شرایط کار دانشجویی در ایتالیا

شرایط کار دانشجویی در ایتالیا

در ارتباط با شرایط کار دانشجویی در ایتالیا و راههای اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا و قوانین مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و کار پاره وقت دانشجویی در ایتالیا صحبت های متفاوتی شنیده می شود ، در خصوص شرایط کار دانشجویی در ایتالیا و شرایط کار نیمه وقت دانشجویی در ایتالیا و شرایط کار ضمن تحصیل در ایتالیا برخی بر این اعتقادند که می توان با داشتن مهارت و یا تخصصی در رشته های پر کاربرد شرایط کار دانشجویی در ایتالیا را فراهم نمود البته یکی از عوامل موفقیت در کنار تحصیل در ایتالیا داشتن مهارت برای شرایط کار دانشجویی در ایتالیا   تسلط به زبان ایتالیایی است و موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله با بررسی و پرس و جو از دانشجوهای ایرانی محصل در ایتالیا این اطلاعات را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم .

نکته مهم در خصوص کار دانشجویی در ایتالیا :

اجازه کار دانشجویی در اصل بر اساس نوع ویزای شما اتخاذ می گردد

بسته به مدت برنامه ی تحصیلی دو نوع ویزا در ایتالیا وجود دارد :

ویزا نوع  C: ویزای اقامت کوتاه مدت و یا ویزای سفر که معتبر برای یک یا چندین روز برای کمتر از ۹۰ روز

ویزا نوع D : ویزای طولانی مدت برای بیش از ۹۰ روز

و این اجازه کار برای افرادی است که با ویزای بلند مدت تایپ D می توانند شرایط کار دانشجویی در ایتالیا را برای خود فراهم سازند .

یک شغل نیمه وقت برای دانشجویان در ایتالیا چه نوع کاری است ؟

شغلی دانشجویی در ایتالیا ( موقعیت نیمه وقت کاری ) ، موقعیت کاری توسط کسی که در حال تحصیل است و می تواند یک موقعیت کاری متناسب با رشته ی تحصیلی خود یا غیر مرتبط داشته باشد ، اغلب دانشجویان کار دانشجویی را به منزله ی اضافه نمودن کار تجربی و عملی در کنار تحصیلات خود انجام می دهند که اگر با رشته ی تحصیلیشان مرتبط باشد برای آینده و رسیدن به شغل دائم یک رزومه ی خوب به حساب می آید و همچنین دانشجویان برای امرار معاش و پوشش هزینه های زندگی به کار نیمه وقت دانشجویی در ایتالیا حتی غیر مرتبط به رشته ی تحصیلیشان می پردازند .

ارائه مسیرهای پیش بینی شده از یک محیط دانشگاهی به دنیای واقعی  دانشگاه ها مهارت های کارآفرینی دانشجویان را افزایش می دهند و توانایی آنها در پیدا کردن موقعیت های مناسب کاری پس از فارغ التحصیلی افزایش می دهد .

مشاغل دانشجویی از شبکه های بزرگ و فرصت های برقراری ارتباط بدست خواهد آمد .

ساعات کار و حقوق کار دانشجویی در ایتالیا

به طور معمول بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار برای دانشجویان در نظر گرفته می شود ، مشاغل دانشجویی یک راه مناسب برای به دست آوردن کار دائم و کارآموزی در رابطه با یک کارفرمای خاص یا مسیر شغلی است .

مهم است که توجه داشته باشید که کار دانشجویی از کارآموزی متمایز می شود که در آن حقوق پرداخت می شود و می تواند برای مدت بسیار طولانی نیز تمدید گردد و در حقیقت ، تا زمانی که یک دانشجو  هستید از مزایای حقوق و تجربه کاری که کارفرما به شما می دهد استفاده کنید .

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای اجازه کار دائم باید در یکی از دفاتر اداره مهاجرت محلی در ایتالیا درخواست خود را ارائه دهند . برای دریافت ویزای کار شما باید یک قرارداد کاری را امضا کنید و یک کپی از آن را در دفتر مهاجرت ارائه نمائید .

با کار نیمه وقت دانشجویی در ایتالیا شما نمی توانید پول کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل خود را بدست آورید . با این حال ، بدست آوردن کار دانشجویی و کار پاره وقت دانشجویی در ایتالیا مشکل نخواهد بود به ویژه اگر شما به زبان ایتالیایی صحبت کنید . شما حتی می توانید فرصت های شغلی را در دانشگاه خود پیدا کنید که به عنوان دستیار کتابخانه یا کار دفتری انجام دهید .

در خصوص بحث شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می توان بیان نمود که یکی از زمان هایی که دانشجویان می توانند ساعات بیشتری را به کار مشغول باشند تعطیلات بین ترم دانشجویی است که می توانند حتی به صورت تمام وقت کار کنند .

از آنجایی که کشور ایتالیا دارای صنعت قوی می باشد اما در سال های اخیر شرایط اشتغال به کار حتی برای شهروندان ایتالیایی خیلی فراهم نبوده و این موضوع باعث گردیده که دانشجویان برای رسیدن به کار بعد از تحصیل در ایتالیا آن چنان امیدوار نباشند ، البته در رشته های هنری و مخصوصا صنعت مد و طراحی همچنان بازار کار در ایتالیا همانند سابق گرم بوده ، همچنان در ارتباط با دانشجویان و شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می توان کمی امیدوارتر بود و شرایط کار نیمه وقت برای دانشجویان در ایتالیا به نسبت فراهم تر است .

در حالی که تحصیل در ایتالیا دارید ، فرصت های شغلی نیمه وقت دانشجویی در ایتالیا در رستوران ها ، کافه ها ، سوپر مارکت ها ، روزنامه ها ، دفاتر مجله یافت می شود و این در صورتی است که محدودیت زمانی برای کار دانشجویی در ایتالیا بیش از ۲۰ ساعت در هفته نیست .

شما عزیزان در خصوص بحث شرایط کار دانشجویی در ایتالیا و همینطور قوانین اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بحث شرایط کار دانشجویی در ایتالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید .

در رابطه با شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می توان اظهار داشت که در حالی که ایتالیا دارای هشتمین اقتصاد پر رونق جهان را دارا می باشد اما متاسفانه به شدت تحت تاثیر بحران مالی جهانی قرار گرفته است و هنوز هم یکی از بالاترین بدهی های عمومی را داراست و نرخ بیکاری در حال حاضر در ایتالیا ۱۱٫۴ درصد و بیکاری جوانان ۲٫۲۹ درصد بوده که البته می توان میزان به کار رسیدن را با توجه به موقعیت جغرافیایی و شهرهای مختلف ایتالیا متغیر در نظر گرفت و به دلیل فراوانی شرکت های خصوصی شناخته شده و صنعت قوی و توسعه یافته می توان از موقعیت های کاری بیشتری بهره مند گردید ، چرا که با توجه به تراکم و استقرار عمده جمعیت بیش از ۶۰ میلیون نفر در شمال ایتالیا میزان اشتغال به کار و شرایط کار دانشجویی در ایتالیا با توجه به اینکه دانشجویان بین المللی در رقابت مستقیم با نیروهای کاری محلی برای فرصت های شغلی قرار می گیرند و این در صورتی است که در شهرهای جنوبی ایتالیا که همچنان صنعت کشاورزی رونق دارد ، دانشجویان می توانند برای داشتن موقعیت های کاری مدرن تر به شهرهای شمالی مهاجرت نمایند .

فرصت های شغلی در ایتالیا و کار حین تحصیل در ایتالیا

در راستای بحث شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می توان اینگونه بیان نمود که بخش خدمات درون کشوری مانند عمده فروشی ، خرده فروشی و حمل و نقل که به اقتصاد این کشور کمک بزرگی نموده است .

بخش عمده ای از صنعت داخلی ایتالیا به صنعت و تولید اقلام لووکس مانند صنعت مد ، اتومبیل و مبلمان به طور خاص تعلق می گیرد .

کار کشاورزی در اقتصاد کشور ایتالیا نیز نقش داشته و از تولیدات خاص می توان به تولید شراب و روغن زیتون و میوه اشاره نمود .

صنایع عمده عبارتند از  :

سرامیک ، مواد شیمیایی ، مد ، فرآوری مواد غذایی ، آهن و فولاد ، ماشین آلات ، وسایل نقلیه موتوری ، منسوجات و صنعت گردشگری بسیار پر رونق ایتالیا

شرکت های چند ملیتی در ایتالیا ممکن است کوچکتر از سایر کشورهای اروپایی باشد ، اما مارک های شناخته شده در دنیا از قبیل فراری ، لامبورگینی ، گوچی ، پرادا ، ورساچه ، آرمانی و بنتون در کشور ایتالیا تولید می شوند .

دانشجویان می توانند در روزنامه ها و کثیر الانتشار ها و مجلات های محلی و همچنین جستجوی آنلاین در اینترنت فرصت های شغلی و کار پاره وقت دانشجویی در ایتالیا را جستجو نمایند .

چگونه دانشجویان در ایتالیا کار پیدا کنند و کار دانشجویی در ایتالیا داشته باشند ؟

شبکه سازی از طریق ارتباط با دوستان و خانواده به طور کلی بهترین راه برای یافتن کار در ایتالیا است ، بنابراین پیدا کردن کار زمانی که فرد در کشور حضور فیزیکی دارد آسانتر می باشد ، زیرا فرد می تواند به طور مستقیم شروع به برقراری ارتباط با کارفرمایان نماید و موقعیت شغلی و شرایط کار دانشجویی در ایتالیا را برای خویش فراهم سازد .

در خصوص شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می توان یان نمود که برنامه های آنلاین می توانند ابزار دیگری برای رسیدن به کار باشد و شما می توانید با پر کردن یک سی وی و فرم درخواست شانس خود را برای به کار رسیدن امتحان کنید ، که نکته مثبت استفاده از این روش می تواند صرفه جویی در وقت شما باشد ، البته که باید خاطر نشان کرد که برای تکمیل فرم های درخواست و ارائه مدارک بهتر است مدارک تحصیلی و کاری شما به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد .

فرآیندهای مصاحبه شامل یکسری آزمایش های روانسنجی و تخصصی می باشد .

فرصت های مشاغل تابستانی برای دانشجویان در ایتالیا

مشاغل فصلی زیادی در این زمینه وجود دارد ، مانند کار در بار ، هتل و رستوران ها و با توجه به وجود رشته کوه های آلپ می توان به آموزش ورزش اسکی پرداخت .

شغل های تابستانی در ایتالیا در صنعت کشاورزی مانند برداشت میوه و کار در فضای باز اشاره نمود .

همچنین کار به عنوان پرستار کودک هم می تواند برای دانشجویان جهت کار نیمه وقت مناسب باشد .

یکی دیگر از مشاغلی که دانشجویان بین المللی در ایتالیا به آن مشغول هستند تدریس می باشد که مشاغل تدریس در شهرهای بزرگ مانند رم ، فلورانس و میلان بیشتر بوده که فرد می تواند در مدارس دولتی و مدارس خصوصی ، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تدریس نماید .

شما می توانید برای داشتن موقعیت های کار دانشجویی در ایتالیا بهتر نیز قبل از مهاجرت به ایتالیا در مورد کشورهای دیگر اروپایی که از موقعیت های کاری بهتری برخوردارند تحقیقات نموده و از بستر مناسب کشورهایی نظیر دانمارک ، آلمان برای کار دانشجویی و همچنین کار دائم استفاده نمائید ، چرا که شرایط کار دانشجویی در ایتالیا در مقایسه با کشورهای ثروتمند و غنی از موقعیت های کاری به مراتب ضعیف تر و کمتر بوده ، همچنین با توجه به کم هزینه بودن دانشگاه های ایتالیا دانشجویان زیادی از کشورهای جهان سوم که قادر به تامین هزینه های خود نیستند برای تحصیل در ایتالیا درخواست می دهند و همین باعث گردیده شرایط کار دانشجویی در ایتالیا در بین دانشجویان بین المللی برای رسیدن به کار رقابت ایجاد کند .

اگر شما هم به دنبال راههای مهاجرت به ایتالیا و همچنین تحصیل در ایتالیا و آگاهی از شرایط کار دانشجویی در ایتالیا و راههای پیدا کردن کار پاره وقت دانشجویی در ایتالیا هستید وکلای مجرب ما در دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند و در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا از طریق کار در ایتالیا و کار پس از تحصیل در ایتالیا مشاوره رایگان ارائه نمایند . امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه شرایط کار دانشجویی در ایتالیا و قوانین کار نیمه وقت دانشجویی در ایتالیا کرده باشد.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...
6 پاسخ
 1. Mohammad گفته:

  ضمن عرض سلام خسته نباشید .‌‌‌‌
  بنده قصد دارم که در رشته پزشکی در ایتالیا مشغول بشم ‌
  سوالی که دارم اینه ایا میتونم از ماساژ درمانی به عنوان کار دانشجویی استفاده کنم .

  پاسخ
 2. مهران گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده مهران فارغ التحصیل رشته کارشناسی اتاق عمل و دستیار جراحی در تخصص های قلب و عروق،ارتوپدی،کلیه و اورولوژی هستم.
  میخواستم بدونم برای کار دانشجویی مرتبط با حرفه بنده فرصت شغلی در ایتالیا وجود داره و اگه وجود داره میزان درآمدش چقدره؟
  بنده مسلط به زبان انگلیسی و آشنای سطح بالا به زبان ایتالیایی هستم.
  با تشکر.

  پاسخ
 3. کیان گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  جناب ملک پور من قصد ادامه تحصیل در ایتالیا دارم و مشغول طراحی وب هستم . آیا محدودیت ساعت کار دانشجویان ، کارهای فریلنس(freelance) و طراحی وب بصورت نیمه وقت در کنار تحصیل هم شامل میشود؟ لطفا پاسخ دهید.
  متشکرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی افراد دانشجو می توانند به صورت نیمه وقت به کار بپردازند که کار مورد نظر می تواند بر اساس توان و خواسته فرد دانشجو باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *