شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه و یا گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به فرانسه ۲۰۱۸ وجود دارد ؟ شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه و در کل تحصیل در فرانسه ۲۰۱۸ را میدانید ؟ آیا می توان برای بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه اقدام کرد ؟ چگونه می توان برای شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه و یا مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام کرد ؟ اگر شما عزیزان به دنبال شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه هستید و می خواهید که بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه دریافت نمایید

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و با کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل و مشاورین متخصص این موسسه در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه از دانشگاههای فرانسه و تحصیل رایگان در فرانسه و یا تحصیل دکترا در فرانسه در نهایت اخذ اقامت فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

اتحادیه اروپا برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی  ایفل  در کشور فرانسه

این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه که به ایفل بورسیه معروف می باشد از طرف وزارت امور خارجه کشور فرانسه ارائه می شود و برای دانشجویان بین المللی می باشد که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در کشور فرانسه را دارند دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس را دارند با مبلغی بالغ بر ۱۱۰۰ یورو برای کمک هزینه تحصیلی ساپورت می شوند و دانشجویانی که در مقطع دکترا قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند با مبلغی بالغ بر ۱۴۰۰ یورو از طرف وزارت امور خارجه این کشور کمک هزینه های تحصیلی خود را دریافت کرده  و به تحصیل ادامه خواهند داد . علاوه بر این کمک هزینه های جانبی در فر انسه  نیز از طرف این وزارت برای محصلانی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند و یا قصد سفر های تفریحی ، فعالیت های فرهنگی ، بیمه درمانی را داشته باشند  کمک خواهد شد .

بورسیه ایل دو فرانس

یک بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه نیز از طرف دولت کشور فرانسه برای متقضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه را دارند داده می شود و می بایست که سن این افراد بالای ۳۰ سال باشد تا مبلغی بالغ بر ۱۰۰۰۰ یورو برای کمک هزینه ۱۰ ماه خود دریافت کنند تا بتوانند در دانشگاه های شهر پاریس تحصیل کنند .

بورس های تحصیلی دانشگاه های کشور فرانسه برای دانش آموزان بین المللی

بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه آمپس ( ای ان اس لیون )

این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه که به  بورسیه ان ایس لیون  در فرانسه معروف است بورسیه ای را برای دانش آموزان بین المللی که معدل و سطح بالایی را دارا هستند برای تحصیل در رشته های علوم ، هنر ، علوم انسانی و اجتماعی تدارک دیده است که مبلغی بالغ بر ۱۰۰۰ یورو برای تحصیل دانش آموز به مدت ۱۰ ماه می باشد .

بورسیه تحصیلی فرانسه در دانشگاه لیون

کشور فرانسه بورسیه تحصیلی  دانشگاه لیون فرانسه را برای محصلانی که دارای سطح بالای سابقه آکادمیک هستند و می خواهند در یکی از رشته های ارائه شده توسط دانشگاه لیون تحصیل کنند ارائه می دهد که مبلغ این بورسیه تحصیلی ۸۰۰ یورو برای هر ماه به مدت ۱۰ ماه می باشد .

بورسیه تحصیلی فرانسه در موسسه گرنوبل 

این بورسیه برای محصلین می باشد که برنامه خاصی برای ارائه به دانشگاه دارند داده می شود و برای هر ترم مبلغ ۵۰۰۰ یورو به این محصلان داده می شود .

بورسیه تحصیلی فرانسه در امیلی در دانشگاه علوم پو

این بورسیه یکی دیگر از بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می باشد که به محصلانی تعلق میگیرد که دارای رتبه و معدل بسیار عالی میباشند و برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می باشد که این بورسیه برای دانش آموزان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود که در مقطع کارشناسی مبلغی بالغ بر ۳۰۰۰ تا  ۱۲٫۳۰۰ یورو می باشد و مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به متقاضیان داده می شود . لازم به ذکر می باشد که همانطور که گفته شد این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه به دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا تعلق میگیرد و نیاز است که نمرات متقاضی در بهترین سطح ممکن خود باشد .

  Insead بورسیه در فرانسه :

این بورسیه که از دیگر  بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می باشد تحت معیار های مختلفی ارائه می شود : بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پس زمینه حرفه ای، توانایی رهبری، حوزه مطالعات قبلی و غیره … که مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو در سال به کسانی که شامل حالشان بشود تعلق می گیرد .

بورسیه تحصیلی  فرانسه در رشته های ام بی ای ( ای اچ سی  ) :

این  بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه نیز همانند بورسی اینسید تحت معیار های مختلفی ارائه می شود : بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پس زمینه حرفه ای، توانایی رهبری، حوزه مطالعات قبلی و غیره … که مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو در سال به کسانی که شامل حالشان بشود تعلق می گیرد که در رشته های ام بی ای ارائه می شود .

شما عزیزان اگر به دنبال شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه هستید و می خواهید که مهاجرت تحصیلی به فرانسه داشته باشید و پس از آن از شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه استفاده نمایید و برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه اقدام نمایید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه به صورت تلفنی و تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

تحصیل در فرانسه

در ادامه بحث شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می توان بیان نمود که کشور فرانسه در گذشته نیز میزبان تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده ؛  در دوره  قاجار و  در دوره حکومت پهلوی دانشجویان ایرانی برای کسب و یادگیری علوم روز به این کشور اعزام می شدند و امروزه نیز فرانسه به دلیل امکان تحصیل رایگان در فرانسه مقصد بسیاری از دانشجویان است .

نظام آموزش عالی کشور فرانسه LMD نامیده می شود که در دوره های  لیسانس(Licence)، فوق لیسانس(Master) و دکترا(Doctorat) دانشجو میپذیرد . دوره لیسانس در فرانسه  سه ساله و سطوح آن به ترتیب L1 (سال اول)، L2 (سال دوم) و L3 (سال سوم) می باشد. تحصیل دوره فوق لیسانس در کشور فرانسه نیز خود به دو سال M1 (سال اول) و M2 (سال دوم) تقسیم می گردد . دوره دکترا نیز بر اساس  رشته مورد نظر  ۳ یا ۴ سال  طول میکشد. که البته این دوره برای رشته های علوم انسانی ۴ ساله می باشد و دانشجو فقط با نوشتن تز (Thèse) دوره دکتری را به اتمام میرساند . البته برای ورود به دوره دکترا دانشجو حتما باید یک استاد راهنما  یا سوپروایزر برای شروع کورس تحصیلی پیدا کند .

به دلیل امکان تحصیل رایگان  در کشور فرانسه و ادامه تحصیل به زبان انگلیسی مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در خازج از کشور است . ناگفته نماند هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا بوده و چنانچه متقاضی بتواند از بورس های تحصیلی کشور فرانسه استفاده کند شرایط بسیار بهتری خواهد داشت .

در این مقاله سعی شد که در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه شرح داده شود  شما دوست عزیز اگر چناچه قصد پذیرش در دانشگاهای فرانسه و همچنین تحصیل در کشور فرانسه و اخذ بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه  را دارید ومی خواهید که از شرایط تحصیل در کشور فرانسه مطلع شوید و با شرایط مهاجرت به فرانسه و یا شرایط تحصیل در فرانسه آشنا شوید می توانید قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه توسط کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل و حقوقدانان با تجربه بهره مند شوید .

چنانچه اطلاعات این مقاله برای شما خواننده عزیز مکفی نبوده است میتوانید با  دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمائید و در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (17 نظرات, میانگین: 4٫88 از طریق 5)
Loading...
5 پاسخ
 1. سمیه رحیمی گفته:

  سلام من سال ۸۱-۸۲دیپلم انسانی گرفتم و چندین بار کنکور دادم قبول نشدم چون هیچ علاقه ای به این رشته نداشتم و کنکور هنر دادم و غیرانتفاعی طراحی صنعتی لیسانس گرفتم و ارشد مواد و متالوژی دوترم شبانه رفتم که انصراف دادم من متولد آبان ۶۲هستم خواستم مطمئن بشم میتونم بورسیه فرانسه بگیرم شرایط سنی نداره چون میخوام از اول کارشناسی بخونم .ممنونم

  پاسخ
 2. حميدي گفته:

  سلام وقتتون بخير من دانشجوي رشته حقوق از دانشگاه بين المللي المصطفي هستم و قصد داشتم براي ادامه تحصيل ارشد به فرانسه بورس بشم و من در حال يادگيري زبان فرانسه هم هستم و خواستم بدونم نياز به تسلط زبان انگليسي هست؟وچگونه اقدام کنم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. مهدي غياثي گفته:

  من دانشجو سال دوم ادبيات فرانسه هستم ميخواستم بدونم بورسيه موسيقي در شهري غير از پاريس بخوام بگيرم به چه صورت هست و آيا اصلا امكانش هست يا خير ممنون ميشم جواب بدين

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *