هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه در خصوص مهاجرت به روسیه و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ دانشجویان بین المللی که در کشورهای خارجی نظیر روسیه به تحصیل اشتغال دارند یا قصد دارند در کشوری خارجی تحصیل کنند پیش از هر چیزی باید بتوانند هزینه های خود را در آن کشور مدیریت نمایند؛ بنابراین در مقاله ی پیش رو به طور ویژه هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه مورد بررسی قرار می گیرد تا دانشجویان و متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه بتوانند با بهره مندی از اطلاعات مذکور از عهده ی تأمین هزینه های خود در روسیه برآیند.

 

پس از بررسی و تحقیق در مورد دانشگاه های برجسته ی علوم پزشکی در روسیه در مقاله ی حاضر هزینه های تحصیل پزشکی در تعدادی از این دانشگاه ها را در روسیه ذکر کرده و مورد مقایسه قرار می دهیم.

ضمناً چنانچه شما متقاضیان عزیز خواهان کسب اطلاع در خصوص هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه و یا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و یا تحصیل پزشکی در روسیه بدون مدرک زبان و یا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی و در صورت کلی مهاجرت به روسیه هستید بتوانید برای این امر اقدام نمایید. همچنین در خصوص تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه و همچنین هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه دست یابید می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت تلفنی و تخصصی مشاوره رایگان در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دریافت نمایند.

دانشگاه های روسیه بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند و شهریه ی این دانشگاه ها معمولاً مبلغی حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. علاوه بر این هزینه ی زندگی نیز در این کشور نسبتاً ارزان است و ماهانه ۳۰۰ دلار تخمین زده می شود، این مبلغ شامل هزینه های مسکن، تغذیه، کتاب و غیره است. البته هزینه های زندگی معمولاً با توجه به سبک زندگی هر فرد متغیر است.

برخی دانشگاه ها در روسیه دارای دوره های تحصیلی هستند که زبان آموزشی آنها برای دانشجویان بین المللی انگلیسی است. در ادامه توضیحات کاملی در مورد هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه برای آن دسته از افرادی که قصد تحصیل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را در این کشور دارند ارائه می شود.

هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر روسیه

دانشگاه پزشکی بشکر استیت (Bashkir State)، شهر اوفا

دانشگاه پزشکی بشکراستیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
شهریه سال اول۵۰۰۰ دلار۳۰۰ دلار۵۳۰۰ دلار
شهریه سال دوم تا ششم۲۶۰۰ دلار۳۰۰ دلار۲۹۰۰ دلار

دانشگاه مری استیت (Mari State)

دانشگاه مری استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
شهریه سال اول۴۶۰۰ دلار۴۰۰ دلار۵۰۰۰ دلار
شهریه سال دوم تا ششم۲۸۰۰ دلار۳۰۰ دلار۳۱۰۰ دلار
مبلغ کل هزینه ها در طول ۶ سال تحصیل۲۰۵۰۰ دلار

دانشگاه اورل استیت (Orel State)، اریول، روسیه

دانشگاه اورل استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
شهریه سال اول۳۹۰۰ دلار۳۰۰ دلار۴۲۰۰ دلار
شهریه سال دوم و سوم۳۹۰۰ دلار۳۰۰ دلار۴۲۰۰ دلار
سال چهارم، پنجم و ششم۳۲۰۰ دلار۳۰۰ دلار۳۵۰۰ دلار
مبلغ کل هزینه ها در طول ۶ سال تحصیل۲۳۱۰۰ دلار

دانشگاه بلگورود استیت (Belgorod State)

دانشگاه بلگورود استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۵۰۰۰ دلار۵۰۰ دلار۵۵۰۰ دلار

دانشگاه پزشکی ولگوگراد استیت

دانشگاه ولگوگراد استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۵۹۳۰ دلار۵۵۰ دلار۶۴۸۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی ریازان استیت

دانشگاه ریازان استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
سال اول۵۰۰۰ دلار۵۰۰ دلار۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم۳۲۰۰ دلار۵۰۰ دلار۳۷۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی کرایمیا استیت (Crimea State)

دانشگاه کرایمیا استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
سال اول۵۰۰۰ دلار۵۰۰ دلار۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم۳۰۰۰ دلار۵۰۰ دلار۳۵۰۰ دلار
مبلغ کل هزینه های ۶ سال تحصیل (شامل شهریه، مسکن، بیمه)۲۳۰۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی کازان استیت

دانشگاه کازان استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۵۶۰۰ دلار۶۰۰ دلار۶۲۰۰ دلار
هزینه ۶ سال تحصیل۳۷۲۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی سنت پترزبورگ استیت

دانشگاه سنت پترزبورگ استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۴۵۰۰ دلار۶۰۰ دلار۵۱۰۰ دلار
دوره ی پیش نیاز ده ماهه۲۵۰۰ دلار۶۰۰ دلار۳۱۰۰ دلار
کل هزینه ۶ سال تحصیل۳۰۶۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی اورنبورگ استیت

دانشگاه اورنبورگ استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
سال اول۵۲۰۰ دلار۳۰۰ دلار۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم۲۷۰۰ دلار۳۰۰ دلار۳۰۰۰ دلار
کل هزینه ۶ سال تحصیل۲۵۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی آلتایی

دانشگاه آلتاییشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
سال اول۵۰۰۰ دلار۳۰۰ دلار۵۳۰۰ دلار
سال دوم تا ششم۲۷۵۰ دلار۳۰۰ دلار۳۰۵۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی ورونژ استیت

دانشگاه ورونژ استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۵۰۰۰ دلار۷۵۰ دلار۵۷۵۰ دلار

دانشگاه گومل استیت

دانشگاه گومل استیتشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
۳۵۰۰ دلار۴۰۰ دلار۳۹۰۰ دلار
کل هزینه ۶ سال تحصیل۲۳۴۰۰ دلار

دانشگاه علوم پزشکی جرجیا – ژئومدی

دانشگاه جرجیا ژئومدیشهریه سالانهخوابگاهکل مبلغ به دلار آمریکا
سال اول۵۲۵۰ دلار۲۵۰ دلار۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم۳۵۰۰ دلار۲۵۰ دلار۳۷۵۰ دلار

امروزه تحصیل پزشکی در روسیه متقاضیان بسیار زیادی از سراسر جهان دارد. تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار پیشرفته و توسعه یافته است. در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها تقریباً ۳۰ جایگاه برتر به دانشگاه های برجسته علوم پزشکی روسیه تعلق دارد. نظام آموزشی دانشگاه های روسیه بسیار قانون مند و منظم است.

دانشگاه های علوم پزشکی روسیه از دانشجویان خارجی سراسر جهان استقبال می کنند. ۵۰ درصد از هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه توسط وزارت آموزش و پرورش روسیه به صورت یارانه حمایت می شود، به همین دلیل تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به سایر کشورها ارزان تر است.

تمام موسسات آموزشی و دانشگاه های روسیه از ماه سپتامبر آغاز به کار می کنند. سال تحصیلی در این کشور متشکل از دو ترم است که یک ترم از سپتامبر تا ژانویه و ترم دیگر از فوریه تا ژوئن است. آزمون های ترم نخست در ماه ژانویه و آزمون های ترم دوم در ماه ژوئن برگزار می شوند. یک تعطیلات زمستانی نیز برای دانشجویان در هر سال در نظر گرفته می شود. تعطیلات زمستانی از ۲۰ ام ژانویه تا ۷ فوریه است و تعطیلات تابستانی از ۱۵ ژوئیه تا ۳۱ اوت است.

با توجه به آنچه ذکر شد به متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود که ضمن مطالعه ی مقالات وبسایت در زمینه هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه جهت اطلاع از شرایط تحصیل در روسیه و هزینه های تحصیل در روسیه و تسریع در روند اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه با مشاوران مجرب و کارشناسان برجسته موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره ی رایگان و تخصصی و بسیار دقیق موسسه بهره مند شوند. به علاوه کارشناسان موسسه می توانند شما متقاضیان عزیز را از آخرین و به روزترین اطلاعات در مورد هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه و یا شرایط مهاجرت به روسیه و یا شرایط تحصیل در روسیه مطلع نمایند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...
29 پاسخ
 1. parinaz گفته:

  با سلام دانشگاهی در روس (پزشکی) هست که شرط معدل نداشته باشه و از دانشگاه های برتر جهان باشه که مدرکش مورد تایید وزارت علوم و بهداشت باشه ؟
  نام دانشگاه ؟
  لطفا جواب رو برای من میل کنید
  ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، وزارت علوم هرساله لیست دانشگاه های موردتایید را بر روی وبسایت خود منتشر می کند. دوره های پزشکی در روسیه معمولا به این صورت هستید که شما یک دوره پیش پزشکی را در این کشور گذرانده و بعد از قبولی در امتحان ورودی برای دوره اصلی اقدام می کنید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه از ۲ هزار تا ۱۰ هزار دلار در سال بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. هزینه های زندگی نیز در حدود ۶۰۰ دلار در ماه است.

   پاسخ
 2. رضا طهماسبی گفته:

  با سلام من دارای مدرک کارشناسی میکروبیولوژی(میکروب شناسی)هستم با معدل ۱۷ و ۲۳سال سن آیا میتونم در روسیه در رشته پزشکی تحصیل کنم؟ لطفا جواب بدید با تشکر.

  پاسخ
 3. جواد گفته:

  دکترجان عرض ارادت.من ۱۹سالمه و مدرک دیپلم با معدل ۱۷٫۵ دارم میخام برای پزشکی روسیه یا ترکیه اقدام کنم.برایتخصص و زندگی نمیخام برگردم و میخام تو اروپا کشوری مثل هلند بمونم.خاستم بپرسم بین ترکیه و روسیه و ادکراین کدوم اعتبارش بیشتره ک من بتونم این هدفمو عملی کنم؟بخاطر هزینه این کشورهارو انتخاب کردیم.خیلی ممندن میشم جواب بدین.عشقی دکترر

  پاسخ
 4. بهنام گفته:

  با سلام،و تشکر بابت کمک های زیادی که به ما می کنید،یه سوال داشتم آیا در روسیه هم امکان کار دانشجویی هست مثل کشور های اروپایی که بشه حد اقل خرج ماهیانه رو درآورد،ممنون می شم راهنمایی کنید

  پاسخ
 5. Reza گفته:

  سلام و عرض ادب میشه درباره ی اعتبار دانشگاه های روسیه در کشورهای اروپایی و امریکا یک توضیحی بدین و همچنین ممنون میشم درباره دانشگاه پاولوف توضیح مختصر بدین و اینکه دانشگاه پاولوف همون سنت پترزبورگ آستین هست ؟ چونکه باعث ابهام شده ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام منابع مختلفی به بیان لیست ایند دانشگاه ها پرداخته اند که دستیابی به آن ها آسان است. بله یکی هستند. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 6. عادله عزيزي گفته:

  با سلام
  خانم عزيزي هستم ٣٢ ساله متاهل و داراي يك بچه ٢ ساله. كارشناس ارشد پرستاري
  آيا ميتونم پزشكي يا دندانپزشكي در روسيه بخونم و سپس انتقالي بگيرم به ايران؟
  از چه ترمي ميشه برگشت به ايران؟
  تقريبا هزينه تحصيل چقدر ميشه هر ترم؟
  شرايط تحصيل پزشكي در روسيه چيست؟ من فاقد مدرك زبان انگليسيم
  آيا قبلش كالج زبان ميزارن؟

  پاسخ
 7. بارانا گفته:

  سلام
  بدون مدرک زبان با معدل کل دیپلم بالای هفده و مجاز شدن کنکور سراسری ایران میشه مستقیم برای کورس اصلی اقدام کرد؟ اگر نه سطح دشواری ازمون ورودی دانشگاه ها چطوره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. شیرین گفته:

  سلام اقای ملک پور…من توی هزینه ورودی دانشگله روسیه مشکل دارم تا هزینه ترم هاش..راهی هست ایران یا روسبه بورسه ای !وامی!چیزی بشه جور بکنم؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام خیر باید بتوانید هزینه های خود را تامین نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. مهدی گفته:

  سلام وقت بخیر.ببخشید برای ورود ب این دانشگاه ها هم باید ازمون ورودی بدیم؟دانشگاهی هست ک هم کالج نداشته باشه هم ازمون ورودی؟باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی در ابتدا باید رزومه خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. علیرضا گفته:

  سلام.دو سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید.۱ اینکه هزینه هایی که نوشتید برای تحصیل به زبان انگلیسی هست؟۲ اینکه حداقل سرمایه سالانه برای تحصیل در روسیه به تومان چقدر است؟با تشکر فراوان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای راهنمایی و دریافت اطلاعات باید در ابتدا اطلاعات و روزمه خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. اریا گفته:

  سلام.ضمن عرض ارادت خدمت آقای ملک پور میخواستم بدونم با هزینه حدود سالی۳۵ میلیون میتونیم پزشکی یا دندان داخل روسیه بخوانیم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای تحصیل در رشته پزشکی در روسیه بهتر است سرمایه خود را افزایش دهید تا امکان تحصیل را داشته باشید اما می توانید با سرمایه ای که دارید برای آذربایجان اقدام نمایید که می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *