سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در فنلاند و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در فنلاند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در فنلاند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در فنلاند و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در فنلاند و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در فنلاند و سخن پایانی

سرمایه گذاری در فنلاند و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در فنلاند و همچنین اخذ اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند و همینطور راههای سرمایه گذاری در فنلاند در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد . شرایط سرمایه گذاری در فنلاند به چه صورت است؟ آیا اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است ؟ سرمایه گذاری در فنلاند از راههای مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند می باشد و دارای نکات مهم و ظریفی می باشد که باید با دقت کامل وارد این پروسه شد . در این مقاله از جهات مختلف و نقطه نظرات متفاوت به این بحث پرداخته ایم . از آنجایی که کشور فنلاند جزء کشورهای ثروتمند اروپایی و عضو حوزه شنگن و حوزه اسکاندیناوی می باشد مقصدی مناسب و پرطرفدار برای سرمایه داران و افراد مختلف جهت سرمایه گذاری می باشد. موسسه حقوقی ملک پور در خصوص سرمایه گذاری در فنلاند دارای کاملترین و جامع ترین اطلاعات می باشد .

سرمایه گذاری در فنلاند از گزینه های مهاجرت به فنلاند است که امروزه متقاضی بسیاری دارد . باید در نگاه اول به شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند و همینطور قوانین و راه های سرمایه گذاری در فنلاند و از همه مهمتر مقدار سرمایه موردنیاز جهت سرمایه گذاری در فنلاند و اقدامات لازم برای سرمایه گذاری در فنلاند و در ادامه شرایط و قوانین اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاندو طرح بیزنس پلن در فنلاند  نگاه بسیار عمیقی داشته باشیم و تمام مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در فنلاند را در کنار طرق مهاجرتی دیگر ازجمله تحصیل در فنلاند ، ثبت شرکت در فنلاند ، ویزاهای توریستی فنلاند ، شرایط مالیاتی کشور فنلاند و قوانین و شرایط بازار اقتصادی و تجاری فنلاند و سایر قوانین مهاجرتی این کشور را به صورت کامل در نظر بگیرید .

در این مقاله در مورد قوانین سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط سرمایه گذاری در فنلاند صحبت خواهد شد . سرمایه گذاری در فنلاند هم مانند سرمایه گذاری در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا قواعدی مشخص دارد که در این زمینه موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی ام آی ای اتریش تمام تلاش خود را داشته است تا کاملاً قوانین مهاجرتی فنلاند را بدانید و قبل از هر اقدامی از مشاوره رایگان تلفنی ما در خصوص شرایط اخذ اقامت دائم فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند  و همچنین مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری بهره مند شوید .

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در فنلاند انتخابی برای سرمایه ­گذاران خارجی است که مایل به نقل مکان به یک کشور دیگر هستند. با توجه به همسایگان بزرگتر، فنلاند هشتمین کشور بزرگ در اروپا است. شهر بزرگ هلسینکی، همچنین به عنوان منطقه کلان شهر و پایتخت فنلاند شناخته می­شود. شهرهای دیگر فنلاند شامل اسپو ، وانتا و کاونیااینن می­شود. از جمعیت فنلاند (۵٫۱ میلیون نفر)، ۱٫۱ میلیون نفر در هلسینکی زندگی می­کنند. این کشور دارای یکی از بالاترین رتبه بندی­ های ملی برای درآمد سرانه، آموزش، کیفیت زندگی و رقابت اقتصادی در جهان است و کشور را به عنوان یک گزینه عالی برای سرمایه­ گذاران بالقوه فراهم می­سازد . واحد پول فنلاند یورو است.

جمهوری فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در شمال اروپاست که هم مرز با کشورهای نروژ، سوئد، روسیه و خلیج فنلاند می باشد. مساحت این کشور ۳۳۸٫۴۲۴ کیلومتر و جمعیت آن در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۵٫۵۴ میلیون نفر است و در جهان رتبه ۱۱۶ را دارد. واحد پول فنلاند یورو زبان رسمی آن سوئدی و فنلاندی است.

هزینه زندگی در فنلاند ۱۳۸٫۲۳ درصد بالاتر از ایران  و هزینه اجاره نیز ۸۳٫۵۳ درصد بالاتر از ایران است.

اینکه متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند درخواست این امر را از داخل این کشور داشته باشند و یا خارج از اتحادیه اروپا تفاوت خواهد داشت. معمولا برای افرادی که اقامت دارند از این لحاظ که بتواند مجوز های رسمی داخلی این کشور توسط متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند را داشته باشند و با دید وسیع تری به این امر دست پیدا کنید .

اولین سوالی که شاید متقاضیان سرمایه گذاری در کشور فنلاند به ذهنشان برسد این است که چه مبلغی برای قدم اول باید در سرمایه گذاری در فنلاند داشته باشیم . سوال دیگر اینجا است که در سرمایه گذاری در کشور فنلاند مبالغ و سرمایه ها ی اولیه آیا در حساب خود شخص خواهد بود و یا خیر ؟

سرمایه گذاری در فنلاند و مراحل آن

در نظر داشته باشید که باید در ابتدا سرمایه اولیه صد هزار یورو باید در کشور مبدا در حساب شخص اصلی باشد ، این مبلغ به عنوان سرمایه اولیه سرمایه گذاری در فنلاند خواهد بود ، این مبلغ باید در حساب بانک باشد و اگر در موسسات مالی و اعتباری باشد و یا به صورت اموال غیر منقول ( ملک ) باشد امکان ارائه نخواهد داشت . نکته حائز اهمیت اینجا است که این مبلغ باید در حساب کوتاه مدت باشد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. اینکه حساب بانکی به حساب دو نفر باشد و یا به هر نحوی از انحا غیر قابل برداشت باشد امکان ارائه را نخواهد داشت .

قدم بعدی و مهمترین قدم در سرمایه گذاری در کشور فنلاند داشتن یک بیزینس پلن در این راه است . باید در نظر داشته باشید که اینکه بیزینس پلن شما سود آور باشد و همچنین مورد نیاز این کشور باشد . اینکه شما چه مقدار مالیات خواهید داشت ، اینکه چه مقدار سرمایه اولیه خواهید داشت ، یا اینکه شما چه مقدار سود در سال خواهید داشت ؛ همه و همه در ابعاد بیزینس پلن شما خواهد بود.

فنلاند تنها کشور شمال اروپا است که داد و ستد با یورو انجام می شود و نرخ تورم بسیاری پایینی دارد ، اینکه نظام پولی و اقتصادی با ثباتی دارد و همچنین حکومت فنلاند از متقاضیان سرمایه گذاری در کشور فنلاند بسیار حمایت می کنند همه و همه سبب شده است تا با اکثر کشور های اروپایی با استفاده از یورو می توانند شرایط فوق العاده اقتصادی سود ده و موثر داشته باشند .

شاید بهترین راه برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور فنلاند این باشد که در ابتدا یک سفر توریستی و یا یک دوره زبان در این کشور داشته باشید و بعد از آن اقدام به سرمایه گذاری در کشور فنلاند نمایید ، زیرا داشتن یک بیزینس پلن موفق در این راه موثر ترین و کارآمد ترین نکته حائز اهمیت در این راه خواهد بود .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فنلاند

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اروپا

شما عزیزان اگر خواهان دریافت اطلاعات در خصوص شرایط سرمایه گذاری در فنلاند و قوانین مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند هستید و اگر می خواهید با قوانین و اه های اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور فنلاند آشنا شوید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص قوانین سرمایه گذاری در کشور فنلاند مشاوره رایگان اخذ نمایید .

انواع ویزاهای فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط آن مستلزم این است که بدانیم از نظر استانداردهای سرمایه گذاری همچون نظام حقوقی آن کشور و برخورد نظام قضایی با سرمایه گذاران خارجی و همچنین بحث مصادره اموال به چه صورت است . شرایط کشور فنلاند را در خصوص این موضوع می توان مثبت و مناسب ارزیابی کرد . با توجه به اینکه نمره استاندارد و خطر ریسک پذیری این کشور ۱ می باشد نشان دهنده این است که این کشور بستر امن و مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی است . نمودار زیر به درستی بیانگر این موضوع می باشد .

سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در فنلاند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در فنلاند از فرصت هایی می باشد که این کشور در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد . جهت سرمایه گذاری در این کشور عوامل مهمی تاثیرگذار می باشد که این عوامل تاثیر بسزایی در انتخاب کشور مقصد جهت سرمایه گذاری دارد . از این عوامل می توان به مواردی همچون نرخ بیکاری ، تولید ناخاص داخلی و مالیات اشاره کرد . در این خصوص تمامی موارد ذکر شده را در قالب نمودار در مورد کشور فنلاند مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سرمایه گذاری در فنلاند و نرخ بیکاری

از شاخص های مهم و تاثیرگذار جهت انتخاب یک کشور برای مقاصد سرمایه گذاری توجه به نرخ بیکاری آن کشور می باشد . در این نمودار نرخ بیکاری کشور فنلاند در بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ را مشاهده میفرمایید . در حال حاضر نرخ بیکاری کشور فنلاند بر طبق آخرین آمار ۶/۷ می باشد .

نرخ بیکاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و تولید ناخالص داخلی

از دیگر عوامل مهم و شاخص های تاثیرگذار برای انتخاب یک مقصد مناسب جهت سرمایه گذاری توجه به تولید ناخالص داخلی هر کشور می باشد . رشد تولید ناخالص داخلی کشور فنلاند بر طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده به صورت مجموع ۱۸۶ میلیارد یورو و به صورت سرانه ۲۷۱۰۰ یورو می باشد . نمودار زیر نرخ تولید ناخالص داخلی را از سال ۲۰۱۰ تا کنون نشان می دهد.

تولید ناخالص داخلی فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و مالیات

از عوامل بسیار مهم در انتخاب مقصد سرمایه گذاری توجه به میزان مالیات آن کشور می باشد و معمولا سرمایه گذاران توجه ویژه ای به این شاخص جهت اقدام برای سرمایه گذاری دارند . در هر کشور چندین نوع مالیات وجود دارد که شامل مالیات بر شرکت ها ، مالیات بر درآمد شخصی ، مالیات بر خدمات و کالاها و … می باشد که هر کدام نرخ مخصوص به خود را دارا می باشد . که از این موارد می توان گفت نرخ مالیات بر درآمد شخصی در کشور فنلاند ۵۴ درصد و نرخ مالیات بر شرکت ها ۲۰ درصد می باشد . در نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد و سود از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ ارائه می گردد.

مالیات در سرمایه گذاری در کشور فنلاند نکته بسیار مهمی است که در سال ۲۰۱۷ بسیار بسیار مناسب و ایده آل بوده است ، همان طور که مستحضر هستید مالیات ها در کشور های اروپایی بنا به آن طرح توجیهی یا بیزینس پلن متفاوت خواهد بود اما باید در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در کشور فنلاند حداقل ترین مالیات کشور های اروپایی را دارد . مالیات در سرمایه گذاری در فنلاند به طور متوسط در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ درصد در سال رسیده است و همین سبب شده تا به یکی قطب های سرمایه گذاری در اروپا تبدیل شود .

مالیات در فنلاند

بر اساس تمامی شاخص های ارائه شده می توان به یک نتیجه کلی در خصوص سرمایه گذاری در کشور فنلاند دست یافت .

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک در فنلاند

در خصوص سرمایه گذاری در فنلانداز طریق خرید ملک اینگونه می توان بیان نمود که برای انجام فعالیت­های تجاری در کشور فنلاند مستلزم داشتن اجازه اقامت هستید. اگر قصد خرید ملک در فنلاند دارید، چندین فرم معمول خرید وجود دارد، و حقوق و تعهدات شما با هر یک از قبل و بعد از خرید تغییر می­کند. در سال ۲۰۰۰، دولت از الزام استفاده کرد که یک غیر ساکن باید مجوز خرید یک ملک ثانوی مسکونی در فنلاند را بپذیرد و خارجی­ها را دقیقا مشابه با فنلاندی­ها قرار دهد. با این حال، خارجی­ها از کسب اموال در مجمع الجزایر آلنده ، منطقه­ای مستقل و سوئدی زبان فنلاند محدود هستند. متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک باید از فین­ها اجازه بگیرند تا ملک را در آلند خریداری کنند. از ۳۱ درصد از کل مسکن که در بخش اجاره شده است، ۵۲ درصد مسکن اجتماعی هستند، که اکثر آنها به مقامات محلی اختصاص دارند. انتقال و یا انتقال املاک و مستغلات توسط دفتر اسناد رسمی گواهی شده است که هویت خریداران و فروشنده و یا نمایندگان آنها را تأیید می­کنند. به طور متوسط ۳۲ روز طول می­کشد تا تمام کارهای اداری لازم برای ثبت مالکیت در فنلاند را تکمیل کنید.

متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک در همه موارد، احتمالا به وام نیز نیاز دارند. بسته به نوع مسکن، هزینه­ها اغلب ممکن است شامل مالیات انتقال و موارد مهم در خرید یک خانه قدیمی، هزینه­های نوسازی و… باشد. لازم به ذکر است که دولت نقش برجسته ای در بازار املاک و مستغلات فنلاند ایفا می­کند. از حدود ۸۰۰،۰۰۰ خانه اجاره در فنلاند کمی بیشتر از نیمی از آنها توسط یارانه­های دولت از مرکز مسکن مالی و توسعه فنلاند (ARA) ساخته شده است.

بهترین بازده سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک این است که مسکن در فنلاند از آپارتمان­های کوچک در مرکز هلسینکی پیدا می­شود. علاوه بر این، حوزه­هایی که تحت نظارت قرار می­گیرند مانند Kallio، چند کیلومتر شمال مرکز شهر، چشم انداز سرمایه گذاری جذاب را ارائه می­دهند. در مقایسه با شرایط اقتصادی فعلی، خواص بزرگتر تمایل به چنین سود قابل توجهی نداشته و بازار نیز فعال نیست. مرکز هلسینکی به دلیل شرایط اقتصادی مناسب مطمئنا مکان مناسبی برای اکثر سرمایه­گذاران است. اما بسیار گران­تر از بقیه شهرهای فنلاند است. کسانی که قصد سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک را دارند باید به این نکته توجه کنند که با خرید ملک در فنلاند به افراد اقامت نمی­دهند.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در فنلاند و قیمت ملک در فنلاند

با توجه به اطلاعات اولیه در خصوص سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک برای فوریه ۲۰۱۸ از مقامات دولتی آمار فنلاند، قیمت در طول ۱۲ ماه گذشته از مسکن خانه­های شرکت در بلوک آپارتمان و خانه­ های تراس­ دار بود: افزایش ۲٫۹٪ در شهر بزرگ هلسینکی قیمت میانگین در فوریه ۲۰۱۸،  ۳۶۳۸ یورو در متر مربع بود و در سایر نقاط فنلاند ۰٫۹٪ افت داشته است. قیمت میانگین در فوریه ۲۰۱۸ به ۱،۶۶۰ یورو در هر متر مربع بود. که البته این ارقام شامل ساختمان­های جدید نمی­شود.

سرمایه گذاری در فنلاند و هزینه­ های معامله و خرید ملک در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و هزینه های معامله از طریق خرید ملک و سفر عبارتند از تمام هزینه­های خرید و سپس فروش مجدد ملک ،حقوق وکیل، هزینه­های دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت نام، مالیات، هزینه­های عوامل و غیره می­باشند. انتقال مالیات بر انتقال اموال (به عنوان مثال خانه با زمین) با نرخ ۴٪ و اوراق بهادار (به عنوان مثال سهام در یک شرکت مسکن هنگام خرید یک آپارتمان) با نرخ ۲٪ اعمال می­شود. خریداران اولیۀ خانه از مالیات انتقال تحت شرایط خاصی معاف هستند کمیسیون مستاجر املاک حدود ۳٪ تا ۴٪ است، به علاوه ۲۴٪ مالیات بر ارزش افزوده، برای خانه­های تک نفره  ۵٪ و همچنین ۲۴٪ مالیات بر ارزش افزوده برای آپارتمان­ها می­باشد. مالیات انتقالی در خرید ملک اعمال می­شود. شارژ هر آپارتمان بر اساس اندازه آپارتمان در متر است.

نکته در خصوص سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک : هنگامی که کار اصلی در ساختمان مورد نیاز است، شرکت مسکن معمولا وام برای پوشش آن را دریافت می­کند. سپس شرکت مسکن پول را از سهامداران یعنی صاحبان آپارتمان بازپرداخت می­کند سهم وام شرکت مسکن در هر آپارتمان بر اساس اندازه آپارتمان در متر مربع است. سهم وام ممکن است به صورت ماهانه پرداخت شود یا در یک مبلغ واحد.

علیرغم اعتقاد عامه، تعداد اندکی از کشورهای اروپایی وجود دارند که از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استفاده می کنند . این برنامه ها اقامت سرمایه گذاران را تضمین خواهد کرد ، لذا در برخی از کشورها اقامت ممکن است به شهروندی از جمله پرتغال ، اسپانیا ، یونان منجر شود و در مورد قبرس ، اخذ تابعیت با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات فوری است ولیکن باید دقت داشته باشید سرمایه گذاری در کشور فنلاند در زمینه خرید ملک در فنلاند امکان پذیر نخواهد بود و این که افراد با خرید ملک در فنلاند موفق به اخذ اقامت و تابعیت در فنلاند نخواهند شد .

 • متقاضی باید توانایی سرمایه گذاری به مبلغ ۱ میلیون یورو یا هدایت یک شرکت از قبل ایجاد شده را داشته باشد

 • متقاضی باید ۱۰ شغل را در بیزینس جدید ایجاد کند یا ۱۰ شهروند آلمانی را در شرکت از پیش تاسیس شده خود استخدام کند.

 • اعضای خانواده متقاضی می توانند در برنامه سرمایه گذاری در آلمان گنجانده شوند.

 • تمام برنامه اخذ اقامت و تابعیت آلمان می تواند در عرض ۵ سال انجام شود.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در فنلاند از طربق ثبت شرکت با مسولیت محدود (osakeyhtiö-Oy) که دارای ویژگی های زیر است:

حداقل سرمایه ی سهام ۲٫۵۰۰ یورو (پول نقد یا اموال) یک فرد برای راه اندازی این شرکت کافی است و مدیریت توسط هیئت مدیره ارائه می شود.

سرمایه گذاری در فنلاند  از طریق شرکت سهامی عام (julkinen osakeyhtiö-Oyj)  :

در این سرمایه گذاری در فنلاند ، متقاضی باید حداقل ۸۰٫۰۰۰ یورو (پول نقد یا اموال) داشته باشد. حداقل یک شخص قانونی این شرکت را تاسیس کند.

اگر این شرکت دارایی سهام بیش از ۸۰٫۰۰۰ یورو داشته باشد ، هیئت مدیره باید بیش از ۳ عضو داشته باشد (بیش از ۵۰٪ از آنها باید ساکنین EEA باشند) و مدیر عامل. Oyj همچنین باید گزارش نیمه سالانه ارائه دهد و می تواند در بورس اوراق بهادار هلسینکی ذکر شود.

تفاوت اساسی بین یک شرکت محدود و یک شرکت دولتی این است که تنها شرکت سهامی عام، می تواند سهام خود را به فروش و یا انتقال دهد. آنها هر دو توسط قانون شرکت ها اداره می شوند (Osakeyhtiölaki، ۲۰۰۶/۰۷/۲۶ / ۶۲۴).

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شعبه دوم :

یک شعبه یک شرکت خارجی (Sivuliike) این جامعه ای است که در فنلاند فعالیت می کند، حتی اگر آن را در کشور دیگری اداره کند. نماینده شعبه باید یک محل اقامت فنلاندی داشته باشد و اگر در فنلاند نیست، مجوز ویژه باید توسط NBPR اعطا شود.

شرکت خصوصی (Oy یا osakeyhtiö) یکی از رایج ترین انواع تجارت در فنلاند است.

ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت ، مدارک و شرایط مورد نیاز

۱ _ ارائه یک طرح توجیهی اقتصادی برای سرمایه گذاری در فنلاند

۲ _ درخواست ایجاد یک شرکت سازگار با مشتری و ارائه یک نام تجاری برای سرمایه گذاری در فنلاند

۳ _ پر کردن  فرم های ثبت نام و ضمیمه های لازم برای سرمایه گذاری در فنلاند

۴ _ داشتن  حداقل ۲۵۰۰ یورو (یا دارایی دیگری با ارزش حداقل ۲۵۰۰ یورو) برای پرداخت سرمایه سهام جهت سرمایه گذاری در فنلاند

۵ _ دریافت و ارائه  یک تاییدیه حسابرس معتبر از ارزش سهام سرمایه (اگر سرمایه سهام به صورت نقدی پرداخت نشده باشد)

۶ _   یک حساب بانکی برای سپرده شدن سرمایه سرپایی   ۳۸۰ € برای هزینه ثبت نام

سرمایه گذاری در فنلاند و الزامات خاص ثبت شرکت

هیات مدیره باید حداقل یک عضو کاملا مسئول و یک معاون عضو داشته باشد
قبل از ثبت نام شرکت باید نهایت ارزش سهام را به شرکت پرداخت یا به شرکت منتقل کرده باشد
علاوه بر ثبت نام های معمول مالیاتی، در فنلاند شما همچنین باید به ثبت نام پیش پرداخت مالیات (ennakkoperintärekisteri) بپردازید. فرم ثبت نام نیز به زبان انگلیسی در دسترس است، اما باید در یکی از زبانهای رسمی – فنلاندی یا سوئدی – ثبت شود

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در فنلاند به لینک زیر مراجعه نمایید :

 ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی

افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در فنلاند هستند و دارای تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا سوییس باشند می توانند در فنلاند اقدام به ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار کنند بدون اینکه نیاز به اخذ مجوز اقامت داشته باشد و در صورتی که جزو این کشورها نباشید، نیاز به اخذ مجوز اقامت  دارید.

اگر متقاضی سرمایه گذاری در فنلاند هستید و کاری را که میخواهید در فنلاند شروع کنید باید سودآور باشد و طوری باشد که شما بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین و تضمین کنید. موارد زیر کارآفرینی بعنوان سرمایه گذاری در فنلاند محسوب می شود :

 • شرکتهای استارتاپی
 • فرد دارای شرکت خصوصی
 • شریک شرکت بامسیولیت محدود
 • عضو در شرکتهای تعاونی با مسیولیت نامحدود
 • مدیر عامل یا عضو هیات مدیره شرکت

برای اینکه شما بتوانید موفق به اخذ مجوز اقامت شوید باید شخصا در شرکت خود در فنلاند حتما مشغول بکار شوید و برای اینکه بتوانید از این طریق به فنلاند مهاجرت کنید باید برای کارآفرینی خود یک طرح یا پروپوزال کاری مشخص ارایه دهید .

انواع شرکت ها در فنلاند و سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت :

شخصی که مایل به ایجاد یک کسب و کار در فنلاند است، باید ابتدا انواع شرکت های فنلاند را بررسی کند تا بتواند یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری در فنلاند و کسب و کار را برای آن انتخاب کند.

یک شرکت (avoin yhtiö-Ay) در فنلاند حداقل از دو عضو تشکیل شده است (یکی از آنها باید یک عضو EEA باشد). سود در میان شرکا با توجه به تعداد سهام آنها (به جز مواردی که مشارکت توافق، چیز دیگری را در اختیار شما قرار می دهد). در اصل سرمایه مورد نیاز وجود ندارد.

مشارکت محدود (kommandiittiyhtiö ، -Ky)  در فنلاند باید حداقل ۲ شرکا داشته باشد، یکی از آنها باید شریک عمومی و یک شریک خصوصی باشد که به طور کلی، حق دارد که به تصمیمات مدیریتی کمک کند و نامحدود، درخواست سود کند.

نکته اینجا است که افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در کشور فنلاند هستند باید در این راه ایجاد اشتغال نمایند و پس از ورود به این کشور باید بیزینس پلن های خود را با ۳ نفر فنلاندی شروع کند ، اینکه بیزینس شما به چه نحوی است می تواند بسیار زیاد در این زمینه کارساز باشد و این مهم است که حتماً باید در بعد از یک سال مالیاتی اسناد مالیاتی و حقوق و مزایای ۳ نفر کارمند فنلاندی را هم به ادارهمهاجرت فنلاند ارائه دهد .

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فنلاند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت

متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند پس از اینکه پنج سال ساکن فنلاند بوده اند ، می­توانند از طریق پروسه­ای قانونی برای شهروندی درخواست بدهند. علاوه بر درخواست اقامت، متقاضی شهروندی نیز باید عدم سوء سابقه داشته باشد، باید تمام تعهدات مالی (مانند پرداخت های مراقبت­های بهداشتی و غیره) را داشته باشد، باید منابع کافی برای حمایت مالی داشته باشد، مهارت­های زبان در فنلاند یا سوئدی داشته باشد پس از برآورده شدن این الزامات و تصویب درخواست مالکیت، شخص سرمایه­گذار یک شهروند فنلاندی خواهد شد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد یکی از راه­های سرمایه­گذاری خرید ملک هست ولی کشور فنلانددر حال حاضر از راه سرمایه گذاری در فنلانداز طریق خرید ملک به شما اقامت نمی­دهد.

از مسائل دیگر این امر در اروپا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند خواهد بود ، اینکه شما بعد از گذشتن چند سال به اقامت دائم خواهید رسید و یا به با سرمایه گذاری در فنلاند به تابعیت فنلاند برسید تماماً به میزان مالیات پرداختی شما در سال های اقامتی دارد ولکن تنها با گذرندان ۵ سال اقامت موقت در این کشور می توانید به اخذ تابعیت در فنلاند برسید .

بسیاری در این زمینه سوال خواهند داشت که آیا با سرمایه گذاری در کشور فنلاند آیا امکان اخذ تابعیت در کمترین وقت ممکن هست یا خیر ؟ در پاسخ باید گفت در حال حاضر تنها چند کشور است که برنامه های تابعیت شهروندی را ارائه می دهند که دسترسی مستقیم به صدور گذرنامه های دوم و تابعیت را دارند و از این کشور ها می توان به آنتیگوا و باربودا ، قبرس ، دومینیکا ، گرانادا ، مالت ، صربستان ، سنت کیتس و نوویس و سنت لوسیا اشاره کرد . اما باید در نظر داشته باشید در اتحادیه اروپا و خصوصاً با سرمایه گذاری در فنلاند نمی توان به فکر تابعیت سریع و گذرنامه دوم بود .

مهاجرت به فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند و مزایای آن

در خصوص سرمایه گذاری در فنلاند می توان می توان بیان نمود که  فنلاند دارای یک اقتصاد صنعتی رو به رشد و بازار آزاد است که سرانه تولید ناخالص داخلی فنلاند تقریبا برابر با اتریش و هلند و و کمی بالاتر از بلژیک و آلمان است. تجارت نقش مهمی در اقتصاد فنلاند دارد زیرا صادرات در سال های اخیر بیش از یک سوم تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. اقتصاد فنلاند از لحاظ تاریخی در زمینه تولید به ویژه چوب، فلزات، مهندسی، مخابرات، و صنایع الکترونیک رقابتی است. نقاط قوت کشور عبارتند از نیروی کار تحصیلکرده، اقتصاد مبتنی بر دانش و نوآوری، اعتبار برای ثبات و عدم فساد، رقابت، موقعیت استراتژیک در مرکز منطقه دمی شکل گرفته توسط روسیه، اسکاندیناوی و کشورهای بالتیک و جهت گیری آن نسبت به فن آوری بالا، تحقیق و توسعه. فنلاند رتبه ۱۳ در ۱۹۰ کشور را در گزارش بانک جهانی ۲۰۱۸ به دست آورد .فنلاندی و سوئدی زبان رسمی فنلاند هستند. فنلاندی در سراسر کشور غالب است، در حالی که سوئدی در بعضی مناطق ساحلی در غرب و جنوب صحبت می­شود.

یکی از راه­های سرمایه­ گذاری در فنلاند از راه خرید ملک است که در این مقاله سعی می­شود اطلاعاتی در این زمینه و شرایط حاکم در اختیارتان قرار گیرد.

به همراه سرمایه گذاری در کشور فنلاند شخص اصلی به همراه همسر و فرزندان زیر هجده سال می توانند به اقامت فنلاند دست پیدا کنند ، با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند تمامی اعضای خانواده می توانند به تحصیلات رایگان دست یابند و این تنها یکی از مزایا های اخذ اقامت فنلاند خواهد بود .

از فاکتور های فوق العاده و ایده آل که فنلاند را یکی از قطب های سرمایه گذاری در اروپا کرده است می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 1. کمترین مقدار فساد اقتصادی و هم طراز با دانمارک و نیوزلند
 2. ثبات اقتصادی و اقتصاد قابل پیش بینی (AAA)

(AAA) به معنای بهترین نوع اقتصاد در اتحادیه اروپا می باشد و در این نوع از نظام اقتصادی ریسک بسیار پایین خواهد بود .

 1. مالیات مشخص شده ( ۲۰% )
 2. نیروی کار رقابتی در تمامی نقاط این کشور
 3. کمترین میزان بدهی دولتی در کشور های عضو اتحادیه اروپا
 4. دوازدهمین اقتصاد برتر جهان

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در فنلاند و سخن پایانی

یکی از گزینه های دریافت تابعیت دوم فنلاند شهروندی است که توسط اقامت گنجانده شده است. تقریبا در تمام کشورهای توسعه یافته قوانینی وجود دارد که به موجب آن یک اقامت طولانی مدت می تواند بعد از یک دوره زمانی خاص به یک شهروند طبیعی تبدیل شود که این اقامت طولانی را شما نمی توانید صرفاً از طریق خرید ملک در فنلاند به دست بیاورید. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی ام آی ای اتریش قابلیت هایی به وجود آورده است تا افراد متقاضی سرمایه گذاری در فنلاند بتوانند قبل از هر گونه اقدام و صرف هزینه های بسیار بالا بتوانید از تمامی قوانین مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند و شرایط اخذ اقامت دائم فنلاند و اخذ تابعیت فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند آگاه شوید و با کسب اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری در فنلاند از متتخصین امر حقوق بین الملل و مشاورین ارشد و وکیل مهاجرتی فنلاند اقدام موثر و مقرون به صرفه ای را داشته باشید .

شاید باید به این نکته هم اهمیت داد که متقاضیان سرمایه گذاری در فنلاند می توانند همانطور که گفته شد از طرق خاصی همچون تحصیل در فنلاند ، ثبت شرکت در فنلاند، خرید ملک در فنلاند ، ازدواج در فنلاند ، تولد فرزند در فنلاند ، ویزاهای توریستی فنلاند وارد این کشور شوید و از نزدیک به سرمایه گذاری در فنلاند دست پیدا کنید . در پایان بحث سرمایه گذاری در فنلاند می توان توصیه نمود که برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص سرمایه گذاری در فنلاند می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند و شرایط سرمایه گذاری در فنلاند اطلاعات جامع دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ