ویزای کار بلژیک و بررسی آن

ویزای کار بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و شرایط عمومی آن
 • ویزای کار بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و انواع ویزای کاری بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و بررسی ویزای همراه
 • ویزای کار بلژیک و میزان حقوق در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و نحوه کاریابی در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و مؤسسات کاریابی در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک
 • ویزای کار بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک

ویزای کار بلژیک و مقدمه ای بر آن

ویزای کار بلژیک ، شرایط اخذ ویزای کار بلژیک ، روند و مراحل اخذ ویزای کار بلژیک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. پروسه اخذ ویزای کاری بلژیک به چه منوال است؟ وضعیت کار در بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک چگونه است؟ چگونه می توان در بلژیک کار پیدا کرد؟ آیا می توان با ویزای کاری بلژیک به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست یافت؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر پاسخ داده و نکات حائز اهمیتی را در مورد ویزای کار بلژیک مطرح می نماییم. بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت آن بروکسل است. این کشور در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی ( گویش فلاندری ) و در ۴۰٪  از مناطق جنوبی این کشور مثل والونی، به زبان فرانسوی صحبت می‌شود و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. شایان ذکر است که کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی‌زبان هستند و در شرق کشور زندگی می‌کنند. با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در بلژیک

مقاله مرتبط

کاریابی در بلژیک

ویزای کار بلژیک و شرایط عمومی آن

اولین گام برای اخذ ویزای کار بلژیک آن است که متقاضی می بایست از یک کارفرمای بلژیکی پیشنهاد کار یا Job Offer داشته باشد، آنگاه می تواند برای سایر مراحل اخذ ویزا از جمله رزرو وقت سفارت، تهیه مدارک مدارک مورد نیاز و …  اقدام کند. برای داشتن یک پیشنهاد کار از کارفرمایان بلژیکی و نحوه کاریابی در بلژیک راه های زیادی وجود دارد، که در ادامه روش های درست و غلط کاریابی در کشور بلژیک را معرفی کرده و به تفصیل در مورد پیدا کردن کار و کارفرما از روش های درست، در این کشور بحث خواهیم کرد.

اگر از کار، فرهنگ کار و قوانین کار در کشور بلژیک اطلاع چندانی ندارید باید گفت که مردم بلژیک به جای دوری از زندگی، کار می کنند. مطابق قانون کار و ساعات کاری در بلژیک، ساعات کاری در یک روز ۸ ساعت و در هفته ۴۰ ساعت می باشد. یک نکته بسیار مهم در کشور بلژیک وجود دارد و علاقه مندان به کار در بلژیک بهتر است از آن مطلع باشند و آن هم مالیات بسیار بالای این کشور می باشد. البته دولت تلاش می کند در هنگام بیماری با ارائه خدمات درمانی مناسب و در هنگام بیکاری با ارائه حقوق به مردم تا حدی شرایط را متعادل نماید، اما برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند نکته بسیار قابل توجهی محسوب می گردد.

بلژیک

ویزای کار بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک

متقاضیان کار در کشور بلژیک یا هر کشور دیگری می بایست پیش از اقدام به مهاجرت کاری به کشور مورد نظر شان، عواملی نظیر نرخ بیکاری و نرخ مالیات بر درآمد کشور مربوطه و سایر عوامل را مورد بررسی دقیق قرار دهند تا انتخاب دقیق و رضایت بخشی برای زندگی و کار در آن کشور داشته باشند.

به گزارش Trading Economics نرخ بیکاری در کشور بلژیک در دسامبر سال ۲۰۱۸ از ۵٫۶ درصد، به ۵٫۵ درصد در نوامبر همان سال رسیده است. میانگین نرخ بیکاری در کشور بلژیک از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۱۸ برابر با ۸٫۲۹ درصد گزارش شده است. بیشترین نرخ بیکاری در مدت زمان مذکور ۱۱ درصد بوده که در اکتبر سال ۱۹۸۳ و کمترین نرخ بیکاری در همان بازه زمانی ۵٫۵ درصد بوده که در سپتامبر سال ۲۰۱۸ گزارش شده است. با این روند نزولی نرخ بیکاری در کشور بلژیک می توان نتیجه گرفت که این کشور مقصدی مناسب برای مهاجرت کاری می باشد.

در زیر نمودار نرخ بیکاری کشور بلژیک در ۵ سال اخیر و در سال ۲۰۱۸ ارائه شده است :

نمودار نرخ بیکاری بلژیک در 5سال اخیر

نمودار نرخ بیکاری بلژیک در ۵سال اخیر

نمودار نرخ بیکاری بلژیک در سال 2018

نمودار نرخ بیکاری در کشور بلژیک در سال ۲۰۱۸

ویزای کار بلژیک و انواع ویزای کاری بلژیک

دولت بلژیک برای متقاضیان کار در این کشور، سه نوع ویزای کاری را تدارک دیده است که هر نوع ویزا، بسته به شرایط متقاضی و هدف وی از کار در بلژیک و مدت زمان اقامت کاری او در بلژیک صادر می شود. دولت بلژیک علاوه بر این سه نوع ویزای کاری ، کارت اشتغال را نیز در چارچوب برنامه صدور ویزای کار کشور خود گنجانده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت :

 • ویزای کار بلژیک و ویزای کار نوع A

  در این نوع ویزا، متقاضی می تواند چند کافرما داشته و اعتبار آن نیز نامحدود است. متقاضیان این نوع ویزا، دارای تخصص حرفه ای خاص می باشند.

 • ویزای کار بلژیک و ویزای کار نوع B

  در این نوع ویزا، متقاضی فقط یک کارفرما دارد. اعتبار این ویزا از زمان صدور به مدت یکسال  بوده با این ویژگی که قابل تمدید نیز می باشد. اگر متقاضی بخواهد پس از گذشت یک سال کار در بلژیک، به این روند ادامه دهد، می بایست ویزا نوع B خود را تمدید نماید. برای این امر کارفرمای متقاضی می بایست برای بکار گیری مجدد او درخواست دهد که البته بعضا نیاز خواهد بود که متقاضی به کشور متبوع خود باز گشته و از آنجا مجددا درخواست  ویزای کار بلژیک با کارفرمای مذکور را ارسال کند. نکته جالب در این نوع ویزا آن است که اگر شخص ۴ بار و یا ۴ سال این نوع ویزا را تمدید نماید و در این مدت در بلژیک به کار و زندگی مشغول بوده و البته مالیات دهد، بعد از این ۴ سال می تواند برای ویزای کار دائم واقامت دائم اقدام نماید.

 • ویزای کار بلژیک و ویزای کار نوع C

  این نوع ویزای کار بلژیک همانند ویزای نوع A است با این تفاوت که مدت آن یک سال بوده و همچنین برای تمامی کارجویان مناسب است ونیاز به تخصص خاصی ندارد.

متداول ترین نوع ویزای کار بلژیک برای خارجیان، همان نوع دوم است که اگر کارفرما بخواهد از اتباع کشور های خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید، باید تقاضای مجوز کار نوع B را بدهد.

 • ویزای کار بلژیک و کارت اشتغال

  اگر متقاضیان کار در کشور بلژیک تمایل داشته باشند که در این کشور به خود اشتغالی بپردازند یا بصورت مستقل کسب و کاری را راه اندازی کنند، قادر خواهند بود که با دریافت کار اشتغال، کار خود را در این کشور به صورت قانونی آغاز نمایند. کارت اشتغال کشور بلژیک عموما به مدت ۲ سال و حداکثر ۵ ساله صادر می گردد. نکته دیگر در مورد ویزای کار بلژیک و خود کارت اشتغال این است که هزینه صدور کارت اشتغال این کشور در حدود ۱۴۰ یورو می باشد. چنانچه شما قصد داشته باشید که برای اخذ کارت اشتغال بلژیک از داخل ایران اقدام کنید، می بایست همزمان با ارسال درخواست برای کار اشتغال، درخواست اقامت بلژیک را همراه با مدارک لازم ارائه نمایید. در صورتیکه در بلژیک اقامت داشته باشید کارت اشتغال حداکثر به مدت زمان اقامت شما دربلژیک صادر خواهد شد. از مزیت های کارت اشتغال بلژیک این است که همراهان ( همسر و فرزندان ) متقاضی نیز می توانند با او در بلژیک اقامت داشته باشند. البته این مزیت، برای ویزای کار بلژیک نیز وجود دارد که ما در ادامه مقاله به آن پرداخته ایم.

ویزای کار بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک

اگر شما می خواهید ویزای کار بلژیک را دریافت نمایید، باید گواهی صحت سلامت پزشکی را به همراه سه قطعه عکس پاسپورتی و اسکن پاسپورت خود به کارفرما تحویل نمایید. سپس کارفرمای شما، مدارک را به همراه یک نسخه از درخواست کار پیشنهادی به وزارت کار بلژیک ارائه می نماید.

معمولا روند استخدام و ارائه مجوز کار به یک شخصی که از خارج از اتحادیه اروپا درخواست کار در بلژیک را دارد به این گونه است که آن شغل  ابتدا به مدت ۳ ماه در کشور بلژیک و پس از آن ۳ ماه دیگر در کشور های اتحادیه اروپا آگهی می شود و چنانچه در این مدت درخواستی برای تصدی آن شغل ارائه نشد، کار فرمای می تواند نیروی کار مورد نظرش را از متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا تأمین نماید. در مورد پست های مدیریتی ، معمولا مجوز با کمترین و یا حتی بدون سوال اعطا می گردد. مدت زمان لازم برای بررسی پرونده واعطای مجوز کار ممکن است تا ۱۲ هفته به طول انجامد. کارفرمایانی که خارج از محدوده اروپا قصد کارافرینی دارند باید ابتدا یک کارت حرفه ای به نامه professional card دریافت کنند که این کارت به مدت ۵ سال اعتبار خواهد داشت.

در خصوص ویزای کار بلژیک می توان بیان نمود که برای دریافت این کارت به پاسپورت، گواهی صحت و سلامت پزشکی و همچنین مدارکی مبنی بر اینکه شما دارای توانایی های خیلی بالا در حرفه ی خود می باشید، نیاز خواهد بود. در نظر داشته باشید که حتما با کنسولگری و یا سفارت بلژیک در کشور خود ، در تماس بوده زیرا ممکن است در زمینه ی حرفه ی کاری شما مدارکی اضافی وتکمیلی نیز مورد نیاز باشد .

مثلا برای دریافت کارت حرفه ای برای شغل روزنامه نگاری ، باید یک گواهی مطبوعاتی ارائه کنید و نیز قابلیت کار در مطبوعات کشور بلژیک را داشته باشید یا به عنوان یک نویسنده یا نگارنده مستقل که  واجد شرایط باشد ، باید یک کپی از کارهای مطبوعاتی سابق خود، بهمراه درآمد مالی از کار مطبوعاتی مستقل در کشور متبوع تان طی سال  های اخیر را ارائه نمایید.

بعضی از مشاغل و فعالیت های اقتصادی برای خارجیانی ( چه در داخل اتحادیه اروپا و چه در خارج از آن) که می خواهند در بلژیک کار کنند و یا ایجاد شغل کنند می بایست قبل از شروع به کار و فعالیت در این کشور ، فعالیت های خود را به دولت بلژیک اعلام کنند.

همانطور که شاید پی برده باشید، پروسه ارائه کامل مدارک مورد نیاز برای ویزای کار بلژیک برای هر شغل و متقاضی آن تا حدودی متفاوت است. لذا به شما پیشنهاد می شود که پروسه ویزای کار بلژیک را با یک وکیل مهاجرتی طی نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با برخورداری از مشاوران مجرب و وکلای برجسته مفتخر است، شما را در زمینه اخذ ویزای کار بلژیک و طی روند ویزا و سفارت یاری دهد.

ویزای کار بلژیک و بررسی ویزای همراه

یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان متأهل ویزای کار بلژیک را به خود مشغول کرده و از دغدغه های اجتناب ناپذیر آنان به شمار می رود، اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان می باشد. خبر خوب این است که قوانین مهاجرتی کشور بلژیک همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به صورتی است که این مجوز را صادر می کند تا اعضای خانواده فردی که ویزای کار بلژیک  را دریافت نموده است، پس از اخذ اقامت وی در این کشور، بتوانند ویزای همراه دریافت نموده و در این کشور اقامت داشته باشند. طبق قوانین مهاجرتی کشور بلژیک از بین تمامی اعضای خانواده متقاضی، تنها همسر قانونی و رسمی، فرزندان وابسته غیر متأهل ( فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزند خواندگان ) و فرزندان وابسته بالای ۱۸ سالی که دارای معلولیت هستند و متقاضی سرپرست قانونی آن هاست، می توانند به عنوان ویزای همراه به کشور بلژیک مهاجرت نمایند.

مدراک مورد نیاز ویزای همراه در بلژیک شامل موارد زیر می باشد:

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک مربوط اثبات رابطه با افراد، مانند قباله ازدواج و گواهی تولد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • بیمه نامه بهداشتی
 • اثبات وجود مکان مناسبی برای زندگی شخص
 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین معیشت

ویزای کار بلژیک و میزان حقوق در بلژیک

به گزارش country economy حداقل حقوق در کشور بلژیک در سال ۲۰۱۹ به صورت ثابت بر روی ۱۵۹۳٫۸ یورو در ماه قرار داشته است که این مقدار حاکی از ۱۹۱۲۶ یورو در سال است. بنابر گزارشات حاصل شده حداقل دستمزد در بلژیک نسبت به سال گذشته ۳۱٫۲ یورو در ماه افزایش داشته که به معنی افزایش ۲ درصدی است. اما این افزایش دستمزد، پایین تر از نرخ CPI ( شاخصی قیمت مصرف کننده ) سال ۲۰۱۸ مربوط به کشور بلژیک که ۲٫۳ درصد گزارش شده، بوده است به این معنی که قدرت خرید نیروی کار در بلژیک علی رغم افزایش دستمزد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. با توجه به رنکینگ حداقل دستمزد ملی کشور ها می توان دریافت که بلژیک یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان حداقل دستمزد را بین ۹۷ کشور موجود در این لیست دارد.

در جدولی که در زیر آمده است، سیر پیشرفت حداقل دستمزد ملی در کشور بلژیک ارائه شده است.

جدول حداقل دستمزد در 11 سال اخیر در بلژیک

در شکل زیر نیز نقشه حداقل حقوق نیروی کار در اروپا را مشاهده می کنید:

نقشه حداقل حقوق نیروی کار در اروپا

ویزای کار بلژیک و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ بلژیک

طبیعی است که برای پیدا کردن کار در هر کشوری باید به سراغ مشاغلی رفت که نیروی کار داخلی آن کشور برای اشغال آن مشاغل کافی نباشد یا بعبارتی باید به سراغ مشاغل مورد نیاز آن کشور رفت. بنابرین با شناخت نیازمندی های شغلی کشور بلژیک به صورت بهینه تری می توان در زمینه پیدا کردن کار در این کشور اقدام کرد. بیشتر مشاغل موجود در بروکسل نیازمند نیروی کار بسیار ماهر در بخش های خدماتی مانند خدمات اجتماعی ، بهداشت عمومی، آژانس املاک و موسسات مالی و بین المللی کسب و کار می باشد. زمینه های شغلی مورد نیاز کشور بلژیک عبارتند از :

 • تکنسین ها
 • مهندسین
 • معماران
 • پرستاران و ماماها
 • معلمان
 • نمایندگان فروش فنی و تجاری
 • حسابداران
 • مدیران پروژه
 • کارکنان IT مانند طراحان سیستم کامپیوتری و تحلیلگران
 • کارکنان مدیریت
 • مکانیک
 • معاملات مربوط به ساخت و ساز ساختمان، از جمله برق و لوله کشی و ...

مناصب شغلی که در بلژیک با کمبود مواجه هستند، عبارتند از : پزشکان و تخصص های مربوط به حوزه سلامت ، تخصص های حوزه ICT ، مهندسان صنایع فنی، تخصص های بیمارستانی، مأمورهای امنیتی.

مشاغل مورد نیاز بلژیک

ویزای کار بلژیک و نحوه کاریابی

همانطور که اشاره شد برای اخذ ویزای کار بلژیک می بایست از یک کارفرمای بلژیکی پیشنهاد کار یا Job Offer داشته باشید. حال سؤال این است که چگونه در بلژیک موفق به پیدا کردن کار و ارتباط با کارفرمای مورد نظر خود و مصاحبه شغلی با او شوید؟ متاسفانه مسیر اشتباهی که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری از متقاضیان به اشتباه تصور می کنند که بوسیله اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک، زمان و فرصت لازم را برای پیدا کردن کار در این کشور را پیدا خواهند کرد. اما جدای از احتمال ریجکت شدن ویزا های توریستی در سال های اخیر، ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که ویزاهای توریستی زمان بسیار محدودی دارند و قابلیت تبدیل و تمدید نیز ندارند. با توجه به تمام این مسائل به این نتیجه می رسیم که این نوع ویزاها برای پیدا کردن فرصت شغلی و مصاحبه با کارفرمای مورد نظر در بلژیک مناسب نمی باشند. گزینه های بهتر، کم هزینه تر و مطمئن تری برای پیدا کردن کردن کار در بلژیک وجود دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

ویزای کار بلژیک و موسسات کاریابی

به گزارش country economy حداقل حقوق در کشور بلژیک در سال ۲۰۱۹ به صورت ثابت بر روی ۱۵۹۳٫۸ یورو در ماه قرار داشته است که این مقدار حاکی از ۱۹۱۲۶ یورو در سال است. بنابر گزارشات حاصل شده حداقل دستمزد در بلژیک نسبت به سال گذشته ۳۱٫۲ یورو در ماه افزایش داشته که به معنی افزایش ۲ درصدی است. اما این افزایش دستمزد، پایین تر از نرخ CPI ( شاخصی قیمت مصرف کننده ) سال ۲۰۱۸ مربوط به کشور بلژیک که ۲٫۳ درصد گزارش شده، بوده است به این معنی که قدرت خرید نیروی کار در بلژیک علی رغم افزایش دستمزد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. با توجه به رنکینگ حداقل دستمزد ملی کشور ها می توان دریافت که بلژیک یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان حداقل دستمزد را بین ۹۷ کشور موجود در این لیست دارد.

در جدولی که در زیر آمده است، سیر پیشرفت حداقل دستمزد ملی در کشور بلژیک ارائه شده است.

نام موسسه کاریابی آدرس سایت توضیح
EuroBrussels www.eurobrussels.com این سایت که کار خود را در سال ۲۰۰۱ آغاز نموده است، رسالت خود را پیدا کردن کار در موسسات، شرکت ها، سازمان های بین المللی، و NGO های اتحادیه اروپا عنوان کرده است.
Brussels Jobs www.brusselsjobs.com/ موسسه کاریابی و استخدامی که برای اشخاصی که فقط به زیان انگلسی تسلط دارند به جستجوی کار در زمینه های امور مالی ، IT و شبکه ، مدیریت ،خبرنامه ها و مجلات هفتگی می پردازد .
CPM www.cpm-hrm.be/en-gb/ موسسه  کاریابی بین المللی برای  استخدام مشاوران متخصص در امور  مالی و پولی، مهندسی، IT و شبکه ، تدارکات را بر عهده دارد .
Michael Page www.michaelpage.be موسسه کاریابی که متخصصان استخدام بین المللی با تمرکز برامور مربوط به فروش و بازاریابی کالاها ، فناوری اطلاعات، مهندسی، منابع انسانی وحسابداری می پردازد .
Randstad www.randstad.be موسسه کاریابی در بروکسل که تنها از طریق آنلاین به جستجوی کار برای متخصصان و پرسنل  پزشکی می پردازد
jobsinbrussels www.jobsinbrussels.com موسسه کاریابی در شهر بروکسل کشور بلژیک که به جستجوی کار و فرصت های شغلی به زبان انگلیسی به طور حرفه ای می پردازد.

علاوه بر موسسات کاریابی و آژانس های استخدامی بلژیکی و بین المللی،‌ می توان از طریق سایت های کاریابی که آزادانه فعالیت می کنند، شما می توانید بوسیبه روزنامه ها، مجلات آنلاین و شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین نیز به جستجوی کار و ارتباط با کارفرمای مورد نظر خود در بلژیک بپردازید. در زیر لیستی از مراکز کاریابی اینترنتی معتبر را مشاهده می کنید :

 • سایت TOTALJOBS
 • سایت BETTERTEAM
 • سایت INDEED
 • سایت STEPSTONE
 • سایت JOBAT.BE

علاوه بر تمام گزینه فوق می توانید در بخش استخدام وبسایت رسمی شرکت های بزرگ و کوچک بلژیکی، نیز به جستجوی کار بپردازید.

نحوه کاریابی در بلژیک

ویزای کار بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک

اخذ ویزای کار بلژیک ، تحت شرایطی که در ادامه می آید می تواند منجر به اخذ اقامت دائم، تابعیت و شهروندی کشور بلژیک شود. اگر شخصی ۵ سال متوالی در بلژیک مشغول به کار باشد و در این ۵ سال به دولت بلژیک مالیات بپردازد، اقامت موقت وی تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. پس از اخذ اقامت دائم درصورتی که ثابت گردد شخص شرایط و الزامات مربوطه را داراست،‌ آنگاه می تواند برای تابعیت ، پاسپورت یا شهروندی کشور بلژیک درخواست دهد. از جمله این شرایط و الزامات ، داشتن دانش زبانی مناسب در زمینه هر ۳ زبان پر تکلم در کشور بلژیک است. به عبارت دیگر شخص باید تا حد مناسبی قادر به صحبت به زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی باشد که طبیعتا برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با این زبان ها نداشته اند کار ساده ای نمی باشد. در واقع این شرایط و الزامات جهت سنجش میزان ادغام فرد در جامعه بلژیک بوده و دلایلی نظیر فرار مالیاتی یا انجام جرائم خاص ممکن است این روند را با کندی یا اختلال مواجه نماید.

درخواست اخذ شهروندی در بلژیک عموما با مدارک زیر صورت می پذیرد:

 • اثبات اقامت قانونی در بلژیک
 • فتوکپی رسمی کارت شناسایی و مدارک هویتی
 • کپی گواهی تولد متقاضی
 • فرم درخواست شهروندی تکمیل شده با اظهارات امضا شده توسط متقاضی
هزینه های زندگی در بلژیک
کار ضمن تحصیل در بلژیک
مهاجرت به بلژیک

توصیه ما این است که اگر واقعا به دنبال کار  و زندگی در خارج از کشور می باشید،‌ به کشورهایی مهاجرت کنید که دارای بهترین شرایط و سطح رفاه و کمترین نرخ بیکاری باشند. هزینه های زندگی و مالیات بر در آمد یک کشور نیز از نکاتی است که متقاضی مهاجرت به آن کشور به آن ها توجه ویژه ای داشته باشد که ما به طور عمومی کار و زندگی در کشورهایی نظیر آلمان ، اتریش و کانادا و … را پیشنهاد می کنیم. البته این پیشنهاد برای هر متقاضی کاری مناسب نبوده و باید شرایط وی مورد بررسی قرار بگیرد تا نسخه ای مناسب برای مهاجرت آن متقاضی ارائه گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ ویزای کار بلژیک می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور بلژیک را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ ویزای کار بلژیک به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

اما سوای بلژیک، نرخ بیکاری در کشورهای دیگری نظیر اتریش و آلمان از این مقدار هم کمتر بوده و شرایط کار در آن کشورها از بلژیک بهتر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات کار در آلمان و کار در بلژیک مراجعه نمایید.

ویزای جستجوی کار آلمان
شرایط اخذ ویزای کار اتریش

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای کار بلژیک و سخن پایانی

ویزای کار بلژیک ، شرایط اخذ ویزای کار بلژیک ، روند و مراحل ویزای کاری بلژیک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. ما در این مقاله با ارائه اطلاعاتی در زمینه شرایط عمومی، نرخ بیکاری ، میزان حقوق نیروی کار در بلژیک به شرایط کار و وضعیت درآمد در بلژیک اشاره کردیم تا شما دید وسیع تری را نسبت به کار در بلژیک پیدا کنید. همچنین با معرفی انواع ویزای کار بلژیک و اشاره به مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری بلژیک شما را تا حدودی با پروسه ویزای کار بلژیک آشنا کردیم. در آخر هم وضعیت شرایط و الزامات اخذ تابعیت بلژیک از طریق ویزای کاری بلژیک را به همراه ویزای همراه برای متقاضیان متأهل بررسی کردیم تا به سوالات شما در این زمینه هم پاسخ داده باشیم. شما می توانید با اطلاعات موجود در این مقاله دید خوبی نسبت به تصمیم کار در بلژیک کسب کنید اما ما پیشنهاد می کنیم که در این زمینه با یک وکیل مهاجرتی با تجربه مشورت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با در اختیار داشتن بهترین مشاوران و وکلای مجرب این امکان را برای شما فراهم می آورد تا پروسه ویزای کاری بلژیک را با اطمینان بیشتری طی کنید. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد سوالات شما در زمینه ویزای کاری بلژیک پاسخ داده باشد. اما شما جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ ویزای کاری بلژیک می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور بلژیک را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ ویزای کار بلژیک به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ