پاسپورت سنت کیتس و بررسی آن

پاسپورت سنت کیتس
 • پاسپورت سنت کیتس و تفاوت آن با اقامت سنت کیتس
 • پاسپورت سنت کیتس و شرایط عمومی
 • پاسپورت سنت کیتس و اعتبار آن
 • پاسپورت سنت کیتس و روش های اخذ پاسپورت سنت کیتس
 • پاسپورت سنت کیتس از طریق کار
 • پاسپورت سنت کیتس از طریق تحصیل
 • پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت سنت کیتس از طریق تولد
 • پاسپورت سنت کیتس از طریق ازدواج
 • پاسپورت سنت کیتس و پناهندگی
 • پاسپورت سنت کیتس و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت سنت کیتس و مقدمه ای بر آن

پاسپورت سنت کیتس ، طرق اخذ پاسپورت سنت کیتس و دستیابی به تابعیت و شهروندی سنت کیتس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه طریقی می توانم به پاسپورت سنت کیتس دست یابم؟ میزان اعتبار پاسپورت سنت کیتس در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشور‌های جهان چقدر است؟ آیا اخذ پاسپورت سنت کیتس برای ایرانیان امکان پذیر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ پاسپورت سنت کیتس و تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده و نکات مهمی در این باب را به تفصیل مطرح می کنیم. همانطور که مستحضرید اخذ پاسپورت یک کشور به معنای اخذ تابعیت و شهروندی آن کشور می باشد. بنابر‌این اگر شخصی بیگانه موفق به اخذ پاسپورت سنت کیتس شد، همانند مردم بومی و اتباع این کشور دارای حقوق شهروندی از جمله حق رأی و مالکیت و تحصیل رایگان و … می باشد. حال سوال این است که چگونه و از چه راههایی می توان موفق به اخذ پاسپورت سنت کیتس شد. برای رسیدن به پاسخ این سوال در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پاسپورت سنت کیتس

پاسپورت سنت کیتس و تفاوت آن با اقامت سنت کیتس

اگر چه شاید از نظر خیلی ها بین داشتن اقامت یک کشور و تابعیت آن کشور تفاوتی نباشد اما از نقطه نظر علم حقوق بین الملل، این مباحث کاملا از هم تفکیک شده اند و هر کدام تعریف خاص خودش را دارد. در ابتدا باید گفت که شما می توانید از یکی از روش های تولد، ‌ازدواج، کار، سرمایه گذاری و تحصیل و پناهندگی به کشور‌های خارجی مهاجرت کنید. اقامت به طور کلی به دو دسته موقت و دائم دسته بندی می شود. بعنوان مثال اگر شخصی قصد تحصیل در سنت کیتس را داشته باشد، باید برای اقامت خود به منظور تحصیل در این کشور، ویزای تحصیلی بگیرد و ویزای تحصیلی او نیز بسته به مدت زمان طول دوره کالج یا دانشگاه صادر خواهد شد بدین معنی که متقاضی پس از پایان دوره تحصیلی اش به کشور خود باز می گردد. لذا اقامت تحصیلی، یک اقامت موقت است.

وقتی شما برای مهاجرت کاری به سنت کیتس اقدام می کنید. ویزای کاری شما نیز به مدت طول اقامت کاری شما صادر می شود. درست است که اقامت کاری،‌ نیز در ظاهر یک اقامت موقت است اما قابل تمدید است. به این معنی که اگر کارفرمای شما در کشور سنت کیتس تمایل داشته باشد که مجددا با شما قرارداد کاری ببندد، مجوز اقامت شما برای کار در سنت کیتس تمدید می شود. لذا اگر به مدت ۵ سال بتوانید به همین صورت در سنت کیتس به کار و کسب درآمد مشغول بوده و به دولت این کشور مالیات پرداخت کنید، می توانید از اقامت موقت به اقامت دائم برسید و در واقع برای شما کارت اقامت دائم صادر می شود. پس از اخذ کارت اقامت دائم تحت شرایطی خاص که طی آن ضمن ارتکاب هیچ جرم و سوء پیشینه ای با زبان و فرهنگ مردم این کشور آشنا شده و خو گرفته باشید می توانید به تابعیت سنت کیتس دست بیابید.

پس متقاضی اخذ پاسپورت سنت کیتس در حالت عادی باید ابتدا مجوز اقامت موقت، سپس مجوز اقامت دائم را اخذ نماید تا به تابعیت و شهروندی این کشور دست یابد. البته در روش تولد و سرمایه گذاری می توان سریع تر به تابعیت و شهروندی سنت کیتس رسید که در ادامه به تفصیل در مورد آن بحث خواهیم کرد.

پاسپورت سنت کیتس و شرایط عمومی

سنت کیتس ( Saint kitts ) یکی از جزیره‌های دوگانه کشور سنت کیتس و نویس است که در دریای کارائیب واقع شده‌است. سنت کیتس، که به صورت رسمی بعنوان جزیره سنت کریستوفر شناخته می شود، جزیره ای در وست ایندیا است. ساحل غربی سنت کیتس با دریای کارائیب و ساحل شرقی  آن با اقیانوس اطلس هم مرز است. سنت کیتس با جزیره همسایه خود ( یعنی نویس Nevis ) یک کشور به اسم فدراسیون سنت کیتس و نویس را تشکیل می دهند. سنت کیتس و نویس با یک کانال کم عمق به طول ۳ کیلومتر (۲ مایل) به نام “The Narrow” از هم جدا شده اند. سنت کیتس در اواسط دهه ۱۶۲۰ به اولین خانه کارائیبی برای کلنی های بریتانیا و فرانسه تبدیل شد. سنت کیتس و نویس تا زمان اعلام استقلال خود یعنی تا تاریخ ۱۹ سپتامبر۱۹۸۳ عضوی از وست ایندیای بریتانیای کبیر بود. مساحت سنت کیتس ۲۶۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود  ۵۲۰۰۰  نفر می باشد که اکثریت آنها از صحرای آفریقا هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و نرخ سواد تقریبا ۹۸٪ است. پایتخت این کشور شهر باستر (‌ Basseterre ) است و  ساکنان این جزیره خود را کیتیتیان ( Kittitians ) می نامند.

واحد پول سنت کیتس و نویس دلار کارائیب شرقی است که هر دلار آمریکا برابر ۲٫۷ دلار کارائیب شرقی بوده و این نرخ ثابت است. دلار آمریکا به طور گسترده ای در اقتصاد دلار کارائیب شرقی پذیرفته می شود. اگر چه تعداد و تراکم استراحتگاه ها در سنت کیتس نسبت به سایر کشور‌های دریای کارائیب کمتر است، اما صنعت گردشگری یکی از منابع عمده و در حال رشد برای این جزیره است. علاوه بر گردشگری، حمل و نقل، کشاورزی شکر، تولید و ساخت و ساز دیگر بخش های سنت کیتس را تشکیل می دهد.

سنت کیتس برروی نقشه

به منظور اخذ پاسپورت کشور‌ها بوسیله تولد، قانونی مدنی هر کشور به طور کلی از دو قاعده خون یا خاک پیروی می کنند. بر اساس قاعده خاک، چنانچه کودکی در خاک یک کشور متولد شود ( صرف نظر از ملیت و تابعیت والدین او ) به وی پاسپورت یا تابعیت آن کشور اعطاء می گردد. آمریکا و کانادا دو نمونه از کشور‌هایی هستند که از قاعده خاک در اعطای پاسپورت از طریق تولد پیروی می کنند. برخی دیگر از کشور‌ها از جمله اکثر کشور‌های اروپایی از قاعده خون در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند. بر اساس قاعده خون، اگر کودکی صرفا در خاک کشور به دنیا بیاید، سبب اعطای تابعیت نمی شود، در واقع این نژاد، ملیت و تابعیت والدین اوست که در اعطای تابعیت به کودک موثر است. لذا صرف تولد یک کودک در خاک کشوری که در اعطای تابعیت از قانون خون پیروی می نماید، برای اخذ تابعیت کافی نبوده و باید حداقل یکی از والدین او تبعه آن کشور باشد. بر اساس قانون مدنی کشور سنت کیتس اعطای تابعیت از طریق تولد بر اساس قاعده خاک است. توضیحات بیشتر در ادامه مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می گردد.

پاسپورت سنت کیتس و اعتبار آن

یکی از مهمترین شاخص هایی که متقاضی پاسپورت، تابعیت و شهروندی یک کشور باید حتما مد نظر خود قرار دهد، اعتبار پاسپورت آن کشور و آزادی سفر برای دارنده آن پاسپورت در بین سایر کشور‌های دنیاست. به گزارش وبسایت passport index پاسپورت سنت کیتس و نویس در رده ۲۳ از رنکینگ بین المللی پاسپورت های جهان قرار دارد و شما با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به ۱۳۴ کشور از کشور‌های دنیا بدون ویزا ( چه ویزای کشور مبدا و چه ویزای کشور مقصد ) مسافرت داشته باشید که از بین این ۱۳۴ کشور، تنها ۳۴ کشور نیاز به اخذ ویزای ورود کشور مقصد ( arrival visa ) هست.

اعتبار پاسپورت سنت کیتس

 کشور‌هایی که می توانید با داشتن پاسپورت سنت کیتس و نویس بدون نیاز به ویزا به آن ها سفر کنید عبارتند از : همه کشور‌های اروپایی عضو اتحادیه شینگن، سوئیس، انگلستان، ایرلند که در جدول زیر همه این کشور‌ها ارائه شده است :

Andorra
Anguilla
Antigua and Barbuda
Argentina
Aruba
Austria
Bahamas
Bangladesh
Barbados
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Botswana
British Virgin Islands
Bulgaria
Cambodia
Cape Verde Islands
Cayman Islands
Chile
Colombia
Comoros Islands
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Estonia
Fiji
Finland
France
French Polynesia
Georgia
Germany
Gibraltar
Greece
Grenada
Guatemala
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong (SAR China)
Hungary
Iceland
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Jamaica
Kenya
Kiribati
Korea
Kosovo
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao (SAR China)
Macedonia (FYROM)
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Malta
Mauritius
Micronesia (Federated States of)
Monaco
Montserrat
Mozambique
Myanmar
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
New Caledonia
Niue
Norway
Palau Islands
Panama
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Romania
Samoa
San Marino
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovak Republic
Slovenia
Solomon Islands
Spain
St. Lucia
St. Vincent and the Grenadines
Suriname
Sweden
Switzerland
Tanzania
Timor Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Uganda
United Kingdom
Vatican City
Vanuatu
Venezuela
Zambia
Zimbabwe

پاسپورت سنت کیتس و روش های اخذ پاسپورت سنت کیتس

قوانین شهروندی کشور سنت کیتس بر اساس قانون اساسی این کشور تعریف شده و روش های اخذ شهروندی و تابعیت سنت کیتس در تاریخ استقلال این کشور مورخ ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۳ به صورت دسته بندی های مختلفی به تصویب رسیده اند. لذا متقاضی اخذ پاسپورت سنت کیتس ، می بایست که شامل دسته بندی های زیر باشد:

 • اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق تولد

  کشور سنت کیتس تابع اصل خاک است یعنی فرزند میتواند با تولد در خاک سنت کیتس به آسانی تابعیت آن را بدست آورد و از تمام منافع آن بهره مند گردد. توضیحات بیشتر در ادامه مقاله ارائه شده است.

 • اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق تبار و نیاکان

  اگر فردی بعد از تاریخ استقلال سنت کیتس در خارج از خاک این کشور به دنیا آمده باشد، در حالیکه یکی از والدین او تبعه سنت کیتس بوده باشد، به وی تابعیت سنت کیتس تعلق خواهد گرفت.

 • اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق خو گرفتن با مردم این کشور

  اگر فردی پس از ۵ سال اقامت قانونی در سنت کیتس موفق به اخذ مجوز اقامت دائم این کشور شود، پس از گذاراندن مدتی دیگر به شرط اینکه با زبان و فرهنگ مردم بومی این کشور خو گرفته و در آنان آمیخته ( Naturalized ) شده باشد. صلاحیت اخذ تابعیت و  شهروندی سنت کیتس را خواهد داشت و می تواند بدون نیاز به لغو تابعیت قبلی برای اخذ پاسپورت سنت کیتس درخواست بدهد.

 • اخذ پاسپورت سنت کیتس و تابعیت مضاعف

  داشتن تابعیت مضاعف برای دارندگان پاسپورت سنت کیتس منع قانونی ندارد، بدین معنی که افراد بومی این کشور می توانند به صورت قانونی برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور دیگر اقدام کنند. افراد بیگانه نیز مجازند ضمن حفظ تابعیت و پاسپورت قبلی، برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایند.

متقاضیان اخذ پاسپورت سنت کیتس، علاوه بر طرق فوق که در قانون شهروندی سنت کیتس آمده است می توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی برای این امر اقدام کنند. ما در این مقاله به بررسی روش های مذکور پرداخته و به دیدی مناسب از اینکه کدام روش مناسب شماست ارائه می دهیم.

پاسپورت سنت کیتس از طریق کار

برای دریافت مجوز کار سنت کیتس همانند اکثر کشورها باید دعوتنامه کاری از یک کارفرمای معتبر در کشور سنت کیتس، دریافت نمایید. کارفرما می بایست در  ابتدا ۶ ماه در کشور سنت کیتس شغل مورد نظر را آگهی کند و پس از آنکه هیچ متقاضی واجد شرایطی وجود نداشت می تواند برای متقاضی خارج از کشور دعوتنامه ارسال کند. پس از آنکه متقاضی با ویزا وارد کشور سنت کیتس شد می تواند پس از دریافت اقامت دائم (که خود نیز نیاز به طی کردن یک سری مراحل قانونی دارد) و اقامت در آن کشور به مدت ۵ سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت سنت کیتس اقدام نماید.

جدای از پروسه اخذ مجوز کار سنت کیتس، باید اطلاعات قابل قبول در مورد شرایط کار در این کشور به دست آورده و آنها را مورد بررسی قرار دهید. از شاخص های کار و داشتن زندگی اقتصادی مناسب در هر کشوری می توان به نرخ بیکاری، میزان حقوق، شاخص قیمت مصرف کننده ( CPI ) ، نرخ تورم، ثبات شغلی، مشاغل مورد نیاز آن کشور و … اشاره کرد. ما در این مقاله بعلت دور نشدن از موضوع اصلی تنها به بررسی نرخ تورم در کشور سنت کیتس اکتفا می کنیم.

در سال ۲۰۱۷ نرخ تورم در سنت کیتس و نویس ۰ درصد بود. اگر چه نرخ تورم سنت کیتس و نویس در سال های اخیر به طور قابل توجهی نوسان داشته است، اما به طور کلی این نرخ از سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ در کشور سنت کیتس رو به کاهش بوده تا اینکه نهایتا در سال ۲۰۱۷ به ۰ درصد رسیده است. در زیر نمودار نرخ تورم سنت کیتس در بیش از سه سال اخیر را مشاهده می کنید :

نمودار نرخ تورم سنت کیتس

همچنین جدول نرخ تورم در سنت کیتس را در ادامه می توانید مورد بررسی قرار دهید :

جدول نرخ تورم سنت کیتس

لذا هرچند نوسانات نرخ تورم در کشور سنت کیتس قابل توجه بوده اما می توان با تکیه بر این نرخ تورم پایین به پیدا کردن کار و شرایط کاری و حقوقی خوب در این کشور امیدوار بود.

 شایان ذکر است که متقاضیان کار در سنت کیتس باید مدارک مورد نیاز و جوابیه تست ایدز از یک موسسه پزشکی معتبر را ضمیمه فرم درخواست مجوز کار خود نمایند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ مجوز کار سنت کیتس می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

پاسپورت سنت کیتس از طریق تحصیل

پاسپورت گرانادا از طریق تحصیل

در کشور سنت کیتس تعدادی دانشگاه وجود دارد و از بین این دانشگاه ها، دو دانشگاه دو دانشگاه نسبت به بقیه مطرح هستند:

 • کالج کلارنس فیتزروی برانت
 • دانشگاه بین المللی مطالعات عالی
 • دانشگاه بین المللی علوم بهداشت و سلامت
 • دانشگاه پزشکی آمریکاس
 • دانشکده دامپزشکی دانشگاه Ross
 • دانشگاه بین المللی پرستاری Ross
 • دانشگاه سنت ترزا (سنت کیتس)
 • دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی
 • دانشگاه وست ایندیا - پردیس سنت کیتس
 • دانشکده پزشکی دانشگاه Windsor
 • دانشگاه پانامریکای طب طبیعی ( Monastic / on Line )
 • دانشگاه بین المللی علوم سلامت (‌ International University Of The Health Sciences )

  IUHS با هدف رفع کمبود جهانی، توزیع نابرابر و نمایش جمعیت شناختی، متخصصان مراقبت های بهداشتی، به ویژه در مراقبت های اولیه، از یک راه حل نوآورانه و کم هزینه برای تبدیل تجربه یادگیری و اقتصاد اساسی آموزش پزشکی استفاده می کند. مأموریت این دانشگاه شامل تعریف مجدد آموزش پزشکی است تا آن را با نیازهای جامعه امروز و در آینده مرتبط سازد. در واقع، مأموریت دانشگاه پاسخی است به این سوال که “چگونه می توانیم نسل جدید پزشکان را آموزش و سپس پرورش دهیم تا آنها را آماده ارائه مراقبت های بهداشتی در قرن ۲۱ در یک دنیای سریع و متفاوت کنیم؟” . شعار دانشگاه IUHS  “servitium communitatis mundi” به معنای « در خدمت جامعه جهانی » می باشد که طی آن تلاش می شود که نوآوری و تغییر در آموزش پزشکی به صورت جهانی به کار گرفته شود. هزینه ۴ سال تحصیلات دانشگاه IUHS و شهریه آن برای ۴ سال مدرسه پزشکی ۸۰ هزار دلار می باشد.

  دانشگاه UMHS در سنت کیتس

 • دانشگاه پزشکی و علوم بهداشت و سلامت ( University of Medicine and Health Sciences )

  UMHS درمان و آموزش پزشكي به سبک كارائيب را جهت ارتقاء نيازهاي فردي دانش آموزانش عرضه مي كند. دانشگاه پزشکی و علوم بهداشت و سلامت سنت کیتس برای تعالی تلاش می کند و با تمرکز بر روی اندازه های کوچک کلاس و نگهداری دانش آموختگان در سطح بالای کیفیت آموزش، دستیابی به نتایج فوق العاده، دانش آموزان را در رسیدن به رویاهای خود یاری می دهد.

  دانشجویان در طی چهار ترم اول، برنامه آموزشی علوم پایه خود را در پردیس UMHS در جزیره سنت کیتس تکمیل می کنند. دانش آموزان خود را در یک مدل محیط یادگیری خواهند یافت که استانداردی به روز برای آموزش پزشکی مدرن را تعیین می کند. محوطه و کمپ دانشگاهی UMHS یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین کمپ های دانشگاهی را اداره می کند. این دانشگاه دارای پیشرفت های تکنولوژیکی در زمینه آموزش بهداشت است. محوطه بیسیم و دسترسی نامحدود به اینترنت یک عنصر کلیدی است برای اطمینان از این که دانشجویان آماده به انجام برنامه آموزشی خود خواهند بود. در طول فرایند یادگیری بر استفاده و درک نرم افزارهای آموزشی و یادگیری خودکار تاکید می شود. همه کلاس ها و آزمایشگاه ها با دستگاه های صوتی و تصویری پیشرفته مجهز شده اند و دانش آموزان با دسترسی بیسیم امکان ارائه پاورپوینت و یادداشت در کلاس دارند. برای به حداکثر رساندن یادگیری، دانش آموزان موظفند که لب تاپ یا تبلت را با خود به کلاس بیاورند.

  دانشگاه UMHS سنت کیتس

لازم به ذکر است که دوره های آموزشی در هر دو دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در صورت علاقه به تحصیل در سنت کیتس می توانید با تماس با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری

اگر بخواهیم صادقانه و از همان اول حقیقت را در مورد سرمایه گذاری در سنت کیتس را بدانید، مهم ترین نکته این است که بنا بر ادعای وب سایت رسمی stkitts-citizenship.com   ، کشور سنت کیتس متقاضیان سرمایه گذاری ایرانی یا افغانی ( صرف نظر اینکه در کجای دنیا زندگی می کنند ) را به منظور شرکت در برنامه اعطای شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری خود منع کرده است و از قبول آن ها سر باز می زند. اطلاعات زیر نیز به منظور آگاهی هر چه بیشتر شما عزیزان برای مقایسه این برنامه سرمایه گذاری با برنامه های سرمایه گذاری کشور‌های دیگر ارائه می گردد.

کشور سنت کیتس چندی پس از اعلام استقلال خود، برنامه دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری را با هدف جذب سرمایه گذاران در توسعه پروژه های اقتصادی کشور و به خصوص صنعت تولید شکر ایجاد نمود این برنامه از مطمئن ترین برنامه های مهاجرتی به این کشور و اخذ تابعیت آن می باشد و متقاضی از این طریق ظرف مدت حدود ۸ ماه تابعیت و پس از آن پاسپورت سنت کیتس را برای خود و خانواده اخذ خواهد کرد. شرایط سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس به شرح ذیل است :

 • متقاضی اصلی بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
 • کل متقاضیان از نظر پیشینه و مسایل پزشکی کاملا بررسی شوند
 • متقاضیان از طریق نمایندگی رسمی اقدام نمایند

برنامه سرمایه گذاری  در سنت کیتس به دو صورت می باشد :

 • سرمایه گذاری در پروژه املاک و مستغلات

  ملکی که متقاضی خریداری می کند، می بایست دارای مبلغی به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار آمریکا و همچنین در یکی از نواحی توسعه یافته که قبلا  توسط دولت تایید شده است واقع شده باشد. به ازای هر متقاضی سرمایه گذاری در سنت کیتس مبالغ زیر بایستی پرداخت گردد :

  • ۳۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
  • ۱۵ هزار دلار آمریکا برای همسر متقاضی
  • ۱۵ هزار دلار آمریکا برای افراد کمتر از ۱۸سال
  • ۳۵ هزار دلار آمریکا برای افراد بزرگتر از ۱۸ سال

  لازم بذکر است ملک خریداری شده باید حداقل ۵ سال حفظ گردد.

 • کمک به صنایع شکر (SIDF )‌

  متقاضیان، علاوه بر گزینه شرکت در برنامه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سنت کیتس، گزینه دیگری با عنوان کمک اقتصادی به صنایع شکر سنت کیتس را در پیش رو دارند. مبالغ زیر بایستی پرداخت شود:

  • ۲۰۰ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
  • ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده چهار نفره (همسر و دو فرزند)
  • ۳۰۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده شش نفره (همسر وچهار فرزند)
  • ۴۰۰ هزار دلار آمریکا برای خانواده هفت نفره یا بیشتر
  • همچنین ۳۵ هزار دلار آمریکا به ازای هر فرزند بین ۱۸ تا ۲۵ سال باید پرداخت گردد

  لازم به ذکر است که مبالغ فوق غیر قابل بازگشت می باشند.

در برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت سنت کیتس، متقاضیان برای اخذ تابعیت برای فرزندان ۱۸ تا ۲۵ سال خود بایستی اثبات نمایند که به والدینشان وابسته بوده یا اینکه تحصیلات تمام وقت دارند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

پاسپورت سنت کیتس از طریق تولد

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

به طور کلی اگر کودکی در خاک سنت کیتس از پدر و مادر نامعلوم به دنیا آمده باشد به وی تابعیت این کشور تعلق می گیرد.

برای افرادی که قبل از تاریخ استقلال سنت کیتس در خاک این کشور به دنیا آمده باشند به صورت اتوماتیک شهروندی پذیرفته نمی شود. اما برای کودکی که بعد از تاریخ مذکور در خاک این کشور متولد شده باشد، صرف نظر از ملیت و تبعیت والدین او، به عنوان شهروند این کشور شناخته شده و  به وی تابعیت و پاسپورت سنت کیتس تعلق خواهد گرفت.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

پاسپورت سنت کیتس از طریق ازدواج

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

شخصی که با تبعه و شهروند سنت کیتس ازدواج می نماید می تواند با ارائه مدارک لازم و پس از طی پروسه قانونی به اخذ تابعیت و پاسپورت سنت کیتس دست پیدا کند. به فرد در ابتدا اقامت دائم داده می شود و پس از طی  ۵سال اقامت می تواند به پاسپورت سنت کیتس دست یابد. البته نکته مهمی در اینجا لازم به ذکر است که با ازدواج زن خارجی با مرد سنت کیتس زن می تواند اقامت و تابعیت سنت کیتس را بدست آورد اما با ازدواج مرد خارجی با زن تبعه ی سنت کیتس مرد تابعیت واقامت سنت کیتس را اخذ نخواهد کرد.

حداقل سن ازدواج در سنت کیتس ۱۸ سال است، در صورتی که متقاضی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد، باید یکی از والدین رضایت خود را اعلام نماید تا شخص بتواند بصورت قانونی ازدواج کند. افراد متقاضی ازدواج در سنت کیتس باید ازدواج خود را در سنت کیتس ثبت نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

پاسپورت سنت کیتس و پناهندگی

پاسپورت انگلستان و پناهندگی

به طور کلی پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل مذهبی، سیاسی، نژادی، دین، عقاید اجتماعی خاص و … ترس از آزار، اذیت، شکنجه و یا حتی مرگ در صورت بازگشت به کشور خودش را دارد. فرد پناهنده غالبا به دنبال شرایط بهتری برای زندگی است ولی شرایط جانبی و مواردی که در آینده برایش پیش خواهد آمد را در نظر نمی گیرد. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی و همچنین مشاوره ای در راستای آن ندارد و این مطالب صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاع شما در خصوص خطرات و مضرات پناهندگی نگارش شده است.

سنت کیتس و نویس از سال ۲۰۰۲ یک دولت عضو کنوانسیون  سال ۱۹۵۱ مربوط به وضعیت پناهندگان ( کنوانسیون ژنو ) است، اما هنوز موافقت خود را با پروتکل ۱۹۶۷ این کنوانسیون اعلام نکرده است. این کشور همچنین به کنوانسیون ۱۹۵۴ مربوط به وضعیت افراد فاقد تابعیت و به کنوانسیون ۱۹۶۱ مرتبط با افراد بی سرزمین و آوار ملحق نشدە است. سازمان ملل متحد تنها به اطلاعات اندکی در مورد تابعیت و تعداد افرادی که بدون هیچ مدرک هویتی به سمت سنت کیتس ترانزیت می شوند، دسترسی دارد، اما همان اطلاعات اندک نیز حاکی از آن است که این کشور ممکن است در برخی اوقات به عنوان یک نقطه حمل و نقل برای اتباع هائیتی در مسیر رفتن به سرزمین های فرانسه از گوادلوپ و یا مارتینیک باشد. گفتنی است که به علت حجم مسافری که در حوزه دریای کارائیب در نقطه ترانزیتی سنت کیتس در بیشتر اوقات وجود دارد، امکان شناسایی پناهندگان به راحتی وجود ندارد.

در حال حاضر،  کمیساریای سازمان ملل متحد آگاە است کە در سنت کیتس و نویس اقدامات لازم جهت اجرای پروتکل  ۱۹۶۷ صورت نگرفته است تا با تمرکز بر توسعه قوانین پناهندگی در این کشور، به اجرای مکانیسم هایی برای شناسایی و ثبت نام پناهجویان و تصمیم گیری کردن درمورد تقاضای پناهندگیشان بپردازند.

گفتنی است که پناهندگی یکی از پر خطر ترین راههای اخذ پاسپورت سنت کیتس است که دارای آینده ای نامشخص و تاریک می باشد و موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در پناهندگی و مشکلات آن

پاسپورت سنت کیتس و وکیل معتبر برای امور مهم

از آنجایی که مهاجرت به هر کشوری و داشتن پاسپورت و تابعیت آن کشور مقوله ای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای آینده شما و خانوادتان می باشد، ‌لذا یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکات، در این زمینه این است که  باید از یک وکیل مهاجرتی مجرب و متخصص کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که در این مسیر، همواره افراد سودجویی وجود دارند که ممکن است از عدم آگاهی شما سوء استفاده نمایند و ضمن اخذ مبلغ زیاد، شما را به راهی ناصحیح راهنمایی کنند. پیشنهاد ما به شما این است  که جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت سنت کیتس یا دیگر کشورها، حتما با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از تمامی نکات و موارد اخذ پاسپورت کشور مورد نظرتان، به خوبی آگاهی پیدا کنید. لذا هر‌چند که داشتن پاسپورت سنت کیتس از آزادی سفر و اعتبار خاصی برخوردار است اما مهاجرت به این کشور دارای نکاتی است که در صورت عدم آگاهی از آنها ممکن است درگیر مسائلی خاص شده یا به درد سر بیفتید یا سرمایه تان را از دست دهید.

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت سنت کیتس و سخن پایانی

پاسپورت سنت کیتس ، طرق اخذ پاسپورت سنت کیتس و دستیابی به تابعیت و شهروندی سنت کیتس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. جدای از اینکه زمزمه هایی به گوش می رسد که دولت سنت کیتس به طور کلی اعطای پاسپورت این کشور را به متقاضیان ایرانی ممنوع کرده است، شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت سنت کیتس کار بسیار راحتی نیست و نیاز به تحقیق و مشاوره فراوان دارد . شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در باب شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت سنت کیتس با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در دفاتر ایران و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و ضمن مشورت علمی و دقیق با مشاورین و وکلای خبره اطلاعات لازم را بدست آورید . امیدواریم که این مقاله پاسخ تمام سوالات شما در زمینه اخذ پاسپورت سنت کیتس را داده باشد، اما چنانچه هنوز سوالی در این زمینه دارید، می توانید آن را در قسمت دیدگاه های همین مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ