ویزای کاریابی و کار در آلمان

                               

ویزای کاریابی و کار در آلمان

آلمان چگونه کشوری است ؟ آیا شرایط کاری در کشور آلمان مساعد است؟شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان چگونه است؟ برای اخذ ویزای کاریابی آلمان متقاضی باید به کجا مراجعه کند؟ چه مدارکی را برای دریافت ویزای کاریابی المان باید فراهم کرد؟آیا برای دریافت ویزای کاریابی آلمان ،متقاضی باید هزینه ایی را پرداخت کند؟تا چه سنی متقاضی می تواند برای دریافت ویزای کاریابی اقدام کند؟در چه مدت زمانی شخص میتواند به دنبال کار در کشور آلمان باشد؟ اگر ویزای کاری شخص به اتمام برسد ،چه اتفاقی می افتد؟ویزای کار چیست؟بلو کارت چیست؟ شرایط دریافت بلو کارت چیست؟بلو کارت برای چه کسانی صادر می شود؟آیا کسی که بلو کارت را دریافت می کند می تواند کسی را همراه خود ببرد؟ فردی که بلو کارت را دریافت می کند از چه مزایایی می تواند استفاده کند؟ایا شرایط کاری در کشور آلمان برای تمامی افراد یکسان است؟اینها نمونه سوالاتی است که اگر شخصی خواهان کار در خارج از کشور به خصوص کشور آلمان است ، در ذهن او پدیدار می شود. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می تواند شما عزیزان را در طی مراحل دریافت ویزای کاری کشور آلمان  همراهی کند تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. شما عزیزان می توانید با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشید و از مشاوران رایگان بهرمند شوید.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با ۱۲ شعبه در سراسر دنیا آماده مشاوره رسانی به شما عزیزان در کلیه مسائل حقوقی و بین المللی می باشد.

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود.آلمان کشوری در قاره اروپا است که پایتخت ای کشور برلین است.آلمان از شمال با دریای شمال ، دانمارک و دریای بالتیک و از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ،لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند هم مرز است.این کشور ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت ترین کشور اروپا است.بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت های هامبورگ ،هسن ،برلین و بادن-وورتمبرگ است.حدود %۱۹  جمعیت آلمان از خانواده های مهاجر است.زبان رسمی کشور آلمان ، زبان آلمانی است و حدود %۹۵ مردم این کشور به این زبان گویش می کنند و %۵ مابقی را گویش های مربوط به اقلیت ها تشکیل می دهند. آلمان دارای یک بازار اجتماعی اقتصادی با نیروی کار مجرب ، موجودی حساب بزرگ و مناسب و سطح بالایی از نو آوری است. آلمان بزرگ ترین قطب اقتصاد ملی در اروپاست و  همچنین جزو چهار تولید کننده بزرگ در سال ۲۰۰۹ شناخته شد.

شرایط گرفتن ویزای کار

اشخاصی که خواهان کار در کشور آلمان هستند به دو دسته تقسیم می شوند.دسته اول شهروندانی هستند که در کشورهایی زندگی می کنند که کشور آنها جزو اتحادیه اروپا است به جز کشورهای انگلستان ،دانمارک و ایرلند.شهروندهای این کشور ها نمی توانند از شرایط ویزای کاری در آلمان استفاده کنند.شهروندان کشورهای ایالات متحده ،استرالیا،کانادا ،اسرائیل،نیوزلند،سوئد،ژاپن و جمهوری کره نیز می توانند به راحتی شهروندان اتحادیه ی اروپا اجازه کار را در آلمان دریافت کنند بدون اینکه نیاز باشد ویزای کار دریافت کنند. و دسته ی دوم متعلق به افرادی است که ساکنین این کشورها نیستند و تابع کشورهای ثالث هستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاریابی

مدارکی که برای ویزای کاریابی کشور آلمان نیاز است اعم از : ۱) تکمیل فرم تقاضا:فرم تقاضا را متقاضی باید از سفارت دریافت کند ، آن را تکمیل کند و به مقامات تحویل دهد. ۲) نامه درخواست کار ۳) ۲ قطعه عکس ۶×۴     ۴) پاسپورت  ۵) پرینت موجودی حساب بانکی متقاضی ۶)نام و نام خانوادگی ،شماره تلفن ، ایمیل، ادرس پستی واطلاعات شخصی فرد. ۷) اصل و کپی شناسنامه ۸)بیمه نامه ۹) رزومه کاری و سوابق کاری.اگر شخصی خواهان کار در آلمان باشد می تواند از ویزای کاریابی استفاده کند. ویزای کاریابی آلمان برای متقاضی حداکثر ۶ ماهه صادر می شود .در طول این زمان متقاضی می توانند برای پیدا شغل مناسب به آلمان مهاجرت کنند و جویای کار باشند. اگر شخص در این مدت زمان مشخص نتواند کار مناسب را بیابد، بعد از اتمام زمان ویزا باید به کشور خود برگردد . اگر شخص کار مناسب  را بیاید ، ویزای کار این شخص می تواند بعد از مراحل اداری به ویزای کار تبدیل شود و امکان اخذ بلو کارت برای متقاضی است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بلو کارت:

شخصی که مشغول کار در آلمان شده است ، اگر تحصیلات دانشگاهی داشته باشد و در موسسه یا شرکتی که مشغول کار است ، به دلیل وجود قرارداد استخدامی موجود بین طرفین ، متقاضی می تواند بلو کارت دریافت کند.متوسط حقوق دریافتی سالانه ۴۹٫۰۰۰ یورو است و حقوق شخصی که خواهان دریافت بلو کارت است نباید از حداقل حقوق دریافتی که ۳۶٫۱۹۲ یورو کمتر باشد.

مزیت های دریافت بلو کارت:شخصی که مشغول کار در آلمان است بعد از ۶ ماه میتواند بلو کارت دریافت کند و سریعا اقامت را دریافت کند  و ۳۳ ماه متوالی را در این کشور سپری کند. در صورتی که در طول دوره ی کاری و در طول این زمان زبان آلمانی خود را به سطح B2  برساند می توانند این دوره را به ۲۱ ماه کاهش بدهد.   ۳)شخصی که بلو کارت را دریافت می کند می تواند برای کار به کشورهای جزو اتحادیه اروپا برود و آنجا مشغول به کار باشد.شخص در صورتی می تواند از این مزیت استفاده کند که دوره کاری او بیشتر از ۱۲ ماه طول نکشد ، در غیر این صورت ویزای کاری شخص باطل می شود .  ۴) فرد می تواند در کشور های اتحادیه ی اروپا تا سقف ۱۸ ماه مستقر باشد بدون اینکه ویزای وی باطل شود. ۵)فرد می تواند از ویزای همراه نیز استفاده کند و کسی را همراه خود ببرد.همراه اجازه کار دارد به شرط اینکه مهارت های زبان آلمانی خود را تقویت کند.

 طبق گروه بندی که دولت آلمان طرح ریزی کرده است ، زمینه های شغلی در آلمان به سه گروه تقسیم می شوند:

۱) افرادی که شغل عمومی دارند و نیاز به تحصیلات عالی ندارند .کسانی که جزو این دسته قرار می گیرند باید پاسپورت ، ۲ قطعه عکس رنگی ، دو کپی از مدرک تحصیلی خود و یا مدرکی در زمینه کاری که در آن فعالیت دارند ودعوتنامه ایی از شرکتی که در آن مشغول به کار شدند.این مدارک را برای سفارت آلمان در کشور خود ارسال می کنند که کلیه ی این مدارک باید به زبان اصلی موجود باشد و به زبان انگلیسی نیز موجود باشد.

۲) دسته دوم افرادی هستند که تحصیلات عالی دارند و در زمینه ی فعالیت خود حرفه ایی هستند.کشور آلمان بها و ارزش زیادی برای افراد متخصص قائل است و از افراد متخصص حمایت می کنند تا شرایط ماندن در آلمان و اقامت را برای این اشخاص هموارتر سازد.مدارکی که این اشخاص برای ارائه باید فراهم کنند از قبیل فرم درخواست کاری به همراه دو قطعه عکس رنگی ۶×۴ ،قرارداد استخدامی در شرکتی که در آن مشغول به کار شده اند ، پاسپورت ، مدارکی دال بر سابقه کاری این افراد و رزومه کاری با جزئیات . کسانی که از دسته افرادی هستند که در زمینه ای تخصص خاصی دارند ، استاد دانشگاه و مد یران برجسته ایی هستند باید حقوق سالانه ی خود را نیز ذکر کنند و حداقل حقوقی که برای ایشان قابل قبول است ۸۶٫۴۰۰ یورو است.

۳)افرادی که برای خودشان کار می کنند یا ثبت شرکت انجام می دهند جزو دسته ی سوم هستند.این دسته خود کارفرما هستند و برای خود کار می کنند.در این مورد افراد باید ۳ اصل را در نظر داشته باشند الف)کار در راستای نیاز ها و اهداف کشور آلمان باشد.  ب)شغلی که آنها ایجاد می کنند برای کشور آلمان سودآور باشد و به اهداف اقتصادی این کشور کمک کند.   ج)اگر شخص از پشتیوانه مالی برای شرکت استفاده می کند باید ذکر کند که این پشتیوانه سرمایه مالی خودش است یا از وام بانکی استفاده می کند. اگر سرمایه گذاری این شخص بیش از یک میلیون باشد و بتواند ۱۰ فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد کند ، دولت آلمان این تضمین را می دهد که از این شخص در راستای تحقق اهدافش حمایت می کند.مدارکی که باید ارائه دهد از قبیل فرم درخواست برای اقامت ، ۲ قطعه عکس ۶×۴ ،پاسپورت ، برنامه تجاری که میخواهد در راستای آن مشغول به کار شود ،فرایند اشتغال زایی و برنامه و اهدافش ،سرمایه مالی مشخص شده که پشتیوانه تجارت وی باشد و بهتر است که پروژه و تجارت وی در زمینه ی پژوهشی و فناوری باشد.

این مقاله خلاصه اطلاعاتی در زمینه ی درخواست ویزای کاریابی و کاری کشور آلمان بود که در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.از آنجا که کشور آلمان محل مناسبی برای رشد اقتصادی است ، نیازمند آن است که بتوانیم بیشتر در این زمینه اطلاعات به دست بیاوریم.مشاوران موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) متخصصین در زمینه ی اخذ ویزای کاریابی و ویزای کشور آلمان هستند که شما عزیزان با تماس رایگان با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه اخذ ویزای کاریابی و کاری کشور آلمان کسب نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خود بگیرید و آینده ایی درخشان را برای خود رغم بزنید.

 

ویزای کاریابی و کار در آلمان
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
13 پاسخ
 1. مهتا
  مهتا گفته:

  سلام وقت بخیر اینجانب فارغ التحصیل مدیریت صنعتی از دانشگاه دولتی هستم اقوامم ساکن آلمان هستند وجود اینکه ۷۰۰۰یورو موحودی بانکی دارم آیا میتوانم برای اخذ ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟با

  پاسخ دادن
  • امید جلالی فراهانی
   امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما به استحضار شما میرسانیم که شما میتوانید با این شرایط ویزای جستجوی کار شش ماهه آلمان را کسب نمایید و برای آگاهی از این شرایط میتوانید با مشاورین همکار آقای دکتر ملکپور تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید .
   موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۰۸۸۶۱۴
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۰۸۸۹۶۸

   پاسخ دادن
 2. Ali babaei
  Ali babaei گفته:

  با سلام من کار ازاد کار می کنم مکانیک ماشین الات و خودرو وسیستم انتقال نیرو است می توانم در المان یا کشور دیگری کار کنم وچقدر هزینه دارد ممنون

  پاسخ دادن
  • علی حسینی
   علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   برای اخذ ویزای کاریابی حداقل می بایست دارای مدرک تحصیلی لیسانس با سابقه کاری مرتبط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل کنید.
   شماره تماس موسسه:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ دادن
 3. سعید
  سعید گفته:

  سلام.من بیست و هشت سال سن دارم با مدرک تحصیلی دیپلم و تخصص و مدرک بین المللی غواصی سطح یک و دو که شامل جوشکاری و برشکاری زیر آب هست مسلط به زبان آلمانی میخواستم بدون با این شرایط برای من تو آلمان کار پیدا میشه؟

  پاسخ دادن
  • امید جلالی فراهانی
   امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   با توجه به جمیع شرایط شما امکان دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان را دارید اما برای بررسی شرایط خود و آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با موسسه تماس گرفته و با مشاورین ارشد مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ دادن
 4. محمد جواد
  محمد جواد گفته:

  با سلام و عرض ادب..بنده لیسانس مکانیک گرایش ساخت و تولید و ۲۸ سال سن دارم میخواستم برای ویزای کاری آلمان اقدام کنم و آشنایی خوب با زبان انگلیسی دارم و ۱۰ ماه بیمه مرتبط با رشته خودم را دارم میتونم ویزای کاری از سفارت بگیرم و در آلمان طی ۶ ماه کار پیدا کنم…؟

  پاسخ دادن
  • علی حسینی
   علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   چنانچه بتوانید سابقه کاری خود را تقویت نمایید شانس اخذ ویزای جستجوی کار شما بیشتر شده و می توانید برای جستجوی کار اقدام فرمایید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل کنید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ دادن
 5. احسان
  احسان گفته:

  باسلام
  اينجانب ٢٨ سال سن دارم، داراى مدرك فوق ليسانس علوم كامپيوتر و ٥ سال سابقه كار تخصصى نرم افزار و متاهل ميباشم.
  با اين شرايط آيا ميتوانم ويزاى ٦ ماه كاريابى فقط براى خودم دريافت كنم،
  موجودى بانكى چه مقدار لازم ميباشد؟
  مدرك زبان آيلتس چه نمره اى ضرورى است؟
  با تشكر

  پاسخ دادن
  • رضا شریفی
   رضا شریفی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   احتراماً به استحضار می رساند با توجه به شرایط خوب شما باید سابقه کاری مرتبط و معتبر شما مورد بررسی قرار گیرد
   ضمناً برای اخذ ویزا شما نیاز به مدرک زبان ۵٫۵ و ۶ خواهید داشت و یا مدرک زبان آلمانی B2
   لذا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ دادن
 6. Atoosa
  Atoosa گفته:

  سلام.خسته نباشید.پدر من لیسانس زبان انگلیسی داره و ۲۵ سال سابقه کار.آیا امکان پیدا شدن کار در این زمینه برای ایشون وجود داره؟این رو هم بگم که ۴۹ سالشونه.امکان گرفتن ویزای کار برای ایشون هست؟

  پاسخ دادن
 7. سعید صفرزادگان
  سعید صفرزادگان گفته:

  با سلام و خسته نباشید اینجانب ۲۹ سال سن دارم و مدرک کارشناسی کشاورزی هستم و تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارم ولی مدرک زبان ندارم البته از لحاظ مالی نیز هیچ مشکلی ندارم ولی میخواستم بدونم ایا برای رشته کشاورزی شغل مناسبی هست در المان و ایا برای ویزای کار المان احتیاج به مدرک اکادمیک است یا مدارک فنی و حرفه ای مورد قبول است مثل برق یا کامپیوتر.تشکر و قدردانی

  پاسخ دادن
 8. ارمان
  ارمان گفته:

  درود بر شما
  کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم از پیام نور. ولی در ایلتس شرکت نکرده ام. ضمنا فوق دیپلم مکانیک کشتی دارم و در زمینه بازرسی ایمنی دریایی ۷ سال سابقه دارم همراه بیمه. ۳۷ ساله ام ساکن ایران. لطفا بفرمایید که ایا با توجه به سن بنده شانس شاغل شدن در المان برای من چند درصد است. واگر این موضوع را از طریق وکلای موسسه شما پیگیری کنم شانسم چند درصد خواهد بود. با سپاس.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *