مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

مهاجرت کاری به اتریش

شرایط مهاجرت کاری به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ راههای مهاجرت به اتریش و مهاجرت کاری به اتریش وهمینطور راه های اخذ اقامت اتریش کدام است ؟ آیا با مهاجرت کاری به اتریش و اخذ ویزای کاری اتریش و کار در اتریش می توان به اخذ اقامت اتریش از طریق کار دست یافت ؟ موسسات کاریابی در اتریش را می شناسید ؟ قوانین مهاجرت کاری به اتریش و همچنین شرایط کار در اتریش برای ایرانیان چگونه است ؟ آیا علاقمند به دانستن مشاغل مورد نیاز اتریش هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه شرایط کار در اتریش و بررسی شرایط مهاجرت کاری به اتریش و مسائل پیرامون امتیاز بندی مهاجرت به اتریش که مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

راه های مهاجرت کاری به اتریش کدامند؟

چگونه می توانم شغل خود را از سایت های کاریابی در اتریش پیدا کنم؟
آیا می توانم اخذ ویزای کار اتریش را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی و وکیل مهاجرت در این مورد میتوانم کمک بگیرم؟
توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای درخواست شرایط کار در اتریش وجود دارد و ظرفیت در پر شدن مشاغل بر اساس تاريخ درخواست و ثبت نام است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. بنابراين شما می توانید به قوانین مهاجرت کاری به اتریش که در این سایت آمده است دسترسی داشته باشید. شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.
کشور اتریش یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا همین طور پیمان شنگن است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا همگی از یک سیستم اقتصادی پیروی می کنند و واحد پول آن ها یورو می باشد.
بسیاری از افراد طالب این هستند که از طریق ویزای کار وارد کشور اتریش شوند و مهاجرت کاری به اتریش داشته باشند و در کنار بحث اخذ اقامت دائم از طریق ورود به بازارهای جهانی در کشورهای اروپایی درآمد قابل توجهی را اخذ نمایند.
از موضوعاتی که بسیار مورد تقاضای افراد قرار می گیرد اخذ ویزای کار در اتحادیه ی اروپا و اقامت در آن است، افراد می توانند با اخذ امتیازات لازم، ویزا و اقامت کشورهای عضو اتحادیه را کسب نمایند.
برخی کشورها مانند کشورهای اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و … در رابطه با ویزای کار، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی متقاضیان بیشتری دارند. بیشتر این متقاضیان با هدف کسب اقامت دائم و مهاجرت، تقاضای دریافت ویزای کار را دارند.
در میان ویزاهای گوناگون کاری در کشورهای مختلف مانند کشور آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و …. ویزای کار اتریش یکی از مطمئن ترین و پرطرفدار ترین مسیرهای می باشد.
اقتصاد اروپا پس از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمد که سبب شد بسیاری از قوانین مربوط به اقامت کاری و ویزای کار در این کشورها مشابه و یکسان شود. هم چنین این کشورها، در اکثر اوقات در اعطای اجازه اقامت وتابعیت نیز به صورت مشابه و همانند عمل می کنند.
مشخص است افرادی که در اروپا مشغول به تحصیل می باشند یا مدارک تحصیلی خود را از کشورهای حوزه اروپا اخذ کرده اند ، امکان بیشتری برای یافتن شغل مناسب و استخدام در آن ها در اروپا خواهند داشت.
اشخاصی که تمایل به اخذ ویزای کار اتریش دارند و در مشاغل با درامد بالا استخدام شده و مشغول به کار می شوند، پس از مدت تقریبا ۴ سال کار در کشور اتریش با پرداخت مالیات به دولت این کشور، می توانند اقامت دائم کشور اتریش را اخذ نمایند.
در شرایط کلی مهاجرت کاری به اتریش برای اخذ پیشنهاد شغلی در اتحادیه اروپا قوانینی وجود دارد، بدین صورت که کارفرما باید در ابتدا شغل مورد نظر را به مدت ۳ ماه در کشور اتریش آگهی کند، اگر شخصی برای آن شغل یافت نشد باید به مدت ۳ ماه در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا آگهی کند. طی این مدت، اگر هیچ شخصی ازکشور اتریش یا ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا متقاضی دریافت این شغل نشد و شرایط لازم جهت استخدام در این شغل را نداشت، این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، انتخاب نموده و به کار گیرند. بر این اساس دریافت دعوت نامه کاری امری سخت و دشوار است و با توجه به آنچه بیان شد شغل مورد نظر باید در روزنامه های دولتی کشور اتریش آگهی شود یعنی طی مدتی اطلاع رسانی گردد که به چنین نیرویی با چنین شرایط نیازمندیم.

 

فایل صوتی توضیحات آآقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب مهاجرت کاری به اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب مهاجرت کاری از طریق رشته کامپیوتر به اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب سوالات مهم در مورد کار در اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب کاری اتریش

در این صورت برای شغل مورد نظر ابتدا شهروند اتریشی سپس شهروند خارج از کشور اتریش که پاسپورت اتریشی دارد سپس اشخاص عضو اتحادیه اروپا سپس پناهندگان دارای مجوز کار، پس از آن دانشجویان دارای اجازه کار حین تحصیل به صورت پاره وقت، سپس فارغ التحصیلان دارای مجوز جستجوی کار و پس از آن ها شخص مورد نظر کارفرما می توانند درخواست دهند.
این قانون در راستای به کارگیری افراد مقیم یا در حال تحصیل در بازارهای کاری کشورهای اروپا تدوین شده است. بدیهی است که یافتن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا در کشورهای اروپایی امری بسیار سخت و دشوار خواهد بود. با توجه به رکود اقتصادی در کشور های در حال توسعه و صنعتی و فقدان شغل مناسب برای افراد متخصص و حرفه ای در این کشورها، تمایل این افراد به یافتن شغل در دیگر کشور های اروپایی و توسعه یافته صنعتی بیشتر از قبل شده است.
شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت کاری به اتریش داشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید . و می خواهید کار در اتریش و یا کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید و اگر می خواهید از قوانین مهاجرت کاری به اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث قوانین کار در اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .
به طور کلی افراد برای اخذ ویزای جستجوی کار به مدت ۶ ماه در کشور اتریش به ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز احتیاج دارند، پس از موافقت و تایید مدارک فرد در اداره کار اتریش، اقامت ۶ ماهه اتریش جهت یافتن شغل مناسب به فرد اعطا خواهد شد. پس از یافتن شغل و عقد قرارداد کاری با کارفرما، مدارک شخص برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه تحویل داده می شود و پس از موافقت قانونی با آن، کارت اقامت فرد صادر شده و فرد میتواند برای مهاجرت خود و خانواده اش به کشور اتریش اقدام نماید.

نحوه امتیازبندی ویزای کار کشور اتریش به عوامل زیر بستگی دارد:

۱. شروط سنی
سن امتیازبندی
زیر ۲۰ سال ۰
۲۰ تا ۳۵ سال ۲۰
۳۵ تا ۴۰ سال ۱۵
۴۰ تا ۴۵ سال ۱۰
بالای ۴۵ سال ۰
حداکثر ۲۰ امتیاز

۲ . مدرک زبان
مدرک امتیازبندی
زبان آلمانی یا انگلیسی (مبتدی A1) ۵
زبان آلمانی یا انگلیسی (متوسط A2 ) ۱۰
حداکثر ۱۰ امتیاز

۳ . سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
سابقه کاری امتیازبندی
زیر ۱ سال ۰
۱ سال ۲
۲ سال ۴
۳ سال ۶
۴ سال ۸
۵ سال ۱۰
۶ سال ۱۲
۷ سال ۱۴
۸ سال ۱۶
۹ سال ۱۸
۱۰ سال ۲۰
بیش از ۱۰ سال ۲۰
۶ ماه سابقه کار در کشور اتریش ۱۰
حداکثر ۲۰ امتیاز

۴ . تحصیل در کشور اتریش
تحصیلات امتیازبندی
داشتن مدرک کاردانی برای دانشجویان تبادل شده از دانشگاه های کشور اتریش ۵
داشتن مدرک دیپلم یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور اتریش ۱۰
حداکثر ۱۰ امتیاز

۵ . سازگار پذیری (شرایط ویژه و مهارت های شخص)
شرایط امتیازبندی
داشتن مدرک تحصیلی دکتری یا مدرک تحصیلات توانبخشی ۴۰
فارغ التحصیلان در رشته های ریاضیات، علوم طبیعی و فناوری، انفورماتیک ۳۰
داشتن فعالیت های پژوهشی، ثبت اختراع و نواوری ۲۰
داشتن جوایز رسمی ۲۰
فارغ التحصیلان ۴ ساله دوره های موسسات آموزش عالی ۲۰
درامد ناخالص فرد در جایگاه مدیریت ارشد شرکتی که در بورس اوراق بهادار باشد یا شرکتی که در تجارت خارجی اتریش سابقه مثبت در زمینه فعالیت های بازرگانی داشته باشد
۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو
۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ یورو
بیش از ۷۰۰۰۰ یورو

۲۰

۲۵

۳۰
حداکثر ۴۰ امتیاز

افرادی که تابعیت کشورهای ذیل را دارا می باشند نیازی به اخذ ویزای جستجوی کار کشور اتریش نخواهند داشت:
افراد با تابعیت آلبانی، کانادا، آنتیگوا و باربودا، آرژانتین، استرالیا، مقدونیه، باربادوس، بوسنی و هرزگوین، اروگوئه، برونئی، شیلی، کاستاریکا، آندورا، کرواسی، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، هنگ کنگ، اسرائیل، ژاپن، برزیل، ماکائو، مالزی، موریس، مکزیک، باهاما، موناکو، مونته نگرو، نیوزیلند، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، صربستان ، سیشل، سنگاپور، خیابان کریستف و نویس، تایوان، ایالات متحده آمریکا، ونزوئلا و واتیکان.
همانطور که مشخص است هر شخص با اخذ کارت قرمز سفید قرمز این حق را دارد تا در کشور اتریش به کار بپردازد.
اخذ کارت قرمز سفید قرمز از روش تحصیلی :
افرادی که در دانشگاههای کشور اتریش تحصیل می نمایند و فارغ التحصیل این دانشگاه ها می باشند به راحتی می توانند کارت قرمز سفید قرمز را دریافت نمایند. به عنوان مثال اگر فردی مقطع کارشناسی خود را در کشور اتریش به اتمام رسانده باشد می تواند بدون اینکه نگرانی بازگشت به کشورش یا ادامه تحصیل را داشته باشد می تواند این کارت را دریافت کرده و به دنبال شغل مورد نظر خود باشد.
در هر صورت اگر فردی شرایط اخذ ویزای کار کشور اتریش را ندارد می تواند از راه اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور اتریش شده و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشور اتریش به راحتی کارت قرمز سفید قرمز را اخذ نماید. حتی با این شرایط افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور می شوند شانس بالاتری برای کاریابی خواهند داشت.
با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره مهاجرت کاری به اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب شرایط کار در اتریش و مشاغل مورد نیاز اتریش و همچنين امتیاز بندی مهاجرت کاری به اتریش و راه های مهاجرت کاری به اتریش این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش از طریق تماس مستقیم تلفنی با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند مشاوره ای رایگان و بسیار مفید در باب مهاجرت کاری به اتریش برای شما متقاضیان عزیز ارائه دهد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (11 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 پاسخ
 1. محمد حسن عادلی گفته:

  باسلام وخسته نباشی من تجربه کاری در مهمانداری قطار وخدمات سیر دارم کمک یهیار بیمارستان هستم وتجربه کاری در کمک اشپزی داذم مدرک دیپلم دارم ایا در اتریش برای من کار هست ممنون میسم کمک کنی

  پاسخ
 2. ليلي گفته:

  سلام ممنون از اينكه پاسخگو هستيد همسر من پزشك متخصص كودكان و نوزادان هستند با ٥٠ سال سن و تجره بالاي ١٥ سال ميخواستم راهنمايي بفرماييد به چه طريق امكان كار در اتريش براشون ممكنه فراهم بشه و ايا بايد از اول امتحانات پزشكي رو پاس كنن يا مدرك ايرانشون قابل قبوله باز هم سپاسگزار از وقتي كه ميگذاريد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای رشته های پزشکی نیاز به معادلسازی می باشد همچنین باید امتیاز ایشان برای کار در اتریش محاسبه شود. لطفا با دفاتر تماس بگیرید و امتیاز خود را محاسبه کنید.

   پاسخ
 3. شهاب گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز و مهربان.
  بنده ۳۷ سال سن دارم. در دو مقطع فوق دیپلم و لیسانس رشته مکانیک گرایش ساخت و تولید درس خوندم. آیلتس ۵ جنرال دارم و میخواهم تا دوره a2 زبان آلمانی پیش برم. از وزارت صنایع لوح تقدیر کارگروه نمونه سال ۹۶ رو دارم و ۷ سال هست که در کنار کار اصلی مشغول به تدریس ( با مدرک قابل ترجمه) نرم افزار های طراحی صنعتی رو انجام میدهم. بیش از ۲۰۰ ساعت آموزش تخصصی مکانیک دارم(با ترجمه).لطف کنید روش دریافت اقامت بنده رو بگید و خواهشن بگید دفتر همکار شما در تهران زیر نظر شماست یا با وین تماس بگیرم. با تشکر

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته عمران-نقشه برداری هستم و ۳۵ سالمه . ۶ سال سابقه کار مرتبط دارم . متاهل هستم و صاحب یک فرزند . سطح زبان انگلبسی خوبی دارم ولی اصلا زبان آلمانی نمیدانم . قصد اقامت دائم را دارم . شما چه پیشنهادی دارید؟

  پاسخ
 5. مشاور حقوقی گفته:

  جناب اقای ملک پور سلام ابتدا خواستم بگم خدا به اندازه دلتون بهتون بده چون واقعا فکر نمیکردم به سوال من پاسخ بدین و بی نهایت ذوق زده شدم .من بهمن فاتحی هستم .میخواستم واقعا برای پیشرفت بچه ها به بهترین کشور بیام اتریش یا المان . من اونجا کار کنم و همسرم و بچه هام مدرسه برن .من ۴۲ ساله مربی والیبال و سابفه ۲۷ سال کار با کودکان استثنایی در اموزش و پرورش شهر تهران و خانوم من هم لبسانس گفتار درمانی مربی مدارس استثنایی تهران با ۲۵ سال سابقه و دانشجوی ارشد ترم اخر روانسنجی هستند .من نوع کار برام مهم نبست هر کاری که باشه انجام میدم فقط اقامت بدن که بتونیم بچهام اونجا تحصیل کنند .راستی دفاتر تهران واقعیتش ی جور دبگه حرف میزنن ادم می مونه که چی کار کنه ..من واقعا براتون ارزوی سلامتی میکنم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 6. بهروز گفته:

  عرض سلام و احترام
  من حدودا۲۸ سال سن دارم
  الان در یکی از شرکت اعتباری مجاز ۶ سال مشغول هستم و پیش ازآن تقریبا ۳ سال دریک شرکت تولیدی صنعتی مشغول بودم وسابقه بیمه دارم .قبلا کارهای رنگ ساختمان نصب کاغذ دیواری .و کار در تزریق پلاستیک انجام دادم
  مدرک تحصیلی دیپلم فنی حرفه ای الکترونیک،مدرک کاردانی مدیریت کسب وکار از دانشگاه علمی کاربردی،مدرک کارشناسی حسابداری بانکی از دانشگاه علمی کاربردی
  شرایط ادامه تحصیلی مناسبی ندارم
  دارای مدرک زبانی نیستم. انگلیسی تقریبا میدونم ولی توان یادگیری کامل زبان در کوتاه مدت دارم.
  قصد اقامت در اروپا دارم
  در یکی از کشور های عضو شنگن اقامت کار بگیرم.
  از راهنمایی و مشاوره شما کمال تشکر دارم.

  پاسخ