سرمایه گذاری در سوییس

سرمایه گذاری در سوییس

سرمایه گذاری در سوییس

سرمایه گذاری در سوییس و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ راههای مهاجرت به سوییس ۲۰۱۸ و روش های سرمایه گذاری در سوییس و راههای اخذ اقامت سوییس به چه صورت است؟ چه راههایی وجود دارد تا به سرمایه گذاری در سوییس دست یابید ؟  در این مقاله سعی بر آن شده شرایط مهاجرت به سوییس انواع سرمایه گذاری درسوییس و شرایط ثبت شرکت در سوییس را برای شما شرح دهیم اگر میخواهید درمورد سرمایه گذاری در سوییس و قوانین ثبت شرکت و کارآفرینی در سوییس بدانید، و همچنین روش اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در سوییس را بدانیداین مقاله را مطالعه کنید، اگر میخواهید بهترین نوع سرمایه گذاری در سوییس و کار در سوییس و یا اینکه تحصیل در سوییس و یا ثبت شرکت در سوییس و همچنین راههای اخذ اقامت سوییس را بدانید با ما در مؤسسه حقوقی ملک پور همراه باشید.
در این مقاله تمام سعی خود را بر این گذاشته ایم اطلاعاتی در باب سرمایه گذاری در سوییس در اختیار شما متقاضیان قرار دهیم.وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله تمام سعی خود را بر این گذاشته است که این اطلاعات را طبق آخرین قوانین در اختیار شما متقاضیان قراردهد. همان طور که میدانید سرمایه گذاری یکی از طرق مهاجرت می باشد که راهی پرریسک و پرهزینه می باشد و توصیه ما به شما متقاضیان مهاجرت به سوییس از طریق سرمایه گذاری در سوییس این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی با وکلا و کارشناسان مراکز معتبر حقوقی تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره بهرمند شوید.
– کشور سوییس
– سوییس کشوری اروپایی می باشد که متشکل از ۲۶ ایالت می باشد. پایتخت کشور سوئیس شهر  برن  است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی  ژنو  و  زوریخ  هستند. کشور سوییس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰  دلار  برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است. کشور سوئیس عضو  اتحادیه اروپا  نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا(EFTA) است. در ابتدا مفتخریم که کشور سوئیس را مورد بررسی قرار دهیم که چرا کشور سوئیس در سال های اخیر توانسته است میزان بالایی متقاضی را جهت امر سرمایه گذاری به خود اختصاص دهد.
– کشور سوییس یکی از موفقترین مکانهای تجاری در جهان است. یک محیط سرمایه گذاری مطلوب، نیروی کار ماهر، زیرساخت عالی و دانشگاه های برجسته و موسسات تحقیقاتی را ارائه می دهد. مالیات نسبتا کم است و ارز و قیمت پایدار هستند.
در کشور سوییس کارآفرینان برای تأسیس یک شرکت نیاز به تایید خاصی از مقامات یا انجمن های حرفه ای یا تجاری ندارند. تنها الزامات مجوز اقامت و کار است. مجوز ویژه یا گواهینامه ها برای انجام بعضی از حرفه ها و پیدا کردن شرکت های خاص ضروری است. محدودیت های مربوط به انحصارات دولتی (راه آهن، پست) وجود دارد.
– بهره وری بالا
بهره وری کارگران کشو سوئیس بالا است. ویژگی های بازار کار عبارتند از: قوانین کار لیبرال، لمس نور در مقررات و سطح بالایی از ثبات اجتماعی. به عنوان سوئیس یک کشور چند زبانه است، کارکنان اغلب چندین زبان صحبت می کنند.
– محیط مطلوب
موقعیت جغرافیایی کشور سوئیس محیط ایده آل اقتصادی را ارائه می دهد. زیربنای کشور یکی از بهترین کشورهای جهان است. جاذبه های دیگر کشور سوییس شامل تنوع فرهنگی و انتخاب گسترده ای از فعالیت های تفریحی است.
– مالیات کم
در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مالیات بر درآمد شرکت ها و درآمد شخصی کم است. مالیات بر ارزش افزوده و عوارض گمرکی نیز کم است. سیستم مالیاتی، ساختار فدرال کشور را نشان می دهد که رقابت بین کانتون ها در رابطه با مالیات را افزایش می دهد. این کشور موافقت نامه های مالی دو جانبه دو جانبه را امضا کرده است تا از پرداخت مالیات دوگانه در سطح بین المللی جلوگیری شود.
امید بر این است که تا به این قسمت از مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب سرمایه گذاری در سوییس در اختیار شما متقاضیان قرار دهیم و در ادامه شرایط مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوییس و مزایای اخذ اجازه اقامت دائم در سوئیس از طریق خرید محل اقامت خصوصی،راهنمای سرمایه گذاری سوئیس،گزینه های سرمایه گذاری در کشور سوئیس و الزامات را خواهیم پرداخت.
متقاضیانی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری در سوییس اقدامی داشته باشند می بایست در ابتدا شرایط سرمایه گذاری و مهم تر از همه موارد هزینه های زندگی در این کشور جویا شوند.هزینه های زندگی در کشور سوئیس مانند سایر کشورهای جهان در شهرهای مختلف متغیر می باشد و در شهرهایی نظیر ژنو و زونیخ از هزینه های نسبتا بالایی برخوردار می باشد.
مزایای اخذ اجازه اقامت دائم در سوییس از طریق خرید محل اقامت خصوصی
سفر بدون ویزا در حوزه شنگن
روش سریع (۲-۴ ماه)؛ زمان پردازش بستگی به نیاز کانتون و شرایط فردی دارد.
اعضای خانواده درجه یک را می توان در درخواست اضافه نمود
اعضای خانواده امکان کار در سوییس ، و تحصیل در سوییس را دارند
نظام مالیاتی مطلوب و شبکه گسترده ای از معاهدات مالیات مضاعف
سرمایه گذاری در سوییس
سرمایه گذاری در سوییس به روش های متعددی صورت می پذیرد که روش های حقوقی زیادی در این باره صورت می پذیرد.یک سرمایه گذار بین المللی می تواند خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده شده است:
۱٫ فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
۲٫ ثبت شرکت مدنی (با حداقل۲ نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
۳٫ ثبت شرکت های ضامنی شخصی
۴٫ ثبت شرکت با مسئولیت محدود
۵٫ ثبت شرکت سهامی
۶٫ ثبت شعبه شرکت
۷٫ ثبت شعبه مستقل
۸٫ ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
۹٫ دفتر نمایندگی
تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در سوئیس بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی کشورها محدودیتی برای تعداد شرکا در ایجاد شرکت وجود دارد.
الزامات اصلی
برای اجازه اقامت در کشور سوییس متقاضی می بایست از شرایط خاصی برخوردار باشد که این شرایط عبارتنداز:
– یک عضو غیر شهروند اتحادیه اروپا
– حداکثر سن متقاضی می بایست ۵۵ سال باشد
– متقاضی فاقد سابقه کیفری باشد
– یک سرمایه گذاری با ارزش حداقل ۱ میلیون یورو
(هدف از این سرمایه گذاری باید برای تامین مالی و رشد متقاضی سرمایه گذار باشد. شرکت که متقاضی در آن  سرمایه گذاری می کند باید معتبر باشد و تعدادی از کارکنان تمام وقت به استخدام آن باشند.)
برای شروع تجارت و کسب کار باید مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن یا برنامه تجاری نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در سوییس باید موراد زیر را در نظر گرفت:
· خلاصه کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
· انتظارات از خدمات
· تعیین تیم هیئت مدیره
· نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
· برآوردهای مالی و هزینه ها
· هزینه ثبت شرکت
· شرایط خرید سهام شرکت در کشورسوییس
· میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
· تعیین کمترین هزینه برای سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
· هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
· هزینه نگهداری سالانه شرکت
گزینه های سرمایه گذاری در کشور سوییس
سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می توانند اجازه اقامت سوئیس را از یکی از دو راه زیر به دست آورد:
سرمایه گذاری در یک شرکت سوئیسی با ارزش حداقل۱ میلیون یورو
پرداخت هزینه یکجای مالیات به ارزش  CHF 150،۰۰۰، بسته به ایالت مورد اقامت
سرمایه گذاران باید با توجه به ارزش اقتصادی منطقه مبلغ سرمایه گذاری خود را در یک بانک سوئیسی و یا در بازار سهام و یا یک شرکت سوئیسی و همچنین از طریق بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.
مالیات سالانه برای افراد خارجی در این کشور در سطح فدرال راه اندازی شده است و قانون اقامتگاه در برخی از استان ها منسوخ شده است. این مالیات مبتنی بر هزینه های جایگزین مالیات عادی بر درآمد و ثروت است.
متقاضیان واجد شرایط عبارتند از:
· مشاهیر، از جمله هنرمندان و ورزشکاران
· شخص حرفه ای در روند فروش شرکت
· شخص حرفه ای که در کشور سوئیس فعال است
· افراد دارای ثروت با ارزش خالص بالا که می توانند دارایی مشروع خود را که به آنها تعلق دارد را با سرمایه گذاری اقامت کسب کنند.
· افرادی که در پی بازنشستگی پیش از موعد مقرر هستند.
همان طور که می دانید سرمایه گذاری یک راهی پرریسک در هر کشوری می باشد و سوئیس هم جزء کشورهای پرهزینه می باشد و توصیه وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش به شما متقاضیان سرمایه گذاری در سوییس این می باشد که قبل از هر اقدامی درباب سرمایه گذاری در سوییس در سایر کشور که از ریسک بالایی برخوردار می باشد با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل بفرمائید و شرایط خود را در خصوص سرمایه گذاری در سوییس و یا ثبت شرکت در سوییس مورد بررسی قرار دهید و از بهترین پیشنهادها جهت مهاجرت به سوییس و همچنین تحصیل در سوییس و یا کار در سوییس و در نهایت راههای اخذ اقامت سوییس برخوردار شوید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (8 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ