سرمایه گذاری در مالتا و بررسی آن

سرمایه گذاری در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در مالتا و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در مالتا و شاخص های تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی و ثبت اختراع
 • سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در مالتا و مزایا و معایب آن
 • سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت و تابعیت مالتا

سرمایه گذاری در مالتا و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در مالتا، شرایط سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت و تابعیت در مالتا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای مالتا از طریق سرمایه گذاری چیست؟ اگرچه مالتا کشوری کوچک است اما جمعیت آن نزدیک به نیم میلیون نفر می باشد. بازار کسب و کار در مالتا بسیار وسیع می باشد و تمایل به جذب سرمایه گذار خارجی برای توسعه هر چه بیشتر دارد. اکثر بسترهای سرمایه گذاری در مالتا هنوز کشف نشده است و از این رو سرمایه گذاران می توانند به خوبی از فرصت های موجود استفاده کنند. برای سرمایه گذاری در مالتا چه شرایطی لازم می باشد؟ آیا از طریق سرمایه گذاری در مالتا می توان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمود؟  ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به طور کامل  و جامع در این مقاله شرح خواهیم داد. به شما پیشنهاد می شود برای اخذ اقامت و تابعیت کشور مالتا از طریق سرمایه گذاری با وکیل مهاجرت که آشنا به امور حقوق بین الملل و تجارت می باشد، مشورت فرمایید. همواره می توانید جهت دریافت پاسخ سوالاتتان و تصمیم آگاهانه در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت، با موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاور MIE  اتریش و مشاوره با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید. همچنین از ویدیو ها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

سرمایه گذاری در مالتا ۲۰۱۸ برای افرادی که قصد دارند اخذ اقامت اروپا ۲۰۱۸ داشته باشند و به راحتی برای مهاجرت به اروپا و یا مهاجرت به مالتااقدام نمایند بسیار گزینه مناسبی خواهد بود . شرایط سرمایه گذاری در مالتا در کنار خرید ملک در مالتا و یا تمکن مالی در مالتا و یا ثبت شرکت در مالتا پس از گرفتن وکیل مهاجرت با هدف اخذ اقامت مالتا و یا اخذ اقامت اروپا باید مورد بررسی قرار گیرد .

بسیاری از افراد که به دنبال مهاجرت به اروپا و یا اخذ اقامت اروپا از هر طریقی هستند همواره دارای سوالات متعددی نیز در این خصوص می باشند . در همین راستا می توان بیان نمود که با سرمایه گذاری در مالتا می توان به اخذ اقامت اروپا برای خود ، همسر و فرزندان و حتی پدر و مادر دست پیدا کرد .

پیشنهاد میگردد در ابتدای امر و قبل از مطالعه این مقاله ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) تهیه شده است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب  سرمایه گذاری در مالتا به دست آوردید . ایشان دانشجوی رشته ی حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین اتریش هستند و اطلاعات کاملی را در باب  سرمایه گذاری در مالتا به شما ارائه میکنند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در مالتا

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در مالتا و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در مالتا در سال ۲۰۱۸ یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری بوده است. کشور مالتا در سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا شد و توانست اقتصاد و بازارهای آن را آزاد نماید. شما با اخذ اقامت این کشور دسترسی به کل اروپا خواهید داشت. از آنجایی که کشور مالتا جز اتحادیه اروپا است، یکی از مهمترین اهداف سرمایه گذاران برای کسب و کار می باشد. بابت خرید ملک در این کشور نیاز به پرداخت مالیات نیست و این باعث شده است که یکی از بهترین انگیزه های مالیاتی را برای سرمایه گذاران خارجی در کل اتحادیه اروپا به وجود آورد. در برخی از مقایسه ها می توان این کشور را با موناکو (کشور ثروتمندان) در یک تراز قرار داد.

مالتا  به طور رسمی به عنوان جمهوری مالت شناخته می شود. این کشور در جنوب اروپا واقع شده است. یکی از کوچکترین و پر جمعیت ترین کشورهای جهان می باشد. یکی از مزایای مالت، موقعیت جغرافیایی آن است. موقعیت جغرافیایی مالت واقعا اهمیت استراتژیک زیادی را به خود اختصاص داده است. این کشور در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد. کشور مالتا با منابع طبیعی و زیرساخت های مدرن، ثبات سیاسی و انعطاف پذیر کارآمدی  را به ارمغان  می آورد.

حالت اول سرمایه گذاری در مالتا

در حال حاضر یک آفر بسیار ویژه برای سرمایه گذاری در مالتا وجود دارد که با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو به دولت مالتا می توان به اخذ اقامت مالتا رسید و بعد از ۵ سال نیز همین مبلغ از طرف دولت مالتا به شخص مسترد خواهد شد . و شخص متقاضی سرمایه گذاری در مالتا با یک سپرده ۳۰۰ هزار یوریی در همان سال اول به اخذ اقامت مالتا خواد رسید و سرمایه خود را مجدد پس از ۵ سال پس خواهد گرفت .

حالت دوم سرمایه گذاری در مالتا

اما حالت دوم سرمایه گذاری در مالتا این است که گاهی افراد نمی توانند مبلغ ۳۰۰ هزار یورو را پرداخت نمایند ، در این خصوص موسسه حقوقی ملک پور یک راه حل دارد و آن این است که افراد می توانند با شرکت های سرمایه گذاری ارتباط بگیرند . که این شرکت های سرمایه گذاری این مبلغ ۳۰۰ هزار یورو را به جای افراد به دولت پرداخت خواهند کرد و افراد را به اخذ اقامت اروپا خواهند رساند ، در این صورت افراد مبلغ ۱۰۰ هزار یورو را به این شرکت های سرمایه گذاری پرداخت خواهند نمود . و در این حالت دوم آن مبلغ ۱۰۰ هزار یورو مسترد نخواهد شد .

نکته بسیار مهم در خصوص سرمایه گذاری در مالتا این است که شخص متقاضی و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و حتی بالای ۱۸ سال و پدر و مادر شخص متقاضی و حتی پدر و مادر همسر متقاضی نیز اقامت مالتا و همچنین اقامت اروپا را بدست خواهند آورد . و از همه مهمتر تحصیلات فرزندان متقاضی سرمایه گذاری در مالتا نیز رایگان خواهد شد . و به تمامی اروپا بدون هیچ محدودیتی می توانند رفت و آمد داشته باشند و سرمایه گذاری و اجازه کار تمام وقت در تمام اروپا و یا تحصیلات رایگان داشته باشند .

در رابطه با سرمایه گذاری در مالتا توجه داشته باشید که در از همان ابتدا به صورت استثنایی اقامت دائم اعطا خواهد کرد .

سرمایه گذاری در مالتا و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مالتا و بررسی استانداردهای آن از نکات مهمی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. مالتا از یکم ژانویه در سال ۱۹۹۵ عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) شد و از تاریخ یکم ماه می سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است.

یکی از مهم ترین موارد برای سرمایه گذاری در مالتا، ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری در این کشور است که باید به آن توجه نمود. ثبات سیاسی شامل نظام قضایی قوی، اقتصاد بانک جهانی و ریسک سیاسی می باشد.

ثبات سیاسی در مالتا به.۱٫۶ رسیده است، که می توانید در نمودار مقابل ملاحظه فرمایید.

شاخص فساد در مالتا

قوه قضاییه از نظر قانون اساسی در کشور مالتا مستقل می باشد. در این کشور فساد اداری پیگرد قانونی خواهد داشت. شاخص ادراک فساد شامل فساد اداری و سیاسی می باشد. در نمودار مقابل می توانید شاخص فساد در این کشور مشاهده فرمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در مالتا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در اروپا

مقررات مالی

متقاضی اصلی سرمایه گذاری در مالتا باید حداقل به ۶۵۰،۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند. برای هر همسر و هر فرزند وابسته به سن ۱۸ سالگی، € ۲۵،۰۰۰ اضافی است. برای کودکان ۱۸ تا ۲۶ ساله برای دریافت گذرنامه مالتی از طریق سرمایه گذاری والدین خود، ۵۰،۰۰۰ € اضافی مورد نیاز است.

پس از ۱۲ ماه اقامت در مالتا ، متقاضیان سرمایه گذاری در مالتا ویزای مالتی دریافت خواهند کرد. در صورتی که کارت اعتباری خود را در مالت از طریق سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات دریافت کرده اید، در زمان انتظار برای شهروندی، هیچ وقت در اروپا نخواهید بود. مالتا همچنین اجازه می دهد تا پاسپورت های چندگانه را داشته باشد، بنابراین شما نمی توانید از شهروندی اولیه خود برای کسب گذرنامه از طریق سرمایه گذاری در مالتاپس از دریافت پاسپورت مالتی، تمام بچه های متولد شهروند گذرنامه شهروندان مالتی نیز خواهند شد.

در ابتدای سال ۲۰۱۴، برنامه سرمایه گذاران مالتی (IIP) برای افراد و خانواده های با ارزش بالا و فوق العاده بالا، شهروندی سراسر جهان را در کشور بسیار محترم اتحادیه اروپا ارائه می دهد. مالتا از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا بوده است، دارای محیط سیاسی پایدار، صحنه سیاسی دو حزبی، اقتصاد رو به رشد است و دارای برخی از صاحبان قدرتمندترین بانک ها در جهان است. مالت IIP اولین برنامه شهروندی سرمایه گذاری است که توسط کمیسیون اروپا به رسمیت شناخته شده است و مجری اجرایی اتحادیه اروپا به طور رسمی قانونی بودن برنامه را برای مسیر موفقیت خود به رسمیت شناخته است. شهروندی مالتی با فرآیند درخواست سرمایه گذاری بسیار کارآمد است و دولت مالت متعهد به بالاترین استانداردهای رسیدگی و ارزیابی متقاضیان سرمایه گذار است که تنها افراد مستقل و قابل اعتماد را پذیرفته اند.

نامزدهای موفق به شهادت شهروندی در مالت با گواهی حكم خود اعطا می شوند كه می تواند به خانواده های آنها نیز گسترش یابد. هنگامی که نامزدی شهروندی مالتی را که دارای تابعیت اتحادیه اروپا است اعطا می کند، این حق را دارد که در تمام ۲۸ کشور اتحادیه اروپا و سوئیس تاسیس شود. آنها همچنین توانایی راه اندازی کسب و کار در مالتا را دارند و می توانند گذرنامه مالتی را دریافت کنند که به آنها امکان می دهد از سفر بدون روادید به بیش از ۱۶۰ کشور جهان از جمله ایالات متحده استفاده کنند.

نکته : از سال ۲۰۱۸، برنامه سرمایه گذاران فردی بیش از ۱۰۰۰ درخواست گذرنامه مالتا را از طرف سرمایه گذاران از بیش از ۴۰ کشور مختلف دریافت کرده است.

حق الزحمه برای سرمایه گذاران فردی مالتا برای سرمایه گذاری در مالتا

اصلاحیه ای که در سال ۲۰۱۳ به فصل ۱۸۸ قانون شهروندی مارتین اعطا شد، و نیز تصویب اعلامیه حقوقی LN47 در سال ۲۰۱۴، به طور قانونی افراد واجد شرایط دریافت شهروندی اتحادیه اروپا را از طریق سرمایه گذاری از طریق برنامه سرمایه گذاران مالتی تکمیل می کند. متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و باید تمام شرایط مهاجرت مالتی که در زیر ذکر شده است، واجد شرایط برای طرح شهروندی مالت باشد.

تست مناسب

شهروندی مالتی با برنامه سرمایه گذاری دارای برخی از استانداردهای دقیق مطالبات مربوط به هر برنامه سرمایه گذار مهاجر در جهان است تا اطمینان حاصل شود که فقط متقاضیان معتبر و معتبر به مدرک زبان مالتی اعطا می شوند. به عنوان بخشی از برنامه سرمایه گذاران مالی مالت، یک فرایند مطالعاتی چهار مرحله ای انجام می شود که مستقیما توسط دولت انجام می شود تا به طور کامل به داوطلبان ارزیابی شود. متقاضیان باید یک پرونده خشونت آمیز را داشته باشند و دولت مالت با بازپرداخت INTERPOL، دادگاه بین المللی کیفری و سایر منابع و مقامات دیگر، بازرسی های کیفری گسترده ای را انجام می دهد. به عنوان بخشی از روند رسیدگی به داوطلبان، متقاضیان نیز باید قبل از اینکه برای شهروندی اروپا مورد تایید قرار گیرند، یک گواهینامه پلیس ارائه دهند.

بهداشت خوب

متقاضیان زمانی می توانند با برنامه سرمایه گذاری در مالتا به شهروندی پذیرفته شوند تا نشان دهند که از هیچ بیماری مسری برخوردار نیستند. همه متقاضیان باید تحت پوشش یک سیاست بیمه درمانی بین المللی قرار گیرند.

سرمایه گذاری در مالتا و شاخص های تاثیرگذار

سرمایه گذاری در مالتا و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار از جمله: تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، مالیات و… از مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار گیرد . در مالتا ثبات سیاسی وجود دارد که می تواند از اهمیت بالایی در شاخص های سرمایه گذاری برخوردار باشد. هریک از موارد ذکر شده تاثیر بسیاری در اقتصاد کشور مالتا خواهد داشت.

نرخ مالیات بر درآمد در مالتا

نرخ مالیات بر درآمد طی یک سال کاری می باشد. مقدار آن بر اساس فعالیت های تجاری است که در طول سال انجام می دهند. نرخ مالیات برای یک شرکت در مالت ۳۵ درصد می باشد که در نمودار مقابل می توانید مشاهده فرمایید

نرخ تولید ناخالص داخلی

در مالتا سه ماه سوم سال ۲۰۱۸ رشد ۳٫۶۰ درصدی داشته است و تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۸ به ۰٫۹۶ درصد رسیده است که در نمودار مقابل می توانید ملاحظه فرمایید.

سرمایه گذاری در مالتا : مرکز بازاریابی کسب و کار

مالت دارای یک بخش صنعتی پر رونق با بیش از ۲۰۰ شرکت خارجی و ۴۰۰ شرکت تولیدی محلی است. محصولات ساخته شده در مالت در سراسر جهان صادر می شود و شامل نیمه هادی ها، قطعات الکترونیکی و زیر مجموعه ها، داروسازی و پزشکی، لاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی ساخته شده و ماشین آلات، نرم افزار، پوشاک، محصولات غذایی و دیگران است.

نیروی کار انعطاف پذیر و آموزش یافته چند زبانه، دارایی اصلی مالت است و به اطمینان از مزیت رقابتی کشور با استفاده از تولید با کیفیت بالا در هزینه های بسیار رقابتی نسبت به اروپای اصلی می پردازد.

مالت ارائه دهنده زیرساخت های حمل و نقل مدرن، شبکه های ارتباطی از راه دور و فرودگاه های مکرر به اروپا، شمال آفریقا و مناطق خاورمیانه می باشد. محل استراتژیک مالت در مرکز مدیترانه و همچنین بندر عالی آن و Freeport آن را یک مکان تولید عالی می داند.

کمک به کارآفرینان: قانون توسعه کسب و کار

قانون کسب و کار (BPA) قانون توسعه صنعتی را در جذب سرمایه گذاری خارجی و تشویق خارجی ها برای انجام کار در مالت موفق کرده است. این قانون از سال ۲۰۰۱ به اجرا گذاشته شده است و دامنه و انعطاف پذیری بیشتری را برای انگیزه های موجود برای ارتقاء کسب و کار ارائه می دهد و گستره وسیعی از بخش های واجد شرایط و فعالیت ها را نسبت به قبل پوشش می دهد. BPA مشوق هایی را برای آن دسته از صنایع نشان می دهد که پتانسیل رشد و اشتغال دارند که در ساخت (از جمله توسعه نرم افزار)، تعمیر، بهبود و تعمیر و نگهداری فعال هستند.

مقررات ارتقاء کسب و کار، که به موجب قانون ارتقاء کسب و کار صادر شده است، انگیزه های مالی جذاب برای شرکت هایی که در زمینه تولید و فعالیت های واجد شرایط شرکت می کنند، ارائه می دهد. انگیزه های موجود در قانون قانون کسب و کار ممکن است به دو بخش تقسیم شود: انگیزه های مربوط به مالیات و انگیزه های غیر مالی برای انجام امور تجاری در مالت.

سرمایه گذاری در مالتا و اصول آن

اگر شما یک سرمایه گذار هستید که برای گوناگونی نمونه کارها (و گزینه های اقامت خود) در خارج از کشور، جزیره کوچک مالت ممکن است بهترین شرط بندی شما باشد. با مهاجرت از طریق برنامه سرمایه گذاری، به طور واضح به عنوان ویزای طلایی معروف است، مانند کشورهای پرتغال و یونان، مهاجران می توانند سرمایه گذاری در مالتا کنند و برخی از مزایای بسیار عالی را دریافت کنند .

مالتا که به طور رسمی به عنوان جمهوری مالت شناخته می شود، یک کشور اروپای جنوبی است. این یکی از کوچکترین و پر جمعیت ترین کشورهای جهان است. یکی از مزایای افزوده مالت، موقعیت جغرافیایی آن است. موقعیت جغرافیایی مالت واقعا اهمیت استراتژیک زیادی را به خود اختصاص داده است. این در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد و این واقعا به نفع مالت است. این با منابع طبیعی و زیرساخت های مدرن، ثبات سیاسی و انعطاف پذیری کارآمد در زمینه زبان انگلیسی به ارمغان می آورد و فقط مزیت مشخصی را برای کشور به همراه می آورد.

منبع اصلی مالت شامل آهک است و به عنوان یک مقصد ماهیگیری شناخته می شود. درست مانند منابع طبيعي آن، همچنين داراي ابعاد هنري هنري است. مالتا نیز یکی از بهترین زیرساخت های موجود در اتحادیه اروپا است. این سیستم دارای سیستم ارتباطی عالی و همراه با حمل و نقل هوایی خوب و کارآمد است که انواع مسافرین و همچنین ترافیک محموله را اداره می کند.

 • آمار

  مالتا همیشه به عنوان یک مقصد توریست شناخته شده است؛ این یک جاذبه گردشگری بین المللی است و نه مکان یونسکو در میراث جهانی دارد. این کشور در سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا شد و اقتصاد و بازارهای آن را آزاد کرد. همچنین برخی از شرکت های تحت کنترل دولتی را خصوصی کرده است. از آنجایی که اتحادیه اروپا به اتحادیه اروپا پیوسته است، یکی از مهمترین اهداف سرمایه گذاران برای کسب و کار است. مالت مالیات ملکی ندارد و همچنین یکی از بهترین انگیزه های مالیاتی را برای سرمایه گذاران خارجی در کل اتحادیه اروپا ارائه می دهد.

 • روند

  در سال ۲۰۱۰، اقتصاد مالتی در سال ۲۰۱۰ میلادی قویتر از پیش بینی شده است و در سال ۲۰۱۱-۱۲، مالت قصد دارد با نرخ رشد پایدار رشد کند و اکثریت رشد اقتصادی آن به دلیل افزایش تقاضای داخلی سنگین صورت می گیرد.

 • اندازه بازار

  اگرچه در اندازه کوچک است، مالت کاملا پرجمعیت است و جمعیتی نزدیک به نیم میلیون نفر دارد. با این حال، بازار در مالت گسترده است و نیاز به سرمایه گذاری خارجی برای توسعه است. اکثریت بخش ها در مالت هنوز کشف نشده اند و از این رو سرمایه گذاران می توانند از این فرصت ها استفاده کنند.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ویزای طلایی مالتا

در سال ۲۰۱۵، MRVP  ( مهاجرت ویزای مارتین و برنامه ویزا ) اجازه می دهد تا از خارج از اتحادیه اروپا و EEA برای مهاجرت سریع و راحت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در خارج از کشور، اقدام شود . این مجوز به شما و خانواده تان (همسر و فرزندان وابسته شما) اجازه می دهد تا در مالتا زندگی کنید و در سرتاسر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس با سرمایه گذاری مجانی آزادانه سفر کنید.  با سرمایه گذاری در مالتا شما دیگر نیازی به درخواست گرفتن ویزای شنگن ندارید اگر از کشورهایی هستید که نیاز به آنها دارید ، می توانید در عرض استاندارد ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه که محدودیت گردشگری ویزای معمولی است، اقامت داشته باشید. به طور مشابه، اگر شما یک شهروند یک کشور هستید که پاسپورت دوم را اجازه نمی دهد، بدست آوردن این فرم اقامت قانونی یک جایگزین عالی برای گسترش گزینه های جهانی است.

ویزای سرمایه گذاری در مالتا خود تنها ۳ ماه طول می کشد تا پردازش شود (یکی از سریعترین نوع آن) و حداقل سرمایه گذاری ارزان تر از بسیاری از کشورهای دیگر با برنامه های ویزای سرمایه گذاری است.

 • الزامات MRVP

  برای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذاری در مالتا ، سرمایه گذاران بالقوه باید سهم پولی را به دولت از ۳۰۰۰۰ یورو (به اضافه ۵،۵۰۰ یورو برای پردازش) بدهند. شما باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید، قادر به اثبات درآمد سالانه ۱۰۰،۰۰۰ € از خارج از مالتا (یا € ۵۰۰،۰۰۰ در سرمایه)، و باید سابقه کیفری نیز نداشته باشید .

 • شرایط سرمایه گذاری در مالتا

  برای واجد شرایط بودن سرمایه گذاری در مالتا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در خارج از کشور، متقاضیان باید ملکی را از حداقل ۳۲۰،۰۰۰ € (۲۷۰،۰۰۰ € در Gozo یا جنوب مالتا ) خریداری کنند. در صورتی که ملک را مستقیما خرید نکنید، گزینه دیگری اموال اجباری حداقل ۱۲۰۰۰  یورو را در سال (۱۲۰۰۰ یورو در Gozo یا جنوب مالت) اجاره کنید. شما باید برای حفظ این شرایط حداقل در پنج سال در مالتا متعهد شوید.

 • سایر گزینه های ویزای سرمایه گذاری در مالتا

  این ایده اقامت از طریق سرمایه گذاری جدید نیست، زیرا بسیاری از کشورها برای ارائه گزینه های سودمند برای سرمایه گذاری در خارج از کشور به خوبی شناخته شده اند

  . پرتغال، اسپانیا، ایتالیا و یونان، برخی از اقامتگاه های محبوب و سودمند را از طریق برنامه های سرمایه گذاری برای مهاجرین ارائه می دهند. در حالی که تمام این برنامه های “طلای ویزا” برای همسران و وابستگان سرمایه گذار مشابه می باشد، مالتا شاید مقرون به صرفه باشد (بیشترین حداقل سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ €) و سریع ترین زمان (۳-۴ ماه).  خواهد بود .

سرمایه گذاری در مالتا از طریق خرید ملک

افرادی که قصد سرمایه گذاری در مالتا را دارند باید در دوره حداقل ۵ سال یک ملک خریداری نمایند. شرایطی که باید احراز گردد به شرح زیر می باشد:

 • حداقل مبلغ برای ملک خریداری شده ۳۵۰۰۰۰ یورو
 • حفظ املاک و مستغلات خریداری شده برای مدت ۵ سال و یا اجاره یک ملکی برای مدت ۵ سال
 • حداقل اجاره در مالتا سالیانه به مبلغ ۱۶۰۰۰ یورو
 • ارائه مدارک و شواهد جهت اثبات اجاره ملک

از آنجایی خرید ملک در مالتا مبحث تخصصی است می توانید با مشاوران ما جهت بالا بردن اطلاعات خود مشورت فرمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور مالتا با مسئولیت محدود یکی از روش های کسب و کار در این کشور می باشد. برای ثبت شرکت در مالتا با مسئولیت محدود نیاز به سرمایه حداقل ۲۱۶۵۰ یورو می باشد. یکی از پارامترهای ثبت شرکت با مسئولیت محدود داشتن حداقل دو سهامدار می باشد که شامل مدیر، منشی و یک دفتر ثبت شده است.

بعضاً ثبت شرکت با مسئولیت محدود ممکن است به عنوان یک شرکت دولتی به ثبت رسد. در این حالت حداقل سرمایه برای هر دو سهامدار ۴۶،۶۰۰ یورو می باشد که ۲۵ درصد از آن باید برای الحاق شرکت صورت گیرد. یکی از موارد مهم سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت تفاهم نامه و اساسنامه است که شامل نوع شرکت و مشخصات هریک از سهامداران، نام شرکت و سرمایه اولیه می باشد. سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت نیاز به حضور شخص در مالتا نیست. افراد می توانند یک وکیل یا نماینده را جایگزین خود نمایند. ثبت شرکت به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت نمی شود مگر اینکه سرمایه گذار بتواند با یک طرح تجاری قوی تاثیر اقتصادی مثبت بر جامعه اقتصادی مالتا بگذارد. مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در مالتا از طریق ثبت شرکت به شرح زیر می باشد:

 • تفاهم نامه و اساسنامه
 • درخواست کتبی ثبت ثبت شرکت
 • پاسپورت معتبر هریک از سهامداران
 • مجوز کسب و کار (مجوزهای لازم با توجه به نوع فعالیت شرکت ها و بیزینس پلن آن ها)
 • شماره شناسایی مالیات (TINI)
 • نشان دادن مقدار سهام در نظر گرفته شده برای شرکت
 • اصل گواهی بانکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی از جمله روش هایی است که با بهره گیری از آن می توان اقامت مالتا و به موجب آن تابعیت مالتا را به دست آورد. برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی داشتن شرایط زیر الزامی می باشد:

 • داشتن سن بالای ۱۸ سال
 • عدم وجود سابقه کیفری
 • داشتن طرح توجیهی و بیزینس پلن ( طرح تجاری باید سودآور باشد و به منافع این کشور کمک نماید)
 • داشتن گواهی سلامت
 • داشتن تمکن مالی و اثبات آن
 • پرداخت هزینه های سرمایه گذاری در مالتا از طریق کار آفرینی
 • برای سرمایه گذار ۶۵۰ هزار یورو
 • برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال به ازای هر فرد ۲۵ هزار یورو
 • برای فرزند بالای ۱۸ سال به ازای هر نفر ۵۰ هزار یورو
 • برای پدر و مادر متقاضی سرمایه گذاری در مالتا به ازای هر نفر ۵۰ هزار یورو

با کار آفرینی در مالتا به متقاضیان کارت اقامتی تحت عنوان ERESIDENCE تعلق میگیرد که با داشتن آن اقامت دائم مالتا به فرد متقاضی تعلق می گیرد، ضمن اینکه شرط حضور برای متقاضیان وجود ندارد. افراد با ایجاد فعالیت های اقتصادی و با اثبات اشتغال زایی و سود آوری برای دولت مالتا با پرداخت ۵ سال مالیات می توانند اقامت دائم کشور مالتا را بدست آوردند و پس از آن درخواست تابعیت نمایند. به طور کل افرادی که قصد مهاجرت به کشور مالتا دارند می توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند و نیازی نیست که کل سال را در مالتا حضور داشته باشند.

سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه

برای سرمایه گذاری در مالتا از طریق اوراق قرضه دولتی دو حالت وجود دارد. حالت اول در حال حاضر یک شرایط بسیار ویژه برای سرمایه گذاری در مالتا است، که با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو به دولت مالتا می توان به اخذ اقامت مالتا رسید و بعد از ۵ سال نیز همین مبلغ از طرف دولت مالتا به شخص مسترد خواهد شد و شخص متقاضی سرمایه گذاری در مالتا با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو به دولت در همان سال اول به اخذ اقامت مالتا خواهد رسید و سرمایه خود را مجدد پس از ۵ سال پس خواهد گرفت .

 حالت دوم سرمایه گذاری در مالتا این است که شما ۱۰۰ هزار یورو به دولت مالتا اهدا می کنید و دولت مالتا از ابتدا به شما اقامت این کشور را اعطا می نماید. در این حالت دوم آن مبلغ ۱۰۰ هزار یورو مسترد نخواهد شد .

نکته بسیار مهم در خصوص سرمایه گذاری در مالتا این است که شخص متقاضی، همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال (حتی بالای ۱۸ سال)  پدر و مادر شخص متقاضی و حتی پدر و مادر همسر متقاضی نیز اقامت مالتا و همچنین اقامت اروپا را بدست خواهند آورد. تحصیلات فرزندان متقاضی که از طریق سرمایه گذاری در مالتا اقامت این کشور را اخذ کرده اند نیز رایگان خواهد شد و به تمامی اروپا بدون هیچ محدودیتی می توانند رفت و آمد داشته باشند و سرمایه گذاری و اجازه کار تمام وقت در تمام اروپا و یا تحصیلات رایگان داشته باشند .

در رابطه با سرمایه گذاری در مالتا توجه داشته باشید که از همان ابتدا به صورت استثنایی اقامت دائم اعطا خواهد کرد .

سرمایه گذاری در مالتا و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت از این طریق و معایب آن بسیار محدود می باشد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کوچک بودن کشور
 • کشور توسعه یافته ای نیست (در حال توسعه می باشد)
 • شناخته شده نمی باشد
 • اقتصاد صنعتی قوی ندارد

مالتا مزایای متعددی برای سرمایه گذاران خارجی دارد از جمله:

 • عضویت در اتحادیه اروپا
 • تصویب یورو در ژانویه ۲۰۰۸
 • خدمات مالی به ۱۳٪ از تولید ناخالص داخلی
 • بالاترین درصد از واردات و صادرات سلامت در اتحادیه اروپا
 • عملکرد سرمايه گذاري مستقيم خارجي (FDI) و پتانسيل سرمايه گذاري مستقيم سرمايه گذاري مستقيم خارجي (گزارش سالانه سرمايه گذاري در سال ۲۰۰۷)
 • ارتباطات تجاری با اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه
 • نیروی کار متشکل  با تحصیلات عالی
 • داشتن امنیت بالا و سطح علمی بسیار قوی
 • پیوستن به اروپا و همچنین شمال آفریقا
 • فرودگاه بین المللی دارای پروازهای مستقیم به ۳۷ شهر بزرگ است
 • خدمات بهداشتی با کیفیت بالا.

سرمایه گذاری در مالتا و اخذ اقامت و تابعیت مالتا

از سال ۲۰۱۵، MRVP  (مهاجرت ویزای مارتین و برنامه ویزا ) اجازه می دهد تا از خارج از اتحادیه اروپا و EEA برای مهاجرت سریع و راحت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در خارج از کشور اقدام کنید. این مجوز به شما و خانواده تان (همسر و فرزندان وابسته شما) اجازه می دهد تا در مالتا زندگی کنید و در سرتاسر اتحادیه اروپا و سوئیس با سرمایه گذاری، آزادانه سفر کنید. با سرمایه گذاری در مالتا شما دیگر نیازی به اخذ ویزای شنگن ندارید. می توانید به طور استاندارد ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه بدون محدودیت گردشگری اقامت داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری در مالتا خود تنها ۳ ماه به طول می انجامد تا پردازش شود (یکی از سریع ترین نوع آن) و جز کشورهایی است که با حداقل سرمایه از ابتدا می توان اقامت این کشور را اخذ نمود. برنامه سرمایه گذاران مالتی (IIP) به سرمایه گذاران و خانواده هایشان اجازه می دهد تا به سرعت از طریق سرمایه گذاری در مالتا اقامت اتحادیه اروپا را کسب کنند.

کشور مالتا اجازه می دهد تا پاسپورت های چندگانه داشته باشد. شما بعد از شش سال در این کشور می توانید درخواست اخذ تابعیت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت و تابعیت کشور مالتا به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس
 • اثبات نمودن اقامت قانونی در کشور مالتا
 • اثبات داشتن تمکن مالی و داشتن درآمد مالی برای پرداخت هزینه های زندگی
 • گواهی سلامت
 • گواهی وضعیت تاهل
 • ارائه دادن بیمه نامه
 • اثبات پرداخت مالیات در طی مدت اقامت در مالتا

اخذ اقامت اروپا و اخذ اقامت مالتا با سرمایه گذاری در مالتا

برای کسانی که می خواهند راهی سریعتر برای اخذ اقامت مالتا بگیرند ، سناریو سرمایه گذاری در مالتا برای دستیابی به این هدف تنها پس از حدود ۱۲ ماه اقامت وجود دارد. برنامه سرمایه گذاران مالتی (IIP) به سرمایه گذاران و خانواده هایشان اجازه می دهد تا به سرعت از طریق سرمایه گذاری در مالتا اقامت اتحادیه اروپا را کسب کنند.

گذرنامه مالتی اجازه سفر رایگان برای همه ۲۸ کشور اتحادیه اروپا، توانایی برای شروع کسب و کار در کشور و کسب سفر بدون ویزا به ۱۶۰ کشور دارد. متقاضیان برای دریافت واجد شرایط برای گذرنامه مالتی از طریق سرمایه گذاری، باید یک سابقه کیفری خالی ، مدرک بیمه درمانی بین المللی و اثبات عدم وجود بیماری های مسری داشته باشند.

توجه : در سال ۲۰۱۶، برنامه همچنان متقاضیان را پذیرفته است، اما تعداد کل گذرنامه های مالتی را از طریق این گزینه سرمایه گذاری در ۱۸۰۰ مورد می دهد.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در مالتا و سخن پایانی

سرمایه گذاری در مالتا، اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در این کشور و انواع سرمایه گذاری در مالتا با ارزیابی شاخص ها و پارامترهای مهم سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی تدوین و مورد بررسی قرار گرفت. سرمایه گذاری در مالتا یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در مالتا می باشد. اگر شما تمایل به سرمایه گذاری دارید به شما پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای بررسی پرونده مهاجرتی خود با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش مشورت نمایید تا اطلاعات تخصصی در زمینه مهاجرت دریافت فرمایید. همچنین می توانید در قسمت پایانی در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود نوشته و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریابید . پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص سرمایه گذاری در مالتا و قوانین ثبت شرکت در مالتا و یا خرید ملک در مالتا و یا تمکن مالی در مالتا و در نهایت راههای اخذ اقامت مالتا دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ