هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه در هنگام مهاجرت به ترکیه ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به ترکیه پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در ترکیه ۲۰۱۸ ممکن می باشد ؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به چه صورت است ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه و قوانین هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه کدام است ؟

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه موضوعی می باشد که در این مقاله سعی داریم درباره ان به شما متقاضی محترم توضیحاتی را ارائه دهیم . امروزه افراد زیادی هستند که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارند ولی از هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه اطلاعاتی ندارند . موسسه ملک پور سعی بر این دارد تا شما را در باب هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه راهنمایی کند .

در کشور ترکیه حدود ۲۰۰ دانشگاه وجود دارد که اکثر انها دانشگاه های دولتی هستند و بقیه دانشگاه های خصوصی می باشند . در این مقاله دانشگاه های ترکیه را دسته بندی کردیم تا بهتر بتوانید به انتخاب دانشکاه بپردازید .

دانشگاه های دولتی در کشور ترکیه :

هزینه این دانشگاه ها تقریبا رایگان می باشد . هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال می باشد . به دلیل تقاضاء بسیار زیاد برای تحصیل در این دانشگاه ها متقاضی باید یک امتحان بین المللی YOS را پشت سر بگذارد

دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه :

برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه دارای استاندارد های بسیار بالایی هستند و از نظر رتبه بندی در سطر بهترین رتبه بندی در دنیا قرار دارند . ورود به دانشگاه های خصوصی بسیار رقابتی می باشد و این دانشگاه ها نیازی به امتحان YOS ندارند ولی نمرات دیپلم و ریز نمرات دبیرستانی مهم می باشد .

معمولا در کشور ترکیه ۸۰ ٪ زبان تدریس در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد که متقاضی نیاز دارد نمره زبان خوبی داشته باشد ولی میتواند برای زبان تحصیل در کشور ترکیه بین زبان ترکی و انگلیسی انتخاب داشته باشد .

دانشگاه های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی دولتی :

تقاضا دانشحویان بین الملل برای تحصیل در دانشگاه های دولتی پزشکی بسیار زیاد می باشد . بنابراین شانس پذیرش برای این دانشگاه ها کم می باشد . برای افزایش شانس خود برای اخذ پذیرش متقاضی باید زبان ترکی خود را قوی کند و همچنین ازمون YOS را قبول شود .

دانشگاه های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی خصوصی :

تعداد دانشگاه های خصوصی پزشکی از تعداد دانشگاه های عمومی  پزشکی در این کشور بیشتر می باشد . بنابراین متقاضی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی پزشکی شانس بیشتری دارد . هزینه دانشگاه های خصوصی پزشکی بین ۱۰.۰۰۰ تا ۲۵.۰۰۰ دلار در سال می باشد . زبان تدریس در ۲۰٪ از دانشگاه های خصوصی پزشکی انگلیسی و ۸۰٪ به زبان ترکی می باشد .

نکته بسیار مهم برای کلیه دانشگاه هایی که ازمون YOS را دارند این است که هزینه این ازمون ۱۵۰ دلار می باشد و در ۶۰ دانشگاه دولتی و خصوصی این ازمون انجام می شود .

برترین دانشگاه های پزشکی در ترکیه از نظر سطح علمی و رتبه بندی جهانی به شرح زیر می باشند :

دانشگاه کوچ :

دانشگاه کوچ در شهر استانبول می باشد و دانشگاه خصوصی پزشکی می باشد . که از نظر سطح علمی در رتبه یکم در کشور ترکیه و رتبه ۲۵۱ در جهان می باشد . برای ورود به این دانشگاه و اخذ پذیرش باید ازمون اس ای تی برای انگلیس زبان ها و YOS برای ترک زبان را متقاضی بگذراند . دانشگاه کوچ ۱۶ رشته در مقطع دکتری دارد . زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی می باشد که البته بعضی از دروس به زبان ترکی تدریس می شود . هزینه های تحصیل در دانشگاه کوچ برای دانشجویان بین المللی ۳۶۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال می باشد .

دانشگاه استانبول :

دانشگاه استانبول در شهر استانبول می باشد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این شهر می باشد . از نظر سطح علمی این دانشگاه در رتبه دوم در کشور ترکیه و رتبه ۲۰۰ در جهان می باشد . این دانشگاه از دانشگاه های دولتی می باشد . برای اخذ پذیرش از دانشگاه استانبول نیاز به امتحان YOS و یا اس ای تی می باشد . هزینه تحصیل در یک سال در دانشگاه دولتی استانبول ۲۰۰۰ دلار می باشد و برای دانشجویان خاورمیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در سال می باشد .

دانشگاه انکارا :

دانشگاه انکارا در شهر انکارا واقع شده است که ماننده دانشگاه استانبول دولتی می باشد که رتبه دوم از نظر سطح علمی را در کشور ترکیه به خود اختصاص داده است . برای اخذ پذیرش در این دانشگاه هم نیاز به ازمون YOS و یا اس ای تی می باشد . . شهریه این دانشگاه ۳۰۰۰  دلار در سال می باشد .

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی در سال حدود ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد که تقریبا رایگان می باشد .

هزینه زندگی در کشور ترکیه :

هزینه های زندگی در کشور ترکیه ۵۰.۹۰٪ کمتر از ایالات متحده می باشد .

۱ کیلوگرم گوشت کاو حدود ۵۳ TL می باشد

۱ کیلو گرم برنج حدود ۶.۷۰ TL می باشد .

اب معدنی ۱.۵ لیتری حدود ۱.۶۶ TL می باشد .

۱ پرس غذا در رستوران ارزان حدود ۲۰.۰۰۰ TL می باشد .

هزینه بلیط یک طرفه ۲.۶۰ TL می باشد .

تردد با تاکسی هر ۱ کیلومتر ۲.۶۰ TL می باشد .

هر لیتر بنزین حدود ۵.۸۸  TL می باشد .

اجاره اپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر  ۱.۳۴۵.۱۰ TL می باشد .

اجاره اپارتمان ۱ خوابه در خارج شهر ۸۰۸.۴۱ TL می باشد .

اجاره اپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲.۳۴۴.۶۰ TL می باشد .

اجاره اپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۱.۴۲۸.۶۰ TL می باشد .

هزینه اجاره در ترکیه ۷۸.۷۹٪ کمتر از ایالات متحده می باشد .

خرید هر متر اپارتمان در مرکز شهر ۵.۹۶۳.۸۵ TL می باشد .

خرید هر متر اپارتمان در خارج شهر  می باشد .

خرید هر متر اپارتمان در خارج شهر ۳.۰۷۴.۴۴ TL می باشد .

در این مقاله سعی کردیم تا شما متقاضی محترم را با انواع دانشگاه های برتر کشور ترکیه اعم از دولتی و خصوصی اشنا کنیم . همچنین هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و هزینه های زندگی در ترکیه را با شما در میان گذاشتیم . هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و هزینه های زندگی در کشور ترکیه در مقابل کشور های ایالات متحده بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد .

در خصوص شرایط مهاجرت به ترکیه و یا مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه و یا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و یا راه های اخذ اقامت ترکیه و شرایط کار دانشجویی در ترکیه در هنگام تحصیل در ترکیه و یا مهاجرت تحصیلی به ترکیه می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در باب قوانین و راه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا در خصوص هزینه های تحصیل در ترکیه و در نهایت هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه اطلاعات کسب نمایید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (16 نظرات, میانگین: 4٫38 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 پاسخ
 1. -_- گفته:

  سلام من دانش آموز رشته تجربی هستم و هدفم دندان پزشکی و یا رشته های پیرا پزشکی است.
  برای تحصیل در دانشگاه های دولتی یا تخصصی ترکیه باید مسلط به چه زبانی باشم انگلیسی یا ترکی(باید بگم که یادگیری زبان ترکی رو ترجیح میدم)و اینکه توضیحی برای گرفتن بورسیه و مدارک لازم و همچنین یه راهنمایی کلی درباره ی تحصیل بدون بورسیه در دانشگاه های دولتی و تخصصی ترکیه و شهریه آنها بدین .
  ممنون از سایت خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر ترکی بلد باشین برای دانشگاه های دولتی میشه اقدام کرد. برای بورسیه مقاله بورسیه تحصیلی در خارج از کشور رو مطالعه کنید ، کامنت های قبلی رو مطالعه بفرمایید کامل شهریه ها توضیح داده شده

   پاسخ
 2. فاطمه گفته:

  سلام ببخشید تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه خصوصی کوچ همراه با هزینه های زندگی و اجاره خونه ک همچین مسائلی چقد درمیاد؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، لطفا سایت دانشگاه رو چک بفرمایید. اطلاعات تخصصی در بخش ادمیشن دانشگاه ذکر میشه . شهریه دانشکده پزشکی به صورت سالیانه ۲۶۵۰۰ دلار می باشد. هزینه خوابگاه با توجه به نوع و لوکیشن خوابگاه از ۹۶۰۰ تا ۲۵ هزار لیر برای دو ترم متفاوت هست.

   پاسخ
 3. Baran گفته:

  سلام .ببخشید میخواستم بدونم هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در دانشگاه دولتی چقدر و آیا به لیر حساب میشه یا به دلار؟ واینکه درجه ی سختی آزمون Yos چقدر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، هزینه ها بسته به دانشگاه خصوصی یا دولتی و زبانی که قصد تحصیل دارید متفاوت هست. در کامنت های قبلی توضیح دادیم که هزینه چقدر هست. ازمون هم واقعا وابسته به سطح زبان شما و خوب دانش تخصصی شما هست.

   پاسخ
 4. محدثه گفته:

  سلام من ۱۹سالمه ، اگه بخوام رشته پزشکی رو در ترکیه بخونم ، با توج ب اینکه در کنکور ایران پزشکی نیاورده ام ، باید چیکار کنم؟تا وارد دانشگاه پزشکی ترکیه بشم؟و چقدر هزینه داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. ماهبانو گفته:

  سلام ، من دانشجو پزشكي مجارستان هستم ، ميخواستم بدونم كه ميشه به دانشگاه هاي تركيه انتقالي گرفت؟ و هزينه تحصيل در تركيه چجوريه؟ و ايا ورود به دانشگاه هاي دولتي امكان پذيره؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله میشه انتقالی بگیرین ، هزینه ها وابسته به دانشگاه و زبانی که می خوان تحصیل کنید متفاوت هست. برای دانشگاه های دولتی مهمترین نکته نمره بالا در آزمون ورودی هست.

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه تا ۲۰ هزار دلار در سال هزینه داره . در دانشگاه های دولتی به زبان انلگلیسی ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار و به زبان ترکی ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار هزینه داره برای متقاضی

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، وابسته به نوع دانشگاه هست. برای دانشگاه های دولتی به زبان ترکی معمولا کمتر از ۵۰۰ دلار در ماه هست. برای دانشگاه های خصوصی نیز نرخ ها متفاوت هست.

   پاسخ
 6. ……… گفته:

  میشه بگین در کل هزینه پزشکی در ترکیه چقد میشه کلا بااجاره خونه واینا من خودم هم ترکی بلدم هم انگلیسی

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، در ابتدا باید ازمون ورودی بدین ، در دانشگاه های خصوصی تا ۲۰ هزار دلار باید هزینه کرد و برای دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی از ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار به صورت سالیانه و به زبان ترکی از ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار

   پاسخ
 7. رضا ابراهيمي گفته:

  متقاضي تحصيل در رشته دندانپزشكي در دانشگاه خصوصي در رشته دندانپزشكي(إستانبول يا إنكاراً )مو باشم ايشان در حال حاضر ترم دوم در قبرس ترك را گذرانده اند

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. Ayda گفته:

  سلام دانش آموز دوازدهم تجربی هستم میخواستم بدونم چگونه با استفاده از مدرک دیپلم ۱۸ به بالا میشه برای بورسیه رشته های پزشکی یا پیرا پزشکی اقدام کرد و کدوم کشور ها بورس تحصیلی میپذیرند یا هزینه کمتری دارن ؟ )سپاس از سایت خوبتان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای بورسیه باید مقاله داشته باشید ، زبان بلد باشین و رزومه تحصیلی هم خوب باشه . کشورهای کانادا ، انگلستان و جمهوری چک گزینه های مناسبی هستند.

   پاسخ
 9. فرنود فلاح گفته:

  سلام سال دوازدهم تجربی هستم ایا میتونم برای سال تحصیلی ۲۰۱۹٫۲۰۲۰ پذیرش دندانپزشکی دانشگاه استانبول رو بگیرم کی وچگونه باید اقدام کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله می تونید در ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت بفرمایید و بعد از قبولی می تونید اقدام کنید ، ما می تونیم کمکتون کنیم ولی گزینه های بهتری هست برای پزشکی ، انگلستان یکی از بهترین گزینه ها هست.

   پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام .هزینه تحصیل پزشکی در کشور های مختلف متفاوته. شما برای کشورهائی مثل کانادا، چک و… امکان اخذ پذیرش دارید. با این توضیح که دوست عزیز شرایط دیگری علاوه بر تمکن مالی برای پرداخت شهریه جهت اخذ پذیرش لازمه.

   پاسخ
 10. مريم گفته:

  سلام ميشه لطفا راجب به بيمه پزشكي براي دانشجويان هم توضيح بديد .الان اگه يه نفر ام اس داشته باشه و بخاد بره تركيه درس بخونه داروهاش رو چه طوري بايد تهيه بكنه ؟ راهي هست كه بشه از ايران داروهارو گرفت يا بيمه اي هست كه از طريق اون داروهاش رو تهيه كنه؟ ممنون ميشم اگه جواب بديد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در ابتدای سفر باید بیمه سلامت برای دانشجو درخواست داده شود و این بیمه بسته به کشور تمام تا بخشی از هزینه ها را پوشش می دهد.

   پاسخ