ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان و بررسی آن

 • ویزای کار مجارستان و معرفی مجارستان برای کار
 • ویزای کار مجارستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار مجارستان و روش های اخذ آن
 • ویزای کار مجارستان و مدارک لازم برای اخذ ویزا
 • ویزای کار مجارستان و کاریابی در مجارستان
 • ویزای کار مجارستان و میزان حقوق در این کشور

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

ویزای کار مجارستان و مقدمه ای بر آن

ویزای کار مجارستان ، مهاجرت به مجارستان از طریق کار و کار در مجارستان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. اخذ ویزای کار مجارستان از طرق و شرایط مختلف قابلیت بررسی دارد ، از این رو ما در موسسه حقوقی ملک پور بر آن شدیم که تحلیلی دقیق با نظارت وکیل مهاجرت مجرب بر این موضوع داشته باشیم. مجارستان دارای شرایط اقتصادی نسبتا مناسبی است که این کشور را جزو کشورهای قابل بحث برای مهاجرت کاری قرار می دهد. کار در مجارستان به چند صورت امکانپذیر است که ما در این مقاله به مهمترین و اساسی ترین نکات اخذ ویزای کار مجارستان بصورت خلاصه و ساده می پردازیم.

ویزای کار مجارستان و معرفی مجارستان برای کار

مجارستان کشوری واقع در اروپای شرقی به پایتختی بوداپست است. این کشور جزو حوزه اروپا و شنگن به شمار رفته و مقصد مناسبی برای اقامت محسوب می شود. جمعیت مجارستان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر می باشد. زبان مردم مجارستان مجاری بوده و دین رسمی این کشور مسیحی است. مجارستان کشوری کهن بوده که قبل از جنگ های جهانی با نام امپراطوری اتریش-مجارستان شناخته می شد. این امپراطوری پس از جنگ جهانی به دو کشور اتریش و مجارستان تقسیم شد. مجارستان با آلمان اشتراکات زبانی و فرهنگی دارد.

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در مجارستان ( بحز مدیران تحت شرایط خاص ) به اجازه کار نیاز دارند. اکثر متقاضیان از این موضوع که اولین گام یافتن موقعیت مناسب کار و امضا قرارداد کاری است بی خبرند و کارفرمایان آن ها نیز اطلاعات کاملی در این مورد ندارد و نیاز است که حتما با وکیل مهاجرت در این مورد صحبت شود.

در حالی که متقاضیان اخذ ویزای کار مجارستان از اتحادیه اروپا نیاز به اجازه کار ندارند اما همانطور که گفته شد برای خارج از این محدوده عموما به اجازه کار نیاز است. این موضوع زمانی درست که شخص یک پیشنهاد کاری از یک کمپانی مجاری داشته باشید و یا در شرکت خود کار کند. تنها استثنا برای برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا کار کردن در کمپانی خود به عنوان مدیر عامل است. اگر به هر دلیلی مدیرعامل در شرکت خود کاری غیر از مدیریت انجام دهد حتما باید اجازه کار در مجارستان را کسب کند.

کار در مجارستان

ویزای کار مجارستان و شرایط عمومی آن

اخذ ویزای کار مجارستان به طور عمومی از سه روش و برای ایرانیان از دو روش امکان پذیر است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. متقاضیان کار در مجارستان می بایست ترجیحا زبان آلمانی یا انگلیسی را تا حدودی فراگرفته و همچنین دارای حداقل مدرک تحصبلی لیسانس (ترجیحا فنی) باشند. این کشور اخیرا شرایط اخذ ویزای کار برای غیر اروپاییان را سخت تر کرده و تنها از یک روش به آسانی ویزای کار اعطا می کند.

جذب نیروی کار خارجی در مجارستان فرآیند مخصوص به خود را دارد. ابتدا کارفرما آگهی کار خود را در وبسایت اداره کار کشور مجارستان بمدت ۱۵ روز نمایش می دهد و در صورت پیدا نکردن متقاضی أگهی را برای افراد اروپایی بمدت ۱۵ روز دیگر به نمایش می گذارد و سر آخر آگهی را برای افراد جویای کار در سراسر جهان منتشر می کند که در این مرحله می توان برای اخذ ویزای کار مجارستان از طریق پیشنهاد کاری یا Job Offer اقدام نمود.

همچنین امکان اخذ ویزای کار در مجارستان از طریق ثبت شرکت در مجارستان و سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی مجارستان وجود دارد که در مقالات مرتبط با این موضوعات در وبسایت های موسسه حقوقی ملکپور موجود هستند.

مهمترین نکته ای که برای کار در مجارستان باید از آن آگاه باشید این است که نرخ بیکاری در این کشور بنابر آمار زیر ۴ درصد است که بسیار مناسب به نظر می رسد. در ادامه به صورت شماتیک این شاخص را نشان خواهیم داد.

ویزای کار مجارستان و روش های اخذ آن

 • اخذ ویزای کار مجارستان از طریق کار بعد از تحصیل

  روش دوم اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق کار و اخذ ویزای کاری مجارستان است که در این شرایط دانشجو می تواند به مدت ۹ ماه پس از اتمام تحصیل به دنبال کار در مجارستان باشد و در صورت یافتن کار امکان اقامت کاری در مجارستان برای وی وجود خواهد داشت.

 • اخذ ویزای کار مجارستان از طریق پیشنهاد کاری

  روش سوم که بیشتر با این مقاله مرتبط است اخذ ویزای کار مجارستان از طریق پیشنهاد کاری یا Job Offer  است که در این روش متقاضی پس از پیدا کردن کارفرما و تایید وی و یا اقدام از طریق یکی از کاریابی های بین المللی واقع در کشور مجارستان تاییدیه کار در مجارستان دریافت کرده و با ارائه آن به سفارت مجارستان در کشور خود و طی مراحل اداری می تواند ویزای کار مجارستان را دریافت نماید.

ویزای کار مجارستان و مدارک لازم برای اخذ ویزا

برای اقدام و اخذ ویزای کاری مجارستان داشتن مدارک زیر ضروری است:

 • قرارداد کار با کارفرمای مجارستانی
 • ارائه آدرس محل زندگی و اجاره نامه منزل در مجارستان در شهر محل کار
 • گواهی پوشش بیمه ای
 • پرینت حساب بانکی برای ارزیابی توانایی مالی برای زندگی در مجارستان
 • ارائه کد مالیاتی دریافتی از NAV
 • ارائه کد امنیت اجتماعی (کد شهروندی)
 • مدارک شناسایی متقاضی
 • عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • گواهی اثر انگشت متقاضی
 • گواهی درآمد سالیانه کارفرما(ارائه از طرف کارفرما به اداره کار مجارستان)
 • گواهی پرداخت مالیات از سوی کارفرما(ارائه از طرف کارفرما به اداره کار مجارستان)

لازم به ذکر است که هزینه درخواست ویزای کار مجارستان ۶۰ یورو بوده و نتیجه درخواست طی ۶۰ الی ۷۰ روز از زمان درخواست به متقاضی اعلام خواهد شد.

ویزای کار مجارستان و کاریابی در مجارستان

برای پیدا کردن کار در مجارستان و اخذ ویزای کار مجارستان از ایران، شما می بایست به موسسات کاریابی بین المللی مجارستان و یا آگهی هایمار بین المللی مجارستان مراجعه کنید که در ادامه به معرفی چند مورد از این مراکز خواهیم پرداخت:

 • موسسه کاریابی CPL
 • کاریابی Randstad
 • کاریابی Adecco
 • کاریابی Reed
 • کاریابی Hays

لازم به ذکر است رشته های پر متقاضی در مجارستان برای شهروندان غیر مجاری شامل رشته های مدیریتی و کامپیوتری می باشند.

ویزای کار مجارستان و میزان حقوق در این کشور

یکی از مهمترین نکاتی که قبل از ویزای کار مجارستان باید از آن آگاه بود این موضوع است که وضعیت کاری و حقوق در مجارستان به چه صورت است. با ما همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

ویزای کار مجارستان و میزان حقوق
 • بنابر آمار متوسط حقوق و دستمزد در کشور مجارستان ۷,۹۷۷,۵۰۰ HUF
 • متوسط حقوق و دستمزد خالص ۵,۳۶۹,۸۹۱ HUF
 • رایج ترین حقوق ۶,۱۰۷,۳۸۷ HUF
 • رایج ترین مقطع تحصیلی نیز مقطع کارشناسی ارشد
 • معمول ترین سابقه کاری نیز بین ۴ تا ۸ سال

در نظر داشته باشید که هر HUF مجارستان برابر با ۰٫۰۰۳۱ یورو می باشد.

عنوان شغلی متوسط حقوق کلی به HUF متوسط حقوق به دلار آمریکا
تحلیل گر مالی HUF 6,736,551 US$ 27,630
توسعه دهنده نرم افزار HUF 6,312,133 US$ 24,987
مدیریت IT HUF 13,247,333 US$ 50,570
مدیریت مارکتیگ HUF 9,869,166 US$ 39,366
مدیریت منابع انسانی HUF 11,677,454 US$ 46,462
مهندس مکانیک  HUF 5,054,181 US$ 19,564
مهندس نرم افزار HUF 7,235,800 US$ 29,769
مدیریت مالی HUF 12,307,644 US$ 48,420
مدیریت پروژه HUF 6,615,555 US$ 26,639
منابع انسانی HUF 4,558,888 US$ 17,900
ویزای کار مجارستان و سخن پایانی در مورد آن

ویزای کار مجارستان و راه های اخذ آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای کار مجارستان از و جزئیات بیشتر درباره راه های اخذ اقامت کاری مجارستان می توانید به سایر مقالات مرتبط با کار در مجارستان از جمله تحصیل در مجارستان، سرمایه گذاری در مجازستان، ثبت شرکت پر مجارستان، اقامت از طریق ازدواج در مجارستان، اقامت از طریق تولد در مجارستان و پناهندگی در مجارستان در وبسایت های موسسه حقوقی ملکپور مراجعه کرده و یا با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل فرمائید. در نظر داشته باشید که کار در مجارستان و اخذ ویزای کار مجارستان با توجه به نرخ پایین بیکار در این کشور مناسب به نظر می رسد اما باید در ابتدا بررسی شود که عنوان شغلی شما جز مشاغل مورد نیاز این کشور است یا خیر. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام مجموعه به منبع بسیاری عظیمی از اطلاعات مهاجرت دست پیدا کنید. امیدار است که نوشتار ویزای کار مجارستان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. هادی آشتیانی گفته:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر ملک پور
  در قسمت ویزای کار مجارستان و شرایط عمومی آن خط ۱۸ کلمه گرجستان به جای مجارستان به اشتباه تایپ شده است لطفاً اصلاح بفرمایید.
  با تقدیم احترام و سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ