مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

آیا برای مهاجرت به انگلیس اطلاعاتی ندارید ؟ مهاجرت به انگلیس شامل حال چه افرادی می باشد ؟ مهاجرت به انگلیس از چه راه هایی امکان پذیر می باشد ؟ انواع راه های مهاجرت به انگلیس چه می باشد ؟ در مهاجرت به انگلیس اجازه الحاق به همسر میسر خواهد بود ؟ آیا قصد مهاجرت به انگلیس را دارید ؟ آیا راه های اقامت انگلیس و مهاجرت به انگلیس را نمی دانید ؟ مهاجرت کاری به انگلیس چگونه است ؟ آیا از طریق ازدواج در انگلیس می توان به انگلیس مهاجرت نمود ؟ مهاجرت تحصیلی انگلیس با چه مدرک زبانی محتمل خواهد بود ؟ آیا مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری در انگلیس امکان پذیر است ؟
شما با ما می توانید توسط وکیل های مهاجرت با قوانین مهاجرت آشنایی کامل بیابید .
در کشور انگلستان به دلیل قوانین حاکم بر حقوق بین الملل این کشور ، شرایط فوق العاده ای را برای مهاجرین قانونی فراهم می آورد . قوانین حقوقی کشور انگلستان تابع قوانین کامن لا می باشد . این بدان معناست که کشور توریست پذیر و مهاجر پذیر می باشد . مهاجرت به کشور انگلستان به طور جدی و عمده از سال ۱۹۴۵ به کشور انگلستان اغاز شد . به گونه ای که در سال های ۲۰۰۲ الی ۲۰۱۰ در حدود ۷۰ % از سهم رشد جمعیت با ازدواج مهاجرین شکل گرفته است . در کشور انگلستان همچون کشور کانادا به همراه، اجازه کار تمام وقت را اعطا می نماید و دارای برترین نظام آموزشی – تحصیلی دنیا می باشد ، شرایط فوق العاده ای برای مهاجرین فراهم آورده است . جالب است بدانید در صورتی که فردی قبل از سن ۱۸ سال وارد خاک انگلستان شود برای تمدید ویزای خود نیازی به خروج از خاک انگلستان و تبدیل مجدد آن نخواهد داشت .
مهاجرت به انگلستان از هفت طریق اصلی امکان پذیر می باشد که در ذیل به تمام راه های مهاجرتی و اقامت در انگلستان اشاره خواهیم نمود .
*مهاجرت تحصیلی به انگلیس
*مهاجرت کاری به انگلیس
*مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس
* مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلیس
*مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلیس
*مهاجرت از طریق تولد فرزند به انگلیس
*مهاجرت توریستی به انگلیس

*مهاجرت تحصیلی به انگلیس

در کشور انگلستان بیش از سه هزار مرکز آموزشی از مقاطع ابتدایی ، دبیرستان ، دانشگاه و دانشکده وجود دارد و بیش ترین سیل مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل در این کشور می باشد . در این نوع ویزا فرد می تواند با ویزای tier 4 وارد کشور انگلیس شود . در همین ویزا خود به دو گونه کلی تقسیم بندی می شود . tier4 child و tier 4 general که برای افراد زیر ۱۷ سال و بالای ۱۷ سال تقسیم بندی شده اند . در این ویزا که امتیاز بندی دارد معرفی نامه دانشگاه بیشترین سهم و در مراتب بعدی تمکن مالی و مدرک زبان جایگاه های بعدی این امتیازات را به خود اختصاص می دهند . در کشور انگلستان هم دانشگاه های خصوصی وجود دارد و هم از نوع فدرال موجود می باشد . که برای مهاجرین که برای تحصیل از ویزای تحصیلی انگلیس ورود می نمایند ، برای تحصیل خود باید هزینه تحصیل بالایی پرداخت نمایند . ولی همان گونه که می دانید برترین دانشگاه ها از قبیل کمبریج و آکسفورد در این کشور می باشند . هزینه در خواست بررسی برای ویزای خود باید در حدود ۳۲۸ پوند انگلیس به سفارت پرداخت نماید و هزینه فرم ویزا متفاوت و مجزا خواهد بود.

*مهاجرت کاری به انگلیس

ویزای کاری در انگلیس و مهاجرت کاری به انگلیس از دو طریق کلی امکان پذیر می باشد . که به Tier 5 و Tier 2 تقسیم بندی می شود . در هر دو نوع ویزای مذکور نیاز یا به یک کارفرما در کشور انگلیس خواهید داشت و یا باید یک فردی اسپانسر شما شود . که با نامه  Sponsorship letter می تواند اسپانسری شما را بر عهده گیرد . فلذا شما با در دست داشتن نامه کاری و اسپانسری خود به سفارت نزدیک به شما در خاک کشورتان می توانید فرم روادید مربوطه را تکمیل نمایید و در خواست ویزا بنمایید .
Tier 2 : خود در دو نوع ویزای general و shortage-occupation-list تقسیم بندی می شود . در دو حالت باید شما یک گواهی حمایت مالی از اسپانسر خود ، مشخص نمودن میزان حقوق خود ( بسته به کار شما در لیست های مربوطه مشخص می باشد) ، دارا بودن سطح زبان ایده آل و نشان دادن تمکن مالی خود متقاضی را ارائه نمایید .
Tier 5 : این ویزا در حدود سه ماه به طول می انجامد . و برای افرادی است که ملیت انگلیس را دارند و یا از کشور های استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، موناکو ، نیوزلند ، هنگ کنگ ، کره جنوبی و تایوان تابعیت دارند . این نوع ویزا به فرد اجازه دو سال کار در انگلیس را اعطا می نماید . و افراد متقاضی باید در بازه سنی ۱۸ تا ۳۰ باشند . تمکن مالی این نوع ویزا در حدود ۱٫۸۹۰ پوند انگلیس می باشد . و در حدود ۲۳۰ پوند انگلیس برای شما هزینه خواهد داشت .

*مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس

برای اخذ اقامت انگلیس از طریق ازدواج با فردی که تبعه انگلستان می باشد و یا شهروند این کشور می باشد باید شرایط ذیل را دارا باشید :
۱٫باید متقاضی رشید باشد ( حداقل ۱۸ سال ) و یا از والدین اجازه داشته باشد .
۲٫فرد از نظر کیفری و حقوقی سوء پیشینه نداشته باشد . و از نظر سلامت روحی و جسمی در سلامت کامل باشد .
۳٫سطح بالا و فوق العاده زبان انگلیسی را دارا باشد .
۴٫فرد باید در کل حداقل سه سال را در انگلیس زندگی نموده باشد و از این مدت حداقل ۸۲۵ روز را در خاک انگلیس باشد .
این سریع ترین راه کسب اقامت و تابعیت مضاعف کشور انگلیس می باشد ولی سختی های بسیاری خواهد داشت که به شما پیشنهاد می شود در این زمینه حتما با یک وکیل حرفه ای همراه شوید .

* مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلیس

این نوع ویزا در گروه ویزای tier 1 جای گرفته است . و فقط به افرادی پیشنهاد می شود که قصد کار آفرینی در این کشور را دارند .
این نوع ویزا در نوع ۵۰٫۰۰۰ پوندی و ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی وجود دارد .
در ۵۰٫۰۰۰ پوندی باید حداقل ۹۵ امتیاز را کسب نمایید و حداقل ۱۶ سال داشته باشید . و سطح بالای زبانی خواهید داشت . البته به جزء افرادی که در کشور های آنتیگوا و باربودا ، استرالیا ، باهاما ، باربادوس ، بلیز ، کانادا ، دومینیکا ، گرانادا ، گویان ، جامائیکا ، نیوزیلند ، سنت کیتس و نویس ، سنت لوسیا ، سنت وینسنت و گرنادینا ، ترینیداد و توباگو و ایالات متحده آمریکا .
در ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی انگلیس می بایست در لیست مشاغل تعیین شده اقدام نمایید . و هم زمان دو خانواده می توانند از این نوع ویزا ورود نمایند . و دارا بودن سطح زبان بسیار قوی ملزومی است .

*مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلیس

این راه بدترین طریق مهاجرت به کشور انگلیس می باشد . راهی بسیار پر خطر و پر ریسک می باشد . که از طریق قاچاقچیان انجام می پذیرد . بهتر است با مشورت یک وکیل از طریق راه های قانونی به کشور انگلیس مهاجرت نمایید . بحث ورود مهاجرین به انگلستان از سال ۱۹۴۵ توسط اولین دسته پناهنده ها شکلی تازه به خود گرفت اکثر ان مهاجرین از کشور های هنگ کنگ ، پاکستان ، بنگلادش ، هند ، افریقا جنوبی و ایرلند بودند . بر اساس آمار به طور نسبی طی سال ۲۰۱۴  حدود صدوبیست و پنج هزارو هشتصد تبعه غیر انگلستان وارد خاک انگلیس شدند و تبعه انگلیس شدند که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۱۳ که دویست و هشت هزار نفر بودند کمتر شده است ، البته در کل بیش از مقداری است که در سال ۱۹۶۲ گرفته شده است و در زمانی می باشد که این آمارگیری داخلی انجام شده است.

*مهاجرت از طریق تولد فرزند به انگلیس

تابعیت از طریق تولد فرزند در انگلیس ، در کلیات بر اساس قوانین خون می باشد . و اعطای تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند به والدین در هر مورد خاص برای والدین متفاوت می باشد و باید جداگانه مورد بررسی قرار گیرد . این بدان معناست که در صورتی که فرزندی متولد شود و هرکدام از والدین تابعیت کشور انگلیس را داشته باشند ، از این طریق فرزندشان تابعیت انگلیس را می تواند کسب نماید .
-در صورتی که پدر یا مادر در کشور انگلیس ۵ سال اقامت داشته باشند . فرزندشان می تواند تابعیت انگلیس را کسب نماید .
از act سال ۲۰۰۰ به بعد تمامی افرادی که در کشور انگلیس متولد شوند ، می توانند اقامت انگلیس را کسب نماید .
-نوزادی که به مدت ده سال دائم در خاک انگلستان حضور داشته باشد می تواند در خواست تابعیت نماید .
*مهاجرت توریستی به انگلیس
متدوال ترین نوع ویزا می باشد که پس از اتمام دوره تعیین شده توسط افیسر ویزا می بایست به کشور خود برگشته و نسبت به تمدید و تبدیل آن از خاک خود اقدام نمایید . مدارک ویزای توریستی انگلیس به شرح ذیل است :
ü فرم سفارت
ü پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
ü ترجمه رسمی مدارک هویتی
ü شناسنامه
ü سند ازدواج در صورت تأهل ( در صورت طلاق ، گواهی طلاق همراه باشد )
ü سند های املاک و دارایی ها ملکی
ü گردش مالی و سند حساب
ü فیش های حقوقی
ü گواهی خدمت ( از محل کار تهیه شود )
ü ۲ قطعه عکس پاسپورتی
این ویزا در انگلستان به سه علت ارائه خواهد شد ، که به ترتیب ذیل می باشد :
v برای اوقات فراغت ، مثل دیدار خانواده ، تعطیلات ، دیدار دوستان خود
v برای کسب و کار ، شرکت در مسابقات ورزشی ، دیدار های کاری ، برگزازی نمایشگاه
v برای درمان های پزشکی
در صورتی مکفی نبودن مطالب فوق می توانید به https://malekpour.ir/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-2/ مراجعه نمایید . و یا با وکلای پایه یک دادگستری ، موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید .

نگارنده پیمان یوسفی

مهاجرت به انگلیس
به این نوشته امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *