سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه یکی از طرق اخذ اقامت در کشور فرانسه می باشد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به جهت کسب تجربه و کار به دنبال راهی برای سهل الوصول در باب اخذ اقامت در فرانسه هستند. موسسه مشاوره ای mie در این مقاله به این دسته از متقاضیان عرض می نماید

که سرمایه گذاری در فرانسه به چند دسته تقسیم می شود که یکی از آنها راه اندازی یک تجارت است و یا یکی دیگر از این طرق ثبت شرکت و اداره  آن می باشد که پس مدتی کار و سود دهی و پرداخت مالیاتهای مربوطه به دولت فرانسه منجر به اخذ اقامت می شود که با عنوان اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است که ما در ذیل در این مقاله درباره شرایط آنها صحبت خواهیم کرد.

ثبت شرکت در فرانسه

به طور کلی امروزه بحث مهاجرت به خارج از کشور و سرمایه گذاری در تجارتهایی که شاید در ذهن آن افرادی که متقاضی هستند؛ فضای رشد مالی بیشتری را کسب می نماید بسیار زیاد شده است برای مثال اگر یک شخصی دارای سرمایه ای می باشد تمایل بسیار زیادی به سرمایه گذاری در خارج از ایران می باشد و در این مسیر هزینه هایی را صرف می نماید.

البته بسیاری از افرادی که چندین بار به کشورهای اروپایی از قبیل فرانسه سفر کرده اند قواعد تجارت در اروپا را تا حدودی یاد گرفته اند. اما افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت در فرانسه و یا سرمایه گذاری در فرانسه می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند.

با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری در کشور فرانسه و ثبت شرکت در فرانسه دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه؛ رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

البته به طور کلی ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور فرانسه یک عمل حقوقی است و نیاز به حضور یک وکیل یا حقوقدان کاملا ملموس می باشد و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل ثبت شرکت از جمله ثبت برند، پرداخت مالیات و…. در کنار شخص باشد که مبادا آثار منفی حقوقی بر شما بار شود.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه یک سری قواعد و قوانین خاص من جمله هزینه پرداختی که برای این امور باید پرداخت شود کاملا مشخص و ثابت می باشد که شما می توانید با مراجعه به سایت دولت این کشور مراجعه فرمایید می توانید از ین قواعد و قوانین مطلع شوید. همچنین شما می توانید با مشاورین زبده موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و از این قواعد و قوانین مطلع شوید.

در دهه گذشته فرانسه در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار فعال بوده، که افراد زیادی با برندهای مختلف از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در فرانسه به این کشور به همراه خانواده خود مهاجرت نموده اند. در حال حاضر از دو طریق می توان برای سرمایه گذاری در فرانسه اقدام نمود.

نوع اول آن که ختم به اخذ ویزای تجاری کشور فرانسه می شود بدین صورت است که شخص با ثبت یک شرکت ویزای بلند مدت تجاری گرفته و می توان بین کشور خود و فرانسه در رفت و آمد باشند که در این صورت شخص با هر بار ورود به کشور فرانسه دیگر نیازی به اخذ روادید نخواهند داشت. برای مثال شخص می تواند با اخذ یک ویزای کوتاه مدت دو ساله فرد می تواند به راحتی تردد کند. همچنین متقاضی حتما باید اتباع فرانسوی را در شرکت خود استخدام نماید و ماهیانه ۲۵۰۰ تا ۲۰۰۰  یورو حقوق به آنها پرداخت نماید و مالیات بپردازد.

متقاضی اصلی اگر همراه با خود داشته باشد (که این همراه شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد) می توانند حین فعالیتهای متقاضی اصلی به کشور فرانسه و کشورهای حوزه شنگن جهت مسافرت و یا تحصیل در دانشگاهها و مدارس اقدام نمایند. همچنین آنها از یک سری حقوق شهروندی فرانسه هم بهرهمند خواهند بود.

یکی از سوالات مهم در این باب این می باشد که آیا خانواده متقاضی کننده اصلی اجازه ورود به بازار کار و یا مشغول شدن در شرکت متقاضی اصلی را خواهند داشت یا خیر؟ به عنوان دیگر آیا همراه اجازه کار خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفت همراهان متقاضی کننده اصلی اجازه ورود به بازار کار به صورت مستقیم را ندارند اما آزاد هستند توامان به دنبال اخذ یک تخصص و یا شغل باشند و در صورتی که کارفرمایی را بتوانند بیابند که تمایل به استخدام آنها داشته باشد با اخذ ی نامه از کارفرما و ارائه به اداره مهاجرت می توانند وارد بازار کار شوند و با اشتغال به کار و پرداخت مالیات اخذ اقامت دائم نمایند. که این پروسه برای همراهان می باشد و جدای از پروسه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه می باشد.

همچنین برای متقاضی کننده اصلی این ویژگی موجود است که برای اخذ ویزای دیگر کشورهای اروپایی و غیره راحت تر می تواند اقدام نمایند چرا که ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در فرانسه به نوعی اعتبار محسوب می شود. برای ثبت شرکت شخص حداقل سن قانونی را باید دارا باشد و حداکثری هم برای این امر وجود ندارد.

نوع دیگر سرمایه گذاری در فرانسه خرید یک شغل در این کشور می باشد که متقاضی باید یک بار به صورت توریستی سفری به این کشور داشته باشد و در باب محل اجرای تجارت خود که باید اجاره یا خریداری نماید و همچنین نوع تجارتی که می خواهد انجام دهد اطلاعاتی را کسب نماید و به کشور خود بازگردد و از کشور خود ادامه فرآیند سرمایه گذاری خود تکمیل نمایند اقامت فرانسه را اخذ نمایند.

تفاوت این نوع سرمایه گذاری با ثبت شرکت در مدت ویزا می باشد چرا که در این نوع از سرمایه گذاری ویزای یک ساله برای شخص صادر می شود که می تواند آن را سال به سال تمدید نماید. و متقاضی می تواند در فرانسه بماند و با پرداخت مالیات بعد چند سال اخذ اقامت دائم نماید.

برای ثبت شرکت در فرانسه نیازمند سرمایه به میزان ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو می توان اقدام نمود اما با اخذ وکیل در این باب ممکن است این مبلغ به میزان۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو هم برسد. اما به دلیل این که موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در امور مهاجرتی متخصص می باشد می توانیم به شما متقاضیان ثبت شرکت در فرانسه این نوید را بدهیم که که می توانیم کار شما را در این باب فول گارانتی نماییم.

همچنین در نوع دوم از سرمایه گذاری در فرانسه که به خرید شغل منتج می شود نیازمند سرمایه ای حداقل به میزان ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار یورو  می باشید.

اگر شما متقاضی ثبت شرکت در فرانسه و یا سرمایه گذاری در فرانسه هستید اما شرایط لازم را ندارید لازم است بدانید کشورهای دیگری هم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت وجود دارد. کشورهایی مانند اتریش، اسلواکی و …. و همچنین طرق راحت تری هم برای اخذ اقامت و مهاجرت موجود می باشد. چرا که به دلیل نظام حقوقی کشور فرانسه که civil law می باشد و جزو کشورهای مهاجر پذیر     نمی باشد اخذ اقامت در این کشور دشوار می باشد.

نهایتا اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در فرانسه هستید و سوالاتی در باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهرهمند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه را برای خود برگزینید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه
به این نوشته امتیاز دهید
1 پاسخ
  1. رضا مقصود
    رضا مقصود گفته:

    سلام رضا هستم طبعه افغان اقامت دایمی فرانسه را تازه گرفتم قصد ثبت شرکت تجاری واردات صادارت را دارم نیازمند شدی به مشاوره و وکیل تجاری برای کل پروژه ثبت شرکت در پاریس هستم .اگه وکیل خوبی را به من معرفی کنین ممنون میشوم منتظر جواب شما هستم بای

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *