ویزای نروژ و مقدمه ای بر آن

ویزای نروژ ، شرایط اخذ ویزای کشور نروژ و انواع ویزای نروژ ، در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل علمی و دقیق قرار خواهد گرفت. روش های اخذ ویزای کشور نروژ چیست؟ کشور نروژ چه نوع ویزاهایی دارد؟ راه های اخذ ویزای نروژ کدام است؟ روش های اخذ ویزا با توجه به اهدافی که در سر دارید از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، از همین رو اگر به دنبال مهاجرت به کشور نروژ و در نهایت اخذ پاسپورت این کشور می باشید، بهتر است اطلاعات خود در زمینه انواع ویزای نروژ را با توجه به هدفی که از مهاجرت به این کشور دارید، بالا ببرید. نروژ از جمله کشورهای اروپایی حوزه شنگن است که متقاضیان زیادی را به خود جذب می نماید. مقاله ای که در ادامه مطالعه می فرمایید با بررسی ها و تحقیقات گسترده کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است تا راهنمای شما عزیزان در این زمینه باشد. با مطالعه این مقاله، تمامی عنوان های زیر برای شما سروران گرامی به طور کامل شرح داده می شود.

ویزای نروژ
 • ویزای نروژ و شرایط عمومی
 • ویزای نروژ و انواع ویزا
 • ویزای نروژ از طریق تحصیل
 • ویزای نروژ از طریق کار
 • ویزای نروژ و ویزای درمانی نروژ
 • ویزای نروژ و ویزای بلند مدت نروژ
 • ویزای نروژ و ویزاهای دیگر نروژ
 • ویزای نروژ و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای نروژ و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای نروژ و وقت سفارت ویزای کشور
 • ویزای نروژ و توصیه های مهم
 • ویزای نروژ و سخن پایانی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای نروژ و شرایط عمومی

نروژ یک کشور مدرن و بسیار توسعه یافته با اقتصاد کوچک اما قوی است. نروژ از نظر تولید ناخالص داخلی در ردیف بهترین کشورهای جهان قرار دارد که این امر با تقویت صنعت نفت و گاز و سایر صنایع برتر مانند حمل و نقل، کشتی سازی و آبزی پروری به دست آمده است. کشور نروژ با کشورهای سوئد، فنلاند، دانمارک و روسیه هم مرز است. این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست. نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که متقاضیان زیادی را برای کار به خود جذب می نماید. اما این بدان معنا نیست که پیدا کردن کار در این کشور به راحتی صورت می پذیرد. کارفرمایان نروژی حتی با وجود اینکه فرد خارجی از شرایط بهتری نیز برخوردار باشد، بیشتر تمایل به جذب نیروی کار از کشور خود را دارند. پایتخت کشور نروژ ” اسلو” می باشد و واحد پول این کشور کرون است. پاسپورت نروژ در رتبه ی پنجم جهانی در کنار کشورهایی مثل اتریش، هلند، پرتغال، بریتانیا و سوئیس قرار گرفته است. در صورتی که قصد مهاجرت به نروژ و اخذ پاسپورت این کشور را دارید، در ادامه اطلاعات کاملی در این زمینه و هم چنین درباره ی انواع ویزای نروژ برای شما عزیزان شرح داده می شود.

جایگاه پاسپورت نروژ در رتبه بندی جهانی

ویزای نروژ و انواع ویزا

 یکی از نکاتی که باید مد نظر قرار دهید، این است که قبل از درخواست ویزا، مشخص نمایید که هدف شما از مهاجرت به کشور نروژ چیست؟ اتباع خارجی که تمایل سفر به این کشور را دارند، باید ویزای نروژ معتبری اخذ نمایند. مگر اینکه از کشورهایی ورود پیدا کنند که برای حضور در حوزه ی شنگن به مدت کمتر از ۹۰ روز نیاز به ویزا ندارند. ویزای شنگن باید از سفارت یا کنسولگری دریافت شود. بنابراین، قبل از ارسال درخواست به سفارت نروژ، هدف از سفر خود را مشخص کنید. در صورت مسافرت به چندین کشور حوزه شنگن، لطفاً درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری کشوری که در آن تعداد روزهای بیشتری اقامت خواهید داشت، ارائه دهید و در صورتی که مدت اقامت  شما در بیش از یک کشور حوزه  شنگن یکسان باشد، درخواست خود را به اولین کشوری که به آن سفر می کنید، ارسال نمائید. با توجه به هدف سفر متقاضی، ویزاهای متفاوتی در این کشور وجود دارد.

پرچم کشور نروژ

 • ویزای نوع A

  این ویزا صرفاً زمانی صادر می شود که شما قصد جابه جایی از فرودگاه های کشور نروژ به مقصد کشور ثالثی را دارید که به آن در اصطلاح، ویزای فرودگاهی یا ترانزیت می گویند.

 • ویزای نوع B

  این ویزا برای افرادی که قصد عبور از حوزه شنگن برای ورود به سایر کشورها را دارند، صادر می شود.

 • ویزای نوع C

  این نوع ویزا در واقع همان ویزای توریستی می باشد که افراد به صرف گردشگری در این کشور، آن را اخذ می نمایند و هم چنین برای رفتن به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز از آن استفاده می کنند.

 • ویزای نوع D

  به ویزای بلند مدت کشور نروژ گفته می شود که به افراد اجازه کار یا تحصیل در این کشور را می دهد.

ویزای نروژ از طریق تحصیل

تحصیلات در مقطع ابتدایی از سن ۶ سالگی در کشور نروژ آغاز می گردد و تا سن ۱۶ سالگی، دانش آموزان دوره ابتدایی را می گذرانند که این مقطع، دوره های تحصیلی اول تا هفتم را شکل می دهد. دانش آموزان از سال ۸ تا ۱۰ تحصیلی را در مقطع متوسط اولیه سپری می کنند و تحصیلات تا این مقطع اجباری و رایگان می باشد. دانش آموزان نهایتاً دو سال آخر را در دبیرستان یا کالج های فنی و حرفه ای به تحصیل می پردازند و مدرک ۱۲ سال تحصیلی را اخذ کرده و سپس برای آموزش عالی اقدام می نمایند. دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در نروژ با اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنند. دانشگاه های نروژ از سطح علمی بالایی برخوردارند و به دو صورت دولتی و خصوصی می باشند. هزینه تحصیل در کشور نروژ بسیار پایین بوده و همین موضوع سبب گردیده افراد زیادی از سرتاسر دنیا با اخذ ویزای نروژ به این کشور مهاجرت کرده و در مقاطع مختلف تحصیل نمایند. مقطع  کارشناسی در نروژ سه ساله می باشد و دوره هایی که در این مقطع ارائه می شوند، بیشتر به زبان نروژی است. برای تحصیل در این مقطع ارائه مدرک دیپلم ۱۲ سال تحصیلی معتبر، ضروری می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد دوره های زیادی به زبان انگلیسی ارائه می گردند و این مقطع به مدت ۲ سال به طول می انجامد. به منظور تحصیل مقطع دکترا در نروژ، بایستی در ابتدا سوپروایزر یا استاد راهنمایی در کشور نروژ فرد را بپذیرد. داشتن رزومه تحصیلی قوی، مقالات علمی و پژوهشی، طرح های تحقیقاتی و معدل بالا در پذیرش دکترا بسیار تاثیر گذار است. از آنجایی که صرف تحصیل در نروژ سبب اعطای اقامت دائم نمی شود، افراد به مدت ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند که در این کشور به جستجوی کار پرداخته و پس از پیدا نمودن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود اقامت کاری دریافت نمایند. تعدادی از دانشگاه های برتر نروژ در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

جدول رتبه بندی دانشگاه های کشور نروژ

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی :

 • مدارک تحصیلی  به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه مدارک زبان
 •  ۲ قطعه عکس
 • پذیرش دانشگاهی
 • فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • بیمه نامه
 • نشان دادن محل اسکان

تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ
ویزای تحصیلی نروژ
بورسیه تحصیلی نروژ

ویزای نروژ از طریق کار

یکی دیگر از انواع ویزاهایی که توسط کشور نروژ صادر می شود، ویزای نروژ از طریق کار است. دو نوع ویزای کاری در نروژ وجود دارد، یکی از طریق ویزای جستجوی کار و دیگری از طریق دعوت نامه کاری است. از سال ۲۰۱۳ ویزای جستجوی کار دیگر ارائه نشد. بسیاری از افراد با توجه به اقتصاد بسیار قوی کشور نروژ و از آنجایی که این کشور نقش بسزایی در صادرات نفت در جهان دارد، تمایل به کار در این کشور دارند. اما نکته ی بسیار مهم این است که کارفرمایان در این کشور با وجود توانایی های بیشتر افراد خارجی، نسبت به استخدام نیروی کار نروژی تمایل بیشتری دارند. نروژ با اقتصاد پر رونق و نرخ بیکاری کم، مقصد مهاجرت بسیاری از افراد با هدف کار است. در صورتی که تمایل به اخذ پاسپورت نروژ با روش کار در این کشور را دارید، باید از طریق دعوت نامه ی کاری یک کارفرما در نروژ اقدام نمایید؛ اما روند کاری به آسانی آن چه که فکر می کنید، نیست. زیرا طبق قوانین این کشور در صورت وجود ظرفیت خالی برای استخدام نیروی کار، کارفرما ابتدا باید فردی با تابعیت این کشور را استخدام نماید. این پروسه از طریق اعلان آگهی در نروژ  به مدت سه ماه پی در پی صورت می پذیرد و بعد از آن در صورتی که فرد مورد نظر با ویژگی های مورد نیاز کارفرما یافت نشود، آگهی باید سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا داده شود. در نتیجه احتمال اینکه فرد خارجی حتی با سابقه کاری بالا و یا مدرک تحصیلی مورد نیاز این کشور، در نروژ مشغول به کار شود بسیار کم است.

جدول مشاغل مورد نیاز کشور نروژ

همان طور که در نمودار پایین مشاهده می فرمایید، نرخ بیکاری در ژانویه ۲۰۱۹ در کشور نروژ حدود ۳ درصد بوده است و این درصد حتی از نرخ بیکاری در کشورهای پیشرفته دیگری مانند ایالات متحده و سوئد کمتر است.

نمودار نرخ بیکاری در کشور نروژ

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص کار در نروژ

مقاله مرتبط

مهاجرت کاری به نروژ

ویزای نروژ و ویزای درمانی نروژ

ویزای درمانی عموماً برای افرادی صادر می شود که در کشور خود از وضعیت درمانی و بهداشتی مناسبی برخوردار نیستند و به دنبال اخذ ویزای نروژ به جهت درمان در این کشور اروپایی می باشند. ویزای شنگن جهت درمان به فرد متقاضی اجازه می دهد تا وارد هر یک از کشورهای عضو شنگن شود و از خدمات پزشکی کشورهای حوزه شنگن استفاده نماید. این ویزا مختص کسانی است که نیاز به دریافت مراقبت های پزشکی در اروپا برای دوره های کوتاه مدت و حداکثر۹۰ روز دارند. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای درمانی:

 • یک گواهی پزشکی از کشور مبدا
 • یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در نروژ
 • پرداخت هزینه های پزشکی
 • فرم درخواست ویزا
 • دو عدد عکس
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه مسافرتی

ویزای نروژ و ویزای بلند مدت نروژ

ویزای بلند مدت در کشور نروژ برای مدت بیشتر از ۹۰ روز صادر می شود. افرادی که قصد تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارند، باید این نوع از ویزای نروژ را دریافت نمایند. در صورتی که ویزای بلند مدت نروژ را اخذ کنید، می توانید برای بیشتر از نود روز نیز در کشور نروژ اقامت داشته باشید و حتی به سایر کشورهای اروپایی نیز رفت و آمد نمایید. این مقاله با تلاش های بی قفه مشاورین حقوقی موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده و هر گونه کپی برداری از آن ممنوع است.

انواع ویزاهای بلند مدت کشور نروژ

ویزای نروژ و ویزاهای دیگر نروژ

علاوه بر ویزاهای نام برده شده، ویزاهای دیگری نیز در این کشور وجود دارد. در ادامه انواع دیگر ویزای نروژ برای شما عزیزان توضیح داده می شود:

 • ویزای توریستی نروژ

  برای کسانی که قصد بازدید از منطقه شنگن برای اهداف گردشگری را دارند، ویزای توریستی صادر می شود. این ویزا برای بازدید از تمام کشورهای شنگن معتبر است. هزینه این نوع  ویزا غیر قابل برگشت بوده و باید در زمان تکمیل درخواست آنلاین پرداخت شود. اگر با دریافت ویزای این کشور قصد سفر به سایر کشورهای اروپایی را دارید، سفارت کشوری مسئول رسیدگی به پرونده شما می باشد که:

  • فرد متقاضی در آن کشور بیشترین اقامت را خواهد داشت.
  • در صورتی که مدت زمان اقامت در کشورها برابر باشد، سفارت کشوری که اولین بار ورود پیدا کرده است، مسئول رسیدگی به آن خواهد بود.

  دریافت ویزای توریستی به نظر آفیسر بستگی دارد. در صورتی که تمایل به دریافت ویزای توریستی کشور نروژ را دارید، باید علقه خود را نسبت به کشوری که از آن اقدام می نمایید، نشان دهید. به طور مثال داشتن سند ملکی، مشغول به تحصیل بودن، مشغول به کار بودن  در کشور مبدأ و هم چنین داشتن دعوت نامه همگی در اخذ ویزای نروژ تاثیر گذار است.

 • ویزای تجاری

  متقاضیانی که قصد سفر به منظور کسب و کار را دارند، از قبیل بازدید از یک شرکت یا شرکت برای جلسات، انجام معاملات تجاری، استخدام، آموزش یا سایر فعالیت های مرتبط با کار، می توانند برای اخذ ویزای کسب و کار اقدام نمایند. هر فردی که درخواست ویزای کسب و کار داده است، باید دعوت نامه ای مورد تأیید از شرکت مستقر در نروژ داشته باشد در غیر این صورت، متقاضی باید برای ویزای توریستی اقدام نماید.

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی

  در صورتی که اتباع کشورهای جمهوری دموکراتیک کنگو، افغانستان، بنگلادش، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سومالی و سری لانکا، قصد توقف در کشور نروژ در مسیر خود  به کشور دیگری خارج از منطقه شنگن را داشته باشند؛ این ویزا به آنها اجازه ماندن در منطقه ترانزیت فرودگاه را می دهد، اما به آنها اجازه ورود به کشور نروژ را نمی دهد. در صورتی که در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا  اقامت داشته باشید و یا اتباع یکی از کشورهای آندورا، کانادا، ژاپن، موناکو، سان مارینو، سوئیس یا ایالات متحده باشید، نیازی به این ویزا نخواهید داشت.

ویزای نروژ

ویزای نروژ و مدارک لازم برای اقدام

برای اخذ ویزاهای مختلف یک کشور، ابتدا باید مدارک مرتبط با همان ویزا را تهیه نمایید. اما به طور کلی مدارکی وجود دارد که از ملزومات اخذ ویزای نروژ می باشد که در ادامه برای شما عزیزان آورده می شود:

 • عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی
 • مدارک مربوط به اسکان مانند رزرو خانه، هتل و  یا بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی
 • تکمیل فرم ویزای
 • مدارک شغلی و تحصیلی

مدارک

ویزای نروژ و وکیل متخصص ویزا

 اولین قدم برای مهاجرت، انتخاب وکیل مهاجرتی متخصص می باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که در زمینه مهاجرت می تواند به شما کمک نماید، انتخاب موسسه حقوقی معتبر و وکیل مهاجرتی متخصص و مسلط بر جدید ترین تغییرات قوانین کشورها، است. روش های مهاجرتی به شش دسته کلی تقسیم می شوند که مهم ترین آنها کار،تحصیل و سرمایه گذاری می باشند. یک وکیل مهاجرتی متخصص با اطلاع از قوانین تمامی کشورها به متقاضی کمک می نماید تا کشوری که مناسب شرایط شخص است، انتخاب کند. هم چنین این توانایی و مهارت را دارد که در زمینه انتخاب روش مهاجرتی مورد نظر، راهنمایی های علمی لازم را ارائه دهد تا فرد متقاضی با آگاهی و اطمینان خاطر، مهاجرتی ایمن داشته باشد. یک وکیل مهاجرت متخصص، شما را در اخذ انواع ویزا و هم چنین پذیرش دانشگاهی، ثبت شرکت و اخذ انواع بورسیه تحصیلی و چگونگی رسیدن به تابعیت و پاسپورت یک کشور راهنمایی می نماید. در صورتی که تمایل به اخذ ویزای نروژ داشته و نیاز به اطلاعات تکمیلی تر درمورد موسسه حقوقی ملک پور و اطلاعات ویزاهای اخذ شده در طی ماه های گذشته را دارید، می توانید به لینک های زیر مراجعه بفرمایید.

وکیل معتبر

ویزاها و مصاحبه های موکلین
مشاوره مهاجرتی و ویزا

ویزای نروژ و وقت سفارت ویزای کشور

کشور نروژ جزو کشورهایی است که در ایران سفارت دارد. متقاضیان اخذ ویزای نروژ بعد از آماده نمودن مدارک به طور کامل، بایستی برای اخذ ویزا درخواست خود را به صورت آنلاین به اداره مهاجرت نروژ ارسال نمایند و برای ملاقات با آفیسر، وقت سفارت را رزرو نمایند. به منظور تعیین وقت سفارت متقاضیان می توانند از طریق شرکت VFS  اقدام کنند،.این شرکت در سال ۱۳۹۴ با همکاری سفارت انگلستان شروع به فعالیت کرد و سفارت خانه های زیادی در ایران پذیرش پرونده های مربوط به ویزای خود را با همکاری این شرکت انجام می دهند. افراد بایستی با ذکر مشخصات شناسنامه ای، مشخصات گذرنامه و وقت سفر و… ایمیلی به آدرس appointmentnorway@vfshelpline.com  ارسال نمایند. تعیین وقت سفارت با توجه به فصل درخواست و همچنین حجم متقاضیان، متفاوت می باشد و بهتر است که افراد چندین ماه قبل از سفر خود به نروژ ، وقت سفارت را رزرو نمایند. افراد بایستی مدارک را به طور کامل و صحیح ارائه کنند و نقص در مدارک می تواند سبب رد ویزای فرد گردد. از ابتدای آگوست ۲۰۱۸ بررسی درخواست های ویزا توسط سفارت نروژ در ابوظبی امارات انجام می گردد. آدرس و شماره تلفن سفارت نروژ به شرح ذیل می باشد.

جدول اطلاعات مربوط به سفارت نروژ در ایران

ویزای نروژ و توصیه های مهم

در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، نخستین اقدام انتخاب کشوری می باشد که با توجه به شرایط تحصیلی و سابقه کاری و توانایی شما مناسب باشد. از این رو، بهترین گزینه استفاده از ویدئوهای راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت است که در مورد همه کشورها و روش های مهاجرتی، شما را راهنمایی می نماید تا مرحله به مرحله اطلاعات خود را در مورد همه کشورها و راه های اخذ ویزا، بالا برده و هم چون یک وکیل با آگاهی کامل اقدام به مهاجرت کنید.

توصیه مهم ـ نکته مهم

در صورتی که قصد اخذ ویزای نروژ را دارید، می توانید محصول ( راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت) را از لینک زیر تهیه بفرمایید تا با اطلاعات کامل، مسیر مهاجرتی خود را هموار نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای نروژ و سخن پایانی

ویزای نروژ ، انواع ویزای کشور نروژ و روش های اخذ آن، در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی و تحلیل علمی و دقیق قرار گرفت. نروژ کشوری با شرایط اقتصادی مناسب و تولید ناخالص بالای داخلی می باشد. هم چنین شرایط تحصیل رایگان در این کشور بسیاری از افراد را تشویق می نماید تا درصدد اخذ ویزای نروژ باشند. اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر علاقه مند به تحصیل رایگان در این کشور هستید، باید به زبان نروژی مسلط باشید. نروژ به طور کلی کشور مهاجرپذیری نمی باشد و شاید از جهت شرایط آب و هوایی هم مطلوب بسیاری از افراد نباشد. هم چنین اگرچه این کشور جز یکی از کشورهای اروپایی با شرایط اقتصادی فوق العاده است ولی به همان نسبت هزینه های زندگی نیز بالا می باشد. در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای نروژ و همچنین چگونگی اخذ پاسپورت کشور نروژ، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران حقوقی بهره مند گردید. هم چنین با بیان سوالات خود در قسمت دیدگاه مقاله ویزای نروژ و یا قسمت پرسش و پاسخ همگانی همین وبسایت، در کوتاه ترین فرصت پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ