شرایط کار دانشجویی در فنلاند

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

شرایط کار دانشجویی در فنلاند

شرایط کار دانشجویی در فنلاند در هنگام مهاجرت به فنلاند ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکبل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط کار دانشجویی در فنلاند چگونه می باشد ؟ اقدامات لازم در  کار ضمن تحصیل در فنلاند  چه می باشد ؟ راه های کار ضمن تحصیل در فنلاند  به چه ترتیبی می باشد ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند و شرایط اخذ اقامت فنلاند چگونه است ؟

ما در این مقاله سعی داریم تا تمام موارد مورد نیاز در باب شرایط کار دانشجویی در فنلاند، اقدامات لازم در کار ضمن تحصیل در فنلاند  ، راه های کار ضمن تحصیل در فنلاند  ، کار دانشجویی در فنلاند  و بورسیه تحصیلی در فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند و . . . را تشریح نماییم و سعی داریم به تمام سوالات شما در این موارد پاسخ دهیم . حال در صورتی که مطالب در این مطالب کافی نبوده است می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

کار در زمان تحصیل در کشور فنلاند :

داشتن کار های موقت برای دانشجویان در مدت زمان تحصیل می تواند بهترین سابقه برای تجربه کاری و تمدید اقامت کاری پس از اتمام تحصیل در فنلاند می باشد . این مهم راه را برای دانشجو بسیار هموار می سازد . برخی از دانشجویان برای کار موقت دانشجویی در نیمه وقت روز ، در آخر وقت های اداری و آخر هر هفته کار انجام می دهند . که اوج این تقاضا در ماه ژوئن و یا تا اواخر ماه اوت یک کار تمام وقت تابستانی انجام می دهند . باید توجه داشت که پیدا کردن کار دانشجویی ، کار ساده ای نمی باشد و کمی سخت است ، در صورتی که شما زبان رایج فنلاندی را کامل تسلط نداشته باشید عملا غیر ممکن است . پس شما نباید هزینه های تحصیل و زندگی خود را بر پایه کار موقت دانشجویی بنا نمایید و تمام هزینه های خود را از راه به تأمین نمایید . باز در این مسیر پیدا کردن کار فرما و شرایط شغلی بسته به توانایی افراد و سلیقه دانشجویان متفاوت می باشد ، پس برای یافتن شرایط شغلی مناسب تمام تلاش خود را در این مسیر بکار ببندید .

اجازه کار در فنلاند در حین تحصیل :

برای افرادی که تابعیت اتحادیه اروپا و شنگن را دارا می باشند برای کار در حین تحصیل نیازی به هیچ مجوزی نخواهند داشت . شما برای کار هیچ محدودیتی نخواهید داشت و محدود به ساعات کاری خاصی در هفته نخواهید بود . نکته قابل توجه این می باشد که کار شما نباید در مسیر رشد تحصیلی شما مانعی به وجود نیاورد .

برای دانشجویانی که مقیم غیر از اتحادیه می باشند در صورتی که بتوانند برای کار در فنلاند در دوران تحصیل اجازه دریافت نمایند ، می توانند در بازه زمانی مشخص در طول هفته کار موقت دانشجویی انجام دهند . دانشجویان می توانند در هفته به صورت متوسط ۲۵ ساعت کار موقت دانشجویی داشته باشند . قابل توجه است که دانشجویان در دوران تعطیلات تابستانی ، کریسمس و روز های خاص به صورت تمام وقت کار نمایند .

چگونگی کاریابی در فنلاند برای دانشجویان :

شما باید برای کاریابی به صورت مداوم و فعال باید به دنبال کار و کار فرمایان باشید . حال این کاریابی می توانند در نزدیکی محل سکونت و یا در شهر شما اتفاق بیافتد . ابتکار عمل شما بهترین عامل کاریابی شما می تواند باشد . راهنمایی های لازم و تجربی به شرح ذیل می باشد :

*استفاده از اطلاعات و تجربیات سایر دانش آموزان و تبادل آنها .

* از تمام شبکه های اجتماعی و اینترنتی بهره مند گردید .

* با آداب و رسوم در کاریابی فنلاند به صورت کامل آشنا شوید ( به طور مثال نحوه نگارش رزومه و نحوه ارتباط بالقوه با یک کارفرمای فنلاندی ).

* صبوری و استقامت در کاریابی نیمه وقت در فنلاند خیلی مهم می باشد ، زیرا  برای کاریابی در فنلاند به صورت نیمه وقت باید  بسیار صبور باشید .

* شما می توانید به سایت های خدمات حرفه ای کاریابی فنلاندی برای کاریابی اقدام نمایید . شما برای این مهم می توانید به سایت های ذیل مراجعه نمایید :

https://www2.jobstep.net/jobstep_frontpage/

https://www.aarresaari.net/for_students

*شما این امکان را خواهید داشت تا از اداره استخدام محلی ( TE Services ) کمک بگیرید و مشاوره آن ها استفاده نمایید . این سایت ها  فرصت های شغلی را به صورت آنلاین ارائه می نمایند و شما می توانید از این اگهی ها برای کاریابی بهره مند گردید .

در صورتی که شما در فنلاند تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشید می توانید بعد از کاریابی خود ، اجازه اقامت کاری خود را بر اساس شغل خود دریافت نمایید . شما ممکن است قبل از این که دوران تحصیل خود را به اتمام رسانده باشید یک کار دانشجویی پیدا کرده باشید و بعد از اتمام تحصیل نیز آن را ادامه دهید ، در این مورد نیز مجوز اقامت باید برای مجوز کاری بررسی گردد . مجوز ممکن است به شما داده شود ، تنها اگر قرارداد کار شما مطابق با قرارداد اداره کار برای این زمینه باشد .If there is no applicable collective labour agreement, your employment contract must be based on the same terms that are applied to employees performing similar duties in the labour market. اگر هیچ توافق نامه اداره کار وجود نداشته باشد،  قرارداد کاری شما باید بر اساس همان شرایطی باشد که برای کارکنانی که وظایف مشابه در بازار کار دارند صادر می شود . No limit has been set for the time that may lapse between the date you complete a degree and the date you apply for a permit on the grounds of a job. هیچ محدودیتی برای زمانی که از تاریخ تکمیل و اخذ مدرک و تاریخ درخواست شما برای یک مجوز کاری بر اساس شغل شما تعیین نشده است . Even if you have completed your degree in Finland several years ago, you have the right to apply for a permit on the grounds of a job.حتی اگر چند سال پیش تحصیلات خود را در فنلاند انجام داده اید ، شما حق درخواست اخذ مجوز را در کشور فنلاند دارید .

شما برای دریافت مجوز کاری پس از تکمیل فرم الکترونیکی و یا فرم کاغذی OLE_TY5 به انضمام مدرک تحصیلی خود و فرصت شغلی یافت شده مدارک خود را آپلود و یا پست نمایید .

سایت خدمات الکترونیکی فنلاند https://enterfinland.fi/eServices می باشد .

اجازه اقامت کاریابی در فنلاند :

اگر مجوز اقامت تحصیلی شما پس از اتمام تحصیل در فنلاند به اتمام رسیده است ، می بایست از اداره مهاجرت کشور فنلاند در خواست یک  ویزای اقامتی جستجوی کار نمایید . این امر با تکمیل فرم OLM_MUU و ارائه مدارک تحصیلی و نشان دادن صلاحیت شهروندی شما  انجام خواهد شد . و در این امر نیز باید بر اساس قوانین کار و دستمزد عمل کنید .

توجه داشته باشید در صورتی که شما اجازه اقامت تحصیلی خود را به اتمام نرسانده اید و کاریابی خود را انجام داده اید ، می توانید  بر اساس آن با کاری که پیدا کرده اید مستقیما در خواست اقامت کاری نمایید .

ما در این مقاله سعی داریم تا تمام موارد مورد نیاز در باب مهاجرت به فنلاند و شرایط تحصیل در فنلاند و یا شرایط کار دانشجویی در فنلاند، اقدامات لازم در کار ضمن تحصیل در فنلاند  ، راه های کار ضمن تحصیل در فنلاند  ، کار دانشجویی در فنلاند  و . . . را تشریح نموده ایم و سعی داریم به تمام سوالات شما در این موارد پاسخ دهیم . حال در صورتی که مطالب در این مطالب کافی نبوده است می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اخذ اقامت فنلاند مشاوره دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ