ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد

ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد چگونه است ؟ آیا از شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد و راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و راههای اخذ اقامت اتریش مطلع هستید ؟ اقدامات لازم جهت ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد چگونه می باشد ؟ قوانین اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد در اتریش به چه صورت است ؟ آیا ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد امکان پذیر است؟ موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در رابطه با ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد در اتریش مقاله ای را به نگارش درآورده است لذا اگر شما عزیزان در رابطه با تحصیل رایگان در اتریش دارای سوال هستید همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و از حقوقدانان و مشاوران با تجربه ی این موسسه در رابطه با ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

 

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش اول)

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش دوم)

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش سوم)

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش چهارم)

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش پنجم)

پاسخگویی به سوال شما : شرایط تولد و خدمات درمانی در اتریش (بخش ششم)

تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی که فرد را به دولت معینی مربوط میسازد. براساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن است و دو طرف دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

اخذ تابعیت اتریش از طریق تولد در اتریش جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب میشود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولاً این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنانچه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب میشویم.البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.برای مثال: ماده ۹۸۸ قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت اتریش از طریق خون است .هرچند دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب میشود.

افرادی که مایل به تبدیل شدن به شهروندان اتریشی می شوند باید از شرایط استاندارد زیر برخوردار باشند:

اقامت دائم قانونی (اساسا ده سال)
هیچ ممنوعیت اقامت (Aufenthaltsverbot) و هیچ روند معلق برای لغو اجازه اقامت (Verfahren zur Aufenthaltsbeendigung) در اتریش یا هر کشور دیگر EEA و همچنین صدور حکم اخراج (Ausweisung) در ظرف دوازده ماه گذشته
سابقه کیفری خالی (هیچ محکومیت و هیچ پرونده کیفری در دادرسی نه در اتریش، نه در خارج از کشور، هیچ جرم اداری جدی)
اثبات معیشت کافی
نگرش مثبت نسبت به جمهوری اتریش
رها شدن از ملیت سابق (در صورت امکان و معقول)
دانستن نظام دموکراتیک و تاریخ اتریش و وین
اثبات مهارت های زبان آلمانی (آلمانی)

اگر هیچ ادعای حقوقی برای طبق قانون وجود نداشته باشد، دیگر عوامل مربوطه مانند الزامات استاندارد برای تابعیت، منافع عمومی عمومی، درجه ادغام و رفتار کلی متقاضی (ماده ۱۱ قانون شهروندی اتریش (StbG) – آلمانی )

کودکان (از جمله فرزندان تصدیق شده) از اتباع اتریشی که کمتر از ۱۴ سال سن دارند، نیازی به اثبات زبان و مهارت های زبان آلمانی ندارند، نیازی به اثبات معیشت کافی ندارند و مجبور نیستند ملیت سابق خود را رد کنند .

کودکان متولد شده در تاریخ ۱ اوت ۲۰۱۳ یا بعد از آن، ملیت اتریشی را از نظر زادگاه به دست می آورند، همچنین اگر آنها ازدواج کرده باشند و پدر آنها یک ملیت اتریشی است، اگر پدر و مادر در طول هشت هفته پس از تولد اذعان شود و یا تأیید شود.
راه های دیگر دریافت شهروندی اتریش

طبیعی شدن به دلیل یک ادعای حقوقی
دریافت شهروندی اتریش از طریق گسترش – در موارد خاص، شهروندی اتریش ممکن است به فرزندان، همسران و شرکای مدنی گسترش یابد.
دادن شهروندی به دستاوردهای فوق العاده (Art 10 (6) StbG)
دریافت اقامت اتریشی با اعلامیه (برای افرادی که اقامت خود را در اتریش یا خارج از کشور). شهروندان سابق اتریشی که شهروندی خود را قبل از ۹ ماه مه ۱۹۴۵ از دست دادند، به دلیل آزار و اذیت نژادپرستی و یا سیاسی، می توانند اقامت خود را با اعلامیه اتریشی دوباره دریافت کنند. آنها مجبور نیستند ابزار معیشت، مهارت های زبان آلمانی و دانش سیستم دموکراتیک و تاریخ اتریش و وین (Art 58c StbG) را ثابت کنند.

[لطفا به نحوه خواندن ورودی کشور برای کمک به تفسیر این مطلب مراجعه کنید. این گزارش قبل از مارس ۲۰۰۱ به عنوان بخشی از گزارش دولتی ایالات متحده به نام “قوانین شهروندی در جهان” تهیه شده است. دقت و عمق لیست های این کشورها به طور قابل توجهی متفاوت است و برخی از اطلاعات ممکن است نادرست باشد. در بهترین حالت، این صفحه فقط بخشی از داستان را برای یک کشور خاص ارائه می دهد. اطلاعات اضافی برای این کشور ممکن است در اطلاعات کشور موجود باشد]

 • شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت به اتریش و کسب اطلاعات در خصوص قوانین ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد و همچنین اخذ اقامت اتریش می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد مشاوره رایگان دریافت نمایید .قوانین تولد در اتریششهروندی: شهروندی اتریشی بر اساس قانون شهروندی سال ۱۹۶۵ با اصلاحیه است.با تولد: کودک متولد در قلمرو اتریش، که حداقل یک پدر و مادر یک شهروند اتریش است. با این حال، یک کودک متولد ازدواج به یک مادر خارجی و یک پدر اتریش شهروند در نظر گرفته نشده است. مگر اینکه زن و شوهر ازدواج کند، فرزند شهروندی مادر به دست می آورد.

BY DESCENT: کودک در خارج از کشور متولد می شود، یکی از والدینش یک شهروند اتریشی است. در مورد یک مادر غیر اتریشی و یک پدر اتریشی، قانون ازدواج ذکر شده در بالا اعمال می شود.

طبيعت گيري در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد:

 • شهروند اتريشي ميتواند براي تحقق يكي از شرايط زير درخواست شود: شخص حداقل ۱۰ سال در اتريش اقامت داشته است. شخص همسر خارجی یک شهروند اتریشی است و حداقل ۵ سال در اتریش اقامت داشته است.شهروند دوگانه در خصوص : ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد پذیرفته نیست استثنا:
 • کودک شهروندان اتریشی که در یک کشور خارجی متولد شده است و طبق قوانین کشور دیگر شهروندی را به دست آورد. همچنین، در موارد استثنایی، مقامات اتریش ممکن است اجازه دهند شهروند اتریشی که شهروند جدیدی را برای شهروندی اتریشی خود می گیرد، دریافت کند.از دست دادن شهروندی اتریش :داوطلب: در شرایط خاص، شهروندی اتریش ممكن است داوطلبانه رد شود: شخص دارای تابعیت دیگری است. شخص پرونده جنایی یا مجازات جریمه ای بیش از شش ماه در انتظار آنها در اتریش است. شخص، اگر مرد باشد، خدمت مورد نیاز نظامی را انجام داده است.
 •  موارد ذیل برای از دست دادن تابعیت اتریش عبارتند از:
 • شخص شهروندی یک کشور خارجی را به دست می آورد. شخص خدمات داوطلبانه نظامی برای یک کشور خارجی را اجرا می کند. شخص دارای یک دولت خارجی است که به منافع اتریش آسیب می رساند.هر گونه سوال مربوط به شهروندی و یا درخواست برای رد شهروندی باید به آدرس زیر هدایت شود:سفارت کنسولگری اتریش بخش ۳۵۲۴ دادگاه بین المللی، NW واشنگتن دی سی ۲۰۰۰۸-۳۰۳۵

به طور کلی می توان گفت با توجه به شرایط بسیار مطلوب و مناسب کشور اتریش بسیاری از افراد برای ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد علاقه مند می باشند، کشور اتریش نیز با قرار دادن شرایط و امتیازاتی برای متقاضیان  اخذ تابعیت  اتریش ازطریق تولد فرزند در اتریش ، تمامی نقاط مثبت آن ها را سنجیده و پس از آزمودن امتیاز آن ها مشتاق به ورود این افراد می باشد. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با راههای ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد و انواع آن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با قوانین مهاجرت به اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش  و قوانین اخذ تابعیت کشور اتریش ازطریق تولد همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم و  در خصوص ویزای اخذ تابعیت درکشور اتریش ازطریق تولد به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. مشاور حقوقی گفته:

  سلام. من ميخواستم دقيقا بدونم تحت چه شرايطي در صورت تولد فرزند در اتريش امكان گرفتن اقامت و پاسپورت در اتريش وجود دارد؟ من ساكن و اقامت مجارستان را دارم و شما فرموديد كه با به دنيا اوردن فرزند در اتريش بعد از ٥ سال امكان گرفتن اقامت و يا پاسپورت براي فرزند وحود دارد. ١- اگر ممكنه بفرماييد دقيقا تحت چه شرايطي امكان بدست اوردن اقامت و پاسپورت وجود دارد؟ مثلا ايا فرزند من بايد در اتريش در بخواند؟ فرزند من كه هنوز كودك هيت كه چنين امكاني ندارد؟؟ من مقيم مجارستان هستم و حال فقط ٩٠ روز ميتوانم در اتريش حضور داشته باشم پس چطور فرزنم را اتريش به مدرسه بفرستم؟ ايا كشور هاي اروپايي فرزند من را در مدارسشان ثبت نام ميكنند؟ قانونا فرزند من هم بيش از ٩٠ روز نمي تواند در اتريش بماند. ممنون ميشم اطلاعاتي حامع در اين خصوص دهيد

  پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پاسپورت هر کشوری ابتدا باید اقامت دائم را اخذ نمائید
   برای اخذ اقامت دائم باید از راههای گوناگون مهاجرت اقدام نمائید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ