هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال و بررسی آن

  • هزینه زندگی در پرتغال و مقدمه ای بر آن
  • هزینه زندگی در پرتغال و مقایسه با سایر کشورها
  • هزینه زندگی در پرتغال - املاک و مستغلات
  • هزینه زندگی در پرتغال - خدمات حمل ونقل عمومی و پایانه ایی
  • هزینه زندگی در پرتغال - مواد خوراکی
  • هزینه زندگی در پرتغال - آموزش
  • هزینه زندگی در پرتغال - بهداشت و درمان
  • هزینه زندگی در پرتغال - مالیات

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

هزینه زندگی در پرتغال و مقدمه ای بر آن

هزینه زندگی در پرتغال برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارند نیز قابل توجه می باشد . ما در این مقاله سعی نموده اید شرایط زندگی زندگی در پرتغال و هزینه زندگی در پرتغال را بطور کامل شرح دهیم تا با شرایط زندگی در پرتغال و هزینه های زندگی در پرتغال اشنا شوید تا برای اقامت در پرتغال بدرستی قدم بردارید و بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه مهاجرت به پرتغال اتخاذ فرمایید . موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه ام ای ای مفتخر است شما را در امر مهاجرت راهنمایی فرماید، تا بتوانید برای اخذ اقامت کشورها از جمله کشور پرتغال و کسب اطلاعات کامل در زمینه مهاجرت کمک شایانی کند .

برای مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال باید همه زوایا را نیز بررسی کنیم تا با اگاهی هرچه بیشتر اقدامات لازم را انجام دهیم . کشور پرتغال جز کشورهای مقرون به صرفه اروپای غربی میباشد و سبک زندگی راحتی دارد . هزینه زندگی در پرتغال مقرون به صرفه ترین کشور در اروپای غربی بوده و زندگی ساده و راحتی برای مهاجرین یوجود می آورد.

در واقع پرتغال به داشتن مناظر زیبای زائد الوصف ، و پایین بودن هزینه زندگی در پرتغال بین اقوام اروپایی معروف است . کاسیاس ، کویمابرا و پورتو بهترین نقاط کشور پرتغال جهت گذراندن دوران بازنشستگی و کسب آرامش است . از طرفی در شهر لیسبون جاذبه های دیگر و محیطی آرام و فرهنگی وجود دارد . از طرفی زندگی دز اروپای غربی می تواند برای مهاجران به لحاظ قیمیتی سنگین باشد مگر اینکه شغل مناسب با دستمزد نسبتا بالایی داشته باشند. اما در پرتغال با داشتن یک درامد معمولی می توان زندگی مقرون به صرفه و خوبی را داشت.

شاخص هزینه زندگی در پرتغال پایینتر از جاهای دیگر اروپا و خصوصا اروپای غربی است اما این فقط بازتابی از هزینه های زندگی پایین است . درامد متوسط و درامد خالص در هر خانواده در کشور پرتغال ۱۸۰۰۰ یورو در سال می باشد . برای یک زوج با درامدی بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می توان زندگی خوب و عالی ایی را در نظر گرفت.

راه های اخذ اقامت پرتغال
درباره پرتغال
مهاجرت به پرتغال

مقایسه هزینه زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشورها

هزینه های زندگی در لیسبون نسبت به سایر شهر های اروپایی

۵۶ % ارزان تر از زوریخ

۲۶ % ارزان تر از مونیخ

۹ % ارزان تر از مادرید

۲۰ % ارزان تر از بروکسل

۳۷ % ارزان تر از پاریس

۴۸ % ارزان تر از لندن

مقایسه هزینه های زندگی پورتو با شهرهای دیگر اروپا

۶۴ % ارزان تر از زوریخ

۳۹ % ارزانتر از مونیخ

۲۵ % ارزان تر از مادرید

۳۴ % ارزان تر از بروکسل

۴۹% ارزان تر از پاریس

۵۷ % ارزان تر از لندن

مقایسه هزینه های زندگی در کویمبرا با شهر های دیگر اروپا

۶۴ % ارزان تر از زوریخ

۴۰ % ارزان تر از مونیخ

۲۶ % ارزان تر از مادرید

۳۵ % ارزان تر از بروکسل

۴۹ % ارزان تر از پاریس

۵۸ % ارزان تر از لندن

مقایسه هزینه های زندگی در کاسیاس با نقاط دیگر اروپا

۵۴ % ارزان تر از زوریخ

۲۴ % ارزان تر از مونیخ

۷ % ارزان تر از مادرید

۱۷ % ارزان تر نسبت به بروکسل

۳۴ % ارزان تر از پاریس

۴۵ % ارزان تر از لندن

هزینه زندگی در پرتغال – املاک و مستغلات

هزینه زندگی در پرتغال از جمله خرید و یا اجاره یک خانه در پرتغال بسیار قابل قبول و معقول ، نسبت به نقاط دیگر اروپا است . گزارشات حاکی از آن است که یک ملک دو خوابه در آلگره یا لیسبون بین ۱۰۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ یورو قیمت خواهد داشت . در کویمبرا یا کاسیاس به مراتب ارزانتر هم خواهد بود به طوری که یک آپارتمان سه خوابه در این شهر ها حدود ۱۵۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰یورو خواهد بود و به طور میانگین هر متر مربع ۱۳۰۸ یورو می باشد

در مناطق روستایی قیمت املاک بسیار پایین تر می باشد . ملک سه خوابه در حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ یورو در دسترس خواهد بود . انواع ویلا های جالب و شخصی با مبالغی حدود ۳۵۰۰۰۰ یورو معامله می شود . بنابراین برای زندگی در کشور پرتغال باید به بودجه خود توجه کنید .

اجاره یک آپارتمان دو خوابه شهری در لیسبون یا یکی دیگر از شهر های پرتغال کمتر از ۶۰۰ یورو می باشد و این مبلغ برای آپارتمان های سه خوابه شهری به ۲۵۰۰ یورو نیز می رسد .

در سایر نقاط کشور می توانید بین ۴۵۰ تا ۸۰۰یورو برای املامک ۲ دو خوابه و بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو برای املاک سه خوابه بودجهدر نظر گرفنت

هزینه زندگی در پرتغال – خدمات دولتی

به دلیل آب و هوای مناسب ، هزینه زندگی در پرتغال از جمله خدمات بسیار پایین است .

بطور میانگین و با برداشت از آمار و ارقام ، برای یک آپارتمان ۸۵ متری ، هزینه های سه گانه آب و برق و گاز حدود ۸۶ یورو می شود که لوایح آن هر دو ماه سر رسید دارد

هزینه زندگی در پرتغال – خدمات حمل ونقل عمومی و پایانه ایی

هزینه های حمل و نقل عمومی نیز در پرتغال ارزان است . شهر های بزرگ همچون لیسبون دارای شبکه ها و پایانه های حمل و نقلی بار و مسافر خوب از قبیل اتوبوس ها ، قطار های زیر زمینی و تراموا ها هستند . قیمت های واحد برای هر نفر یک طرفه در متروی زیر زمین ۱٫۴۵ یورو است .

برای اتوبوسرانی ها هم کارت اشتراکی به ارزش ۶٫۱۵ یورو وجود دارد که امکان استفاده نا محدود برای یک روز را به شهروندان می دهد .

میانگین هزینه ها در زون حمل و نقل در کشور پرتغال ۳۹ یورو در سال است . نرخ ثابت تاکسی در لیسبون حدود ۱٫۶۰ تا ۲٫۲۵ یورو می باشد .

داشتن خودروی شخصی در کشور پرتغال نسبت سایر کشور های اروپای غربی نیز بسیار راحت تر است . قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب ۱٫۸۲ یورو ، دیزل ۱٫۶۷ یورو می باشد که به طور معمول و میانگین برای هر خودرو به شرط استفاده روزانه میتواند ماهیانه بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ یورو هزینه داشته باشد

هزینه زندگی در پرتغال – مواد خوراکی

در پرتغال به طور معمول و لوکس چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه هزینه خرید مایحتاج خوراکی منزل می باشد . در بندر کناره سواحل ماهی تازه وجود دارد و میگو که حدود ۸ یورو است.

گوشت قرمز حدود ۷ تا ۱۰ یورو برای هر کیلو و اما گوشت مرغ بسیار ارزان و حدود ۲٫۵۰ یورو می باشد .

در پرتغال نسبت به سایر کشور های اروپای غربی امکان بهره برداری از رستوران ها بیشتر وجود دارد . یک ناهار سنتی حدود ۱۵ یورو برای هر نفر قیمت دارد .دساندویچ های بزرگ ۵ یورو و می توان ۲ نفره مصرف کرد و قیمت فست فود که بین ۵ تا ۸ یورو می باشد

۱٫۲۴ یورو کاپو چینو
۰٫۳۳ لیتری ۱٫۲۲ یورو کوکا یا پپسی
بطری ۰٫۳۳ لیتری ۰٫۸۷ یورو آب معدنی
یک لیتر ۰٫۶۲ یورو شیر
۰٫۸۷ یورو کیلویی برنج
۱۲ تایی ۱٫۶۷ یورو تخم مرغ
۷٫۲۲ یورو پنیر
۵٫۴۰ یورو مرغ
۹٫۲۷ یورو یک کیلو گوشت قرمز
۱٫۵۲ یورو سیب
۱٫۱۲ یورو موز
کیلویی ۱٫۱۷ یورو پرتقال
کیلویی ۱٫۳۶ یورو گوجه فرنگی
کیلویی ۰٫۸۰ یورو سیب زمینی
کیلویی ۰٫۹۱ یورو پیاز
۱٫۵۵ یورو بلیط یک طرفه
۰٫۱۷ یورو بر دقیقه تلفن همراه
۳٫۷ یورو شروع و ساعتی تعرفه تاکسی
۶۰ مگ در ثانیه ۲۹٫۶۶ در ماه اینترنت
ماهانه یک نفر ۳۴٫۵۷ یورو باشگاه ورزشی تناسب اندام
۶٫۵۰ یورو برای هر صندلی سینما
ماهانه ۳۵۷٫۲۵ یورو مهد کودک
۷۹٫۴۹ یورو کفش مردانه
۵۸۳٫۷۱ یورو اجاره آپارتمان یک خوابه
۱۰۴۸٫۶۴ یورو اجاره آپارتمان سه خوابه
متری ۲۶۷۳٫۵۹ یورو خرید آپارتمان داخل مرکز شهر
متری ۱۴۳۲٫۷۸ یورو خرید آپارتمان خارج مرکز شهر

هزینه زندگی در پرتغال – آموزش

هزینه متوسط یک مدرسه خصوصی در لیسبون بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال می باشد .هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی حدود ۳۳۲۳ تا ۳۸۷۲ یورو در سال می باشد

هزینه زندگی در پرتغال – قیمت بهداشت و درمان

هزینه مشاوره پزشکی و خدمات بهداشت بین ۵ تا ۱۰ یورو می باشد . بیمه بهداشتی می تواند بین ۶۰ تا ۸۰ درص هزینه های درمانی را پرداخت کند

هزینه زندگی در پرتغال – مالیات

تعرفه های مالیاتی بر درامد :

۰٫۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو = ۱۴٫۵ %

۷۰۰۱ تا ۲۰۰۰۰ یورو = ۲۸٫۵ %

۲۰۰۰۱ تا ۴۰۰۰۰ یورو = ۳۷ %

۴۰۰۰۱ تا ۸۰۰۰۰ یورو = ۴۵ %

بیشتر از ۸۰۰۰۰ یورو ۴۸ %

نتیجه گیری کلی در مورد هزینه های زندگی در پرتغال

با توجه به مطالب فوق به این نتیجه رسیدیم که هزینه زندگی در پرتغال نسبت به کشور های دیگر اروپایی نیز ارزانتر میباشد . ما در این مقاله سعی نمودیم هزینه زندگی در پرتغال را تفکیک نماییم تا شما بطور کامل و جامع با شرایط و چگونگی هزینه زندگی در پرتغال اشنا شوید تا بتوانید راه درست را اتخاذ فرمایید . به شما پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه ملکپور همکار موسسه ام ای ای تماس حاصل فرمایید تا بتوانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. اگر شما تجربه زندگی در پرتغال را دارید می توانید این تجربیات مفید را با سایر متقاضیان در بخش پرسش و پاسخ همگانی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ