ویزای تحصیل پرتغال و بررسی آن

ویزای تحصیلی پرتغال ، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و نکات مربوط به مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان ویزای تحصیلی پرتغال را اخذ نمود؟ برای دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال، چه شرایطی باید داشت و چه مدارکی مورد نیاز است؟ برترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل کدام ها هستند؟ شرایط کار پس از تحصیل در پرتغال چگونه است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. اخذ ویزا و تحصیل در کشور پرتغال ممکن است مورد تقاضای تعدادی از عزیزان باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم که نکات مربوط به تحصیل در کشور پرتغال را به طور جامع به نگارش درآوریم. همانگونه که می دانید، کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و تحصیل در این کشور دارای مزایایی و معایبی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. امید است این مقاله که توسط متخصصین باتجربه موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در رابطه با چگونگی شرایط و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان باتجربه و کارآموزده ما تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در زمینه سر فصل های زیر می پردازیم :

ویزای تحصیلی پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع دکتری
 • ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال و کار دانشجویی
 • ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر در پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط عمومی

پرتغال از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد. این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد که پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی و واحد پول آن یورو است. جمعیت کشور پرتغال بیش از ده میلیون نفر است که بیشتر جمعیت آن در دو شهر بزرگ لیسبون (جنوب پرتغال) و پورتو (شمال پرتغال) زندگی می کنند. دین اکثریت مردم مسیحی است و نوع حکومت آن نیز جمهوری پارلمانی است.

پرتغال

کشور پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است که وجود اقیانوس اطلس باعث معتدل شدن آب و هوای آن شده است.  همانگونه که عنوان شد زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است که بسیار نزدیک با زبان اسپانیایی است. به غیر از مردمان کشور پرتغال، در ۹ کشور دیگر دنیا نیز مردم به زبان پرتغالی صحبت می کنند. کشورهای نظیر برزیل، آنگولا، موزامبیک، گینه بیسائو. زبان پرتغالی ششمین زبان پرکاربرد دنیاست که در حدود ۲۴۰ میلیون نفر از مردم در جهان به این زبان صحبت می کنند.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد هفت دلیل برای تحصیل در پرتغال (لیسبون)

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد نیاز به زبان برای تحصیل در پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مدارس

بر اساس نظام آموزشی پرتغال، تحصیل در مقطع ابتدایی اجباری است. افراد وقتی به سن ۶ سال می رسند، می بایست در مدارس پرتغال ثبت نام شوند و مشغول به تحصیل گردند. بعد از اتمام ۶ سال تحصیلی، دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. در سال های ۷ و ۸ تحصیلی، به دانش آموزان زبان پرتغالی به همراه دو زبان دیگر آموزش داده خواهد شد. همچنین دروسی مانند ریاضی، علوم طبیعی، فیزیک، شیمی و علوم اجتماعی و هنر نیز آموزش داده می شود. در سال نهم، نظام آموزشی تقسیم بندی خواهد شد و دانش آموزان بین تحصیلات آکادمیک و یا تحصیلات کاربردی (الکترونیک، کامپیوترو …) انتخاب خواهند کرد.

لازم به ذکر است افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی پرتغال را برای تحصیل در مدارس آن دریافت کنند، باید حتما یک قیم قانونی و یا سرپرست در این کشور داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام کنند.

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

لازم به ذکر است که میزان شهریه برای تحصیل در مدارس بین المللی پرتغال بسته به نام مدرسه و شهری که در آن واقع شده است، بین ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور، شما می بایست دیپلم دوازده ساله را دریافت کرده باشید. برخی از دانشگاه ها به غیر از ارائه مدرک دیپلم، از شما آزمون ورودی هم دریافت می کنند و به شما پس از قبولی در این آزمون، پذیرش می دهند. شما می توانید این آزمون را در سفارت پرتغال در کشور موردنظرتان بدهید. اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال را دارید، غالبا قبولی در امتحانات دیپلم را ملاک قرار می دهند و نیازی به شرکت در آزمون ندارید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال، عموما به زبان پرتغالی می باشد و شما باید بتوانید مدرک زبان B1 و یا B2 زبان پرتغالی ارائه دهید.

پرتغال در حدود ۵۰ دانشگاه، بالای ۸۰ دانشگاه پلی تکنیک و ۶ موسسه تخصصی در زمینه نظامی دارد. تفاوت اصلی بین دانشگاه ها و دانشگاه های پلی تکنیک این است که دانشگاه ها به علوم نظری می پردازند ولی دانشگاه های پلی تکنیک به دروس فنی و حرفه ای می پردازند و کاربردی هستند. ویزای تحصیلی پرتغال در این مقطع به مدت زمان دوره تحصیل شما که معمولا بین سه تا چهار سال می باشد، صادر خواهد شد.

چند رشته و دانشگاه در پرتغال به زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل در پرتغال در رشته های پزشکی می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

جهت دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، شما می بایست لیسانس مرتبط با رشته تحصیلی تان در مقطع فوق لیسانس داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال، هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. اگر شما می خواهید در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی هستند تحصیل کنید، می بایست بتوانید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهید :

 • IELTS
 • TOFEL
 • CAE/CPE
 • PTE

حداقل نمره آیلتس، تافل و مدارک دیگر زبان، بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است. به طور معمول برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید بتوانید آیلس ۶٫۵ ارائه دهید. توجه کنید که اگر شما حتی کورس به زبان انگلیسی بردارید، باز هم کنفرانس ها به زبان پرتغالی خواهد بود و شما باید زبان پرتغالی بلد باشید. ویزای تحصیلی پرتغال در این مقطع به مدت زمان دوره تحصیل شما که معمولا بین ۱ تا ۲ سال می باشد، صادر خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع دکتری

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال هستند، توجه کنند که تحصیل در مقطع دکتری تنها در دانشگاه های آکادمیک این کشور امکان پذیر است و دانشگاه های پلی تکنیک مقطع دکتری را ارائه نمی دهند. مقطع دکتری در پرتغال، ساختار آموزشی بولونیایی دارد که مشابه سیستم آموزشی انگلیس می باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۴ سال (۸-۶ سال) می باشد. در ترم های نخستین شما کلاس های آموزشی بیشتری دارید و در ترم های آتی باید بیشتر تحقیقات انجام دهید و روی تز دکترای خود کار کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکتری، شما نیاز به یک سوپروایزر دارید. یعنی باید بتوانید یک استاد راهنما پیدا کنید تا پس از قبول شرایط و ویژگی های تان، به شما پذیرش دهند. برای اینکه بتوانید یک سوپروایزر پیدا کنید باید یک رزومه تحصیلی و کاری درخشان به همراه نمره آیلتس حداقل هفت و مقالات ISI ارائه دهید. به غیر از موارد گفته شده، ممکن است برخی از اساتید از شما مواردی دیگر از قبیل کتاب چاپ شده و … نیز درخواست کنند.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی مقاله ای با عنوان تحصیل در پرتغال از همین وبسایت کلیک نمایید.

ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورس تحصیلی

برای دریافت ویزای تحصیلی به همراه بورسیه تحصیلی، شما باید بتوانید حتما یک استاد راهنما پیدا کنید. همچنین از الزامات دریافت بورسیه، سطح زبان بالا (آیلس حداقل ۷)، رزومه تحصیلی و کاری قوی، چاپ کتاب و ارائه مقاله در نشریات بین المللی، مقالات ISI، معدل بالا و …  می باشد. بورسیه تحصیلی در پرتغال همانند کشورهای دیگر ممکن است از بخشی تا کل هزینه های تحصیل و زندگی شما را پوشش دهد. شما می توانید تعدادی از بورسیه هایی که در سال ۲۰۱۹ امکان اخذ آن ها را دارید، مشاهده نمایید. البته دریافت هر کدام از این بورسیه ها دارای شرایط خاصی است که بهتر است به وب سایت دانشگاه های موردنظرتان مراجعه کرده و اطلاعات کامل دریافت نمایید.

جدول بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های کشور پرتغال

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورسیه تحصیلی، به مقاله ای با عنوان بورسیه تحصیلی از همین وبسایت مراجعه فرمایید.

بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور

ویزای تحصیلی پرتغال و هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال

هنگامی که شما کشوری را جهت تحصیل می خواهید انتخاب کنید، قطعا باید به هزینه های تحصیل و زندگی آن دقت کنید و مطمئن شوید که می توانید از پس این هزینه ها برآیید. به خصوص برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی که چهار ساله می باشد، اقدام کنند. چون می بایست چهارسال هزینه تحصیل و زندگی بپردازند تا بتوانند برای دریافت کار تمام وقت اقدام کنند. در جدول زیر شما می توانید هزینه های تعدادی از اقلام مختلف مصرفی و همچنین هزینه هایی که برای زندگی در پرتغال با آن روبرو هستید را ملاحظه نمایید :

جدول هزینه های زندگی در پرتغال

هزینه های زندگی برای یک نفر دانشجو به طور میانگین با احتساب مکان اقامت، بسته به سبک زندگی دانشجو در حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد.

در زیر شما می توانید هزینه دانشگاه های مختلف پرتغال را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه های سالیانه زیر، سه تا چهار هزار یورو با کورس های با زبان پرتغالی می باشد.

جدول شهریه دانشگاه های مختلف در کشور پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال

ویزای تحصیل پرتغال و کار دانشجویی

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند، می توانند به صورت پاره وقت در دوران دانشجویی شان کار کنند. افراد زیر ۱۸ سال که با ویزای دانش آموزی به پرتغال می آیند، اجازه کار قانونی ندارند و می بایست به سن قانونی برسند. آن دسته از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، می توانند ۱۰ ساعت در هفته به صورت قانونی کار کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دکتری تا ۳۰ ساعت در هفته امکان کار پاره وقت را دارند. البته در تمامی مقاطع تحصیلی، نیاز است که دانشجویان اجازه کار را از اداره مهاجرت و اداره کار پرتغال دریافت کنند. دانشجویان همچنین مجاز به انجام کار تحقیقاتی، آموزش، انجام فعالیت های حرفه ای و … هستند. بسیاری از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند تا بتوانند درصدی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

کار دانشجویی در خارج از کشور

ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی ویزای همراه

هنگامی که شما ویزای تحصیلی پرتغال را دارید، می توانید برای همراهان خود نیز درخواست ویزا دهید تا به شما بیپوندند. منظور از همراهان برای کسانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. البته کودکان و نوجوانانی که شما به فرزند خواندگی نیز ممکن است قبول کرده باشید ، به عنوان همراه محسوب خواهند شد. همراهان نیاز است مدارکی را ارائه دهند تا بتوانند ویزا دریافت کنند.

بررسی ویزای همراه در مهاجرت به خارج از کشور

 • مدارک موردنیاز برای پیوستن همراهان برای ویزای تحصیلی پرتغال

  • ارائه کپی کارت اقامت نفر اصلی
  • پاسپورت معتبر تمامی افراد
  • گواهی ازدواج و ترجمه آن
  • گواهی تولد فرزندان (در صورت وجود)
  • اثبات مکانی جهت اقامت
  • اثبات تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای تحصیلی پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر در پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال، بهتر است شما به دانشگاهی که آن را جهت تحصیل انتخاب می کنید توجه نمایید. همچنین آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته پزشکی، دندان پزشکی و نظیر این رشته ها هستند و قصد این را دارند که پس از تحصیل به ایران بازگردند، می بایست دانشگاه هایی را انتخاب کنند که مدرک شان موردتائید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران باشد. در جدول زیر می توانید نام دانشگاه هایی که موردتائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند و همچنین rank جهانی آنها را نیز ملاحظه فرمایید :

چدول دانشگاه های برتر در کشور پرتغال به همراه رنک جهانی آنها

ویزای تحصیلی پرتغال و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال شما می بایست مدارک را با دقت تهیه و تنظیم نمایید. مهم ترین مدرکی که برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال در هر مقطعی موردنیاز است، نامه پذیرش می باشد که شما به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو، باید حتما به مهلت نهایی اعلام شده از سوی دانشگاه (Deadline) توجه کافی نمایید.

 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه مدارکی مبنی بر قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (مخصوصا در مقطع لیسانس)
  • ترجمه مدارک و ریز نمرات مقطع قبلی
  • نامه پذیرش از کالج یا دانشگاه
  • ارائه مدارکی مبنی بر پرداخت هزینه دانشگاه
  • رزومه تحصیلی و کاری (در صورت وجود)
  • انگیزه نامه
  • پرداخت هزینه ویزا
  • گواهی سلامت پزشکی
  • بیمه نامه مسافرتی
  • ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن محل سکونت شما در پرتغال
  • دو قطعه عکس
  • ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
  • نامه تمکن مالی از بانک
  • گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای تحصیلی پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل

اکثر دانشجویانی که برای تحصیل به پرتغال می آیند، پس از اینکه چند سال در این کشور زندگی کردند، تمایل دارند که مشغول به کار شوند تا بتوانند اقامت دائم پرتغال را به دست بیاورند و در نهایت به پاسپورت پرتغال برسند. هنگامی که شما می خواهید موقعیت کار پس از تحصیل یک کشور را بسنجید، باید به نرخ بیکاری آن توجه کنید. نرخ بیکاری کشور پرتغال در حال حاضر ۷ درصد می باشد که در مقایسه باکشورهای آلمان و اتریش که ویزای جستجوی کار هم دارند، بالاتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود به مقاله ای با عنوان مهاجرت به کشور پرتغال از طریق کار از همین وبسایت مراجعه کنید. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری پرتغال را در سال های اخیر ملاحظه نمایید :

نمودار میله ای نرخ بیکاری در کشور پرتغال

جهت تبدیل ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کاری، شما باید بتوانید به زبان پرتغالی نیز صحبت کنید و با عموم مردم ارتباط داشته باشید که یادگیری زبان پرتغالی کاری دشوار می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی بوده و موسسه هیچ گونه رضایتی از این بابت ندارد.

ویزای تحصیلی پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و می خواهند پس از تحصیل شان اقامت پرتغال را دریافت کنند، لازم است بدانند که حتما باید بتوانند کار پیدا کنند. زیرا صرف داشتن ویزای تحصیلی باعث اقامت دائم و تابعیت شما نمی شود، ‌اما داشتن ویزای کاری تحت شرایطی می توانید به اقامت دائم و تابعیت برسید. شما در صورتی می توانید در پرتغال مشغول به کار شوید که به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید و یک کار مرتبط با رشته تحصیلی تان پیدا کنید. در صورتی ویزای تحصیلی پرتغال شما تبدیل به ویزای کاری خواهد شد که شما بتوانید یک کارفرما پیدا کنید و حداقل حقوق کشور پرتغال را دریافت نمایید. در نمودار زیر شما می توانید حداقل حقوق کشور پرتغال را در سال های اخیر ملاحظه نمایید :

نمودار رشد حداقل حقوق و دستمزد در کشور پرتغال

همانگونه که ملاحظه می کنید، حداقل حقوق در کشور پرتغال ماهیانه ۷۰۰ یورو می باشد که در مقایسه با سال های گذشته، با افزایش نسبتا خوبی روبرو بوده است.

در صورتی که شما یک کارفرما پیدا کنید و بتوانید یک دعوتنامه شغلی از آن شخص یا سازمان دریافت نمایید، می توانید ویزای تحصیلی پرتغال خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید و در صورت کار در پرتغال به مدت پنج سال و پرداخت بیمه و مالیات، می توانید به اقامت دائم این کشور برسید و از سال ششم درخواست پاسپورت پرتغال را بدهید.

 • مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کشور پرتغال

  • دو قطعه عکس
  • تکمیل فرم درخواست
  • ارائه مدارکی جهت اثبات اقامت در پرتغال در سال های گذشته (قبض آب، برق و … )
  • مهارت زبان
  • اثبات تمکن مالی
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • ارائه مدارکی جهت همسو شدن با فرهنگ پرتغال (اطلاع از قوانین، آداب و رسوم)
پاسپورت و تابعیت پرتغال

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

ویزای تحصیلی پرتغال و سخن پایانی

ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط اخذ آن ، در این مقاله بررسی شد. از آنجایی که دریافت ویزای تحصیلی پرتغال، ممکن است مورد تقاضای تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان باشد، پیشنهاد ما این است که با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و اطلاعات رایگان تلفنی دریافت نمایید. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از طریق تحصیل به کشور پرتغال بیایید و ویزای تحصیلی پرتغال را دریافت کنید، قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت به این کشور، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. زیرا همانگونه که در مقاله فوق مفصل به آن اشاره شد، شما برای تحصیل در پرتغال، نیاز به مدرک زبان و یا دانش زبان پرتغالی دارید. تحصیل در سایر کشور های اروپایی نظیر دانمارک و هلند شرایط به نسبت مناسب تری نسبت به پرتغال دارد که پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات مربوطه در این ساعت مراجعه نموده و آن ها را مطالعه نمایید. در این مقاله تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور پرتغال، بورسیه تحصیلی پرتغال، شرایط دانشجو پس از اتمام تحصیل، شرایط ویزای همراه و مواردی از این قبیل مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشبم سوالات شما در باب اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی، می توانید با مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در بخش انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ