شرایط اخذ ویزای کار بلاروس

شرایط اخذ ویزای کار بلاروس

شرایط اخذ ویزای کار بلاروس امروزه یکی از موضوعاتی می باشد که در حال حاضر بیشترین متقاضی را برای اخذ ویزای کار در بلاروس به خود اختصاص داده است که به دنبال آن باید تمامی شرایط اخذ ویزای کار در بلاروس را مورد بررسی قرار دهیم تا با آگاهی از شرایط اخذ ویزای کار در بلاروس جهت ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور بلاروس اقدام نماییم .

شرایط اخذ ویزای کار بلاروس در هنگام مهاجرت به بلاروس ۲۰۱۸ و یا مهاجرت کاری به بلاروس پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای کار در بلاروس چگونه است ؟  شرایط اخذ ویزای کار بلاروس برای یافتن موسسات کاریابی در بلاروس و آگاهی یافتن از لیست مشاغل موردنیاز بلاروس به چه نحوی است ؟ قوانین مهاجرت کاری به بلاروس و شرایط اخذ ویزای کار بلاروس را می دانید ؟

پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص شرایط اخذ ویزای کار بلاروس با وکلا و حقوقدانان ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند در مسیر صحیح شرایط اخذ ویزای کار بلاروس راهنمائی نمایند.

بلاروس کشوری خشک و بدون دریا در شرق اروپا است که دارای مرزهایی با روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی است . زبان رسمی کشور بلاروس و روسیه ای می باشد . بلاروس دارای روابط تجاری با بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان است .

رشد سریع تجارت و تولید در بلاروس باعث افزایش نیروی کار خارجی و مهاجرت در این کشور شده است . با توجه به سطح پایین بیکاری در بلاروس، تغییر قابل توجهی در تنوعی از شهروندان خارجی که با مجوز کار به کشور وارد می شوند وجود دارد.  در حقیقت، کشور اکنون درهای خود را برای پذیرش کارگران ماهر از سراسر جهان باز کرده است .

با توجه به شرایط کسب و کار و تجارت بلاروس شرایط اخذ ویزای کار در بلاروس ، بسیار ساده است و در زمان های اخیر ساده تر شده است .

انواع ویزا های قابل اخذ بلاروس :

 • ویزای ترانزیت ( ۲ روز اعتبار دارد )
 • ئیزای کوتاه مدت ( ۹۰ روز اعتبار دارد )
 • ویزای بلند مدت ( ویزای ۱ ساله با حق اقامت ۹۰ روز ، مگر اینکه توسط توافق نامه های بین المللی از بلاروس تصریح شده باشد )

انواع ویزاهای ورودی بلاروس :

 • تک ورودی ( ویزای مجرد که برای اقامت و خروج از بلاروس برای مدت مشخص شده که در ویزا ثبت شده است می باشد زیر ۹۰ روز )
 • دو ورودی ( ویزای ۲ گانه برای اقامت و خروج از بلاروس برای مدت مشخص شده زیر ۹۰ روز )
 • چندین ورودی ( ویزای چندگانه مجاز به ورودی های متعدد بیش از ۲ بار ، اقامت و خروج از بلاروس برای مدت مشخص شده در ویزا ولی زیر ۹۰ روز مگر با تصریح توافق نامه بین المللی از بلاروس )

ویزای کار در خارج از کشور به این صورت است شخص باید  job offerداشته باشد بصورتی که کار فرما باید یک دعوتنامه کاری برای کسی که در خارج از کشور دنبال کار میگردد تهیه کند ، بدست آوردن یک شغل در هر کشور اولویت با متغاضیان داخل آن کشور است که واجد شرایط آن شغل می باشد و این شغل موقعی به متغاضی خارجی می رسد که در داخل آن کشور متغاضی برای این شغل وجود نداشته باشد که تغریبا غیر ممکن است مگر در وضعیت های استثنا مثلا :

کارفرما خواستار این باشد که اعضای خوانواده اش را استخدام کند یا افرادی با تخصص خیلی خاص مثلا تسلط کامل به زبان بومی کشوری خاص و یا آشپز ایرانی با زبان فارسی و …

*شهروندان خارجی و افراد بدون اقامت دائمی که در جمهوری بلاروس زندگی می کنند، حق دارند در فعالیت های کار و کسب و کار در یک شرکت با شرایط مساوی با شهروندان عادی بلاروس مشغول به کار شوند .

*یک فرد خارجی که مجوز اقامت دائم در بلاروس را دارد می تواند با استخدام کارگران فعالیت شغلی خود را انجام دهند . اتباع خارجی با ایجاد شغل و کارآفرینی در بلاروس می توانند اقامت دائم بلاروس را بدست آورند .

*سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰ هزار یورو در بلاروس با توجه به اجازه تضمین سپرده اقامت دائم را به اتباع می دهد ، و در نهایت تابعیت کشور بلاروس را دریافت می کنند .

به افرادی که شرایط زیر را داشته باشند مجوز اقامت دائم و مجوز کار در بلاروس تعلق می گیرد :

 • افرادی که استعداد و توانایی های استثنایی دارند مانند : ورزشکاران ، دانشمندان و …
 • روحانیونی و متخصصان دینی که به انجام فعالیت های دینی در سازمان های مذهبی رسمی مشغول هستند .
 • افرادی که بعنوان سخنران یا مدرس برای مدت کمتر از ۹۰ روز برای سخنرانی ها یا آموزش در موسسات آموزش عالی، آموزش های حرفه ای پیشرفته، بازآموزی کارکنان دعوت شده اند .
 • بنیان گذاران و یا مدیران شرکت های تجاری و سرمایه گذاران خارجی ( اقامت دائم بعنوان افراد حقوقی داده می شود )
 • کارمندان دفاتر دیپلماتیک و موسسات کنسولگری معتبر در جمهوری بلاروس، نمایندگان سازمان های بین المللی، شرکت های خارجی واقع در قلمرو جمهوری بلاروس اقامت دائم بدست می آورند .
 • افرادی که بیش از ۱۵۰ هزار یورو در بلاروس سرمایه گذاری کرده اند .

اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزا کار در بلاروس :

*کلیه این اسناد باید ظرف ۱۵ روز به وزارت کشور و مهاجرت اعلام شود :

 • به دست آوردن اجازه کار از کارفرما و ارائه مدارک زیر به وزارت کشور و مهاجرت ( ارسال اسناد مورد نیاز برای اخذ شغل )
 • فرم درخواست کار ( کپی اسناد و مدارکی که نشان می دهد ثبت نام بوسیله دولت از نهاد قانونی و یا کارآفرین فردی تایید شده است )
 • قرارداد کار توسط کارفرما امضا و مهر شده باشد.
 • تاییدیه ثبت نام تجاری کشور مبدأ با شرکت های خارجی
 • ضمانت نامه ای که تایید می کند که شما توانایی ارائه کارمندان خارجی با اقامت دائم را برای ایجاد شغل دارید .
 • تایید هزینه های پرداختی و موجودی جهت ارزیابی مدارک .

اسناد مورد نیاز جهت کسب مجوز کار در بلاروس به اداره امور داخلی :

 • برنامه کاری ( برنامه ریزی درباره شغلی که می خواهید ایجاد کنید )
 • تایید هزینه پرداختی جهت ارزیابی مدارک
 • کپی از پاسپورت

تمامی این اسناد و مدارک باید طی ۱۵ روز آماده و تحویل امور خارجه کشور بلاروس داده شود که اگر تایید شد و به شما اجازه اخذ مجوز کار داده شد این مجوز برای ۱ سال معتبر است و بعد از آن دوباره باید درخواست داد .

*برای درخواست و اخذ مجوز کار در بلاروس با توجه به شرایط ویزای کار در کشور ها می توان یک job offer  نیز پیدا کرد بطوری که آگهی تبلیغی را ارائه دهیم که به گونه یاشد که یک نیروی خاص می خواهد در صورتی که واجد شرایط باشید می توانید بعد از ۳ ماه به وسیله آن آگهی و واجد شرایط بودن درخواست دهیم .

با توجه به مورد متخصص خارجی باید به کارفرما اسناد و مدارک زیر را ارسال کند  :

 • قامت دائم یا موقت و یا مجوز اقامت
 • گواهی کار
 • مدرک آموزشی لیسانس و بالاتر ( مدرکی که از نظر وزارت آموزش پرورش بلاروس مورد تایید باشد )
 • اسناد حقوقی مرب.طه دیگر (سوابق کاری ، میزان پرداخت مالیات و … )

*متقاضیان برای اخذ ویزای کار در بلاروس باید از نظر سنی نیز واجد شرایط باشند بطوری که یکی از شرایط اخذ ویزای کار بلاروس این است که متقاضی زیر ۴۰ سال باشد و بهترین سن جهت اخذ ویزای کار بلاروس ۲۵ الی ۳۵ می باشد .

در نهایت به منظور کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص راههای مهاجرت به بلاروس از جمله مهاجرت کاری به بلاروس و یا شرایط کار در بلاروس و یا راههای اخذ اقامت بلاروس و یا شرایط اخذ ویزای کار بلاروس برای یافتن موسسات کاریابی در بلاروس و آگاهی یافتن از لیست مشاغل موردنیاز بلاروس و یا قوانین مهاجرت کاری به بلاروس و شرایط اخذ ویزای کار بلاروس

پیشنهاد می نمائیم که با وکلا و مشاورین ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند با در نظر گرفتن شرایطتان شما را در مسیر صحیح و قانونی مهاجرت هدایت نمایند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ