مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت به قبرس و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به قبرس و بررسی تابیعت دوگانه و شرایط از دست دادن تابعیت
 • مهاجرت به قبرس از طریق تولد
 • مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به قبرس از طریق کار
 • مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به قبرس و بررسی هزینه های زندگی در این کشور

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به قبرس و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به قبرس ، اخذ اقامت و تابعیت قبرس و طرق مختلف اخذ ویزای قبرس در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. قبرس کشوری با جمعیت تقریبا ۱ میلیون و دویست هزار نفری و به مرکزیت نیکوزیا می باشد. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که قسمت جنوبی آن یونانی زبان و قسمت شمالی ترک زبان هستند. برای مهاجرت به قبرس باید در نظر داشت که بخش جنوبی این کشور شرایط به مراتب بهتری نسبت به بخش شمالی دارد. اگر شما هم متقاضی مهاجرت به قبرس هستید و از راه های مختلف اخذ اقامت قبرس اطلاع ندارید با ما همراه باشید تا این طرق را به صورت کامل با یکیدیگر بررسی کنیم.

مهاجرت به قبرس و بررسی تابعیت دوگانه و شرایط از دست دادن تابعیت

برای مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت این کشور از طریق خوگیری شما باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • بیش از از ۲۱ سال
 • ۷ سال سکونت در قبرس ( برای اشخاصی که دارای فرزند قبرسی هستند این زمان به ۵ سال کاهش می یابد)
 • اقامت و سکونت قانونی در قبرس به مدت ۱۲ ماه قبل از درخواست
 • وضعیت سلامت جسمی و روانی مناسب

شهروندی قبرس از طریق ثبت نام:

 • اشخاصی که خارج از قبرس و از والدین قبرسی متولد شده اند.
 • اشخاصی که بین ۱۶ آگوست ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۹ از مادر قبرسی متولد شده باشند شاید بتوانند برای شهروندی قبرس اقدام کنند.
مهاجرت به قبرس
راه های مهاجرت به قبرس
درباره قبرس

چرا مهاجرت به قبرس

به طور کلی مهاجرت به ترک زادگاه یا کشور محل اقامت به مقصد کشوری دیگر برای مدتی مشخص یا به صورت مادام العمر اطلاق می شود. این اقدام به طور معمول با هدف زندگی، کار و یا تحصیل در کشور مقصد انجام خواهد گرفت. در این میان دو عامل اصلی برای مهاجرت مورد مطالعه قرار گرفته است. نخست عوامل دفع کننده در کشور مبدا از جمله شرایط بد اقتصادی، بیکاری، عدم وجود شرایط مناسب برای تحصیلات عالی، تبعیضات قومی و مذهبی و غیره . و پارامتر دیگر وجود عوامل جذب کننده در کشور مقصد از جمله بازار کار مناسب، رفاه اجتماعی بالا، شرایط مناسب اقلیمی، سیستم آموزشی پیشرفته در تمام سطوح، وجود آزادی های اجتماعی، سیاسی و مذهبی.

بر اساس تحقیقات و مطالعات بین المللی مهاجرت مانند هر عمل دیگری دارای مزایا و معایب فراوانی بوده که آگاهی از آن ها می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری برای مهاجرت و انتخاب کشور مقصد انجام دهد. از معایب مهاجرت می توان به ترک خانواده و دوستان، ترک فرهنگ و کشوری که با آن انس گرفته ایم، رویارویی با فرهنگ، زبان، قوانین و سایر موارد پیش بینی نشده اشاره کرد و در بحث مزایای مهاجرت نیز باید از زندگی در کشوری با شرایط اقتصادی بهتر نسبت به کشور مبدا، برخورداری از حقوق اجتماعی در سطحی بالاتر، تحصیل در دانشگاه های بهتر، دوری از شرایط سختگیرانه برای فعالان عرصه سیاست و اقلیت های مذهبی و دست یابی به بازار کار بهتر و به طبع آن درآمد بالاتر و رفاه اجتماعی بیشتر نام برد.

چرا مهاجرت به قبرس آسان می باشد ؟

مهاجریت به کشور قبرس و سرمایه گذاری در این کشور که عموما از طریق سرمایه گذاری در بخش مسکن و خرید ملک انجام می شود همواره یکی از راه های سریع و آسان و مورد علاقه مهاجرین خصوصا کسانی که از سرمایه خوبی برخوردار هستند و به دنبال راهی برای زندگی در قاره اروپا می باشند بوده است. برنامه های دولت این کشور در چند سال اخیر نیز کاملا بیانگر این موضوع است که دولت قبرس علاقه زیادی به جذب سرمایه های خارجی نشان می دهد و هر ساله با آسان تر کردن شرایط و حذف بیش از پیش محدودیت ها سعی در تبدیل شدن به قطب اصلی مهاجرت در اتحادیه اروپا را دارد.

چرا مهاجرت به قبرس گزینه خوبی است ؟

 1. اگر شما به کشور قبرس مهاجرت کرده و موفق به اخذ پاسپرت این کشور اروپایی شوید به راحتی می توانید به کل کشور های اتحادیه اروپا سفر کرده و یا به زندگی بپردازید، در این کشورها تحصیل کنید و یا به دنبال کار مناسب بگردید.
 2. شما با توجه به قبول قانون به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه توسط دولت قبرس می توانید از این کشور پاسپرت دریافت نموده و از آن به عنوان پاسپرت دوم خود استفاده کنید.
 3. با توجه به آخرین رنکینگ پاسپرت کشور های مختلف که در سال ۲۰۱۸ ثبت شده است کشور قبرس موفق به اخذ رتبه دهم گردیده که این مهم بیانگر آن می باشد که شما با در دست داشتن شهروندی قبرس می توانید به ۱۵۷ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
 4. گرفتن ویزا توریستی از کشور آمریکا با داشتن پاسپرت قبرس به آسانی امکان پذیر است.

چرا مهاجرت به قبرس از منظری دیگر:

 1. انتقال پول بین کشور های عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت های دیگر نقاط جهان انجام می شود و این به معنی امکان خرید ملک در سایر کشور های این حوزه و سرمایه گذاری در آنهاست.
 2. اگر فردی شهروندی یکی از کشور های اتحادیه اروپا را داشته باشد فرزندان وی می توانند از مزایای تحصیل ارزانتر در کشور های عضو این منطقه برخوردار شوند.
 3. سرمایه داران و صاحبان شرکت های چند ملیتی علاقه خاصی به سرمایه گذاری در قبرس و ثبت شرکت های خود در این کشور دارند و علت اصلی آن پرهیز دولت این کشور از وضع قوانین دست و پا گیر در زمینه مالیات می باشد که خود بیانگر نگرش جذب سرمایه است.
 4. یکی دیگر از موهبت هایی که این کشور از آن برخوردار است موقعیت جغرافیایی آن به لحاظ استراتژیک و آب و هوا می باشد. این کشور به نسبت سایر کشور های اروپایی بیشترین روز های آفتابی را در سال دارد و وجود آن در شاهراه سه قاره افریقا، اروپا و آسیا اهمیت آن را دو چندان کرده است.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

تولد در قبرس بعد از ۱۶ آگوست ۱۹۶۰ اگر یکی از والدین قبرسی باشد باعث اهدای شهروندی اتریش به صورت اتوماتیک به فرزند می شود.

افرادی که بعد از ۱۶ آگوست ۱۹۶۰ در قبرس متولد شده، اگر یکی از والدین قبرسی باشد شهروندی قبرس را کسب می کنند اما برای اشخاصی که بین ۱۶ آگوست ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۹ و مادر آن ها قبرسی است شرایط متفاوت است و روند اداری آن باید پیگیری شود و بعد از ۲۱ سال می توانند اقدام کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

ویزای اخذ تابعیت در کشور قبرس از طریق تولد

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

بر طبق قوانین بین المللی یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت یک کشور ازدواج با تبعه ان کشور می باشد. این بدان معنا می باشد که در صورت ازدواج با شخصی که اقامت یکی از کشور های خارجی را داراست میتوان در خصوص اخذ تابعیت و اقامت آن کشور اقدام نمود. البته کشور های مختلف بر اساس قوانین خودشان در مورد اعطای اقامت یا تابعیت به تبعه کشور های دیگر از طریق ازدواج تصمیم میگیرند.به عنوان مثال کشور آلمان و یا امریکا در مورد ازدواج زن یا مرد تبعه خود با اتباع دیگر کشور های دنیا موضع یکسانی دارند اما در کشوری مانند ایران بر اساس مواد قانون مدنی تنها زن میتواند تابعیت خود را از مرد بگیرد و منظوراین است که در صورت ازدواج زن خارجی با مرد ایرانی تابعیت ایران به زن داده میشود اما زمانی که یک مرد خارجی با یک زن ایرانی ازدواج کند نمیتواند از این طریق برای اخذ تابعیت ایران اقدام نماید.

برای ازدواج با یک شهروند قبرس ابتدا شما باید به دولت قبرس نشان دهید که واجد شرایط برای ازدواج با یک تبعه قبرس کار هستید. این موضوع شامل موارد زیر می شود:

 1. احراز کشوری که در ان متولد شده اید
 2. اثبات این امر که در حال حاضر مجرد هستید
 3. واجد شرایط بودن از لحاظ سنی برای امر ازدواج

در بسیاری از موارد ازدواج صوری راحت تریت و دم دست ترین راه برای برخی از افراد برای رسیدن به کشوری است که آرزوی زندگی در آن را دارند اما آیا این راه راهی درست و منطقی است؟ فردی که به دنبال این راه قصد ورود به کشوری را دارد در بسیاری از مواقع از او کلاهبرداری شده و از سوی قانون آن کشور نیز مجرم شناخته میشود. هر چند بر طبق قانون این روش یعنی مهاجرت از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرت شناخته میشود اما به دلیل تقلب های بسیار آفیسرها سخت گیری بسیاری را در این مورد اعمال میکنند و تا سال ها بعد از ازدواج زندگی آن ها مورد بررسی دقیق قرار گرفته و هر موردی مشکوکی با جدیت پیگیری خواهد شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق کار

برای کار در قبرس و مهاجر به قبرس از طریق کار شما نیاز به پیشنهاد شغلی دارید. کارفرمای که قصد استخدام شما را دارد باید در ابتدا اثبات کند که هیچ شخصی تبعه قبرسی با تجربه برابر متقاضی شغل موردنظر نیست. معمولا برای مهاجرت به قبرس از طریق کار سه گام زیر نیاز است.

 • درخواست اولیه در اداره کار قبرس
 • درخواست اجازه کار در قبرس
 • اخذ اجازه اقامت

اشخاص خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به قبرس از طریق کار باید اجازه کار و در نتیجه آن ویزای کار قبل از ورود به قبرس داشته باشند. کارفرما باید اداره کار را قانع کند که هیچ شخص قبرسی متقاضی آن نیست.

اخذ ویزا و تابعیت قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و طریق خرید ملک :

اخذ پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک را میتوان بهترین راه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس دانست که در راحت ترین و کوتاهترین زمان ممکن منجر به گرفتن پاسپورت و شهروندی یک کشور اروپایی و به موجب آن اجازه کار و اقامت در کل اتحادیه اروپا می شود. این به معنای اقامت دایم اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاران از دیگر نقاط جهان در زمانی بسیار کوتاه است. شما در این برنامه می توانید با خرید ملکی به ارزش دو میلیون یورو در مدت زمان ۶ ماه پاسپرت کشور قبرس را دریافت کنید که این زمان در موارد بسیاری تا ۴ ماه نیز کاهش یافته است.

شرایط این برنامه تنها خرید ملکی با ارزش بیش از دو میلیون یورو ونگهداری از آن به مدت ۳ سال می باشد!

شرایط متقاضیان اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

یکی از نکات بسیار جالب و قابل توجه در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شرایط بسیار آسان دولت این کشور برای متقاضیان از کشور های دیگر می باشد. دولت این کشور تنها دو شرط را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته که این امر نشان از نیت دولت قبرس در جذب حداکثری سرمایه در ازای اعطا پاسپرت این کشور اروپایی دارد و تقریبا هیچ برنامه ی تابعیت از طریق سرمایه گذاری در اروپا نمی تواند با این برنامه رقابت کند. و اما دو شرط اصلی دولت این کشور:

 1. متقاضی نباید هیچگونه سابقه کیفری در کشور زادگاه خود یا کشوری که در آن اقامت دارد داشته باشد.
 2. باید تایید شود که اسم فرد متقاضی در لیست افرادی که دارایی های آنها توسط اتحادیه اروپا بلوکه شده است وجود ندارد.

مزایای اصلی مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

 1. از طریق پاسپورت کشور قبرس شما می توانید به کشور های اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید، در این کشور ها اقامت دایم داشته باشید، کار کنید یا در دانشگاه های آنها به ادامه تحصیل بپردازید.
 2. در این طرح تمامی خانواده فرد متقاضی که شامل همسر قانونی وی، تمام فرزندان وی که زیر ۱۸ سال سن دارند و نیز فرزندان بین ۱۸ تا ۲۸ سال وی که از نظر اقتصادی به والدین خود وابسته هستند می توانند پاسپورت کشور قبرس را دریافت کنند. برای والدین شخص متقاضی نیز شرط اعطای پاسپورت در صورت خرید ملک به ارزش بیش از پانصد هزار یورو در نظر گرفته شده است.
 3. انتقال پول بین کشور های اروپایی به راحتی انجام می شود و شما می توانید برای خرید ملک یا سرمایه گذاری در هر نوع فعالیت اقتصادی در این حوزه اقدام کنید.
 4. سیستم مالیاتی قبرس بسیار مورد توجه و علاقه سرمایه داران و سهامداران شرکت های بزرگ بوده و به دلیل موقعیت بسیار مناسب این کشور در بین سه قاره افریقا، آسیا و اروپا یک مرکز استراتژیک مالی به حساب می آید.
 5. پاسپرت کشور قبرس در تازه ترین رنکینگ جهانی رتبه دهم را به دست آورده و شما با داشتن آن می توانید به ۱۵۷ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

دیگر مزایای سرمایه گذاری در قبرس:

 • قبرس از جمله کشور هایی است که تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد و شما می توانید با سرمایه گذاری در قبرس از پاسپرت قبرس به عنوان پاسپرت دوم استفاده کنید
 • کشور قبرس بر خلاف اکثر نقاط اروپا که آب و هوایی سرد و زمستان های طولانی دارند، دارای آب و هوای دلپذیر است و آفتابی ترین کشور در اتحادیه اروپا شناخته شده است. این مزیت خصوصا برای کسانی که قصد خرید ملک و سپری کردن دوران بازنشستگی خود در این کشور را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا تعداد قابل توجهی از کسانی که امکان اخذ اقامت در کشور های اروپایی را دارند به علت سرما از انجام این امر خودداری می کنند.
 • یکی دیگر از شرایط ویژه این طرح این است که متقاضیان که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس را دارند چه قبل از ثبت درخواست خود، چه در حین انجام پروسه ۶ ماهه دریافت پاسپرت و چه بعد از دریافت پاسپورت نیازی به حضور در این کشور ندارند و کل فرآیند در طی یک مسافرت یک روزه برای کل اعضای خانواده قابل اجرا می باشد.
 • فرزندان ساکنین اتحادیه اروپا از حق تحصیل با پرداخت هزینه کمتر در کشور های این حوزه برخوردار هستند.
 • دارندگان شهروندی قبرس به آسانی می توانند ویزای توریستی ایالات متحده را دریافت کنند
سرمایه گذرای در کشور قبرس
خرید ملک در کشور قبرس
اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در قبرس
خرید ملک در قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

تحصیل در قبرس از  تجربه شگفت انگیز برای دانشجویان بین المللی می باشد دانشجویان این شانس را دارند که از منطقه امنی که برای خود ایجاد کردن خارج شده و زندگی جدیدی را آغاز کنند همچنین تحصیل در خارج از کشور باعث قوی شدن رزومه تحصیلی فرد می‌شود و مخصوصاً که برای کاربعد از فارغ التحصیلی نیز کمک می کند و به عنوان نکته برتر دیگر باید به این نکته توجه کرد که فرد در یادگیری زبان آن کشور نیز بسیار ماهر می شود در هر حال باید به این نکته توجه کرد که تاکنون تمام نکات مثبت را ذکر کرده در کنار این نکات مثبت می توان نکات منفی را نیز در نظر گرفت اغلب اوقات بورسیه تحصیلی دانشجویان برای تحصیل در قبرس دریافت می‌کنند به میزان کافی نمی باشد و هزینه ماهیانه آنها را پوشش نمی دهد و آنها باید بخشی از این هزینه‌ها را از طریق کار حین تحصیل به دست بیاورند

فرصت های شغلی حین تحصیل در قبرس که برای دانشجویان وجود دارد عبارت از مشاغل ازاد، مشاغل نوشتاری، پیشخدمتی نجات غریق و .. می باشد دانشگاه معتبر با هزینه تحصیل مناسب در قبرس شمالی قبرس اروپایی وجود دارد و دانشگاه های بسیار خوب در سطح جهان به شمار می روند دانشگاه های قبرس  المان های بین المللی و هزینه‌های پایین در میان بهترین دانشگاه های اروپا قرار دارند

تعجب نیست که به قبرس شمالی جزیره دانشگاه نیز می‌گویند شما می‌توانید با یک فرم برای ۵ تا از دانشگاهی معتبر در قبرس شمالی اپلای کنید. تحصیل در قبرس در تمامی مقاطع امکان پذیر است و تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور با پرداخت هزینه همراه است.

تمام اشخاص خارج از اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در قبرس را دارند باید ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنند. بعد از اخذ نامه پذیرش از اداره پذیرش متقاضی می تواند برای ویزای تحصیلی با مدارک زیر اقدام کند. اقدام برای ویزا باید سه ماه قبل از شروع نیمسال تحصیلی باشد.

 • کپی معتبر مدارک تحصیلی ( برای هر دوره ای که اقدام می شود باید مدارک تحصیلی برای ما قبل به انضمام ریز نمرات در دسترس باشند.)
 • کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۲ سال
 • عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی به مبلغ ۷ هزار یورو

برخی از دانشگاه های قبرس به شرح زیر هستند.

 • University of Nicosia
 • Cyprus International University
 • Girne Amerikan Üniversitesi
 • Yakin Dogu Üniversitesi
 • European University Cyprus
 • Cyprus International Institute of Management
 • Frederick University
 • Neapolis University
 • Ledra College
تحصیل دندانپزشکی در قبرس
تحصیل در قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

پناهنده یا فرد متقاضی برای حفاظت بین المللی فردی است که به دنبال پذیرش کیس پناهندگی خود در شرایط کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو در مورد شرایط و وضعیت پناهندگان باشد. پروتکل مربوط به سال ۱۹۶۷ به طور کلی پایه و اساس سیستم حفاظت از پناهندگان می باشد. هر فردی که از بازگشت به کشور خود میترسد زیر بیم آن میرود که مورد آزار و شکنجه قرار گیرد حق درخواست برای حفاظت در کشور دیگر را دارد. پناهنده کسی است که نمیخواهد به کشور خود باز گردد زیرا به علت مذهب، نژاد، ملیت، عضویت در گروهی خاص، اعتقادات سیاسی و گرایشات جنسی و … بیم جان خود را دارد.

اگر نمی توانید یا نمی خواهید به کشور خود باز گردید زیرا ترس از آسیب جدی و غیر قابل تحمل در کشور خود به یکی از صورت های زیر را دارید، شما میتوانید برای مهاجرت از طریق پناهندگی در قبرس از طریق دولت این کشور و قوانین حمایتی بین المللی اقدام کنید:

 1. شکنجه یا مجازات یا رفتار تحقیر آمیز و غیر انسانی
 2. سو استفاده های سیستماتیک و جدی بر ضد حقوق بشر
 3. تهدید زندگی و امنیت شما به دلیل وجود درگیری های مسلحانه و جنگ و نقض گسترده حقوق بشر

شرایط نگهداری از پناهندگان در قبرس

شرایط نگهداری از متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی در قبرس شرایط مطلوبی از لحاظ بین المللی نمیباشد و در موارد بسیاری نقض آشکار قوانین گزارش شده است. دولت قبرس تمام متقاضیان را حداکثر تا ۱۸ ماه در زندان هایی به صورت دسته جمعی نگهداری می کند که این موضوع در مواردی تا ۲۴ ماه نیز گذارش شده است. این دولت در پرداخت پولی که قوانین برای ادامه زندگی پناهجویان در نظر گرفته است تخلفات زیادی را انجام داده است. در مواردی جدا کردن مادران از کودکان کوچک و حتی نوزادان گذارش شده است. تا جایی که رییس امور پناهجویان سازمان عفو بین الملل گذارش داده که این به راستی رفتاری دلسرد کننده و نا امید کننده از رحم و شفقت در صحنه بین الملل است.

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در این کشور

در اینجا به صورت موردی به قیمت چندین کالا یا خدمات در پایتخت کشور قبرس میپردازیم تا شما را بیشتر با هزینه های زندگی در کشور قبرس آشنا کنیم.

هزینه های سوپرمارکتی یورو
یک لیتر شیر ۱٫۳۳
۵۰۰ گرم برنج سفید ۱٫۶۲
۵۰۰ گرم نان محلی ۱٫۴۷
بسته ۱۲ عددی تخم مرغ ۲٫۵۴
۱کیلوگرم پنیر محلی ۸٫۵۶
۱کیلو گرم سیب ۲٫۱۳
۱کیلوگرم موز ۱٫۱۹
۱ کیلوگرم پرتقال ۱٫۳۸
۱کیلوگرم گوجه فرنگی ۱٫۹۱
۱کیلوگرم سیب زمینی ۰٫۴۷
۱کیلوگرم پیاز ۰٫۵۲

۱ عدد کاهو

۰٫۴۸
۱ کیلوگرم سینه مرغ ۶٫۱۰
۱کیلوگرم گوشت گاو ۲۱٫۵۰
بطری ۱٫۵ لیتر آب معدنی ۰٫۷۳
یک پاکت سیگار ۴٫۷۲

هزینه های حمل و نقل شهری یورو
تاکسی (مسافت ۱کیلومتر) ۰٫۷۳
تاکسی(۱ساعت در اختیار) ۲۰٫۰۰
یک لیتر سوخت ۱٫۳۰
بلیط یک ماهه

۴۰٫۰۰

هزینه ها نگهداری ساختمان در کشور قبرس:

در کشور قبرس شما برای یک آپارتمان در مرکز شهر مجبور به پرداخت هزینه هایی از قبیل برق، سیستم گرمایش، سیستم سرمایش، آب و هزینه دفع زباله هستید. این هزینه ها برای یک آپارتمان ۸۵ متری به طور میانگین برابر با ۱۰۹٫۷۶ یورو برای هر ماه میباشد که بخشی از آن به صورت شارژ ساختمان و بخشی دیگر به صورت قبض های دولتی باید پرداخت شود.

هزینه اینترنت و تلفن همراه در کشور قبرس:

شما برای یک دقیقه مکالمه درون شهری با تلفن همراه در کشور قبرس مبلغی معادل ۰٫۰۹ یورو پرداخت خواهید کرد. همچنین هزینه استفاده از اینترنت بدون استفاده از طرح ها و جوایز برای سرعت ۶۰ مگابیت در ثانیه و ظرفیت حجمی نامحدود برابر با ۳۸٫۲۹ یورو در ماه خواهد بود.

هزینه خرید و اجاره آپارتمان در کشور قبرس:

هزینه اجاره یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر پایتخت قبرس به طور میانگین برابر با ۴۵۲٫۵۰ یورو برای هر ماه است که این مبلغ برای آپارتمان های حومه شهر به ۳۹۶٫۶۷ یورو کاهش می یابد.

هزینه اجاره یک آپارتمان۳ خوابه در مرکز شهر پایتخت قبرس به طور میانگین برابر با ۸۰۸٫۵۷ یورو برای هر ماه است که این مبلغ برای آپارتمان های حومه شهر به ۶۹۳٫۵۰ یورو کاهش می یابد.

هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز شهر پایتخت قبرس برای هر متر مربع به طور میانگین برابر با ۱۸۵۰۰۰۰ یورو است، این در حالیست که این مبلغ برای آپارتمان های حومه شهر پایتخت به طور متوسط تا ۱۳۸۷۰۰۰ یورو برای هر متر مربع کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه صرف غذا در رستوران در کشور قبرس:

هزینه صرف غذا برای ۳ وعده در یک روز در یک رستوران میان رده در کشور قبرس برای ۲ نفر برابر به طور متوسط برابر با ۴۵ یورو خواهد بود. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران گران قیمت در این کشور چیزی حدود ۷ تا ۱۵ یورو است. یک وعده میکس مک دونالد نیز چیزی حدود ۶ یورو هزینه خواهد داشت. یک فنجان کاپوچینو در یک کافه درون شهر حدودا ۳ یورو هزینه دارد. بطری کوچک نوشابه ۱٫۲ یورو و بطری کوچک آب معدنی نیز چیزی حدود ۰٫۵۶ یورو قیمت دارد.

سخن پایانی در مورد مهاجرت به قبرس

آنچه گفتیم کلامی مختصر در مورد موضوع مهاجرت و علل آن و بالاخص پا سخ به سوال چرا مهاجرت به قبرس بود. در این نوشتار سعی بر آن بود که علل اصلی مهاجرت را که در دنیای امروز کم و بیش با آن سر و کار داریم وتعاریف جدیدی در قرن اخیر به خود گرفته است را بیان کنیم و تعدادی از مزایا و معایب مهاجرت بنویسیم. اگر سوال چرا مهاجرت به قبرس در ذهن شما نیز نقش بسته است می توانید برای دست یابی به اطلاعات بیشتر و کامل تر در این زمینه با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتار ایران و اتریش ارتباط برقرار کنید. مشاورین ما آماده پاسخ گویی به کلیه سوالات شما عزیزان در بحث سرمایه گذاری و مهاجرت می باشند. همچنین بخش پرسش و پاسخ همگانی نیز در اختیار شما قرار دارد تا تجریبان خود را به انتشار بگذارید. امیدوار است که مقاله مهاجرت به قبرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ