتر است و این خود دلیلی است که سرمایه گذاران خارجی نتوانند با اطمینان بالا به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند، زیرا به علت وابستگی این کشور به روسیه و همچنین نبود جریان آزاد اطلاعات و سایر دلایلی که در حوصله این مقاله نمی گنجد، سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاری در بلاروس را یک سرمایه گذار با ریسک تقریبا بالا بدانند.

نرخ مصادره اموال در برخی کشور ها

گفتنی است که نرخ مصادره اموال دارای نرخ عددی بین ۱ تا  ۷ می باشد که ۱ کمترین ریسک و ۷ بیشترین ریسک را برای سرمایه گذاری و مصادره اموال نشان می دهد. همانطور که در جدول فوق ملاحظه می کنید، سرمایه گذاری در بلاروس دارای نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت ۵ می باشد. این در حالی است که بسیاری از کشور های اروپایی نظیر اتریش، آلمان و کشور های اروپای غربی و حوزه اسکاندیناوی دارای نرخ مصادره اموال ۱ می باشند.

مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک
شرایط اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت بلاروس از طریق تولد

به طور کلی اخذ پاسپورت از طریق تولد به ۲ صورت در کشورهای مختلف امکان دارد. از روش خون و از روش خاک. اخذ تابعیت در اکثر کشورها از طریق خون انجام می شود و شخص در صورتی که والدین وی تابعیت کشوری را داشته باشند، این تابعیت به فرزند آنان نیز اهداء می شود. یک روش دیگر اخذ تابعیت از طریق تولد، روش خاک می باشد که برخی کشورها نظیر کانادا و آمریکا از این روش پیروی می کنند و شخصی که در خاک آن کشورها متولد شود ( صرف نظر از تابعیت والدین شخص)  به وی تابعیت اعطا می شود. تابعیت در کشور بلاروس از طریق سیستم خون می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیرقانونی می باشد. طبق قانون شخصی که یکی از پدر یا مادر وی تابعیت بلاروس داشته باشند، وی تبعه بلاروس خواهد بود یا اگر پدر و مادر هر دو اقامت دائم کشور بلاروس را داشته باشند به فرزند آنها تابعیت بلاروس اعطاء می گردد.

اخذ تابیعت از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

پاسپورت بلاروس از طریق ازدواج

پاسپورت بلاروس مستقیماً از طریق ازدواج قابل اخذ نیست و ابتدا باید اقامت دریافت کرد و پس از چند سال زندگی درخواست پاسپورت بلاروس را داد. البته برای این روش باید ابتدا قوانین ازدواج در بلاروس بررسی شود. برای مثال ازدواج قبل از ۱۸ سالگی یا ازدواج دوم در بلاروس ممنوع می باشد. برای ثبت ازدواج مدارک زیر مورد نیاز است:

 • پاسپورت شخص خارجی که به روسی ترجمه شده باشد.
 • مدرک اقامت قانونی شخص خارجی در بلاروس
 • مدرک مجرد بودن شخص برای ازدواج با فرد بلاروسی

برای اینکه شخص بتواند اقامت بلاروس را دریافت کند، همسر وی باید یا تبعه بلاروس باشد و یا اقامت دائم کشور بلاروس را داشته باشد و درآمد ثابت نشان بدهد. در این صورت شخص می تواند همسر خارجی خود را به خود در بلاروس ملحق کند.

اقامت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

پاسپورت بلاروس و پناهندگی

یکی از طرق اخذ اقامت و پاسپورت کشور بلاروس روش پناهندگی می باشد. پناهنده به شخصی گفته میشود که در کشور خود به دلایلی نظیر نژاد ، دین ، ملیت ، عضویت در گروه اجتماعی خاصی یا به دلایل سیاسی از نظر جسمی و روانی مورد تهدید است و در صورت برگشت به کشور خود محاکمه می شود. در صورت اثبات این موضوع به شخص عنوان پناهنده اعطا می شود و پناهندگان پس از دریافت اقامت با ۷  سال زندگی در کشور بلاروس می توانند درخواست پاسپورت بدهند. در کشور بلاروس اکثر پناهندگان تقریبا طبق آمار رسمی ۹۵% متقاضیان پناهندگی در این کشور از اتباع کشور اوکراین می باشند. ۵% باقیمانده از کشورهایی نظیر سوریه افغانستان ایران و… می باشند. پناهندگی یک روش غیر صحیح مهاجرتی است و کشور بلاروس نیز در سالهای اخیر در پذیرش پناهنده سخت گیری های خود را داشته است و اکثرا پرونده های دروغین رد می شوند و به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام جهت این روش شخص روش های قانونی مهاجرت را بررسی و بهترین راه را برای خود انتخاب کند. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و در این مورد خدماتی ارائه نمی دهد.

پناهندگی در کشور های خارجی و مهاجرت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

پناهندگی بلاروس

پاسپورت بلاروس و نکات مهم و شرایط مورد نیاز

پاسپورت بلاروس با جلد آبی رنگ با ۳ زبان روسی ، بلاروسی و انگلیسی اطلاعات زیر را دارد:

نام شخص- تاریخ تولد- شماره ملی- جنسیت-محل تولد- تاریخ صدور پاسپورت – تاریخ اعتبار پاسپورت- اختیارات-امضا شخص- مهر رسمی- محل اقامت- ویزاهای شخص- استمپ کنسولگری- اطلاعات فرزندان زیر ۱۶ سال- اطلاعات وضعیت تاهل فرد- گروه خونی- منشاء قومی

شرایط عمومی و مهم درخواست تابعیت بلاروس  طبق قانون سال ۲۰۰۲

 • حداقل ۷ سال اقامت در کشور بلاروس
 • دانش زبان روسی یا بلاروسی
 • اثبات درآمد کافی و قانونی
 • ابطال تابعیت قبلی شخص

پاسپورت بلاروس

پاسپورت بلاروس و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت بلاروس و اخذ اقامت دائم بلاروس یک بحث حقوق بین الملل خصوصی می باشد و افراد می توانند در خصوص اخذ پاسپورت و اقامت کشور بلاروس از طریق وکیل متخصص در امر حقوق بین الملل استفاده کنند تا پرونده به صورت فوق تخصصی و با کمترین نقص انجام شود. دریافت پاسپورت و اخذ اقامت به خصوص از روش هایی مثل سرمایه گذاری نیازمند وکیل معتبر بین المللی می باشد تا به شرایط اقتصادی و قوانین این کشور تسلط داشته باشد، تا بتوانید بدون مشکل پرونده را به انجام برسانید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE  با دفتر مرکزی وین و داشتن دفتر در کشور بلاروس آماده قبولی پرونده های حقوقی شما عزیزان، همراهی و کمک شما می باشد و جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن های دفاتر تماس بگیرید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

راههای مهاجرت به بلاروس

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت بلاروس و نتیجه گیری

پاسپورت بلاروس و شرایط اخذ پاسپورت، تابعیت و شهروندی بلاروس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. پاسپورت کشور بلاروس و تابعیت بلاروس از روش های مختلفی ممکن است ولی این کشور به علت سخت گیری های خاصی که در اعطای تابعیت نظیر مدت زمان طولانی پس از اقامت دائم، جهت اعطای تابعیت و یا قبول نداشتن تابعیت مضاعف اعمال می کند، معمولا اشخاص مهاجر تمایلی به دریافت پاسپورت و تابعیت بلاروس نشان نمی دهند و کشورهایی که راحت تر و سریع تر پاسپورت را اعطا می کنند همیشه به این کشور اولویت دارند. البته اعتبار نه چندان جالب پاسپورت این کشور نیز می تواند از دلایل این امر باشد. در مجموع طبق آمار های رسمی بلاروس کشور محبوبی جهت اخذ پاسپورت و تابعیت نیست و اخذ پاسپورت بلاروس حتی برای اشخاصی که به این کشور مهاجرت تحصیلی یا کاری می کنند، جزو اولویت ها و اهدف آنها نمی باشد. بنابراین بهتر است جهت انتخاب کشور برای مهاجرت ابتدا شرایط اخذ اقامت و تابعیت و پاسپورت آن کشور بررسی شود و بعد اقدامی در خصوص مهاجرت به آن کشور انجام شود. در بحث سرمایه گذاری در بلاروس نیز همانطور که اشاره شد، ریسک بالاست. بنا بر آنچه که ارائه شد، به طور کلی اخذ پاسپورت بلاروس و تابعیت این کشور گزینه ای مناسب نبوده و شما عزیزانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور و اخذ تابعیت یک کشور خارجی هستید، می توانید به گزینه های بهتری نیز بیندیشید. کشور های اروپایی نظیر آلمان و اتریش و دانمارک و حوزه اسکاندیناوی دارای شرایط به نسبت راحت تری هستند.اگر در خصوص اخذ پاسپورت کشور بلاروس ، شرایط مهاجرت به بلاروس و اخذ اقامت بلاروس نیاز به مشاوره بیشتری دارید میتوانید همه روزه با دفاتر ما تماس حاصل فرمائید از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد یا نظری در باره پاسپورت بلاروس می توانید آن را در بخش پایانی همین مقاله مطرح کرده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ