مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان

مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان چگونه است ؟ شرایط  مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و تحصیل در آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت را می دانید ؟ قوانین  مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان کدام است ؟ قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان و راههای اقامت پس از تحصیل در آلمان و  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آلمان به چه صورت است ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان در این مقاله توضیح داده است . شما عزیزان می توانید در خصوص بحث مهاجرت به آلمان و تحصیل در دانشگاههای آلمان از مشاوره های رایگان کارشناسان این موسسه بهره مند شوید .

وکیل مهاجرت، اخذ اقامت، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق تحصیل و سرمایه گذاری در آلمان

در خصوص بحث  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان می توان بیان نمود که آلمان یکی از قانونمندترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشور صنعتی و بسیار پیشرفته ، که شهروندان آن تمامی امکانات رفاهی،اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند . شرایط زندگی در آلمان برای شهروندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند یکسان است.

در خصوص  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان به این صورت است که  با توجه به اینکه آلمان را قلب اروپا می گویند و این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی و موقعیت کار و شرایط زندگی و دانشگاه های متعدد و خوب هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی تدریس میشود و برای تمام افراد شرایط خوبی را دارد ، همیشه مقصد مطمئنی برای کسانی که تصمیم به  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان  گرفته اند بوده و هست.

همینطور می توان در نظر گرفت که کشور آلمان همیشه شرایط را برای جذب نیروی کار آمد و تحصیل کرده فراهم میکند و با توجه به صنعتی بودن کشور ، بازار کار فوق العاده ای را برای مهندسین و کار در آلمان برای مهندسان در دسترس قرار می دهد.

یک خارجی که مایل به بازدید از آلمان است با برخی از قوانین و مقررات دلهره آور مواجه است. بررسی های موسسه حقوقی ملک پور و تجربه کاری این موسسه نشان می دهد کشور آلمان با آماده کردن بستر مناسب برای پذیرش دانشجویان خارجی برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان ، موفق شده تا پس از کشورهای آمریکا و انگلستان ، رتبه سوم را در زمینه ی جذب دانشجویان خارجی کسب نماید.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد

 

شرایط تحصیل در آلمان

در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی می توان ادامه تحصیل داد و مهمترین نکته در مورد  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های آلمان است . اما دانشگاه هایی هم وجود دارند که برای هر ترم ۲۵۰ یا ۵۰۰ یورو شهریه دریافت می کنند. برای افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور را دارند مهمترین گزینه می تواند زبان انگلیسی یا آلمانی باشد .
اگر می خواهید به زبان آلمانی درس بخوانید با توجه به دانشگاه انتخابی شما ، شما به سطح B1 یا B2 از زبان آلمانی احتیاج خواهید داشت
اگر می خواهید به زبان انگلیسی در کشور آلمان ادامه تحصیل بدهید با توجه به رشته شما و دانشگاه حداقل به IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ و یا iBT با نمره ۷۲ احتیاج خواهید داشت.

البته برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه GRE یا GMAT نیز اجباری است. برای ارائه مدارک ، شما باید مدارک خود را قبل از مهلت تعیین شده ارسال نمایید.

تحصیل در دانشگاههای آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیار بالای دانشگاه های آلمان در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان بوده است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان، فرد می بایست دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری داخل کشور بوده و یا قبولی آزمون سراسری را داشته باشد. به عبارت دیگر صرفاً با داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی در اکثر موارد نمی توان مستقیم برای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان در دانشگاه های آلمان اقدام نمود. پس از اخذ پذیرش و ورود به آلمان، دانشجو می بایست یک دوره یکساله کالج (پیش دانشگاهی) را در دانشگاه های آلمان بگذراند و سپس تحصیل در رشته اصلی خود را آغاز نماید. دانشجویان دانشگاه های آزاد، سراسری که در سال سوم دوره کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند، می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان ، بدون گذراندن دوره کالج مستقیماً تحصیل خود را در مقطع کارشناسی آغاز نمایند.

شما عزیزان اگر قصد  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان دارید و می خواهید از راههای  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و شرایط کار ضمن تحصیل در آلمان و قوانین اخذ اقامت آلمان مشاوره ی رایگان و تخصصی دریافت نمایید .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان

 

برای متقاضیان  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان  در مقطع کارشناسی ارشد ، داشتن کارشناسی از دانشگاه های سراسری الزامی است و چنانچه دانشجو دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های غیر سراسری  (آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، و…) می باشد، برای  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان  و ورود مستقیم به دوره کارشناسی ارشد می بایست دارای سوابق تحصیلی عالی باشد. با این حال تصمیم نهایی در خصوص پذیرفتن و یا رد کردن فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف مستقیماً توسط دانشگاه ها اتخاذ می گردد.

 

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی

در بحث  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان لازم به ذکر است که با تغییرات نظام آموزش عالی در آلمان، امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته‌ها در دانشگاه‌های این کشور گسترش یافته است. بنا بر اطلاعات منتشر شده ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی با گرایشات فنی و مهندسی و به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان تدریس می‌شود. در میان این رشته‌های می‌توان به مهندسی الکترونیک، فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و هوافضا اشاره کرد.

در رشته‌های زیر مجموعه علوم انسانی، امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی ، در ۲۱ رشته در زمینه‌های مطالعات زبان، ادبیات و فرهنگ فراهم شده است. از این جمله‌اند رشته‌های ادبیات تطبیقی، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تدریس می‌شوند.

۴۱ رشته در شاخه‌های حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی نیز در مقطع کارشناسی ایجاد شده است. اقتصاد بین‌الملل و مطالعات اروپا نمونه‌هایی در همین زمینه هستند. در رشته‌هایی همچون ریاضی و سایر علوم طبیعی، متقاضیان  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان می‌توانند در ۲۸ رشته این گروه، به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   کاریابی در کشور آلمان

 

دانستن این نکته برای متقاضیان  مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در آلمان  و تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان ضروری است که در برخی از رشته‌های نام برده، تحصیل تنها در ترم‌های اول دوره کارشناسی به زبان انگلیسی است و در ترم‌های پایانی این دوره کلاس‌ها به زبان آلمانی برگزار می‌شود. بنابراین متقاضیان  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان بایستی به هر دو زبان مسلط باشند.

اگر شما عزیزان می خواهید در رابطه با قوانین  مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان  اطلاعات بیشتری داشته همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط کار ضمن تحصیل در آلمان و راههای اقامت پس از تحصیل در آلمان و  مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در دانشگاههای آلمان با مشاورین متخصص و با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 پاسخ
 1. محمد محمدی گفته:

  سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ریاضی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴ می‌باشم. آیا می‌توانم برای تحصیل در رشته پزشکی برای آلمان اقدام کنم؟ لازم به ذکر است که بنده کارمند بخش خصوصی هستم و ۷۵۰ هزار تومان ماهیانه دستمزد می‌گیرم و بدون کار نمی‌توانم هزینه زندگی در آلمان را تامین کنم. پس نیاز دارم که دانشگاهم رایگان باشد و اجازه کار هم داشته باشم.

  آیا رشته پزشکی شرط سنی دارد؟

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما برای درمان میشود ویزا اخذ نمود اما شرایط خاصی دارد که برای بررسی آن می توانید با موسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید.
   موفق باشید
   مؤسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان

   پاسخ
 2. حمید گفته:

  با سلام .من و سه تن از دوستانم که اتباع افغانی ساکن ایران هستیم و دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی هستیم و معدل دیپلم ما هم زیر ۱۴ هست و قصد ادامه تحصیل در المان داریم . و در حال حاظر ترم دوم دانشگاه ازاد را در مقطع کارشانسی پیوسته بدون ازمون را گذرانده ایم

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   احتراما شما با گذراندن حداقل ۷۰ واحد درسی میتوانید با دریافت نامه اشتغال به تحصیل برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام نمایید لذا برای بررسی شرایط خود و کسب آگاهی بیشتر با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید
   موفق و پیروز باشید
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 3. پريسا گفته:

  سلام ايا امكان گرفتن پذيرش در رشته هنر رو هم داريد گرافيك و اگر تا سپتامبر نمره ايلس رو نتونم بگيرم امكان اين هست كه يه ترم در المان انگليسي بخونم؟

  پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   شانس اخذ پذیرش برای دوره های انگلیسی زبان آلمان پایین می باشد
   پیشنهاد می شود برای دوره های زبان در کشورهای اطراف آلمان که شانس بالایی دارند اقدام نموده سپس به آلمان مهاجرت نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ