ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد و بررسی آن

 • ویزای توریستی سوئد کلیات و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی سوئد (تضمینی و با گارانتی)
 • ویزای توریستی سوئد و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی سوئد و ریجکتی
 • ویزای توریستی سوئد (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی سوئد و مدت درخواست
 • ویزای توریستی سوئد و تمدید آن
 • ویزای توریستی سوئد و خدمات مؤسسه MIE
 • ویزای توریستی سوئد و وقت سفارت سوئد
 • ویزای توریستی سوئد و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی سوئد و هزینه های آن
 • ویزای توریستی سوئد بدون تضمین و تفاوت آن با تضمینی
 • ویزای توریستی سوئد و نکات مهم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

ویزای توریستی سوئد و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی سوئد ، مدارک اخذ ویزای توریستی سوئد و شرایط سفر به کشور سوئد در این مقاله مورد بحث، بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. ویزای شنگن جهت بازدید از کشورهای عضو از جمله سوئد، از جنبه های مختلفی قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و جامع، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما عزیزان ارائه می شود. کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه شنگن می باشد و کیفیت بالای زندگی در این کشور مردم زیادی را به خود جذب می نماید. همواره مهاجرت به سوئد از طرق مختلف و همچنین چگونگی اخذ ویزای توریستی سوئد مورد توجه متقاضیان مهاجرت به سوئد بوده است، امید است در این مقاله توانسته باشیم به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان در خصوص ویزای شنگن پاسخ گفته باشیم و اطلاعات کاملی در باب ویزای توریستی کشور سوئد و شرایط اخذ ویزای شنگن و هزینه های آن، خدمت شما سروران ارجمند ارائه دهیم. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سئوالات شما می باشند.

ویزای توریستی سوئد کلیات و شرایط عمومی آن

سوئد با نام رسمی پادشاهی سوئد، کشوری در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوری می باشد. سوئد با کشورهایی چون نروژ، فنلاند، دانمارک و خلیج بوتنی مرز مشترک دارد. سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا با جمعیتی بیش از ده میلیون نفر است که ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی ها تشکیل می دهند. نمودار روبرو تعداد افرادی که برای گردشگری سوئد در سال های اخیر اقدام کردند را نشان می دهد.

ویزای توریستی سوئد

تعداد درخواست ویزای توریستی سوئد در سال های اخیر

کشور سوئد در ۱۹ دسامبر سال ۱۹۹۶ به عضویت پیمان شنگن در آمد که از ۲۵ مارس ۲۰۰۱ اجرایی شد. امروزه متقاضیان فراوانی به دلایل متعدد خواستار دریافت ویزای توریستی سوئد و شنگن می باشند و قصد مسافرت به سوئد دارند، اما اطلاعاتی در زمینه شرایط اخذ ویزای توریستی شنگن و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا ندارند و گاهاً با راهنمائی های آژانس های مسافرتی نامعتبر، در این پروسه با شکست رو به رو می شوند. این موضوع ما را بر آن داشت تا در باب ویزای توریستی سوئد مقاله ای جامع گردآوری نمائیم. برای مسافرت به سوئد شخص نیاز به یک ویزای توریستی معتبر (ویزای شنگن) دارد، این ویزا یک سند رسمی می باشد که به متقاضی اجازه می دهد به سوئد سفر نموده و حتی از سایر کشورهای عضو شنگن نیز بازدید نماید.

ویزای توریستی سوئد (تضمینی و با گارانتی)

در عصر حاضر باتوجه به بحران پناهندگی در اروپا و همچنین روابط خاص دیپلماتیک بین کشورها، به طور قطعی نمی توان با ارائه تمامی مدارک مورد نیاز، ویزای توریستی سوئد یا سایر کشورهای اروپایی را تضمین نمود اما می توان شانس دریافت آن را، با مشورت با وکلای حقوقی معتبر بالا برد. باتوجه به این که در سال های اخیر، افراد زیادی با ویزای توریستی سوئد در این کشور اعلام پناهندگی کرده اند، شانس دریافت ویزای توریستی سوئد پایین آمده است. در پروسه های حقوقی و مهاجرتی اساساً چیزی به نام تضمین صد در صد وجود ندارد و تعهد وکیل مهاجرت نسبت به نتیجه نیست بلکه تعهد به انجام کار با کیفیت است. مؤسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان بیش از پانزده سال تجربه در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل، درصورتی که مدارک موکل را بررسی نماید و شانس ویزای توریستی را برای متقاضی بالا ارزیابی نماید، می تواند این تضمین را به موکل دهد که با گارانتی ادامه پروسه ویزای توریستی سوئد را به عهده گرفته و درصورت عدم موفقیت هزینه دریافت ننماید.

ویزای توریستی سوئد و مدارک مورد نیاز

برای درخواست هرنوع از ویزا باید الزامات و مدارک لازم برای درخواست ویزا و همچنین اسناد مالی را برای صدور ویزا ارائه دهید.

 1. فرم تکمیل شده درخواست ویزا شنگن شماره ۱۱۹۰۳۱ که بطور کامل تکمیل و امضاء شود. (برای متقاضیان کمتر از ۱۸ سال پرونده باید توسط وکیل امضاء شود)
 2. پاسپورت با حداقل اعتبار سه ماهه، دارای حداقل دو صفحه خالی
 3. یک عکس در قالب پاسپورت با زمینه سفید، مستقیم از جلو (تمام رخ) که بیشتر از شش ماه از آن نگذشته باشد.
 4. رسید پرداخت هزینه ویزا درصورت عدم درخواست آنلاین
 5. داده های بیومتریک (اثر انگشت و عکس) که توسط سفارت جمع آوری می شود.
 6. تمکن مالی عموماً برای سوئد ۴۵۰ کرون به ازای هر روز می باشد، که به مدت سه ماه باید در حساب باشد.

علاوه بر این، مدارک دیگری نیز وجود دارد که برای قوی تر شدن پرونده متقاضی ویزای توریستی سوئد، مورد نیاز می باشد که شامل سند املاک و دارایی، فیش حقوقی و مدارک دیگر می باشد. در این خصوص می توانید با مشاوران حقوقی مؤسسه ملک پور همکار مؤسسه مشاوره MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویزای توریستی سوئد و ریجکتی

درخواست ویزای توریستی سوئد شما ممکن است ریجکت یا رد شود. درصورت ردی معمولاً نامه ای به شما داده می شود که علل ریجکتی شما در آن توضیح داده شده است. معمولاً دلایل ریجکتی که به شما اعلام می شود کلی بوده و ممکن است شما متوجه نشوید که به چه علت ریجکت شده اید. اما شما بنا به آن نامه، این امکان را دارید که به ردی ویزای توریستی سوئد اعتراض کنید.

اما پیشنهاد می شود در صورتی که قصد اعتراض به ردی ویزای خود را دارید، در این امر با وکیل مهاجرت معتبر در این زمینه مشورت نموده و سپس اقدام کنید تا شانس برطرف نمودن مشکل و اخذ ویزای شما بالا باشد. در این زمینه می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور مشورت نموده و علل ریجکتی پرونده خود و شرایط اعتراض به جواب ویزای خود را بررسی نمایید.

ویزای توریستی سوئد (با وثیقه یا بدون وثیقه)

برای دریافت ویزای توریستی سوئد شاید اجباری به ارائه وثیقه نباشد اما در صورت ارائه وثیقه و اثبات این نکته که نسبت به کشور خود وابستگی یا علقه دارید، شانس اخذ ویزای توریستی سوئد بالاتر رفته و پرونده موکل، از قدرت بیشتری برخوردار می شود اما بدون ارائه وثیقه هم می توان درخواست ویزای توریستی سوئد داد که بالتبع شانس اخذ ویزا کاهش می یابد. در صورتی که بدست آوردن ویزای توریستی سوئد برای شما سخت باشد یا زمان و شرایط اقدام توسط خودتان را ندارید، مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند در این مورد به شما کمک نماید.

با توجه به اینکه دفتر مرکزی مؤسسه حقوقی ملک پور در اتریش می باشد، در صورت تمایل شما، این امکان وجود دارد با در نظر گرفتن شرایطی بطور مستقیم از کشور اتریش برای ویزای شنگن اقدام کنیم. برای این موضوع نیاز است شما مبلغی را به عنوان ضمانت برگشت به کشور به مؤسسه پرداخت نمایید که این مبلغ ضمانت برگشت شما به کشور ایران است. پس از اتمام سفر شما و بازگشت به ایران، این مبلغ به طور کامل به شما عودت داده می شود.

ویزای توریستی سوئد و مدت درخواست

ویزای توریستی سوئد تایپ C می باشد و ویزاهای تورستی یا تایپ C یک ویزای کوتاه مدت برای مدت زمان کمتر از ۹۰ روز می باشند، به دلیل اینکه هدف از ویزای توریستی سوئد سفر و بازدید از کشور سوئد می باشد. متقاضی در صورت دریافت ویزای ۹۰ روزه که عموماً بار اول کوتاهتر ( ۱۵ تا ۳۰ روز) صادر می شود، می تواند به کشور سوئد و سایر کشورهای حوزه شنگن سفر کند. مدت زمانی که طول می کشد تا به درخواست ویزای توریستی سوئد رسیدگی شود، باتوجه به وقت سفارت و تعداد پرونده ها ممکن است پروسه طولانی تر یا کوتاهتری در پیش داشته باشید، اما در حال حاضر عموماً سه هفته یا ۲۱ روز کاری به طول می انجامد.

ویزای توریستی سوئد و تمدید آن

ویزای توریستی سوئد و عموم ویزاهای شنگن، کوتاه مدت و از نوع تایپ C می باشد که امکان تمدید آن بسیار دشوار می باشد و متقاضی برای تمدید ویزای توریستی سوئد در قدم اول باید کشور سوئد را ترک نماید و از خارج از کشور سوئد درخواست جدید خود را ارائه نماید. درصورتی که متقاضی بعد از سفر به سوئد، برای ثبت نام در دانشگاه یا راه اندازی یک بیزینس بخواهد در کشور سوئد بماند، پس از انقضای ویزای شنگن مجاز به اقامت در کشور سوئد یا اروپا نیست مگر اینکه با دلایل بسیار قوی مشابه وقوع اتفاقاتی مثل سیل، زلزله، جنگ و … بتواند ویزای خود را تمدید نماید.

ویزای توریستی سوئد و خدمات مؤسسه MIE

یکی از خدمات مؤسسه MIE ارائه خدمات در باب ویزای توریستی شنگن می باشد، یکی از محبوب ترین ویزاهای سوئد، ویزای توریستی سوئد می باشد. ویزای توریستی سوئد مختص افرادی است که به سفر و بازدید از کشور سوئد علاقه داشته و هدف آنها گردشگری و سفر به اروپا می باشد. برای دریافت ویزای توریستی هم خود شخص می تواند در صورت داشتن دعوت نامه معتبر اقدام نماید هم می تواند از طریق وکیل مهاجرت که آشنا به امور ویزای توریستی می باشد، اقدام نماید. مؤسسه حقوقی MIE اتریش با سابقه درخشان در زمینه مشاوره حقوق بین الملل مفتخر است که در باب اخذ ویزای توریستی سوئد و شنگن شما متقاضیان را یاری نماید. باتوجه به این که دفتر مرکزی MIE در اتریش می باشد، مؤسسه می تواند با اتخاذ تمهیداتی برای متقاضیان ویزای توریستی سوئد، با ارسال دعوتنامه رسمی از کشور اتریش، اقدام نماید.

ویزای توریستی سوئد

نمونه ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد و وقت سفارت سوئد

آدرس سفارت سوئد در ایران، واقع در پاسداران تهران، خیابان بوستان، خیابان نسترن پلاک ۲۷ می باشد.

کد پستی سفارت سوئد ۱۹۵۷۵-۴۵۸
تلفن +۹۸ ۲۱ ۲۳۷۱ ۲۲۰۰
فکس + ۹۸-۲۱-۲۲۲ ۹۶۴ ۵۱
ایمیل ambassaden.teheran@gov.se

ساعات اداری: یکشنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ و پنج شنبه ها ۸:۰۰ تا ۱۴:۳۰

ساعت های کاری برای امور کنسولگری و مصاحبه حضوری: یکشنبه تا پنجشنبه ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰

ساعات تماس با سفارت، یکشنبه تا چهارشنبه ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ بعد از ظهر، پنجشنبه ها ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۴:۳۰

برای ارتباط با بخش مهاجرت سوئد با ایمیل روبرو تماس بگیرید: ambassaden.teheran-visum@gov.se

ویزای توریستی سوئد و پروسه اقدام

ویزای توریستی سوئد را با توجه به وجود سفارت کشور سوئد در ایران، می توانید با دریافت وقت حضوری و همچنین از طریق درخواست الکترونیکی دریافت نمایید. پس از اینکه زمان ملاقات خود را دریافت کردید، باید در زمان تعیین شده تمام مدارک لازم که در بالا به آن اشاره شد بطور کامل به سفارت سوئد ارائه نمایید. در ادامه، مصاحبه و انگشت نگاری صورت می گیرد. در این مصاحبه از افراد سوالاتی در باب کشور سوئد، هدف از سفر به سوئد پرسیده می شود که باید بتوانند به خوبی به آنها پاسخ دهند. کنسولگری ها اغلب پس از تکمیل مدارک و ارائه آنها به سفارت خانه، بین ۱۵ تا ۲۱ روز بعد پاسخ ویزای شما را خواهند داد و مشخص می شود که ویزای شما پذیرفته یا رد شده است. درصورتی که به شما اعلام کردند که ویزای شما آماده است و مراجعه نمایید، پاسپورت خود را دریافت خواهید کرد. اگر لیبل ویزا در پاسپورت شما موجود باشد یعنی موفق به دریافت ویزای توریستی سوئد شده اید. نمونه ای از یک ویزای توریستی سوئد را در تصویر مقابل می بینید.

ویزای توریستی سوئد و هزینه های آن

هزینه ویزای شنگن بسته به نوع ویزا و سن متقاضی متغیر می باشد. مبالغ دریافت شده برای ویزای توریستی سوئد به هر دلیلی رد شود، غیر قابل بازگشت می باشد.

نوع هزینه مبلغ
هزینه ویزا برای افراد ۱۳ سال به بالا ۶۰ یورو
کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو
کودکان زیر ۶ سال معاف از پرداخت هزینه می باشند

* به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های ویزا در هر زمان متغییر و قابل تغییر می باشد.

ویزای توریستی سوئد بدون تضمین و تفاوت آن با تضمینی

در مواردی متقاضیان ویزای توریستی سوئد، با توجه به شرایط و اهداف خود خواستار دریافت ویزای توریستی سوئد به صورت تضمینی می باشند. اینکه این موضوع در عمل هم امکان پذیر می باشد یا خیر قابل بحث و بررسی است. براساس قوانین حقوقی تضمین صد در صد در پرونده های مهاجرتی که بستگی به شرایط و افسر ویزا دارد و بطور کامل در دست مؤسسه حقوقی یا وکیل مهاجرت نیست، امری خلاف و غیرقانونی می باشد. به هیچ عنوان در پرونده های مهاجرت و ویزای توریستی، تضمین صد در صد وجود نخواهد داشت. توصیه می شود با مشورت با وکیل مهاجرت متخصص و ارائه مدارک قوی و نشان دادن علقه مادی و معنوی قوی در کشور خود، شانس دریافت ویزای توریستی سوئد را افزایش دهید.

ویزای توریستی سوئد و نکات مهم

برای دریافت ویزای توریستی سوئد باید نکات مهم آن را رعایت نمایید تا بتوانید بدون دغدغه و نگرانی، موفق به کسب ویزای شنگن شوید.

 • آگاهی از مکان ها و جاذبه های تاریخی و گردشگری در سوئد.
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی سوئد حداقل باید ۲۱ روز قبل از سفر آماده باشد.
 • برای دریافت ویزای توریستی حتما باید هدف متقاضی فقط مسافرت به کشور سوئد باشد وگرنه امکان ریجکتی ویزا وجود دارد.
 • برای به دست آوردن ویزای توریستی سوئد، وضعیت تجرد و تأهل فرد از اهمیت بالایی برخوردار است، همراه داشتن همه اعضای خانواده شانس دریافت ویزا را بسیار کاهش می دهد، همینطور در صورتی که شخص مجرد باشد شانس بالایی برای به دست آوردن ویزای توریستی سوئد ندارد.
 • یکی دیگر از نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی سوئد داشتن اقوام درجه یک در سوئد می باشد. برای مثال پدر، مادر، خواهر یا برادر شما در سوئد حضور دارند و شما از آنها دعوت نامه دریافت کرده اید که این دعوت نامه نقش بسزایی در اخذ ویزای توریستی سوئد دارد.
ویزای توریستی سوئد و سخن پایانی

ویزای توریستی سوئد و شرایط و مدارک اخذ آن در این مقاله به صورت جامع تحلیل و بررسی شد. امید است که توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در خصوص ویزای توریستی کشور سوئد و شنگن پاسخ داده باشیم. در زمینه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئد ، پروسه اقدام برای ویزای شنگن، مدت زمان و تمدید ویزای توریستی سوئد و شرایط اخذ ویزای توریستی با وثیقه و بدون وثیقه و همچنین عمده ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی سوئد صحبت شد. با توجه به اینکه اخذ ویزای توریستی دارای ریسک و حساسیت هایی می باشد، به شما توصیه می گردد حتما با وکیل مهاجرت که آشنا به امور ویزای توریستی است مشورت نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه ها و نظرات، پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را درکوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ