ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت یکی از راههای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ و از راههای اخذ اقامت اسپانیا ۲۰۱۸ و از گزینه هایی است که این روزها بسیاری از دوستان جهت اخذ ویزای توریستی و سفرهای توریستی و تفریحی ، این گزینه را انتخاب می دارند ، بعضی از افراد که متقاضی اخذ ویزای توریستی اسپانیا و همچنین مهاجرت توریستی به اسپانیا و یا تحصیل در اسپانیا و یا اینکه کار در اسپانیا و  شرایط کار دانشجویی در اسپانیا در نهایت اخذ اقامت اسپانیا هستند سوالاتی مطرح می نمایند که در این مقاله به اختصار پاسخ آنها را توضیح خواهیم داد ، عمده این سوالات حاوی اطلاعات بسیار مهمی است مانند مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اسپانیا ، زمان مناسب اقدام برای ویزای توریستی اسپانیا ، هزینه درخواست ویزای توریستی اسپانیا ، فرآیند درخواست ویزای توریستی اسپانیا  ، نحوه اخذ وقت سفارت و اینکه آیا یک خانواده همزمان این امکان را دارند که تمام اعضای خانواده درخواست ویزای توریستی اسپانیا را بدهند یا خیر ؟

در قسمت مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا  مطالبی ذکر شده که حتما توجه شما را به آنها جلب می نمائیم . همانطور که می دانید زمانی که شخص ویزای توریستی اسپانیا را به دست می آورد ، این امکان را دارد که به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کند و از امتیاز ویزای شنگن جهت تردد بین کشورهای تحت اتحادیه شنگن بهره ببرد ، یکی از مطالب بسیار مفید در بیان توضیحات مربوط به ویزای توریستی اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا این است که اخذ ویزای توریستی اسپانیا و همچنین اخذ اقامت اسپانیا برای چه گروه و اقشاری مناسب است .

اشخاصی که قصد اقامت کوتاه مدت و سفر و تفریح به کشور اسپانیا را دارند بهترین راه ورود آنها ویزای توریستی اسپانیا می باشد . کشور اسپانیا از سال ۱۹۹۵ وارد اتحادیه اروپا و شنگن شده است و در سال ۲۰۱۴ کشور اسپانیا در مجوع تعداد ۱۷۵۶۰۳۲ ویزای شنگن صادر نموده است .

شهروندان کشورهای آندورا، استرالیا، برونئی، کاستاریکا، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، استونی، جبل الطارق، گرانادا، مجارستان، ایسلند، اسرائیل، ژاپن، کره جنوبی، لتونی، لیتوانی، مالزی، مالت، موناکو، نیوزیلند، نروژ، لهستان ، سن مارینو، سنگاپور، اسلواکی و سوئیس برای ورود به اسپانیا نیاز به ویزا ندارند و می توانند حداکثر ۹۰ روز در هر دوره ۶ ماهه در اسپانیا بمانند . شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای فوق الذکر می بایست برای ورود به خاک اسپانیا درخواست ویزا نمایند .

ویزای توریستی اسپانیا مخصوص اشخاصی است که قصد دیدار با اعضای خانواده خود در اسپانیا یا سفر تفریحی و گردشگری دارند ، ویزای توریستی اسپانیا مدت زمان کوتاهی دارد و این مدت از ۲ هفته شروع می شود و تا سه ماه و در برخی موارد تا شش ماه دارای اعتبار می باشد و شخص می بایست با پایان مدت ویزای توریستی خود خاک اسپانیا را ترک نماید و نمی تواند بیشتر از مدت مشخص شده در اسپانیا بماند .

اگر شما نیت سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید توصیه می شود پیش از آن که تمام سرمایه های خود را به آنجا انتقال دهید و یا اقدامی در این باب داشته باشید حتما ابتدا ویزای توریستی اسپانیا را اخذ کرده و در مدت زمانی که آنجا اقامت کوتاه مدت توریستی دارید با وکلا و کارشناسان مربوط به جذب سرمایه گذاران خارجی مشورت نموده و پس از اخذ مشاوره اقدام به انجام امور بعدی نمائید ، اگر شما قصد تحصیل در اسپانیا را دارید ، اما نمیدانید کدام شهر و کدام دانشگاه برای ادامه تحصیل شما مناسب تر است ، پس از مطالعه سایت های مختلف می توانید راه مهاجرت توریستی به اسپانیا را گزینه ای بدانید که بیشتر می تواند شما را در جهت کسب اطمینان از انتخاب یاری کند .

شخصی که برای ویزای توریستی اسپانیا اقدام می کند اصولا نیاز دارد از نظر قوانین کشور اسپانیا اطلاعات ابتدایی داشته باشد در حدی که اقدام اشتباه نکند زیرا سفارت اسپانیا بسیار حساس بوده و در جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا اگر شخص متقاضی مدارک خود را درست و صحیح ارائه ندهد دچار مسائلی شده و ویزای او رد می شود ، اصطلاحا ریجکت شدن ویزای توریستی اسپانیا موجب می شود شما تا چند ماه از امتیاز اقدام مجدد جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا محروم بوده و پس از مدتی امکان انجام مجدد این امر را داشته باشید .

از سوالات بسیار مهمی که تعیین کننده سرنوشت بسیاری از افراد متقاضی ویزای توریستی اسپانیا است این است که اگر ما ویزای توریستی وارد خاک اسپانیا شویم و آنجا موقعیتی مناسب به جهت سرمایه گذاری و امثالهم فراهم شود آیا این امکان را داریم که در همان کشور بدون خروج از آن کشور نوع ویزای خود را تغییر دهیم یا خیر؟ پاسخ این دوستان این است که نوع ویزای توریستی اسپانیا اینطور هست که در صورتی که امکان تغییر ویزا برایشان پیش می آید حتما از خاک آن کشور خروج کرده و مجدد در سفارت اسپانیا در کشور مبدا خود اخذ وقت سفارت نمایند و پرونده خود را ارائه دهند و اگر شخصی به راحتی اینطور جلوه داد که شخص متقاضی ویزای توریستی اسپانیا می تواند در داخل خاک این کشور نوع ویزای خود را تغییر دهد باید در این اطلاعات شک کرد .

ذکر این نکته ضروری است که با ویزای توریستی اسپانیا شخص اجازه تحصیل چه به صورت پاره وقت چه به صورت فول تایم را ندارد و و همینطور اجازه کار کردن را نیز ندارد .

اصولا این روز ها بسیاری از افراد برای نوع  dویزای اسپانیا یا نوع c در ویزای توریستی اسپانیا اقدام مینمایند ، لازم به ذکر است اگر شما متقاضی ویزای توریستی اسپانیا هستید و پیش از این از سایر کشور های عضو اتحادیه شنگن موفق به اخذ ویزای شنگن شده اید شاید تنها با اخذ یک مشاوره تکمیلی بتوانید امور مربوط به ویزای اسپانیا را خودتان هم انجام دهید و نیازی به وکیل نداشته باشید ، اما توصیه میگردد در مورد اخذ ویزای توریستی اسپانیا حتما پیش از اقدام  با یک وکیل مجرب یا اشخاصی که تجربه مفیدی دارند مشورت نمایید .

فرایند رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اسپانیا

این فرایند تقریبا بین ۱۰ تا ۱۵ روز زمان خواهد برد البته برای افرادی که از کشور دیگری غیر از کشور خود اقدام به ارائه درخواست ویزای توریستی می نمایند احتمال دارد تا یک ماه ( ۳۰ روزکاری ) این پروسه به طول می انجامد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 1. فرم درخواست ویزای توریستی کشور اسپانیا را از سایت سفارت اسپانیا دریافت نموده و آنرا تکمیل نمائید ، پس از پر نمودن فرم ویزای توریستی آن را در دو نسخه پرینت گرفته و با سایر مدارک زیر در زمان وقت مصاحبه به سفارت ارائه نمائید ، حال برای پر نمودن فرم ویزای توریستی اسپانیا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش ارتباط برقرار نمائید .
 2. پاسپورت معتبر به همراه یک سری کپی از ویزاهای اخیر شخص ( گذرنامه شخص می بایست حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی نیز داشته باشد )
 3. دو قطعه عکس پاسپورتی (حداقل برای شش ماه گذشته )
 4. بیمه مسافرتی شنگن تا سقف حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو برای مدت سه ماه
 5. یک سری کپی از بلیط رفت و برگشت
 6. رزرو هتل برای اثبات محل اقامت برای مدت ویزای توریستی ( در صورت داشتن دعوت نامه از بستگان ارائه محل اقامت آنها )
 7. ترجمه سند ازدواج و در صورت طلاق ارائه سند طلاق ، درصورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد
 8. اسناد مالی و اسناد مالکیت اموال معتبر متقاضی به صورت ترجمه شده
 9. نامه تمکن مالی برای تمامی مدت اقامت در کشور اسپانیا (حداقل ۳۵ دلار به ازای هر روز اقامت در اسپانیا )
 10. دعوتنامه از اقوام و آشنایان مقیم اسپانیا به همراه آدرس محل سکونت و شماره تماس ( درصورت وجود)
 11. تمامی مدارک شغلی شخص به همراه سوابق بیمه ای

در صورتیکه شخص شاغل باشد : قرارداد استخدام فی مابین ، حساب بانکی گردش مالی ۳ الی ۶  ماهه ، نامه های معتبر اجازه کارفرما جهت عدم حضور در محل کار برای تمام مدت زمان ویزای توریستی ، فیش حقوقی شخص

اگر شخص دانشجو باشد : مدارک ثبت نام در دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل

اشخاصی که مدارک فوق را به صورت کامل به سفارت اسپانیا ارائه نمایند از شانس بالایی برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا برخوردار هستند ، البته باید بدانید که اگر برای تمام اعضای خانواده ای به طور هم زمان درخواست ویزای توریستی اسپانیا را نمائید احتمال رد شدن ویزای توریستی افزایش یافته است ،

حال با توجه به آنچه در باب ویزای توریستی اسپانیا خدمت شما سروران گرامی ارائه شد در می یابیم که بهترین گزینه برای اقامت کوتاه مدت ، ویزای توریستی اسپانیا می باشد که شما متقاضیان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی اسپانیا ، نحوه تکمیل نمودن فرم ویزای توریستی اسپانیا ، نحوه اخذ وقت سفارت اسپانیا ، رزرو هتل برای مدت اقامت با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا به دست آورید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. میثم گفته:

  با سلام خدمت شما. من هفته پیش متاسفانه علی رغم کامل بودن کلیه مدارک، درخواست ویزای توریستی از اسپانیا ریجکت شد. دلیل ریجکتی هم یک مورد بود و اون این بود که قانع نشدن که من بعد از اتمام ویزا منطقه شینگن رو ترک میکنم. درحالی که همه مدارکم دال بر این بود که حتما به ایران بر میگردم. البته مثل من زیاد بودن. حال چند تا سوال دارم:
  اولا اینکه آیا اعتراض اصولا اثری داره و چقدر احتمال قبولی برای رفع ریجکت وجود داره؟
  دوما آیا الان میتونم برای یک کشور دیگه شینگن اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بهتر است شرایط کامل خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ