پاسپورت آفریقای جنوبی و بررسی آن

پاسپورت آفریقای جنوبی، راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی و روش های اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد.در این راستا ممکن است سوالاتی به ذهن تان بیاید. از جمله اینکه چگونه می توان به آفریقای جنوبی مهاجرت کرد و پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت نمود؟ آیا تمامی راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی، منجر به دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی خواهد شد؟ شما پس از چند سال به پاسپورت آفریقای جنوبی خواهید رسید و الزامات دریافت این پاسپورت چه می باشد؟ مهاجرت به آفریقای جنوبی و دریافت اقامت و پاسپورت این کشور ممکن است در سال های اخیر برای تعدادی از مردم مورد توجه باشد. ما در این مقاله سعی کرده ایم تمامی راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی را مورد بررسی قرار دهیم و به شما بگوییم که مهاجرت از چه روشی منجر به اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی خواهد شد. ما در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. شما می توانید در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

 ما در این مقاله موارد زیر را مورد بررسی قرار داده ایم :

پاسپورت آفریقای جنوبی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد
 • پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آفریقای جنوبی
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و مدارک موردنیاز
 • پاسپورت آفریقای جنوبی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی

کشور آفریقای جنوبی، کشوری در جنوب آفریقاست که سه پایتخت متفاوت دارد. پارلمان این کشور در کیپ تاون و قوه مجریه آن در پرتوریا و قوه قضاییه در بلوم فونتین واقع است. پرجمعیت ترین شهر این کشور ژوهانسبورگ می باشد. نظام سیاسی آفریقای جنوبی دموکراسی پارلمانی است و این کشور عضو سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و صندوق بین المللی پول می باشد.

آفریقای جنوبی یازده زبان رسمی دارد که این زبان ها شامل دو زبان اروپایی و ۹ زبان از زبان های متفاوت آفریقایی است. البته لازم به ذکر است که در تجارت و عرصه های عمومی و بین المللی زبان رایج، زبان انگلیسی می باشد.

جمعیت آفریقای جنوبی بیش از ۵۶ میلیون نفر می باشد و مساحتی بالغ بر ۱٫۲۲ میلیون کیلومترمربع دارد. واحد پولی آفریقای جنوبی راند (ZAR) نام دارد.

پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و اعتبار آن

پاسپورت آفریقای جنوبی اعتبار بالایی در میان پاسپورت های دنیا ندارد. پاسپورت آفریقای جنوبی رتبه ۴۲ را در میان پاسپورت کل کشورها دارد که بعد از آلبانیا و قبل از کویت می باشد. اشخاصی که به دلایل مختلف اعم از کار، ازدواج، سرمایه گذاری و … به آفریقای جنوبی مهاجرت کرده اند و پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت نموده اند، به ۶۳ کشور بدون نیاز به ویزا می توانند سفر کنند و ویزای ۳۵ کشور را در بدو ورود دریافت نمایند. همچنین برای سفر به ۱۰۰ کشور دنیا نیاز به پاسپورت می باشد. اگر بخواهید اعتبار پاسپورت آفریقای جنوبی را با ایران مقایسه کنیم، باید به شما بگوییم که پاسپورت ایران رتبه ۸۴ را در میان کل پاسپورت های دنیا دارد. اگر شما نیز قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی و دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی را دارید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و شرایط خود را برای تمامی کشورهای تراز اول دنیا بسنجید.

پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و روش های اخذ پاسپورت

روش های گوناگونی جهت مهاجرت به آفریقای جنوبی وجود دارد. اگر هدف شما از مهاجرت به این کشور، دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی می باشد، حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید. زیرا تمامی راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی، منجر به دریافت پاسپورت این کشور نخواهد شد. به عنوان مثال شما از طریق تحصیل می توانید به این کشور سفر کنید، اما به صرف تحصیل در این کشور، به پاسپورت آفریقای جنوبی نخواهید رسید.

 

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق کار

اگر شما می خواهید به آفریقای جنوبی از طریق کار مهاجرت کنید تا به پاسپورت آفریقای جنوبی برسید، شما از دو طریق می توانید اقدام نمایید. راه اول این است که شما یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور داشته باشید. شما می توانید کارفرمای موردنظرتان را در موسسات کاریابی موجود در این کشور و یا سایت کمپانی های معتبر آفریقای جنوبی پیدا نمایید. روش دیگر این است که شما ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را دریافت نمایید. ویزای جستجوی کار به این معنی است که به شما به عنوان یک ایرانی که به دنبال کار در این کشور هستید، ۹ ماه فرصت داده می شود تا دنبال کار در این کشور بگردید و در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای کار آفریقای جنوبی را دریافت نمایید. اگر شما در این مدت کار موردنظر را پیدا نکردید، می توانید آن را تا ۲۴ ماه تمدید نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد روی این لینک کلیک کنید.

همانگونه که در بالاتر به آن اشاره شد، به طور رسمی ۱۱ زبان در این کشور جهت مکالمه های روزمره وجود دارد و مردم به زبان های مختلفی صحبت می کنند اما زبان کاری و تجاری اکثریت مردم به زبان انگلیسی است. توجه شما را به نمودار نرخ بیکاری آفریقای جنوبی جلب می کنیم :

پاسپورت آفریقای جنوبی

همانگونه که مشاهده می فرمایید، بیش از ده سال گذشته نرخ بیکاری آفریقای جنوبی در حدود ۲۰% بوده است که در سال ۲۰۱۸ این عدد به بیش از ۲۷% در سال رسیده است. درست است که نرخ بیکاری این کشور در مقایسه با کشورهای درجه یک و صنعتی مانند اتریش و آلمان بسیار بالاتر است، ولی لازم به ذکر است که این کشور نیاز به نیروی متخصص در زمینه های مختلف کاری دارد و به همین دلیل ویزای جستجوی کار را ارائه داده است تا بتواند افراد متخصص را به کشور خود دعوت کند. از جمله مشاغل موردنیاز در آفریقای جنوبی می توان به مهندس کشاورزی، معمار، مهندس عمران، اقتصاددان و شغل های مدیریتی، رشته های درمانی و بهداشت، استاد دانشگاه و … اشاره کرد. شما با پنج سال کار در آفریقای جنوبی به اقامت دائم این کشور خواهید رسید و بین هشت تا ده سال نیز طول می کشد تا بتوانید پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت کنید.

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

امکان دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل، تا زمانی که شخص مشغول به کار نشود، وجود ندارد. دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، در این کشور مشغول به تحصیل شوند. همچنین می توانید جهت اطلاع از چگونگی تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی کلیک کنید.

پاسپورت آفریقای جنوبی
 • کارشناسی

  دانشجویان در این مقطع، می توانند با زبان انگلیسی هم تحصیل کنند که نیازمند آیلتس حداقل ۶ می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در آفریقای جنوبی سالیانه در حدود ده تا پانزده هزار دلار می باشد. شما می توانید این کشور را جهت تحصیل در رشته هایی مانند کامپیوتر، مهندسی جنگل داری، مهندسی عمران و … انتخاب کنید.  البته حتما در نظر داشته باشید که در بسیاری از رشته ها، دانشجویان باید حتما در آزمون ورودی رشته مربوطه قبول شوند.

 • کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آفریقای جنوبی معمولا دو ساله می باشد که دانشجویان می توانند در رشته های علوم، حقوق، کسب و کار و رشته هایی مشابه تحصیل کنند. هزینه تحصیل در این مقطع در ۷ تا نزدیک به سی هزار دلار نیز می باشد. دانشجویان در این مقطع اجازه کار تا بیست ساعت در هفته را دارند.

 • دکتری

  تحصیل در مقطع دکتری در این کشور از طریق سوپروایزر یا استاد راهنما امکان پذیر می باشد. از آنجایی که تحصیل در این مقطع خواهان زیادی دارد، بسیار رقابتی می باشد و افرادی می توانند پذیرش دریافت کنند که رزومه کاری و تحصیلی برجسته، مدرک زبان بالا، مقالات ISI و … داشته باشند. تحصیل در مقطع دکتری در آفریقای جنوبی بین ۳ تا ۵ سال طول می کشد.

 • دریافت بورسیه تحصیلی

  دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار دشوار می باشد اما در مقطع دکتری دریافت بورسیه امکان پذیر است. البته توجه داشته باشید که افرادی که تبعه آفریقای جنوبی هستند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارند. دریافت بورسیه مستلزم دارا بودن رزومه کاری و تحصیلی عالی و مدرک زبان بالا می باشد و باید بتوانید که یک سوپروایزر پیدا کنید.

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی :

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آفریقای جنوبی
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه سفارت
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • ارائه پذیرش دانشگاه
 • مدرک زبان (در صورت دارا بودن)
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی ازدواج (در صورت متاهل بودن)

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

امکان دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند از طریق آوردن سرمایه خود به این کشور، اقامت دریافت کنند. حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی مبلغ ۵ میلیون راند می باشد که سرمایه گذار باید این مبلغ را در ماشین آلات و لوازم و تجهیزات، در یک بیزینس جدید و یا شرکتی که حداقل ۶۰ درصد از کارمندان آن تبعه و یا اقامت دائم آفریقای جنوبی را داشته باشند، سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاران با استفاده از این روش می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه بیاورند.

همچنین امکان دریافت اقامت برای بازنشستگان نیز در این کشور وجود دارد. بدین صورت که باید بتوانند نشان دهند که مبلغ ۳۷۰۰۰ راند به صورت ماهیانه درآمد دارند و ارزش خالص دارایی هایشان در حدود ۱۲ میلیون راند می باشد. البته امکان اخذ این نوع اقامت برای ایرانیان در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

در هر دو روش عنوان شده، سرمایه گذاران پس از پنج سال به اقامت دائم می رسند و پس از گذشت در حدود هشت سال، می توانند درخواست دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی را نیز بدهند.

لطفا پیش از هرگونه اقدامی ابتدا شرایط خود را برای ویزای خودحمایتی اتریش و ثبت شرکت اتریش بررسی نمایید.

پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد

نوزادانی که در آفریقای جنوبی متولد می شوند، در صورتی می توانند پاسپورت آفریقای جنوبی را دریافت نمایند که از پدر یا مادر آفریقایی به دنیا آمده باشند. زیرا اعطای تابعیت از طریق تولد در آفریقای جنوبی از طریق خون می باشد. فرزندانی که از طریق ازدواج قانونی به دنیا می آیند، می توانند از طریق نام خانوادگی مادر یا پدرشان ثبت نام کنند. آنها بایستی فرم BI-24 را پر کنند (با جوهر مشکی) و آن را به اداره مربوطه تحویل دهند.

پاسپورت آفریقای جنوبی

مدارک موردنیاز جهت اخذ تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق تولد :

 • تکمیل فرم BI 529 (هر دو والدین اگر تبعه آفریقای جنوبی هستند باید این فرم را پر کنند)

 • گواهی تولد کودک

 • گواهی ازدواج والدین

 • پاسپورت والدین

پروسه ثبت و انجام کارهای مربوط به دریافت تابعیت و پاسپورت آفریقای جنوبی برای کودک تازه متولد شده، نهایتا چهار ماه است. توجه داشته باشید که نوزادانی که در داخل و یا  خارج از این کشور از پدر یا مادر آفریقایی به دنیا بیایند، اجازه این را دارند که دوتابعیتی باقی بمانند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در قواعد تولد

مقاله مرتبط

تولد فرزند در آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

مدارک موردنیاز جهت ازدواج در آفریقای جنوبی :

 • کارت شناسایی معتبر
 • پاسپورت معتبر (اگر یکی از طرفین تبعه آفریقای جنوبی نباشد)
 • تکمیل فرم BI-31 که عنوان می کند شما قانونا اجازه ازدواج را دارید.
 • اجازه کتبی والدین و یا سرپرست افراد زیر ۱۸ سال (تکمیل فرم DHA-32)
 • ارائه گواهی طلاق یا فوت همسر در صورت ازدواج قبلی

بر طبق قوانین موجود در آفریقای جنوبی، افراد زیر از ازدواج در این کشور منع شده اند :

 • افرادی که از اختلالات روحی رنج می برند
 • افرادی که قبلا ازدواج کرده اند

  این افراد تنها در صورتی می توانند مجدد ازدواج کنند که یا همسر قبلی شان فوت کرده باشد و یا اینکه آن را طلاق داده باشند.

 • افراد زیر ۱۸ سال

  البته این افراد در صورتی که والدین و یا سرپرست آنها اجازه کتبی بدهند، امکان ازدواج را دارند.

مراسم ازدواج باید در کلیسا و یا در مکان های مذهبی انجام گیرد. در صورت داشتن بیماری های سخت، این مراسم می تواند در بیمارستان نیز برگزار شود.

پاسپورت آفریقای جنوبی

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

ازدواج در آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و پناهندگی

پناهنده شخصی است که به دلایل مذهبی، سیاسی، ملی، عضویت در گروه های اجتماعی و یا سیاسی خاص، ترس از آزار و اذیت، شکنجه، از دست دادن مال و جان در صورت بازگشت به کشور خودش را دارد. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و به هیچ عنوان این روش را به عنوان راه مهاجرت قبول ندارد و به شما عزیزان هم توصیه نمی کند. لطفا پیش از هرگونه اقدامی اطمینان حاصل فرمایید که شرایط روش های دیگر مهاجرت را دارید یا خیر؟

شخص پناهنده وقتی که از مرز زمینی یا هوایی به آفریقای جنوبی ورود پیدا می کند، وقتی درخواست پناهندگی می دهد، به شخص یک مجوز پناهندگی می دهند که این مجوز برای مدت ۱۴ روز معتبر است. شخص باید در این مدت زمان به نزدیکترین اداره پذیرش پناهندگان مراجعه کند. در این اداره از شخص پناهنده و خانواده وی، انگشت نگاری صورت می گیرد. همچنین افسر مربوطه مصاحبه اولیه را انجام می دهد و شخص باید فرم BI-1590 را نیز پر کند. همچنین از متقاضیان عکس گرفته می شود که در پرونده آنها گذاشته می شود. سپس به آنها یک مجوز داده می شود که برای شش ماه معتبر است و تا شش ماه بعد نیز قابل تمدید است. در مدت زمانی که اشخاص این مجوز را دارند، اجازه تحصیل و کار را در آفریقای جنوبی دارند تا زمانی که پرونده آنها بررسی شود و جواب نهایی به آنها اعلام شود.

پاسپورت آفریقای جنوبی

قبل از اینکه اعتبار این مجوز به اتمام برسد، از متقاضیان مجدد مصاحبه صورت می گیرد. اگر جواب دریافتی مثبت باشد، به شخص در ابتدا اجازه اقامت موقت دوساله داده خواهد شد که این اقامت قابل تمدید می باشد. شخص می تواند پس از پنج سال به اقامت دائم برسد و بین هشت تا ده سال نیز طول خواهد کشید تا بتوانید پاسپورت آفریقای جنوبی را به دست آورد. در صورتی که شخص جواب منفی دریافت کند، یا باید به کشور خودش بازگردد و یا اینکه می تواند تا ۳۰ روز پس از دریافت جواب، اعتراض کند تا پرونده اش مجددا رسیدگی شود.

موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

پاسپورت آفریقای جنوبی و نکات مهم در باب آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی شرایط مناسبی را برای افرادی که به دنبال ویزای جستجوی کار در این کشور هستند، ایجاد کرده است. افراد می توانند با ورود به این کشور و دریافت کار و کسب تجربه کاری، بعد از آن برای کشورهایی مانند کانادا یا استرالیا اقدام کنند. اگر هدف شما از مهاجرت به این کشور دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی می باشد، باید به شما عنوان کنیم که هم دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی مدت زمان زیادی را می طلبد و هم اینکه این پاسپورت از اعتبار بالایی نسبت به کشورهای اروپایی مانند اتریش، هلند، دانمارک و … برخوردار نیست. اگر شما می خواهید از طریق سرمایه گذاری به آفریقای جنوبی مهاجرت کنید، حتما شرایط سرمایه گذاری در کشورهای دیگر مانند کانادا و اتریش را نیز بررسی نمایید. زیرا این کشورها هم پاسپورتی با اعتبار بالاتر دارند و هم اینکه شرایط بهتر و فوق العاده تری به شهروندان ارائه می دهند.

پاسپورت آفریقای جنوبی و مدارک موردنیاز

جهت دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی، شما می بایست مدارکی را تهیه و تنظیم نمایید. برای دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی، باید حتما بتوانید مدارک مربوط به اقامت دائم خود را در این کشور نشان دهید. سایر مدارک موردنیاز را در ذیل مطالعه نمایید :

 • ارائه مدارک هویتی
 • تکمیل فرم DHA 529 و DHA175
 • ارائه گواهی ازدواج
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه تائیدیه دو تابعیتی
 • ارائه مدارکی مبنی بر دارا بودن اقامت دائم
 • ارائه مدارک جهت مشخص بودن محل اقامت

پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی و وکیل معتبر برای امور مهم

اگر قصد مهاجرت و دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی را دارید، حتما در این زمینه با یک وکیل معتبر مشورت نمایید. زیرا این کشور شرایط خرید پاسپورت را با دریافت پول ندارد و شما بایستی از طرق دیگر به این کشور ورود پیدا کنید و پس از دریافت اقامت دائم، به پاسپورت آفریقای جنوبی برسید. حتما در نظر داشته باشید که تمامی راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی، منجر به دریافت پاسپورت از این کشور نخواهد شد. به عنوان مثال شما به صرف تحصیل در این کشور، تا زمانی که کار پیدا نکنید، به پاسپورت آفریقای جنوبی نخواهید رسید. لطفا توجه کنید که کشور آفریقای جنوبی به آسانی به کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، پاسپورت نمی دهد. درباره مهاجرت و دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای دنیا مانند کانادا و کشورهای اروپایی، حتما با وکلای معتبر مشاوره داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی و غیرمجاز می باشد و موسسه هیچگونه رضایتی از این بابت، بدون ذکر منبع، ندارد.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت آفریقای جنوبی و سخن پایانی

پاسپورت آفریقای جنوبی، راه های مهاجرت و دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی دقیق قرار گرفت. از آنجاییکه امکان دارد دریافت ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی در حال حاضر مورد انتخاب تعدادی از مردم باشد، اگر شما قصد مهاجرت به این کشور و دریافت پاسپورت آفریقای جنوبی را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هرگونه اقدامی، شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و شرایط خود را برای کشورهای کانادا، کشورهای اروپایی مانند اتریش، دانمارک و … نیز بسنجید تا بتوانید بهترین مسیر و بهترین کشور را داشته باشید. آفریقای جنوبی نرخ بیکاری بالاتری نسبت به دیگر کشورها که شرایط بهتری از این کشور نیز دارند، دارا می باشد و دریافت پاسپورت این کشور نیز کار ساده ای نمی باشد. در این راستا کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در خدمت شما هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند. همچنین شما عزیزان می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات، پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ