مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در هنگام مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت مسئله بسیار مهمی جهت متقاضیان تحصیل در اسپانیا و یا اخذ اقامت اسپانیا خواهد بود ، اینکه دانشجویان با آگاهی نسبت به مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا اقدام به مهاجرت تحصیلی اسپانیا و همینطور اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نمایند بسیار معقولانه خواهد بود . نظره به رشته و مقطع تحصیلی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا متفاوت خواهد یود .

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش تلاش کرده است تا تمام اطلاعات مورد نیاز و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا را در کنار قوانین مهاجرتی اسپانیا از هر طریق ورود به کشور اسپانیا از جمله تحصیل در اسپانیا ، ثبت شرکت در اسپانیا ، سرمایه گذاری در اسپانیا ، ثبت شرکت در اسپانیا ، کار در اسپانیا ، ویزای توریستی در اسپانیا ، پناهندگی در اسپانیا را به صورت مفصل به شما بزرگواران شرح دهد .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان تبعه اتحادیه اروپا با دانشجویان غیر تبعه ی اروپا متفاوت است . در ابتدا دانشجویان اروپایی که تقاضای تحصیل در اسپانیا را دارند باید تقاضای خود را از طریق سیستم SNUDE به دانشگاه ملی اسپانیا ارسال
شود . بعد از اینکه این درخواست ارسال شود در دانشگاه ملی اسپانیا آموزش از راه دور شروع خواهد شد . این درخواست با نرم افزار
solicitud de inscripcion در ماه آپریل هر سال باز خواهد شد . تنها مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا این است که باید متقاضیان اروپایی با کپی پاسپورت و کارت شناسایی و مدرک تحصیلی خود اقدام به اقدام به اخذ پذیرش نمایند . این پروسه به علت نداشتن مشکل ویزا شاید تنها در ۳ ماه به طول خواهد انجامید .

و اما بیشترین سوالی که دانشجویان جهت مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا می پرسند از دانشجویان تبعه ی خارج از اتحادیه اروپا اند . اولین قدم برای رسیدن به اخذ پذیرش تحصیلی در اسپانیا داشتن مدارک تحصیلی است که باید این ترجمه ی مدارک تحصیلی و در سفارت اسپانیا در ایران به تائید برسد . بعد از آن باید دانشجویان با داشتن مدرک Volante Acreditativo ( مدرک موقت ورودی دانشگاه های اسپانیا ) که سفارت اسپانیا به آن ها اهدا می کنند برای آزمون های ورودی برخی از رشته ها اقدام کنند . پس از اعطای Volante Acreditativo لازم است که دانشجویان برای آزمون ورودی دانشگاه اسپانیا ثبت نام کنید . این آزمون Selectividad یا Pruebas de Acceso a la Universidad نام دارد .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در مدارس یا مقطع لیسانس :

برای ورود به مدارس و دانشگاه در مقطع لیسانس باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از مدارس در ابتدا برای دوره های دبیرستان و یا دوره های زبان به دوستان زیر ۱۸ سال اهدا می کنند ولکن در امر ویزا مقداری در این مسئله مشکلات بسیاری وجود دارد که باید با دقت بیشتر برای آینده فرزندانتان نگاه نمایید .این مقطع در کشور اسپانیا ۴ سال به طول خواهد انجامید و اغلب در دانشگاه های مطرح و غیر خصوصی اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس خواهد شد . دراینجا به مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در مقطع لیسانس اشاره خواهیم کرد.

 1. ریز نمرات دبیرستان و ترجمه آن
 2. انگیزش نامه قوی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه
 3. رزومه تحصیلی
 4. داشتن توانایی زبان اسپانیایی
 5. پشت سر گذاشتن آزمون

آزمون Selectividad چهار قسمت دارد که جز مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا می باشد و در برخی از رشته های تحصیلی دانش آموزان جهت ورود به مدارس های اسپانیا باید این آزمون پشت سر گذاشته شود .

قسمت اول آزمون Selectividad  تجزیه و تحلیل متن : این بخش از آزمون به شما این امکان را می دهد که بین دو متن که به زبان  اسپانیایی نوشته شده است را انتخاب کنید .

قسمت دوم آزمون Selectividad  تاریخچه یا فلسفه اسپانیا : زمانی که زمان آزمون خود را انتخاب می کنید می توانید بین این دو مورد انتخاب نمایید . شما باید به چندین سؤال درباره موضوع انتخاب شده در این قسمت چه در زمینه تاریخ یا فلسفه پاسخ دهید .

قسمت سوم آزمون Selectividad  آزمون زبان خارجی : انتخاب خود را می توانید از بین زبان های فرانسوی ، انگلیسی ، آلمانی ، پرتغالی یا ایتالیایی انتخاب کنید.

قسمت چهارم آزمون Selectividad  به انتخاب شما خواهد بود : قسمت چهارم و نهایی آزمون با انتخاب شما مشخص می شود ، با انتخاب هایی که شامل موضوعات مرتبط با هنر ، هنرهای خاص ، توانایی های شخصی ، علم و فناوری و یا موسیقی است .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا فوق لیسانس :

دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید با دانشگاهی که علاقه مند هستند به طور مستقل و جداگانه تماس بگیرند و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در مقطع فوق لیسانس را بررسی نمایید . در بیشتر موارد ، دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را و ریز نمرات تحصیلی و مدارک تحصیلی قبلی  را ارائه دهند . در این مقطع که طول دوره ۲ سال است امکان این هست تا دانشجویان برخی از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی اخذ پذیرش کنند . در اینجا به مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد اشاره خواهیم کرد .

 1. اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد
 2. تکمیل فرم های دانشگاه
 3. شناسنامه و تمامی مدارک هویتی به همراه ترجمه آن ها
 4. ثبت نام در خوابگاه یا داشتن اجاره نامه محل اسکان
 5. رزومه تحصیلی و شغلی
 6. داشتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه

ورود به داشنگاه ها ی این کشور در مقطع دکترا منوط به تائید استاد راهنما و مدرک زبان فوق العاده بالا است ، دقت بفرمایید با داشتن تمامی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا برای اخذ پذیرش ، باید رزومه علمی شما و استاد راهنما مطابقت داشته باشد و در هر رشته ای که هستید در همان موضوع اقدام به درخواست پذیرش نمایید .

در مقطع دکترا این امکان پذیر است تا شما به فکر بورسیه تحصیلی در این کشور باشید ولکن در بین چند بورسیه تحصیلی در این کشور که شامل بورسیه وزارت امور خارجه ، بورسیه تحصیلی وزارت علوم و بورسیه وزارت بهداشت این کشور می توانید به بورسیه ماهیانه ۱۲۰۰ یورویی در این کشور چشم داشته باشید که معمولا به تمامی دانشجویان دکترا اهدا خواهد شد .

ممکن است بیش از یک دوره مقطع دانشگاه وجود داشته باشد که شما تمایل داشته باشید که در آن شرکت کنید ، چون که بسیاری از دانشگاه ها در این کشور به ترتیب دوره های تحصیلی پاییز و تابستان را ارائه می دهند . برای ورود به ترم اصلی (تابستان) معمولا درخواست (اپلیکیشن)  شما را جولای سال بعد ارائه می شود . همچنین در نظر داشته باشید که تمام اسناد شما باید به زبان اسپانیایی ارائه شود .

در کشور اسپانیا ، سازمان تنظیم مقررات آموزشی و برنامه ریزی تحصیلی ، وزارت آموزش و پرورش این کشور است . طبق این قانون ، آموزش و پرورش در اسپانیا اجباری است . قانون در این کشور توسط دولت اسپانیا پشتیبانی می شود و در قانون ذکر شده است از ۶ تا ۱۶ سالگی حضور مدرسه برای هر کودک اجباری است .

تحصیل در اسپانیا از ۶ تا ۱۶ سالگی به دو گروه تقسیم می شود .

 1. گروه اول آموزش ابتدایی برای دانش آموزان بین ۶ تا ۱۲ ساله است.
 2. ۱۲ تا ۱۶ سال ( به نام آموزش متوسطه )

در پایان باید خاطر نشان کرد که مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا باید با دقت فراوان برای دانشگاه های اسپانیا انتخاب کرد و در این زمینه باید با وکیل مهاجرتی اسپانیا مشاوره داشته باشید و تمامی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا را به همراه ترجمه مدارک به تائید سفارت اسپانیا برسانید .

توصیه می شود چگونگی جمع آوری و ارائه کردن مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا به دانشگاه را با مشاورین ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش در میان بگذارید و با داشتن آگاهی در باب قوانین مهاجرتی اسپانیا اقدامات اولیه خود را انجام خواهید داد .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ