مهاجرت به سنگاپور و بررسی آن

مهاجرت به سنگاپور، راههای مهاجرت به سنگاپور و اخذ اقامت سنگاپور در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط مهاجرت به کشور سنگاپور چیست؟ بهترین راه  مهاجرت به سنگاپور چیست؟ کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا می باشد. با توجه به محدودیت این کشور از نظر مساحت و جمعیت، افرادی که جهت مهاجرت اقدام می کنند بایستی در راستای منافع این کشور قرار گیرند. در این مقاله سعی بر این است که به تمامی ابهامات و سوالاتی که در ذهن دارید پاسخ داده شود، همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به سنگاپور با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند.

 • مهاجرت به سنگاپور و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به سنگاپور و شرایط عمومی
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق کار
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد
 • مهاجرت به سنگاپور و هزینه های زندگی
 • مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور و سخن پایانی

مهاجرت به سنگاپور و شرایط عمومی

 کشور سنگاپور و یا جمهوری سنگاپور در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و در شمال استوا، در انتهای جنوب شبه جزیره مالاگا  قرار دارد و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا می باشد. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کشوری ثروتمند و مدرن در آسیا می باشد. کشور های مالزی و اندونزی تنها همسایه های  سنگاپور هستند. جمعیت کشور سنگاپور ۵٫۶۳۸٫۷۰۰ نفر و مساحت آن ۷۲۲٫۵۲۷۹٫۰۰۰ کیلومتر می باشد. مهاجرت به سنگاپور از زمان تاسیس سنگاپور مدرن در اوایل قرن نوزده می باشد. اداره مهاجرت سنگاپور تعدادی از معیارهای واجد شرایط برای اقامت دائم را منتشر می کند. واحد پول این کشور دلار سنگاپور است.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملکپور در مورد مهاجرت به سنگاپور
مقاله مرتبط
اقامت سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

موقعیت کشور سنگاپور در منطقه و سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی باعث شده است که این کشور به کشوری پیشرفته اقتصادی صنعتی تبدیل شود به همین دلیل هر ساله تعدادی نیروی کار از سرتاسر دنیا به خود جذب می نمایند. برای کار در سنگاپور بایستی ویزای کار این کشور را بدست آورد. اخذ ویزای کار سنگاپور به این صورت است که توسط شرکت یا کارفرما در سنگاپور بایستی دعوتنامه کاری ارسال شود و توسط این دعوتنامه به سفارت مراجعه کرده و ویزای کاری سنگاپور را دریافت نمایند. هزینه در خواست این ویزا ۶۰ دلار آمریکا می باشد. در نمودار زیر به بررسی نرخ بیکاری کشور سنگاپور می پردازیم:

نرخ بیکاری کشور سنگاپور در سال ۲۰۱۶، ۱٫۸% است که این نرخ در سال ۲۰۱۸ به ۲٫۲% رسیده است. افرادی که مایل به کار در سنگاپور هستند می توانند از طریق سایت ها و موسسات کاریابی و یا ارسال رزومه به کارفرمایان پیشنهاد کاری را دریافت کنند و به واسطه دعوتنامه برای دریافت ویزای کاری سنگاپور اقدام نمود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سنگاپور:

 • پاسپورت با اعتبار
 • عکس
 • رزومه(cv)
 • تکمیل فرم های مربوط (فرم۸)
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی
 • قرارداد کاری
 • اثبات محل زندگی در سنگاپور
 • پرداخت هزینه های اداری ۶۰ دلار
کار در سنگاپور
کار در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

آموزش ابتدایی: آموزش در مدرسه یکی از اولویت ها در سنگاپور است و چهار سال اول تحصیلات ابتدایی یک مرحله یک برنامه پایه را با برنامه درسی مشترک می دهد.

تحصیل در مدارس سنگاپور – تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت زیر است:

تحصیلات مقطع سن سال توضیحات
ابتدایی آموزش ابتدایی ۷ تا ۱۳ سال ۶
متوسطه سطح GCE O ۷ تا ۱۴ سال ۴-۵ برنامه چهار تا پنج ساله به صورت اکسپرس
متوسطه سطح N ۷ تا ۱۴ سال ۴ یک دوره چهار ساله که منجر به آزمون در سطح نرمال می شود
متوسطه سطح A GCE ۲ تا ۳ سال

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی:

تحصیل در مقطع لیسانس در سنگاپور معمولا دوره چهار ساله است. یکی از شرایطی که دانشجویان بین المللی برای ورود  به دوره لیسانس در سنگاپور می توانند تحصیل داشته باشند، گذراندن کالج و آماده سازی برای ورود به دانشگاه می باشد. تحصیل در سنگاپور به دو زبان ارائه می شود، انگلیسی و مالایی که برای ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان بایستی مدرک زبان ( آیلتس) ارائه شود. دانشجویان اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند. برای ورود به دانشگاه های سنگاپور در مقطع لیسانس باید پذیرش را از دانشگاه مربوط اخذ نمایند، جهت پذیرش مدارکی مانند، مدارک تحصیلی شامل دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی ارائه شود و همچنین همراه با مدارک هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت و … مدرک زبان آیلتس ۶ آکادمیک نیز لازم است.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور معمولا بین یک تا سه سال به طول می انجامد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مدرک آیلتس ۶٫۵ باید ارائه شود. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای ماه های ژانویه و اوت می توان اقدام نمود. با توجه به اینکه افراد زیادی تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند بر اساس رزومه دانشجو پذیرش را در نطر می گیرند. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک لیسانس و ریز نمرات به همراه مدارک دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی نیز بایستی ارائه شود. هزینه تحصیل در سنگاپور در این مقطع معمولا بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ هزار دلار سنگاپور می باشد که با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد.

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا:

تحصیل در مقطع دکترا در سنگاپور معمولا بین ۴ سال به طول می انجامد. پذیرش در این مقطع نیاز به مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط می باشد و برای ورود بایستی در آزمون های آمادگی برای تحصیلات تکمیلی مانند GATE، GMAT، GRT شرکت نمایند. برای تحصیل در مقطع دکترا در سنگاپور نیاز به آیلتس ۷ آکادمیک می باشد و مدارکی مانند انگیزه نامه، توصیه نامه و رزومه تحصیلی قوی نیز بایستی ارائه شود. پذیرش در این مقطع در ماه های ژانویه و اوت می باشد.

تحصیل در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سنگاپور برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد و یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت و کار آفرینی می باشد. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی نیاز به حداقل سرمایه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد و حداقل سه سال تجربه در کسب و کار در زمینه کار آفرینی داشته باشید. برای اقدام جهت کارآفرینی بایستی طرح تجاری(بیزنس پلن) ارائه شود که در جهت سود دهی و منافع سنگاپور باشد. برای سرمایه گذاری بهتر است شاخص های اقتصادی نظیر نرخ مالیات،تولید ناخالص داخلی بررسی شود. در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی را در سنگاپور مشاهده بفرمایید.

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک برای افراد خارجی محدودیت دارد زیرا با خرید ملک نمی توان اقامت کشور سنگاپور را بدست آورد. در واقع برای خرید ملک در کشور سنگاپور باید اقامت این کشور را داشته باشید.حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات ۱۵۰۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد و با توجه به هر منطقه  متفاوت می باشد.

با توجه به اینکه گردشگری تاثیراتی در رشد اقتصاد این کشور داشته است بیشتر سرمایه گذاران خارجی در زمینه های ساخت و ساز در سال های اخیر داشته اند. برای سرمایه گذاری در سنگاپور عواملی مانند رشد اقتصادی، ثبات سیاسی و… در نظر گرفته شود. رشد اقتصادی سنگاپور را در نمودار زیر در سال های اخیر مشاهده می فرمایید.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت و مهاجرت به سنگاپور ازدواج با فرد دارای تابعیت سنگاپور می باشد. طبق قانون سنگاپور افرادی می توانند برای اقامت از طریق ازدواج اقدام کنند که بالای ۲۱ سال سن داشته باشند و به مدت دو سال اقامت سنگاپور را داشته اند، همسر افراد دارای تابعیت سنگاپوری که به مدت دو سال در سنگاپور زندگی داشته اند، می توانند برای تابعیت از طریق ازدواج اقدام نمایند. درخواست ازدواج به صورت آنلاین می باشد و بایستی به کنسولگری مراجعه نمود و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید. برای ازدواج در سنگاپور مدارکی لازم است که این مدارک به صورت زیر است:

 • پاسپورت متقاضی
 • مدارک هویتی ( شناسنامه)
 • شاهد جهت ثبت ازدواج
 • گواهی تجرد
 • تکمیل فرم و ارائه رسید پرداخت آن
فایل تصویری موسسه حقوقی ملکپور در مورد ازدواج با خارجی

مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد

به طور کلی قانون تولد از دو اصل پیروی می کند ، اصل خاک و اصل خون در اصل خون نوراد متولد شده از پدر یا مادر دارای تابعیت  آن کشور تابعیت را بدست می آورند و در اصل خاک کودک متولد شده در خاک کشوری متولد شود تابعیت به آن تعلق می گیرد. کشور سنگاپور از قانون خون پیروی می کند. در واقع نوزاد متولد شده باید از پدر یا مادر دارای تابعیت  سنگاپوری متولد شده باشد که به واسطه آن تابعیت به کودک متولد شده تعلق بگیرد. کشور هایی مانند آمریکا، برزیل، کانادا از قانون خاک پیروی می کند و نوزادان متولد شده در این کشور ها می توانند تابعیت دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت از طریق تولد به صورت زیر است:

 • مدرک ازدواج والدین
 • عکس
 • پاسپورت والدین
 • پرداخت هزینه ۵۰ دلار سنگاپور
 • نامه تولد نوزاد از بیمارستان
 • ارائه نامه اسپانسری در سنگاپور که سن بالای ۲۱ سال داشته باشد.
فایل تصویری موسسه حقوقی ملکپور در مورد قواعد تولد

مهاجرت به سنگاپور و پناهندگی

یکی از راه های اقامت کشور سنگاپور پناهندگی می باشد.که این روش پیشنهاد نمی شود به دلیل اینکه خطرات زیادی به دنبال دارد. توجه داشته باشید که موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و پیشنهاد می شود از راه های دیگر قانونی اقدام نمایید. مطابق قانون پناهندگی بایستی فرد شرایطی برای پناهندگی ، مانند دلایل سیاسی، در خطر بودن جان، ملیت، نژاد، جنسیت و … داشته باشد. سنگاپور شرایط ایده آلی برای افراد پناهنده ندارد و همچنین کمپ های مناسبی جهت زندگی پناهنده ها ندارد.

مهاجرت به سنگاپور و هزینه های زندگی

هزینه زندگی در سنگاپور به صورت زیر است:

شیر ۳٫۰۴ دلار بلیط یک طرفه ۱٫۷۱ دلار
برنج ( یک کیلو گرم) ۲٫۵۸ دلار تاکسی یک کیلومتر ۳٫۵۵ دلار
تخم مرغ ۲٫۳۹ دلار اینترنت ( ۶۰ مگابایت در ثانیه) ۴۳٫۵۶ دلار
مرغ ۶٫۷۴ دلار( یک کیلوگرم) اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۲٫۶۳۹٫۷۶ دلار
گوشت ۱۲٫۳۷ دلار( یک کیلو گرم) اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ۱٫۴۹۸٫۷۷ دلار
نان ۱٫۹۴ دلار  آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲٫۸۰۶٫۲۵ دلار

هزینه زندگی در سنگاپور را در نمودار زیر مشاهده بفرمایید:

مهاجرت به سنگاپور و اخذ تابعیت سنگاپور

برای اقامت و مهاجرت به سنگاپور بایستی ویزا و مجوز ورود به سنگاپور را دریافت نمود. برای اخذ تابعیت و اقامت در سنگاپور افراد شرایط لازم را باید داشته باشند این شرایط به شرح زیر است:

·      شخص سرمایه گذار و یا کار آفرین در سنگاپور باشد.

·      افرادی که پدر یا مادر آنها دارای تابعیت سنگاپور می باشند.

·      افرادی که همسر آنها تابعیت سنگاپور را دارند.

·      افرادی که ویزا های Q ، AP ، S را می توانند دریافت نمایند.

 

پروسه زمانی درخواست اقامت معمولا ۳ ماه زمان لازم است و مبلغ آن جهت صدور اولیه ۱۰۰ دلار می باشد.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به سنگاپور و سخن پایانی

مهاجرت به سنگاپور و راه های اخذ اقامت آن در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته شد. با توجه به آنکه پس از مهاجرت به سنگاپور از طرق های تحصیل، کار و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نخواهد شد توصیه می گردد که شرایط خود را جهت کار، تحصیل و سرمایه گذاری همچنین خرید ملک در کشور های پیشرفته اروپایی مانند اتریش، هلند، آلمان، دانمارک و … که می تواند در نهایت به اقامت دائم و پاسپورت منجر شود بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانید با تهیه ویدیو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تمامی پروسه های مهاجرت را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. امیدوارم از مقاله مهاجرت به سنگاپور لذت برده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ