هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ راههای مهاجرت به نروژ از جمله مهاجرت تحصیلی به نروژ و همچنین قوانین تحصیل در نروژ از جمله تحصیل رایگان در نروژ و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چگونه است ؟ آیا هزینه تحصیل و زندگی در نروژ قابل پرداخت می باشد ؟ قوانین کار در نروژ از جمله کار دانشجویی در نروژ و شرایط تحصیل در نروژ و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چگونه است ؟ آیا میتوان در هنگام تحصیل در نروژ کار کرد و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ را  پرداخت نمود ؟ آیا از هزینه های خوابگاه در کشور نروژ و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ اطلاعاتی دارید؟ با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور)  در سایت موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به هزینه تحصیل و زندگی در نروژ و شرایط تحصیل  در دانشگاههای نروژ و در نهایت شرایط اخذ اقامت نروژ را بدست بیاورید   .

درباره نروژ:

در ابتدای بحث هزینه تحصیل و زندگی در نروژ به توضیحی در خصوص می پردازیم : نروژ که  بهn ɔːr w eɪ  خوانده می شود، که به فارسی (ناروی) خوانده می شود  ، یک دولت متنرکز مستقل و پادشاهی مستقل و متحد می باشد  که قلمرو آن شامل بخش غربی،  شبه جزیره اسکاندیناوی و جزیره دور افتاده یان ماین و مجمع الجزایر اسلالبارد  در قسمت قطب شمال است. جزیره  پیتر Iدر قطب جنوب  و جزیره Bouvet در زیر قطب جنوب قلمروهای وابسته به نروژ هستند  و بنابراین جزء پادشاهی نیستند. نروژ مدعی حاکمیت   بخشی از قطب جنوب  به عنوان زمین ملکه مود نیز می باشد  . تا سال ۱۸۱۴، پادشاهی شامل جزایر فارو ، گرینلند و ایسلند بود . این همچنین شامل Bohuslän تا سال ۱۶۵۸، Jämtland و Härjedalen تا سال ۱۶۴۵، شتلند و Orkney تا ۱۴۶۸، و Hebrides و جزیره مرد تا ۱۲۶۶ نیز است .

نروژ دارای مساحت کل ۳۸۵،۲۵۲ کیلومتر مربع (۱۴۸،۷۴۷ مایل مربع) و جمعیت آن بالغ بر ۵،۲۵۸،۳۱۷ نفر (از ژانویه ۲۰۱۷) است.  این کشور دارای مرز طولانی با سوئد ( ۱،۶۱۹ کیلومتر یا ۱۰۰۶ مایل طولانی) است. نروژ از سمت شمال شرقی با   فنلاند و روسیه هم مرز است و همچنین از  جنوب با دانمارک نیز هم مرز می بااشد.  نروژ دارای خط ساحلی گسترده ای است که در مقابل اقیانوس اطلس شمالی و دریای بارنتس قرار دارد .

نروژ عضو مؤسسۀ سازمان ملل متحد ، ناتو ، اتحادیه تجارت آزاد اروپا ، شورای اروپا ، پیمان قطب جنوب و شورای شمال اروپا است . یکی از اعضای منطقه اقتصادی اروپا ، WTO و OECD ؛ و بخشی از منطقه شنگن  نیز می باشد. این کشور ترکیبی از اقتصاد بازار و یک مدل رفاه نوردیک با مراقبت های بهداشت جهانی و یک سیستم جامع اجتماعی را در بر می گیرد. نروژ دارای ذخایری همچون،  گاز طبیعی ، نفت، چوب،  مواد معدنی ، غذاهای دریایی ، آب شیرین و انرژی آبی نیز است.

اقتصاد کشور نروژ:

در راستای بحث هزینه تحصیل و زندگی در نروژ می توان بیان نمود که واحد پول کشور نروژ کرون می باشد که واحد جزء آن  (اوره) است و (به نروژی: øre) معروف است . وزیر اقتصاد  کشور نروژ بیان دارد که این کشور دارای وضعیت اقتصادی بسیار  مناسبی  است . ،صنعت نفت در این کشور  به میزان حدود یک‌ چهارم از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است  و کشور نروژ دارای جایگاه ۴ درآمد سرانه در جهان را می باشد .

هزینه تحصیل در نروژ:

مهاجرت تحصیلی به نروژ و تحصیل در نروژ یکی از بالاترین استانداردهای کیفیت زندگی در دنیا را در بر می گیرد که این نکته همیشه برای دانشجویان بین المللی جذاب بوده است، اما همین نکته باعث شده که کشور نروژ را به یکی از گران ترین کشور های جهان تبدیل نماید. البته زمانی که نوبت به تحصیل در نروژ می رسد شرایط متفاوت می شود زیرا که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه در مقاطع، کارشناسی/کترشناسی ارشد/PhD  ملزم به پرداخت شهریه نمی باشند، به عنوان مثال دانشجویان برای تحصیل در نروژ در دانشگاه اسلو نیازی به پرداخت شهریه را ندارند.

همانطور که در بحث  هزینه تحصیل و زندگی در نروژ گفته شد در کشور نروژ شهریه دانشگاهی وجود ندارد، اما دانشجویان باید مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام اولیه ترم که هر ترم بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ کرون می باشد، پرداخت نمایند که در اصل این هزینه به منظور اجازه به دانشجو برای شرکت در امتحانات اخذ می‌شود؛ با پرداخت این هزینه به دانشجویان کارتی به نام (کارت ترم) تعلق می گیرد که با این کارت دانشجویان قادر خواهد بود از مزایای کشور نروژ استفاده نمایند و از تسهیلات رایگان استفاده نمایند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی نروژ  از دانشگاهای نروژ در مقطع کارشناسی فرد باید حتما دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله همراه با حداقل ۱ سال تحصیل در دانشگاه که معادل گذراندن ۳۰ واحد درسی می باشد را داشته باشد طول دوره کارشناسی به مدت ۳ سال می باشد و فرد همچنین باید مدرک زبان آیلتس ۶ را ارائه دهد، همانطور که در بالا گفته شد هزینه تحصیل در این مقطع رایگان می باشد و فرد اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارد. گاهی اوقات ممکن است دانشگاه از دانشجو بخواهد زبان نروژی را نیز فرا بگشرد که در این صورت  فرد می تواند  یک دوره زبان نروژی را به مدت یک سال که هزینه آن رایگان می باشد را ثبت نام نماید.

برای تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد فرد باید دارای حداقل مدرک کارشناسی را باید و همچنین  فرد نیاز به  پرداخت شهریه نمی باشد و هزینه این دوره هم به صورت رایگان به فرد دانشجو ارائه می شود، زبان تحصیل در این دوره به هر دو زبان نروژی و انگلیسی ارائه می شود و فرد باید مدرک زبان  آیلتس ۶٫۶ را برای این مقطع ارائه دهد، طول این دوره ۲ ساله است و فرد اجازه کار پارت تایم به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارا می باشد.

برای تحصیل دکترا در نروژ  فرد نیازمند مدرک کارشناسی ارشد می باشد و فرد قادر خواهد بود به هر دو زبان انگلیسی و نروژی تحصیل کند که برای تحصیل به زبان انگلیسی فرد باید مدرک آیلتس ۷ را داشته باشد ، طول دوره دکترا در این کشور ۵-۳ سال می باشد و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ همانطور که گفته شد رایگان می باشد اما در اصل دوره دکترا نوعی کار به حساب می آید و به دانشجو این مقطع FUND یا کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد و فرد قادر خواهد بود ۳۰ ساعت در هفته به صورت پارت تایم به کار مشغول باشد.

هزینه اقامت در نروژ:

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ و هزینه محل سکونت یا اقامت از جمله نکات خیلی مهمی می باشد که دانشجو ختما باید آن را در نظر بگیرد.  میزان تقاضا برای اقامت در  اتاق‌ها بسیار زیاد می باشد ، بنابراین پس از ثبت ‌نام در دانشگاه‌، مکان اقامت باید به عنوان  اولویت اولیه او باشد؛ زیرا وقتی که ترم تحصیلی شروع  شده باشد، یافتن و اقامت در  یک اتاق بسیار سخت‌تر می‌شود.

هزینه تحصیل در نروژ شامل دیگر هزینه ها از جمله خرید لوازم التحریر و کتاب نیز است که فرد در آخر مبلغ زیادی در این باب خرج خواهد کرد که این هزینه ها اکثرا در ابتدای هر ترم بسته به رشته و دانشگاه فرد و همچنین شهر محل سکونت او متغیر می باشد. در این مواقع به دانشجویان پیشنهاد نی شود که کتاب های  دست دوم  از دانشجوهای فارغ‌ التحصیل را خریداری نمایند که ابن موضوع در کشور نروژ  بسیار رایج  می باشد .

هزینه های رفت و آمد همچنین از جمله هزینه های مهم یک ئ دانشجو رد کشور نروژ به حساب می آید. هزینه حمل و نقل  وسایط عمومی حتی با تخیف دانشجویی بسیار گران قیمت می باشد  و دانشجو باید مبلغی بالغ بر  تقریبا ۵۰۰ کرون در ماه (۲۵۰ هزار تومان)  را صرف رفت و آمد بکند؛ بنابراین آسان‌ترین راه برای پس‌انداز، خرید یک دوچرخه می باشد.

در خصوص بحث هزینه تحصیل و زندگی در نروژ می توان پیشنهاد کرد که در زمان بارندگی که استفاده از دوچرخه امکان پذیر نمی باشد دانشجو می تواند بلیط‌هایی با اعتبار یک ساعته را برای اتوبوس‌ و تراموا  تهیه کنید.  این بلیط ها به صورت ۲۴ ساعته و یا به صورت  کارت‌هایی که به صورت بلند مدت می باشد به افراد ارائه می شود و قابل خرید است.

 

قیمت ها در کشور نروژ:

 

رستوران ها
غذا، رستوران ارزان قیمت ۱۶۷٫۵۰ کرون ۱۳۵٫۰۰  –  ۲۳۰٫۰۰
غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسطه، سه دوره ۸۰۸٫۲۳ کرون ۵۶۰٫۰۰  –  ۱،۰۰۰٫۰۰
McMeal در McDonalds (یا غذای کمکی مشابه) ۱۰۰٫۰۰ کرون ۹۰٫۰۰  –  ۱۲۰٫۰۰
آبجو خانگی (پیش نویس ۰٫۵ لیتری) ۸۰٫۰۰ کرون ۷۰٫۰۰  –  ۹۰٫۰۰
آبجو وارداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۷۸٫۰۰ کرون ۶۰٫۰۰  –  ۹۰٫۰۰
کاپوچینو (به طور منظم) ۳۸٫۳۹ کرون ۳۰٫۰۰  –  ۴۵٫۰۰
کک / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۳۰٫۲۰ کرون ۲۰٫۰۰  –  ۴۰٫۰۰
آب (۰٫۳۳ لیتر بطری) ۲۴٫۵۶ کرون ۱۶٫۰۰  –  ۳۵٫۰۰
بازارها
شیر (به طور منظم)، (۱ لیتر) ۱۶٫۳۷ کرون ۱۴٫۰۰  –  ۲۰٫۰۰
کباب نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۲۳٫۱۰ کرون ۱۲٫۵۰  –  ۳۰٫۰۰
برنج (سفید)، (۱ کیلوگرم) ۲۴٫۸۱ کرون ۱۵٫۰۰  –  ۳۶٫۰۰
تخم مرغ (به طور منظم) (۱۲) ۳۴٫۰۸ کرون ۲۵٫۰۰  –  ۴۲٫۰۰
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۹۵٫۷۳ کرون ۸۰٫۰۰  –  ۱۲۰٫۰۰
سینه مرغ (بیسن، بدون پوست)، (۱ کیلوگرم) ۱۱۲٫۷۵ کرون ۹۰٫۰۰  –  ۱۴۷٫۰۰
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) (یا گوشت قرمز معادل عقب) ۲۳۱٫۳۱ کرون ۱۶۰٫۰۰  –  ۳۰۰٫۰۰
سیب (۱ کیلوگرم) ۲۴٫۸۸ کرون ۱۸٫۰۰  –  ۳۵٫۰۰
موز (۱ کیلوگرم) ۲۱٫۸۳ کرون ۱۵٫۰۰  –  ۳۰٫۰۰
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۲۳٫۳۷ کرون ۱۵٫۰۰  –  ۳۵٫۰۰
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۳۰٫۲۱ کرون ۲۰٫۰۰  –  ۴۰٫۰۰
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۱۸٫۳۹ کرون ۱۲٫۰۰  –  ۳۰٫۰۰
پیاز (۱ کیلوگرم) ۱۹٫۴۷ کرون ۱۱٫۰۰  –  ۳۰٫۰۰
سالاد (۱ سر) ۲۱٫۰۷ کرون ۱۵٫۰۰  –  ۲۶٫۰۰
آب (۱٫۵ لیتر بطری) ۱۹٫۵۹ کرون ۱۰٫۰۰  –  ۲۷٫۰۰
بطری شراب (میان رده) ۱۳۵٫۰۰ کرون ۱۰۰٫۰۰  –  ۱۷۰٫۰۰
آبجو خانگی (بطری ۰٫۵ لیتر) ۳۰٫۳۹ کرون ۲۵٫۰۰  –  ۳۶٫۰۰
آبجو وارداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۳۴٫۴۶ کرون ۲۵٫۰۰  –  ۴۵٫۰۰
بسته سیگار (مارلبورو) ۱۰۸٫۰۰ کرون ۱۰۰٫۰۰  –  ۱۱۸٫۰۰
حمل و نقل
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۳۵٫۰۰ کرون ۳۲٫۰۰  –  ۴۲٫۰۰
گذر ماهانه (قیمت معمول) ۷۰۸٫۰۰ کرون ۶۵۰٫۰۰  –  ۷۸۰٫۰۰
شروع تاکسی (تعرفه عادی) ۹۰٫۰۰ کرون ۶۰٫۰۰  –  ۱۳۰٫۰۰
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۱۴٫۰۰ کرون ۱۱٫۰۰  –  ۲۰٫۰۰
انتظار تاخیر ۱ ساعته (تعرفه عادی) ۴۲۰٫۰۰ کرون ۳۸۱٫۰۰  –  ۵۲۲٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱۴٫۷۲ کرون ۱۳٫۰۰  –  ۱۶٫۰۰
فولکس واگن گلف ۱٫۴ ۹۰ دلاری (یا جدید خودرو جدید) ۲۷۷،۰۵۰٫۰۰ کرون ۲۶۰،۰۰۰٫۰۰  –  ۳۰۷،۰۰۰٫۰۰
تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات (یا خودروی جدید معادل) ۳۰۱،۳۳۷٫۵۴ کرون ۲۵۰،۰۰۰٫۰۰  –  ۳۵۰،۰۰۰٫۰۰
نرم افزار (ماهانه)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای ۸۵ مترمربع آپارتمان ۱،۴۵۴٫۰۹ کرون ۸۰۰٫۰۰  –  ۲،۴۱۹٫۲۳
۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه) ۰٫۸۹ کرون ۰٫۵۹  –  ۱٫۱۰
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود، کابل / ADSL) ۳۷۷٫۹۸ کرون ۲۵۰٫۰۰  –  ۵۰۰٫۰۰
ورزش و اوقات فراغت
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسالان ۴۱۰٫۵۷ کرون ۲۹۹٫۰۰  –  ۵۵۰٫۰۰
اجاره دادگاه تنیس (۱ ساعت در آخر هفته) ۲۹۴٫۵۷ کرون ۱۵۰٫۰۰  –  ۵۰۰٫۰۰
سینما، انتشار بین المللی، ۱ صندلی ۱۲۰٫۰۰ کرون ۱۱۰٫۰۰  –  ۱۳۰٫۰۰
مراقبت از کودکان
مهد کودک (یا مهد کودک)، خصوصی، ماهانه برای یک کودک ۲،۷۹۶٫۸۳ کرون ۲،۳۰۰٫۰۰  –  ۳،۳۰۰٫۰۰
ابتدایی بین المللی، سالانه برای ۱ کودک ۲۷،۵۰۰٫۰۰ کرون ۲۶،۵۰۰٫۰۰  –  ۶۶،۰۰۰٫۰۰
لباس و کفش
۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه) ۸۷۱٫۱۳ کرون ۶۰۰٫۰۰  –  ۱،۱۰۰٫۰۰
۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (زارا، H & M، …) ۳۸۰٫۷۰ کرون ۲۵۰٫۰۰  –  ۵۰۰٫۰۰
۱ جفت کفش نایک (متوسط) ۹۱۵٫۰۶ کرون ۷۰۰٫۰۰  –  ۱،۲۰۰٫۰۰
۱ جفت کفش کفش مردانه ۱،۱۹۷٫۲۴ کرون ۸۰۰٫۰۰  –  ۱،۸۰۰٫۰۰
اجاره در هر ماه
آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۹،۷۶۰٫۰۱ کرون ۷،۵۰۰٫۰۰  –  ۱۲،۰۰۰٫۰۰
آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۷٫۴۱۲٫۳۰ کرون ۵،۰۰۰٫۰۰  –  ۹،۸۰۰٫۰۰
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱۶،۳۵۷٫۵۶ کرون ۱۲،۰۰۰٫۰۰  –  ۲۰،۰۰۰٫۰۰
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱۲،۷۸۱٫۴۸ کرون ۱۰،۰۰۰٫۰۰  –  ۱۶،۰۰۰٫۰۰
خرید آپارتمان قیمت
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۵۷،۱۸۶٫۲۹ کرون ۳۲،۵۰۰٫۰۰  –  ۸۰،۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۳۹،۴۱۰٫۳۱ کرون ۲۵،۰۰۰٫۰۰  –  ۶۰،۰۰۰٫۰۰
حقوق و تامین مالی
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) ۲۷،۲۷۵٫۳۰ کرون
نرخ بهره وام در درصد (٪)، سالانه، نرخ ثابت ۲٫۵۳ ۲٫۰۰  –  ۳٫۰۰

 

اگر شما خواهان کسب اطلاع در خصوص مهاجرت به نروژ از جمله مهاجرت تحصیلی به نروژ و همچنین تحصیل در نروژ و در نهایت اخذ اقامت نروژ و کسب اطلاعات در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در نروژ هستید وکلای مجرب ما در موسسات حقوقی ام آی ای (همکار موسسه ملک پور) که از معتبرترین موسسه مهاجرت در کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند شما می توانید با تمامی دفاتر این موسسه در سراسر جهان و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در نروژ مشاوره رایگان اخذ نمایید . امید است که این مطلب در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در نروژ توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه   هزینه های تحصیل و زندگی در کشور نروژ کرده باشد .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (10 نظرات, میانگین: 4٫40 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. زهرا کاهه گفته:

  من مادر دو فرزند در مقطع ابتدایی هستم برای گرفتن ویزای تحصیلی از نروژ چه کارهای را باید انجام بدهم

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. عاطفه گفته:

  سلام. آیا با مدرک کارشناسی زبان انگلیسی نیاز به آیلتس برای اپلای هست؟و آیا با وجود اینکه من سال ۸۶ با معدل ۱۶.۷۵ فارغ التحصیل شدم با وجود گپ میتونم اپلای کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. آرمین گفته:

  درود و عرض ادب
  من مهندسی پلیمر در دانشگاه آزاد شیراز خوندم و معدل ۱۳.۵۰ دارم،با این شرایط امکان اپلای گرفتن از دانشگاهای نروژ هست ؟
  ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای نروژ با توجه به اینکه دانشگاه ها رایگان هست باید شرایطتون خوب باشه که شانس پذیرش داشته باشید. سنتون رو بفرمایید و اینکه مدرک زبان دارید یا خیر

   پاسخ
 4. Ma گفته:

  سلام بنده لیسانس معماری از دانشگاه آزاد اصفهان با معدل ۱۷.۵۳ دارم و برای ارشد میخوام اقدام کنم ایا امکان پذیرش برای نروژ هست؟و اینکه در این مقطع چقدر از هرینه ها رایگان محسوب میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. علیرضا گفته:

  با سلام
  من سال دیگه فارغ التحصیل میشم در رشته کارشناسی داروسازی از دانشگاه هند میخواستم بپرسم که دانشگاه به زبان انگلیسی هم اونجا رایگان هست و آیا خوابگاه تعلق میگیره و اینکه خوابگاه رایگان هست یا نه؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید بررسی بفرمایید رشته و دانشگاه مدنظرتون رو، رشته های مثل داروسازی چون اکثرا به زبان محلی ارائه میشن رایگان هستند. هزینه خوابگاه هم بستگی به سطح و لول دانشگاه داره و هم رایگان باشه و هم با پرداخت هزینه

   پاسخ
 6. sina گفته:

  سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه ومعدل ۱۷٫۵۱ کارشناسی حقوق از دانشگاه علم و فرهنگ و ایلتس ۷ اکادمیک را دارم ایا امکان پذیرش ارشد حقوق هست در نروژ ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل ارشد در نروژ می توان اقدام کرد. با توجه به هزینه های بالای زندگی در این کشور سرمایه کافی برای شما نیاز است. شما می توانید از طریق سایت دانشگاه ها اقدام به پذیرش نمایید و از تحصیل رایگان در نروژ بهرمند شوید. کشورهای نظیر انگلستان و کانادا نیز برای تحصیل مناسب هستند. لطفا مقالات مرتبط را مطالعه بفرمایید.

   پاسخ