en_GBfa_IR

ویزای کاریابی و کار در آلمان

                               

ویزای کاریابی و کار در آلمان

آلمان چگونه کشوری است ؟ آیا شرایط کاری در کشور آلمان مساعد است؟شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان چگونه است؟ برای اخذ ویزای کاریابی آلمان متقاضی باید به کجا مراجعه کند؟ چه مدارکی را برای دریافت ویزای کاریابی المان باید فراهم کرد؟آیا برای دریافت ویزای کاریابی آلمان ،متقاضی باید هزینه ایی را پرداخت کند؟تا چه سنی متقاضی می تواند برای دریافت ویزای کاریابی اقدام کند؟در چه مدت زمانی شخص میتواند به دنبال کار در کشور آلمان باشد؟ اگر ویزای کاری شخص به اتمام برسد ،چه اتفاقی می افتد؟ویزای کار چیست؟بلو کارت چیست؟ شرایط دریافت بلو کارت چیست؟بلو کارت برای چه کسانی صادر می شود؟آیا کسی که بلو کارت را دریافت می کند می تواند کسی را همراه خود ببرد؟ فردی که بلو کارت را دریافت می کند از چه مزایایی می تواند استفاده کند؟ایا شرایط کاری در کشور آلمان برای تمامی افراد یکسان است؟اینها نمونه سوالاتی است که اگر شخصی خواهان کار در خارج از کشور به خصوص کشور آلمان است ، در ذهن او پدیدار می شود. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می تواند شما عزیزان را در طی مراحل دریافت ویزای کاری کشور آلمان  همراهی کند تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. شما عزیزان می توانید با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در تماس باشید و از مشاوران رایگان بهرمند شوید.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با 12 شعبه در سراسر دنیا آماده مشاوره رسانی به شما عزیزان در کلیه مسائل حقوقی و بین المللی می باشد.

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود.آلمان کشوری در قاره اروپا است که پایتخت ای کشور برلین است.آلمان از شمال با دریای شمال ، دانمارک و دریای بالتیک و از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ،لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند هم مرز است.این کشور 82 میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت ترین کشور اروپا است.بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت های هامبورگ ،هسن ،برلین و بادن-وورتمبرگ است.حدود %19  جمعیت آلمان از خانواده های مهاجر است.زبان رسمی کشور آلمان ، زبان آلمانی است و حدود %95 مردم این کشور به این زبان گویش می کنند و %5 مابقی را گویش های مربوط به اقلیت ها تشکیل می دهند. آلمان دارای یک بازار اجتماعی اقتصادی با نیروی کار مجرب ، موجودی حساب بزرگ و مناسب و سطح بالایی از نو آوری است. آلمان بزرگ ترین قطب اقتصاد ملی در اروپاست و  همچنین جزو چهار تولید کننده بزرگ در سال 2009 شناخته شد.

شرایط گرفتن ویزای کار

اشخاصی که خواهان کار در کشور آلمان هستند به دو دسته تقسیم می شوند.دسته اول شهروندانی هستند که در کشورهایی زندگی می کنند که کشور آنها جزو اتحادیه اروپا است به جز کشورهای انگلستان ،دانمارک و ایرلند.شهروندهای این کشور ها نمی توانند از شرایط ویزای کاری در آلمان استفاده کنند.شهروندان کشورهای ایالات متحده ،استرالیا،کانادا ،اسرائیل،نیوزلند،سوئد،ژاپن و جمهوری کره نیز می توانند به راحتی شهروندان اتحادیه ی اروپا اجازه کار را در آلمان دریافت کنند بدون اینکه نیاز باشد ویزای کار دریافت کنند. و دسته ی دوم متعلق به افرادی است که ساکنین این کشورها نیستند و تابع کشورهای ثالث هستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاریابی

مدارکی که برای ویزای کاریابی کشور آلمان نیاز است اعم از : 1) تکمیل فرم تقاضا:فرم تقاضا را متقاضی باید از سفارت دریافت کند ، آن را تکمیل کند و به مقامات تحویل دهد. 2) نامه درخواست کار 3) 2 قطعه عکس 6×4     4) پاسپورت  5) پرینت موجودی حساب بانکی متقاضی 6)نام و نام خانوادگی ،شماره تلفن ، ایمیل، ادرس پستی واطلاعات شخصی فرد. 7) اصل و کپی شناسنامه 8)بیمه نامه 9) رزومه کاری و سوابق کاری.اگر شخصی خواهان کار در آلمان باشد می تواند از ویزای کاریابی استفاده کند. ویزای کاریابی آلمان برای متقاضی حداکثر 6 ماهه صادر می شود .در طول این زمان متقاضی می توانند برای پیدا شغل مناسب به آلمان مهاجرت کنند و جویای کار باشند. اگر شخص در این مدت زمان مشخص نتواند کار مناسب را بیابد، بعد از اتمام زمان ویزا باید به کشور خود برگردد . اگر شخص کار مناسب  را بیاید ، ویزای کار این شخص می تواند بعد از مراحل اداری به ویزای کار تبدیل شود و امکان اخذ بلو کارت برای متقاضی است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بلو کارت:

شخصی که مشغول کار در آلمان شده است ، اگر تحصیلات دانشگاهی داشته باشد و در موسسه یا شرکتی که مشغول کار است ، به دلیل وجود قرارداد استخدامی موجود بین طرفین ، متقاضی می تواند بلو کارت دریافت کند.متوسط حقوق دریافتی سالانه 49.000 یورو است و حقوق شخصی که خواهان دریافت بلو کارت است نباید از حداقل حقوق دریافتی که 36.192 یورو کمتر باشد.

مزیت های دریافت بلو کارت:شخصی که مشغول کار در آلمان است بعد از 6 ماه میتواند بلو کارت دریافت کند و سریعا اقامت را دریافت کند  و 33 ماه متوالی را در این کشور سپری کند. در صورتی که در طول دوره ی کاری و در طول این زمان زبان آلمانی خود را به سطح B2  برساند می توانند این دوره را به 21 ماه کاهش بدهد.   3)شخصی که بلو کارت را دریافت می کند می تواند برای کار به کشورهای جزو اتحادیه اروپا برود و آنجا مشغول به کار باشد.شخص در صورتی می تواند از این مزیت استفاده کند که دوره کاری او بیشتر از 12 ماه طول نکشد ، در غیر این صورت ویزای کاری شخص باطل می شود .  4) فرد می تواند در کشور های اتحادیه ی اروپا تا سقف 18 ماه مستقر باشد بدون اینکه ویزای وی باطل شود. 5)فرد می تواند از ویزای همراه نیز استفاده کند و کسی را همراه خود ببرد.همراه اجازه کار دارد به شرط اینکه مهارت های زبان آلمانی خود را تقویت کند.

 طبق گروه بندی که دولت آلمان طرح ریزی کرده است ، زمینه های شغلی در آلمان به سه گروه تقسیم می شوند:

1) افرادی که شغل عمومی دارند و نیاز به تحصیلات عالی ندارند .کسانی که جزو این دسته قرار می گیرند باید پاسپورت ، 2 قطعه عکس رنگی ، دو کپی از مدرک تحصیلی خود و یا مدرکی در زمینه کاری که در آن فعالیت دارند ودعوتنامه ایی از شرکتی که در آن مشغول به کار شدند.این مدارک را برای سفارت آلمان در کشور خود ارسال می کنند که کلیه ی این مدارک باید به زبان اصلی موجود باشد و به زبان انگلیسی نیز موجود باشد.

2) دسته دوم افرادی هستند که تحصیلات عالی دارند و در زمینه ی فعالیت خود حرفه ایی هستند.کشور آلمان بها و ارزش زیادی برای افراد متخصص قائل است و از افراد متخصص حمایت می کنند تا شرایط ماندن در آلمان و اقامت را برای این اشخاص هموارتر سازد.مدارکی که این اشخاص برای ارائه باید فراهم کنند از قبیل فرم درخواست کاری به همراه دو قطعه عکس رنگی 6×4 ،قرارداد استخدامی در شرکتی که در آن مشغول به کار شده اند ، پاسپورت ، مدارکی دال بر سابقه کاری این افراد و رزومه کاری با جزئیات . کسانی که از دسته افرادی هستند که در زمینه ای تخصص خاصی دارند ، استاد دانشگاه و مد یران برجسته ایی هستند باید حقوق سالانه ی خود را نیز ذکر کنند و حداقل حقوقی که برای ایشان قابل قبول است 86.400 یورو است.

3)افرادی که برای خودشان کار می کنند یا ثبت شرکت انجام می دهند جزو دسته ی سوم هستند.این دسته خود کارفرما هستند و برای خود کار می کنند.در این مورد افراد باید 3 اصل را در نظر داشته باشند الف)کار در راستای نیاز ها و اهداف کشور آلمان باشد.  ب)شغلی که آنها ایجاد می کنند برای کشور آلمان سودآور باشد و به اهداف اقتصادی این کشور کمک کند.   ج)اگر شخص از پشتیوانه مالی برای شرکت استفاده می کند باید ذکر کند که این پشتیوانه سرمایه مالی خودش است یا از وام بانکی استفاده می کند. اگر سرمایه گذاری این شخص بیش از یک میلیون باشد و بتواند 10 فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد کند ، دولت آلمان این تضمین را می دهد که از این شخص در راستای تحقق اهدافش حمایت می کند.مدارکی که باید ارائه دهد از قبیل فرم درخواست برای اقامت ، 2 قطعه عکس 6×4 ،پاسپورت ، برنامه تجاری که میخواهد در راستای آن مشغول به کار شود ،فرایند اشتغال زایی و برنامه و اهدافش ،سرمایه مالی مشخص شده که پشتیوانه تجارت وی باشد و بهتر است که پروژه و تجارت وی در زمینه ی پژوهشی و فناوری باشد.

این مقاله خلاصه اطلاعاتی در زمینه ی درخواست ویزای کاریابی و کاری کشور آلمان بود که در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.از آنجا که کشور آلمان محل مناسبی برای رشد اقتصادی است ، نیازمند آن است که بتوانیم بیشتر در این زمینه اطلاعات به دست بیاوریم.مشاوران موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) متخصصین در زمینه ی اخذ ویزای کاریابی و ویزای کشور آلمان هستند که شما عزیزان با تماس رایگان با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه اخذ ویزای کاریابی و کاری کشور آلمان کسب نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خود بگیرید و آینده ایی درخشان را برای خود رغم بزنید.