سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در پرتغال و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در پرتغال و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در پرتغال و انگیزه آن برای سرمایه گذاران
 • سرمایه گذاری در پرتغال و انواع آن
 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در پرتغال با انتقال پول و سپرده گذاری
 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق کار آفرینی
 • سرمایه گذاری در پرتغال و اقامت کشور پرتغال با دریافت گلدن ویزا
 • سرمایه گذاری در پرتغال و مزایای آن

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

سرمایه گذاری در پرتغال و مقدمه ای بر آن Investment in Portugal

سرمایه گذاری در پرتغال ، اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و راه های متفاوت مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیلی علمی قرار خواهیم داد و تمام تلاش ما بر آن است تا شما را با کلیه شرایط سرمایه گذاری در پرتغال آشنا کنیم .این موضوع از چندین جهت قابل بحث می باشد که به طور خلاصه و ساده ، نکات مهم و اساسی پیرامون آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سرمایه گذاری در پرتغال یکی  از راه های مهاجرت به کشور پرتغال می باشد که برای آگاهی از شرایط آن بسیار مهم است که ابتدا در خصوص جایگاه و ساختار اقتصادی و نظام حقوقی و قضایی این کشور اطلاعات کافی داشته باشیم و در نهایت به این نتیجه برسیم که آیا کشور پرتغال مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری می باشد یا خیر ؟

پیشنهاد می شود در این مقاله که توسط متخصصین مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است ، همراه باشید و پاسخ پرسش های خود را در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال دریافت کنید و در صورت نیاز جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور ، همکار دفتر MIE  اتریش ، تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان ما در این خصوص بهره مند گردید.  مباحثی که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت به این شرح می باشد :

در ادامه کلیه این مباحث ذکر شده به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت .

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در پرتغال

مقاله مرتبط

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در پرتغال و مبحثی که باید  بدان پرداخت ، اینست که آیا کشور پرتغال مقصد مناسبی  برای سرمایه گذاری و همچنین مهاجرت می باشد یاخیر در پاسخ باید گفت آنچه که هر کشور را به مقصد ایده آلی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت تبدیل می کند بررسی همه زوایای آن کشور از نظر اقتصادی ، نظام مالیاتی ، نظام حقوقی و معاهدات دوجانبه میان این کشور با کشورهای دیگر می باشد.به این منظور لازم است ابتدا اطلاعاتی مختصری در خصوص کشور پرتغال داشته باشید

سرمایه گذاری در پرتغال

کشور پرتغال با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر  دارای نرخ بیکاری به عدد ۶٫۸ درصد و مجموع تولید ناخالص داخلی آن ۲۳۶ بیلیون دلار می باشد که این کشور را از این نظر در رتبه ۴۳ ام قرار داده است .پایتخت آن شهر لیسبون می باشد که بیش ترین ثروت این کشور را در خود جای داده است و با توجه به اینکه ۴۵ درصد از تولیدات این کشور متعلق به این شهر می باشد میتوان گفت این شهر جز شهرهای بسیار مهم اتحادیه اروپا به شمار می رود. اقتصاد کشور پرتغال مبتنی بر ماهیگیری، صنعت ساخت شراب‌ و مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و آمادن غذا و ساردین می باشد . شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کشور پرتغال و تکمیل اطلاعات خود در این باب به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

سرمایه گذاری در پرتغال و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در پرتغال و اقدام برای آن نیازمند آنست که بدانیم این کشور از نظر استانداردهای سرمایه گذاری در چه جایگاهی قرار دارد . یکی از موارد مهم برای سرمایه گذار اطمینان از فضای امن آن کشور،  از نظر نظام حقوقی، موضوع مصادره اموال و نحوه برخورد نظام قضایی آن کشور با سرمایه گذار می باشد . از این رو کشور پرتغال را میتوان جز کشورهایی دانست از این نظر در جایگاه خوبی قرار دارد و تفاوت چندانی میان سرمایه گذاران خارجی و شهروندان تبعه پرتغال قائل نمیباشد ، جهت اثبات این مورد موضوع مصادره اموال، در کشور پرتغال را از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸ بررسی کرده ایم و بر اساس این آمار و اطلاعات ،ریسک مصادره اموال در کشور پرتغال برابر با عدد ۱ بوده است که این میزان نشان دهنده آن است که ریسک سرمایه گذار در این کشور از نظر مصادره اموال پایین می باشد و سرمایه گذار از امنیت بالایی برخوردار می باشد .

سرمایه گذاری در پرتغال

Expropriation risk در این نمودار بررسی گردیده است که این شاخص میزان ریسک سرمایه گذار در مصادره اموال و همچنین امکان نقض معاهدات و قراردادها از سمت کشور مقصد را نشان می دهد . همچنین علاوه بر آن این شاخص عملکرد نظام قضایی این کشور و تغییر رفتار با سرمایه گذاران خارجی را نشان می دهد که بر اساس میزان ریسک از ۱ که کمترین میزان ریسک تا ۷ که بالاترین میزان ریسک می باشد، نشان داده شده است . که کشور پرتغال از این نظر در رتبه خوبی قرار دارد.

سرمایه گذاری در پرتغال و شاخص های تاثیر گذار

سرمایه گذاری در پرتغال یکی از فرصت های است که این کشور، با توجه به پیشرفت های چشمگیری که در سال های اخیر داشته است در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده است. این کشور با افزایش رقابت و ساده سازی روند سرمایه گذاری و انجام تجارت در کشور رشد سرمایه گذاری در پرتغال را افزایش داده است. با نگاهی اجمالی به چشم انداز اقتصادی کشور پرتغال میتوان به این نتیجه گیری رسید که آیا این کشور برای سرمایه گذاری مناسب می باشد یاخیر . این چشم اندازها شامل نرخ بیکاری ، مالیات ، تولید ناخالص داخلی هر کشور می باشد که در قالب نمودار برای شما عزیزان ارائه می شود .

 • نرخ بیکاری در پرتغال Unemployment rate in Portugal

  یکی از شاخص های تاثیر گذار در  انتخاب یک کشور جهت مهاجرت و سرمایه گذاری توجه به نرخ بیکاری آن کشور می باشد .در این نمودار تغییر نرخ بیکاری از سال ۱۹۹۸تا سال ۲۰۱۷ را مشاهده می فرمایید . بالاترین نرخ بیکاری بر اساس این نمودار در سال ۲۰۱۳ و کمترین نرخ بیکاری بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ میباشد . و در حال حاضر بر اساس آخرین آمار نرخ بیکاری کشور پرتغال ۶٫۸ %  می باشد .

  سرمایه گذاری در پرتغال

 • رشد تولید ناخالص داخلی در پرتغال ( Gros domestic product )

  از دیگر شاخص های مهم یک کشور جهت انتخاب مسیر مهاجرت و سرمایه گذاری توجه به تولید ناخالص داخلی آن کشور می باشد . رشد تولید ناخالص داخلی کشور پرتغال بر اساس آخرین آمار به صورت سرانه در هرسال ۲۲،۲۶۴ بیلیون دلار می باشد. که در رتبه ۳۴ ام جهان قرار دارد . در این نمودار شما می توانید روند صعودی تولید ناخالص داخلی این کشور را در طول سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۷ را مشاهد نمایید .

  سرمایه گذاری در پرتغال

 • مالیات در پرتغال (tax)

  یک عامل  مهم و تاثیر گذار دیگر در انتخاب مقصد جهت سرمایه گذاری ، نرخ مالیات کشور پرتغال می باشد . که میتوان این مالیات را به چندین دسته تقسیم بندی کرد که شامل مالیات بر شرکت ها ، مالیات بر درامد شخصی و دیگر مالیات ها می باشد. بر اساس آخرین به روز رسانی در سال ۲۰۱۸  نرخ مالیات بر شرکت ها ۲۱ % و نرخ مالیات بر درامد شخصی بسته به نوع شغل و میزان درامد تا ۴۸ % می باشد .  جداول ارائه شده نرخ مالیات بر شرکت ها و نرخ مالیات بر درامد شخصی را بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ نشان می دهد .

  سرمایه گذاری در پرتغال

  بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در خصوص نرخ بیکاری، مالیات و تولید ناخالص داخلی می توانید نتیجه گیری لازم  در این باب که آیا کشور پرتغا مقصد مناسبی برای شما می باشد یا خیر را اتخاذ بفرمایید. در ادامه ما به شما خواهیم گفت که شما از چندین روش می توانید در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید. علاوه بر آن نیاز است تا با انگیزه های سرمایه گذاری در کشور پرتغال آشنا شویم و بدانیم چرا سرمایه گذاران در سال های اخیر مایل به سرمایه گذاری در پرتغال شده اند .

  سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و انگیزه آن برای سرمایه گذاران

معمولا سرمایه گذاران ، جهت سرمایه گذاری خارجی ، برای انتخاب کشور مقصد  به دنیال انگیزه و دلیلی هستند .دولت پرتغال برای افزایش جذب سرمایه گذاران خارجی شرایط خاصی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است که سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری در پرتغال کنند از این مزایا می توان به این موارد اشاره کرد :

 • کاهش نرخ مالیات و تشویق های مالیاتی تحت شرایط خاص برای سرمایه گذاران در بخش های خاص و بسته به محل،تعداد مشاغل ایجاد شده و میزان نوآوری های تکنولوژیکی
 • معافیت ۱۰ ساله از مالیات بر در آمد
 • معافیت مالیات تمبر برای سرمایه گذاری های جدید
 • همچنین دولت فدرال برای کمک به جذب سرمایه گذاری در پرتغال تعدادی از مقررات کار برای افزایش انعطاف پذیری در محل کار را کاهش داده است

تمامی موارد ذکر شده می تواند مشوق و انگیزه سرمایه گذاری در پرتغال برای سرمایه گذاران باشد .

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و انواع آن

سرمایه گذاری در پرتغال به چندین روش امکان پذیر می باشد که این روش ها شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک و شراکت در ساخت ابنیه (investment in real estate)

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

 • سرمایه گذاری در پرتغال با انتقال پول و سپرده گذاری

  یک دیگر از راه هایی که منجر به سرمایه گذاری در پرتغال می شود ، سپرده گذاری و انتقال پول و مشارکت در انجام پروژه های تحقیقاتی ، هنری و خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری می باشد که به شرح زیر می باشد :

  • سپرده گذاری بیش از ۱ میلیون یورو در یکی از بانک های کشور پرتغال و امکان سرمایه گذاری در پرتغال با این مبلغ و خرید سهام
  • تخصیص سرمایه تا مبلغ ۳۵۰ هزار یورو برای فعالیت های تحیقاتی
  • تخصیص سرمایه ۲۵۰ هزار یورویی برای فعالیت های هنری
  • تحصیص سرمایه ۵۰۰ هزار یوروی برای خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری و یا کسب و کارهای کوچک

  شما میتوانید با انتقال پول و سپرده گذاری و همچنین مشارکت در پروژه های مختلف نیز در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید .

  سرمایه گذاری در پرتغال از طریق انتقال پول و سپرده

 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق کار آفرینی

  در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال راه دیگری مبنی کار آفرینی نیز وجود دارد به این صورت که سرمایه گذار باید بتواند بدون در نظر داشتن میزان سرمایه در یکی از مناطق این کشور  برای حداقل ۱۰ نفر شغل ایجاد کند. البته تعداد نفرات بر اساس میزان جمعیت هر منطقه قابل تغییر می باشد که اگر کارآفرینی در  نقاط کم جمعیت باشد میتوان این میزان تا ۸ نفر هم باشد .

  شما میتوانید از طریق یکی از راه های ذکر شده در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید و از طریق آن به اقامت کشور پرتغال دست پیدا کنید

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد خرید ملک در پرتغال و اسپانیا

مقاله مرتبط

مقایسه خرید ملک در پرتغال و اتریش

سرمایه گذاری در پرتغال و اقامت کشور پرتغال با دریافت گلدن ویزا ( golden visa )

کلیه سرمایه گذاران خارجی و شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می توانند از طریق سرمایه گذاری در کشور پرتغال و با دارا بودن شرایط خاصی گلدن ویزای این کشور را دریافت کرده و از کلیه مزایای این ویزا استفاده کنند . برای دریافت گلدن ویزای پرتغال شما باید حداقل از یکی از موارد زیر را به صورت مستند ارائه دهید و اثبات کنید که از یکی از طرق زیر در این کشور سرمایه گذاری کرده اید . این موارد به این صورت می باشد :

 • انتقال سرمایه به کشور پرتغال تا حداقل ۱ میلیون یورو
 • ایجاد حداقل ۱۰ شغل در کشور پرتغال
 • خرید املاک و مستغلات در پرتغال به ارزش ۵۰۰ هزار یورو
 • مشارکت در ساخت ابنیه با قدمت بالای ۳۰ سال به ارزش ۳۵۰ هزار یورو
 • تخصیص سرمایه تا مبلغ ۳۵۰ هزار یورو برای فعالیت های تحیقاتی
 • تخصیص سرمایه ۲۵۰ هزار یورویی برای فعالیت های هنری
 • تحصیص سرمایه ۵۰۰ هزار یوروی برای خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری و یا کسب و کارهای کوچک

با سرمایه گذاری در یکی از موارد ذکر شده در کشور پرتغال با دریافت گلدن ویزای پرتغال ،مجوز اقامت در این کشور را دریافت می کنید .

سرمایه گذاری در پرتغال و اقامت کشور پرتغال با دریافت گلدن ویزا ( golden visa )

فایل صویت مؤسسه ملک پور در مورد ویزای طلایی پرتغال

مقاله مرتبط

مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای طلایی پرتغال

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت گلدن ویزا

سرمایه گذاری در پرتغال و دریافت گلدن ویزای این کشور مزایایی دارد این مزایا عبارتند از :

 • ورود و خروچ آزادانه به پرتغال بدون اینکه به ویزای دیگری احتیاج باشد .

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

 • ورود و خروج آزادانه به کشورهای حوزه شنگن

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

 • عدم الزام شرط جضور در کشور پرتغال ( حداقل ۷ روز)

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

 • الحاق کلیه اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

 • دریافت اقامت دائم کشور پرتغال پس از ۵ سال

  سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به دو صورت باشد

  • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای ۳۰ سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از ۵ سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  ۲ تا ۴ درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
  • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت ۵ سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

  جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در پرتغال شما می توانید با مراجعه به سایر مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور و همچنین لینک های که در ذیل همین متن برای شما آورده شده است اطلاعات تکمیلی را در یافت کرده و از تمامی جزئیات آن مطلع شوید .

اسناد مورد نیاز جهت دریافت گلدن ویزا

 • پرداخت اپلیکیشن فی درخواست
 • اثبات سرمایه گذای و راه سرمایه گذاری در پرتغال
 • پاسپورت و ویزای شنگن
 • عدم سو پیشینه از کشور مبدا
 • عدم سابقه کیفری در کشور پرتغال
 • نداشتن بدهی مالیاتی در کشور مبدا
 • بیمه درمانی معتبر

سرمایه گذاری در پرتغال و مدارک موردنیاز ویزا

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و مزایای آن

از مزایای سرمایه گذاری در پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • زیرساخت های با کیفیت بالا
 • مقصد گردشگری مناسب
 • تنوع در صادرات
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • تحقیقات و ظرفیت های نوآوری
 • هزینه پایین تولید

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و معایب آن

 • حجم محدود در تولیدات صنایع
 • کمبود تخصص در زمینه های گوناگون و تنها در بخش های (سوخت، مواد غذایی، محصولات شیمیایی، وسایل نقلیه، پوشاک و فلزات)
 • سطح بالایی از بدهی های عمومی و خصوصی
 • انعطاف پذیری بازار کار و عدم رقابت داخلی
 • سطح پایین سرمایه گذاری
 • کاهش کیفیت اوراق بهادار بانک
 • نرخ بیکاری جوانان
 • سیستم حقوقی در این کشور بسیار آهسته کار می کند
کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال
راه های مهاجرت به پرتغال
سرمایه گذاری در پرتغال و سخن آخر در باب آن

سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت . بر اساس کلیه مطالب ارائه شده در این مقاله شما می توانید از یکی از راه های سرمایه گذاری اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورید و اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین گزینه هاییست که سرمایه گذار علاوه بر به دست آوردن اقامت در این کشور میتواند در کل اتحادیه اروپا ورود و خروج داشته باشد . گلدن ویزای کشور پرتغال این امکان را میدهد که شما تنها با ۷ روز حضور در کشور پرتغال به اقامت این کشور دست پیدا کنید و تمامی اعضای خانواده نیز به این اقامت برسند . سرمایه گذاری در پرتغال یکی از راه هاییست که نیاز به مشاورین و وکلای مجرب حقوق مهاجرتی دارد تا در این امر شمارا یاری رسانند و براساس قوانین این کشور پرونده شما را به دقت بررسی کنند . موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ۱۵ سال حقوق مهاجرت در کلیه زمینه های مهاجرتی و به خصوص سرمایه گذاری در پرتغال آماده مشاوره و خدمات به شما سرمایه گذاران عزیز می باشد . همچنین شما می توانید در پایان این مقاله در قسمت دیدگاه و نظرات ، پرسش های خود را مطرح کنید و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنید . همچنین شما می توانید با مراجعه به لینک های زیر اطلاعات بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال را کسب نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ