شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش برای چه کسانی ممکن است ؟ شرایط تحصیل در اتریش و راههای مهاجرت به اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و قوانین کار در اتریش و راه های اخد اقامت اتریش کدام است ؟ اقدامات لازم جهت مهاجرت کاری به اتریش و همچنین مهاجرت تحصیلی به اتریش چگونه است ؟ شرایط تحصیل رایگان در اتریش و شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش به چه صورت است ؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش چه مدارکی است ؟ راههای سرمایه گذاری در اتریش کدام است ؟ از اقامت خودحمایتی اتریش و سرمایه گذاری کار آفرینی و ثبت شرکت در اتریش چه میدانید ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش در این مقاله توضیح داده است . شما عزیزان همواره می توانید با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب کشور اتریش

 

  • اتریش (یا به ضبط قدیمی آن اطریش) یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین هم‌ مرز می باشد.

اتریش تلفظ فرانسوی نام آلمانی آن کشور است. نام آلمانی آن یعنی اؤستررَیش برگرفته از دو واژه اؤستر (شرق) و رَیش (قلمرو و پادشاهی) است که در مجموع این نام به معنی پادشاهی شرقی است. پیشتر در سرزمینهای اسلامی، از جمله ایران، نام این کشور را نَمْسا (و در ایران گاه نَمْسه) می‌گفتند.

 

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب اتریش

اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است. صدر اعظم این کشور توسط رییس جمهور که خود توسط مردم برگزیده شده، انتخاب می‌شود.

زبان رسمی این کشور آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کد این کشور ۰۰۴۳ و واحد پول آن یورو است.

شهرهای مهم آن عبارتند از: وین ، سالزبورگ، تیرول و گراتس.

اتریش Austria یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان می باشد که سه سال پیاپی پایتخت آن شهر وین بعنوان بهترین شهر دنیا به لحاظ با کیفیت ترین شهر برای زندگی انتخاب می شود این کشور اتریش  واقع در قلب اروپا یکی از زیباترین و آرامترین کشور های جهان می باشد. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) قرار گیری این کشور در در حاشیه کوه های آلپ طبیعت منحصر به فردی را برای این کشور به ارمغان آورده است.

برای مطالعه اطلاعات جامع اتریش اعم از پذیرش تحصیلی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری اتریش ، سرمایه گذاری در اتریش و بهترین شهر جهان برای کار و زندگی دیگر مطالب از موتور جستجو کنار صفحه استفاده کنید.

جمعیت اتریش در سال ۲۰۰۵ توسط سازمان ملل متحد (UN) برآورد گردید که در این تعداد ۸۱۵۱،۰۰۰ نفر بود که در رتبه بندی ۹۲ در میان ۱۹۳ کشور جهان قرار داشت. در سال ۲۰۰۵، تقریبا ۱۵٪ جمعیت بیش از ۶۵ سال سن داشتند و ۱۶٪ دیگر از جمعیت کمتر از ۱۵ سال سن داشتند. در هر ۱۰۰ زن در کشور ۹۶ مرد بود. براساس گزارش سازمان ملل متحد، میزان جمعیت سالیانه سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ انتظار می رود که ۰٫۱ درصد باشد، در حالی که دولت به عنوان کم بودن میزان آن مورد توجه قرار گرفته است. جمعیت پیش بینی شده سال ۲۰۲۵ ۸۳۹۶۰۰۰ بود. تراکم جمعیت ۹۷ در هر کیلومتر مربع (۲۵۲ در هر کیلومتر مربع) بود.

سازمان ملل برآورد کرده است که ۵۴ درصد جمعیت در سال ۲۰۰۵ در مناطق شهری زندگی می کردند و مناطق شهری با نرخ سالانه فقط ۰٫۰۸ درصد رشد داشتند. شهر وین (وین) در سال جاری جمعیت ۲،۱۷۹،۰۰۰ نفر داشت. شهرهای بزرگ دیگر و جمعیت های برآورد شده آنها عبارتند از Graz، ۲۳۷،۸۱۰؛ لینز، ۱۸۸،۹۶۸؛ سالزبورگ، ۱۴۵،۰۰۰؛ و Innsbruck، ۱۴۰،۰۰۰٫

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش داشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید . و می خواهید تحصیل رایگان در اتریش و یا کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید و اگر می خواهید از شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش و اقامت پس از تحصیل در اتریش مشاوره رایگان اخذ نمایید .


مهاجرت به اتریش

هر اتریشی دارای قانون اساسی برای مهاجرت است. چندین سال پس از پایان جنگ جهانی دوم (۱۹۴۵)، تعداد زیادی از اتریشی ها، بیشتر به استرالیا، کانادا و ایالات متحده مهاجرت کردند، اما از زمانی که اقتصاد از آسیب های جنگی رهایی یافت، مهاجرت ناچیز شد. اتریش اصل حق پناهندگی را حفظ می کند و مزایای قوانین اجتماعی اتریش برای پناهندگان و افراد آواره اعطا می شود. بین ۱۹۴۵ و ۱۹۸۳، ۱،۹۴۲،۷۸۲ پناهنده از بیش از ۳۰ کشور به اتریش آمدند، که حدود ۵۹۰،۰۰۰ نفر آنها را شهروندان اتریشی (از جمله ۳۰۲،۰۰۰ تبعه آلمانی زبان از چکسلواکی، رومانی و یوگسلاوی) تشکیل دادند. پس از تحولات سیاسی در مجارستان در سال ۱۹۵۶، چکسلواکی در سال ۱۹۶۸ و لهستان در سال ۱۹۸۱، اتریش تعداد زیادی پناهنده از این کشورها دریافت کرد: ۱۸۰،۴۳۲ مجارستانی، حدود ۱۰۰،۰۰۰ چک و اسلواکی و ۳۳،۱۴۲ لهستانی. بین ۱۹۶۸ و ۱۹۸۶، ۲۶۱،۸۵۷ مهاجر یهودی از اتحاد جماهیر شوروی از طریق اتریش عبور کردند، حدود یک سوم آنها به اسرائیل رفتند و بقیه به کشورهای دیگر، به ویژه ایالات متحده آمریکا. از اتریشانی که در خارج از کشور زندگی می کنند، حدود ۱۸۶،۹۰۰ نفر از ساکنان آلمان در سال ۱۹۹۱ بوده اند. پیش بینی می شود که در سال ۲۰۰۵، میزان اشتغال اتریش ۱،۹۷ مهاجر در هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داشته است.

در سال ۲۰۰۳ حدود هشت میلیون نفر از اتریش، ۹٫۴ درصد ساکنان خارجی بودند و حدود دو سوم آنها از ایالت های جانشین یوگسلاوی سابق، آلمان و ترکیه بودند. بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۱، بیش از ۲۵۴،۰۰۰ خارجی به دنیا آمدند. سهم اتریشی ساکنان خارجی در سال ۲۰۰۱ حتی بالاتر از ایالات متحده بود و به سطح ۱۲٫۵٪ رسید.

تا پایان سال ۲۰۰۴، ۳۸،۲۶۲ پناهجو و ۱۸،۳۱۹ پناهنده در اتریش وجود داشت. اکثر کسانی که به دنبال پناهندگی بودند از فدراسیون روسیه، صربستان و مونته نگرو، مولداوی، هند، ترکیه، چین و پاکستان بودند.

گروههای قومی

اتریشیها مردم دیناریک، نوردیک، آلپ، و شرق بیتالمقدس هستند. در سرشماری سال ۲۰۰۱، حدود ۹۱٫۱ درصد از پاسخ دهندگان اتریش بودند. گروه های اقلیت شامل کرواتی ها، اسلوونی ها، اسلواکی ها، رومی ها، چک ها، صرب ها، بوسنی ها، و مجارها هستند. این حدود ۴ درصد از جمعیت را تشکیل می دهد. ترک ها حدود ۱٫۶٪ جمعیت را تشکیل می دهند و آلمانی ها کمتر از ۱٪ تشکیل می دهند.
زبان ها

زبان رسمی ملی آلمانی است و تقریبا ۹۹ درصد از ساکنان این زبان را به عنوان زبان مادری خود می دانند. مردم در استان ورللبرگ لهستانی آلمانی با لهجه Alemannic صحبت می کنند، شبیه به آن در سوئیس. اسلوونی زبان رسمی در Carinthia است و هر دو کرواتی و مجارستانی زبان رسمی در Burgenland هستند. در استان های دیگر، اتریشی ها به گویش های مختلف بایرن صحبت می کنند. گروه های کوچک از زبانهای چک، اسلواکی و لهستانی نیز در وین وجود دارد.

روحیه ها

در سال ۲۰۰۱، حدود ۷۴ درصد مردم کاتولیک رومی بودند، اما گزارش ها حاکی از آن است که تنها حدود ۱۷ درصد از کلیساهای کاتولیک، فعالانه شرکت کنندگان در خدمات مذهبی رسمی بودند. حدود ۴٫۷٪ از جمعیت متعلق به کلیساهای لوتری و پروتستان (کلیسای انجیلی، آگسبورگ و اعترافات مسلمان) بود. مسلمانان حدود ۴/۲ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. جامعه یهودی در حدود ۰٫۱٪ جمعیت ایستاده بود؛ و ارتدکس شرقی (روسی، یونانی، صربی، رومانیایی، بلغاری) در ۲٫۲٪ است. کلیساهای کلیسای مسیحی حدود ۰٫۹٪ جمعیت را تشکیل داده اند. اینها عبارتند از کلیسای اعظم ارمنی، کلیسای جدید رسول، کلیسای ارتدکس سوری، کلیسای عیسی مسیح از پیروان آخرت و کلیسای متدیست اتریش، و از جمله دیگر. طبق گزارش، کلیسای ساینتولوژی جایی بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ عضو داشت و کلیسای متحد حدود ۷۰۰ عضو داشت. دیگر گروه های کوچک در داخل کشور، که به عنوان “فرقه ها” توسط دولت نامیده می شوند، عبارتند از: خرچنگ کریشنا، مأموریت نور الهی، اککنار، جنبش اوشو، سای بابا، ساحا یوگا، فیات لوکس و مرکز تشکیل انجمن تجربی. حدود ۱۲ درصد از پاسخ دهندگان ادعا کردند که ملحدین هستند و ۲ درصد هیچ ارتباطی با مذهب ندارند.

قانون اساسی برای آزادی مذهب فراهم می کند و این حق در عمل عموما مورد احترام است. دولت سکولار است، اما بسیاری از تعطیلات کاتولیک رومی به عنوان تعطیلات عمومی جشن گرفته می شود. سازمان های مذهبی به ترتیب به سه دسته قانونی در قانون ۱۸۷۴ قانون شناخت کلیساها و قانون ۱۹۹۸ وضعیت جوامع مذهبی مذهبی تقسیم شده اند و هر بخش دارای سطح متفاوت حقوق است. این تقسیم ها عبارتند از: جوامع مذهبی رسمی، جوامع مذهبی و انجمن ها. در سال ۱۹۹۸، ۱۳ انجمن رسمی مذهبی شناخته شد. شورای کلیسای کلیساهای اتریش، یک انجمن مذهبی برای بحث در مورد موضوعات مختلف فراهم می کند. Pro Oriente، یک سازمان بین المللی کلیساهای کاتولیک و ارتدوکس، دارای یک بخش فعال در کشور است.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب قوانین تحصیل در اتریش و شرایط مهاجرت به اتریش و زندگی در کشور اتریش و همچنين شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار در اتریش  و راه های مهاجرت تحصیلی  به اتریش و همچنین قوانین مهاجرت کاری به اتریش با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ