شهر های اتریش و بررسی آن

شهر های اتریش ، مناسب ترین و بهترین شهر های اتریش برای زندگی و تحصیل در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. بهترین شهر های اتریش کدامند؟ آیا وین بهترین شهر جهان است؟ از بین شهر های اتریش ، کدام شهرها برای زندگی مناسب تر هستند؟ ما در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات در زمینه شهر های اتریش و معرفی ویژگی های هر کدام از آنها پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را به تفصیل شرح خواهیم داد. اتریش کشوری است که برای مهاجرت به طرق مختلف نظیر کار، تحصیل و سرمایه گذاری در بین سایر کشورهای غربی در زمره بهترین ها به شمار می رود، بهمین دلیل بر آن شدیم تا با نگارش مقاله ای، به معرفی شهرهای این کشور با رویکری دقیق تر پرداخته و به شما همراهان همیشگی دیدی باز تر و شفاف تر از این کشور زیبا ارائه نماییم. شما عزیزان همواره می توانید پس از مطالعه این نوشتار با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس گرفته و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این موسسسه بهره کافی را داشته باشید.

در ادامه مقاله شهر های اتریش ، در مورد سرفصل های ذکر شده در ذیل خواهید خواند :

شهر های اتریش
  • شهر های اتریش و شرایط عمومی
  • شهر های اتریش و توضیح مختصری درباره شهر های مهم و کلیدی
  • شهر های اتریش و چند مورد از زیباترین آن ها
  • شهر های اتریش و دانشگاههای معتبر اتریش
  • شهر های اتریش و هزینه های کلی تحصیل
  • شهر های اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شهر های اتریش و شرایط عمومی

انتخاب زندگی در یک شهر، برای هر فرد کاملا به سبک و سیاق و روحیات وی مربوط می شود و این مبحث فارغ از اینکه داخل یا خارج از کشور عزیزمان ایران باشد، فرقی در اصل قضیه ایجاد نمی کند. برخی از افراد از زندگی در شهرهای بزرگ، پرترافیک، شلوغ و استرس زا خسته هستند و به دنبال یک شهر آرام، بدون آلودگی صوتی یا بدون آلودگی آب و هوایی برای زندگی می باشند، برخی دیگر نیز پیشرفت در کسب و کار و دست یابی بازار بزرگ تر را ملاک زندگی و کار در یک شهر قرار می دهند؛ عده ای نیز مردم و فرهنگ یک شهر را دوست دارند و ملاکشان برای زندگی در آن شهر، همخوانی آداب و رفتار مردم آنجا با خلقیات شان است. با هر رویکردی که به این قضیه می نگریم، انتخاب بهترین شهر برای زندگی یک مسئله کاملا شخصی است و نمی توان برای آن نسخه ای جامع برای همگان تجویز کرد؛ اما با معرفی شهر ها و ارائه درست خصوصیات و ویژگی هایشان می توان به افراد این قدرت و اختیار را داد تا خود با توجه به داده های موجود، شهر مورد علاقه زندگی شان را چه در داخل و چه در خارج از کشور گزینش نمایند.

جدای از مبحث انتخاب یک شهر برای زندگی، انتخاب کشور زندگی نیز از نکات قابل توجه و حائز اهمیت به شمار می رود. در بین کشور های جهان، کشور های اروپایی top‌ ترین گزینه ها برای مهاجرت و ادامه زندگی به شمار می روند، زیرا سطح رفاه اجتماعی و امید به زندگی در این کشور های به دلایل مختلفی بالاست. یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت که مورد تأیید موسسه حقوقی ملک پور نیز می باشد، کشور اتریش است. این کشور زیبا از ۹ ایالت تشکیل شده است،‌ که مرکزیت هر کدام را در جدول زیر مشاهده می نمایید :

جدول معرفی ایالات اتریش به همراه مرکزیت آنها

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

شهر های اتریش و توضیح مختصری در باره شهر های مهم و کلیدی آن

اتریش به خاطر نقاط کوهستانی دیدنی، معماری باروک ( استایل اروپاییان در موسیقی و معماری ) و روستاهای عجیب و غریب شناخته شده است، اما جدای از این مسئله، اتریش دارای چندین شهر مهم است. بزرگترین شهر از بین شهر های اتریش ، پایتخت آن یعنی وین، مرکز فرهنگی، تجاری و سیاسی اتریش است. شهر وین نهفته در رودخانه دانوب و زادگاه یا محل سکونت بسیاری از اشخاص معروف، از جمله موتزارت، بتهوون و زیگموند فروید بوده است. وین جمعیتی در حدود ۱٫۸ میلیون نفر دارد (این میزان به ۲٫۶ میلیون افزایش می یابد، اگر مطقه شهری بزرگتر را شامل بدانیم؛ که در آن صورت جمعیت وین تقریبا یک سوم جمعیت کل کشور اتریش را خواهد داشت ). لازم به ذکر است که شهر وین، پایتخت اتریش پس از ده سال پیاپی بعنوان بهترین شهر جهان شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به مقاله ای با عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

وین زیبا ـ وین پایتخت اتریش ـ مهاجرت به بهترین شهر جهان ـ بهترین شهر جهان برای کار و زندگی

دیگر شهر های کلیدی اتریش به طرز چشمگیری کوچک تر هستند، اما جالب و جذاب بودن آنها کم از وین نیست. سالزبورگ و اینسبروک از دیگر شهرهای اتریش می باشند که هر دو مقصد گردشگری محبوب با تاریخی جذاب و میراث فرهنگی کم نظیر هستند.

سالزبورگ با جمعیتی قریب به ۱۵۰ هزار نفر، محل تولد موتزارت است و دارای کلیساها، قلعه ها و قصر های بسیاری است و همچنین در وبسایت میراث جهانی یونسکو در زمره شهرهای کهن به ثبت رسیده است. این شهر همچنین به خاطر تنظیم صدای موسیقی مشهور است.

اینسبروک پنجمین شهر بزرگ اتریش است که بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و مقصدی بسیار محبوب در فصل زمستان برای انجام ورزشهای زمستانی است؛ شایان ذکر است که اینسبروک میزبان بازیهای المپیک زمستانی سالهای ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ بوده است.

اینسبروک ـ شهر های اتریش ـ مهاجرت به اینسبروک ـ تحصیل در اینسبروک

دیگر شهرهای کلیدی و مهم اتریش عبارتند از: گریس و لینز ؛ که جمعیت و ویژگی های آنها را در جدول زیر مشاهده می نمایید :

جدول معرفی شهر های مهم و کلیدی اتریش

در کل باید گفت که اتریش دارای ۱ شهر با بیش از یک میلیون نفر، ۹ شهر با ۱۰۰،۰۰۰ تا ۱ میلیون نفر و ۶۷ شهر با ۱۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ نفر است. در نمودار زیر نرخ رشد جمعیت کشور اتریش در بازه سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ را مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ رشد جمعیت اتریش از سال 2010 به بعد

شهر های اتریش و معرفی زیباترین آنها با ذکر جزئیات بیشتر

همانطور که اشاره گردید، اتریش کشوری است بسیار زیبا در قلب اروپا که هر ساله به دلیل زیبایی هایی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. در این بخش از مقاله به معرفی چند شهر و شهرک بسیار زیبا و به نوع خود جذاب از شهر های اتریش می پردازیم. این شهر ها علاوه بر اینکه از جذابیت های فراوانی برای جذب توریست و گردشگر برخوردار هستند، می توانند مکان مناسبی برای اقامت و مهاجرت شما باشند. شما می توانید با توجه به ایده آل های خود و انتظاری که از شهر مورد علاقه جهت ادامه زندگی تان دارید، یکی از این شهر ها را برگزینید.

شهر های اتریش و سالزبورگ

به طور گسترده ای مورد موافقت همگان است که یکی از زیباترین شهرهای اروپای مرکزی سالزبورگ است؛ قرار دادن سالزبورگ در بالای این لیست چندان دشوار نیست. با حدود ۱۲ قرن تاریخ در ورای آن، این شهر زمان زیادی را طی کرده است تا به زیبایی کنونی اش دست یابد. سالزبورگ شهر قدیمی و به خوبی محافظت شده در لیست میراث جهانی یونسکو است و برای دوستداران معماری باروک نیز جایگاهی بهتر برای آن وجود ندارد. Salzburg محل تولد Wolfgang Amadeus Mozart می باشد و همچنین مکانی است که Sound of Music (1965)‌ ‌در آن فیلم برداری شده است. در شکل زیر می توانید ببینید که تپه های سالزبورگ چه زنده و پر از زندگی هستند:

سالزبورگ ـ زیبایی های سالزبورگ ـ سالزبورگ اتریش ـ مهاجرت به سالزبورگ

شهر های اتریش و Feldkirch

این شهر که نشسته است بر غربی ترین گوشه اتریش، با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد؛ اما به دلیل مرکز قرون وسطایی تأثیر گذار آن از ارزش خاصی برخوردار است. کوههای سر به فلک کشیده پیرامون Feldkrich اثری مرکب بر قاموس این شهر برجای گذاشته اند و با گشت و گذار در خیابان های قدیمی آن نسبت به هر اتریشی که در این منطقه زیبا عمر خود به بزرگسالی رسانده است، حس حسادت را در درون خود به وضوح لمس خواهید کرد. شایان ذکر است که در سال ۱۲۱۸ Feldkirch یک نمونه عالی از نوع شهرهایی است که در اطراف منطقه مرکزی اروپا قرار دارند، به ثبت رسیده است.

.شهر های اتریش و Feldkirch

شهر های اتریش و St Gilgen

این شهر در منطقه خوش منظره Wolfgangsee واقع شده و توسط رشته کوههای Salzkammergut احاطه گردیده است. St Gilgen از آن دسته از شهرهایی است که زیبایی های منحصر به فردی را در خود نگاهداری نموده است. این شهر از زمانی که ثروتمندان و متمولان ساکن وین، برای تفریحات تابستانه خود در آنجا به ساخت و ساز خانه مشغول بوده اند، بعنوان یک مقصد توریست در قرن نوزدهم رونق شایان ملاحظه ای داشته است. جمعیت Sankt Gilgen حدود ۴ هزار نفر می باشد.

شهر های اتریش و Sankt Gilgen ـ Sankt Gilgen

شهر های اتریش و Innsbruck

اینسبروک پیشنهادات و گزینه های زیادی برای ارائه دارد. پیش از همه چیز، موقعیت بالای آن در ارتفاعات کوههای آلپ، توریست ها و ساکنان را هم برای تماشای چشم اندازهای چشم نواز و هم برای شرکت در ورزشهای زمستانی به هیجان وا می دارد. همانطور که اشاره شد، بازی های المپیک زمستانی در سالهای ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ در این شهر برگزار شده است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اینسبروک در جنگ جهانی دوم ، زمانی که شکست آلمان را فرا گرفت، به شدت توسط بمب گذاری های مکرر آسیب دیده است و بسیاری از ساختمان های این شهر در حال بازسازی و مرمت هستند.

اینسبروک ـ Innsbruck ـ شهر های اتریش

شهر های اتریش و Hallstatt

از دیگر عجایب زیبای کوههای Salzkammergut ، هال اشتات است. هال اشتات به دلیل موقعیت چسپیده به دریاچه ی Hallstatter مقصد مورد علاقه بسیاری از مردم از سرتاسر جهان می باشد.  هال اشتات بدون اغراق زیباست؛ دانستن این امر تعجب تان را بر می انگیزد اگر بدانید، چینی ها یک نسخه عینی و المثنی از هال اشتات را در مقیاس واقعی توسعه و گسترش داده اند! چینی ها این کار را برای جذب توریست، ارتقاء صنعت توریسم چین و بدست آوردن دلار به انجام رسانده اند. طبیعی است که اصل هر چیزی مزه ای بهتر و واقعی تر از نسخه فرعی آن دارد. هال اشتات در ایالت اوبرسترایش واقع شده و در حدود ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

هال اشتات ـ هال اشتات کجاست؟ ـ Hallstatt ـ شهر های اتریش

شهر های اتریش و Dournstein

اگر در حال عبور از رود دانوب هستید، Dournstein یکی از آن شهرهای کوچک قابل ستایش است که یقینا ارزش توقف کردن برای دیدن و گشت گذار را دارد. یک قلعه قرون وسطایی روی رودخانه وجود دارد که قدمت آن تا قرن ۱۰ برآورد می شود و مرکز شهر پر از ساختمان های زیبا از تمام انواع سبک های معماری است. همچنین لازم به ذکر است که Durnstein درست در وسط یک منطقه مهم شراب سازی اتریش است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری گردیده است، لذا هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام بوده و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

 

 Dournstein کجاست؟ ـ Dournstein زیبا ـ Dournstein اتریش ـ شهر های اتریش

شهر های اتریش و Alpbach

به رغم اندازه کوچک خود از لحاظ جمعیت، Alpbach به خاطر زیبایی اش به خوبی شناخته شده است. در رأی گیری که در سال ۱۹۸۳ انجام شد، Alpbach بعنوان زیباترین روستای اتریش انتخاب شده و در سال ۱۹۹۳ زیباترین روستای گل در اروپا نامگذاری شده است. در آلپ هزاران گردشگر هر ساله برای لذت بردن از جذابیت Alpbach به آنجا می روند. این شهر همچنین یک پیست اسکی دارد و هر ساله انجمن اروپایی Alpbach هر دو هفته یک بار، افراد مهم در دنیای علوم، تجارت، هنر و سیاست را در این مکان گردهم جمع می نماید. برای کسانی که علاقه مند به تاریخ علم هستند، Alpbach جایی است که شما می توانید قبر اوروین Schrodinger، یک شخصیت برجسته در فیزیک نظری پیدا کنید. جمعیت این شهر کوچک بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر برآورد می شود.

 

Alpbach کجاست ـ زیبایی های Alpbach ـ شهر های اتریش

شهر های اتریش و  Lienz

بی شک می دانید زمانی که اگر یک شهر “شهر خورشید” نامیده می شود، تا چه اندازه می تواند زیبا باشد؛‌ و این دقیقا همان چیزی است که Lienz است. لینز در ایالت Tyrol اتریش قرار دارد. بنابراین بسیار نزدیک به مرز جنوبی کشور با ایتالیا است. مردم همواره از عصر برنز-مفرغ و قبل از اختراع فولاد یعنی در حدود ۴۰۰۰ سال پیش تا کنون در این منطقه زندگی کرده اند و در این زمان بسیار طولانی، لینز تغییرات زیادی را به چشم دیده است. در این ۴۰۰۰ سال لینز بخشی از امپراطوری روم باستان، رژیم سلطنتی هاپسبورگ و آلمان نازی بوده است. اگر امروزه به دیدن لینز بروید، مشاهده می کنید که معماری در طول اعصار مختلف در کنار هم در این شهر به اجتماع درآمده است و زیبایی آن توسط کوههای چشم نواز و چشم انداز های سبزی که آن را احاطه کرده است، چند برابر می شود. جمعیت این شهر ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار نفر می باشد.

لینز اتریش ـ لینز کجاست؟ ـ شهر های اتریش

شهر های اتریش و دانشگاههای معتبر اتریش

تحصیل در شهر های اتریش و دانشگاههای متنوع این کشور به دلیل رایگان بودن آن علاقمندان زیادی دارد. زبان تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش، آلمانی است. برای تحصیل در دانشگاههای دولتی این کشور می بایست حتما در کنکور سراسری ایران گواهی قبولی ارائه دهید یا در رشته مذکور در یکی از دانشگاههای دولتی ایران یک یا دو ترم را پشت سر گذاشته باشید؛ همچنین از دیگر الزامات ورود به دانشگاههای دولتی در شهر های اتریش ، در برخی رشته ها، قبولی در آزمون ورودی است. لازم به توضیح است که اگر قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی در یکی از شهر های اتریش را دارید، نیازی به ارائه مدرکی دال بر قبولی در کنکور سراسری ایران نخواهید داشت اما از الزامات آن است که مدرک دیپلم و پیش دانشگاههای ارائه دهید. زبان تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش، انگلیسی است که برای مقطع لیسانس می بایست حداقل آیلتس ۶ و برای فوق لیسانی مدرک آیلتس ۶٫۵ را ارائه دهید. گفتنی است که هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی در شهر های مختلف اتریش متفاوت بوده اما به طور میانگین ۱۴ هزار یورو در سال برآورد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می گردد که به مقاله ای با عنوان تحصیل در اتریش مراجعه نمایید.

دانشگاههای اتریش ـ دانشگاههای دولتی و خصوصی اتریش ـ دانشکده موسیقی اتریش

در زیر لیست دانشگاههای با شهریه کم در اتریش خدمت شما همراهان گرامی ارائه گردیده است :

لیست دانشگاههای رایگان و ارزان اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم تحصیل در اتریش

شهر های اتریش و هزینه های کلی تحصیلی

اگر چه اتریش یکی از کشورهای ثروتمند اروپایی به شمار می آید، اما نکته مثبت این است که هزینه کلی زندگی در اتریش نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار بالا نیست. در زیر لیست تخمینی از هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش ارائه شده است. لازم به ذکر است که اطلاعات زیر بصورت حدودی و بعنوان یک راهنما ارائه شده است، برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر در این مورد می توانید به مقاله ای با عنوان هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش از همین وبسایت مراجعه نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در اتریش و شهر های اتریش

در ادامه نمودار نرخ تورم در کشور اتریش برای یک و ده سال اخیر را مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ تورم اتریش در سال 2018 و 2019

نمودار نرخ تورم اتریش در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

نمودار نرخ تورم اتریش در 10 سال گذشته

نمودار نرخ تورم اتریش در ۱۰ سال گذشته

شرایط اخذ ویزای کار اتریش
سرمایه گذاری اتریش
محصول ویدئویی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
شهر های اتریش و سخن پایانی

شهر های اتریش ، مهمترین، کلیدی ترین و همچنین جذاب و زیباترین شهر های آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. همچنین در مورد تحصیل در شهر های اتریش با هزینه های کلی بحث شد. این کشور مقصدی بسیار مناسب برای علاقمندان به تحصیل ، کار و بویژه سرمایه گذاری در خارج از کشور است. شما عزیزان با شناخت بیشتر شهر های اتریش بهتر می توانید در مورد محل اقامت خود در این کشور زیبا تصمیم گیری دقیق تری داشته باشید. از جمله دیگر شهر های زیبا و شایان توجه اتریش که در این مقاله مجال بررسی نیافتند، می توان به Krems‌ و Bas Gastein‌ اشاره نمود که بیشتر جنبه توریستی دارند. پیشنهاد می کنیم که ما را در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام دانبال کنید تا به اطلاعات و ویدئوهای بیشتری پیرامون شهر های اتریش و سایر شهر های زیبای جهان دست پیدا کنید. شما عزیزان همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و اطلاعات بیشتری در باب زندگی و اقامت در اتریش از طرق مختلف بدون هیچ هزینه مشاوره ای و بصورت کاملا رایگان و تلفنی بدست آورید. بعلاوه در صورت هر گونه سوال یا ابهامی در زمینه شهر های اتریش می توانید آن را در بخش پایانی دیدگاههای همین مقاله مطرح نموده تا به صحیح ترین پاسخ در سریعترین زمان ممکن دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ