مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

آیا می خواهید مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج پس از گرفتن وکیل مهاجرت داشته باشید ؟ آیا درباره ی مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و راههای مهاجرت به اتریش ۲۰۱۸ و راههای اخذ اقامت اتریش ۲۰۱۸ و همچنین شرایط ازدواج در اتریش اطلاعاتی دارید ؟ آیا مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج امکان پذیر می باشد ؟ چه کسانی می توانند مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج داشته باشند ؟ موسسه ی حقوقی ملک پور بزرگترین و با سابقه ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج دارای بهترین و تکمیلی ترین اطلاعات می باشد ، بنابراین اگر می خواهید در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج اطلاعات مفیدی داشته باشید توصیه می گردد این مقاله را تا پایان مطالعه نموده و در صورت برخورد با هرگونه سوال و ابهام دیگری همواره می توانید با موسسه ی حقوقی ملک پور تماس حاص نموده و به صورت تلفنی و رایگان به صورت کاملا تخصصی در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و همچنین شرایط تحصیل در اتریش و شرایط کار در اتریش و شرایط اخذ اقامت اتریش مانند اقامت خود حمایتی اتریش و یا شرایط سرمایه گذاری در اتریش و یا شرایط ثبت شرکت در اتریش از طریق کارت قرمز سفید قرمز مشاوره رایگان دریافت نمایید .

شهروندان دیگر کشورها می توانند در اتریش ازدواج کنند. با این حال، این روند مستلزم صرف زمان و آماده سازی کامل است. بنابراین، اتباع دیگر کشورها که مایل به ازدواج در اتریش باشند، باید شرایط زیر را در نظر بگیرند:

۱) سن قانونی برای مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

سن قانونی برای هم مرد و هم زن ۱۸ سال است. افراد زیر ۱۶ سال در صورتی می توانند ازدواج کنند که رضایت نامه کتبی و معتبر از طرف هر دو والدین خود ارائه کنند و طرف دیگر ازدواج باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد.

۲) مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

الف. گذرنامه

ب. شناسنامه (نسخه اصلی یا مورد تایید)

پ. گواهینامه رانندگی یا مدرک مشابهی که نشان دهنده آدرس محل اقامت طرفین ازدواج باشد.

ت. فرم ثبت اقامت (Meldezettel) که توسط مقامات اتریشی پس از ورود زوجین صادر شده باشد، مگر اینکه متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج در هتل، هتل جوانان و غیره اقامت داشته باشند.

ث. مدرک معتبر از انحلال ازدواج (های) قبلی، مانند طلاقنامه یا حکم لغو ازدواج (طلاق از نوع مکزیکی معمولاً در اتریش معتبر نیست) و یا گواهی مرگ همسر قبلی. سند ازدواج های قبلی نیز معمولاً مورد نیاز است.

مدارک (به غیر از گذرنامه و گواهینامه رانندگی) صادر شده به زبان های دیگر غیر از زبان آلمانی باید همراه با ترجمه مورد تایید یک مترجم رسمی ارائه شود. علاوه بر این، برخی مدارک خاص از ایالات متحده (مثلاً شناسنامه) نیز باید مورد تایید قرار گیرد و همراه با آپوستیل ارائه شود.

۳) محل ازدواج در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

فقط ازدواج های مدنی در اتریش قانونی است. با این وجود می توان در صورت تمایل مراسم مذهبی نیز برگزار کرد. ازدواج های مدنی توسط مقامات اداره آمار (Standesamt) در دفاتر مربوطه انجام می شود.

اگر هر دو طرف ازدواج، شهروند یا مقیم اتریش نباشند، تقاضای ازدواج باید به اداره آمار منطقه یک وین ارائه شود.

۴) روند مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

هر دو طرف ازدواج باید شخصاً با همراه داشتن مدارک لازم به اداره آمار (Standesamt) مراجعه کنند. اداره این مدارک را به دادگاه عالی (Oberlandesgericht) که مسئول تأیید آنها است، ارسال می کند. پس از پرداخت هزینه های دادگاه، پرونده به اداره آمار بازگردانده می شود و سپس تاریخ ازدواج را تعیین می کنند (ممکن است در طول تعطیلات با مشکل رزرو مواجه شوید). هزینه های مربوط به روش ها و خدمات مختلف ممکن است تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو باشد. مراسم ازدواج حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. در صورت عدم تسلط یکی از طرفین یا هر دو آنها به زبان آلمانی، باید با هزینه خودشان یک مترجم اتریشی استخدام کنند.

لطفا توجه داشته باشید که سند ازدواج اتریشی شما نیاز به آپوستیل دارد، زیرا در غیر این صورت توسط مقامات ایالات متحده تایید نخواهد شد. باید برای آپوستیل به اداره آماری (Standesamt) که در آن مراسم ازدواج شما برگزار می شود، درخواست دهید.

۵) زمان لازم برای تکمیل فرآیند درخواست:

اگرچه طبق قانون اتریش قبل از ازدواج نیازی به اقامت در اتریش نیست، اما تکمیل روند اداری معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد.

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در این مقاله باید به عنوان یک راهنمای کلی مورد توجه قرار گیرد. اداره آمار مسئول ازدواج مدنی شما همچنین ممکن است نیاز به مدارک دیگری از طرف شما داشته باشد.

۶) مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و اعتبار ازدواج های اتریشی:

مشاوره قانونی لازم در مورد اعتبار ازدواج های اتریشی در ایالات متحده تنها توسط یک وکیل یا مقام رسمی در ایالت مربوطه حاصل می شود. با این حال، ازدواج های قانونی صورت گرفته در اتریش به طور کلی در ایالات متحده مورد تایید است.

مدارک لازم جهت مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

درخواست برای اجازه اقامت (Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels) به زبان آلمانی برای هر متقاضی، با لحاظ کردن هدف اقامت لازم است. شما باید مدارک اصلی را ارسال کنید که بعداً به شما بازگردانده می شوند و نسخه هایی از آنها در پرونده شما نگهداری می شود. مدارک اصلی باید بسته به کشور صادرکننده با تاییدیه دیپلماتیک یا آپوستیل تایید شوند و همراه با یک نسخه ترجمه شده (توسط یک مترجم رسمی دادگاه) از هر مدرک ارائه شود. مدارک زیر همیشه نیاز به تایید دارند: شناسنامه، سند ازدواج یا سند ازدواج مدنی، تاییدیه عدم سوء سابقه از طرف پلیس (در صورت لزوم، طلاقنامه یا سند انحلال ازدواج مدنی، گواهی فوت).

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و تمام درخواست ها:

 • گذرنامه معتبر یا سایر مدارک مسافرتی
 • عکس گذرنامه جدید
 • شناسنامه

و مدارک زیر در صورت وجود برای مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

 • سند ازدواج یا سند ازدواج مدنی
 • طلاقنامه یا گواهی انحلال ازدواج مدنی
 • گواهی فرزند خواندگی
 • مدارک اثبات روابط خانوادگی
 • گواهی فوت
 • مدارک قانونی مبنی بر داشتن محل اقامت مناسب (به عنوان مثال، سند مالکیت، رهن یا اجاره نامه)
 • مدارک نشان دهنده مبلغ اجاره ماهیانه یا هزینه های اجاره مسکن
 • مدرک خریداری بیمه درمانی معتبر در اتریش
 • اثبات داشتن منابع مالی کافی (Existenzmittel، gesicherter Lebensunterhalt)، مانند رسید پرداخت صورت حساب ها، چک درآمد، قرارداد کار، تأییدیه دریافت حقوق بازنشستگی)
 • مدارک مبنی بر دریافت هر گونه وام یا داشتن بدهی (مثلاً دریافت وام از موسسات اعتباری رسمی)
 • مدرک شهروندی اتریش از طرف فردی که متقاضی در حال برنامه ریزی برای ازدواج با او است.

در پایان این مقاله در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می توان اظهار داشت که موسسه ی حقوقی ملک پور باسابقه ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه دارای گسترده ترین و جامع ترین اطلاعات در خصوص انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج می باشد ، بنابراین اگر شما عزیزان خواهان اطلاعات تکمیلی تر و جامع تر در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج و شرایط اخذ اقامت اتریش و یا تحصیل در اتریش و یا کار در اتریش و شرایط اقامت خود حمایتی اتریش و یا راههای ثبت شرکت در اتریش و یا راههای اخذ کارت قرمز سفید قرمز می باشید همواره می توانید با دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر ایران و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان اطلاعات تخصصی دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (25 نظرات, میانگین: 4٫52 از طریق 5)
Loading...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *