هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

آیا قصد ادامه تحصیل در اتریش و مهاجرت به اتریش را دارید؟ شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش چگونه است ؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و قوانین و راه های اخذ ویزای تحصیلی اتریش و شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش چگونه است ؟ آیا میدانید به چه طریقی میتوانید از عهده هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش بر بیاید؟ در صورتیکه کشور اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و مایل هستید از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و شرایط و راههای اخذ اقامت اتریش اطلاعات کسب کنید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید. و در صورت هر گونه سوال دیگری در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش با کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .
تحصیلات‌ دانشگاهی‌ شامل‌ دو دوره‌ عمومی‌ (Der erste Studienabschnitt) و تخصصی‌ (Der Zweite Studienabschnitt) است. در پایان‌ دوره‌ عمومی‌ امتحانات‌ برگزار می‌شوند ولی‌ مدركی‌ صادر نمی‌شود. همه‌ دانشگاه‌های‌ اتریش‌ دولتی‌ هستند و بودجه‌ آنها را دولت‌ تأمین‌ می‌كند و دانشجو ملزم‌ به‌ پرداخت‌ شهریه‌ نیست.
در سال‌ ۱۹۹۳ میلادی‌ مجلس‌ اتریش‌ تاسیس مدارس‌ عالی‌ فنی (Fachhochschulen (FH (مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان) را تصویب‌ كرد. هدف‌ از تاسیس‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، كوتاه‌ كردن‌ دوره‌ تحصیل‌ در اتریش و راهیابی‌ سریع‌تر دانش‌آموختگان‌ به‌ بازار كار است. از سال‌ ۱۹۹۴ میلادی‌ تا كنون‌ بیش‌ از ۴۰ مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ مختلف‌ دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش اینگونه می توان بیان نمود که در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یك‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.
در سیستم دانشگاه شروع ترم و تحصیل در دانشگاه های اتریش اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
غیر از تفاوت در شروع و پایان ترمهای دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به ۳ بار شرکت در زمانهای تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمانها معمولا ۳ الی چهار بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاسها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلا مانع است. در مدارس عالی فنی قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.

• شما عزیزان اگر خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش و کسب اطلاعات در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش و قوانین و راه های مهاجرت به اتریش و بدست آوردن می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص شرایط هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید .
هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریباً رایگان میباشد . ولی سالیانه هزینه اندکی دارند که این هزینه در دانشگاه های مختلف متفاوت میباشد.هزینه زندگی در اتریش برای هر فرد ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه میباشد . که این هزینه ها به صورت کاملا مشخص آمده است.
زندگی در خوابگاه؛ سوييت يا آپارتمان ۲۵۰ – ۴۰۰ € ماهيانه
رفت و آمد ۵۰ € ماهيانه
بیمه‌ دانشجویی ۳۰ € ماهيانه
غذا ۲۰۰ – ۳۰۰ € ماهيانه
موارد شخصی، کتاب، و تفریحات ۱۰۰ – ۱۵۰ € ماهيانه

بعد توضیح مختصر در مورد سیستم آموزشی اتریش همانطور که میدانید هزینه تحصیل در اتریش رایگان میباشد و سالیانه فقط مبلغ بیسار جزیی برای ثبت نام دریافت میگردد.

هزینه های تحصیل در اتریش

برآورد هزینه های تحصیل یکی از مهمترین مسائل برای تصمیم متقاضیان در مورد تحصیل در خارج است. دانشگاه های اتریش به سه دسته تقسیم می شوند؛ دانشگاه های دولتی، خصوصی و علمی کاربردی. اکثر دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند برای تحصیل در اتریش معمولا دانشگاه های دولتی را انتخاب می کنند چرا که تحصیل در دانشگاه های اتریش رایگان و یا تقریبا رایگان بوده و از نظر آموزشی کیفیت بالاتری دارند. شهریه دانشگاه برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در اتریش برای هر ترم تحصیلی بین ۷۶۰ – ۱۷ یورو می باشد که البته این مقدار بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. البته معمولا این مقدار نیز پس از ورود به دانشگاه و شروع دوره تخصیلی به دانشجو بازگردانده می شود. هزینه کتب مورد نیاز به طور میانگین ۲۰۰ یورو در سال است.
هزینه های زندگی در اتریش :
هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی فرد، دانشگاه، شهر و بسیاری فاکتورهای دیگر متغیر است اما گر بخواهیم هزینه یک زندگی دانشجویی در اتریش متوسط را تخمین بزنیم می توان گفت به طور متوسط هزینه زندگی ماهیانه در اتریش بین ۹۰۰ – ۷۰۰ یورو می باشد. به طور متوسط بین ۴۰۰ – ۲۰۰ یورو در ماه هزینه خوابگاه می باشد. ۳۰ یورو در ماه هزینه بیمه می باشد. بین ۳۰۰ – ۲۰۰ یورو در ماه نیز هزینه خورد و خوراک می باشد.
تسهیلات دانشگاه های اتریش به دانشجویان بین المللی

خوابگاه های دانشجویی در اتریش

دانشگاه های اتریش خوابگاه های دانشجویی مختلفی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. هزینه این خوابگاه ها هفته ای ۲۰۰ یورو یا بالاتر است. البته این هزینه ها می تواند بر اساس موارد دیگری مانند تهیه لوازم التحریر، حمل و نقل و… متفاوت باشد.
معمولا دانشگاه های اتریش اداره ای با نام OEH دارند. این واحد در دانشگاه وظیفه کمک به دانشجویان در پیدا کردن یک مسکن موقت و در برخی موارد بلند مدت را دارند. دانشجو.یان بیم المللی پیش از ورود به دانشگاه می بایست با کمک این واحد یا از طریق رزرو اینترنتی و یا به کمک دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه یک آپارتمان موقت اجاره کرده و پس از ورود و مهاجرت به اتریش برای پیدا کردن یک مسکن مناسب اقدام کنند.
بیمه دانشجویی در اتریش
در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش این نکته حائز اهمیت است که تمام دانشجویانی که وارد اتریش می شوند تحت بیمه درمانی قرار می گیرند. این بیمه برای تمامی دانشجویان اجباری است. بیمه دانشجویی در اتریش ماهیانه ۳۰ یورو می باشد. البته دانشجویانی که برای دوره زبان وارد اتریش می شوند تنها ۴ ترم تحت بیمه دانشجویی قرار می گیرند و پس از آن باید به صورت خصوصی خود را بیمه کنند که هزینه آن بین ۴۰۰ – ۳۰۰ یورو می باشد.
اجازه کار در حین تحصیل در اتریش
در اتریش نیز مانند بسیاری کشورهای دیگر فرد با داشتن ویزای تحصیلی می تواند در حین تحصیل در اتریش به طور نیمه وقت کار کند و کار دانشجویی در اتریش و کار نیمه وقت دانشجویی داشته باشد . بر این اساس دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه ده ساعت کار و دانشجویان مقطع کارشنلسی ارشد اجازه بیست ساعت کار در هفته دارند. در ایام تعطیلات نیز می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. همراهان و یا همسر دانشجو که ویزای همراه گرفته می تواند به صورت تمام وقت کار کند.

تسهیلات دانشجویی در اتریش

دانشجویان پس از گرفتن کارت دنشجویی در اتریش از یک سری مزایا بهره مند می شوند که به برخی از آن ها اشاره می شود:
امکان استفاده از قطارها با تخفیف ۵۰% برای سفرهای درون مرزی به شرایط سنی زیر ۲۶ سال
تخفیف در بازدید مراکز دیدنی، موزه ها و برخی رستوران ها
امکان استفاده از تخفیف دانشجویی در اشتراک رادیو و تلویزیون
امکان تخفیف در استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه
درانتها در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش باید گفته شود که اتریش از این بایت که هزینه تحصیل رایگان میباشد گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل در اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش میباشد و هزینه زندگی بطور میانگین ۱۰ هزار یورو در سال میباشد .امیدوارم که این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش در اختیار شما قرار داده باشد.
شما عزیزان برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش و قوانین و راه های مهاجرت به اتریش از جمله قوانین مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط اخذ اقامت دائم اتریش می توانید از طریق تماس مستقیم تلفنی با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه مشاوره ای MIE) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (17 نظرات, میانگین: 4٫88 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. حسن بهنیا گفته:

  با سلام وعرض ارادت خدمت دکتر ملک پور و گروه فعال
  من دو فرزند زیر ۱۸ سال دارم یکی دوم دبیرستان ویکی نهم وقصد گرفتن اقامت از کشور اتریش را هم دارم البته برای مشاوره مستقیم هم از طریق دفتر تهران هم اقدام کرده ام ولی یه سوال درمورد اخذ اقامت تحصیلی داشتم که ایا این اقامت دوران دبیرستان راهم شامل می شود و من وهمسرم هم می توانیم از این طرق اقامت بگیریم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی دوران تحصیل فرزندانتان جز اقامت آنها محسوب می شود اما شما و همسرتان به روش دیگری می توانید اقامت را اخذ نمایید که بهتر است شرایط کامل خود را ذکر بفرمایید و یا برای مشاوره با کارشناسنان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور وتیم فعال وکارآمد ایشان . یه سوال دارم، من ۲۲سال سن دارم با مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم تجربی ومدرک زبان آیلتس۶٫۵ ، میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش حداقل نمرات من چند باید باشه? و اینکه درصورت گرفتن پذیرش از اتریش برای مقطع فوق دیپلم و لیسانس، کل هزینه هاش چقدر میشه به همراه هزینه های زندگی، باتوجه به قیمت الان یورو ?? و در آخر هزینه کمک گرفتن از وکیل های تاپ در اونجا چطوره ? بی نهایت سپاس از پاک سرشتان .

  پاسخ