ویزای بلژیک و بررسی آن

ویزای بلژیک ، شرایط اخذ ویزای بلژیک و راه های اخذ اقامت بلژیک و انواع ویزای بلژیک در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ ویزاهای بلژیک چیست؟ راههای اخذ ویزای های بلژیک کدامند؟ بهترین روش مهاجرت به بلژیک چه روشی است؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای بلژیک چیست؟ در این مقاله سعی بر آن است که به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ ویزای کشور بلژیک و مهاجرت به این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن تشریح گردد. کشور بلژیک دارای ویزاهای مختلفی می باشد و امروزه افرادی به دلایل مختلف تمایل به اخذ ویزای این کشور دارند. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب ویزای بلژیک و انواع آن خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تمکیلی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ؛ همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه مقاله مباحث زیر مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد :

ویزای بلژیک
 • ویزای بلژیک و شرایط عمومی
 • ویزای بلژیک و انواع ویزا
 • ویزای تحصیلی بلژیک
 • ویزای کاری بلژیک
 • ویزای درمانی بلژیک
 • ویزاهای بلند مدت بلژیک
 • ویزاهای دیگر بلژیک
 • ویزای بلژیک و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای بلژیک و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای بلژیک و وقت سفارت ویزای بلژیک
 • ویزای بلژیک و توصیه های مهم

ویزای بلژیک و شرایط عمومی

ویزای بلژیک را می توان از راه های متعددی همچون کار، تحصیل، سرمایه گذاری و کار آفرینی و ازدواج و توریستی به دست آورد. بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و پایتخت آن بروکسل است. در ۶۰٪ از مناطق بلژیک مردم به زبان هلندی صحبت می‌کنند و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود و در پایتخت هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی‌ زبان هستند و در شرق کشور زندگی می‌کنند. بلژیک یکی از اعضای برجسته‌ اتحادیه اروپا به‌ شمار می‌رود و میزبان تعدادی از نهادهای اتحادیه اروپا و سازمان‌های بین‌المللی از جمله ناتو است. بلژیک با جمعیتی ده میلیون نفری یکی از بزرگترین کشور های صادر کننده شکلات در جهان است. بلژیک به علت دو زبانگی کشور همواره با بحران وحدت و هویت روبروست. گرچه اختلافات بیشتر در ظاهر، جنبه زبانی و فرهنگی دارند، ولی در دهه اخیر مؤلفه اقتصادی نیز بیش از پیش در آن‌ها عمده شده ‌است. پاسپورت بلژیک در رده چهارم جهان به لحاظ ارزش و اعتبار قرار دارد و با دریافت پاسپورت بلژیک می توانید به بیش از ۱۲۵ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر نمائید.

اعتبار پاسپورت کشور بلژیک ـ ویزای بلژیک

ویزای بلژیک و انواع ویزا

کشور بلژیک دارای تعداد متعددی ویزا می باشد که در ادامه به انواع ویزای بلژیک خواهیم پرداخت:

 • ویزای A

   این نوع ویزا برای حمل و نقل هوایی است که اجازه می دهد تا دارنده آن از طریق منطقه بین المللی شنگن بدون وارد شدن به آن کشور عضو شنگن سفر کند.  دارندگان این نوع از ویزا باید در نظر داشته باشند که تنها میتوانند برای عوض کردن پرواز خود به مقصد نهایی از ویزای نوع A استفاده کنند. می توان به طور ساده تر بیان کرد که افراد متقاضی در نظر دارند تا  بین دو کشور که عضو شنگن نیستند سفر کنند اما مجبورهستند  تا بین مسیر خود تا مقصد نهایی، توقفی در یکی از کشورهای عضو شنگن جهت عوض کردن پرواز خود انجام دهند.

 • ویزای B

  ویزای نوعB  همانند نوع A  و با هدف حمل و نقل هوایی یعنی عبور از یک کشور شنگن به یک کشور غیر شنگن صادر می شود اما نکته ای که قابل توجه است و وجه تمایز این نوع ویزا با قبلی می باشد، این است که دارندگان این نوع از ویزا می توانند  صرفا برای مدت ۵ روز از فرودگاه خارج شوند و از طریق مسیر زمینی و یا طرق دیگر به کشور مقصد نقل مکان کنند .

 • ویزای C

  این نوع ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا دارنده آن برای مدت مشخصی، بسته به اعتبار ویزا در کشور اقامت داشته باشد. این دسته خاص از ویزای بلژیک، با توجه به هدف مسافر، می تواند به صورت زیر باشد:

 • ویزای یکبار ورود یا سینگل

  این نوع از ویزای کوتاه مدت به دارنده خود اجازه می دهد تنها یکبار وارد منطقه شنگن شود. هنگامی که صاحب ویزا از قلمرو شنگن خارج می شود، دیگر نمی تواند دوباره برگردد، حتی اگر از مدت زمان ویزای آن هنوز باقی مانده باشد. بعضی از افراد ویزای یکبار ورود را اشتباه می گیرند، فکر می کنند این  لفظ یکبار ورود مربوط به تعداد کشورهایی است که صاحب ویزا مجاز به بازدید است و اجازه می دهد که آنها به یک کشور واحد چند بار ورود و خروج پیدا کنند، در حالی که این گونه نیست و شما تنها یکبار حق ورود و خروج به کشور عضو شنگن که ویزای آن را دریافت کرده اید، دارید.

  ویزا ـ ویزا و مهاجرت ـ ویزا و اخذ اقامت

 • ویزای دو بار ورود یا دابل

  به طور کلی، ویزای دوبار ورود همانند ویزای یکبار ورود که در بالا توضیح داده شده است،  به همان شیوه اعمال می شود. تنها تفاوت بین ویزای تک ورودی و دو ورودی این است که دو ورود به شما فرصتی می دهد که یکبار دیگر به سرزمین شنگن بازگردید. شما باید بسیار مراقب باشید که با این ویزا، زمانی که مرتبه دوم شنگن را ترک کنید، دیگر مجاز به بازگشت نیستید، حتی اگر تمام روزهایی که مجاز به ترک آن نبودید صرف نکرده باشید یعنی حتی اگر مدت ویزای شما باقی مانده باشد.

 • ویزای چندبار ورود یا مولتی پل

  ویزای تعدد ورود اجازه می دهد تا دارنده ی آن بارها  اجازه ی ورود و خروج از منطقه شنگن را داشته باشد. همچنین با ویزای تعدد ورود  تا ۹۰ روز در یک محدوده زمانی شش ماهه  اجازه ی  اقامت در کشورهای محدوده شنگن را دارید و محدوده زمانی شش ماهه برای شما دقیقا از اولین ورود شما به یکی از کشورهای عضو شنگن شروع می گردد.

 • ویزای D

   این نوع از ویزای از نوع ویزاهای بلند مدت  می باشد که به دو نوع اصلی کاری و تحصیلی تقسیم می شود. همه متقاضیانی که مایل هستند تا بیش از ۹۰ روز در بلژیک اقامت نمایند، باید ویزای D را درخواست نمایند، مگر اینکه شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند یکی از کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین، موناکو، نروژ و سوئیس ، باشند. ویزای  نوع D همچنین اجازه می دهد تا شما به کشورهای دیگر شنگن برای حداکثر ۳ ماه در یک دوره ۶ ماهه سفر کنید. ویزای نوعD خود می تواند از نوع یکبار ورود، دوبار ورود یا تعدد ورود باشد که طبق شرایط متقاضی هر کدام از این موارد به او تعلق خواهد گرفت.

  بلژیک بر روی نقشه

ویزای توریستی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

همان گونه كه می دانید مهاجرت از شش طریق كلی ازدواج، تولد، تحصیل، كار، سرمایه گذاری و پناهندگی امكان پذیر است. تحصیل در بلژیک یکی از راه های مهاجرت به بلژیک و اخذ ویزای این کشور است كه همانند هر روش دیگر مستلزم ارائه مدارك خاصی می باشد . مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلژیک عبارتند از :

 • فرم تکمیل شده ویزا
 • پاسپورت که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
 • نتیجه ثبت نام دانشجوی عادی ( دانشجوایان آزاد و دوره های خاص شامل نمی شوند)
 • برگه ثبت نام، برگه پذیرش یا برگه ثبت نام در آزمون ورودی
 • تمكن مالی کافی
 • مدارک پزشکی مبنی بر نداشتن بیماری هایی که سلامت جامعه را تهدید كند
 • نامه عدم سوء پیشینه برای متقاضیان بالای ۲۱ سال
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی متقاضی
 • مدرک زبان مرتبط با زبان دوره تحصیلی

نكته ی قابل توجه این كه مدارکی که به  فارسی ارائه گردیده، باید ترجمه شده و بعد از ترجمه به تایید سفارت برسد. کلیه مدارک ارسال شده به سفارت و یا کنسولگری به اداره ای به نام اداره اتباع خارجی در بلژیك فرستاده می شود تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک امکان صدور ویزای همراه به طور همزمان را ندارد؛ گفتنی است که منظور از همراه همسر و فرزند زیر ١٨ سال است؛ هم چنین بعد از پایان دوره تحصیلی در بلژیک شما یک فرصت یک ساله برای کاریابی خواهید داشت كه اگر در این مدت زمان، موفق به یافتن کار مناسب خود شوید، می توانید اقامت خود را از نوع تحصیلی به کاری تبدیل کنید. بعد از ۵ سال که با اقامت کاری در بلژیک کار کنید و مالیات خود را بپردازید، می توانید در انتهای سال پنجم درخواست اقامت دائم نمائید و بعد از سپری شدن مدت زمان ۵ الی ۷ سال پس از اقامت دائم خود، درخواست پاسپورت نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر و موارد جزئی تر می توانید به مقالاتی با عناوین ویزای تحصیلی بلژیک و تحصیل در بلژیک از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل در دانشگاههای بلژیک
هزینه های تحصیل در بلژیک
کار ضمن تحصیل در بلژیک

ویزای کاری بلژیک

اقدام برای اخذ ویزای کاری کشور بلژیک نیازمند مدارکی است که در این قسمت به تفصیل بررسی می شود. در ابتدا توجه به این نکته ضروری است که ویزای کار در کشور بلژیک به سه دسته تقسیم می گردد. و بر اساس آن نوع مدارکی که باید ارائه شود متفاوت است.

 ویزای کار نوع  A

این نوع ویزا شامل افرادی می شود که به مدت ۱۰ سال در بلژیک زندگی کرده و در طول ۱۰ سال  گذشته به مدت ۴ سال  با ویزای نوع B کار کرده اند. در صورتی که این افراد شرط حضور را رعایت کرده باشند و در حال حاضر در بلژیک زندگی کنند و متقاضی ویزای کاردر بلژیک باشند، ویزای کار نوع A  به آنها تعلق می گیرد . قانون شرط حضور در بلژیک بیان می دارد که فرد نباید بیشتر از یک سال خاک کشور بلژیک را ترک کرده باشد. در این نوع ویزا ی بلژیك شخص نیازی به داشتن پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار ندارد و پس از اخذ ویزای نوع  Aمی تواند برای هر کارفرمای خصوصی یا دولتی کار کند. به علاوه این ویزا مدت زمان ندارد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری نوع A   به شرح زیر است :

 • فرم درخواست ویزای نوع A
 • مدارک تایید کننده ی امکان اقامت فرد در بلژیک

ویزای کار نوع B

این نوع  ویزا شامل افرادی می گردد که در کشور بلژیک زندگی نمی کنند. به عبارتی این افراد قصد مهاجرت به بلژیک از طریق اخذ ویزای کار در بلژیک را دارند. اخذ این ویزا در صورتی امکان پذیراست که فرد پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای واحد داشته باشد. مدت زمان این ویزا یك سال است و فرد باید هر سال ویزای خود را تمدید کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا به صورت زیر است :

 • نامه ی پیشنهاد کار کارفرما
 • دریافت حقوق بیشتر از حقوق پایه کار در بلژیک
 • شغل فرد در لیست مشاغل مورد نیاز کشور بلژیک و اروپا باشد. در حقیقت جزء مشاغلی باشد که دولت بلژیک در آن زمینه کاری ، به نیروی کار متخصص نیازمند است. باید توجه داشت که در این حالت کارفرما نیاز به آگهی کردن این مشاغل در اروپا ندارد. لذا این امکان برای کارفرما وجود دارد تا مستقیما نیروی کار خود را از افراد خارجی تامین نماید.
 • گواهی پزشکی

 ویزای کار نوع C

 این ویزا مخصوص کسانی است که به طور موقت در بلژیک زندگی می کنند همانند دانشجویان و پناهجویان كه شامل این نوع  ویزای بلژیك می شوند. مدت زمان این ویزا یک سال است. در این نوع ویزا فرد این امکان را دارد تا به صورت پاره وقت برای هر کارفرمایی کار کند. لذا نیازی به پیشنهاد كاری ندارد . مدارک مورد نیاز برای اخذ این  نوع از ویزا ی بلژیك  برای شما عزیزان آورده شده است

 • مدارک تایید کننده ی امکان اقامت موقت فرد در بلژیک
 • مدارک تایید کننده ی محل اقامت شخص
 • فرم درخواست کار

نكته ی قابل توجه در مورد ویزای كار در بلژیك این است كه نرخ بیكاری در بلژیك از سال ٢٠١٨ رو به كاهش یوده است و از نرخ ۶٫۳% به ۵٫۶%  در سال  ٢٠١٩ رسیده است که اطلاع از آن برای  افرادی كه قصد اخذ ویزای بلژیك را دارند ، قابل توجه است.

نمودار نرخ بیکاری در کشور بلژیک ـ ویزای کار بلژیک

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقالاتی با عنوان کار در بلژیک و ویزا کاری بلژیک از همین وب سایت مراجعه نمایید.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد کار در بلژیک

مقاله مرتبط

کاریابی در بلژیک

ویزای درمانی بلژیک

بسیاری از مردم خواستار ویزای بلژیک و برخی کشورهای دیگر هستند تا به درمان پزشکی مناسب یا درمان تخصصی برای بیماری هایی که در کشور خود قابل درمان نیستند، بپردازند. به همین جهت، درحال حاضر از آنجایی که به دلیل تعداد زیادی از بهترین بیمارستان ها و سیستم های درمانی بهداشتی در سراسر اروپا، بلژیک به یک مقصد گردشگری برجسته، به ویژه از نظر گردشگری پزشکی مبدل گردیده است. سفر به بلژیک مستلزم آن است كه فرد، یک ویزای شینگن معتبر داشته باشد. ویزای شنگن را می توانید با درخواست از سفارت بلژیک دریافت کنید. شما باید مدارك مختلفی كه برای دریافت ویزای بلژیك لازم هستند، كه به طور مفصل برای شما شرح داده می شود را تهیه نمایید. اتباع بعضی از کشورها برای ورود به بلژیك ( حداكثر ٩٠ روز)  از ویزا معاف هستند این کشورها شامل آرژانتین، برزیل، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، لهستان و ایالات متحده آمریکا هستند. باید توجه داشت که هیچ ویزای درمانی جداگانه وجود ندارد، اما گردشگران پزشکی میتوانند در بوسیله یک ویزای توریستی در کشور خدمات پزشکی دریافت کنند.

برای دریافت ویزای درمانی بلژیك لیستی از مدارك مورد نیاز برای حداکثر ۹۰ روز در هر دوره (نوع C) برای شما آورده شده است :

١) گذرنامه معتبر بین المللی

  ۲) ۱ فرم درخواست ویزا + ۱ عکس گذرنامه

  ۳) یک دعوتنامه از یک موسسه پزشکی که در بلژیک تأسیس شده است یا یک پزشک ، با اشاره به مدت زمان و هزینه درمان.

  ۴) اثبات اشتغال در كشور خود و اثبات دلیل ترك كشور

  ۵) رزرو بلیط: از خریداری  بلیط خودداری كنید، مگر اینکه تمام ملزومات دیگر ویزا را اجرا کرده باشید. سفارت هیچ مسئولیتی در قبال جریمه نقدی ندارد.

  ۶) اثبات  تمكن مالی کافی در طول اقامت:  کارت اعتباری + پرینت بانکی برای ۶ ماه گذشته  یا یک تعهد رسمی امضا شده  از سوی شخصی برای حمایت مالی همراه با كپی كارت شناسایی آن شخص  و اثبات توانایی مالی

  ۷) اثبات  توانایی مالی برای پرداخت هزینه های درمان پزشکی

  ۸) یک گواهی پزشکی صادر شده توسط یکی از پزشکان تایید شده سفارت كه اعلام می کند درمان پزشکی متقاضی در کشور مبدا امكان پذیر نیست .

  ۹) بیمه درمانی

تصویری از کشور بلژیک ـ بلژیک ـ ویزای بلژیک

ویزاهای بلند مدت بلژیک

اگر می خواهید برای مدت بیش از سه ماه (۹۰ روز) در بلژیک اقامت نمایید، باید ویزای طولانی مدت (D) داشته باشید و نوع اقامت خود را براساس هدف اقامت خود مشخص نمائید. انواع ویزای بلند مدت بلژیک معمولا برای کار، تحصیل یا پیوستن به یک عضو خانواده می باشند. ویزای کار در بلژیک یکی از انواع ویزاهای بلند مدت می باشد که بهتر است قبل از درخواست ویزای بلند مدت برای کار در بلژیک، ابتدا یک شغل مناسب و یک کارفرما پیدا کنید تا اجازه کار را از جانب شما کسب نماید. ویزای تحصیلی در بلژیک نوع دیگر از ویزاهای بلند مدت است که برای دریافت آن، ابتدا باید بتوانید ثابت کنید که شما در یک موسسه آموزشی مشخص (اطلاعات دوره، نامه از مرکز آموزشی، گواهی های آموزشی) ثبت نام کرده و دارایی کافی برای پوشش هزینه های زندگی، تحصیل، هزینه های مراقبت های بهداشتی و هزینه های بازپرداخت را دارید. همچنین گواهی پزشکی و اثبات اینکه شما سابقه جنایی ندارید ( اگر بیش از ۲۱ سال سن داشته باشید)، لازم می باشد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

 در آخر نوع دیگری از ویزاهای بلند مدت ویزای الحاق به خانواده در بلژیک است که به عنوان یک قاعده کلی، اگر شما جز اتحادیه اروپا یا کشور سوئیس نباشید، می توانید یک ویزای بلند مدت برای همراهی با همسر، شریک ثبت شده یا والدین خود، کسب نمائید. تنها چیزی که لازم است این است که باید بتوانید رابطه خود را اثبات کنید، محل اقامت مناسب در بلژیک داشته باشید و مبلغ کافی برای حمایت از هزینه های زندگی و بیمه بهداشت خانواده داشته باشید.

ویزاهای دیگر بلژیک

اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر کوتاه مدت به بلژیک هستید، مجبورید برای دریافت یک ویزای شنگن به بلژیک درخواست بدهید. با توجه به اهداف سفر شما به بلژیک، می توانید یکی از انواع زیر ویزای شنگن را دریافت کنید:

 • ویزای فرودگاه بین المللی بلژیک

  اگر شما برای رسیدن به کشور مقصد سفر خود، خارج از منطقه شنگن نیاز دارید تا از طریق یکی از فرودگاه های بلژیکی نقل مکان کنید، در این صورت شما به یک ویزای حمل و نقل هوایی بلژیک نیاز دارید.

  بررسی ویزای همراه در مهاحرت به خارج از کشور

 • ویزای توریستی بلژیک

  برای بازدیدکنندگان که مایل هستند تا تعطیلات خود را در بلژیک گذرانند و یا می خواهند به گشت و گذار بیشتر بپردازند.

 • ویزای بازدید کننده بلژیک

  برای خارجی هایی که اعضای خانواده یا دوستان خود در بلژیک اقامت دارند و مایل به بازدید از آنها هستند.

 • ویزای تجاری در بلژیک

  برای کارفرمایانی که میخواهند کسب و کار جدیدی در کشور  بلژیک تاسیس کنند و یا قصد شرکت در تجارت خاصی را دارند.

 • ویزای بلژیک برای دیدار رسمی

  برای نمایندگانی که  قصد شرکت در جلسات رسمی را دارند.

 • ویزای بلژیک به دلایل پزشکی

  هر بیمار که نیاز به مراقبت های پزشکی در یکی از بیمارستان ها یا کلینیک ها در بلژیک داشته باشد.

 • ویزای بلژیک برای اهداف تحصیلی

  برای کسانی که مایل به تحصیل در یک موسسه آموزشی در بلژیک هستند تا حداکثر سه ماه

 • ویزای بلژیک برای کارکنان فرهنگی، ورزشی و فیلم

  برای افرادی که مایل به شرکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی هستند که در بلژیک اتفاق می افتد.

ویزای بلژیک و مدارک لازم برای اقدام

با توجه به شرایط ویزای بلژیک، مدارک زیر باید در صورت درخواست هرگونه ویزای کوتاه مدت بلژیک به سفارتخانه / کنسولگری بلژیک ارسال گردد :

 • فرم درخواست ویزا بلژیک
 • دو عکس گذرنامه

برای داشتن برچسب ( Sticker ) ویزای بلژیک پاسپورت باید حاوی حداقل یک صفحه خالی باشد. لذا اعتبار گذرنامه خود را پیش از درخواست خود بررسی کنید.

 • نسخه های ویزای قبلی شما (در صورت وجود).
 • فرم ترجیح زبان

 مقامات بلژیکی به شما این امکان را می دهند که در هر کدام یک از سه زبان ملی بلژیک (فرانسه، آلمانی یا هلندی) که می خواهید پرونده شما مورد رسیدگی قرار گیرد را انتخاب کنید. از سوی دیگر، اگر شما انتخاب کنید که برنامه را به زبان انگلیسی پر کنید، لطفا “بدون اولویت” را انتخاب کنید.

 • بیمه مسافرتی شنگن

 شما ملزم به ارائه یک سند می باشید که تأیید می کند که بیمه مسافرت برای بلژیک و کل قلمرو شنگن را با پوشش حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو برای اورژانس های پزشکی و بازپرداخت در صورت مرگ خریداری کرده اید.

 • اثبات محل اقامت

یک سند که نشان می دهد شما در بلژیک اقامت خواهید کرد مانند رزرو هتل

 • اثبات وضعیت مدنی این می تواند یک گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر و غیره باشد.
 • اثبات مؤلفه های مالی کافی برای مدت اقامت در بلژیک.

براساس اداره مهاجرت بلژیک، یک مسافر باید ادعا کند که در صورت اقامت در یک هتل، ۹۵ یورو در روز و ۴۵ یورو در صورت برنامه ریزی برای مسافرتی ارزان تر، هزینه همراه خود دارد .

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به خارج از کشور

ویزای بلژیک و وکیل متخصص ویزا

برای دریافت انواع ویزای بلژیک کمک و مدد از وکیل متخصص ویزا مورد نیاز می باشد چرا که اصولا در کشور هایی که پاسپورت معتبری دارند و در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا قرار دارند به دلیل در خواست های بسیاری که برای پاسپورت آنها توسط مهاجران سراسر جهان وجود دارد، دولت های این کشورها سیاست های سختگیرانه و پیچیده ای برای دریافت ویزای کشورهای خود اعمال می کنند و همین امر کار را کمی پیچیده می کند. بنابراین نیاز می باشد تا برای دریافت انواع ویزای بلژیک قبل از هر اقدامی با پروسه آن و مسیر آن کامل آشنا شده و با کسب اطلاعات از وکیل  مهاجرتی متخصص در امور ویزا ، برای دریافت ویزا اقدام نمائید . دریافت ویزای بلژیک به دلایل گوناگون بسیار پیچیده می باشد بنابراین اگر درخواست ویزای بلژیک را دارید می توانید با توجه به شرایط خود برای کشورهای دیگر که مسیر ساده تری دارند همچون فرانسه اقدام نمائید .

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

ویزای بلژیک و وقت سفارت ویزای بلژیک

مدت زمان پردازش ویزای شنگن بلژیک ممکن است از یک روز تا ۱۵ روز به طول انجامد. در برخی موارد، این مدت زمان ممکن است  به شرح زیر افزایش یابد:

 • تا ۳۰ روز به علت تعداد زیادی از برنامه های دریافتی سفارت بلژیک و یا حساسیت پرونده شما
 • تا ۶۰ روز در موارد فوق العاده، مخصوصا زمانی که سفارت بلژیک باید با سفارت یک یا چند عضو شنگن مشورت کند

شما می توانید از ۳ ماه قبل از تاریخ سفر اقدام به تنظیم وقت ملاقات نمایید. قرار ملاقات قابل لغو یا تغییر نیست؛ متقاضی درصورت عدم مراجعه مجبور خواهد بود وقت ملاقات جدیدی را درخواست نماید. متقاضیانی که خواستار ویزای شنگن برای ورود به بلژیک هستند، می بایست شخصا برای ارائه درخواست به مرکز درخواست ویزای شنگن مراجعه نمایند. شما باید نامه تاییدیه قرار ملاقات را پرینت و در زمان ورود به مرکز درخواست ویزا ارائه نمایید.

همچنین لازم به ذکر است سفارت بلژیک در ایران، از تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ با شرکتی به اسم VFS برای امور ویزا کار می کند. برای اخذ انواع ویزای بلژیک در ابتدا باید از سفارت این کشور در ایران وقت گرفت و حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ سفر برای اخذ وقت سفارت بلژیک، یا به صورت حضوری در محل شرکت VFS و یا به صورت آنلاین اقدام نمود. لازم به توضیح است که تمامی مراحل اخذ ویزای بلژیک از ابتدا تا انتها با توجه به شرایط کنونی و بدبینی نسبت به بعضی از کشورها و همچنین مردم عزیز ایران، بسیار حساس هستند و پیشنهاد می شود حتما افراد متقاضی اخذ ویزای بلژیک، این پروسه ی حساس را به موسسات حقوقی معتبر و وکلای با تجربه بسپارند و از احتمال ریجکتی ویزا پیشگیری کنند و یا برای ورود به محدوده شینگن از طرق دیگر و از کشورهای مهاجر پذیرتری نظیر اتریش ، آلمان و فرانسه اقدام نمایند.

سفارت ـ آفیسر صدور ویزا

آدرس سفارت بلژیک در ایران

تهران ـ خیابان ولی عصر- خیابان ‏فیاضی(فرشته)- خیابان آقابزرگی- بن بست شیرین – شماره ۴

ویزای بلژیک و توصیه های مهم

دریافت ویزای بلژیک دارای شرایط دشوار و حساسی می باشد که متقاضیان عزیز برای اقدام می بایست تمامی شرایط خانواده خود را بررسی و تحلیل نموده و با توجه به اهداف خود بهترین روش را برای دریافت ویزای بلژیک انتخاب نمایند. دریافت ویزای بلژیک ریسک های بسیار بالایی دارد بنابراین به شما سروران گرامی توصیه می گردد قبل از هر گونه تصمیمی برای دریافت انواع ویزا، بررسی های کامل را انجام داده و تمامی جوانب را بسنجید و سپس اقدام نمائید، این مقاله توسط گروه حقوقی موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هرگونه کپی برداری و رو نوشت از این مقاله شرعا حرام است و به دور از رضایت موسسه می باشد.

نکات مثبت و مزایا

مهاجرت به بلژیک
هزینه های زندگی در بلژیک

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای بلژیک و سخن پایانی

ویزای بلژیک از روش های متعددی قابل دریافت می باشد اما همان طور که در بالا با آن اشاره شد دریافت ویزای بلژیک پیچیدگی ها و ریسک های خاص خود را دارد. بنابراین اگر هدف شما دریافت ویزای شنگن و کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، می توانید از کشورهای دیگر که پروسه ای به مراتب ساده تر دارند، بهره مند شوید. در مقاله پیش رو به انواع ویزای بلژیک همچون ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای درمانی و غیره اشاره شد و همچنین مدارک دریافت ویزا به صورت کامل بررسی گردید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در بخش انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ