ویزای کار قبرس و بررسی آن

ویزای کار قبرس ، شرایط اخذ ویزای کار قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق ویزای کاری، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان به ویزای کار قبرس دست یافت؟ موسسات کاریابی در قبرس کدامند؟ چه مدارکی جهت اخذ ویزای کاری قبرس مورد نیاز است؟ میزان حقوق و دستمزد نیروی کار در قبرس چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در خصوص ویزای کاری کشور قبرس و مهاجرت کاری به قبرس پاسخ داده و مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم.  ویزای کار قبرس ممکن است از جهاتی مورد استقبال تعدادی از هموطنان مان قرار بگیرد. تعدادی از افراد متخصص و افرادی که تحصیلات آکادمیک بالایی ندارند، در سال های اخیر به دنبال جستجوی کار در قبرس هستند و بهمین خطر ما تصمیم گرفتیم که در زمینه ویزای کاری قبرس مقاله ای را نگارش نماییم. این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است، به شما اطلاعات کاملی در باب اخذ ویزای کار کشور قبرس و مهاجرت به قبرس از طریق ویزای کار می دهد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

در ادامه مقاله به ارائه مطالبی بر اساس سر فصل های زیر می پردازیم :

ویزای کار قبرس
 • ویزای کار قبرس و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار قبرس و نرخ بیکاری در قبرس
 • ویزای کار قبرس و شرایط دریافت ویزای کار قبرس
 • ویزای کار قبرس و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار قبرس و مدارک موردنیاز ویزای کار قبرس
 • ویزای کار قبرس و میزان حقوق در قبرس
 • ویزای کار قبرس و مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹
 • ویزای کار قبرس و نحوه کاریابی در قبرس
 • ویزای کار قبرس و موسسات کاریابی در قبرس
 • ویزای کار قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در قبرس

ویزای کار قبرس و شرایط عمومی آن

قبرس که با نام جمهوری قبرس شناخته می شود، کشوری جزیره ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت این کشور نیکوزیا است .کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم بندی می شود. در قبرس شمالی بیشتر افراد ترک نشین هستند و بخش جنوبی آن غالبا یونانی نشین می باشند. به همین منظور، هر دو زبان یونانی و ترکی به عنوان زبان های رسمی این کشور به حساب می آیند. البته درصدی از مردم این کشور هم به زبان انگلیسی آشنایی دارند. جمعیت این کشور بیش از یک میلیون نفر می باشد که بالای ۷۰ درصد از مردم این کشور، یونانی هستند.

قبرس بر روی نقشه

در سال ۱۹۷۴ این کشور به دو بخش تقسیم شد. کشور قبرس جنوبی که بیشتر یونانی نشین هستند، به اتحادیه اروپا پیوسته است اما بخش ترک نشین که در قبرس شمالی هستند، از پیوستن به اتحادیه اروپا جا مانده است. کشور قبرس هنوز یکی از کشورهای عضو شنگن نمی باشد. زیرا این کشور کاملا به اتحادیه اروپا نپیوسته است و ممکن است افراد از قبرس شمالی به جنوبی بیایند و از این بابت مشکلاتی به وجود آید. مذهب نزدیک به ۸۰ درصد مردم کشور قبرس مسیحی است و کمتر از ۲۰ درصد آنها مسلمان هستند. تعدادی از آنها هم ارمنی هستند. در این مقاله به بررسی قبرس جنوبی که عضو اتحادیه اروپا می باشد، می پردازیم.

راههای مهاجرت به قبرس

ویزای کار قبرس و نرخ بیکاری در قبرس

یکی از مهم ترین عواملی که باید جهت تعیین کشور مناسب برای مهاجرت کاری در نظر گرفت، نرخ بیکاری آن کشور است. زیرا نرخ بیکاری نشان دهنده تعداد درصد تعداد افراد بیکار در جامعه می باشد که طبیعتا وقتی کشوری نرخ بیکاری بالایی دارد، می توان نتیجه گرفت که اقتصاد ضعیفی جهت اشتغال افراد جامعه دارد. در حال حاضر کشور قبرس نرخ بیکاری ۹٫۸ درصدی را دارد که در مقایسه با کشورهای آلمان، اتریش که دارای ویزای جستجوی کار هم هستند، بیشتر است.

نمودار زیر نرخ بیکاری کشور قبرس را در سال های اخیر نشان می دهد :

ویزای کار قبرس و نمودار نرخ بیکاری در قبرس

همانگونه که در نمودار بالا ملاحظه می کنید، نرخ بیکاری کشور قبرس در سال ۲۰۱۰ در پایین ترین حد در سال های اخیر بوده است و بعد از آن در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ بالاترین نرخ را تجربه کرده است. گفتنی است که کشور قبرس ویزای جستجوی کار ندارد و در حال حاضر نرخ بیکاری این کشور نیز نسبت به دیگر کشورهای اروپایی که ویزای جستجوی کار هم دارند، بسیار بالاتر است اما نسبت به سال های گذشته در این کشور، با کاهش نسبتا خوبی روبرو بوده است. جهت مهاجرت کاری به قبرس و دیگر کشورهای دنیا، حتما به نرخ بیکاری کشور به عنوان یک عامل مهم توجه نمایید.

ویزای کار قبرس و شرایط دریافت ویزای کار قبرس

برای دریافت ویزای کار قبرس شما باید بتوانید یک کارفرمای معتبر در کشور قبرس پیدا کنید. طبیعتا یافتن کار و دریافت ویزای کار قبرس در صورتی که شما در این کشور حضور ندارید، امری بسیار دشوار می باشد. به همین دلیل افراد غالبا هنگامی که می خواهند در کشوری کار کنند، از طریق تحصیل و یا روش های دیگر به کشور موردنظرشان ورود می کنند و سپس به جستجوی کار در آن کشور می پردازند و یا اینکه کشورهایی که ویزای جستجوی کار به ما ایرانیان ارائه می دهند، مانند آلمان یا اتریش را جهت یافتن کار انتخاب می کنند.

کار و مهاجرت کاری به کشور های خارجی

 • کشور قبرس به افراد زیر امکان جستجوی کار در این کشور را می دهد :

  • افرادی که شهروند قبرس هستند.
  • افرادی که اقامت دائم قبرس را دارند.
  • افرادی که ملیت قبرسی ندارند ولی پدر یا مادرشان قبرسی هستند.
  • افرادی که شهروند اتحادیه اروپا هستند و مدارکی مانند کارت شناسایی کشورشان و یا پاسپورت دارند.
  • افرادی که با یک شهروند قبرسی ازدواج کرده اند.

ویزای کار قبرس و بررسی ویزای همراه

بر طبق قوانین مهاجرت در کشور قبرس، پس از اینکه نفر اصلی ویزای کار قبرس را دریافت نمود، حق این را دارد که خانواده اش را با خود همراه سازد. در صورتی که  :

 • اقامت قانونی برای حداقل دو سال در جمهوری قبرس را داشته باشد.
 • اجازه اقامت حداقل یک ساله را داشته باشد.
 • دلیل منطقی برای حق اقامت دائم داشته باشد.

بررسی ویزای همراه در مهاحرت به خارج از کشور

تبصره : در صورتی که فردی که ویزای کاری قبرس را دارد، در شرکتی استخدام شده باشد و اجازه اقامت دریافت کرده باشد، نیازی به اقامت قانونی حداقل دو ساله را برای پیوست خانواده ندارد.

 • ویزای همراه کار در قبرس شامل افراد زیر خواهد شد :

  • همسر، در صورتی که حداقل یک سال قبل از تاریخ درخواست، ازدواج کرده باشید. به شرطی که همسرتان بالای ۲۱ سال باشد.
  • فرزندان کسی که ویزای کار قبرس را داراست، حتی فرزندی که به فرزندخواندگی گرفته شده است.
  • فرزندان همسر کسی که ویزای کار قبرس را داراست، حتی فرزندی که به فرزندخواندگی گرفته شده است.

منظور از فرزند، فرزندان زیر ۱۸ سال که ازدواج نکرده باشند، می باشد.

برای همراهان (همسر و فرزند)، در صورتی که شرایط دریافت ویزای همراه را نداشته باشند (به عنوان مثال هنگامی که تاریخ اعتبار پاسپورت آنها کوتاه باشد و یا اینکه به تازگی ازدواج کرده باشند)، اجازه اقامت موقت داده خواهد شد. یعنی همراهان می توانند به قبرس ورود پیدا کنند و اجازه اقامت موقت دریافت کنند.

همراهان پس از ورود به قبرس، در کمتر از ۷ روز کاری می بایست به اداره ثبت و مهاجرت مراجعه کرده و اجازه اقامت دریافت کنند.

در ابتدا به همراهان یک ویزای یک ساله داده خواهد شد که البته قابل تمدید نیز می باشد. لازم به ذکر است که مدت زمان کارت اقامت، نمی تواند بیش از مدت زمان اعتبار پاسپورت باشد.

ویزای کار قبرس و مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

برای دریافت ویزای کار قبرس، شما می بایستی مدارکی را تهیه و تنظیم نمایید. در زیر شما می توانید مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار قبرس را مشاهده نمایید. لطفا قبل از هرگونه اقدامی جهت اخذ ویزای کار قبرس، مدارک موردنیاز آن را با دقت چک کرده و بررسی نمایید.

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار قبرس :

  • تکمیل فرم ویزا (فرم M58و M64)
  • عکس
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه قرارداد کاری که توسط وزارت کار و بیمه تائید شده باشد
  • پرداخت هزینه ۲۰ پوند قبرس
  • ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن محل سکونت (مانند اجاره نامه و …)
  • بیمه نامه مسافرتی

مدارک مورد نیاز ـ‌مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

ویزای کار قبرس و میزان حقوق در قبرس

روزهای کاری در قبرس، ۶ روز در هفته و تعداد ساعات کاری در هفته، ۴۰ ساعت می باشد که حداقل حقوق در قبرس بر مبنای ۴۰ ساعت کار در هفته محاسبه می گردد و ساعات کاری در قبرس، بیشتر از ۴۴ ساعت در هفته نباید باشد.

جهت دریافت ویزای کار قبرس، در قرارداد کاری شما باید حتما حداقل حقوق کشور قبرس لحاظ گردد. زیرا اگر شما کاری که از طریق کارفرما در قبرس پیدا می کنید، حقوقی کمتر از آنچه که به عنوان حداقل حقوق در قبرس شناخته می شود، باشد، شما نمی توانید ویزای کار قبرس را دریافت کنید.

حداقل حقوق در قبرس ۸۷۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد که این حقوق برای دستیاران فروشگاه، دستیاران پرستار، آرایشگران، دستیاران مهدکودک می باشد. عموما پس از شش ماه کار در کشور قبرس، حداقل حقوق به ۹۲۴ یورو به صورت ماهیانه افزایش پیدا می کند. حداقل حقوق و دستمزد برای پناهجویانی که به عنوان یک کارگر غیرمتخصص مشغول به کار در بخش کشاورزی هستند، ۴۲۵ یورو به صورت ماهیانه می باشد که البته این مبلغ با محل اقامت و غذا می باشد. این در حالی است که کارگران ماهر در بخش کشاورزی، حداقل حقوق شان ۷۶۷ یورو ماهیانه می باشد که البته این مبلغ بدون محل اقامت و غذا است.

میزان حقوق در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری در خارج از کشور

علاوه بر نرخ بیکاری، یکی از شاخصه های اقتصادی دیگر که بر روی کار در یک کشور و چگونگی هزینه های زندگی تاثیر می گذارد،‌ نرخ مالیات بر درآمد آن کشور می باشد. نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور قبرس در چند سال اخیر بر روی نرم ثابت ۳۵ درصد قرار دارد. توضیح بیشتر آنکه نرخ مالیات بر در آمد در کشور قبرس در بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ به طور متوسط ۳۵ درصد بوده است که در تمام طول بازه زمانی مذکور بیشترین نرخ مالیات بر درآمد در قبرس در سال ۱۹۹۶ به میزان ۴۰ درصد و کمترین آن در سال ۲۰۰۳ به میزان ۳۰ درصد ثبت شده است. در نمودار زیر می توانید نمودار نرخ مالیات بر درآمد در کشور قبرس را در سالهای اخیر مشاهده نمایید :

نمودار نرخ مالیات بر درآمد قبرس

ویزای کار قبرس و مشاغل موردنیاز ۲۰۱۹

هنگامی که شما قصد دریافت ویزای کاری کشوری را دارید، باید حتما به مشاغلی که آن کشور با کمبود نیرو در آن مواجه است و موردنیازش می باشد، توجه نمایید. زیرا کشورها در صورتی به شما به عنوان یک نیروی خارجی امکان دریافت ویزا را می دهند که در کشور خودشان با کمبود نیروی متخصص در زمینه موردنیازشان مواجه باشند. جهت دریافت ویزای کاری قبرس، می توانید لیست مشاغل موردنیاز این کشور را در سال های اخیر مشاهده نمایید :

نحوه کاریابی در کشور های خارجی

 • مهندس برق الکترونیک

 • مدیر مالی

 • متخصص IT

 • پرستاران و ماماها

 • متخصصان حقوقی

 • معلم دبیرستان و استاد دانشگاه

ویزای کار قبرس و نحوه کاریابی در قبرس

جهت دریافت ویزای کار قبرس، شما باید بتوانید یک کارفرما در کشور قبرس پیدا کنید. به دلیل افزایش تعداد افراد بیکار در قبرس، یافتن کار از راه دور برای کسانی که اقامت این کشور را ندارند، بسیار دشوار است. برخی افراد گمان می کنند که می توانند با ویزای توریستی به قبرس بیایند و در همان جا در صورت یافتن کار، ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. در صورتی که طبق قوانین، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری وجود ندارد و شخص باید حتما به کشور خود برگردد و مجدد برای ویزای کاری درخواست دهد.

اگر شما اقامت قبرس را دارید، می توانید به اداره کار قبرس مراجعه کنید. در اداره کار این کشور می توانید با داشتن پاسپورت و یا کارت اقامت ثبت نام کنید. شما نمی توانید در  صورتی که اقامت قبرس را ندارید، برای یافتن کار به اداره کار قبرس درخواست بدهید. همچنین شما می توانید به موسسات کاریابی خصوصی و یا اتاق بازرگانی و صنایع قبرس (KEBE) مراجعه کنید. شما می بایست رزومه خود را که شامل اطلاعات کامل فردی، تحصیلی و کاری شما می باشد را در قالب یک فایل تهیه کرده و به موسسات کاریابی ارائه دهید. حتی شما این امکان را دارید که در روزنامه هایی که برای درخواست شغل در آن آگهی می شود نیز، به دنبال کار بگردید.

نحوه کاریابی در خارج از کشور

ویزای کار قبرس و موسسات کاریابی در قبرس

همانگونه که در بالا عنوان شد، یکی از راه های جستجوی کار در قبرس و اخذ ویزای کار قبرس ، از طریق جستجوی کار در موسسات کاریابی می باشد. شما می توانید از طریق آپلود رزومه خودتان در موسسات کاریابی معتبر، به دنبال کارفرما باشید.

 در زیر لیست تعدادی از موسسات کاریابی معتبر در قبرس را می توانید ملاحظه نمایید :

 • StaffMatters Recruitment Specialists

 • Pluton Employment Agency

 • AP Executive Limassol

 • Atlas Professionals Cyprus

 • Cyprus Hospitality Jobs

 • GCA

 • Career Finders Ltd

 • Ergodotisi.com

ویزای کار قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در قبرس

بیشتر افرادی که به دنبال جستجوی کار در قبرس هستند، هدفشان از اخذ ویزای کاری قبرس ، دریافت اقامت قبرس به صورت دائم و اخذ تابعیت قبرس است. اما همانگونه که عنوان شد، قبرس جنوبی کشوری اسن عضو اتحادیه اروپا که هنوز عضو شنگن نمی باشد و افراد نمی توانند به راحتی با دارا بودن پاسپورت قبرس ، در دیگر کشورهای اروپایی کار و زندگی کنند. به همین دلیل دریافت ویزای کاری قبرس ممکن است مورد تقاضای تعداد اندکی از افراد باشد.

در صورت دارا بودن شرایط زیر، افراد می توانند از طریق ویزای کار قبرس و تبدیل آن به اقامت دائم، تابعیت قبرس را دریافت نمایند :

 • حداقل سن ۲۱ سال
 • حداقل ۷ سال اقامت قانونی در قبرس (برای افرادی که فرزند قبرسی دارند، به ۵ سال کاهش پیدا کرده است)
 • ۱۲ ماه قبل از تاریخ درخواست تابعیت و پاسپورت قبرس، به صورت دائم و مسمتر در قبرس حضور داشته اند.
 • دارا بودن شخصیت اجتماعی قابل قبول (نداشتن سوء پیشینه و … )

پاسپورت قبرس

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک مقاله اخذ ویزای تابعیت از طریق کار در قبرس از همین وبسایت کلیک نمایید.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

ویزای کار قبرس و سخن پایانی

ویزای کار قبرس و شرایط دریافت ویزای کار قبرس در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که مطالعه فرمودید، در این مقاله درمورد ویزای کار قبرس، نرخ بیکاری قبرس، موسسات کاریابی، شرایط و مدارک موردنیاز اخذ ویزای قبرس و مواردی از این قبیل، با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت. پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت به قبرس، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و شرایط خود را برای کشورهایی مانند اتریش، کانادا، دانمارک و دیگر کشورهای رتبه یک دنیا نیز جویا شوید. امیدواریم که توانسته باشیم به سوالات شما در باب ویزای کار قبرس پاسخ گفته باشیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص به شما انتقال داده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاورین مجرب ما در امور بین الملل تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در بخش انتهای همین مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ